Results for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 1
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag kl 17.00
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 543 | 31.05 | 1:04.68 | 1:37.93 | 2:09.99 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 538 | 31.18 | 1:04.52 | 1:37.71 | 2:10.39 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 510 | 31.94 | 1:06.84 | 1:40.35 | 2:12.75 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Casper Eickhardt | 1999 | 497 | 31.76 | 1:05.19 | 1:39.94 | 2:13.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Kjeldsen | 2000 | 496 | 31.68 | 1:05.48 | 1:40.34 | 2:13.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Oxenvad | 1999 | 484 | 31.99 | 1:05.52 | 1:40.30 | 2:15.10 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 477 | 32.73 | 1:07.85 | 1:41.25 | 2:15.75 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Thomas Frederiksen | 2000 | 467 | 32.71 | 1:07.41 | 1:42.03 | 2:16.71 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
9 | David Hjort | 2000 | 451 | 31.83 | 1:07.17 | 1:42.75 | 2:18.35 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 441 | 32.48 | 1:07.54 | 1:43.62 | 2:19.37 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 420 | 33.48 | 1:09.42 | 1:45.92 | 2:21.60 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anton Borg Hjort | 2000 | 417 | 33.76 | 1:10.45 | 1:46.88 | 2:22.00 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Victor Kristensen | 1999 | 414 | 32.39 | 1:07.52 | 1:45.22 | 2:22.36 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 413 | 33.18 | 1:09.24 | 1:46.08 | 2:22.40 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Casper Christiansen | 2000 | 408 | 33.11 | 1:09.19 | 1:46.07 | 2:22.95 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Jakob Juul | 2000 | 402 | 33.80 | 1:11.26 | 1:48.66 | 2:23.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Andreas Jørgensen | 2000 | 389 | 33.87 | 1:10.69 | 1:48.18 | 2:25.27 | |||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 376 | 34.39 | 1:11.40 | 1:49.55 | 2:26.99 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Lucas Christoffersen | 2000 | 375 | 34.73 | 1:12.40 | 1:50.13 | 2:27.07 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Morten Due Nielsen | 1999 | 374 | 34.38 | 1:11.84 | 1:49.33 | 2:27.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Oliver Christensen | 2000 | 371 | 34.26 | 1:11.54 | 1:49.97 | 2:27.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jens Riisgaard | 2000 | 366 | 35.92 | 1:13.36 | 1:51.02 | 2:28.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alexander Fenger | 1999 | 355 | 34.96 | 1:13.53 | 1:52.93 | 2:29.85 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 353 | 35.51 | 1:13.64 | 1:52.67 | 2:30.01 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |