Resultater for Vendsyssel Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
250 |
1:26.60 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-18.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
219 |
1:30.52 |
+3.92 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.12 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
202 |
1:33.00 |
+6.40 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.62 |
(-33.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
192 |
1:34.62 |
+8.02 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
157 |
1:41.18 |
+14.58 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
145 |
1:43.93 |
+17.33 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:19:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
360 |
1:16.70 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Kornum |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
308 |
1:20.80 |
+4.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.41 |
(-17.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
287 |
1:22.78 |
+6.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
271 |
1:24.31 |
+7.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.44 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
210 |
1:31.80 |
+15.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.73 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
208 |
1:32.15 |
+15.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.62 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:19:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
485 |
1:09.46 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
373 |
1:15.81 |
+6.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
357 |
1:16.92 |
+7.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.46 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:19:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:57.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
277 |
1:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.60 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
236 |
1:28.27 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.52 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
223 |
1:29.97 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.62 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
196 |
1:33.97 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
175 |
1:37.50 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.18 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
152 |
1:42.29 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.93 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 15:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
378 |
1:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.70 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Kornum |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
310 |
1:20.63 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.80 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
303 |
1:21.23 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.31 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
269 |
1:24.56 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.78 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
228 |
1:29.37 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.80 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
186 |
1:35.57 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.15 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 15:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:11.67 |
|
|
|
Maj Louise Kolbeck |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.59 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
13-11-2010 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:06.14 |
|
|
|
Mary Folkedal Hole |
|
FR. HAVN (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
536 |
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
424 |
1:12.65 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.81 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
421 |
1:12.81 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.92 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 15:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:59.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Butterfly Herrer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:05.79 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.34 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
56.92 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
156 |
1:28.67 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.97 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
110 |
1:39.63 |
+10.96 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
55 |
2:04.98 |
+36.31 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Crawlben 48m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:24:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Butterfly Herrer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:05.79 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.34 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
56.92 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
406 |
1:04.50 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.12 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
381 |
1:05.90 |
+1.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.83 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
361 |
1:07.09 |
+2.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
334 |
1:08.80 |
+4.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.71 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
317 |
1:10.07 |
+5.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.06 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
190 |
1:23.10 |
+18.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.41 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
119 |
1:36.94 |
+32.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.74 |
(-40.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:24:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Butterfly Herrer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:05.79 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.34 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
56.92 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
474 |
1:01.25 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.95 |
(+6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
423 |
1:03.62 |
+2.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.39 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
317 |
1:10.02 |
+8.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
229 |
1:18.07 |
+16.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.35 |
(+6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
168 |
1:26.48 |
+25.23 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:24:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:58.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Butterfly Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:05.79 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.34 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
56.92 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
156 |
1:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.67 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
115 |
1:38.20 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.63 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 15:58:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Butterfly Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:05.79 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.34 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
56.92 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
423 |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.50 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
389 |
1:05.42 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
351 |
1:07.68 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.07 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
345 |
1:08.06 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.09 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
332 |
1:08.99 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.80 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 15:58:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Butterfly Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:05.79 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.34 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
56.92 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
591 |
56.92 |
|
|
|
VEND SEN H |
|
|
|
Entry time: 1:01.25 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
464 |
1:01.70 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
318 |
1:09.95 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.02 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
247 |
1:16.06 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.07 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
160 |
1:27.88 |
+30.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.48 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 15:58:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:59.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
34.91 |
|
|
Ida Rønnow |
|
AABYBRO (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
271 |
37.64 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 39.23 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
158 |
45.06 |
+7.42 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 45.92 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:22:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:58.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
34.91 |
|
|
Ida Rønnow |
|
AABYBRO (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
238 |
39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 16:16:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:59.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
36.71 |
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
09-11-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
76 |
51.21 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:22:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:58.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
36.71 |
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
09-11-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
67 |
53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.21 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 16:18:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:00.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
5:45.26 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J2 |
4:49.66 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:42.94 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:41.99 |
|
|
|
Sofie Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
366 |
5:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.39 |
(-18.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
338 |
5:35.53 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
268 |
6:02.63 |
+35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
247 |
6:12.57 |
+45.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:28.67 |
(-16.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:41:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
5:45.26 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J2 |
4:49.66 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:42.94 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:41.99 |
|
|
|
Sofie Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
487 |
4:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.57 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
456 |
5:03.89 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.71 |
(+7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
409 |
5:14.88 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.43 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
392 |
5:19.42 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.71 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
339 |
5:35.18 |
+37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
279 |
5:57.78 |
+1:00.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.27 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:41:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND YJ |
5:45.26 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J2 |
4:49.66 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:42.94 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:41.99 |
|
|
|
Sofie Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
484 |
4:57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.75 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
440 |
5:07.39 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.09 |
(+7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
389 |
5:20.17 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.93 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:41:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:58.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
5:46.54 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
AABYBRO (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
4:45.70 |
|
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:19.54 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:16.28 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
322 |
5:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.07 |
(-21.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
175 |
6:19.10 |
+1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:53:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
5:46.54 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
AABYBRO (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
4:45.70 |
|
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:19.54 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:16.28 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
443 |
4:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.16 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
440 |
4:39.02 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.64 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
314 |
5:12.11 |
+33.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.79 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:53:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND YJ |
5:46.54 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
AABYBRO (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
4:45.70 |
|
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
4:19.54 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
4:16.28 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
568 |
4:16.28 |
|
|
|
|
VEND SEN H |
|
|
|
Entry time: 4:13.19 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
202 |
6:01.55 |
+1:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 10:53:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:58.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.16 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.64 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
13-11-2011 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:08.00 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
291 |
1:22.81 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
288 |
1:23.03 |
+0.22 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.54 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
246 |
1:27.53 |
+4.72 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
231 |
1:29.42 |
+6.61 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.39 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
221 |
1:30.70 |
+7.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.01 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
218 |
1:31.15 |
+8.34 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.61 |
(-31.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
209 |
1:32.36 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.24 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej forts. bev. 50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:05:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.16 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.64 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
13-11-2011 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:08.00 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
334 |
1:19.08 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
326 |
1:19.69 |
+0.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
318 |
1:20.37 |
+1.29 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.60 |
(+10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Kornum |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
311 |
1:20.96 |
+1.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.79 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
204 |
1:33.18 |
+14.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:43.08 |
(-9.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
177 |
1:37.66 |
+18.58 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:05:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:11.16 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.64 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
13-11-2011 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:08.00 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
431 |
1:12.66 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.95 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
326 |
1:19.74 |
+7.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.61 |
(+7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:05:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:58.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:11.16 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.64 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
13-11-2011 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:08.00 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
316 |
1:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.03 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
304 |
1:21.59 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.81 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
256 |
1:26.34 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.53 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
250 |
1:27.08 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.42 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
242 |
1:28.05 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.15 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
239 |
1:28.38 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.70 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 16:28:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:11.16 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.64 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
13-11-2011 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:08.00 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
450 |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.37 |
(-8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
369 |
1:16.50 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.69 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
340 |
1:18.57 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Kornum |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
325 |
1:19.77 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.96 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
214 |
1:31.67 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.18 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
171 |
1:38.88 |
+27.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.66 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 16:28:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:11.16 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:07.64 |
|
|
|
Pernille Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
13-11-2011 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:08.00 |
|
|
|
Camilla Rask |
|
BS (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
499 |
1:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.66 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
403 |
1:14.31 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.74 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 16:28:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:00.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:07.20 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
Aabybro (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:01.29 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.01 |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
272 |
1:14.57 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.02 |
(-7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
193 |
1:23.59 |
+9.02 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.34 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
154 |
1:30.10 |
+15.53 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
148 |
1:31.25 |
+16.68 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.78 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
135 |
1:34.10 |
+19.53 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
114 |
1:39.54 |
+24.97 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Svøm på mave 25 & |
|
|
|
|
- |
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Udsvøm på mave 2 |
|
|
|
|
- |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Svømning på mave |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:28:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:07.20 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
Aabybro (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:01.29 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.01 |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
467 |
1:02.25 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.19 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
403 |
1:05.42 |
+3.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
357 |
1:08.09 |
+5.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
332 |
1:09.73 |
+7.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.43 |
(-18.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
304 |
1:11.86 |
+9.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
212 |
1:20.93 |
+18.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.79 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:28:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:07.20 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
Aabybro (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:01.29 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.01 |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
351 |
1:08.48 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.01 |
(+12.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
343 |
1:09.00 |
+0.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.41 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
|
291 |
1:12.86 |
+4.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.19 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
250 |
1:16.62 |
+8.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.83 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:28:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:58.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:07.20 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
Aabybro (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:01.29 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.01 |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
268 |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.57 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
195 |
1:23.22 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.59 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
173 |
1:26.57 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.25 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
159 |
1:29.16 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.10 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
129 |
1:35.47 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.10 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts. bev. 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 16:38:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:07.20 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
Aabybro (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:01.29 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.01 |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
490 |
1:01.29 |
|
|
|
VEND J1 H |
|
|
|
Entry time: 1:02.25 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
404 |
1:05.36 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.42 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
341 |
1:09.14 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.73 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
336 |
1:09.47 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.09 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
293 |
1:12.70 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
196 |
1:23.15 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 16:38:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:07.20 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
|
Aabybro (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:01.29 |
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.01 |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
578 |
58.01 |
|
|
|
VEND SEN H |
|
|
|
Entry time: 1:08.48 |
(-10.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
|
363 |
1:07.74 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
333 |
1:09.71 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
255 |
1:16.18 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.62 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 16:38:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:00.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
37.94 |
|
|
Louise Bach Andersen |
|
BSK08 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
11-11-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
203 |
43.53 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
164 |
46.74 |
+3.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.61 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
151 |
47.98 |
+4.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.02 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
107 |
53.80 |
+10.27 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.70 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
106 |
54.02 |
+10.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.17 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
90 |
57.05 |
+13.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.97 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
89 |
57.27 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.03 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej forts. bev. 25m |
|
|
|
|
- |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Afslutning på mave |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:26:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:58.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
37.94 |
|
|
Louise Bach Andersen |
|
BSK08 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
11-11-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
192 |
44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.53 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
177 |
45.51 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.74 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
138 |
49.43 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.98 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
126 |
50.99 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.02 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
87 |
57.77 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.05 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej forts. bev. 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 16:47:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:00.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
35.91 |
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
09-11-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
108 |
46.58 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
84 |
50.67 |
+4.09 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.07 |
(-7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Afsæt fra bund 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:26:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:58.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
35.91 |
|
|
Kristian B. Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
09-11-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
114 |
45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.58 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
99 |
47.92 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.67 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 16:48:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:00.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
32.08 |
|
|
Maria Bjørnbak Bostrup |
|
NORD (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
296 |
34.39 |
|
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 35.51 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
227 |
37.56 |
+3.17 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
154 |
42.72 |
+8.33 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 44.05 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
152 |
42.90 |
+8.51 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.51 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
151 |
42.99 |
+8.60 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.25 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
107 |
48.20 |
+13.81 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 52.51 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
98 |
49.61 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.21 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
82 |
52.59 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.29 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:36:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
32.08 |
|
|
Maria Bjørnbak Bostrup |
|
NORD (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
398 |
31.16 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.96 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
378 |
31.70 |
+0.54 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
374 |
31.81 |
+0.65 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
359 |
32.26 |
+1.10 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
347 |
32.61 |
+1.45 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
333 |
33.07 |
+1.91 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
328 |
33.24 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
297 |
34.34 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
292 |
34.54 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
275 |
35.26 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.26 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
272 |
35.35 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
258 |
35.99 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
257 |
36.04 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
250 |
36.39 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
188 |
40.02 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Mørk Manstrup |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
187 |
40.06 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:36:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
32.08 |
|
|
Maria Bjørnbak Bostrup |
|
NORD (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
522 |
28.47 |
|
|
|
QB |
VEND J1 D |
|
|
|
Entry time: 28.49 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
454 |
29.83 |
+1.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.18 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
430 |
30.36 |
+1.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
421 |
30.59 |
+2.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
417 |
30.69 |
+2.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.65 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
405 |
30.98 |
+2.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
396 |
31.22 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
379 |
31.66 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
346 |
32.66 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
346 |
32.66 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.63 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
329 |
33.19 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
303 |
34.12 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
277 |
35.17 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Kornum |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:36:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
32.08 |
|
|
Maria Bjørnbak Bostrup |
|
NORD (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
577 |
27.54 |
|
|
|
QA |
VEND SEN D |
|
|
|
Entry time: 26.69 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
474 |
29.39 |
+1.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
437 |
30.21 |
+2.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
399 |
31.13 |
+3.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:36:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:58.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
32.08 |
|
|
Maria Bjørnbak Bostrup |
|
NORD (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J2 |
29.45 |
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
28.28 |
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
27.54 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
312 |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
244 |
36.68 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.56 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
171 |
41.31 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.99 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
166 |
41.67 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
152 |
42.91 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.72 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
116 |
46.91 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.20 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:42:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:00.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
137 |
39.06 |
|
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.61 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
126 |
40.17 |
+1.11 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.38 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
115 |
41.36 |
+2.30 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej berøring 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:43:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
322 |
29.41 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
319 |
29.50 |
+0.09 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
239 |
32.45 |
+3.04 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
231 |
32.83 |
+3.42 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
231 |
32.85 |
+3.44 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
222 |
33.29 |
+3.88 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.36 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
199 |
34.48 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.92 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
182 |
35.55 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
180 |
35.68 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
174 |
36.07 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
170 |
36.37 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
139 |
38.89 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.07 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
130 |
39.74 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.57 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:43:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
477 |
25.79 |
|
|
|
QB |
VEND J1 H |
|
|
|
Entry time: 25.30 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
465 |
26.01 |
+0.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.60 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
411 |
27.10 |
+1.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.11 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
398 |
27.40 |
+1.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
375 |
27.94 |
+2.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.39 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
374 |
27.96 |
+2.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.31 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
360 |
28.32 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
353 |
28.50 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.97 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
311 |
29.73 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
305 |
29.93 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
207 |
34.08 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:43:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
568 |
24.33 |
|
|
|
QA |
VEND SEN H |
|
|
|
Entry time: 24.02 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
554 |
24.54 |
+0.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.98 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
|
461 |
26.09 |
+1.76 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.13 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
430 |
26.70 |
+2.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.41 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
332 |
29.11 |
+4.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
273 |
31.04 |
+6.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
263 |
31.45 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:43:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:58.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
30.90 |
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
12-11-2011 |
|
|
|
|
VEND J2 |
27.61 |
|
|
Mathias Knudsen |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
25.79 |
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
24.19 |
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
142 |
38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.06 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
130 |
39.71 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.17 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
108 |
42.22 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.36 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:43:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:00.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix 13-14 år - Finale |
|
VEND YJ |
2:17.47 |
|
|
|
|
AABYBRO |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:58.11 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:49.41 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:45.09 |
|
|
S68 - senior mix |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - junior 2,1 mix |
14 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
291 |
|
|
2:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
|
29.91 |
|
|
|
|
29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
0997AF |
|
35.02 |
|
|
|
|
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
|
32.66 |
|
|
|
|
1:37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
|
34.90 |
|
|
|
|
2:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
NORD mix 1 |
14 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
234 |
|
|
2:22.62 |
+10.13 |
|
|
|
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
0869AG |
|
35.31 |
|
|
|
|
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
0813AO |
|
36.00 |
|
|
|
|
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
1004AK |
|
38.96 |
|
|
|
|
1:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
0888AE |
|
32.35 |
|
|
|
|
2:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yngste Søheste |
13 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
184 |
|
|
2:34.31 |
+21.82 |
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
|
33.45 |
|
|
|
|
33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
1117AF |
|
42.76 |
|
|
|
|
1:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
1092AP |
|
38.70 |
|
|
|
|
1:54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Mørk Manstrup |
2009 |
0978BI |
|
39.40 |
|
|
|
|
2:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
S68 - junior 2,2 mix |
14 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
177 |
|
|
2:36.32 |
+23.83 |
|
|
|
|
Marcus V Andersen |
2008 |
0829AJ |
|
33.13 |
|
|
|
|
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
|
36.37 |
|
|
|
|
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
0994AI |
|
38.00 |
|
|
|
|
1:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Tabken |
2012 |
1289AG |
|
48.82 |
|
|
|
|
2:36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:59:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix 15-16 år - Finale |
|
VEND YJ |
2:17.47 |
|
|
|
|
AABYBRO |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:58.11 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:49.41 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:45.09 |
|
|
S68 - senior mix |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Warriors |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
495 |
|
|
1:51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
0647AM |
|
26.13 |
|
|
|
|
26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
0657AM |
|
24.78 |
|
|
|
|
50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
0656AW |
|
29.60 |
|
|
|
|
1:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
0666AW |
|
30.56 |
|
|
|
|
1:51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68 - junior 1 mix |
16 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
439 |
|
|
1:55.61 |
+4.54 |
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
|
28.97 |
|
|
|
|
28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
|
29.91 |
|
|
|
|
58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
|
27.13 |
|
|
|
|
1:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theis Lindhardt |
2006 |
0633AP |
|
29.60 |
|
|
|
|
1:55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aabybro Explosives |
15 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
415 |
|
|
1:57.81 |
+6.74 |
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
31.23 |
|
|
|
|
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Stenger |
2008 |
0872AT |
|
31.85 |
|
|
|
|
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
|
27.11 |
|
|
|
|
1:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
|
27.62 |
|
|
|
|
1:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
NORD mix 2 |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
289 |
|
|
2:12.90 |
+21.83 |
|
|
|
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
0819AR |
|
35.78 |
|
|
|
|
35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Andersen |
2008 |
0869AA |
|
33.70 |
|
|
|
|
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
0762AY |
|
32.09 |
|
|
|
|
1:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
|
31.33 |
|
|
|
|
2:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
NORD mix 1 |
14 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
234 |
|
|
2:22.62 |
+31.55 |
|
|
|
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
0869AG |
|
35.31 |
|
|
|
|
35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
0813AO |
|
36.00 |
|
|
|
|
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
1004AK |
|
38.96 |
|
|
|
|
1:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
0888AE |
|
32.35 |
|
|
|
|
2:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:59:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix 17 og ældre - Finale |
|
VEND YJ |
2:17.47 |
|
|
|
|
AABYBRO |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:58.11 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
05-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:49.41 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:45.09 |
|
|
S68 - senior mix |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - senior mix |
20 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
584 |
|
|
1:45.09 |
|
|
|
|
VEND |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
|
24.60 |
|
|
|
|
24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
|
24.43 |
|
|
|
|
49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
|
26.78 |
|
|
|
|
1:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
|
29.28 |
|
|
|
|
1:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
NORD mix 3 |
18 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
435 |
|
|
1:55.99 |
+10.90 |
|
|
|
|
Christian Andersen |
2006 |
0667AI |
|
27.31 |
|
|
|
|
27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
0654AS |
|
29.99 |
|
|
|
|
57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
0666AL |
|
32.08 |
|
|
|
|
1:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Møller |
2004 |
0415AH |
|
26.61 |
|
|
|
|
1:55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ældste Søheste |
21 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
312 |
|
|
2:09.50 |
+24.41 |
|
|
|
|
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
0676AW |
|
32.00 |
|
|
|
|
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Karlsen |
2006 |
0682AY |
|
35.93 |
|
|
|
|
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Larsen |
2005 |
0531AR |
|
32.93 |
|
|
|
|
1:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
|
28.64 |
|
|
|
|
2:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bsk08 mix |
17 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
266 |
|
|
2:16.52 |
+31.43 |
|
|
|
|
Sebastian Thielst |
2005 |
0525AR |
|
30.92 |
|
|
|
|
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Dybro |
2009 |
0966BH |
|
39.25 |
|
|
|
|
1:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Drews |
2008 |
0879AM |
|
31.30 |
|
|
|
|
1:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hermansen |
2008 |
0884AT |
|
35.05 |
|
|
|
|
2:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 11:59:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:59.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
VEND YJ |
2:34.18 |
|
|
|
|
NORD (DEN) |
Hjørring (DEN) |
04-11-2007 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:03.20 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:59.69 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:57.58 |
|
|
S68 - senior piger |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - yngre junior piger |
12 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
180 |
|
|
2:43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
1162AD |
|
33.83 |
|
|
|
|
33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Nættermann |
2010 |
1016AL |
|
41.51 |
|
|
|
|
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
1146AE |
|
42.89 |
|
|
|
|
1:58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Christensen |
2011 |
1118AI |
|
45.31 |
|
|
|
|
2:43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 15:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
VEND YJ |
2:34.18 |
|
|
|
|
NORD (DEN) |
Hjørring (DEN) |
04-11-2007 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:03.20 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:59.69 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:57.58 |
|
|
S68 - senior piger |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - junior 2 piger |
14 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
285 |
|
|
2:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
|
32.27 |
|
|
|
|
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
|
34.40 |
|
|
|
|
1:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
0994AI |
|
37.68 |
|
|
|
|
1:44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
|
36.08 |
|
|
|
|
2:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frække fritter |
14 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
248 |
|
|
2:27.07 |
+6.64 |
|
|
|
|
Liva Mørk Manstrup |
2009 |
0978BI |
|
40.25 |
|
|
|
|
40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
1092AP |
|
40.38 |
|
|
|
|
1:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
0818AY |
|
33.81 |
|
|
|
|
1:54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
0998BD |
|
32.63 |
|
|
|
|
2:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 15:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer 15-16 år - Finale |
|
VEND YJ |
2:34.18 |
|
|
|
|
NORD (DEN) |
Hjørring (DEN) |
04-11-2007 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:03.20 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:59.69 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:57.58 |
|
|
S68 - senior piger |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Power House |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
413 |
|
|
2:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
0656AW |
|
30.35 |
|
|
|
|
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
0666AW |
|
30.72 |
|
|
|
|
1:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
31.38 |
|
|
|
|
1:32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
|
31.74 |
|
|
|
|
2:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S68 - junior 1 piger |
16 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
404 |
|
|
2:05.12 |
+0.93 |
|
|
|
|
Matilde Christiansen |
2007 |
0786AI |
|
32.79 |
|
|
|
|
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
|
30.22 |
|
|
|
|
1:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reinike Veenstra |
2006 |
0638AW |
|
33.99 |
|
|
|
|
1:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
|
28.12 |
|
|
|
|
2:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
NORD piger 1 |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
308 |
|
|
2:16.87 |
+12.68 |
|
|
|
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
1004AK |
|
38.05 |
|
|
|
|
38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
0762AY |
|
32.81 |
|
|
|
|
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
0888AE |
|
33.36 |
|
|
|
|
1:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
|
32.65 |
|
|
|
|
2:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
BSK08 Tornados |
15 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
281 |
|
|
2:21.06 |
+16.87 |
|
|
|
|
Laura Junker |
2009 |
0960BF |
|
34.68 |
|
|
|
|
34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
0962BF |
|
41.04 |
|
|
|
|
1:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hermansen |
2008 |
0884AT |
|
34.55 |
|
|
|
|
1:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
|
30.79 |
|
|
|
|
2:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
The Kraken |
16 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
233 |
|
|
2:30.30 |
+26.11 |
|
|
|
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
1002AS |
|
42.34 |
|
|
|
|
42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
0676AW |
|
32.31 |
|
|
|
|
1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Karlsen |
2006 |
0682AY |
|
37.59 |
|
|
|
|
1:52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Kornum |
2007 |
0704AM |
|
38.06 |
|
|
|
|
2:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 15:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer 17 og ældre - Finale |
|
VEND YJ |
2:34.18 |
|
|
|
|
NORD (DEN) |
Hjørring (DEN) |
04-11-2007 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:03.20 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:59.69 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:57.58 |
|
|
S68 - senior piger |
2003 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - senior piger |
19 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
486 |
|
|
1:57.58 |
|
|
|
|
VEND |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
|
27.54 |
|
|
|
|
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
|
29.63 |
|
|
|
|
57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
0422AR |
|
29.80 |
|
|
|
|
1:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
|
30.61 |
|
|
|
|
1:57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 15:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:59.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
VEND YJ |
2:28.99 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
03-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:58.99 |
|
|
|
|
AABYBRO (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:45.10 |
|
|
Aabybro Destroyers |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:40.55 |
|
|
|
|
NORD (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - junior 2 drenge |
14 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
227 |
|
|
2:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
0997AF |
|
36.38 |
|
|
|
|
36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
|
29.30 |
|
|
|
|
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus V Andersen |
2008 |
0829AJ |
|
33.41 |
|
|
|
|
1:39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
0909BC |
|
34.86 |
|
|
|
|
2:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
NORD Herrer 2 |
14 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
177 |
|
|
2:25.42 |
+11.47 |
|
|
|
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
0813AO |
|
35.33 |
|
|
|
|
35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
0869AG |
|
35.25 |
|
|
|
|
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
0819AR |
|
36.36 |
|
|
|
|
1:46.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
0843AN |
|
38.48 |
|
|
|
|
2:25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 15:42:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
VEND YJ |
2:28.99 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
03-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:58.99 |
|
|
|
|
AABYBRO (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:45.10 |
|
|
Aabybro Destroyers |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:40.55 |
|
|
|
|
NORD (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Destroyers |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
471 |
|
|
1:45.10 |
|
|
|
|
VEND J |
|
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
0657AM |
|
25.69 |
|
|
|
|
25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
0647AM |
|
25.40 |
|
|
|
|
51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
|
27.35 |
|
|
|
|
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
|
26.66 |
|
|
|
|
1:45.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 15:42:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
VEND YJ |
2:28.99 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
03-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:58.99 |
|
|
|
|
AABYBRO (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:45.10 |
|
|
Aabybro Destroyers |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
12-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:40.55 |
|
|
|
|
NORD (DEN) |
Aabybro (DEN) |
08-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - senior drenge |
20 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
469 |
|
|
1:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
|
24.44 |
|
|
|
|
24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
|
24.31 |
|
|
|
|
48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
|
27.21 |
|
|
|
|
1:15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theis Lindhardt |
2006 |
0633AP |
|
29.27 |
|
|
|
|
1:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
NORD herrer 1 |
18 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
407 |
|
|
1:50.36 |
+5.13 |
|
|
|
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
0697AE |
|
28.03 |
|
|
|
|
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Andersen |
2006 |
0667AI |
|
27.63 |
|
|
|
|
55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
0677AJ |
|
27.85 |
|
|
|
|
1:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Møller |
2004 |
0415AH |
|
26.85 |
|
|
|
|
1:50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aabybro Extremes |
19 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
319 |
|
|
1:59.70 |
+14.47 |
|
|
|
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
0369AL |
|
26.20 |
|
|
|
|
26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
0943AF |
|
30.32 |
|
|
|
|
56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
0605AP |
|
29.72 |
|
|
|
|
1:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jensen |
2007 |
0797AI |
|
33.46 |
|
|
|
|
1:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bromers Disciple |
21 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
273 |
|
|
2:06.07 |
+20.84 |
|
|
|
|
Lucas Kroer |
2007 |
0741AO |
|
30.31 |
|
|
|
|
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Larsen |
2005 |
0531AR |
|
33.05 |
|
|
|
|
1:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
|
33.84 |
|
|
|
|
1:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
|
28.87 |
|
|
|
|
2:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 15:42:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 18:59.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
1:18.58 |
|
|
|
Louise Bach Andersen |
|
BSK08 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
11-11-2012 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:13.32 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:09.11 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:11.06 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
289 |
1:25.40 |
|
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.33 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
212 |
1:34.63 |
+9.23 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.19 |
(-9.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
142 |
1:48.23 |
+22.83 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.09 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
140 |
1:48.72 |
+23.32 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
109 |
1:58.14 |
+32.74 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
97 |
2:02.79 |
+37.39 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Indad fødder 70-75 |
|
|
|
|
- |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej samt. berø. 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 10:17:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
1:18.58 |
|
|
|
Louise Bach Andersen |
|
BSK08 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
11-11-2012 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:13.32 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:09.11 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:11.06 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
284 |
1:25.88 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.09 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
273 |
1:27.06 |
+1.18 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.63 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
270 |
1:27.36 |
+1.48 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.06 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
243 |
1:30.45 |
+4.57 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.97 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
239 |
1:30.94 |
+5.06 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.74 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
232 |
1:31.84 |
+5.96 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
232 |
1:31.96 |
+6.08 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.83 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
159 |
1:44.10 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 10:17:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
1:18.58 |
|
|
|
Louise Bach Andersen |
|
BSK08 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
11-11-2012 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:13.32 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:09.11 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:11.06 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
432 |
1:14.73 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
414 |
1:15.80 |
+1.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.16 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
375 |
1:18.30 |
+3.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(+6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
354 |
1:19.82 |
+5.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
342 |
1:20.77 |
+6.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.74 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
337 |
1:21.13 |
+6.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.15 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
330 |
1:21.76 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
308 |
1:23.62 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.67 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
268 |
1:27.57 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.70 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 10:17:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
1:18.58 |
|
|
|
Louise Bach Andersen |
|
BSK08 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
11-11-2012 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:13.32 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:09.11 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:11.06 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
502 |
1:11.06 |
|
|
|
QA |
VEND SEN D |
|
|
|
Entry time: 1:06.98 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
370 |
1:18.67 |
+7.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.41 |
(+6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
345 |
1:20.56 |
+9.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.51 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
308 |
1:23.63 |
+12.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.77 |
(+14.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 10:17:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 13:47.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
1:18.58 |
|
|
|
Louise Bach Andersen |
|
BSK08 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
11-11-2012 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:13.32 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:09.11 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:05.30 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
291 |
1:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.40 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
192 |
1:37.84 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.63 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
140 |
1:48.77 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.72 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
136 |
1:49.74 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.23 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
104 |
2:00.16 |
+34.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.14 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
82 |
2:09.82 |
+44.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.79 |
(+7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 14:57:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
1:18.58 |
|
|
|
Louise Bach Andersen |
|
BSK08 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
11-11-2012 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:13.32 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:09.11 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:05.30 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
327 |
1:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.88 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
304 |
1:24.00 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.06 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
291 |
1:25.21 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.36 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
230 |
1:32.13 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.84 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
224 |
1:32.99 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.96 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
196 |
1:37.21 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(+6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 14:57:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
1:18.58 |
|
|
|
Louise Bach Andersen |
|
BSK08 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
11-11-2012 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:13.32 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:09.11 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:05.30 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
458 |
1:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.80 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
448 |
1:13.85 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.30 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
410 |
1:16.01 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.73 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
394 |
1:17.05 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.82 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
342 |
1:20.76 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.13 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 14:57:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND YJ |
1:18.58 |
|
|
|
Louise Bach Andersen |
|
BSK08 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
11-11-2012 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:13.32 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:09.11 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:05.30 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
648 |
1:05.30 |
|
|
|
VEND SEN D |
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
464 |
1:12.97 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.67 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
424 |
1:15.19 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.63 |
(-8.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
396 |
1:16.89 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.56 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 14:57:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 14:57.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Herrer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
1:18.99 |
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppese |
|
SØHESTEN (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:09.33 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:04.63 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:04.62 |
|
|
|
Magnus Yde |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
101 |
1:45.66 |
|
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:47.24 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
92 |
1:48.86 |
+3.20 |
|
QD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:16:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Herrer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
1:18.99 |
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppese |
|
SØHESTEN (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:09.33 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:04.63 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:04.62 |
|
|
|
Magnus Yde |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
288 |
1:14.55 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.65 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
219 |
1:21.64 |
+7.09 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.60 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
192 |
1:25.42 |
+10.87 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.23 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
178 |
1:27.58 |
+13.03 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.72 |
(-9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
173 |
1:28.44 |
+13.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.01 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
166 |
1:29.49 |
+14.94 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.59 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
153 |
1:32.04 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.25 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
151 |
1:32.41 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.81 |
(-7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Afslut på mave 50m |
|
|
|
|
- |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:16:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Herrer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
1:18.99 |
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppese |
|
SØHESTEN (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:09.33 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:04.63 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:04.62 |
|
|
|
Magnus Yde |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
413 |
1:06.15 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
353 |
1:09.69 |
+3.54 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
351 |
1:09.86 |
+3.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.76 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
322 |
1:11.85 |
+5.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.41 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
320 |
1:12.00 |
+5.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.37 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
255 |
1:17.68 |
+11.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej samt. berø. 75m |
|
|
|
|
- |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Genere bane 1 98m |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:16:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Herrer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
1:18.99 |
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppese |
|
SØHESTEN (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:09.33 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:04.63 |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:04.62 |
|
|
|
Magnus Yde |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
|
283 |
1:15.03 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.70 |
(+9.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
234 |
1:19.93 |
+4.90 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.98 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
202 |
1:23.96 |
+8.93 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:16:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 11:16.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Herrer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
1:18.99 |
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppese |
|
SØHESTEN (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:09.33 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:03.12 |
|
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:04.62 |
|
|
|
Magnus Yde |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
82 |
1:53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.86 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 15:09:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
1:18.99 |
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppese |
|
SØHESTEN (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:09.33 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:03.12 |
|
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:04.62 |
|
|
|
Magnus Yde |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
287 |
1:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.55 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
202 |
1:23.88 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.42 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
193 |
1:25.26 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.44 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
175 |
1:28.07 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.49 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
172 |
1:28.56 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.58 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 15:09:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
1:18.99 |
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppese |
|
SØHESTEN (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:09.33 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:03.12 |
|
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:04.62 |
|
|
|
Magnus Yde |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
475 |
1:03.12 |
|
|
|
VEND J1 H |
|
|
|
Entry time: 1:09.86 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
416 |
1:06.01 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.15 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
352 |
1:09.73 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.69 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
233 |
1:20.00 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.68 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
2 Flyben eft. 50m |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej samt. berø 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 15:09:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND YJ |
1:18.99 |
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppese |
|
SØHESTEN (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J2 |
1:09.33 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
01-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:03.12 |
|
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:04.62 |
|
|
|
Magnus Yde |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
|
396 |
1:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.03 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
189 |
1:25.87 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.96 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 15:09:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 15:09.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:03.42 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.17 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
01-01-1997 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.87 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
367 |
1:10.17 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.19 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
354 |
1:11.03 |
+0.86 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.35 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
342 |
1:11.84 |
+1.67 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.68 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
278 |
1:16.97 |
+6.80 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.98 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
251 |
1:19.60 |
+9.43 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
245 |
1:20.27 |
+10.10 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.26 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
230 |
1:21.94 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.23 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
157 |
1:33.13 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Mørk Manstrup |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 10:45:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:03.42 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.17 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
01-01-1997 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.87 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
432 |
1:06.43 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.63 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
415 |
1:07.33 |
+0.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
402 |
1:08.04 |
+1.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.18 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
342 |
1:11.81 |
+5.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
332 |
1:12.51 |
+6.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.87 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Kornum |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
327 |
1:12.90 |
+6.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.12 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
293 |
1:15.65 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.28 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
284 |
1:16.38 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
267 |
1:17.95 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.28 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
251 |
1:19.64 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 10:45:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:03.42 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.17 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
01-01-1997 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.87 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
375 |
1:09.68 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.55 |
(+6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
361 |
1:10.52 |
+0.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.25 |
(+10.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 10:45:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 10:46.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:03.42 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.17 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
01-01-1997 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.87 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
377 |
1:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.17 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
365 |
1:10.26 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.84 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
361 |
1:10.56 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.03 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
259 |
1:18.81 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.97 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
257 |
1:18.98 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.60 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
255 |
1:19.18 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.27 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 15:30:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:03.42 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.17 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
01-01-1997 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.87 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
488 |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.04 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
451 |
1:05.51 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.43 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
412 |
1:07.52 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.81 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
401 |
1:08.11 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.33 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
357 |
1:10.78 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.51 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Kornum |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
326 |
1:12.95 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.90 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 15:30:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
1:03.42 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:00.17 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Skagen (DEN) |
01-01-1997 |
|
|
|
|
VEND SE |
58.87 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
564 |
1:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.52 |
(-9.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
432 |
1:06.45 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.68 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 15:30:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 15:40.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
59.28 |
|
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Brønderslev (DEN) |
09-11-2013 |
|
|
|
|
VEND J1 |
56.63 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
51.80 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hirtshals (DEN) |
01-01-1994 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
227 |
1:13.66 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
204 |
1:16.29 |
+2.63 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.33 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
188 |
1:18.39 |
+4.73 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.61 |
(-7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
180 |
1:19.57 |
+5.91 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.08 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
104 |
1:35.40 |
+21.74 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.16 |
(-8.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 10:57:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
59.28 |
|
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Brønderslev (DEN) |
09-11-2013 |
|
|
|
|
VEND J1 |
56.63 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
51.80 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hirtshals (DEN) |
01-01-1994 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
454 |
58.47 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.83 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
439 |
59.13 |
+0.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.71 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
380 |
1:02.03 |
+3.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.89 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
310 |
1:06.40 |
+7.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.09 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
297 |
1:07.31 |
+8.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.30 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
194 |
1:17.62 |
+19.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.31 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 10:57:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
59.28 |
|
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Brønderslev (DEN) |
09-11-2013 |
|
|
|
|
VEND J1 |
56.63 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
51.80 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hirtshals (DEN) |
01-01-1994 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
442 |
58.96 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.86 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
422 |
59.88 |
+0.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.49 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
377 |
1:02.18 |
+3.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.57 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
329 |
1:05.04 |
+6.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.96 |
(+12.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
242 |
1:12.07 |
+13.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
238 |
1:12.51 |
+13.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 10:57:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 10:57.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
59.28 |
|
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Brønderslev (DEN) |
09-11-2013 |
|
|
|
|
VEND J1 |
56.63 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
51.80 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hirtshals (DEN) |
01-01-1994 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
238 |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.66 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
238 |
1:12.45 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.29 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
190 |
1:18.06 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.39 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
186 |
1:18.62 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.57 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
122 |
1:30.39 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.40 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 15:37:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND J2 |
59.28 |
|
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Brønderslev (DEN) |
09-11-2013 |
|
|
|
|
VEND J1 |
56.63 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
51.80 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hirtshals (DEN) |
01-01-1994 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
471 |
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.47 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
444 |
58.90 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.13 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
441 |
59.01 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.03 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
311 |
1:06.29 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.40 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theis Lindhardt |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
306 |
1:06.66 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
183 |
1:19.12 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.62 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 15:37:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND J2 |
59.28 |
|
|
|
Gustav Yde |
|
S 68 (DEN) |
Brønderslev (DEN) |
09-11-2013 |
|
|
|
|
VEND J1 |
56.63 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
51.80 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hirtshals (DEN) |
01-01-1994 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
586 |
53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.96 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
564 |
54.39 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.04 |
(-10.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
403 |
1:00.82 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.88 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
367 |
1:02.75 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.18 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
247 |
1:11.53 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.07 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
199 |
1:16.87 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.51 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 15:37:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 15:40.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
39.78 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
257 |
44.87 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 45.04 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
237 |
46.13 |
+1.26 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 46.93 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
159 |
52.71 |
+7.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.53 |
(-8.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
154 |
53.22 |
+8.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(-10.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
150 |
53.72 |
+8.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.44 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
116 |
58.45 |
+13.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.11 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Indadvendt fod |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Lindenborg Thomasen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:17:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 11:17.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Finale |
|
|
VEND YJ |
39.78 |
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
259 |
44.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.87 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
220 |
47.28 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.13 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
|
160 |
52.52 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.71 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
156 |
52.98 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.22 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
1 hånd i afslut 50m |
|
|
|
|
- |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
1 hånd i vending 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 15:45:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 15:47.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
VEND YJ |
41.62 |
|
|
Anders Therkelsen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
4 Flyben v/ start |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Crawlarmtag v/ star |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Indad fødder |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:17:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 11:17.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:18.90 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
NORD (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:14.10 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:15.03 |
|
|
|
Sara Bundgaard |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
322 |
1:30.97 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.27 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
302 |
1:32.87 |
+1.90 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.39 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
301 |
1:33.02 |
+2.05 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.05 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
274 |
1:35.98 |
+5.01 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.35 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
233 |
1:41.27 |
+10.30 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+11.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
228 |
1:42.00 |
+11.03 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.27 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Dybro |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
201 |
1:46.41 |
+15.44 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:47.19 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
176 |
1:51.27 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
175 |
1:51.43 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.00 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
147 |
1:58.00 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.99 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Junker |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
2 flyben 25m |
|
|
|
|
- |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
En hånd i vend. 25 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:18:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:18.90 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
NORD (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:14.10 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:15.03 |
|
|
|
Sara Bundgaard |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
461 |
1:20.69 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
384 |
1:25.75 |
+5.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.46 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
378 |
1:26.18 |
+5.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(+6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
373 |
1:26.59 |
+5.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.28 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
315 |
1:31.60 |
+10.91 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
286 |
1:34.56 |
+13.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.06 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
252 |
1:38.63 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.70 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
|
208 |
1:45.12 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.66 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
161 |
1:54.54 |
+33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilde Christiansen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:18:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:18.90 |
|
|
|
Lea Jun Witte |
|
NORD (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:14.10 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:15.03 |
|
|
|
Sara Bundgaard |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
495 |
1:18.78 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(+9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
355 |
1:28.01 |
+9.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.26 |
(+14.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:18:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 13:47.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:14.78 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
02-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:08.69 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord (D |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:05.50 |
|
|
|
Jesper Boye |
|
BS (DEN) |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
244 |
1:28.53 |
|
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.56 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
177 |
1:38.52 |
+9.99 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.43 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
151 |
1:43.80 |
+15.27 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:42.80 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
151 |
1:43.89 |
+15.36 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.23 |
(-9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
131 |
1:48.80 |
+20.27 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.86 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
84 |
2:05.93 |
+37.40 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:28:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:14.78 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
02-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:08.69 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord (D |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:05.50 |
|
|
|
Jesper Boye |
|
BS (DEN) |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
522 |
1:08.69 |
|
|
|
QB |
VEND J1 H |
|
|
|
Entry time: 1:08.85 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
342 |
1:19.08 |
+10.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(+7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
333 |
1:19.84 |
+11.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.36 |
(+9.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
300 |
1:22.61 |
+13.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
271 |
1:25.48 |
+16.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.47 |
(+9.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
210 |
1:32.97 |
+24.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.81 |
(+13.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:28:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
VEND J2 |
1:14.78 |
|
|
|
Joachim Mortensen |
|
S 68 (DEN) |
Hjørring (DEN) |
02-11-2008 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:08.69 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord (D |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:05.50 |
|
|
|
Jesper Boye |
|
BS (DEN) |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
356 |
1:18.08 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.11 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
|
320 |
1:20.84 |
+2.76 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.60 |
(+7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
166 |
1:40.56 |
+22.48 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:28:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 12:47.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
3:00.85 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:40.39 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:36.85 |
|
|
|
Anne-Sophie Andersen |
|
NORD (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:26.90 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
295 |
3:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.46 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
280 |
3:06.09 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.01 |
(-6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
261 |
3:10.65 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Lindenborg Thomasen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
255 |
3:12.12 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.70 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
227 |
3:19.50 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.58 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
197 |
3:29.22 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.78 |
(+13.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:39:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
3:00.85 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:40.39 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:36.85 |
|
|
|
Anne-Sophie Andersen |
|
NORD (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:26.90 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
424 |
2:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.04 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
417 |
2:43.09 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.91 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
391 |
2:46.51 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.34 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Kornum |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
300 |
3:02.02 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.20 |
(-14.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
261 |
3:10.45 |
+28.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.83 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:39:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND YJ |
3:00.85 |
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:40.39 |
|
|
|
Lærke Høgsted |
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:36.85 |
|
|
|
Anne-Sophie Andersen |
|
NORD (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:26.90 |
|
|
|
Maj A. Jacobsen |
|
S 68 (DEN) |
Aalborg (DEN) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
469 |
2:36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.33 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
432 |
2:41.13 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.75 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:39:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 11:39.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 13-14 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
3:25.16 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
NORD (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:32.01 |
|
|
|
Christian Kornum |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:18.09 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:10.97 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
01-01-1995 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
268 |
2:49.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.65 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
183 |
3:12.78 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Crawlben i fly 20m |
|
|
|
|
- |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej forts. bev. 75m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:49:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 15-16 år - Finale |
|
|
VEND YJ |
3:25.16 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
NORD (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:32.01 |
|
|
|
Christian Kornum |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:18.09 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:10.97 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
01-01-1995 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
485 |
2:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.85 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
456 |
2:22.38 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.54 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
362 |
2:33.70 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.14 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
322 |
2:39.79 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.84 |
(-6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
271 |
2:49.26 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.88 |
(+6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:49:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
VEND YJ |
3:25.16 |
|
|
|
Sebastian Eliasen |
|
NORD (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:32.01 |
|
|
|
Christian Kornum |
|
NORD (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:18.09 |
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:10.97 |
|
|
|
Jacob Rasmussen |
|
S 68 (DEN) |
Hjallerup (DEN) |
01-01-1995 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
584 |
2:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.35 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
529 |
2:15.54 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.26 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
370 |
2:32.61 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.03 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 11:49:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 11:53.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X50m Medley Mix 13-14 år - Finale |
|
VEND YJ |
2:40.00 |
|
|
|
|
S 68 |
Skagen (DEN) |
08-11-2014 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:12.98 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:59.73 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:53.75 |
|
|
S68 - senior mix |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - junior 2,1 mix |
14 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
251 |
|
|
2:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
|
34.97 |
|
|
|
|
34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
0997AF |
|
44.19 |
|
|
|
|
1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
|
38.95 |
|
|
|
|
1:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
|
34.25 |
|
|
|
|
2:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
NORD mix 1 |
14 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
187 |
|
|
2:48.02 |
+15.66 |
|
|
|
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
0843AN |
|
44.50 |
|
|
|
|
44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
1004AK |
|
47.31 |
|
|
|
|
1:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
|
41.57 |
|
|
|
|
2:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
0813AO |
|
34.64 |
|
|
|
|
2:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yngste Søheste |
13 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
162 |
|
|
2:56.28 |
+23.92 |
|
|
|
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
1002AS |
|
46.58 |
|
|
|
|
46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
|
46.04 |
|
|
|
|
1:32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
0998BD |
|
41.15 |
|
|
|
|
2:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Juul Vedfald |
2011 |
1117AF |
|
42.51 |
|
|
|
|
2:56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
S68 - junior 2,2 mix |
14 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
0994AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus V Andersen |
2008 |
0829AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Tabken |
2012 |
1289AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 12:04:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X50m Medley Mix 15-16 år - Finale |
|
VEND YJ |
2:40.00 |
|
|
|
|
S 68 |
Skagen (DEN) |
08-11-2014 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:12.98 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:59.73 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:53.75 |
|
|
S68 - senior mix |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Warriors |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
401 |
|
|
2:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
|
32.17 |
|
|
|
|
32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Jeppesen |
2007 |
0788AN |
|
38.96 |
|
|
|
|
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
0657AM |
|
28.61 |
|
|
|
|
1:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
0656AW |
|
30.64 |
|
|
|
|
2:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
NORD mix 2 |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
239 |
|
|
2:35.00 |
+24.62 |
|
|
|
|
Johannes Andersen |
2008 |
0869AA |
|
42.85 |
|
|
|
|
42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
0888AE |
|
40.16 |
|
|
|
|
1:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
0762AY |
|
36.28 |
|
|
|
|
1:59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
0819AR |
|
35.71 |
|
|
|
|
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
S68 - junior 1 mix |
16 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej sam |
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
|
32.13 |
|
|
|
|
32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theis Lindhardt |
2006 |
0633AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 12:04:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X50m Medley Mix 17 og ældre - Finale |
|
VEND YJ |
2:40.00 |
|
|
|
|
S 68 |
Skagen (DEN) |
08-11-2014 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:12.98 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Vadum (DEN) |
06-11-2016 |
|
|
|
|
VEND J1 |
1:59.73 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
28-01-2018 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:53.75 |
|
|
S68 - senior mix |
2002 |
Svømmeklubben S 68 (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - senior mix |
20 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
605 |
|
|
1:53.75 |
|
|
|
|
VEND |
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
|
26.78 |
|
|
|
|
26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
|
31.98 |
|
|
|
|
58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
|
25.91 |
|
|
|
|
1:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
|
29.08 |
|
|
|
|
1:53.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
NORD mix 3 |
18 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
380 |
|
|
2:12.84 |
+19.09 |
|
|
|
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
0697AE |
|
29.82 |
|
|
|
|
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
0654AS |
|
37.35 |
|
|
|
|
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
0786AW |
|
38.81 |
|
|
|
|
1:45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Møller |
2004 |
0415AH |
|
26.86 |
|
|
|
|
2:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aabybro Explosives |
19 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
330 |
|
|
2:19.20 |
+25.45 |
|
|
|
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
0369AL |
|
31.78 |
|
|
|
|
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
0605AP |
|
35.23 |
|
|
|
|
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
0868AT |
|
41.44 |
|
|
|
|
1:48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
0666AW |
|
30.75 |
|
|
|
|
2:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bsk08 mix |
17 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
297 |
|
|
2:24.14 |
+30.39 |
|
|
|
|
Sebastian Thielst |
2005 |
0525AR |
|
35.47 |
|
|
|
|
35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
|
38.50 |
|
|
|
|
1:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neya Damgaard |
2007 |
0776AR |
|
36.34 |
|
|
|
|
1:50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Drews |
2008 |
0879AM |
|
33.83 |
|
|
|
|
2:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ældste Søheste |
21 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
285 |
|
|
2:26.15 |
+32.40 |
|
|
|
|
Ida Karlsen |
2006 |
0682AY |
|
44.55 |
|
|
|
|
44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nana Starcke Jeppesen |
2006 |
0676AW |
|
37.40 |
|
|
|
|
1:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
|
32.56 |
|
|
|
|
1:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Larsen |
2005 |
0531AR |
|
31.64 |
|
|
|
|
2:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 12:04:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 12:11.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 4X50m Medley Damer 12 og yngre - Finale |
|
VEND YJ |
2:41.90 |
|
|
|
|
AABYBRO (DEN) |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:19.44 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:08.52 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:07.16 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - yngre junior piger |
12 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
163 |
|
|
3:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Nættermann |
2010 |
1016AL |
|
47.98 |
|
|
|
|
47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
1148AE |
|
53.66 |
|
|
|
|
1:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
1162AD |
|
37.28 |
|
|
|
|
2:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Aalto |
2012 |
1230AC |
|
48.45 |
|
|
|
|
3:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 14:39:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 4X50m Medley Damer 13-14 år - Finale |
|
VEND YJ |
2:41.90 |
|
|
|
|
AABYBRO (DEN) |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:19.44 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:08.52 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:07.16 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - junior 2 piger |
14 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
265 |
|
|
2:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Aalto |
2008 |
0840AT |
|
39.91 |
|
|
|
|
39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
0994AI |
|
46.30 |
|
|
|
|
1:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
0822AG |
|
38.18 |
|
|
|
|
2:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Egholm |
2009 |
0972BH |
|
34.98 |
|
|
|
|
2:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 14:39:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 4X50m Medley Damer 15-16 år - Finale |
|
VEND YJ |
2:41.90 |
|
|
|
|
AABYBRO (DEN) |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:19.44 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:08.52 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:07.16 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - junior 1 piger |
16 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
388 |
|
|
2:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
|
32.42 |
|
|
|
|
32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Christiansen |
2007 |
0786AI |
|
40.85 |
|
|
|
|
1:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Nættermann |
2007 |
0704AG |
|
33.77 |
|
|
|
|
1:47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reinike Veenstra |
2006 |
0638AW |
|
33.31 |
|
|
|
|
2:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
NORD piger 1 |
16 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
372 |
|
|
2:22.28 |
+1.93 |
|
|
|
|
Aia Caroline Abel |
2006 |
0666AL |
|
35.98 |
|
|
|
|
35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
0654AS |
|
37.59 |
|
|
|
|
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
0762AY |
|
35.83 |
|
|
|
|
1:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
0786AW |
|
32.88 |
|
|
|
|
2:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aabybro Power House |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
350 |
|
|
2:25.27 |
+4.92 |
|
|
|
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
0656AW |
|
36.92 |
|
|
|
|
36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Stenger |
2008 |
0872AT |
|
40.55 |
|
|
|
|
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
0666AW |
|
36.11 |
|
|
|
|
1:53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Kristensen |
2008 |
0840AW |
|
31.69 |
|
|
|
|
2:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
BSK08 Tornados |
15 |
Brønderslev SK08 |
|
|
|
288 |
|
|
2:34.91 |
+14.56 |
|
|
|
|
Neya Damgaard |
2007 |
0776AR |
|
37.50 |
|
|
|
|
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Dybro |
2009 |
0966BH |
|
48.90 |
|
|
|
|
1:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
0766AR |
|
34.35 |
|
|
|
|
2:00.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hermansen |
2008 |
0884AT |
|
34.16 |
|
|
|
|
2:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
NORD Piger 2 |
15 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
1004AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
0762AY |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
0916BC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 14:39:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 4X50m Medley Damer 17 og ældre - Finale |
|
VEND YJ |
2:41.90 |
|
|
|
|
AABYBRO (DEN) |
Aabybro (DEN) |
01-01-1993 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:19.44 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Frederikshavn (DEN) |
29-01-2018 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:08.52 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND SE |
2:07.16 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - senior piger |
19 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
495 |
|
|
2:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
0422AR |
|
33.30 |
|
|
|
|
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
|
31.72 |
|
|
|
|
1:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
0592AM |
|
32.01 |
|
|
|
|
1:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
|
32.34 |
|
|
|
|
2:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 14:39:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 14:57.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 4X50m Medley Herrer 13-14 år - Finale |
|
VEND YJ |
2:44.61 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:13.41 |
|
|
|
|
AABYBRO (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:05.90 |
|
|
Aabybro Destroyers |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:49.02 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - junior 2 drenge |
14 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
205 |
|
|
2:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
0843AJ |
|
35.19 |
|
|
|
|
35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
0997AF |
|
42.95 |
|
|
|
|
1:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus V Andersen |
2008 |
0829AJ |
|
39.87 |
|
|
|
|
1:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Sahl Jensen |
2009 |
0909BC |
|
35.21 |
|
|
|
|
2:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
NORD Herrer 2 |
14 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
160 |
|
|
2:46.42 |
+13.20 |
|
|
|
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
0819AR |
|
44.04 |
|
|
|
|
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
0813AO |
|
47.05 |
|
|
|
|
1:31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Vang Kleist |
2008 |
0869AG |
|
38.00 |
|
|
|
|
2:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
0843AN |
|
37.33 |
|
|
|
|
2:46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 14:46:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 4X50m Medley Herrer 15-16 år - Finale |
|
VEND YJ |
2:44.61 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:13.41 |
|
|
|
|
AABYBRO (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:05.90 |
|
|
Aabybro Destroyers |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:49.02 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aabybro Destroyers |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
370 |
|
|
2:05.90 |
|
|
|
|
VEND J |
|
|
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
0943AF |
|
36.64 |
|
|
|
|
36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
0797AH |
|
33.88 |
|
|
|
|
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
0747AO |
|
29.92 |
|
|
|
|
1:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mølgaard |
2006 |
0657AM |
|
25.46 |
|
|
|
|
2:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aabybro Hurricanes |
16 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
178 |
|
|
2:40.75 |
+34.85 |
|
|
|
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
0973BI |
|
41.46 |
|
|
|
|
41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilmer Damgaard |
2006 |
0605AP |
|
35.12 |
|
|
|
|
1:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jensen |
2007 |
0797AI |
|
44.83 |
|
|
|
|
2:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Uttrup Rom |
2010 |
1077AI |
|
39.34 |
|
|
|
|
2:40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 14:46:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 4X50m Medley Herrer 17 og ældre - Finale |
|
VEND YJ |
2:44.61 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
02-11-2002 |
|
|
|
|
VEND J2 |
2:13.41 |
|
|
|
|
AABYBRO (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
VEND J1 |
2:05.90 |
|
|
Aabybro Destroyers |
2006 |
Aabybro Svømmeklub (DE |
Hirtshals (DEN) |
13-02-2022 |
|
|
|
|
VEND SE |
1:49.02 |
|
|
|
|
S 68 (DEN) |
Aabybro (DEN) |
09-02-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S68 - senior drenge |
20 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
513 |
|
|
1:52.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
|
26.68 |
|
|
|
|
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
|
31.65 |
|
|
|
|
58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
|
25.62 |
|
|
|
|
1:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theis Lindhardt |
2006 |
0633AP |
|
29.01 |
|
|
|
|
1:52.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
NORD herrer 1 |
18 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
464 |
|
|
1:56.74 |
+3.78 |
|
|
|
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
0697AE |
|
29.75 |
|
|
|
|
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
0677AJ |
|
30.74 |
|
|
|
|
1:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Andersen |
2006 |
0667AI |
|
29.52 |
|
|
|
|
1:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Møller |
2004 |
0415AH |
|
26.73 |
|
|
|
|
1:56.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bromers Disciple |
21 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
253 |
|
|
2:22.85 |
+29.89 |
|
|
|
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
0947BH |
|
38.96 |
|
|
|
|
38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
David Johansen |
2001 |
0179AN |
|
39.47 |
|
|
|
|
1:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Kroer |
2007 |
0741AO |
|
33.42 |
|
|
|
|
1:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Larsen |
2005 |
0531AR |
|
31.00 |
|
|
|
|
2:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-02-2022 14:46:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 14:57.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 50m Fri Damer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 6 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
369 |
31.95 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
365 |
32.06 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
363 |
32.12 |
+0.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
351 |
32.50 |
+0.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
347 |
32.62 |
+0.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.61 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
337 |
32.93 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.07 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 16:53:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:00.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 50m Fri Damer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 5 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
386 |
31.48 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
370 |
31.94 |
+0.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
359 |
32.25 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
325 |
33.34 |
+1.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 16:58:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:01.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 50m Fri Damer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 4 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
364 |
32.09 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
357 |
32.31 |
+0.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.48 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
344 |
32.72 |
+0.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Bach Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
291 |
34.58 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:01:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:01.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 50m Fri Damer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 3 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
366 |
32.04 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
350 |
32.51 |
+0.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:04:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:04.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 50m Fri Damer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 2 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
392 |
31.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Stenger |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
|
322 |
33.42 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:08:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:01.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 50m Fri Herrer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 6 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
260 |
31.57 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
258 |
31.64 |
+0.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
226 |
33.05 |
+1.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
216 |
33.57 |
+2.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
196 |
34.68 |
+3.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 16:55:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:04.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 50m Fri Herrer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 5 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
236 |
32.62 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
233 |
32.73 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
207 |
34.06 |
+1.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
199 |
34.51 |
+1.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
191 |
34.95 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:00:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:01.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 50m Fri Herrer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 4 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
236 |
32.58 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
236 |
32.59 |
+0.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
213 |
33.72 |
+1.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.51 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
197 |
34.62 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:03:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:01.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 50m Fri Herrer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 3 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
220 |
33.39 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
220 |
33.39 |
= |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.59 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
179 |
35.77 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.72 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:06:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:01.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 50m Fri Herrer Junior 2 13-14 år - Udskillelse 2 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
353 |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
342 |
28.80 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:10:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:01.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 124, 200m Mystery Medley Herrer - Finale |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Svømmeart |
|
|
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
200m Medley |
Afslut ikk |
|
|
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
387 |
2:30.42 |
200m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
200m Medley |
Afslut ikk |
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
590 |
2:10.65 |
200m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
380 |
2:31.24 |
200m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
464 |
2:21.54 |
200m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 16:26.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 125, 200m Mystery Medley Damer - Finale |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Svømmeart |
|
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
452 |
2:38.74 |
200m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
411 |
2:43.81 |
200m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Kornum |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
284 |
3:05.22 |
200m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
437 |
2:40.57 |
200m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
412 |
2:43.64 |
200m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
382 |
2:47.91 |
200m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-02-2022 16:26.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 211, 50m Fri Damer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 6 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
430 |
30.37 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
406 |
30.96 |
+0.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
402 |
31.05 |
+0.68 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
396 |
31.20 |
+0.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
394 |
31.27 |
+0.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
386 |
31.48 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:12:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:01.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 211, 50m Fri Damer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 5 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
414 |
30.76 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
411 |
30.83 |
+0.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
399 |
31.14 |
+0.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
393 |
31.28 |
+0.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
365 |
32.06 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:15:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:01.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 211, 50m Fri Damer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 4 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
445 |
30.03 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
425 |
30.48 |
+0.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
422 |
30.55 |
+0.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
392 |
31.33 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:18:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:02.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 211, 50m Fri Damer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 3 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
460 |
29.69 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
452 |
29.87 |
+0.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
427 |
30.45 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:21:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:02.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 211, 50m Fri Damer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 2 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
533 |
28.28 |
|
|
VEND J1 D |
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
460 |
29.70 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:24:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:02.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 212, 50m Fri Herrer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 6 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
388 |
27.62 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.10 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
380 |
27.83 |
+0.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.40 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
378 |
27.88 |
+0.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.94 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
375 |
27.94 |
+0.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.01 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
375 |
27.95 |
+0.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.79 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
370 |
28.06 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.96 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:14:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:01.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 212, 50m Fri Herrer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 5 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
420 |
26.90 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
402 |
27.31 |
+0.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
384 |
27.72 |
+0.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
383 |
27.74 |
+0.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.94 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
364 |
28.22 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:16:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:01.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 212, 50m Fri Herrer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 4 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
419 |
26.92 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
415 |
27.01 |
+0.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.74 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
408 |
27.17 |
+0.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
404 |
27.25 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.31 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:19:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:02.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 212, 50m Fri Herrer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 3 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
417 |
26.98 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.01 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
409 |
27.14 |
+0.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.92 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
398 |
27.40 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.17 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:23:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:02.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 212, 50m Fri Herrer Junior 1 15-16 år - Udskillelse 2 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
472 |
25.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Svømmeklub |
|
462 |
26.07 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.14 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:26:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:02.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 311, 50m Fri Damer Senior 17 og ældre - Udskillelse 4 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
491 |
29.06 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.54 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
476 |
29.36 |
+0.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
472 |
29.43 |
+0.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
440 |
30.14 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:32:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:02.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 311, 50m Fri Damer Senior 17 og ældre - Udskillelse 3 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
463 |
29.63 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
460 |
29.70 |
+0.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
445 |
30.02 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:35:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:02.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 311, 50m Fri Damer Senior 17 og ældre - Udskillelse 2 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
521 |
28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
452 |
29.86 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:38:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:03.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 312, 50m Fri Herrer Senior 17 og ældre - Udskillelse 6 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
320 |
29.47 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
|
317 |
29.55 |
+0.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.09 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
312 |
29.72 |
+0.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.33 |
(+5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
301 |
30.08 |
+0.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.70 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
290 |
30.44 |
+0.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.54 |
(+5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
265 |
31.37 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:28:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:02.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 312, 50m Fri Herrer Senior 17 og ældre - Udskillelse 5 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
363 |
28.24 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.08 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
349 |
28.63 |
+0.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
342 |
28.81 |
+0.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
|
332 |
29.11 |
+0.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
318 |
29.53 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:02.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 312, 50m Fri Herrer Senior 17 og ældre - Udskillelse 4 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
433 |
26.64 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
427 |
26.76 |
+0.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
416 |
27.00 |
+0.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.24 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
|
411 |
27.10 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:33:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:02.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 312, 50m Fri Herrer Senior 17 og ældre - Udskillelse 3 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
376 |
27.93 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
371 |
28.04 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.64 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danilo Møller |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
334 |
29.05 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:37:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:03.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hirtshals Idrætscenter |
Arrangør |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. feb 2022 to 13. feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 312, 50m Fri Herrer Senior 17 og ældre - Udskillelse 2 sv. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
578 |
24.19 |
|
|
VEND SEN H |
|
|
|
Entry time: 28.04 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
566 |
24.36 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-02-2022 17:39:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-02-2022 19:03.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|