Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Grp 1, maj 2015 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 maj 2015 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 658 | 1:06.13 | 2:14.48 | 3:22.33 | 4:29.51 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 642 | 1:06.67 | 2:15.73 | 3:23.49 | 4:31.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 620 | 1:04.74 | 2:13.19 | 3:23.13 | 4:34.91 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | 591 | 1:07.75 | 2:19.84 | 3:30.52 | 4:39.41 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Line Johannsen | 2001 | 587 | 1:08.32 | 2:20.53 | 3:31.31 | 4:39.98 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Josefine Due Christensen | 2001 | 587 | 1:07.50 | 2:18.48 | 3:29.78 | 4:40.09 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 571 | 1:09.16 | 2:21.23 | 3:31.52 | 4:42.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Iben Bak | 2001 | 555 | 1:08.52 | 2:22.06 | 3:32.99 | 4:45.27 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 542 | 1:09.41 | 2:22.22 | 3:34.81 | 4:47.51 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Esther Flø | 2001 | 519 | 1:10.60 | 2:25.87 | 3:39.38 | 4:51.82 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michelle Jatta | 2001 | 518 | 1:09.57 | 2:22.95 | 3:37.88 | 4:51.96 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Michelle Franow | 2001 | 515 | 1:09.57 | 2:23.90 | 3:39.38 | 4:52.42 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thea Søe Bach | 2002 | 509 | 1:12.01 | 2:26.49 | 3:40.56 | 4:53.72 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Gadgaard | 2001 | 508 | 1:08.89 | 2:23.28 | 3:38.92 | 4:53.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Jørgensen | 2001 | 505 | 1:10.91 | 2:27.99 | 3:43.84 | 4:54.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 503 | 1:10.99 | 2:26.97 | 3:41.61 | 4:54.82 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 496 | 1:12.12 | 2:28.15 | 3:42.92 | 4:56.16 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 481 | 1:11.66 | 2:28.26 | 3:45.10 | 4:59.26 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 479 | 1:11.77 | 2:27.48 | 3:43.96 | 4:59.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Signe Søby Jensen | 2001 | 478 | 1:12.22 | 2:28.79 | 3:45.86 | 4:59.78 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 475 | 1:12.70 | 2:28.61 | 3:45.33 | 5:00.49 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
22 | Maja Meinert | 2001 | 472 | 1:13.05 | 2:29.22 | 3:46.04 | 5:01.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Lea Serup Schøn | 2002 | 470 | 1:10.85 | 2:27.67 | 3:41.66 | 5:01.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Louise Hvarre | 2001 | 460 | 1:10.54 | 2:28.44 | 3:46.47 | 5:03.68 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
25 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 455 | 1:12.82 | 2:29.69 | 3:48.32 | 5:04.91 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Christine Nielsen | 2001 | 452 | 1:11.74 | 2:29.06 | 3:47.25 | 5:05.54 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 452 | 1:13.88 | 2:32.57 | 3:50.01 | 5:05.56 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jannie Eickhardt | 2001 | 438 | 1:12.37 | 2:30.41 | 3:50.57 | 5:08.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Johanne S. Christiansen | 2002 | 438 | 1:13.64 | 2:31.08 | 3:49.78 | 5:08.72 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
30 | Frederikke Kruse | 2002 | 436 | 1:13.76 | 2:33.10 | 3:52.05 | 5:09.22 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 430 | 1:14.31 | 2:34.19 | 3:53.43 | 5:10.70 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
32 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 428 | 1:16.16 | 2:36.11 | 3:54.89 | 5:11.10 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
33 | Emilie Knudsen | 2002 | 428 | 1:13.76 | 2:33.82 | 3:53.27 | 5:11.11 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
34 | Astrid Nielsen | 2002 | 418 | 1:13.22 | 2:34.10 | 3:54.99 | 5:13.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 417 | 1:17.31 | 2:37.98 | 3:56.73 | 5:13.76 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
36 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 400 | 1:14.86 | 2:37.71 | 3:58.51 | 5:18.07 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
37 | Karoline Kjær | 2001 | 392 | 1:13.71 | 2:34.38 | 5:20.22 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Louise Høyer-Nissen | 2001 | 344 | 1:18.21 | 2:45.24 | 4:11.28 | 5:34.60 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 30 maj 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |