Resultater for Gurrasimmet 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x50m Frisim Mixed - Final |
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Gustavsbergs Simsällskap |
12 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:02.68 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Claesson De La Rosa |
2011 |
AL3711 |
|
42.23 |
|
|
|
|
42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilda Nordström |
2013 |
AK6413 |
|
49.50 |
|
|
|
|
1:31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikard Agnell |
2012 |
AK5312 |
|
49.68 |
|
|
|
|
2:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Östling |
2012 |
AG6112 |
|
41.27 |
|
|
|
|
3:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru Idrottsklubb |
12 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:40.97 |
|
|
|
|
|
|
Axel Westlund |
2011 |
AI3711 |
|
36.26 |
|
|
|
|
36.26 |
|
|
|
|
|
|
Eliza Salisbury |
2013 |
AL4213 |
|
46.42 |
|
|
|
|
1:22.68 |
|
|
|
|
|
|
Maj Willers |
2012 |
AS7812 |
|
42.92 |
|
|
|
|
2:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valentina Sabo |
2012 |
AM4412 |
|
35.37 |
|
|
|
|
2:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
12 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:42.06 |
|
|
|
|
|
|
Anton Schultz |
2012 |
AH6512 |
|
37.72 |
|
|
|
|
37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Westman |
2013 |
AN9413 |
|
43.23 |
|
|
|
|
1:20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Hedqvist Göthberg |
2012 |
AM9812 |
|
41.28 |
|
|
|
|
2:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Kvarfordh Andres |
2011 |
AJ6911 |
|
39.83 |
|
|
|
|
2:42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 09:23:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 09:42:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
2:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Forsberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:31.35 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:33.16 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:37.23 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 09:30:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
2:42.63 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Elmström |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
2:56.75 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 09:30:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
2:39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 09:30:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 09:37:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 09:33:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Norling |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
2:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 09:33:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 09:37:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelly Hård |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
36.65 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
38.19 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
39.28 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
40.45 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
43.00 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 09:37:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
34.77 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
35.23 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
36.06 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Stenport |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
47.90 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 09:37:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexia Duhanes |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 09:37:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 09:37:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 09:37:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Jungner |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 09:38:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Forsberg |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.53 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eric Björkholm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
34.12 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
35.23 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 09:38:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 09:38:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Mixed - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Clara Hedqvist Göthberg |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
44.18 |
|
|
|
|
|
|
Anton Schultz |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
48.56 |
|
|
|
|
|
|
Alexandra Westman |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 09:42:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:18.80 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelly Hård |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:29.74 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:00:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:26.86 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:28.01 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:00:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:00:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 10:10:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Svenarud |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:03:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:58.87 |
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:03:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 10:13:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
32.42 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Forsberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.44 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
32.63 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelly Hård |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
33.43 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
34.22 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerstin Stenström |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
34.39 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
34.43 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
35.68 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
36.10 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Haglund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
37.32 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilde Barton |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
37.93 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hedda Planeta Sonnerup |
2010 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
43.65 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stina Robertsson |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
46.15 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:09:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
32.04 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
32.54 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Tora Brattgård |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
34.82 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Linnea Elmström |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
34.82 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Stenport |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
35.18 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:09:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexia Duhanes |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
30.92 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
33.34 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Kuusela |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:09:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Malmström |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:09:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 10:13:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Agnell |
2010 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
37.71 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ian Svenarud |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
40.05 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henry Svenarud |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:14:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fred Holm |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Norling |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
29.33 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
31.76 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Svensson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
33.35 |
+4.93 |
|
K1 |
|
|
|
|
5 |
|
Absel Alrawi |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
35.16 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
44.14 |
+15.72 |
|
K1 |
|
|
|
|
7 |
|
Rohan Kalkan |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
46.95 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Bremo |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:04.16 |
+35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:14:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ture Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ture Nordman |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
38.90 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
47.03 |
+12.19 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:14:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
John Sjölund |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Sartor |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
28.05 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:14:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 10:14:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Frisim Mixed 12 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Rikard Agnell |
2012 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saphira Badelt |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Thyra Bränström |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Buffa |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Claesson De La Rosa |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leon Dirkse |
2012 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Ellnebrand |
2013 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Hedqvist Göthberg |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Hellstrand |
2013 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Johard |
2012 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Kvarfordh Andres |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilda Nordström |
2013 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vidar Norrman |
2012 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leon Prestage |
2013 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Valentina Sabo |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eliza Salisbury |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Schultz |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Sehlstedt |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Sundelin Schedvin |
2012 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
|
46.42 |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
Alexandra Westman |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maj Willers |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Östling |
2012 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:20:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 10:24:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Forsberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:27.92 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelly Hård |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:41.89 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde Barton |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:50.72 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Haglund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:52.16 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:42:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:30.42 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tora Brattgård |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:37.73 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:42.93 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:48.45 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:42:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Kuusela |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:42:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 10:42:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ian Svenarud |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:45.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Agnell |
2010 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:46.36 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:00.95 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Jungner |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:47:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:17.63 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Forsberg |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:18.15 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eric Björkholm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:22.79 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fred Holm |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:26.13 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:47:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 10:48:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x50m Medley Damer 12-15 år - Final |
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Skuru Idrottsklubb |
15 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
AM5610 |
|
36.37 |
|
|
|
|
36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Ekengren |
2008 |
AZ7608 |
|
40.15 |
|
|
|
|
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Fahlen |
2010 |
AS9210 |
|
34.89 |
|
|
|
|
1:51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
BA8209 |
|
32.13 |
|
|
|
|
2:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
15 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:37.10 |
+13.56 |
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
AI8611 |
|
37.32 |
|
|
|
|
37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
AI7811 |
|
46.61 |
|
|
|
|
1:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Björkholm |
2008 |
AD7408 |
|
35.92 |
|
|
|
|
1:59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
AS3610 |
|
37.25 |
|
|
|
|
2:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saltis |
13 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
2:39.97 |
+16.43 |
|
|
|
|
Julia Bergendorff |
2010 |
BA7610 |
|
38.76 |
|
|
|
|
38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Nilsson |
2010 |
AL3010 |
|
48.37 |
|
|
|
|
1:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelly Hård |
2010 |
AZ6610 |
|
38.40 |
|
|
|
|
2:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
AX5210 |
|
34.44 |
|
|
|
|
2:39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GSS Ananananas |
15 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:51.28 |
+27.74 |
|
|
|
|
Lovisa Stenport |
2008 |
BL1008 |
|
49.18 |
|
|
|
|
49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Tora Brattgård |
2009 |
BC9009 |
|
44.80 |
|
|
|
|
1:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Forsberg |
2011 |
AM8211 |
|
42.16 |
|
|
|
|
2:16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Elmström |
2008 |
BL9608 |
|
35.14 |
|
|
|
|
2:51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:55:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x50m Medley Damer 16 och äldre - Final |
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 3 |
17 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Stina Robertsson |
2010 |
BB1410 |
|
47.50 |
|
|
|
|
47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Stenström |
2010 |
AZ6810 |
|
43.79 |
|
|
|
|
1:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexia Duhanes |
2006 |
BF7606 |
|
35.68 |
|
|
|
|
2:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Haglund |
2010 |
BD5010 |
|
38.83 |
|
|
|
|
2:45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 10:55:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 10:55:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 4x50m Medley Herrar 12-15 år - Final |
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
Saltis 2 |
15 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
AL8209 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
AM9208 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fred Holm |
2008 |
AS6708 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Norling |
2008 |
AO9508 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saltis |
15 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Rohan Kalkan |
2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Bremo |
2008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Svenarud |
2010 |
AF8710 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ian Svenarud |
2011 |
AJ0911 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 11:01:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 4x50m Medley Herrar 16 och äldre - Final |
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Skuru Idrottsklubb |
28 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Johan Allberg |
2002 |
AH7502 |
|
29.66 |
|
|
|
|
29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Sjölund |
2001 |
AW3901 |
|
36.11 |
|
|
|
|
1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Sartor |
2003 |
AR8903 |
|
30.93 |
|
|
|
|
1:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jack Sjölund |
1995 |
AZ9795 |
|
29.18 |
|
|
|
|
2:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
16 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:35.06 |
+29.18 |
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
AD1111 |
|
41.69 |
|
|
|
|
41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Björkholm |
2009 |
AD2109 |
|
37.03 |
|
|
|
|
1:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Jungner |
2010 |
AP3710 |
|
41.74 |
|
|
|
|
2:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ture Ståhlberg |
2007 |
AU9709 |
|
34.60 |
|
|
|
|
2:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 11:01:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 11:05:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Magic Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
346 |
1:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
260 |
1:28.50 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
231 |
1:32.07 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
191 |
1:38.02 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerstin Stenström |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
182 |
1:39.58 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Magic Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
342 |
1:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
238 |
1:31.10 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
238 |
1:31.13 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovisa Stenport |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
154 |
1:45.33 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Magic Medley Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
203 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Magic Medley Damer 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
478 |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 14:07:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Magic Medley Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Jungner |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
132 |
1:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
115 |
1:41.31 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ian Svenarud |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
84 |
1:52.13 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Magic Medley Herrar 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Björkholm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
257 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Magic Medley Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
John Sjölund |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
228 |
1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:10:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 14:11:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Magic Medley Mixed 12 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Schultz |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
96 |
1:47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
45 |
2:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
108 |
1:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:13:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 14:13:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
380 |
34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
313 |
37.20 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
285 |
38.39 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelly Hård |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
242 |
40.52 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Forsberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
240 |
40.61 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
230 |
41.23 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
180 |
44.74 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stina Robertsson |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
152 |
47.32 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hedvig Ek |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
120 |
51.11 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:19:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
317 |
37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
290 |
38.17 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
282 |
38.50 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tora Brattgård |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
168 |
45.78 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Stenport |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
161 |
46.39 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Elmström |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:19:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Ryggsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
358 |
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Kuusela |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:19:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 14:19:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
168 |
40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Jungner |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
159 |
40.94 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henry Svenarud |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
84 |
50.59 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:23:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
293 |
33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Forsberg |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
249 |
35.28 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rohan Kalkan |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
73 |
53.09 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eric Björkholm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:23:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ture Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
156 |
41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
52 |
59.33 |
+18.13 |
|
S7 |
|
|
|
|
- |
|
Ture Nordman |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:23:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
63 |
55.69 |
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:23:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 14:23:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Ryggsim Mixed 12 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Saphira Badelt |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Bergström |
2013 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
31 |
1:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Thyra Bränström |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
75 |
59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Buffa |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
63 |
55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Claesson De La Rosa |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
68 |
54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Hedqvist Göthberg |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
145 |
48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Hellstrand |
2013 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
57 |
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Kjellin |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
148 |
47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Kvarfordh Andres |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
89 |
49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilda Nordström |
2013 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
99 |
54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leon Prestage |
2013 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
44 |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Valentina Sabo |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
180 |
44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Schultz |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
121 |
44.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Sundelin Schedvin |
2012 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
74 |
52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Westman |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
116 |
51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Östling |
2012 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
107 |
46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:29:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 14:29:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Bröstsim Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Forsberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
326 |
41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelly Hård |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
238 |
46.04 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
187 |
49.91 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Haglund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
154 |
53.28 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
146 |
54.17 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hedvig Ek |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
124 |
57.25 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stina Robertsson |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kerstin Stenström |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:48:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Bröstsim Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
398 |
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tora Brattgård |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
253 |
45.15 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
193 |
49.34 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovisa Stenport |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
137 |
55.28 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:48:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Bröstsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
465 |
36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
241 |
45.84 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:48:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Bröstsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
506 |
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:48:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 14:48:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Agnell |
2010 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
135 |
48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
100 |
53.65 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Jungner |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
97 |
54.23 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:51:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Forsberg |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
341 |
35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eric Björkholm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
293 |
37.56 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fred Holm |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
292 |
37.60 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Norling |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
225 |
40.97 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
54 |
1:05.86 |
+30.18 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Bremo |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
46 |
1:09.47 |
+33.79 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:51:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ture Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
182 |
44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
19 |
1:33.43 |
+49.43 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 14:51:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 14:51:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Bröstsim Mixed 12 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Rikard Agnell |
2012 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
47 |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saphira Badelt |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
64 |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Bergström |
2013 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
27 |
1:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Thyra Bränström |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
83 |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Buffa |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
62 |
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Claesson De La Rosa |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
58 |
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leon Dirkse |
2012 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
58 |
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Hedqvist Göthberg |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
172 |
51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Hellstrand |
2013 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
83 |
1:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Johard |
2012 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
65 |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Kjellin |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
142 |
54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Kvarfordh Andres |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
94 |
54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilda Nordström |
2013 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
131 |
56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Philippa Norling |
2012 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
57 |
1:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vidar Norrman |
2012 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
100 |
53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Valentina Sabo |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
242 |
45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eliza Salisbury |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Schultz |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
80 |
57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Sehlstedt |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
89 |
1:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Sundelin Schedvin |
2012 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
62 |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
|
39 |
1:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Trennevik |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
72 |
1:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Westman |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
|
87 |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maj Willers |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
132 |
55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Östling |
2012 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
125 |
49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 15:02:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 15:06:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
386 |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
361 |
1:10.57 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelly Hård |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
286 |
1:16.24 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
240 |
1:20.75 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
228 |
1:22.18 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hedvig Ek |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
92 |
1:51.02 |
+42.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 15:09:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
479 |
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
392 |
1:08.62 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
371 |
1:09.87 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
352 |
1:11.15 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
335 |
1:12.31 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
284 |
1:16.40 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Elmström |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
241 |
1:20.67 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 15:09:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
490 |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexia Duhanes |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
390 |
1:08.72 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
290 |
1:15.91 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovisa Englund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
221 |
1:23.05 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Kuusela |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
114 |
1:43.59 |
+39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 15:09:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Malmström |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
|
361 |
1:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 15:09:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 15:09:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Herrar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
145 |
1:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 15:13:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Herrar 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
350 |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fred Holm |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
343 |
1:04.02 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Norling |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
316 |
1:05.83 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
279 |
1:08.60 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
67 |
1:50.30 |
+46.72 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 15:13:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ture Nordman |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
110 |
1:33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 15:13:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
76 |
1:45.73 |
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 15:13:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 15:15:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 4x50m Frisim Damer 12-15 år - Final |
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Skuru Idrottsklubb |
15 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
349 |
|
|
2:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Ekengren |
2008 |
AZ7608 |
|
31.50 |
|
|
|
|
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
BA8209 |
|
31.74 |
|
|
|
|
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
AS3610 |
|
36.84 |
|
|
|
|
1:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
AM5610 |
|
31.30 |
|
|
|
|
2:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
15 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
333 |
|
|
2:13.36 |
+1.98 |
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
AI8611 |
|
33.65 |
|
|
|
|
33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Björkholm |
2008 |
AD7408 |
|
32.30 |
|
|
|
|
1:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Stenström |
2010 |
AZ6810 |
|
35.15 |
|
|
|
|
1:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Fahlen |
2010 |
AS9210 |
|
32.26 |
|
|
|
|
2:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saltis |
13 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
289 |
|
|
2:19.87 |
+8.49 |
|
|
|
|
Nelly Hård |
2010 |
AZ6610 |
|
33.91 |
|
|
|
|
33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
AX5210 |
|
36.99 |
|
|
|
|
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Nilsson |
2010 |
AL3010 |
|
37.97 |
|
|
|
|
1:48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Bergendorff |
2010 |
BA7610 |
|
31.00 |
|
|
|
|
2:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GSS Ananananas |
15 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
248 |
|
|
2:27.16 |
+15.78 |
|
|
|
|
Amanda Forsberg |
2011 |
AM8211 |
|
32.74 |
|
|
|
|
32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Stenport |
2008 |
BL1008 |
|
37.98 |
|
|
|
|
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Tora Brattgård |
2009 |
BC9009 |
|
40.61 |
|
|
|
|
1:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Elmström |
2008 |
BL9608 |
|
35.83 |
|
|
|
|
2:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 15:18:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 4x50m Frisim Damer 16 och äldre - Final |
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 3 |
21 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
345 |
|
|
2:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexia Duhanes |
2006 |
BF7606 |
|
32.15 |
|
|
|
|
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
|
29.44 |
|
|
|
|
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Englund |
2007 |
BP9207 |
|
37.05 |
|
|
|
|
1:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Brandberg |
2011 |
AI7811 |
|
33.19 |
|
|
|
|
2:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 15:18:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 15:18:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsbergsbadet |
Arrangör: |
Gustavsbergs simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 4x50m Frisim Herrar 12-15 år - Final |
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
Saltis 2 |
15 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
AL8209 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
AM9208 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fred Holm |
2008 |
AS6708 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Norling |
2008 |
AO9508 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 15:22:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 4x50m Frisim Herrar 16 och äldre - Final |
|
Sponsor: |
Intersport Värmdö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
28 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
396 |
|
|
1:51.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Sartor |
2003 |
AR8903 |
|
27.25 |
|
|
|
|
27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Allberg |
2002 |
AH7502 |
|
27.07 |
|
|
|
|
54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jack Sjölund |
1995 |
AZ9795 |
|
29.17 |
|
|
|
|
1:23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Sjölund |
2001 |
AW3901 |
|
27.87 |
|
|
|
|
1:51.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Skuru Idrottsklubb |
16 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
211 |
|
|
2:17.23 |
+25.87 |
|
|
|
|
Eric Björkholm |
2009 |
AD2109 |
|
28.75 |
|
|
|
|
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Jungner |
2010 |
AP3710 |
|
35.50 |
|
|
|
|
1:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
AD1111 |
|
36.69 |
|
|
|
|
1:40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ture Ståhlberg |
2007 |
AU9709 |
|
36.29 |
|
|
|
|
2:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-28 15:22:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 15:24:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|