Resultat för Höglandsdoppet 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
383 |
2:47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.45 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
357 |
2:51.75 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.67 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilly Rogö |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
|
354 |
2:52.25 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.25 |
(-15.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikki Malm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
298 |
3:02.36 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.98 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
297 |
3:02.48 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.93 |
(-8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Lönnroth |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
|
294 |
3:03.09 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.08 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
293 |
3:03.43 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.52 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
288 |
3:04.34 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.02 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovisa Andersson |
2009 |
Nässjö SLS |
|
275 |
3:07.22 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.57 |
(-9.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
268 |
3:08.85 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.11 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Camilla Andreasyan |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
251 |
3:13.03 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.66 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
|
227 |
3:19.59 |
+31.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.12 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Strandberg |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
226 |
3:19.96 |
+32.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.31 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisa Löfgren |
2010 |
Nässjö SLS |
|
162 |
3:43.25 |
+55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 09:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Hjälle |
2007 |
Nässjö SLS |
|
330 |
2:56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.52 |
(-11.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noomi Malm |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
297 |
3:02.56 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.04 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Nilsson |
2008 |
Nässjö SLS |
|
210 |
3:24.84 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iris Abrahamsson |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
163 |
3:43.02 |
+46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sonja Berg |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 09:52:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 09:53:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
233 |
2:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.52 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
221 |
3:01.13 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.92 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Odin Esbensen |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
|
210 |
3:04.17 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.81 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
203 |
3:06.30 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.47 |
(+5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
197 |
3:08.33 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.83 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marwin Cronholm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
185 |
3:12.23 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.14 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Knut Jöngren |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
177 |
3:14.93 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.15 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antoni Toubia |
2010 |
Nässjö SLS |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hannes Walhjalt |
2010 |
Nässjö SLS |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:01:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley Herrar 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilgot Olausson |
2007 |
Nässjö SLS |
|
277 |
2:48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:01:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 11:23:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Meja Barkestam |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
212 |
1:34.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.55 |
(-12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Byqvist |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
320 |
1:22.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.78 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Furland |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
225 |
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Hansen |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
157 |
1:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Johansson |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
179 |
1:40.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.35 |
(-13.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Karlberg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
175 |
1:40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Karlsson |
2012 |
Jönköpings Simsällskap |
|
136 |
1:49.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.17 |
(-13.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monica Kim Murakami |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
301 |
1:24.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.73 |
(-6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Lektér |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
279 |
1:26.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.63 |
(-14.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
2012 |
Nässjö SLS |
|
175 |
1:40.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.97 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
289 |
1:25.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.01 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Moroz |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
201 |
1:36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Rosenström |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
222 |
1:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Spångby |
2012 |
Nässjö SLS |
|
129 |
1:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Toubia |
2011 |
Nässjö SLS |
|
159 |
1:44.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.57 |
(-20.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Åhman |
2011 |
Nässjö SLS |
|
205 |
1:35.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.14 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:09:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 10:09:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Medley Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Crnic |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
129 |
1:37.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.22 |
(-9.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valter Moberg |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
89 |
1:50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
163 |
1:30.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.66 |
(-13.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Rosén |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
131 |
1:36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Stahmann |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
124 |
1:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:11:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 10:11:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 25m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Boije |
2013 |
Nässjö SLS |
|
|
21.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.70 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Edberg |
2014 |
Nässjö SLS |
|
|
25.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.80 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Kullengård |
2015 |
Nässjö SLS |
|
|
35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:19:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 10:19:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Maxwell Cronholm |
2013 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
20.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.42 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Spångby |
2014 |
Nässjö SLS |
|
|
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:21:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 10:21:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
403 |
1:24.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.49 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Rogö |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
|
402 |
1:24.49 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.37 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
369 |
1:26.88 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.41 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
318 |
1:31.28 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.45 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Lönnroth |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
|
290 |
1:34.21 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.52 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
254 |
1:38.43 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.29 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikki Malm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
251 |
1:38.73 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.09 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovisa Andersson |
2009 |
Nässjö SLS |
|
224 |
1:42.65 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.95 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
209 |
1:45.00 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.21 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Camilla Andreasyan |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
195 |
1:47.41 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.35 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Flygare |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
178 |
1:50.73 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.41 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
|
177 |
1:50.91 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.99 |
(+5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Strandberg |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
168 |
1:52.92 |
+28.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.57 |
(+4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisa Löfgren |
2010 |
Nässjö SLS |
|
139 |
2:00.16 |
+35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:30:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Damer 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Hjälle |
2007 |
Nässjö SLS |
|
340 |
1:29.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.02 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noomi Malm |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
309 |
1:32.20 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.78 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Nilsson |
2008 |
Nässjö SLS |
|
217 |
1:43.70 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iris Abrahamsson |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
182 |
1:49.99 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.91 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sonja Berg |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
95 |
2:16.24 |
+46.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.17 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:30:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 10:30:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
220 |
1:31.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.19 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
204 |
1:33.77 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.42 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
183 |
1:37.22 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.61 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
172 |
1:39.38 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.16 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marwin Cronholm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
168 |
1:40.02 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.08 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
157 |
1:42.44 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.63 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Odin Esbensen |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
|
154 |
1:43.05 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.23 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
138 |
1:46.72 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.28 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Antoni Toubia |
2010 |
Nässjö SLS |
|
123 |
1:51.09 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Knut Jöngren |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hannes Walhjalt |
2010 |
Nässjö SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:35:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 10:36:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Meja Barkestam |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
130 |
48.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.77 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Byqvist |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
253 |
38.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.64 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ylva Ekelund |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
89 |
54.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.56 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monica Forselius |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
106 |
51.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.56 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Furland |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
143 |
46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Hansen |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
155 |
45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Johansson |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
114 |
50.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.31 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Karlberg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
95 |
53.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Karlsson |
2012 |
Jönköpings Simsällskap |
|
89 |
54.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.41 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monica Kim Murakami |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
265 |
37.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.63 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Lektér |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
208 |
41.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.17 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
2012 |
Nässjö SLS |
|
74 |
57.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
222 |
40.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.46 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Moroz |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
116 |
49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Toubia |
2011 |
Nässjö SLS |
|
98 |
52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Åhman |
2011 |
Nässjö SLS |
|
151 |
45.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.74 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:40:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 10:40:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Crnic |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
87 |
48.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.56 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Rosén |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
115 |
44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Stahmann |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
91 |
48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:44:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 10:44:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 25m Fjärilsim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Boije |
2013 |
Nässjö SLS |
|
|
20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.14 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Edberg |
2014 |
Nässjö SLS |
|
|
32.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.10 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:45:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 10:45:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 25m Fjärilsim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Maxwell Cronholm |
2013 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
20.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.72 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 10:46:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 10:46:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4x100m Frisim Damer 13 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
LASS Lag Gul |
14 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
362 |
|
|
4:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Majken Nygren |
2010 |
AC8610 |
|
34.42 |
1:10.26 |
|
|
|
1:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Axelsson |
2010 |
AH3610 |
|
33.72 |
1:11.33 |
|
|
|
2:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Alice Lönnroth |
2009 |
AX5209 |
|
34.42 |
1:13.11 |
|
|
|
3:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Eklund |
2010 |
AU9210 |
|
35.89 |
1:15.00 |
|
|
|
4:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jönköpings Simsällskap |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
312 |
|
|
5:04.20 |
+14.50 |
|
|
|
|
Noomi Malm |
2008 |
AV8208 |
|
34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Malm |
2010 |
AD5210 |
|
1:49.75 |
2:29.74 |
|
|
|
2:29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Byqvist |
2011 |
AC3211 |
|
34.93 |
1:12.47 |
|
|
|
3:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Andreasyan |
2010 |
AL8410 |
|
39.18 |
1:21.99 |
|
|
|
5:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
LASS Lag Blå |
14 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
303 |
|
|
5:07.24 |
+17.54 |
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
AO4410 |
|
37.12 |
1:18.87 |
|
|
|
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
AH3410 |
|
34.26 |
1:14.01 |
|
|
|
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Tova Lewander |
2009 |
AT1609 |
|
37.91 |
1:21.80 |
|
|
|
3:54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
AR0410 |
|
33.17 |
1:12.56 |
|
|
|
5:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jönköpings Simsällskap lag 2 |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
184 |
|
|
6:02.97 |
+1:13.2 |
|
|
|
|
Sonja Berg |
2008 |
BG2008 |
|
48.13 |
1:42.06 |
|
|
|
1:42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Strandberg |
2010 |
AK4010 |
|
38.15 |
1:24.13 |
|
|
|
3:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Abrahamsson |
2008 |
BG1808 |
|
41.62 |
1:28.80 |
|
|
|
4:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Flygare |
2010 |
BC8610 |
|
42.14 |
1:27.98 |
|
|
|
6:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:11:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 11:11:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x100m Frisim Herrar 13 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Jönköpings Simsällskap |
20 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
284 |
|
|
4:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Knut Jöngren |
2010 |
AB8510 |
|
34.30 |
1:10.67 |
|
|
|
1:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Marwin Cronholm |
2010 |
AD7910 |
|
37.12 |
1:17.66 |
|
|
|
2:28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Henrysson |
2003 |
AE5303 |
|
26.46 |
56.73 |
|
|
|
3:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Odin Esbensen |
2009 |
AC3109 |
|
34.52 |
1:13.15 |
|
|
|
4:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LASS Lag Röd |
13 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
246 |
|
|
4:51.89 |
+13.68 |
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
AC5310 |
|
35.04 |
1:14.31 |
|
|
|
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
AJ3710 |
|
33.70 |
1:12.65 |
|
|
|
2:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
AL0510 |
|
34.47 |
1:14.80 |
|
|
|
3:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
AL0310 |
|
32.81 |
1:10.13 |
|
|
|
4:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nässjö SLS |
16 |
Nässjö SLS |
|
|
212 |
|
|
5:06.74 |
+28.53 |
|
|
|
|
Hannes Walhjalt |
2010 |
AC6510 |
|
32.70 |
1:10.57 |
|
|
|
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Antoni Toubia |
2010 |
AF3510 |
|
40.83 |
1:27.92 |
|
|
|
2:38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilgot Olausson |
2007 |
AD1307 |
|
31.07 |
1:06.56 |
|
|
|
3:45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Glimberg |
2009 |
BB9709 |
|
37.90 |
1:21.69 |
|
|
|
5:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:15:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 11:25:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 4x50m Medley Damer 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
Jönköpings Simsällskap |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
242 |
|
|
2:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Monica Forselius |
2011 |
AI5411 |
|
43.23 |
|
|
|
|
43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Ylva Ekelund |
2011 |
AN2411 |
|
1:25.04 |
|
|
|
|
2:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Monica Kim Murakami |
2011 |
AI5611 |
|
2:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Barkestam |
2011 |
AE9411 |
|
2:44.25 |
|
|
|
|
2:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LASS Lag Röd |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
249 |
|
|
2:42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
AD4011 |
|
40.51 |
|
|
|
|
40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Furland |
2011 |
AH7211 |
|
1:25.31 |
|
|
|
|
2:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Lektér |
2011 |
AF7011 |
|
36.87 |
|
|
|
|
2:42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Rosenström |
2011 |
AD4211 |
|
2:42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nässjö SLS |
12 |
Nässjö SLS |
|
|
160 |
|
|
3:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54.92 |
|
|
|
|
54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
2012 |
AB5412 |
|
59.87 |
|
|
|
|
1:54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Åhman |
2011 |
AG0211 |
|
36.07 |
|
|
|
|
2:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ljungström |
2012 |
AB5212 |
|
37.69 |
|
|
|
|
3:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 11:20:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 11:20:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
317 |
1:20.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.56 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikki Malm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
258 |
1:25.68 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.84 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
248 |
1:26.78 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.57 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilly Rogö |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
|
243 |
1:27.41 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.75 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Lönnroth |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
|
228 |
1:29.31 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.48 |
(-7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
224 |
1:29.88 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.94 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Andreasyan |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
196 |
1:33.89 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.23 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
190 |
1:34.93 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.77 |
(+5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovisa Andersson |
2009 |
Nässjö SLS |
|
177 |
1:37.20 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.10 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Strandberg |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
135 |
1:46.31 |
+26.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.77 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
|
123 |
1:49.55 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.23 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elisa Löfgren |
2010 |
Nässjö SLS |
|
101 |
1:56.86 |
+36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:08:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Fjärilsim Damer 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Hjälle |
2007 |
Nässjö SLS |
|
247 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.53 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sonja Berg |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:08:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 15:08:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannes Walhjalt |
2010 |
Nässjö SLS |
|
223 |
1:18.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.71 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Odin Esbensen |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
|
169 |
1:26.40 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.14 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
156 |
1:28.70 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
128 |
1:34.71 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.00 |
(+7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
126 |
1:35.25 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.93 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
116 |
1:37.86 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.67 |
(+6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marwin Cronholm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
105 |
1:41.06 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Knut Jöngren |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
84 |
1:48.70 |
+29.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.60 |
(+5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:14:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 15:14:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Meja Barkestam |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
195 |
49.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.80 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Byqvist |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
242 |
45.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.27 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ylva Ekelund |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
229 |
46.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.08 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monica Forselius |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
140 |
54.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.84 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Furland |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
216 |
47.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.74 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Hansen |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
176 |
50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Johansson |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
128 |
56.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.92 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Karlberg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
174 |
51.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.57 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Karlsson |
2012 |
Jönköpings Simsällskap |
|
101 |
1:01.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.31 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monica Kim Murakami |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
230 |
46.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.71 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Lektér |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
231 |
46.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.40 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
2012 |
Nässjö SLS |
|
144 |
54.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.19 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
198 |
48.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.14 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Moroz |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
198 |
48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Rosenström |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
203 |
48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Spångby |
2012 |
Nässjö SLS |
|
85 |
1:04.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.17 |
(-9.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Toubia |
2011 |
Nässjö SLS |
|
162 |
52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Åhman |
2011 |
Nässjö SLS |
|
173 |
51.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.46 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:20:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 15:20:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Crnic |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
107 |
52.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.65 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valter Moberg |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
76 |
58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
151 |
46.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.53 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Rosén |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
101 |
53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Stahmann |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
89 |
55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:26:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 15:26:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 25m Bröstsim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Boije |
2013 |
Nässjö SLS |
|
|
27.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Edberg |
2014 |
Nässjö SLS |
|
|
39.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.46 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:27:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 15:27:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 25m Bröstsim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Maxwell Cronholm |
2013 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
24.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.31 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Spångby |
2014 |
Nässjö SLS |
|
|
39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:28:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 15:28:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer Alla åldrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
377 |
2:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.35 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Rogö |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
|
353 |
2:36.08 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.77 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Hjälle |
2007 |
Nässjö SLS |
|
350 |
2:36.42 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.35 |
(-14.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noomi Malm |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
330 |
2:39.59 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.34 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
330 |
2:39.60 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.44 |
(+6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Lönnroth |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
|
296 |
2:45.45 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.83 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikki Malm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
295 |
2:45.55 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.02 |
(+6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Monica Kim Murakami |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
295 |
2:45.61 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.31 |
(-8.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
290 |
2:46.58 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.18 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuva Byqvist |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
281 |
2:48.26 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
278 |
2:48.93 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.36 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
272 |
2:50.20 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.40 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
271 |
2:50.42 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.12 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lovisa Andersson |
2009 |
Nässjö SLS |
|
269 |
2:50.70 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.51 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
263 |
2:52.09 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.71 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saga Lektér |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
260 |
2:52.71 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Camilla Andreasyan |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
244 |
2:56.32 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.69 |
(-40.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
|
236 |
2:58.30 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.90 |
(+10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Meja Barkestam |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
209 |
3:05.87 |
+33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alice Furland |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
200 |
3:08.56 |
+35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilda Karlsson |
2012 |
Jönköpings Simsällskap |
|
197 |
3:09.53 |
+36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Angelina Åhman |
2011 |
Nässjö SLS |
|
194 |
3:10.30 |
+37.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.85 |
(-17.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Strandberg |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
194 |
3:10.53 |
+37.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.78 |
(+15.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Signe Hansen |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
186 |
3:12.97 |
+40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iris Abrahamsson |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
180 |
3:15.35 |
+42.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.28 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Moroz |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
179 |
3:15.40 |
+42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Penny Lundqvist |
2012 |
Nässjö SLS |
|
179 |
3:15.50 |
+42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tuva Karlberg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
166 |
3:20.42 |
+47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hanna Johansson |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
163 |
3:21.78 |
+49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elisa Löfgren |
2010 |
Nässjö SLS |
|
162 |
3:22.27 |
+49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ester Toubia |
2011 |
Nässjö SLS |
|
138 |
3:33.05 |
+1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ella Spångby |
2012 |
Nässjö SLS |
|
113 |
3:47.63 |
+1:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sonja Berg |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
99 |
3:58.01 |
+1:25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 15:52:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 15:53:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Frisim Herrar Alla åldrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Knut Jöngren |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
271 |
2:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.90 |
(-6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
244 |
2:38.83 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.43 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
239 |
2:40.04 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.54 |
(-12.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
238 |
2:40.22 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.66 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Odin Esbensen |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
|
232 |
2:41.66 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.38 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
213 |
2:46.17 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.14 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
208 |
2:47.64 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.34 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
205 |
2:48.50 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.73 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marwin Cronholm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
197 |
2:50.51 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.75 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Moestedt |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
186 |
2:53.93 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Stahmann |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
153 |
3:05.39 |
+32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
147 |
3:08.27 |
+34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Antoni Toubia |
2010 |
Nässjö SLS |
|
141 |
3:10.72 |
+37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
John Rosén |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
125 |
3:18.24 |
+44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Glimberg |
2009 |
Nässjö SLS |
|
117 |
3:22.96 |
+49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Albin Crnic |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
112 |
3:26.13 |
+52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hannes Walhjalt |
2010 |
Nässjö SLS |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:06:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 16:07:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 4x25m Medley Damer 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
Jönköpings Simsällskap |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Monica Forselius |
2011 |
AI5411 |
|
42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Barkestam |
2011 |
AE9411 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Monica Kim Murakami |
2011 |
AI5611 |
|
35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Johansson |
2011 |
AD6211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LASS Lag Lila |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
1:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
AD4011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Furland |
2011 |
AH7211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Lektér |
2011 |
AF7011 |
|
1:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Rosenström |
2011 |
AD4211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nässjö SLS |
12 |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
1:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Åhman |
2011 |
AG0211 |
|
46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Toubia |
2011 |
AE8811 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Boije |
2013 |
AA2413 |
|
36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
2012 |
AB5412 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:25:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 16:26:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 4x25m Medley Herrar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
Linköpings Allmänna SS |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
1:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Stahmann |
2011 |
AJ0511 |
|
40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
AL7311 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
John Rosén |
2012 |
AC4512 |
|
38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valter Moberg |
2011 |
AJ0311 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:27:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 16:27:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 4x50m Medley Damer 13 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
LASS Lag Rosa |
13 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
316 |
|
|
2:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Axelsson |
2010 |
AH3610 |
|
38.79 |
|
|
|
|
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
AO4410 |
|
40.23 |
|
|
|
|
1:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Majken Nygren |
2010 |
AC8610 |
|
37.17 |
|
|
|
|
1:56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Eklund |
2010 |
AU9210 |
|
34.00 |
|
|
|
|
2:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LASS Lag Orange |
14 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
291 |
|
|
2:34.33 |
+4.14 |
|
|
|
|
Tova Lewander |
2009 |
AT1609 |
|
43.29 |
|
|
|
|
43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
AR0410 |
|
40.88 |
|
|
|
|
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
AH3410 |
|
37.29 |
|
|
|
|
2:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Lönnroth |
2009 |
AX5209 |
|
32.87 |
|
|
|
|
2:34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jönköpings Simsällskap |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
286 |
|
|
2:35.24 |
+5.05 |
|
|
|
|
Tuva Byqvist |
2011 |
AC3211 |
|
38.55 |
|
|
|
|
38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Noomi Malm |
2008 |
AV8208 |
|
41.86 |
|
|
|
|
1:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Andreasyan |
2010 |
AL8410 |
|
40.18 |
|
|
|
|
2:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Malm |
2010 |
AD5210 |
|
34.65 |
|
|
|
|
2:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jönköpings Simsällskap lag 2 |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
169 |
|
|
3:05.12 |
+34.93 |
|
|
|
|
Sonja Berg |
2008 |
BG2008 |
|
52.31 |
|
|
|
|
52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Flygare |
2010 |
BC8610 |
|
48.35 |
|
|
|
|
1:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Strandberg |
2010 |
AK4010 |
|
44.95 |
|
|
|
|
2:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Abrahamsson |
2008 |
BG1808 |
|
39.51 |
|
|
|
|
3:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:32:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 16:32:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 4x50m Medley Herrar 13 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Jönköpings Simsällskap |
20 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
259 |
|
|
2:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Henrysson |
2003 |
AE5303 |
|
29.59 |
|
|
|
|
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Marwin Cronholm |
2010 |
AD7910 |
|
43.88 |
|
|
|
|
1:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Odin Esbensen |
2009 |
AC3109 |
|
37.08 |
|
|
|
|
1:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Knut Jöngren |
2010 |
AB8510 |
|
30.82 |
|
|
|
|
2:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LASS Lag Blå |
13 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
224 |
|
|
2:28.33 |
+6.96 |
|
|
|
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
AL0310 |
|
37.41 |
|
|
|
|
37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
AJ3710 |
|
43.12 |
|
|
|
|
1:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrew Gushchin |
2010 |
AL0710 |
|
36.64 |
|
|
|
|
1:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
AF9310 |
|
31.16 |
|
|
|
|
2:28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-25 16:34:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-25 16:34:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
424 |
1:15.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.96 |
(-7.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
342 |
1:20.79 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.92 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
338 |
1:21.08 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.81 |
(-9.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
324 |
1:22.24 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.75 |
(-11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikki Malm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
292 |
1:25.14 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.68 |
(-8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Andersson |
2009 |
Nässjö SLS |
|
286 |
1:25.72 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.23 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
280 |
1:26.35 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.57 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
280 |
1:26.36 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.37 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Camilla Andreasyan |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
249 |
1:29.73 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.27 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Strandberg |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
223 |
1:33.18 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.44 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
|
219 |
1:33.61 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.40 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elisa Löfgren |
2010 |
Nässjö SLS |
|
170 |
1:41.88 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Flygare |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
151 |
1:46.03 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Lönnroth |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 10:39:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Medley Damer 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noomi Malm |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
317 |
1:22.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.95 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sonja Berg |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 10:39:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 10:40:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannes Walhjalt |
2010 |
Nässjö SLS |
|
247 |
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
243 |
1:18.89 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.51 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
208 |
1:23.16 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
205 |
1:23.49 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.89 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Knut Jöngren |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
204 |
1:23.66 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.48 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
203 |
1:23.82 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.61 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
195 |
1:24.84 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.01 |
(-7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marwin Cronholm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
171 |
1:28.70 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.80 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
161 |
1:30.40 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.20 |
(-10.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
139 |
1:35.01 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.85 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 10:45:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Medley Herrar 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Enlund |
2005 |
Nässjö SLS |
|
295 |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 10:45:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 10:45:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Meja Barkestam |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
252 |
1:19.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.07 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Byqvist |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
318 |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.94 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ylva Ekelund |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
172 |
1:30.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.13 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monica Forselius |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
191 |
1:27.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.80 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Furland |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
211 |
1:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Hansen |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
198 |
1:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Johansson |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
189 |
1:27.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.89 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Qali Kaise |
2012 |
Nässjö SLS |
|
32 |
2:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Karlberg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
173 |
1:30.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.71 |
(-13.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Karlsson |
2012 |
Jönköpings Simsällskap |
|
188 |
1:27.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.12 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monica Kim Murakami |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
290 |
1:15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Lektér |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
245 |
1:20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.13 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
2012 |
Nässjö SLS |
|
182 |
1:28.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.85 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
273 |
1:17.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Moroz |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
164 |
1:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Rinaldo |
2012 |
Nässjö SLS |
|
39 |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Rosenström |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
221 |
1:23.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.23 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 10:54:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 10:54:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Maxwell Cronholm |
2013 |
Jönköpings Simsällskap |
|
129 |
1:28.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.37 |
(-11.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 10:56:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Crnic |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
124 |
1:29.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.01 |
(+6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valter Moberg |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
91 |
1:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
182 |
1:19.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.83 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Rosén |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
139 |
1:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Stahmann |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
163 |
1:22.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.64 |
(-8.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 10:56:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 10:56:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
307 |
1:21.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.24 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
298 |
1:22.10 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.69 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
260 |
1:26.00 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.37 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
258 |
1:26.14 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.04 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Lönnroth |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
|
241 |
1:28.13 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.61 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Andersson |
2009 |
Nässjö SLS |
|
240 |
1:28.30 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.46 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
|
223 |
1:30.43 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.57 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
204 |
1:33.24 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.77 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
184 |
1:36.41 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.09 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elisa Löfgren |
2010 |
Nässjö SLS |
|
176 |
1:37.77 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.05 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Flygare |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
129 |
1:48.49 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.00 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 11:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Ryggsim Damer 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noomi Malm |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
245 |
1:27.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.41 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sonja Berg |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
107 |
1:55.31 |
+27.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.28 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 11:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 11:13:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
214 |
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
203 |
1:22.20 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.80 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannes Walhjalt |
2010 |
Nässjö SLS |
|
193 |
1:23.53 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.89 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marwin Cronholm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
170 |
1:27.23 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.12 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
168 |
1:27.45 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.08 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
168 |
1:27.52 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.06 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
157 |
1:29.52 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.82 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
139 |
1:33.23 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.28 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
134 |
1:34.25 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Glimberg |
2009 |
Nässjö SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 11:20:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Ryggsim Herrar 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Enlund |
2005 |
Nässjö SLS |
|
240 |
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.98 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 11:20:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 11:20:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Frisim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Meja Barkestam |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
248 |
36.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.69 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Byqvist |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
407 |
30.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ylva Ekelund |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
182 |
40.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.84 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monica Forselius |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
198 |
39.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.28 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Furland |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
200 |
39.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Hansen |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
212 |
38.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.27 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Johansson |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
206 |
38.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Qali Kaise |
2012 |
Nässjö SLS |
|
24 |
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Karlberg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
178 |
40.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Karlsson |
2012 |
Jönköpings Simsällskap |
|
207 |
38.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.86 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monica Kim Murakami |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
316 |
33.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Lektér |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
266 |
35.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
2012 |
Nässjö SLS |
|
183 |
40.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.61 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
289 |
34.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.61 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Moroz |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
175 |
40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Rinaldo |
2012 |
Nässjö SLS |
|
32 |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Rosenström |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
197 |
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 11:26:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 11:26:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Frisim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Crnic |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
|
118 |
41.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.62 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valter Moberg |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
92 |
44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
199 |
34.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Rosén |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
158 |
37.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Stahmann |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
165 |
36.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.46 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 11:30:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 11:31:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 25m Frisim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Boije |
2013 |
Nässjö SLS |
|
|
19.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.34 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 11:38:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 11:38:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 25m Frisim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Maxwell Cronholm |
2013 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16.98 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 11:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 11:38:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Frisim Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
388 |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
353 |
1:11.05 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.88 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikki Malm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
324 |
1:13.10 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.53 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Lönnroth |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
|
306 |
1:14.51 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
298 |
1:15.19 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.76 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
284 |
1:16.44 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.17 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovisa Andersson |
2009 |
Nässjö SLS |
|
275 |
1:17.26 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.51 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
268 |
1:17.91 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.39 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
265 |
1:18.15 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.13 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Camilla Andreasyan |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
260 |
1:18.72 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.38 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
|
245 |
1:20.25 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.57 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Strandberg |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
212 |
1:24.15 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.13 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Flygare |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
151 |
1:34.18 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.39 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 11:39:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Frisim Damer 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noomi Malm |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
354 |
1:10.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.08 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sonja Berg |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
107 |
1:45.54 |
+34.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.92 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 11:39:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 11:39:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannes Walhjalt |
2010 |
Nässjö SLS |
|
272 |
1:09.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Knut Jöngren |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
|
252 |
1:10.98 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.93 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
244 |
1:11.75 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.11 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
231 |
1:13.03 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.62 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
228 |
1:13.34 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.09 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
225 |
1:13.71 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.10 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
200 |
1:16.62 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.68 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
198 |
1:16.83 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.34 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
145 |
1:25.18 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Glimberg |
2009 |
Nässjö SLS |
|
145 |
1:25.19 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.82 |
(-15.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 11:44:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Frisim Herrar 15 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Enlund |
2005 |
Nässjö SLS |
|
352 |
1:03.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.16 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 11:44:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 11:44:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 4x25m Frisim Damer 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
Jönköpings Simsällskap |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Meja Barkestam |
2011 |
AE9411 |
|
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Johansson |
2011 |
AD6211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Monica Forselius |
2011 |
AI5411 |
|
32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monica Kim Murakami |
2011 |
AI5611 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LASS Lag Grön |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Karlberg |
2012 |
AF8812 |
|
34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Hansen |
2011 |
AL5011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
AD4011 |
|
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Moroz |
2012 |
AF8412 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nässjö SLS lag 1 |
12 |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
1:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Boije |
2013 |
AA2413 |
|
44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Åhman |
2011 |
AG0211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
2012 |
AB5412 |
|
48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Rinaldo |
2012 |
AJ8012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 12:04:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 12:04:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 4x25m Frisim Herrar 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
Linköpings Allmänna SS |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
John Rosén |
2012 |
AC4512 |
|
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
AL7311 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Valter Moberg |
2011 |
AJ0311 |
|
35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Stahmann |
2011 |
AJ0511 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 12:13:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 12:13:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 4x50m Frisim Damer 13 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
LASS Lag Lila |
14 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
361 |
|
|
2:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Axelsson |
2010 |
AH3610 |
|
32.44 |
|
|
|
|
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Alice Lönnroth |
2009 |
AX5209 |
|
33.76 |
|
|
|
|
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
AO4410 |
|
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Nygren |
2010 |
AC8610 |
|
2:09.79 |
|
|
|
|
2:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jönköpings Simsällskap |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
325 |
|
|
2:14.49 |
+4.70 |
|
|
|
|
Noomi Malm |
2008 |
AV8208 |
|
32.60 |
|
|
|
|
32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Malm |
2010 |
AD5210 |
|
34.91 |
|
|
|
|
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Byqvist |
2011 |
AC3211 |
|
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Andreasyan |
2010 |
AL8410 |
|
2:14.49 |
|
|
|
|
2:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
LASS Lag Röd |
14 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
303 |
|
|
2:17.57 |
+7.78 |
|
|
|
|
Rebecka Eklund |
2010 |
AU9210 |
|
35.53 |
|
|
|
|
35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Tova Lewander |
2009 |
AT1609 |
|
35.89 |
|
|
|
|
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
AH3410 |
|
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
AR0410 |
|
2:17.57 |
|
|
|
|
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jönköpings Simsällskap lag 2 |
39 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
225 |
|
|
2:32.05 |
+22.26 |
|
|
|
|
Olivia Strandberg |
2010 |
AK4010 |
|
37.10 |
|
|
|
|
37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Åström-Malm |
1984 |
AI8684 |
|
31.83 |
|
|
|
|
1:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Berg |
2008 |
BG2008 |
|
1:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Flygare |
2010 |
BC8610 |
|
2:32.05 |
|
|
|
|
2:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 12:13:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 12:23:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö |
Arrangör: |
Nässjö Sim- & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 mar 2023 till den 26 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 4x50m Frisim Herrar 13 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Jönköpings Simsällskap |
48 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2816 |
|
|
57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Knut Jöngren |
2010 |
AB8510 |
|
57.92 |
|
|
|
|
57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Henrysson |
2003 |
AE5303 |
|
25.80 |
|
|
|
|
32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Marwin Cronholm |
2010 |
AD7910 |
|
25.80 |
|
|
|
|
57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Håkan Jöngren |
1975 |
AC2175 |
|
59.97 |
|
|
|
|
1:57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LASS Lag Blå |
13 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1886 |
|
|
1:06.20 |
+8.28 |
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
AL0510 |
|
1:06.20 |
|
|
|
|
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
AF9310 |
|
33.04 |
|
|
|
|
33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
AC5310 |
|
33.04 |
|
|
|
|
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrew Gushchin |
2010 |
AL0710 |
|
1:02.22 |
|
|
|
|
2:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-26 12:17:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-26 12:17:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|