Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
|
2:21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
|
2:25.34 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
|
2:27.04 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
2:32.41 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.74 |
|
2:34.43 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
|
2:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.66 |
|
3:09.75 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
2:43.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:48.32 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:52.46 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
3:05.66 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
3:08.75 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
|
3:55.36 |
+1:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
3:12.17 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
3:34.86 |
+35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.77 |
|
3:37.04 |
+37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.78 |
|
3:42.84 |
+43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
+0.79 |
|
3:55.24 |
+55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
- |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Each stroke did not cover 1/4 of race distance |
|
|
|
|
- |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.91 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 09:55:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 10:09.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.64 |
|
2:44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
2:58.96 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:25:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
2:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.78 |
|
2:49.43 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
2:50.88 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
+0.67 |
|
3:02.64 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.52 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:25:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
3:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
|
3:47.67 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:25:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
3:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
3:34.03 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:25:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 10:25.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.66 |
|
30.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.65 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:24:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
35.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:24:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
|
30.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
35.69 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
|
36.33 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.82 |
|
37.05 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.99 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
37.33 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.81 |
|
39.51 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.35 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
42.49 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.69 |
|
42.55 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Dresler Aleksic |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
|
44.88 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.80 |
|
56.83 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.97 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:24:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
37.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
39.62 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.68 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
41.17 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.13 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
+0.86 |
|
42.99 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
45.05 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.26 |
(-13.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
|
46.25 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.71 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
52.38 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.46 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.67 |
|
54.60 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.71 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought backward under the water simultaneously throughout the race (subject to SW 8.5) |
|
|
|
|
- |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:24:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.80 |
|
53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.84 |
|
55.51 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.85 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:02.44 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
1:05.76 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:06.56 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.83 |
|
1:28.11 |
+34.91 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Kasapinov |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Breaststroke kick used (legal in Masters Competitions) |
|
|
|
|
- |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.95 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Breaststroke kick used (legal in Masters Competitions) |
|
|
|
|
- |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.99 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
- |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Nicklas Agri Pedersen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought backward under the water simultaneously throughout the race (subject to SW 8.5) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:24:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
|
30.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.66 |
|
30.51 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.65 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
35.33 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
35.69 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
|
36.33 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
37.04 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.82 |
|
37.05 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.99 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
37.33 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.81 |
|
39.51 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.35 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
39.62 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.68 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
41.17 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.13 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
42.49 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.69 |
|
42.55 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
+0.86 |
|
42.99 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niklas Dresler Aleksic |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
|
44.88 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
45.05 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.26 |
(-13.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
|
46.25 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.71 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
52.38 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.46 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.80 |
|
53.20 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.67 |
|
54.60 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.71 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.84 |
|
55.51 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.85 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.80 |
|
56.83 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.97 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:02.44 |
+32.10 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
1:05.76 |
+35.42 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:06.56 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.83 |
|
1:28.11 |
+57.77 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Kasapinov |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Breaststroke kick used (legal in Masters Competitions) |
|
|
|
|
- |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.95 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Breaststroke kick used (legal in Masters Competitions) |
|
|
|
|
- |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.99 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
- |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Nicklas Agri Pedersen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought backward under the water simultaneously throughout the race (subject to SW 8.5) |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought backward under the water simultaneously throughout the race (subject to SW 8.5) |
|
|
|
|
- |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:24:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 10:40.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
30.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
31.66 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
31.69 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
32.86 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Høj Johansen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.70 |
|
33.76 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI - Tune I.F. |
+0.87 |
|
34.68 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
35.33 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.72 |
|
35.43 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ana Bogdanovic |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
36.89 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.81 |
|
45.22 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.12 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
46.66 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
|
43.26 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.49 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:05.18 |
+34.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.30 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
+0.79 |
|
59.40 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
|
35.66 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
57.91 |
+27.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.87 |
(-17.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
37.22 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.77 |
|
44.69 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.71 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
42.98 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.84 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.84 |
|
42.44 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.73 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
33.16 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
40.31 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.47 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.74 |
|
1:04.79 |
+34.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.42 |
(-11.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
40.95 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.30 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
|
38.59 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.15 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.98 |
|
54.25 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.58 |
(-6.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
38.52 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.43 |
(-9.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
|
1:03.30 |
+32.58 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
|
36.08 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
42.04 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
36.05 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
40.29 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.87 |
|
57.94 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.09 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
36.38 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya H. Rasmussen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
|
41.63 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.82 |
(-10.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.75 |
|
1:01.92 |
+31.20 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
|
40.29 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.93 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.78 |
|
56.67 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.32 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
+0.86 |
|
59.64 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.63 |
|
54.82 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.32 |
(-12.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
35.81 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
-0.38 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Cordsen |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:33:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
33.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
36.05 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
36.38 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
38.52 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.43 |
(-9.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
42.04 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:33:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
|
35.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
|
36.08 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
37.22 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
|
38.59 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.15 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
40.29 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
|
40.29 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.93 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
40.31 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.47 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freya H. Rasmussen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
|
41.63 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.82 |
(-10.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.84 |
|
42.44 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.73 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
|
43.26 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.49 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.78 |
|
56.67 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.32 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
57.91 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.87 |
(-17.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.75 |
|
1:01.92 |
+26.26 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.74 |
|
1:04.79 |
+29.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.42 |
(-11.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
-0.38 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Cordsen |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:33:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
40.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.30 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
42.98 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.84 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.77 |
|
44.69 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.71 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
46.66 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.98 |
|
54.25 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.58 |
(-6.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.63 |
|
54.82 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.32 |
(-12.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:05.18 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.30 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:33:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.87 |
|
57.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.09 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
+0.79 |
|
59.40 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
+0.86 |
|
59.64 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
|
1:03.30 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:33:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:12.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.67 |
|
4:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.82 |
(-1:01.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
|
4:36.68 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:46.88 |
(-2:10.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
5:39.01 |
+1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
5:03.00 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.49 |
(-8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
|
4:44.85 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:42.22 |
(-1:57.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
4:29.92 |
-0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.17 |
(-11.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
5:32.74 |
+1:02.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.37 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
4:55.33 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.92 |
(-15.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.81 |
|
6:07.50 |
+1:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
5:54.87 |
+1:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.69 |
|
6:11.22 |
+1:40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:38:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
4:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.17 |
(-11.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
|
4:44.85 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:42.22 |
(-1:57.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
5:03.00 |
+33.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.49 |
(-8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:38:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
4:55.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.92 |
(-15.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
5:32.74 |
+37.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.37 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
5:39.01 |
+43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
5:54.87 |
+59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.81 |
|
6:07.50 |
+1:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.69 |
|
6:11.22 |
+1:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:38:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:12.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.79 |
|
4:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.19 |
(-13.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
5:12.41 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.58 |
(-22.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.82 |
|
5:15.36 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
5:23.30 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
5:52.84 |
+55.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:08.60 |
(-15.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
|
5:49.92 |
+52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
|
5:49.63 |
+52.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.68 |
(-14.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
4:57.21 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.33 |
(-11.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.96 |
|
6:19.88 |
+1:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
5:50.46 |
+53.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:30.67 |
(-3:40.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:57:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.82 |
|
5:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
5:23.30 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:57:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
|
5:49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.68 |
(-14.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
|
5:49.92 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
5:50.46 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:30.67 |
(-3:40.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
5:52.84 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:08.60 |
(-15.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.96 |
|
6:19.88 |
+30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:57:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:12.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
32.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.26 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
32.54 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.26 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niklas Dresler Aleksic |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
45.83 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.29 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
37.14 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
37.57 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Friis Fanø |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.66 |
|
38.35 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.29 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
|
40.87 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.75 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
30.40 |
-2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
55.18 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.76 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
55.92 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.04 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
35.93 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
36.19 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
55.48 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.27 |
(-17.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.41 |
|
1:09.62 |
+37.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.54 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.58 |
|
56.35 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
32.13 |
-0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
35.50 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.98 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
|
41.68 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.48 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:00.58 |
+28.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Rønne |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.88 |
|
40.35 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:09.72 |
+37.29 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
|
36.00 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
30.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
36.19 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
32.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
35.50 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.98 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
35.93 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
|
36.00 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
37.14 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Friis Fanø |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.66 |
|
38.35 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.29 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thomas Rønne |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.88 |
|
40.35 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
|
40.87 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.75 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Dresler Aleksic |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
45.83 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.29 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
37.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
|
41.68 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.48 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.58 |
|
56.35 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
55.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.76 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
55.48 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.27 |
(-17.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
55.92 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.04 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:00.58 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.41 |
|
1:09.62 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.54 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:09.72 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:11.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.93 |
|
34.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
34.71 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.63 |
|
35.30 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.67 |
|
35.54 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Høj Johansen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.84 |
|
36.90 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.29 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ana Bogdanovic |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
38.69 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.33 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
|
40.01 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
40.67 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.35 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
|
45.64 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.01 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
45.92 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.71 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Bæk-Jensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:00.71 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
+0.61 |
|
38.16 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.28 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
|
50.41 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
|
46.18 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.41 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
|
36.42 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
38.93 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.47 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.82 |
|
40.22 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.39 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
36.02 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.95 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
36.83 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bjørk Lund Linde |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
|
53.10 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.92 |
|
43.18 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
|
39.82 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
|
33.96 |
-0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.72 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:28.37 |
+54.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.88 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
37.39 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.97 |
|
51.48 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.26 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Popp-Madsen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.66 |
|
35.61 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.08 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
56.31 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.63 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
44.46 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.78 |
|
48.81 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.86 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.83 |
|
41.89 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eileen Hammershøy Kølln |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.6 Pulled on the lane rope |
|
|
|
|
- |
|
Carla Enoch Samuelsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:43:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
|
33.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.72 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
|
36.42 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
36.83 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
+0.61 |
|
38.16 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.28 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
|
39.82 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.82 |
|
40.22 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.39 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.83 |
|
41.89 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.92 |
|
43.18 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.78 |
|
48.81 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.86 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:43:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
45.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.71 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
|
46.18 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.41 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.97 |
|
51.48 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.26 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:43:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
38.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.47 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
44.46 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
|
50.41 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bjørk Lund Linde |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
|
53.10 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:43:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
56.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.63 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Bæk-Jensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:00.71 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:28.37 |
+32.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.88 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eileen Hammershøy Kølln |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.6 Pulled on the lane rope |
|
|
|
|
- |
|
Carla Enoch Samuelsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:43:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:43.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.12 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.76 |
|
1:16.10 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.74 |
|
1:16.73 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.82 |
(-20.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
|
1:23.72 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.64 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:23.76 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.79 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:34.75 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.55 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.89 |
|
1:37.98 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.24 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:57.33 |
+43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:32.84 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.56 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:22.91 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
|
1:24.27 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.48 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Hansen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
1:41.84 |
+27.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.63 |
(-22.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.67 |
|
1:34.15 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.21 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:32.80 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.19 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:51.63 |
+37.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.76 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:20.20 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:33.58 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.83 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Rønne |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
1:44.87 |
+30.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.50 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:43.20 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.44 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
|
- |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:35:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:22.91 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.67 |
|
1:34.15 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.21 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:34.75 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.55 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:43.20 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.44 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:35:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:23.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.79 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
|
1:24.27 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.48 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:32.80 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.19 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:32.84 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.56 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.89 |
|
1:37.98 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.24 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Hansen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
1:41.84 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.63 |
(-22.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thomas Rønne |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
1:44.87 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.50 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:51.63 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.76 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:35:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:33.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.83 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:57.33 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:35:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:35:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.12 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.76 |
|
1:16.10 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.74 |
|
1:16.73 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.82 |
(-20.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:20.20 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:22.91 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
|
1:23.72 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.64 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:23.76 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.79 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
|
1:24.27 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.48 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:32.80 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.19 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:32.84 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.56 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:33.58 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.83 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.67 |
|
1:34.15 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.21 |
(+3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:34.75 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.55 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.89 |
|
1:37.98 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.24 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liam Hansen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
1:41.84 |
+27.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.63 |
(-22.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:43.20 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.44 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thomas Rønne |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
1:44.87 |
+30.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.50 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:51.63 |
+37.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.76 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:57.33 |
+43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
|
- |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:35:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:35.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
|
1:19.52 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.89 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:22.16 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.02 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:23.03 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.04 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI - Tune I.F. |
+0.70 |
|
1:30.22 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.17 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
+0.79 |
|
1:33.49 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.06 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:51.98 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:38.42 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.26 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:19.94 |
+1:02.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.57 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:46.60 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.23 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:07.87 |
+50.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.24 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
1:37.73 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.41 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
|
1:47.52 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.38 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.89 |
|
1:43.14 |
+26.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.76 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
2:06.55 |
+49.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.73 |
(+5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.82 |
|
2:30.16 |
+1:13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.95 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
|
1:38.15 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.67 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
|
2:18.14 |
+1:01.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.95 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.80 |
|
1:51.07 |
+34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
|
1:37.52 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.53 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.96 |
|
1:50.29 |
+33.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.33 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
|
1:27.74 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.92 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya H. Rasmussen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
|
1:44.88 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.09 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:48.47 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.92 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
|
1:47.42 |
+30.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.12 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:04.35 |
+47.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.63 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
1:27.37 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.40 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
1:38.62 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.97 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:29.37 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.57 |
(+4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:55:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
1:27.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.40 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
|
1:27.74 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.92 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:55:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
|
1:37.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.53 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
1:37.73 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.41 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
|
1:38.15 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.67 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
1:38.62 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.97 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.89 |
|
1:43.14 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.76 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freya H. Rasmussen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
|
1:44.88 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.09 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:46.60 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.23 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
|
1:47.42 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.12 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:48.47 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.92 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.96 |
|
1:50.29 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.33 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.80 |
|
1:51.07 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:51.98 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:04.35 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.63 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
2:06.55 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.73 |
(+5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:07.87 |
+30.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.24 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.82 |
|
2:30.16 |
+52.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.95 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:55:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:38.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.26 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
|
1:47.52 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.38 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
|
2:18.14 |
+39.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.95 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:19.94 |
+41.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.57 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:55:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
|
1:19.52 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.89 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:22.16 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.02 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:23.03 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.04 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
1:27.37 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.40 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
|
1:27.74 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.92 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI - Tune I.F. |
+0.70 |
|
1:30.22 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.17 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
+0.79 |
|
1:33.49 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.06 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
|
1:37.52 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.53 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
1:37.73 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.41 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
|
1:38.15 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.67 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:38.42 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.26 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
1:38.62 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.97 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.89 |
|
1:43.14 |
+26.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.76 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freya H. Rasmussen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
|
1:44.88 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.09 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:46.60 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.23 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
|
1:47.42 |
+30.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.12 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
|
1:47.52 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.38 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:48.47 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.92 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.96 |
|
1:50.29 |
+33.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.33 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.80 |
|
1:51.07 |
+34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:51.98 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:04.35 |
+47.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.63 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
2:06.55 |
+49.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.73 |
(+5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:07.87 |
+50.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.24 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
|
2:18.14 |
+1:01.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.95 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:19.94 |
+1:02.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.57 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.82 |
|
2:30.16 |
+1:13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.95 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:55:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:55.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.49 |
(-1:14.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:04:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.49 |
(-1:14.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:04:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Butterfly Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.49 |
(-1:14.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:04:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:05.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.84 |
|
57.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.93 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.74 |
|
57.92 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
1:00.74 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.92 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:02.95 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:06.44 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.51 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niklas Dresler Aleksic |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
|
1:23.34 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:24.11 |
+26.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
|
1:16.46 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:09.41 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.89 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
|
1:35.93 |
+38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Friis Fanø |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:15.14 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.88 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.87 |
|
1:12.22 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:26.16 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.20 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.87 |
|
1:33.35 |
+35.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.10 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
1:01.03 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.13 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:13.03 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.58 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:05.69 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
|
1:09.52 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.81 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.94 |
|
1:53.24 |
+55.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.68 |
(-27.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:54.46 |
+56.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.10 |
(-39.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
1:32.49 |
+34.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.82 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Kasapinov |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
|
1:54.11 |
+56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.90 |
|
2:16.12 |
+1:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:07.26 |
+1:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.97 |
|
1:45.94 |
+48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:23.97 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.28 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:01.22 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.86 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
|
2:23.03 |
+1:25.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.25 |
(-1:02.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.69 |
|
1:53.34 |
+55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:57.22 |
+59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.98 |
|
1:46.06 |
+48.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.82 |
(-14.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:47.60 |
+50.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.22 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
|
1:36.46 |
+38.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.16 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
1:14.58 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.40 |
(-16.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:10.62 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.56 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicklas Agri Pedersen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
|
2:20.60 |
+1:23.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.94 |
(-22.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.78 |
|
1:26.00 |
+28.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.14 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:15.45 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:48.77 |
+51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Rønne |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
|
1:18.62 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(+5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:49.07 |
+1:51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
1:24.30 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.68 |
|
1:25.62 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.02 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.68 |
|
1:16.58 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.22 |
(-7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:13.53 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.56 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
|
1:28.45 |
+30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.95 |
|
2:01.38 |
+1:03.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.95 |
(-12.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
2:15.69 |
+1:18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.06 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Hansen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
1:01.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.13 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:01.22 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.86 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:05.69 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
|
1:09.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.81 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:10.62 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.56 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.87 |
|
1:12.22 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:13.03 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.58 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
1:14.58 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.40 |
(-16.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Friis Fanø |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:15.14 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.88 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
|
1:16.46 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.68 |
|
1:16.58 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.22 |
(-7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thomas Rønne |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
|
1:18.62 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(+5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niklas Dresler Aleksic |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
|
1:23.34 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:23.97 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.28 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
|
1:36.46 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.16 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Hansen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.89 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:13.53 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.56 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:15.45 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:24.11 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
1:24.30 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.68 |
|
1:25.62 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.02 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.78 |
|
1:26.00 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.14 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:26.16 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.20 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
|
1:28.45 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
1:32.49 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.82 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:57.22 |
+47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.87 |
|
1:33.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.10 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
|
1:35.93 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.97 |
|
1:45.94 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.98 |
|
1:46.06 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.82 |
(-14.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:47.60 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.22 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:48.77 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.94 |
|
1:53.24 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.68 |
(-27.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.69 |
|
1:53.34 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Kasapinov |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
|
1:54.11 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:54.46 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.10 |
(-39.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.95 |
|
2:01.38 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.95 |
(-12.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:07.26 |
+33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
2:15.69 |
+42.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.06 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.90 |
|
2:16.12 |
+42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicklas Agri Pedersen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
|
2:20.60 |
+47.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.94 |
(-22.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
|
2:23.03 |
+49.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.25 |
(-1:02.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:49.07 |
+1:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.84 |
|
57.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.93 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.74 |
|
57.92 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
1:00.74 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.92 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
1:01.03 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.13 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:01.22 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.86 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:02.95 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:05.69 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:06.44 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.51 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:09.41 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.89 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
|
1:09.52 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.81 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:10.62 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.56 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.87 |
|
1:12.22 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:13.03 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.58 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:13.53 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.56 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
1:14.58 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.40 |
(-16.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anders Friis Fanø |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:15.14 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.88 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:15.45 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
|
1:16.46 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.68 |
|
1:16.58 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.22 |
(-7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thomas Rønne |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
|
1:18.62 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(+5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Niklas Dresler Aleksic |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
|
1:23.34 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:23.97 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.28 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:24.11 |
+26.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
1:24.30 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.68 |
|
1:25.62 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.02 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.78 |
|
1:26.00 |
+28.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.14 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:26.16 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.20 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
|
1:28.45 |
+30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
1:32.49 |
+34.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.82 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.87 |
|
1:33.35 |
+35.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.10 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
|
1:35.93 |
+38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
|
1:36.46 |
+38.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.16 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.97 |
|
1:45.94 |
+48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.98 |
|
1:46.06 |
+48.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.82 |
(-14.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:47.60 |
+50.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.22 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:48.77 |
+51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.94 |
|
1:53.24 |
+55.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.68 |
(-27.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.69 |
|
1:53.34 |
+55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
David Kasapinov |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
|
1:54.11 |
+56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:54.46 |
+56.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.10 |
(-39.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:57.22 |
+59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.95 |
|
2:01.38 |
+1:03.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.95 |
(-12.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:07.26 |
+1:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
2:15.69 |
+1:18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.06 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.90 |
|
2:16.12 |
+1:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Nicklas Agri Pedersen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
|
2:20.60 |
+1:23.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.94 |
(-22.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
|
2:23.03 |
+1:25.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.25 |
(-1:02.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:49.07 |
+1:51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Hansen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:33:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:33.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.90 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
1:05.63 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.79 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:05.65 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.77 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
|
1:06.79 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.62 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:07.53 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.07 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:09.55 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ana Bogdanovic |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
1:12.30 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:12.54 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.33 |
(-15.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:20.35 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.83 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:24.00 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.92 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:33.61 |
+30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Bæk-Jensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:15.56 |
+1:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
+0.96 |
|
1:49.50 |
+46.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.79 |
(-10.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
1:10.01 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:16.74 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.64 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:42.13 |
+39.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.97 |
(+6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
1:22.41 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.04 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
1:23.23 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.71 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:16.90 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.19 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:16.80 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.68 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
1:24.52 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.83 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
|
1:31.49 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.32 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
1:13.88 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eileen Hammershøy Kølln |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:19.56 |
+1:16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bjørk Lund Linde |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.98 |
|
1:57.48 |
+54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.88 |
|
1:24.94 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
1:13.43 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
1:02.79 |
-0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:42.39 |
+1:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:05.32 |
+1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.87 |
|
1:35.88 |
+32.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.01 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.76 |
|
1:06.06 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Popp-Madsen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.78 |
|
1:06.17 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.06 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya H. Rasmussen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.82 |
|
1:33.06 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.85 |
(-8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:18.08 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.14 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:55.74 |
+52.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:26.33 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.94 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:34.46 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.61 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
1:16.20 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.54 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:23.19 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
+0.94 |
|
1:38.32 |
+35.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.14 |
(-10.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
|
1:10.50 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:15.74 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.98 |
|
2:26.72 |
+1:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:45.53 |
+42.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.84 |
(-13.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Cordsen |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:54:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
1:02.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.76 |
|
1:06.06 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
1:10.01 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
1:13.43 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
1:13.88 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:15.74 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
1:16.20 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.54 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:16.80 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.68 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:23.19 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.88 |
|
1:24.94 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:54:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:16.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.64 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:18.08 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.14 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
1:23.23 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.71 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
1:24.52 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.83 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
|
1:31.49 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.32 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freya H. Rasmussen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.82 |
|
1:33.06 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.85 |
(-8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:34.46 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.61 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.87 |
|
1:35.88 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.01 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:42.13 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.97 |
(+6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Cordsen |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:54:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:16.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.19 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
1:22.41 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.04 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:26.33 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.94 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bjørk Lund Linde |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.98 |
|
1:57.48 |
+40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:54:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
+0.94 |
|
1:38.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.14 |
(-10.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
+0.96 |
|
1:49.50 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.79 |
(-10.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:55.74 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:05.32 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Bæk-Jensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:15.56 |
+37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eileen Hammershøy Kølln |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:19.56 |
+41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.98 |
|
2:26.72 |
+48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:42.39 |
+1:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:45.53 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.84 |
(-13.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:54:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
1:02.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:03.10 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.90 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
1:05.63 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.79 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:05.65 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.77 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.76 |
|
1:06.06 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
|
1:06.79 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.62 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:07.53 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.07 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:09.55 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
1:10.01 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ana Bogdanovic |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
1:12.30 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:12.54 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.33 |
(-15.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
1:13.43 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
1:13.88 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:15.74 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
1:16.20 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.54 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:16.74 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.64 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:16.80 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.68 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:16.90 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.19 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:18.08 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.14 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:20.35 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.83 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
1:22.41 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.04 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:23.19 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
1:23.23 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.71 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:24.00 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.92 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
1:24.52 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.83 |
(-6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.88 |
|
1:24.94 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:26.33 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.94 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
|
1:31.49 |
+28.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.32 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Freya H. Rasmussen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.82 |
|
1:33.06 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.85 |
(-8.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:33.61 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:34.46 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.61 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.87 |
|
1:35.88 |
+33.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.01 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vigga Veggerby |
2013 |
GTI - Greve |
+0.94 |
|
1:38.32 |
+35.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.14 |
(-10.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:42.13 |
+39.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.97 |
(+6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
+0.96 |
|
1:49.50 |
+46.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.79 |
(-10.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:55.74 |
+52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Bjørk Lund Linde |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.98 |
|
1:57.48 |
+54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:05.32 |
+1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Anna Bæk-Jensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
2:15.56 |
+1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Eileen Hammershøy Kølln |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:19.56 |
+1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.98 |
|
2:26.72 |
+1:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:42.39 |
+1:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:45.53 |
+42.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.84 |
(-13.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Maria Cordsen |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:54:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:55.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.67 |
|
2:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.13 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.71 |
|
2:29.66 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.25 |
(-20.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.69 |
|
2:32.47 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.32 |
(-20.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.82 |
|
2:42.77 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.69 |
(-34.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:50.11 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.23 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
|
2:47.18 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.69 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
2:22.73 |
-4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.70 |
(-11.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
|
2:57.18 |
+30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:55.24 |
+28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
2:39.20 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.04 |
(-18.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
2:41.65 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.05 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:44.60 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.88 |
|
3:09.23 |
+42.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.81 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:53.01 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
2:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.70 |
(-11.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
2:41.65 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.05 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
|
2:47.18 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.69 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
|
2:57.18 |
+34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.88 |
|
3:09.23 |
+46.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.81 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
2:39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.04 |
(-18.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:44.60 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:50.11 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.23 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:53.01 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:55.24 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
2:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.70 |
(-11.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.67 |
|
2:26.98 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.13 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.71 |
|
2:29.66 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.25 |
(-20.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.69 |
|
2:32.47 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.32 |
(-20.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
2:39.20 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.04 |
(-18.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
2:41.65 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.05 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.82 |
|
2:42.77 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.69 |
(-34.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:44.60 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
|
2:47.18 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.69 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:50.11 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.23 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:53.01 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:55.24 |
+32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
|
2:57.18 |
+34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.88 |
|
3:09.23 |
+46.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.81 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 13:03.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
2:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.84 |
(-9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
2:48.30 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.18 |
(-15.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
|
2:56.43 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.51 |
(-21.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI - Tune I.F. |
+0.88 |
|
3:01.53 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.70 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
3:19.20 |
+40.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.71 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.70 |
|
3:47.98 |
+1:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
3:18.69 |
+39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.98 |
|
4:41.90 |
+2:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
+0.61 |
|
2:53.34 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.99 |
(-22.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
|
3:25.68 |
+46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.90 |
|
3:33.46 |
+54.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
2:39.41 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.39 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.80 |
|
3:41.44 |
+1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.64 |
|
2:56.28 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.91 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.81 |
|
4:26.71 |
+1:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.76 |
|
4:05.23 |
+1:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.67 |
|
4:00.81 |
+1:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.96 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:23:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
+0.61 |
|
2:53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.99 |
(-22.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.64 |
|
2:56.28 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.91 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:23:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.90 |
|
3:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.80 |
|
3:41.44 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.76 |
|
4:05.23 |
+31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.81 |
|
4:26.71 |
+53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:23:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
3:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
|
3:25.68 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.70 |
|
3:47.98 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.67 |
|
4:00.81 |
+42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.98 |
|
4:41.90 |
+1:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.96 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:23:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
2:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.84 |
(-9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
2:48.30 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.18 |
(-15.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
+0.61 |
|
2:53.34 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.99 |
(-22.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.64 |
|
2:56.28 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.91 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
|
2:56.43 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.51 |
(-21.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI - Tune I.F. |
+0.88 |
|
3:01.53 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.70 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
3:18.69 |
+39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
3:19.20 |
+40.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.71 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
|
3:25.68 |
+46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.90 |
|
3:33.46 |
+54.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.80 |
|
3:41.44 |
+1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.70 |
|
3:47.98 |
+1:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.67 |
|
4:00.81 |
+1:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.76 |
|
4:05.23 |
+1:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.81 |
|
4:26.71 |
+1:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.98 |
|
4:41.90 |
+2:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.96 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:23:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 13:23.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GTI Dolphins 1 |
15 |
GTI |
|
|
|
|
|
1:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
0791AD |
+0.68 |
30.03 |
|
|
|
|
30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
0721AM |
+0.42 |
34.00 |
|
|
|
|
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik William Holm |
2007 |
0727AE |
+0.27 |
29.11 |
|
|
|
|
1:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
0763AC |
+0.23 |
26.28 |
|
|
|
|
1:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
STT Rigtige Mænd |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:12.29 |
+12.87 |
|
|
|
|
William Bugge |
2008 |
0899AC |
+0.59 |
35.98 |
|
|
|
|
35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
0703AM |
+0.09 |
33.43 |
|
|
|
|
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
0959AA |
+0.67 |
33.15 |
|
|
|
|
1:42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Gregersen |
2008 |
0859AI |
+0.35 |
29.73 |
|
|
|
|
2:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bøllerne 1 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:34.74 |
+35.32 |
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
+0.63 |
38.77 |
|
|
|
|
38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
0927AE |
+0.26 |
44.80 |
|
|
|
|
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
0955BA |
+0.49 |
39.81 |
|
|
|
|
2:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
+0.44 |
31.36 |
|
|
|
|
2:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bøllerne 3 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
3:09.24 |
+1:09.8 |
|
|
|
|
Storm Jul From |
2011 |
1103AC |
+0.76 |
48.71 |
|
|
|
|
48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Jensen |
2010 |
1033AI |
+0.58 |
59.34 |
|
|
|
|
1:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
1043AI |
+0.06 |
45.06 |
|
|
|
|
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
1021AE |
+0.51 |
36.13 |
|
|
|
|
3:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:12.47 |
+13.05 |
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
+0.63 |
35.55 |
|
|
|
|
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
+0.38 |
37.57 |
|
|
|
|
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
+0.57 |
29.19 |
|
|
|
|
1:42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Jonasen |
2009 |
0975AB |
+0.73 |
30.16 |
|
|
|
|
2:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:22.96 |
+23.54 |
|
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
+0.74 |
36.07 |
|
|
|
|
36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
+0.42 |
40.93 |
|
|
|
|
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
+0.18 |
34.60 |
|
|
|
|
1:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
+0.45 |
31.36 |
|
|
|
|
2:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bøllerne 2 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
+0.97 |
45.56 |
|
|
|
|
45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Olsen |
2009 |
0993AD |
-0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
1041AI |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Drenge 4 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
1115AC |
+0.64 |
55.35 |
|
|
|
|
55.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
1131AC |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
1261AB |
-0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louis Moe |
2010 |
1065AO |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herlev Boys |
15 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
0887AD |
+0.68 |
30.80 |
|
|
|
|
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
0753AF |
+0.14 |
30.94 |
|
|
|
|
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rio Halawi |
2008 |
0825AN |
+0.46 |
29.63 |
|
|
|
|
1:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
0735AL |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herlev Boys 2 |
13 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Liam Hansen |
2009 |
0925BC |
+0.45 |
44.18 |
|
|
|
|
44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Dresler Aleksic |
2009 |
0901BH |
+0.16 |
45.97 |
|
|
|
|
1:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Rønne |
2009 |
0989AC |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mehmet Fener |
2009 |
0941AE |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:59:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
+0.63 |
35.55 |
|
|
|
|
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
+0.38 |
37.57 |
|
|
|
|
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
+0.57 |
29.19 |
|
|
|
|
1:42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Jonasen |
2009 |
0975AB |
+0.73 |
30.16 |
|
|
|
|
2:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:22.96 |
+10.49 |
|
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
+0.74 |
36.07 |
|
|
|
|
36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
+0.42 |
40.93 |
|
|
|
|
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
+0.18 |
34.60 |
|
|
|
|
1:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
+0.45 |
31.36 |
|
|
|
|
2:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bøllerne 1 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:34.74 |
+22.27 |
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
+0.63 |
38.77 |
|
|
|
|
38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
0927AE |
+0.26 |
44.80 |
|
|
|
|
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
0955BA |
+0.49 |
39.81 |
|
|
|
|
2:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
+0.44 |
31.36 |
|
|
|
|
2:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bøllerne 2 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
+0.97 |
45.56 |
|
|
|
|
45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Olsen |
2009 |
0993AD |
-0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
1041AI |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herlev Boys 2 |
13 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Liam Hansen |
2009 |
0925BC |
+0.45 |
44.18 |
|
|
|
|
44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Dresler Aleksic |
2009 |
0901BH |
+0.16 |
45.97 |
|
|
|
|
1:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Rønne |
2009 |
0989AC |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mehmet Fener |
2009 |
0941AE |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:59:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Bøllerne 3 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
3:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jul From |
2011 |
1103AC |
+0.76 |
48.71 |
|
|
|
|
48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Jensen |
2010 |
1033AI |
+0.58 |
59.34 |
|
|
|
|
1:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
1043AI |
+0.06 |
45.06 |
|
|
|
|
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
1021AE |
+0.51 |
36.13 |
|
|
|
|
3:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Drenge 4 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
1115AC |
+0.64 |
55.35 |
|
|
|
|
55.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
1131AC |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
1261AB |
-0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louis Moe |
2010 |
1065AO |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:59:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Medley Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GTI Dolphins 1 |
15 |
GTI |
|
|
|
|
|
1:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
0791AD |
+0.68 |
30.03 |
|
|
|
|
30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Kofoed Thestrup |
2007 |
0721AM |
+0.42 |
34.00 |
|
|
|
|
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik William Holm |
2007 |
0727AE |
+0.27 |
29.11 |
|
|
|
|
1:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
0763AC |
+0.23 |
26.28 |
|
|
|
|
1:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
STT Rigtige Mænd |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:12.29 |
+12.87 |
|
|
|
|
William Bugge |
2008 |
0899AC |
+0.59 |
35.98 |
|
|
|
|
35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
0703AM |
+0.09 |
33.43 |
|
|
|
|
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
0959AA |
+0.67 |
33.15 |
|
|
|
|
1:42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Gregersen |
2008 |
0859AI |
+0.35 |
29.73 |
|
|
|
|
2:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:12.47 |
+13.05 |
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
+0.63 |
35.55 |
|
|
|
|
35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
+0.38 |
37.57 |
|
|
|
|
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
+0.57 |
29.19 |
|
|
|
|
1:42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Jonasen |
2009 |
0975AB |
+0.73 |
30.16 |
|
|
|
|
2:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GSC Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:22.96 |
+23.54 |
|
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
+0.74 |
36.07 |
|
|
|
|
36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
+0.42 |
40.93 |
|
|
|
|
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
+0.18 |
34.60 |
|
|
|
|
1:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
+0.45 |
31.36 |
|
|
|
|
2:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bøllerne 1 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:34.74 |
+35.32 |
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
+0.63 |
38.77 |
|
|
|
|
38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
0927AE |
+0.26 |
44.80 |
|
|
|
|
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
0955BA |
+0.49 |
39.81 |
|
|
|
|
2:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
+0.44 |
31.36 |
|
|
|
|
2:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bøllerne 3 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
3:09.24 |
+1:09.8 |
|
|
|
|
Storm Jul From |
2011 |
1103AC |
+0.76 |
48.71 |
|
|
|
|
48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Jensen |
2010 |
1033AI |
+0.58 |
59.34 |
|
|
|
|
1:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
1043AI |
+0.06 |
45.06 |
|
|
|
|
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
1021AE |
+0.51 |
36.13 |
|
|
|
|
3:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bøllerne 2 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
+0.97 |
45.56 |
|
|
|
|
45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Olsen |
2009 |
0993AD |
-0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
1041AI |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Drenge 4 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
1115AC |
+0.64 |
55.35 |
|
|
|
|
55.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
1131AC |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
1261AB |
-0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louis Moe |
2010 |
1065AO |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herlev Boys |
15 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
0887AD |
+0.68 |
30.80 |
|
|
|
|
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
0753AF |
+0.14 |
30.94 |
|
|
|
|
1:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Rio Halawi |
2008 |
0825AN |
+0.46 |
29.63 |
|
|
|
|
1:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
0735AL |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herlev Boys 2 |
13 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Liam Hansen |
2009 |
0925BC |
+0.45 |
44.18 |
|
|
|
|
44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Dresler Aleksic |
2009 |
0901BH |
+0.16 |
45.97 |
|
|
|
|
1:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Rønne |
2009 |
0989AC |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mehmet Fener |
2009 |
0941AE |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 13:59:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 14:00.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4x50m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
STT Power Women |
14 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
+0.70 |
33.24 |
|
|
|
|
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Munk |
2008 |
0818AD |
+0.49 |
38.44 |
|
|
|
|
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
+0.42 |
30.76 |
|
|
|
|
1:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
0872AR |
+0.85 |
32.82 |
|
|
|
|
2:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herlev Girls |
14 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:16.50 |
+1.24 |
|
|
|
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
0984AC |
+0.83 |
36.60 |
|
|
|
|
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
+0.46 |
35.18 |
|
|
|
|
1:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Mainz |
2009 |
0916BH |
+0.72 |
35.86 |
|
|
|
|
1:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleonora Marsner |
2009 |
0994AC |
+0.54 |
28.86 |
|
|
|
|
2:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Farum Girls 1 |
14 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:20.05 |
+4.79 |
|
|
|
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
0858AG |
+0.61 |
36.56 |
|
|
|
|
36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
0822AP |
+0.27 |
35.83 |
|
|
|
|
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
0876AX |
+0.35 |
35.19 |
|
|
|
|
1:47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
0902BA |
+0.52 |
32.47 |
|
|
|
|
2:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Crasy FlamingoKøer |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
3:08.01 |
+52.75 |
|
|
|
|
Mina Rasmussen |
2010 |
1020AO |
+0.80 |
54.79 |
|
|
|
|
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
+0.57 |
45.65 |
|
|
|
|
1:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
1086AG |
+0.55 |
44.14 |
|
|
|
|
2:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
1186AG |
+0.53 |
43.43 |
|
|
|
|
3:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Crasy FlamingoKøer 2 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:52.05 |
+36.79 |
|
|
|
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
1134AF |
+0.71 |
48.08 |
|
|
|
|
48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
+0.30 |
44.22 |
|
|
|
|
1:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Neergaard |
2010 |
1084AD |
+0.40 |
39.39 |
|
|
|
|
2:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
1124AC |
+0.20 |
40.36 |
|
|
|
|
2:52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Crasy FlamingoKøer 3 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:54.93 |
+39.67 |
|
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
+0.73 |
40.51 |
|
|
|
|
40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
1096AN |
+0.50 |
51.90 |
|
|
|
|
1:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
+0.35 |
37.28 |
|
|
|
|
2:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
1180AG |
+0.30 |
45.24 |
|
|
|
|
2:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:40.56 |
+25.30 |
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
+0.67 |
42.99 |
|
|
|
|
42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
+0.52 |
45.79 |
|
|
|
|
1:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
+0.76 |
36.51 |
|
|
|
|
2:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
+0.29 |
35.27 |
|
|
|
|
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Piger 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:00.93 |
+45.67 |
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
+0.69 |
44.06 |
|
|
|
|
44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Spliid |
2010 |
1008AQ |
+0.84 |
51.97 |
|
|
|
|
1:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
1088AI |
+0.44 |
42.57 |
|
|
|
|
2:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Engedal |
2010 |
1068AA |
+0.77 |
42.33 |
|
|
|
|
3:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herlev Girls 2 |
13 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:38.08 |
+22.82 |
|
|
|
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
0994AF |
+0.74 |
37.89 |
|
|
|
|
37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Witt |
2010 |
1042AD |
+0.39 |
44.67 |
|
|
|
|
1:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Jac |
2010 |
1030AP |
+0.48 |
41.51 |
|
|
|
|
2:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Svendsen |
2009 |
0958AB |
+0.90 |
34.01 |
|
|
|
|
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herlev Girls 3 |
12 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:54.41 |
+39.15 |
|
|
|
|
Mira Jensen |
2010 |
1090AK |
+0.74 |
46.54 |
|
|
|
|
46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya H. Rasmussen |
2010 |
1052AD |
+0.45 |
48.35 |
|
|
|
|
1:34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
1090AP |
+0.61 |
43.46 |
|
|
|
|
2:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
1160AG |
+0.00 |
36.06 |
|
|
|
|
2:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Farum girls 2 |
14 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Yasmin Høck |
2009 |
0996BD |
+0.77 |
40.81 |
|
|
|
|
40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møller |
2008 |
0880AR |
-0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Ljungman |
2008 |
0862AP |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sørensen |
2009 |
0968BF |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Piger 4 |
11 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
Luna Faurskov |
2011 |
1176AM |
+0.65 |
53.78 |
|
|
|
|
53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Eileen Hammershøy Kølln |
2012 |
1284AK |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
1260AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørk Lund Linde |
2011 |
1172AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GTI Dolphins 1 |
14 |
GTI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
+0.68 |
33.66 |
|
|
|
|
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
0842AH |
-0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
0866AC |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
0998AB |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GTI Dolphins 2 |
14 |
GTI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
0918AG |
+0.68 |
38.01 |
|
|
|
|
38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
0878AE |
+0.53 |
41.50 |
|
|
|
|
1:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Bruun |
2008 |
0802AF |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
0902AC |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:02:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4x50m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Herlev Girls 2 |
13 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
0994AF |
+0.74 |
37.89 |
|
|
|
|
37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Witt |
2010 |
1042AD |
+0.39 |
44.67 |
|
|
|
|
1:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Jac |
2010 |
1030AP |
+0.48 |
41.51 |
|
|
|
|
2:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Silke Svendsen |
2009 |
0958AB |
+0.90 |
34.01 |
|
|
|
|
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:02:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4x50m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
+0.67 |
42.99 |
|
|
|
|
42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
+0.52 |
45.79 |
|
|
|
|
1:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
+0.76 |
36.51 |
|
|
|
|
2:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
+0.29 |
35.27 |
|
|
|
|
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Crasy FlamingoKøer 2 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:52.05 |
+11.49 |
|
|
|
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
1134AF |
+0.71 |
48.08 |
|
|
|
|
48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
+0.30 |
44.22 |
|
|
|
|
1:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Neergaard |
2010 |
1084AD |
+0.40 |
39.39 |
|
|
|
|
2:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
1124AC |
+0.20 |
40.36 |
|
|
|
|
2:52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herlev Girls 3 |
12 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:54.41 |
+13.85 |
|
|
|
|
Mira Jensen |
2010 |
1090AK |
+0.74 |
46.54 |
|
|
|
|
46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya H. Rasmussen |
2010 |
1052AD |
+0.45 |
48.35 |
|
|
|
|
1:34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
1090AP |
+0.61 |
43.46 |
|
|
|
|
2:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
1160AG |
+0.00 |
36.06 |
|
|
|
|
2:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Crasy FlamingoKøer 3 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:54.93 |
+14.37 |
|
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
+0.73 |
40.51 |
|
|
|
|
40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
1096AN |
+0.50 |
51.90 |
|
|
|
|
1:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
+0.35 |
37.28 |
|
|
|
|
2:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
1180AG |
+0.30 |
45.24 |
|
|
|
|
2:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSC Piger 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:00.93 |
+20.37 |
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
+0.69 |
44.06 |
|
|
|
|
44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Spliid |
2010 |
1008AQ |
+0.84 |
51.97 |
|
|
|
|
1:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
1088AI |
+0.44 |
42.57 |
|
|
|
|
2:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Engedal |
2010 |
1068AA |
+0.77 |
42.33 |
|
|
|
|
3:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Crasy FlamingoKøer |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
3:08.01 |
+27.45 |
|
|
|
|
Mina Rasmussen |
2010 |
1020AO |
+0.80 |
54.79 |
|
|
|
|
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
+0.57 |
45.65 |
|
|
|
|
1:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
1086AG |
+0.55 |
44.14 |
|
|
|
|
2:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
1186AG |
+0.53 |
43.43 |
|
|
|
|
3:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:02:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4x50m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
GSC Piger 4 |
11 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
Luna Faurskov |
2011 |
1176AM |
+0.65 |
53.78 |
|
|
|
|
53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eileen Hammershøy Kølln |
2012 |
1284AK |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
1260AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørk Lund Linde |
2011 |
1172AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:02:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 4x50m Medley Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
STT Power Women |
14 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
+0.70 |
33.24 |
|
|
|
|
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Munk |
2008 |
0818AD |
+0.49 |
38.44 |
|
|
|
|
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
+0.42 |
30.76 |
|
|
|
|
1:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
0872AR |
+0.85 |
32.82 |
|
|
|
|
2:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herlev Girls |
14 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:16.50 |
+1.24 |
|
|
|
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
0984AC |
+0.83 |
36.60 |
|
|
|
|
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
+0.46 |
35.18 |
|
|
|
|
1:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Mainz |
2009 |
0916BH |
+0.72 |
35.86 |
|
|
|
|
1:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleonora Marsner |
2009 |
0994AC |
+0.54 |
28.86 |
|
|
|
|
2:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Farum Girls 1 |
14 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:20.05 |
+4.79 |
|
|
|
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
0858AG |
+0.61 |
36.56 |
|
|
|
|
36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
0822AP |
+0.27 |
35.83 |
|
|
|
|
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
0876AX |
+0.35 |
35.19 |
|
|
|
|
1:47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
0902BA |
+0.52 |
32.47 |
|
|
|
|
2:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herlev Girls 2 |
13 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:38.08 |
+22.82 |
|
|
|
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
0994AF |
+0.74 |
37.89 |
|
|
|
|
37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Witt |
2010 |
1042AD |
+0.39 |
44.67 |
|
|
|
|
1:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Jac |
2010 |
1030AP |
+0.48 |
41.51 |
|
|
|
|
2:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Svendsen |
2009 |
0958AB |
+0.90 |
34.01 |
|
|
|
|
2:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSC Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:40.56 |
+25.30 |
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
+0.67 |
42.99 |
|
|
|
|
42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
+0.52 |
45.79 |
|
|
|
|
1:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
+0.76 |
36.51 |
|
|
|
|
2:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
+0.29 |
35.27 |
|
|
|
|
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Crasy FlamingoKøer 2 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:52.05 |
+36.79 |
|
|
|
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
1134AF |
+0.71 |
48.08 |
|
|
|
|
48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
+0.30 |
44.22 |
|
|
|
|
1:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Neergaard |
2010 |
1084AD |
+0.40 |
39.39 |
|
|
|
|
2:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
1124AC |
+0.20 |
40.36 |
|
|
|
|
2:52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Herlev Girls 3 |
12 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:54.41 |
+39.15 |
|
|
|
|
Mira Jensen |
2010 |
1090AK |
+0.74 |
46.54 |
|
|
|
|
46.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya H. Rasmussen |
2010 |
1052AD |
+0.45 |
48.35 |
|
|
|
|
1:34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
1090AP |
+0.61 |
43.46 |
|
|
|
|
2:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
1160AG |
+0.00 |
36.06 |
|
|
|
|
2:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Crasy FlamingoKøer 3 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:54.93 |
+39.67 |
|
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
+0.73 |
40.51 |
|
|
|
|
40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
1096AN |
+0.50 |
51.90 |
|
|
|
|
1:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
+0.35 |
37.28 |
|
|
|
|
2:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
1180AG |
+0.30 |
45.24 |
|
|
|
|
2:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
GSC Piger 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:00.93 |
+45.67 |
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
+0.69 |
44.06 |
|
|
|
|
44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Spliid |
2010 |
1008AQ |
+0.84 |
51.97 |
|
|
|
|
1:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
1088AI |
+0.44 |
42.57 |
|
|
|
|
2:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Engedal |
2010 |
1068AA |
+0.77 |
42.33 |
|
|
|
|
3:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Crasy FlamingoKøer |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
3:08.01 |
+52.75 |
|
|
|
|
Mina Rasmussen |
2010 |
1020AO |
+0.80 |
54.79 |
|
|
|
|
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
+0.57 |
45.65 |
|
|
|
|
1:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
1086AG |
+0.55 |
44.14 |
|
|
|
|
2:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
1186AG |
+0.53 |
43.43 |
|
|
|
|
3:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Farum girls 2 |
14 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Yasmin Høck |
2009 |
0996BD |
+0.77 |
40.81 |
|
|
|
|
40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møller |
2008 |
0880AR |
-0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Ljungman |
2008 |
0862AP |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Sørensen |
2009 |
0968BF |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Piger 4 |
11 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
Luna Faurskov |
2011 |
1176AM |
+0.65 |
53.78 |
|
|
|
|
53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eileen Hammershøy Kølln |
2012 |
1284AK |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
1260AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørk Lund Linde |
2011 |
1172AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GTI Dolphins 1 |
14 |
GTI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
+0.68 |
33.66 |
|
|
|
|
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
0842AH |
-0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
0866AC |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
0998AB |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GTI Dolphins 2 |
14 |
GTI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
0918AG |
+0.68 |
38.01 |
|
|
|
|
38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
0878AE |
+0.53 |
41.50 |
|
|
|
|
1:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Bruun |
2008 |
0802AF |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
0902AC |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 14:02:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 14:03.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
|
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.27 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
1:08.40 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.54 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
1:11.01 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:12.34 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.08 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 09:59:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:09.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.69 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:16.19 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.73 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
1:23.07 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.98 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 09:59:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:11.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:15.18 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.91 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:18.52 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.65 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:18.60 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.23 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
1:23.13 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.44 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.85 |
|
1:23.29 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.02 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:24.50 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.56 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:32.88 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Thomas Rønne |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Incorrect individual stroke order i.e.not Fly, Back, Breast, Free |
|
|
|
|
- |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 09:59:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.26 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:32.27 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.48 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
1:32.98 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.45 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
1:40.45 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.20 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
|
1:41.28 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.50 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
1:44.79 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.40 |
(-23.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.76 |
|
1:45.43 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
1:55.08 |
+28.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.77 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
- |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 |
|
|
|
|
- |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 09:59:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.97 |
|
1:55.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.19 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 09:59:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
|
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.27 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
1:08.40 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.54 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:09.89 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.69 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
1:11.01 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:11.72 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:12.34 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.08 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:15.18 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.91 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:16.19 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.73 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:18.52 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.65 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:18.60 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.23 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
1:23.07 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.98 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
1:23.13 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.44 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.85 |
|
1:23.29 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.02 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:24.50 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.56 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
1:26.81 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.26 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:32.27 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.48 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:32.88 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
1:32.98 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.45 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
1:40.45 |
+35.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.20 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
|
1:41.28 |
+36.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.50 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
1:44.79 |
+39.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.40 |
(-23.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.76 |
|
1:45.43 |
+40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
1:55.08 |
+50.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.77 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.97 |
|
1:55.51 |
+50.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.19 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
- |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Thomas Rønne |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Incorrect individual stroke order i.e.not Fly, Back, Breast, Free |
|
|
|
|
- |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 09:59:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 09:59.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.38 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:13.55 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.26 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:15.00 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.31 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:16.21 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.28 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:19.54 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.66 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:19.68 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI - Tune I.F. |
+0.79 |
|
1:19.74 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.92 |
|
1:22.43 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.45 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ana Bogdanovic |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
1:24.38 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:35.41 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.98 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.93 |
|
1:16.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.47 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
1:18.14 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.72 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
1:21.38 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.70 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
1:23.96 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.05 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
+0.68 |
|
1:25.41 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.39 |
(-7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:30.83 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:26.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.78 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:30.35 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.80 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.84 |
|
1:32.45 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.37 |
(-18.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:33.73 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.84 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
1:34.40 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.42 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
1:34.56 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.21 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.82 |
|
1:38.13 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.59 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
1:43.22 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.74 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.80 |
|
1:46.49 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.39 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:46.76 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.95 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.84 |
|
1:57.91 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.81 |
|
1:58.59 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.05 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:58.76 |
+31.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.55 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.84 |
|
2:00.69 |
+33.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.51 |
(-9.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:27.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:30.79 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.79 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
|
1:32.34 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.42 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:34.93 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.18 |
(-13.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Mai Stigsnaes |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
1:47.26 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.19 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.83 |
|
1:53.69 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.11 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.69 |
|
1:55.71 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.94 |
|
2:06.16 |
+38.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.79 |
(-9.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
- |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:56.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.76 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.38 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:13.55 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.26 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:15.00 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.31 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.93 |
|
1:16.18 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.47 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:16.21 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.28 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
1:18.14 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.72 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:19.54 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.66 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:19.68 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI - Tune I.F. |
+0.79 |
|
1:19.74 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
1:21.38 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.70 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.92 |
|
1:22.43 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.45 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
1:23.96 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.05 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ana Bogdanovic |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
1:24.38 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
+0.68 |
|
1:25.41 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.39 |
(-7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:26.80 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.78 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:27.26 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:30.35 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.80 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:30.79 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.79 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:30.83 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.72 |
|
1:32.34 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.42 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.84 |
|
1:32.45 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.37 |
(-18.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:33.73 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.84 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
1:34.40 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.42 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
1:34.56 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.21 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:34.93 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.18 |
(-13.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:35.41 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.98 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.82 |
|
1:38.13 |
+27.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.59 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
1:43.22 |
+33.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.74 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.80 |
|
1:46.49 |
+36.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.39 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:46.76 |
+36.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.95 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Olivia Mai Stigsnaes |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
1:47.26 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.19 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.83 |
|
1:53.69 |
+43.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.11 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.69 |
|
1:55.71 |
+45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:56.43 |
+46.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.76 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.84 |
|
1:57.91 |
+47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.81 |
|
1:58.59 |
+48.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.05 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:58.76 |
+48.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.55 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.84 |
|
2:00.69 |
+50.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.51 |
(-9.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.94 |
|
2:06.16 |
+55.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.79 |
(-9.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
- |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 10:10.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
25.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.64 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.79 |
|
26.11 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.12 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
|
27.79 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
|
28.01 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:12:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
|
25.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.30 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.57 |
|
27.26 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
30.70 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:12:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
30.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
30.25 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
30.69 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
30.74 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
31.32 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thomas Rønne |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
31.89 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
32.45 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Hansen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:12:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
30.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
31.29 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
|
37.03 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.35 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
|
47.94 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:12:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.79 |
|
42.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.57 |
|
43.95 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.80 |
|
45.63 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.71 |
(-7.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.96 |
|
46.87 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.28 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
47.72 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.62 |
(-8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
|
49.36 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.06 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.70 |
|
50.27 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.49 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.84 |
|
50.91 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.03 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicklas Agri Pedersen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.75 |
|
56.01 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.34 |
(-12.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.82 |
|
58.82 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.37 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:00.16 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(-7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Andersen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.36 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
David Kasapinov |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:12:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.63 |
|
25.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.30 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
25.89 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.64 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.79 |
|
26.11 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.12 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.57 |
|
27.26 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.64 |
|
27.79 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
|
28.01 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
30.12 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
30.25 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
|
30.32 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
30.69 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
30.70 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
30.74 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
31.29 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
31.32 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thomas Rønne |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
31.89 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
32.45 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
|
37.03 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.35 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.79 |
|
42.97 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.57 |
|
43.95 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.80 |
|
45.63 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.71 |
(-7.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.96 |
|
46.87 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.28 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
47.72 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.62 |
(-8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
|
47.94 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
|
49.36 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.06 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.70 |
|
50.27 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.49 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.84 |
|
50.91 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.03 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nicklas Agri Pedersen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.75 |
|
56.01 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.34 |
(-12.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.82 |
|
58.82 |
+33.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.37 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:00.16 |
+34.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(-7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Andersen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.36 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Liam Hansen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
David Kasapinov |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:12:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 10:13.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
29.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.62 |
|
29.76 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Høj Johansen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
30.45 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.67 |
|
30.67 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
30.89 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.76 |
|
31.21 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ana Bogdanovic |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.80 |
|
32.34 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.75 |
|
32.47 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.86 |
|
36.31 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.49 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:24:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
28.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
31.42 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
|
32.43 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
32.44 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
32.80 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
34.93 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
|
35.35 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.75 |
|
35.43 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.93 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.82 |
|
36.45 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:24:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
32.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
36.45 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.79 |
|
36.45 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.79 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.88 |
|
38.66 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.94 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:24:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
35.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
36.94 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
|
38.49 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.43 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Mai Stigsnaes |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
40.85 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
44.92 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.44 |
(-9.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:24:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
+0.82 |
|
45.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.82 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
+0.80 |
|
46.13 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.19 |
(-11.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
46.34 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
|
49.66 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.34 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50.60 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.58 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
52.73 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.90 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.32 |
|
1:08.49 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:23.54 |
+37.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.95 |
(-13.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simone Mathilde Holm Christi |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:24.04 |
+38.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.58 |
(-21.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:24:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
28.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
29.18 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.62 |
|
29.76 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Høj Johansen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
30.45 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.67 |
|
30.67 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
30.89 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.76 |
|
31.21 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
31.42 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
32.11 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.95 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ana Bogdanovic |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.80 |
|
32.34 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
|
32.43 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
32.44 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.75 |
|
32.47 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
32.80 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
34.93 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
|
35.07 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
|
35.35 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.75 |
|
35.43 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.93 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.86 |
|
36.31 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.49 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
36.45 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.82 |
|
36.45 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.79 |
|
36.45 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.79 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
36.94 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
|
38.49 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.43 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.88 |
|
38.66 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.94 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olivia Mai Stigsnaes |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
40.85 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
44.92 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.44 |
(-9.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
+0.82 |
|
45.97 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.82 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
+0.80 |
|
46.13 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.19 |
(-11.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
46.34 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
|
49.66 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.34 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50.60 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.58 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
|
52.73 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.90 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.32 |
|
1:08.49 |
+40.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:23.54 |
+55.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.95 |
(-13.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Simone Mathilde Holm Christi |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:24.04 |
+55.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.58 |
(-21.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:24:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 10:24.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.75 |
|
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.02 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
1:09.62 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.29 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:27:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Butterfly Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.36 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
1:23.39 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.93 |
(-10.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
|
1:23.99 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.41 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
1:31.22 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.04 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:27:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:20.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.76 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
1:31.14 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
1:40.73 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.70 |
|
1:41.80 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:27:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Butterfly Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.75 |
|
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.02 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
1:06.31 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.36 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
1:09.62 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.29 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:20.70 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.76 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
1:23.39 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.93 |
(-10.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
|
1:23.99 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.41 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
1:31.14 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
1:31.22 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.04 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
1:40.73 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.70 |
|
1:41.80 |
+35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:27:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 10:27.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Butterfly Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.25 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:17.61 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.12 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
1:22.39 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.67 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:34:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Butterfly Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.78 |
|
1:22.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.66 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
1:24.59 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.65 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
+0.70 |
|
1:27.95 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.89 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:34:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Butterfly Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.70 |
|
1:26.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.67 |
(-18.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.84 |
|
1:28.47 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.24 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
1:32.98 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.85 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:33.41 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.84 |
|
1:36.81 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.93 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.89 |
|
1:40.26 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:34:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Butterfly Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.25 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:17.61 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.12 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
1:22.39 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.67 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.78 |
|
1:22.49 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.66 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
1:24.59 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.65 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.70 |
|
1:26.78 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.67 |
(-18.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
+0.70 |
|
1:27.95 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.89 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.84 |
|
1:28.47 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.24 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
1:32.98 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.85 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:33.41 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.84 |
|
1:36.81 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.93 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.89 |
|
1:40.26 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:34:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 10:34.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
|
33.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
34.16 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
|
37.59 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.07 |
(-10.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
|
31.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.60 |
|
36.46 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
37.73 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.64 |
|
41.45 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.38 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
42.16 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.25 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
37.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.67 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
37.52 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
|
37.77 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
41.17 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
42.77 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
44.00 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.94 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.65 |
|
46.72 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.03 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
49.13 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.27 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
50.52 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.63 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.87 |
|
50.53 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.14 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
40.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.57 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
43.81 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.50 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
46.33 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.24 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.75 |
|
50.36 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.43 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.65 |
|
50.80 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.33 |
(-7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.77 |
|
50.88 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.05 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
51.22 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.42 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
55.14 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.19 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
55.39 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.42 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
|
55.81 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.52 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
+0.81 |
|
58.47 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
58.66 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:18.67 |
+37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:13.23 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Andersen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:15.20 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:16.90 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.16 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
|
31.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
|
33.98 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
34.16 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.60 |
|
36.46 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
37.26 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.67 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
37.52 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
|
37.59 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.07 |
(-10.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
37.73 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
|
37.77 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
40.88 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.57 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
41.17 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.64 |
|
41.45 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.38 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
42.16 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.25 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
42.77 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
43.81 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.50 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.75 |
|
44.00 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.94 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
46.33 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.24 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.65 |
|
46.72 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.03 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
49.13 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.27 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.75 |
|
50.36 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.43 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
|
50.52 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.63 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.87 |
|
50.53 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.14 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.65 |
|
50.80 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.33 |
(-7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.77 |
|
50.88 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.05 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
51.22 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.42 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
55.14 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.19 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
55.39 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.42 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
|
55.81 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.52 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
+0.81 |
|
58.47 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
58.66 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:05.42 |
+34.11 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:13.23 |
+41.92 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Victor Andersen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:15.20 |
+43.89 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:16.90 |
+45.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.16 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:18.67 |
+47.36 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 10:54.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
35.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.82 |
|
37.37 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
38.81 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.61 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
45.67 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.44 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:17:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
|
40.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
|
40.70 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.99 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
|
42.26 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.03 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:17:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.71 |
|
43.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.82 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.81 |
|
44.10 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.79 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
|
44.20 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.93 |
|
47.19 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.10 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
|
48.03 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
49.93 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.91 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.89 |
|
50.50 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.10 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.83 |
|
52.41 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.92 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
53.84 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.93 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.79 |
|
55.92 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.86 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
|
55.92 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.58 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.82 |
|
59.86 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.83 |
|
1:02.71 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:04.48 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.51 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.94 |
|
1:09.11 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:17:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
44.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
49.90 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.49 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
|
50.18 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.27 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
|
52.23 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.04 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.56 |
|
55.88 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.90 |
|
59.33 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:02.05 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.53 |
(-10.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
|
1:03.73 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.13 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.75 |
|
1:09.32 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.38 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:17.05 |
+32.07 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Mai Stigsnaes |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.48 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:17:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.14 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:08.52 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Mathilde Holm Christi |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:44.29 |
+42.77 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.36 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:17:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
35.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.82 |
|
37.37 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
38.81 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.61 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
|
40.68 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
|
40.70 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.99 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
|
42.26 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.03 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.71 |
|
43.77 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.82 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.81 |
|
44.10 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.79 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.81 |
|
44.20 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
44.98 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
45.67 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.44 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.93 |
|
47.19 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.10 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
|
48.03 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
49.90 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.49 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
49.93 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.91 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
|
50.18 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.27 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.89 |
|
50.50 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.10 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
|
52.23 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.04 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.83 |
|
52.41 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.92 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
53.84 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.93 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.56 |
|
55.88 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.79 |
|
55.92 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.86 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
|
55.92 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.58 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.90 |
|
59.33 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.82 |
|
59.86 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:01.52 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.14 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:02.05 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.53 |
(-10.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.83 |
|
1:02.71 |
+27.01 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
|
1:03.73 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.13 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Liv Engedal |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:04.48 |
+28.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.51 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:08.52 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.94 |
|
1:09.11 |
+33.41 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.75 |
|
1:09.32 |
+33.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.38 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:17.05 |
+41.35 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Simone Mathilde Holm Christi |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:44.29 |
+1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.36 |
+34.66 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Mai Stigsnaes |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.48 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:17:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 11:17.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
5:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.52 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:18:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.2 Body not returned to breast during freestyle leg before kick or stroke performed |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:18:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
5:39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:18:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
5:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.52 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
5:39.07 |
+36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.2 Body not returned to breast during freestyle leg before kick or stroke performed |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:18:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 11:18.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
2:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.09 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:48:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
|
2:54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.65 |
|
3:17.60 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.83 |
(-21.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
3:42.82 |
+48.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.80 |
(-38.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:48:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:55.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
2:57.34 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.83 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:48:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
3:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:48:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
2:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.09 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
|
2:54.49 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:55.22 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
2:57.34 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.83 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.65 |
|
3:17.60 |
+37.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.83 |
(-21.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
|
3:18.11 |
+37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
3:42.82 |
+1:02.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.80 |
(-38.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:48:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 11:48.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
3:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.60 |
(-41.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:04:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
3:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.44 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
3:29.92 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.93 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:04:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
3:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.69 |
|
3:34.04 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.83 |
|
3:34.31 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.97 |
|
3:38.88 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.13 |
(-10.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.85 |
|
3:56.63 |
+31.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:59.15 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.90 |
|
3:57.49 |
+32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.85 |
|
3:57.64 |
+32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
4:16.92 |
+52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:04:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
3:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.02 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:04:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
3:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.44 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
3:19.69 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.60 |
(-41.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
3:24.73 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
3:28.22 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.02 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
3:29.92 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.93 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.69 |
|
3:34.04 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.83 |
|
3:34.31 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.97 |
|
3:38.88 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.13 |
(-10.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.85 |
|
3:56.63 |
+44.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:59.15 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.90 |
|
3:57.49 |
+45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.85 |
|
3:57.64 |
+45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
|
4:16.92 |
+1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:04:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 12:05.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
|
1:09.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.89 |
(-9.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
1:10.74 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.96 |
|
1:11.21 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.43 |
(-12.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:25:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.85 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:25:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:15.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.10 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:21.01 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.88 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:26.96 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.68 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liam Hansen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.54 |
|
1:27.29 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.11 |
(-17.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:33.28 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.48 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:25:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:32.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.07 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:25:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.58 |
|
1:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
1:49.47 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.23 |
(-7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.63 |
|
2:06.61 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicklas Agri Pedersen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
|
2:25.91 |
+40.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.06 |
(+5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
David Kasapinov |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:25:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
|
1:09.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.89 |
(-9.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
1:10.74 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.96 |
|
1:11.21 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.43 |
(-12.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:15.69 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.10 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
1:18.06 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.85 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:21.01 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.88 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:26.96 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.68 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Hansen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.54 |
|
1:27.29 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.11 |
(-17.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:32.48 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.07 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Markersen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:33.28 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.48 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.58 |
|
1:45.54 |
+36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.76 |
|
1:49.47 |
+40.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.23 |
(-7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.63 |
|
2:06.61 |
+57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicklas Agri Pedersen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.73 |
|
2:25.91 |
+1:16.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.06 |
(+5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
David Kasapinov |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:25:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 12:27.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.83 |
|
1:15.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.32 |
(-13.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:17.94 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.17 |
(-8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:18.71 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.02 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Høj Johansen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.80 |
|
1:19.06 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.81 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ana Bogdanovic |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
1:24.78 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.76 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:32:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
|
1:12.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.01 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
|
1:13.46 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.44 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.85 |
|
1:17.40 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.11 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.78 |
|
1:20.13 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.56 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
1:20.42 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.11 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
|
1:21.88 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.67 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:27.63 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.74 |
(-8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:28.99 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.03 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:41.31 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
-0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:32:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:31.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.91 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:34.38 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.06 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
1:35.77 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.30 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:43.80 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.99 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.94 |
|
1:47.17 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:32:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:24.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.29 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:33.84 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.98 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:38.02 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.23 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:32:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
2:03.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.91 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:32:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.71 |
|
1:12.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.01 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
|
1:13.46 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.44 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.83 |
|
1:15.81 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.32 |
(-13.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.85 |
|
1:17.40 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.11 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.73 |
|
1:17.94 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.17 |
(-8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:18.71 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.02 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Høj Johansen |
2008 |
GTI - Greve |
+0.80 |
|
1:19.06 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.81 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.78 |
|
1:20.13 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.56 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
1:20.42 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.11 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
|
1:21.88 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.67 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ana Bogdanovic |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
1:24.78 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.76 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:24.84 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.29 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:27.63 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.74 |
(-8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:28.99 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.03 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:31.13 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.91 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:33.84 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.98 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:34.38 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.06 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
1:35.77 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.30 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:38.02 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.23 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:41.31 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:43.80 |
+31.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.99 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.94 |
|
1:47.17 |
+34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marie Dithmar |
2012 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
2:03.70 |
+51.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.91 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
-0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:32:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 12:33.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
|
2:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.58 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
2:11.37 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.26 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:26.31 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:40:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
2:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.74 |
(-13.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
2:24.60 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.63 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
2:28.53 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.26 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
2:39.88 |
+36.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.51 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:40:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.93 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:24.25 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.82 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:33.98 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.23 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:35.98 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.86 |
(-11.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thomas Rønne |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
|
2:40.01 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.14 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
2:43.36 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.33 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
2:49.12 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.27 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
2:50.34 |
+29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.68 |
|
2:51.35 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.25 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
|
2:52.18 |
+31.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.67 |
(-24.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
|
3:34.61 |
+1:13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.33 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:40:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
2:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.02 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:44.81 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
3:06.79 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
+0.88 |
|
3:10.86 |
+27.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.51 |
(+5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
|
3:15.03 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.67 |
(-9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:19.67 |
+36.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.09 |
(-1:12.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.76 |
|
3:20.82 |
+37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.65 |
|
3:24.27 |
+40.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.94 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
+0.82 |
|
3:37.17 |
+53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.79 |
|
3:37.23 |
+53.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.85 |
(-11.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:40:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.83 |
|
3:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.94 |
(-8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.52 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:40:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
2:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.74 |
(-13.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
|
2:08.55 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.58 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
2:11.37 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.26 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
2:20.98 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.93 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:24.25 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.82 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
2:24.60 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.63 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:26.31 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
2:28.53 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.26 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:33.98 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.23 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:35.98 |
+32.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.86 |
(-11.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clint Schrøder |
2008 |
GTI - Greve |
+0.71 |
|
2:39.88 |
+36.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.51 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thomas Rønne |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
|
2:40.01 |
+36.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.14 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
2:43.36 |
+39.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.33 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.74 |
|
2:43.52 |
+40.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.02 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:44.81 |
+41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mehmet Fener |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
|
2:49.12 |
+45.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.27 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
2:50.34 |
+46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.68 |
|
2:51.35 |
+47.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.25 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Pelle Christensen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
|
2:52.18 |
+48.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.67 |
(-24.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.72 |
|
3:06.79 |
+1:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
+0.88 |
|
3:10.86 |
+1:07.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.51 |
(+5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
|
3:15.03 |
+1:11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.67 |
(-9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Richard Andersen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:19.67 |
+1:16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.09 |
(-1:12.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.76 |
|
3:20.82 |
+1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.83 |
|
3:23.90 |
+1:20.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.94 |
(-8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.65 |
|
3:24.27 |
+1:20.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.94 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mikkel Olsen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
|
3:34.61 |
+1:31.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.33 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
+0.82 |
|
3:37.17 |
+1:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.79 |
|
3:37.23 |
+1:33.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.85 |
(-11.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.52 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:40:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 12:41.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
2:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.25 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
2:21.48 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.70 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
2:22.26 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.94 |
(-8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
|
2:26.90 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.59 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
2:36.59 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.29 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
|
2:36.98 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.40 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
2:37.12 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.98 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:02:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
2:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
2:50.55 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.99 |
(-7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
+0.68 |
|
2:51.21 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.92 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:02:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.91 |
|
2:50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
3:17.34 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.93 |
|
3:36.50 |
+46.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.21 |
(-11.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.81 |
|
4:06.74 |
+1:16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.66 |
(-12.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:02:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.68 |
|
3:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.32 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
3:23.76 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.51 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.88 |
|
3:37.26 |
+34.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.97 |
(-17.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.89 |
|
3:38.06 |
+34.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.23 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.57 |
|
3:38.27 |
+35.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.26 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.76 |
|
3:38.29 |
+35.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.26 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.61 |
|
4:20.26 |
+1:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:02:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Frisvømning Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
2:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.25 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
2:21.48 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.70 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
2:22.26 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.94 |
(-8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Hinchely |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
|
2:26.90 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.59 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Bruun |
2008 |
GTI - Greve |
+0.78 |
|
2:36.59 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.29 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
|
2:36.98 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.40 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
2:37.12 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.98 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
2:39.89 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.91 |
|
2:50.31 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
2:50.55 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.99 |
(-7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
GTI - Greve |
+0.68 |
|
2:51.21 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.92 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.68 |
|
3:03.17 |
+42.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.32 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
3:17.34 |
+56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.77 |
|
3:23.76 |
+1:02.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.51 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.93 |
|
3:36.50 |
+1:15.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.21 |
(-11.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
+0.88 |
|
3:37.26 |
+1:16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.97 |
(-17.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.89 |
|
3:38.06 |
+1:17.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.23 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.57 |
|
3:38.27 |
+1:17.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.26 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.76 |
|
3:38.29 |
+1:17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.26 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
+0.81 |
|
4:06.74 |
+1:45.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.66 |
(-12.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.61 |
|
4:20.26 |
+1:59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.65 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:02:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 13:03.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4x50m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Herlev Boys |
15 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
1:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Rio Halawi |
2008 |
0825AN |
+0.69 |
26.07 |
|
|
|
|
26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
0735AL |
+0.41 |
25.69 |
|
|
|
|
51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
0753AF |
+0.43 |
28.30 |
|
|
|
|
1:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
0887AD |
+0.40 |
28.16 |
|
|
|
|
1:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GTI Dolphins 1 |
15 |
GTI |
|
|
|
|
|
1:48.89 |
+0.67 |
|
|
|
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
0763AC |
+0.75 |
26.71 |
|
|
|
|
26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
0791AD |
+0.04 |
24.92 |
|
|
|
|
51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Helmark |
2008 |
0857AI |
+0.49 |
31.30 |
|
|
|
|
1:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik William Holm |
2007 |
0727AE |
+0.47 |
25.96 |
|
|
|
|
1:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
STT Rigtige Mænd |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:00.95 |
+12.73 |
|
|
|
|
Asger Gregersen |
2008 |
0859AI |
+0.67 |
30.11 |
|
|
|
|
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
William Bugge |
2008 |
0899AC |
+0.43 |
31.03 |
|
|
|
|
1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Hansen |
2009 |
0987AE |
+0.40 |
30.65 |
|
|
|
|
1:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
0703AM |
+0.27 |
29.16 |
|
|
|
|
2:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:30:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4x50m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Liam Jonasen |
2009 |
0975AB |
+0.68 |
30.80 |
|
|
|
|
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
+0.73 |
30.81 |
|
|
|
|
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
+0.36 |
29.93 |
|
|
|
|
1:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
+0.48 |
27.52 |
|
|
|
|
1:59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:07.20 |
+8.14 |
|
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
+0.76 |
31.68 |
|
|
|
|
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
+0.07 |
31.06 |
|
|
|
|
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
+0.46 |
32.63 |
|
|
|
|
1:35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
+0.27 |
31.83 |
|
|
|
|
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bøllerne 1 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:08.81 |
+9.75 |
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
+0.69 |
30.55 |
|
|
|
|
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
0927AE |
+0.29 |
34.32 |
|
|
|
|
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
0955BA |
+0.52 |
32.91 |
|
|
|
|
1:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
+0.16 |
31.03 |
|
|
|
|
2:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bøllerne 2 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:31.01 |
+31.95 |
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
+0.67 |
37.46 |
|
|
|
|
37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
+0.81 |
36.56 |
|
|
|
|
1:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
1041AI |
+0.73 |
38.25 |
|
|
|
|
1:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
1043AI |
+0.91 |
38.74 |
|
|
|
|
2:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Drenge 3 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Markersen |
2009 |
0941BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
1065AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Richard Andersen |
2010 |
1041AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:30:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4x50m Frisvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Bøllerne 2 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
+0.67 |
37.46 |
|
|
|
|
37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
+0.81 |
36.56 |
|
|
|
|
1:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
1041AI |
+0.73 |
38.25 |
|
|
|
|
1:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
1043AI |
+0.91 |
38.74 |
|
|
|
|
2:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bøllerne 3 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:38.74 |
+7.73 |
|
|
|
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
1021AE |
+0.65 |
37.76 |
|
|
|
|
37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Jensen |
2010 |
1033AI |
+0.76 |
39.76 |
|
|
|
|
1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
1045AI |
+0.26 |
41.12 |
|
|
|
|
1:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jul From |
2011 |
1103AC |
+0.50 |
40.10 |
|
|
|
|
2:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Drenge 4 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
1115AC |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louis Moe |
2010 |
1065AO |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
1261AB |
-0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
1131AC |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:30:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4x50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Emilies Drenge |
11 |
GTI |
|
|
|
|
|
3:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Asger Elsborg |
2011 |
1173AF |
+0.80 |
43.05 |
|
|
|
|
43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Elsborg |
2011 |
1173AF |
+0.80 |
43.05 |
|
|
|
|
43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolas Milani |
2011 |
1127AI |
+0.39 |
48.67 |
|
|
|
|
1:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.39 |
48.67 |
|
|
|
|
1:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Jan Weiss |
2011 |
1117AI |
+0.69 |
50.74 |
|
|
|
|
2:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.69 |
50.74 |
|
|
|
|
2:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Agri Pedersen |
2011 |
1123AI |
+0.78 |
1:04.47 |
|
|
|
|
3:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.78 |
1:04.47 |
|
|
|
|
3:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esbens Drenge |
11 |
GTI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
1197AB |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Langvad |
2011 |
1183AF |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kai Zhang |
2011 |
1111AI |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
1119AI |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:30:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 4x50m Frisvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Herlev Boys |
15 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
1:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Rio Halawi |
2008 |
0825AN |
+0.69 |
26.07 |
|
|
|
|
26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
0735AL |
+0.41 |
25.69 |
|
|
|
|
51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
0753AF |
+0.43 |
28.30 |
|
|
|
|
1:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
0887AD |
+0.40 |
28.16 |
|
|
|
|
1:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GTI Dolphins 1 |
15 |
GTI |
|
|
|
|
|
1:48.89 |
+0.67 |
|
|
|
|
Nicolai Østergaard Hansen |
2007 |
0763AC |
+0.75 |
26.71 |
|
|
|
|
26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
0791AD |
+0.04 |
24.92 |
|
|
|
|
51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Helmark |
2008 |
0857AI |
+0.49 |
31.30 |
|
|
|
|
1:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik William Holm |
2007 |
0727AE |
+0.47 |
25.96 |
|
|
|
|
1:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.06 |
+10.84 |
|
|
|
|
Liam Jonasen |
2009 |
0975AB |
+0.68 |
30.80 |
|
|
|
|
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
0915AE |
+0.73 |
30.81 |
|
|
|
|
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
0995AB |
+0.36 |
29.93 |
|
|
|
|
1:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
0927AB |
+0.48 |
27.52 |
|
|
|
|
1:59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
STT Rigtige Mænd |
15 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:00.95 |
+12.73 |
|
|
|
|
Asger Gregersen |
2008 |
0859AI |
+0.67 |
30.11 |
|
|
|
|
30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bugge |
2008 |
0899AC |
+0.43 |
31.03 |
|
|
|
|
1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Hansen |
2009 |
0987AE |
+0.40 |
30.65 |
|
|
|
|
1:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
0703AM |
+0.27 |
29.16 |
|
|
|
|
2:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSC Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:07.20 |
+18.98 |
|
|
|
|
Dominic Torkamani |
2009 |
0907AB |
+0.76 |
31.68 |
|
|
|
|
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
1047AF |
+0.07 |
31.06 |
|
|
|
|
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
1045AF |
+0.46 |
32.63 |
|
|
|
|
1:35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
+0.27 |
31.83 |
|
|
|
|
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bøllerne 1 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:08.81 |
+20.59 |
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
+0.69 |
30.55 |
|
|
|
|
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
0927AE |
+0.29 |
34.32 |
|
|
|
|
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
0955BA |
+0.52 |
32.91 |
|
|
|
|
1:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
+0.16 |
31.03 |
|
|
|
|
2:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bøllerne 2 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:31.01 |
+42.79 |
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
+0.67 |
37.46 |
|
|
|
|
37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
+0.81 |
36.56 |
|
|
|
|
1:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
1041AI |
+0.73 |
38.25 |
|
|
|
|
1:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
1043AI |
+0.91 |
38.74 |
|
|
|
|
2:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bøllerne 3 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:38.74 |
+50.52 |
|
|
|
|
Villads Fast Storgaard |
2010 |
1021AE |
+0.65 |
37.76 |
|
|
|
|
37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Jensen |
2010 |
1033AI |
+0.76 |
39.76 |
|
|
|
|
1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
1045AI |
+0.26 |
41.12 |
|
|
|
|
1:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jul From |
2011 |
1103AC |
+0.50 |
40.10 |
|
|
|
|
2:38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilies Drenge |
11 |
GTI |
|
|
|
|
|
3:26.93 |
+1:38.7 |
|
|
|
|
Asger Elsborg |
2011 |
1173AF |
+0.80 |
43.05 |
|
|
|
|
43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Elsborg |
2011 |
1173AF |
+0.80 |
43.05 |
|
|
|
|
43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolas Milani |
2011 |
1127AI |
+0.39 |
48.67 |
|
|
|
|
1:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.39 |
48.67 |
|
|
|
|
1:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Weiss |
2011 |
1117AI |
+0.69 |
50.74 |
|
|
|
|
2:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.69 |
50.74 |
|
|
|
|
2:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Agri Pedersen |
2011 |
1123AI |
+0.78 |
1:04.47 |
|
|
|
|
3:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.78 |
1:04.47 |
|
|
|
|
3:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esbens Drenge |
11 |
GTI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
1197AB |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Langvad |
2011 |
1183AF |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kai Zhang |
2011 |
1111AI |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
1119AI |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Drenge 4 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
1115AC |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louis Moe |
2010 |
1065AO |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
1261AB |
-0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
1131AC |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Drenge 3 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Gorm |
2009 |
0993AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Markersen |
2009 |
0941BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Ole H. Frederiksen |
2010 |
1065AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Richard Andersen |
2010 |
1041AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:30:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 13:31.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydkystens Børne- og Årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Greve Svømmehal |
Arrangør |
GTI |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GTI Dolphins 1 |
14 |
GTI |
|
|
|
|
|
1:58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
0998AB |
+0.77 |
29.57 |
|
|
|
|
29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
0842AH |
+0.51 |
29.76 |
|
|
|
|
59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
0866AC |
+0.49 |
28.83 |
|
|
|
|
1:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
+0.51 |
29.99 |
|
|
|
|
1:58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
STT Power Women |
14 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:02.19 |
+4.04 |
|
|
|
|
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
+0.74 |
29.74 |
|
|
|
|
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.74 |
29.74 |
|
|
|
|
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Munk |
2008 |
0818AD |
+0.64 |
31.06 |
|
|
|
|
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.64 |
31.06 |
|
|
|
|
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
0872AR |
+0.89 |
33.17 |
|
|
|
|
1:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.89 |
33.17 |
|
|
|
|
1:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
+0.38 |
28.22 |
|
|
|
|
2:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.38 |
28.22 |
|
|
|
|
2:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herlev Girls |
14 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:03.20 |
+5.05 |
|
|
|
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
0984AC |
+0.70 |
31.41 |
|
|
|
|
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleonora Marsner |
2009 |
0994AC |
+0.79 |
29.34 |
|
|
|
|
1:00.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
+0.44 |
30.09 |
|
|
|
|
1:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Mainz |
2009 |
0916BH |
+0.50 |
32.36 |
|
|
|
|
2:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Farum Girls 1 |
14 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:04.44 |
+6.29 |
|
|
|
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
0876AX |
+0.67 |
30.36 |
|
|
|
|
30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
0858AG |
+0.26 |
32.24 |
|
|
|
|
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
0902BA |
+0.18 |
31.79 |
|
|
|
|
1:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
0822AP |
+0.38 |
30.05 |
|
|
|
|
2:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GTI Dolphins 2 |
14 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:07.97 |
+9.82 |
|
|
|
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
0918AG |
+0.68 |
31.83 |
|
|
|
|
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
0902AC |
+0.39 |
32.95 |
|
|
|
|
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Bruun |
2008 |
0802AF |
+0.12 |
32.24 |
|
|
|
|
1:37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
0878AE |
+0.36 |
30.95 |
|
|
|
|
2:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:34:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Herlev Girls 2 |
13 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Silke Svendsen |
2009 |
0958AB |
+0.79 |
33.82 |
|
|
|
|
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
0994AF |
+0.75 |
33.29 |
|
|
|
|
1:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Witt |
2010 |
1042AD |
+0.54 |
36.92 |
|
|
|
|
1:44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Jac |
2010 |
1030AP |
+0.58 |
35.10 |
|
|
|
|
2:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Crasy FlamingoKøer 4 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:34.32 |
+15.19 |
|
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
+0.70 |
35.09 |
|
|
|
|
35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
1134AF |
+0.45 |
43.94 |
|
|
|
|
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
1186AG |
+0.59 |
43.00 |
|
|
|
|
2:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
0952AF |
+0.46 |
32.29 |
|
|
|
|
2:34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herlev Girls 3 |
13 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:43.62 |
+24.49 |
|
|
|
|
Anabel Greve |
2010 |
1098AC |
+0.89 |
39.11 |
|
|
|
|
39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Mai Stigsnaes |
2011 |
1148AJ |
+0.27 |
45.23 |
|
|
|
|
1:24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
1010AS |
+0.85 |
42.13 |
|
|
|
|
2:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lüthi |
2009 |
0988BI |
+0.71 |
37.15 |
|
|
|
|
2:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:34:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
+0.80 |
31.77 |
|
|
|
|
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
+0.41 |
35.48 |
|
|
|
|
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
+0.67 |
36.23 |
|
|
|
|
1:43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
+0.69 |
35.79 |
|
|
|
|
2:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Crasy FlamingoKøer 3 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:27.39 |
+8.12 |
|
|
|
|
Mie Neergaard |
2010 |
1084AD |
+0.92 |
35.48 |
|
|
|
|
35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
1142AF |
+0.80 |
38.67 |
|
|
|
|
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Hansen |
2010 |
1076AM |
+0.56 |
41.54 |
|
|
|
|
1:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
+0.05 |
31.70 |
|
|
|
|
2:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Crasy FlamingoKøer |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:37.99 |
+18.72 |
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
+0.84 |
31.13 |
|
|
|
|
31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Gass |
2011 |
1150AF |
+0.63 |
42.54 |
|
|
|
|
1:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mina Rasmussen |
2010 |
1020AO |
|
47.28 |
|
|
|
|
2:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
1086AG |
+0.42 |
37.04 |
|
|
|
|
2:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GSC Piger 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:41.19 |
+21.92 |
|
|
|
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
1088AI |
+0.85 |
36.29 |
|
|
|
|
36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Spliid |
2010 |
1008AQ |
+0.40 |
42.32 |
|
|
|
|
1:18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Engedal |
2010 |
1068AA |
+0.75 |
44.70 |
|
|
|
|
2:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
+0.30 |
37.88 |
|
|
|
|
2:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Crasy FlamingoKøer 2 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:45.06 |
+25.79 |
|
|
|
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
1096AN |
+0.75 |
40.58 |
|
|
|
|
40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
1124AC |
+0.36 |
42.53 |
|
|
|
|
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
1180AG |
+0.29 |
49.17 |
|
|
|
|
2:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
+0.56 |
32.78 |
|
|
|
|
2:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Crasy FlamingoKøer 4 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:34.32 |
+15.05 |
|
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
+0.70 |
35.09 |
|
|
|
|
35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
1134AF |
+0.45 |
43.94 |
|
|
|
|
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
1186AG |
+0.59 |
43.00 |
|
|
|
|
2:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
0952AF |
+0.46 |
32.29 |
|
|
|
|
2:34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:34:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Piger 4 |
11 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
1332AA |
+0.83 |
45.30 |
|
|
|
|
45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Faurskov |
2011 |
1176AM |
+0.85 |
47.69 |
|
|
|
|
1:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
1370AB |
+0.18 |
51.32 |
|
|
|
|
2:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
1260AD |
|
54.15 |
|
|
|
|
3:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Piger 5 |
10 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:06.64 |
+1:48.1 |
|
|
|
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
1372AB |
+0.96 |
59.05 |
|
|
|
|
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Kirsten Holst |
2013 |
1308AC |
|
1:12.58 |
|
|
|
|
2:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aminah Massood |
2012 |
1210AK |
|
1:17.19 |
|
|
|
|
3:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simone Mathilde Holm Christiansen |
2013 |
1316AF |
|
1:37.82 |
|
|
|
|
5:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:34:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Frisvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GSC Piger 5 |
10 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
1372AB |
+0.96 |
59.05 |
|
|
|
|
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirsten Holst |
2013 |
1308AC |
|
1:12.58 |
|
|
|
|
2:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aminah Massood |
2012 |
1210AK |
|
1:17.19 |
|
|
|
|
3:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Simone Mathilde Holm Christiansen |
2013 |
1316AF |
|
1:37.82 |
|
|
|
|
5:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:34:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Frisvømning Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GTI Dolphins 1 |
14 |
GTI |
|
|
|
|
|
1:58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin A. Didriksen |
2009 |
0998AB |
+0.77 |
29.57 |
|
|
|
|
29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
0842AH |
+0.51 |
29.76 |
|
|
|
|
59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
0866AC |
+0.49 |
28.83 |
|
|
|
|
1:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
+0.51 |
29.99 |
|
|
|
|
1:58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
STT Power Women |
14 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:02.19 |
+4.04 |
|
|
|
|
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
+0.74 |
29.74 |
|
|
|
|
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.74 |
29.74 |
|
|
|
|
29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Munk |
2008 |
0818AD |
+0.64 |
31.06 |
|
|
|
|
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.64 |
31.06 |
|
|
|
|
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
0872AR |
+0.89 |
33.17 |
|
|
|
|
1:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.89 |
33.17 |
|
|
|
|
1:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
+0.38 |
28.22 |
|
|
|
|
2:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+0.38 |
28.22 |
|
|
|
|
2:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herlev Girls |
14 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:03.20 |
+5.05 |
|
|
|
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
0984AC |
+0.70 |
31.41 |
|
|
|
|
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleonora Marsner |
2009 |
0994AC |
+0.79 |
29.34 |
|
|
|
|
1:00.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
+0.44 |
30.09 |
|
|
|
|
1:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Mainz |
2009 |
0916BH |
+0.50 |
32.36 |
|
|
|
|
2:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Farum Girls 1 |
14 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:04.44 |
+6.29 |
|
|
|
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
0876AX |
+0.67 |
30.36 |
|
|
|
|
30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
0858AG |
+0.26 |
32.24 |
|
|
|
|
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
0902BA |
+0.18 |
31.79 |
|
|
|
|
1:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
0822AP |
+0.38 |
30.05 |
|
|
|
|
2:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GTI Dolphins 2 |
14 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:07.97 |
+9.82 |
|
|
|
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
0918AG |
+0.68 |
31.83 |
|
|
|
|
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
0902AC |
+0.39 |
32.95 |
|
|
|
|
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Bruun |
2008 |
0802AF |
+0.12 |
32.24 |
|
|
|
|
1:37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
0878AE |
+0.36 |
30.95 |
|
|
|
|
2:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herlev Girls 2 |
13 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:19.13 |
+20.98 |
|
|
|
|
Silke Svendsen |
2009 |
0958AB |
+0.79 |
33.82 |
|
|
|
|
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
0994AF |
+0.75 |
33.29 |
|
|
|
|
1:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Witt |
2010 |
1042AD |
+0.54 |
36.92 |
|
|
|
|
1:44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Jac |
2010 |
1030AP |
+0.58 |
35.10 |
|
|
|
|
2:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GSC Piger 1 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:19.27 |
+21.12 |
|
|
|
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
1014AB |
+0.80 |
31.77 |
|
|
|
|
31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
1132AC |
+0.41 |
35.48 |
|
|
|
|
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
1032AD |
+0.67 |
36.23 |
|
|
|
|
1:43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
1184AC |
+0.69 |
35.79 |
|
|
|
|
2:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Crasy FlamingoKøer 3 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:27.39 |
+29.24 |
|
|
|
|
Mie Neergaard |
2010 |
1084AD |
+0.92 |
35.48 |
|
|
|
|
35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
1142AF |
+0.80 |
38.67 |
|
|
|
|
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Hansen |
2010 |
1076AM |
+0.56 |
41.54 |
|
|
|
|
1:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
+0.05 |
31.70 |
|
|
|
|
2:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Crasy FlamingoKøer 4 |
13 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:34.32 |
+36.17 |
|
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
+0.70 |
35.09 |
|
|
|
|
35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
1134AF |
+0.45 |
43.94 |
|
|
|
|
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
1186AG |
+0.59 |
43.00 |
|
|
|
|
2:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
0952AF |
+0.46 |
32.29 |
|
|
|
|
2:34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Crasy FlamingoKøer |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:37.99 |
+39.84 |
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
+0.84 |
31.13 |
|
|
|
|
31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Gass |
2011 |
1150AF |
+0.63 |
42.54 |
|
|
|
|
1:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mina Rasmussen |
2010 |
1020AO |
|
47.28 |
|
|
|
|
2:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
1086AG |
+0.42 |
37.04 |
|
|
|
|
2:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
GSC Piger 2 |
12 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:41.19 |
+43.04 |
|
|
|
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
1088AI |
+0.85 |
36.29 |
|
|
|
|
36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Spliid |
2010 |
1008AQ |
+0.40 |
42.32 |
|
|
|
|
1:18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Engedal |
2010 |
1068AA |
+0.75 |
44.70 |
|
|
|
|
2:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
1106AD |
+0.30 |
37.88 |
|
|
|
|
2:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Herlev Girls 3 |
13 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
2:43.62 |
+45.47 |
|
|
|
|
Anabel Greve |
2010 |
1098AC |
+0.89 |
39.11 |
|
|
|
|
39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Mai Stigsnaes |
2011 |
1148AJ |
+0.27 |
45.23 |
|
|
|
|
1:24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
1010AS |
+0.85 |
42.13 |
|
|
|
|
2:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lüthi |
2009 |
0988BI |
+0.71 |
37.15 |
|
|
|
|
2:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Crasy FlamingoKøer 2 |
12 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:45.06 |
+46.91 |
|
|
|
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
1096AN |
+0.75 |
40.58 |
|
|
|
|
40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
1124AC |
+0.36 |
42.53 |
|
|
|
|
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
1180AG |
+0.29 |
49.17 |
|
|
|
|
2:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
+0.56 |
32.78 |
|
|
|
|
2:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
GSC Piger 4 |
11 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:18.46 |
+1:20.3 |
|
|
|
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
1332AA |
+0.83 |
45.30 |
|
|
|
|
45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Faurskov |
2011 |
1176AM |
+0.85 |
47.69 |
|
|
|
|
1:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
1370AB |
+0.18 |
51.32 |
|
|
|
|
2:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
1260AD |
|
54.15 |
|
|
|
|
3:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
GSC Piger 5 |
10 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:06.64 |
+3:08.4 |
|
|
|
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
1372AB |
+0.96 |
59.05 |
|
|
|
|
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirsten Holst |
2013 |
1308AC |
|
1:12.58 |
|
|
|
|
2:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aminah Massood |
2012 |
1210AK |
|
1:17.19 |
|
|
|
|
3:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simone Mathilde Holm Christiansen |
2013 |
1316AF |
|
1:37.82 |
|
|
|
|
5:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 13:34:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 13:35.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|