Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer A - 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Carlsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Mildh |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:31.84 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Jonsson |
2006 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
2:33.53 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Olsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:45.21 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 09:25:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:32.38 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arielle Källgren |
2007 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
3:03.78 |
+34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 09:25:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mollie Berglund |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Movitz |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:41.88 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elvira Wennersten |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:45.37 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Skogsberg |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:47.89 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Izabella Andersson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:12.17 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nathalie Ceveryd |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 09:25:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Hansson |
2009 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
2:26.74 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Finnäs |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:28.15 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fatima Atac |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:34.24 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Nyberg |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
2:46.21 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Dahlqvist |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:46.41 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Abrahamsson |
2009 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
2:47.68 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kordelia Nord |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:48.36 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 09:25:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regina Zana |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Bake Schell |
2010 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
2:26.27 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Berg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:26.96 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celia Höglund |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:28.19 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Markusson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:31.82 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Setterberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:32.07 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leia Kayal |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
2:36.75 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:37.56 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:41.08 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Asserståhl |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:41.56 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuva-Li Hammar |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:42.30 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freija Carlsson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:42.75 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Molly Bengtsson |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
2:44.29 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisabeth Anderson Brown |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:45.46 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hatice Atac |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:51.72 |
+30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noelle Nyman |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:53.36 |
+32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lilly Rydin |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:55.10 |
+33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Penny Norrlander |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Irma Thång |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Dalqvist |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 09:25:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 09:26:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Lind |
2007 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Hansson |
2007 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:17.61 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 09:31:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Svensson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:13.93 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Olsson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:15.68 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Rosholm |
2008 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:20.57 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bosse Lövbrand |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:23.15 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilgot Larsson |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 09:31:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Stenström |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
1:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sean Hjelm |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:16.88 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Linder |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:20.04 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nabil Kayal |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
1:21.67 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigge Fredriksson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:26.02 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:26.81 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Mattsson |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:55.69 |
+39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Neuman |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 09:31:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erdi Gosalci |
2010 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:36.82 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 09:31:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 09:32:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer A - 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Jonsson |
2006 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Mildh |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:33.72 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 09:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arielle Källgren |
2007 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:43.64 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Beatrice Stefanescu |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 09:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nathalie Ceveryd |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
1:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Gårdman |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:25.07 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Skogh |
2008 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:28.02 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Movitz |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:30.32 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Wennersten |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:30.70 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Skogsberg |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:41.22 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mollie Berglund |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:41.31 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 09:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Hansson |
2009 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:30.73 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hayley Krol |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:31.47 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Abrahamsson |
2009 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:34.92 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Nyberg |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:37.90 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kordelia Nord |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:41.41 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Mossberg |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:48.42 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fatima Atac |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 09:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regina Zana |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Bake Schell |
2010 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:27.84 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Dalqvist |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:31.53 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Setterberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:31.60 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Penny Norrlander |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:31.93 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuva-Li Hammar |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:34.22 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisabeth Anderson Brown |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:34.25 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:34.45 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilly Rydin |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:35.71 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hatice Atac |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:36.80 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Molly Markusson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:37.14 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noelle Nyman |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:37.21 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:37.39 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freija Carlsson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:38.66 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Asserståhl |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:42.82 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Irma Thång |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:48.52 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 09:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 09:54:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Olofsson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 10:09:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
3:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Rosholm |
2008 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
3:13.49 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilgot Larsson |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:36.86 |
+35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bosse Lövbrand |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Olsson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 10:09:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
2:47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sean Hjelm |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
3:04.49 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Mattsson |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:52.82 |
+1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liam Grahn |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
3:59.77 |
+1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nabil Kayal |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Tyrberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 10:09:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
3:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jack Eriksson |
2010 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
3:33.10 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Andersson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 10:09:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 10:09:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer A - 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Carlsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
5:44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 10:47:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Beatrice Stefanescu |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
6:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
6:39.07 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 10:47:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Dahlqvist |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
6:25.05 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 10:47:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celia Höglund |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
6:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leia Kayal |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
6:29.71 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Bengtsson |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
6:48.00 |
+42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 10:47:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 10:48:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Lind |
2007 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
18:38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 11:09:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Stenström |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
20:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigge Fredriksson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
20:16.72 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
21:51.30 |
+1:48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 11:09:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Kapitanov |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
21:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 11:09:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 11:09:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Olofsson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
10:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Hansson |
2007 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
11:11.23 |
+1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 11:55:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Svensson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
9:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 11:55:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
10:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Henly |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
10:09.12 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Linder |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
10:57.65 |
+48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
11:43.18 |
+1:34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arian Tahmasebi |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
12:02.93 |
+1:54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Tyrberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
12:29.36 |
+2:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liam Grahn |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
12:57.46 |
+2:48.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 11:55:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
11:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Andersson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
11:42.38 |
+34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erdi Gosalci |
2010 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
13:06.64 |
+1:58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 11:55:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 11:55:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer A - 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Stokke Eriksson |
2006 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 15:05:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Beatrice Stefanescu |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 15:05:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Movitz |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 15:05:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Hansson |
2009 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
2:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Dahlqvist |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
3:17.62 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fatima Atac |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:22.14 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 15:05:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 15:05:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Hansson |
2007 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
2:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 15:15:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Svensson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
2:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
2:39.38 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilgot Larsson |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:23.10 |
+55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 15:15:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
2:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Stenström |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
2:40.65 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigge Fredriksson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:47.63 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nabil Kayal |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
2:50.22 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:01.76 |
+31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:03.26 |
+33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Tyrberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
3:04.57 |
+34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arian Tahmasebi |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 15:15:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Kapitanov |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:45.68 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:54.42 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Andersson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:57.05 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:00.90 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 15:15:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 15:15:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer A - 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Carlsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
5:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Mildh |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
5:23.07 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Jonsson |
2006 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
5:31.16 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 16:06:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:14.84 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:22.29 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arielle Källgren |
2007 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
6:34.60 |
+1:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Strömberg |
2007 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 16:06:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Wennersten |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
5:58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 16:06:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Finnäs |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:13.52 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Hansson |
2009 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
5:20.06 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fatima Atac |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
5:39.45 |
+30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Abrahamsson |
2009 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
5:58.85 |
+50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Dahlqvist |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
6:00.44 |
+51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kordelia Nord |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
6:03.81 |
+55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 16:06:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regina Zana |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
5:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Setterberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:22.06 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Berg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:22.84 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celia Höglund |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:28.02 |
+26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:30.59 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leia Kayal |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
5:31.02 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Molly Markusson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
5:31.10 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Asserståhl |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:43.30 |
+41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Dalqvist |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:43.69 |
+41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:49.88 |
+47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Strömberg |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
5:50.56 |
+48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tuva-Li Hammar |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
5:50.76 |
+48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freija Carlsson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
5:58.48 |
+56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hatice Atac |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
6:04.40 |
+1:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Irma Thång |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
6:04.45 |
+1:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noelle Nyman |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
6:10.51 |
+1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lilly Rydin |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
6:18.12 |
+1:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 16:06:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 16:06:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Lind |
2007 |
Falköpings Simsällskap |
+0.63 |
|
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Olofsson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.84 |
|
1:18.54 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 16:39:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Rosholm |
2008 |
Simklubben 1970 |
+0.65 |
|
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Olsson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.69 |
|
1:14.61 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bosse Lövbrand |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.85 |
|
1:26.02 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 16:39:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Henly |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
+0.92 |
|
1:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Linder |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
+0.67 |
|
1:15.47 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sean Hjelm |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
+0.62 |
|
1:20.30 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
|
1:21.93 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.70 |
|
1:28.28 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.72 |
|
1:28.62 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Neuman |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.67 |
|
1:31.24 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Tyrberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.88 |
|
1:31.25 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Mattsson |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.75 |
|
1:33.37 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liam Grahn |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
+0.70 |
|
1:40.15 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 16:39:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
+0.80 |
|
1:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.68 |
|
1:20.03 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
|
1:21.87 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erdi Gosalci |
2010 |
Falköpings Simsällskap |
+0.64 |
|
1:25.16 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 16:39:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 16:39:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer A - 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Stokke Eriksson |
2006 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.66 |
|
2:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Carlsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.91 |
|
2:44.00 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Jonsson |
2006 |
Falköpings Simsällskap |
+0.75 |
|
2:55.23 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Olsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.69 |
|
3:00.92 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Mildh |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.73 |
|
3:01.72 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 17:05:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.71 |
|
2:45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.89 |
|
2:55.50 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arielle Källgren |
2007 |
Falköpings Simsällskap |
+0.84 |
|
3:22.90 |
+37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 17:05:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Gårdman |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.61 |
|
2:42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nathalie Ceveryd |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.67 |
|
2:46.09 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mollie Berglund |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.89 |
|
2:49.60 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvira Wennersten |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.64 |
|
2:52.61 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Skogh |
2008 |
Simklubben 1970 |
+0.80 |
|
3:04.25 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Movitz |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.80 |
|
3:05.74 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Skogsberg |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.74 |
|
3:10.97 |
+28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 17:05:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.25 |
|
2:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Finnäs |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.69 |
|
2:42.40 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.83 |
|
2:48.75 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Nyberg |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
+0.79 |
|
3:25.61 |
+56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 17:05:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Berg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.75 |
|
2:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Setterberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.69 |
|
2:47.21 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Madeleine Bake Schell |
2010 |
Simklubben 1970 |
+0.69 |
|
2:47.68 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Molly Markusson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.78 |
|
2:49.68 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.70 |
|
2:54.83 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Penny Norrlander |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
+0.68 |
|
2:56.14 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leia Kayal |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.96 |
|
2:59.57 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Celia Höglund |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.63 |
|
2:59.88 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Molly Bengtsson |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.66 |
|
3:03.35 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuva-Li Hammar |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.84 |
|
3:06.97 |
+28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noelle Nyman |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.71 |
|
3:07.09 |
+28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freija Carlsson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.89 |
|
3:10.67 |
+31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Irma Thång |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.59 |
|
3:12.25 |
+33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hatice Atac |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.59 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Regina Zana |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 17:05:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 17:05:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Lind |
2007 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Hansson |
2007 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:05.08 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Olofsson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:06.21 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 17:13:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Svensson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:01.13 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Olsson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:01.33 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Rosholm |
2008 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:07.05 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bosse Lövbrand |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:12.51 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilgot Larsson |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:19.66 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 17:13:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Stenström |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
1:01.86 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isak Henly |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:04.20 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nabil Kayal |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
1:05.73 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigge Fredriksson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:05.92 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sean Hjelm |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:07.36 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Linder |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:08.57 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:11.97 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arian Tahmasebi |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:12.18 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:15.65 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Grahn |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:18.68 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Neuman |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:22.69 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Mattsson |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 17:13:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Kapitanov |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:06.48 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:08.03 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erdi Gosalci |
2010 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:12.25 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Andersson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:12.68 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jack Eriksson |
2010 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:23.62 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-28 17:13:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 17:13:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Lind |
2007 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
2:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Olofsson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:21.54 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Hansson |
2007 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
2:27.50 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 09:16:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Svensson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
2:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
2:16.03 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Olsson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:19.16 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bosse Lövbrand |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:40.85 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilgot Larsson |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:54.79 |
+41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 09:16:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Henly |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Stenström |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
2:18.13 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigge Fredriksson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:23.02 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sean Hjelm |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:25.08 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Linder |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
2:29.44 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nabil Kayal |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
2:30.73 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:36.00 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:36.16 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arian Tahmasebi |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:39.31 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benedikt Danielsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:47.50 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:49.64 |
+32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Mattsson |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:04.83 |
+47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Neuman |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:11.19 |
+54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 09:16:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:31.35 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Andersson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:35.98 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:36.63 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jack Eriksson |
2010 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
3:06.14 |
+40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kapitanov |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 09:16:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-29 09:16:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer A - 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Stokke Eriksson |
2006 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmy Fjeld |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:10.60 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Carlsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:15.39 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilda Mildh |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:15.67 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Jonsson |
2006 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:23.59 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Olsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:28.65 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 09:29:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Flyckt |
2007 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Haugsnes |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:14.10 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:31.51 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 09:29:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Gårdman |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:24.16 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elvira Wennersten |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:26.07 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Movitz |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:31.85 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanna Bodeklint |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:35.12 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 09:29:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Hansson |
2009 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:19.64 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nova Gaede |
2009 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:21.28 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fatima Atac |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:21.89 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Dahlqvist |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:28.18 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Finnäs |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:28.24 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 09:29:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Flyckt |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Regina Zana |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:20.12 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leia Kayal |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
1:25.59 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Molly Markusson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:27.78 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:29.75 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Penny Norrlander |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:29.78 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Dalqvist |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:31.17 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hatice Atac |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:31.76 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Molly Bengtsson |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
1:34.01 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freija Carlsson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:38.10 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Irma Thång |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:41.13 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celia Höglund |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 09:29:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-29 09:29:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Lind |
2007 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Hansson |
2007 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:24.49 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Olofsson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:32.05 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 09:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Svensson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
1:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:24.10 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Olsson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:26.54 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Rosholm |
2008 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:26.57 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bosse Lövbrand |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:31.47 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilgot Larsson |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:35.63 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 09:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sean Hjelm |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:23.20 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Linder |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:24.57 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isak Henly |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:26.37 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:31.10 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nabil Kayal |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
1:32.47 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arian Tahmasebi |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:32.83 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:34.64 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:38.14 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benedikt Danielsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:41.19 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Mattsson |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:52.07 |
+34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 09:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jack Eriksson |
2010 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:37.82 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:38.33 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kapitanov |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 09:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-29 09:48:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer A - 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Stokke Eriksson |
2006 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Mildh |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:18.52 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 10:12:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Haugsnes |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:51.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Flyckt |
2007 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
3:06.23 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Nordelöf |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:06.49 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 10:12:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nathalie Ceveryd |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
2:59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Gårdman |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:02.79 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magdalena Ödman |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
3:11.21 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvira Wennersten |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:19.62 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Movitz |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:21.56 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elicia Hovbrink |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
3:39.43 |
+39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sanna Bodeklint |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Skogsberg |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 10:12:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
3:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fatima Atac |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:06.94 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Hansson |
2009 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
3:14.51 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hayley Krol |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
3:20.75 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Nyberg |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
3:29.82 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kordelia Nord |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
3:37.83 |
+32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Mossberg |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 10:12:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Regina Zana |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Bake Schell |
2010 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
3:01.20 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celia Höglund |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:08.88 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Penny Norrlander |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
3:13.90 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:14.64 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Dalqvist |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:16.79 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hatice Atac |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:18.43 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilly Rydin |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
3:21.54 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stina Levinsson |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
3:22.42 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilda Flyckt |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
3:22.91 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuva-Li Hammar |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:23.04 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noelle Nyman |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:25.65 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leia Kayal |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
3:28.39 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 10:12:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-29 10:12:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
5:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 10:43:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
5:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Stenström |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
5:54.63 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigge Fredriksson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
5:56.39 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 10:43:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
5:55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
6:08.30 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Andersson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
6:11.46 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 10:43:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-29 10:43:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
21:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 11:08:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mollie Berglund |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
22:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 11:08:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
20:47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Dahlqvist |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
22:35.29 |
+1:48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 11:08:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-29 11:08:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer A - 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Carlsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
10:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Jonsson |
2006 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 11:48:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
10:43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniela Borg |
2007 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
11:19.82 |
+35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
11:22.71 |
+38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 11:48:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
11:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanna Bodeklint |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
12:47.93 |
+1:45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edith Skogh |
2008 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 11:48:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Finnäs |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
10:46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 11:48:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Markusson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
11:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
11:35.09 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Bengtsson |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
11:49.86 |
+37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva-Li Hammar |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
12:03.31 |
+50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freija Carlsson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
12:03.84 |
+50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irma Thång |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
12:33.39 |
+1:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 11:48:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-29 11:48:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer A - 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Mildh |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:48.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 14:22:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Haugsnes |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:47.72 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 14:22:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Gårdman |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magdalena Ödman |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:48.87 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Zettergren |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:51.63 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriella Jonsson |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:56.42 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Movitz |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:02.29 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Skogsberg |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:10.41 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sanna Bodeklint |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 14:22:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
2:49.20 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Hansson |
2009 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
2:51.86 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nova Gaede |
2009 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
2:55.28 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Dahlqvist |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
3:00.00 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Abrahamsson |
2009 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
3:07.14 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kordelia Nord |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
3:10.97 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fatima Atac |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 14:22:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Berg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Bake Schell |
2010 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
2:42.65 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Regina Zana |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:44.09 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Penny Norrlander |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
2:57.12 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Anderson Brown |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:57.76 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Dalqvist |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
2:58.36 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leia Kayal |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
2:58.64 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Molly Markusson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:59.43 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:01.48 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
3:01.77 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hatice Atac |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:03.85 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freija Carlsson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:06.98 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Irma Thång |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
3:18.66 |
+36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nike Bergstrand |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
3:46.51 |
+1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilly Rydin |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 14:22:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-29 14:22:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Lind |
2007 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
4:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Olofsson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
4:53.23 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Hansson |
2007 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
5:17.14 |
+32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 14:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Olsson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
5:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bosse Lövbrand |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
5:44.51 |
+41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilgot Larsson |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
6:11.73 |
+1:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 14:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
4:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Henly |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
4:51.93 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Stenström |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
4:55.58 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigge Fredriksson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
4:55.74 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Linder |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
5:16.74 |
+27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:32.49 |
+43.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:33.60 |
+44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arian Tahmasebi |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
5:41.31 |
+51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:58.30 |
+1:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benedikt Danielsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:58.94 |
+1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Mattsson |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
6:30.35 |
+1:40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Jonsson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 14:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
5:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:27.79 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
5:29.47 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Andersson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
5:37.60 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 14:49:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-29 14:49:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A - 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Fjeld |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
+0.55 |
|
1:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Carlsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.73 |
|
1:15.35 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Sunnerdahl |
2006 |
Skara Simsällskap |
+0.97 |
|
1:15.43 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Jonsson |
2006 |
Falköpings Simsällskap |
+0.73 |
|
1:20.53 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Olsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.68 |
|
1:24.79 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 15:32:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Flyckt |
2007 |
Simklubben Elfsborg |
+0.59 |
|
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.71 |
|
1:16.80 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniela Borg |
2007 |
Simklubben 1970 |
+0.75 |
|
1:17.27 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
|
1:17.74 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Nordelöf |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.81 |
|
1:18.29 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.85 |
|
1:19.52 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 15:32:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Zettergren |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.69 |
|
1:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.65 |
|
1:15.89 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Gårdman |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.66 |
|
1:17.71 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nathalie Ceveryd |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.76 |
|
1:18.91 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Wennersten |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.62 |
|
1:19.11 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magdalena Ödman |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.75 |
|
1:20.41 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriella Jonsson |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.85 |
|
1:20.65 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mollie Berglund |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
|
1:21.67 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Edith Skogh |
2008 |
Simklubben 1970 |
+0.88 |
|
1:23.64 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marta Jolkin |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+1.04 |
|
1:27.98 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elicia Hovbrink |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
+0.65 |
|
1:33.48 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sanna Bodeklint |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.69 |
|
1:35.47 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Izabella Andersson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.70 |
|
1:52.15 |
+37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 15:32:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.73 |
|
1:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Finnäs |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
|
1:15.22 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.78 |
|
1:21.71 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Abrahamsson |
2009 |
Simklubben 1970 |
+0.71 |
|
1:26.93 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Dahlqvist |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
+0.72 |
|
1:33.17 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Nyberg |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
+0.73 |
|
1:33.80 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Mossberg |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 15:32:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Berg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.65 |
|
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Flyckt |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
+0.72 |
|
1:15.72 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.68 |
|
1:18.26 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Penny Norrlander |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
+0.72 |
|
1:21.35 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Angelika Borg |
2010 |
Simklubben Alingsås |
+0.76 |
|
1:21.47 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisabeth Anderson Brown |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.67 |
|
1:21.54 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Molly Markusson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.84 |
|
1:21.72 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Molly Bengtsson |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.69 |
|
1:22.95 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noelle Nyman |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.70 |
|
1:25.46 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
|
1:27.10 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuva-Li Hammar |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.87 |
|
1:27.33 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hatice Atac |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.71 |
|
1:28.28 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Irma Thång |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.82 |
|
1:32.77 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stina Levinsson |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
+0.72 |
|
1:35.19 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilly Rydin |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
+0.71 |
|
1:36.46 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nike Bergstrand |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
+0.84 |
|
1:38.51 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 15:32:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-29 15:32:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Lind |
2007 |
Falköpings Simsällskap |
+0.60 |
|
2:29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 15:46:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Rosholm |
2008 |
Simklubben 1970 |
+0.66 |
|
2:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Olsson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.76 |
|
2:46.14 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bosse Lövbrand |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.82 |
|
2:59.61 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilgot Larsson |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
|
3:35.64 |
+55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Svensson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 15:46:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
+0.64 |
|
2:30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Stenström |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.65 |
|
2:40.55 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Linder |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
+0.70 |
|
2:42.09 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nabil Kayal |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
+0.69 |
|
2:51.49 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.72 |
|
2:54.34 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Mattsson |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.77 |
|
3:27.16 |
+56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benedikt Danielsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 15:46:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliott Kantola |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
+0.82 |
|
2:45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
|
2:54.74 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Andersson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.82 |
|
3:10.40 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 15:46:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-29 15:46:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Odenbadet |
Arrangör: |
VSSF & Falköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer A - 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Fjeld |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Sunnerdahl |
2006 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
1:05.24 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Mildh |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:07.46 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Carlsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:08.71 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Jonsson |
2006 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:08.91 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Olsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:11.93 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 16:02:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer B - 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Flyckt |
2007 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Haugsnes |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:04.69 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:08.52 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:08.60 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:09.29 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 16:02:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer C - 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magdalena Ödman |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:08.86 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriella Jonsson |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:11.19 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Zettergren |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:11.31 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Mollie Berglund |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:12.70 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Edith Skogh |
2008 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:12.70 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elvira Wennersten |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:15.15 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Skogsberg |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:16.49 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Movitz |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:16.67 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marta Jolkin |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:16.72 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elicia Hovbrink |
2008 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:20.39 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sanna Bodeklint |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:20.86 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Izabella Andersson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:25.18 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nathalie Ceveryd |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 16:02:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer D - 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Hansson |
2009 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:07.50 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Finnäs |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:07.88 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:08.44 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:09.69 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nova Gaede |
2009 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:10.70 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fatima Atac |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:11.70 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Dahlqvist |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:13.98 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Abrahamsson |
2009 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:14.23 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alicia Nyberg |
2009 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:14.65 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hayley Krol |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:15.23 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kordelia Nord |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:15.51 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 16:02:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer E - 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Flyckt |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Bake Schell |
2010 |
Simklubben 1970 |
-.-- |
|
1:05.66 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celia Höglund |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:06.44 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Berg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:06.80 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leia Kayal |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
1:06.96 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Regina Zana |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:07.65 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:09.22 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisabeth Anderson Brown |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:09.68 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Penny Norrlander |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:12.20 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Dalqvist |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:12.22 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Molly Bengtsson |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
-.-- |
|
1:13.78 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tuva-Li Hammar |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:14.14 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freija Carlsson |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:14.80 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Angelika Borg |
2010 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:15.56 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
|
1:16.49 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Stina Levinsson |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:17.19 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noelle Nyman |
2010 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:17.95 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lilly Rydin |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:20.34 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nike Bergstrand |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
-.-- |
|
1:29.25 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-29 16:02:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-29 16:03:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|