Tulokset Spar Nord Cup 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4x50m Frisvømning Mix 99 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Svøm Slagelse Korsør mix 1 |
18 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
1:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Pico |
2008 |
0874AC |
|
27.98 |
|
|
|
|
27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
0553AF |
|
25.65 |
|
|
|
|
53.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
0901AE |
|
27.25 |
|
|
|
|
1:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
|
28.84 |
|
|
|
|
1:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
StjerneMix |
23 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
1:54.67 |
+4.95 |
|
|
|
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
0247AT |
|
27.32 |
|
|
|
|
27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
0089AT |
|
26.68 |
|
|
|
|
54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
|
30.01 |
|
|
|
|
1:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
|
30.66 |
|
|
|
|
1:54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Remix |
14 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:01.23 |
+11.51 |
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
31.11 |
|
|
|
|
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
27.81 |
|
|
|
|
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
1144AD |
|
30.63 |
|
|
|
|
1:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
0903AC |
|
31.68 |
|
|
|
|
2:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
De hurtige skildpadder |
15 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:14.30 |
+24.58 |
|
|
|
|
Ludvig William vahle Pedersen |
2009 |
0927BH |
|
35.57 |
|
|
|
|
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bella Boysen |
2009 |
0902BF |
|
35.72 |
|
|
|
|
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
0831AC |
|
27.25 |
|
|
|
|
1:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lena Daibess |
2010 |
1070AU |
|
35.76 |
|
|
|
|
2:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Talent Mix 1 |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:49.59 |
+59.87 |
|
|
|
|
Lærke Stengaard |
2011 |
1120AG |
|
40.45 |
|
|
|
|
40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Thor Mir |
2010 |
1011AR |
|
36.11 |
|
|
|
|
1:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Agnethe Christensen |
2010 |
1068AW |
|
50.55 |
|
|
|
|
2:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Harreschou |
2013 |
1373AG |
|
42.48 |
|
|
|
|
2:49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Talent Mix 2 |
14 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
3:18.01 |
+1:28.2 |
|
|
|
|
Freja Dyrlund |
2009 |
0992BL |
|
50.08 |
|
|
|
|
50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Hovborg Mikkelsen |
2011 |
1163AP |
|
44.43 |
|
|
|
|
1:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilja Busch Andersen |
2012 |
1248AQ |
|
58.36 |
|
|
|
|
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loke Lindhardt Mir |
2014 |
1471AD |
|
45.14 |
|
|
|
|
3:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:14:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 10:14.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Butterfly Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 09:52:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Butterfly Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 09:52:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 10:02.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Butterfly Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:54.85 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:12:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 10:13.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
30.49 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 09:47:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
28.92 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
29.18 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
30.09 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
30.69 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.05 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.08 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
31.08 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
31.26 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.42 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille Bækmark |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
32.06 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Albrechtsen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
32.72 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
33.52 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.62 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.85 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Fly Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
35.30 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 09:47:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
30.74 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
31.15 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
31.46 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
31.84 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
32.13 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.49 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
33.23 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
33.27 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.32 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
33.43 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
34.37 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
34.44 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
34.78 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lena Daibess |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
35.69 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bella Boysen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
36.27 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cornelia Pranga Becher |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
36.99 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Ludvigsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
37.90 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Dyrlund |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
51.58 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Agnethe Christensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
51.67 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabella Carstensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
54.01 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 09:47:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer Gruppe 4 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
31.03 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Stoltenberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
35.39 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
35.42 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
35.44 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
37.10 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Watts |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
37.84 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
37.98 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
38.20 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annalaura R Svenstrup |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
39.93 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Stengaard |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
41.53 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Pedersen |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
46.83 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
47.74 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilja Busch Andersen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:00.17 |
+29.25 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 09:47:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer Gruppe 5 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Norah Hultquist Moll |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 09:47:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 10:51.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Ingvordsen |
1996 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
26.12 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harald Franck |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
26.54 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
27.31 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:36:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Marcus Madsen |
2005 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
25.92 |
= |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
26.21 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.38 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Rasmussen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
27.01 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
28.87 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Nielsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
30.22 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
30.59 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:36:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.30 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
27.18 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
27.57 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Fjordgaard Beuchert |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
27.82 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
28.08 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
29.02 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
29.11 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Dyrholm-Pilegaard |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
29.61 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Johansen |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
29.86 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villads Seyer-Hansen |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
30.36 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
32.74 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Alterskjær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
32.86 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludvig William vahle Pedersen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
35.54 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Bardtrum |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
36.77 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Kjøng Seidenfaden |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:36:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
31.00 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
31.57 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
32.33 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
32.50 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
33.43 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.60 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
34.09 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Kjøng Seidenfaden |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
34.30 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
35.64 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
35.64 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
35.64 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
35.66 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
36.07 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
36.25 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
36.55 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anthon Grimstrup |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
36.61 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
39.34 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
40.12 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rasmus Hovborg Mikkelsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
43.19 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:36:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
35.92 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
39.01 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
39.75 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.76 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludwig Harreschou |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.77 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Loke Lindhardt Mir |
2014 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
47.53 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frej Kaiser |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
49.90 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:36:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 10:40.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:22.87 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:27.79 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Høffer |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:29.40 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Larsen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:22.80 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:26.62 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:27.75 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:32.73 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:36.04 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:40.02 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:57.87 |
+36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cornelia Pranga Becher |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
2:04.48 |
+43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Andersen |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
DSQ |
|
|
1 hånd v/vending v/50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 4 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Stoltenberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:55.33 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annalaura R Svenstrup |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:57.62 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Pedersen |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
2:05.20 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Stengaard |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:10.43 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:17.77 |
+33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 10:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 10:48.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harald Franck |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:15.20 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:15.85 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niels Grimstrup |
1979 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:24.57 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:06:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:14.15 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:29.10 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Johansen |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:34.20 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Kjøng Seidenfaden |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:06:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:39.17 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:46.32 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:54.18 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:06:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:51.34 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:06.76 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
Flere armtag u/vand v/st |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:06:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 11:11.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
|
2:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:29:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.77 |
|
2:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
2:40.96 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.74 |
|
2:49.12 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Albrechtsen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.84 |
|
2:56.50 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:29:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.73 |
|
2:39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.81 |
|
2:46.81 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
|
2:50.28 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.85 |
|
2:54.76 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.94 |
|
2:56.29 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.83 |
|
3:05.97 |
+26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bella Boysen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
3:13.66 |
+34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:29:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer Gruppe 4 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
|
2:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.78 |
|
3:20.69 |
+36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.91 |
|
3:22.87 |
+38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:29:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 11:30.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.83 |
|
2:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:11:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.70 |
|
2:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.60 |
|
2:31.54 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:34.12 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:11:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.82 |
|
3:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.71 |
|
3:04.96 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:22.91 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:11:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 11:11.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 400m Medley Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
5:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:22:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 400m Medley Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
5:55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:22:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 11:22.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:29.07 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:35:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Medley Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:35:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 11:37.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Butterfly Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Høffer |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
35.12 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:42:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Butterfly Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Larsen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
32.65 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.19 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.38 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
33.87 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
34.01 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
34.21 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
35.13 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
37.23 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Bækmark |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
38.26 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
38.71 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:42:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Butterfly Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
37.73 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
38.16 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
39.79 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
44.36 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lena Daibess |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
45.73 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Andersen |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
47.10 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Ludvigsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
47.89 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
52.55 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Agnethe Christensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:08.22 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Dyrlund |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
mt berør v/afslut |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:42:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Butterfly Damer Gruppe 4 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
40.95 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
41.43 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
42.37 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
45.98 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Watts |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
46.25 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 11:42:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:02.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.95 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
29.35 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Ingvordsen |
1996 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
29.87 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.52 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:20:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
28.73 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
28.99 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Rasmussen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
30.75 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:20:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Fjordgaard Beuchert |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
30.76 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
31.63 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
36.35 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.41 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig William vahle Pedersen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
44.64 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:20:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
35.43 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
37.57 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
37.75 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
38.09 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
38.48 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
41.68 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.58 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
49.17 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Hovborg Mikkelsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
57.16 |
+26.90 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:20:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:20.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:26.90 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:39:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:33.44 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Fly Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
2:50.65 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Rosenstand |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:39:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:22.79 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:25.96 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:26.60 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:31.44 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:35.07 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:36.22 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:42.05 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:44.12 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:39:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer Gruppe 4 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
3:07.06 |
+33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Pedersen |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
3:56.76 |
+1:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 12:39:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 12:42.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niels Grimstrup |
1979 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:02:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
2:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Madsen |
2005 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
2:04.88 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Nielsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:20.65 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:27.13 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:02:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:14.43 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Dyrholm-Pilegaard |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
2:18.31 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Seyer-Hansen |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
2:27.66 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Alterskjær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
2:42.42 |
+32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Bardtrum |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
2:55.84 |
+45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Kjøng Seidenfaden |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:02:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:28.00 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:35.73 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:36.53 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:42.66 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:46.72 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:52.34 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anthon Grimstrup |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
2:58.09 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:16.84 |
+54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:02:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
3:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:26.67 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:02:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 13:03.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.99 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:33:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:10.54 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Larsen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:12.21 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:14.67 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:16.86 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:17.27 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:17.32 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:19.58 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:19.88 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:19.95 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:20.82 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Albrechtsen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:27.46 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:28.44 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:28.59 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:31.43 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Fly Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:34.44 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:33:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:22.38 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:24.47 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:26.45 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:29.38 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:32.32 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:32.76 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Ludvigsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:39.76 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Andersen |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:43.81 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:47.38 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lena Daibess |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:33:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Damer Gruppe 4 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:28.45 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Stoltenberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:33.29 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:33.61 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:38.00 |
+22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:38.77 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:43.88 |
+28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:44.48 |
+28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Annalaura R Svenstrup |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:45.99 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silke Watts |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:50.74 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Stengaard |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:57.65 |
+41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:15.70 |
+59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:33:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 13:36.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:08.29 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:01:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:08.63 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Rasmussen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:13.35 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:13.62 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:01:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:05.43 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:08.78 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:09.88 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:14.33 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Dyrholm-Pilegaard |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:17.86 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:18.14 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Johansen |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:21.46 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ludvig William vahle Pedersen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:38.62 |
+33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:01:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:20.79 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:21.60 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:21.74 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:22.18 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:29.11 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:30.98 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:37.93 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
Ej berør efter ryg til bryst |
|
|
|
|
- |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Silas Kjøng Seidenfaden |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
DSQ |
|
|
Ryg afslut på maven |
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:01:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:37.27 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:53.47 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:55.46 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:01:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:03.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:02:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.75 |
|
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:02:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.75 |
|
1:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.54 |
|
1:17.27 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.78 |
|
1:19.16 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.92 |
|
1:24.00 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.74 |
|
1:25.82 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
|
1:29.13 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bella Boysen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:30.95 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Carstensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.95 |
|
2:23.35 |
+1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Dyrlund |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
svøm på mave v/25 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:02:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 4 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.73 |
|
1:37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Pedersen |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.71 |
|
2:06.62 |
+29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilja Busch Andersen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.86 |
|
2:17.84 |
+40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:02:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 5 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Norah Hultquist Moll |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
|
2:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:02:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:03.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Ingvordsen |
1996 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Madsen |
2005 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.82 |
|
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Fjordgaard Beuchert |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:11.88 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.72 |
|
1:12.10 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.59 |
|
1:12.11 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.81 |
|
1:32.73 |
+31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.72 |
|
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.64 |
|
1:23.61 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.75 |
|
1:27.22 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.54 |
|
1:28.51 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.73 |
|
1:29.11 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Kjøng Seidenfaden |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.70 |
|
1:30.48 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
|
1:32.49 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.86 |
|
1:34.19 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.88 |
|
1:54.17 |
+36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
|
1:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludwig Harreschou |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
|
2:01.46 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frej Kaiser |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
|
2:08.63 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Loke Lindhardt Mir |
2014 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
/100m |
|
|
|
SW6.5 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:09:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:17.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 4x50m Medley Damer 99 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Svøm Slagelse Korsør piger 1 |
18 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
0728AO |
+0.74 |
36.83 |
|
|
|
|
36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
|
36.11 |
|
|
|
|
1:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Pico |
2008 |
0874AC |
|
30.49 |
|
|
|
|
1:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
|
28.12 |
|
|
|
|
2:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stjerne Ladies 1 |
20 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:15.69 |
+4.14 |
|
|
|
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
+0.63 |
34.45 |
|
|
|
|
34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
0716AS |
|
36.72 |
|
|
|
|
1:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
|
34.17 |
|
|
|
|
1:45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
|
30.35 |
|
|
|
|
2:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Svømsk piger 2 |
15 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:16.00 |
+4.45 |
|
|
|
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
1060AF |
+0.68 |
35.77 |
|
|
|
|
35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
1102AB |
|
37.97 |
|
|
|
|
1:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
|
32.75 |
|
|
|
|
1:46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
0908AF |
|
29.51 |
|
|
|
|
2:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Super Sild |
13 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:17.72 |
+6.17 |
|
|
|
|
Annika Skovgren |
2010 |
1054AK |
+0.74 |
35.00 |
|
|
|
|
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
37.96 |
|
|
|
|
1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
1144AD |
|
33.50 |
|
|
|
|
1:46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
|
31.26 |
|
|
|
|
2:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stjerne Ladies 2 |
19 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:22.14 |
+10.59 |
|
|
|
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
0874AL |
+0.67 |
36.45 |
|
|
|
|
36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Haagen |
2006 |
0676AH |
|
37.69 |
|
|
|
|
1:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Thomadsen |
2004 |
0412AH |
|
34.58 |
|
|
|
|
1:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
|
33.42 |
|
|
|
|
2:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sk-Syd Piger |
18 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
2:22.67 |
+11.12 |
|
|
|
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
0964BG |
+0.86 |
38.58 |
|
|
|
|
38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Larsen |
2005 |
0568AV |
|
38.53 |
|
|
|
|
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
0576AU |
|
31.33 |
|
|
|
|
1:48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Müller |
2008 |
0868AM |
|
34.23 |
|
|
|
|
2:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Turbo tøserne, på vild spor |
16 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:30.28 |
+18.73 |
|
|
|
|
Frida Albrechtsen |
2008 |
0870AZ |
+0.78 |
37.01 |
|
|
|
|
37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
0738AT |
|
40.82 |
|
|
|
|
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
0872AW |
|
38.67 |
|
|
|
|
1:56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gine Juul Martins |
2009 |
0972BF |
|
33.78 |
|
|
|
|
2:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Talent Piger 1 |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
4:14.31 |
+2:02.7 |
|
|
|
|
Stella Fredebo |
2010 |
1002AU |
+0.60 |
40.80 |
|
|
|
|
40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norah Hultquist Moll |
2013 |
1348AK |
|
1:29.52 |
|
|
|
|
2:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Carstensen |
2010 |
1072AW |
|
1:23.12 |
|
|
|
|
3:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annalaura R Svenstrup |
2011 |
1196AE |
|
40.87 |
|
|
|
|
4:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Talent Piger 2 |
14 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
ej berø |
|
|
|
Lærke Agnethe Christensen |
2010 |
1068AW |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Dyrlund |
2009 |
0992BL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilja Busch Andersen |
2012 |
1248AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Heidebo |
2012 |
1290AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:18:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:22.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4x50m Medley Herrer 99 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sk-Syd Drenge 1 |
19 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
1:55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Noa Riis |
2008 |
0859AE |
+0.71 |
29.01 |
|
|
|
|
29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
0841AG |
|
34.08 |
|
|
|
|
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
|
26.60 |
|
|
|
|
1:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
0951AF |
|
26.07 |
|
|
|
|
1:55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sk-Syd Drenge 2 |
16 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
2:07.94 |
+12.18 |
|
|
|
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
0923BC |
+0.78 |
33.36 |
|
|
|
|
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Amby Frederiksen |
2007 |
0793AM |
|
34.36 |
|
|
|
|
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Kørup |
2007 |
0711AR |
|
31.10 |
|
|
|
|
1:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Suikkanen |
2009 |
0919BH |
|
29.12 |
|
|
|
|
2:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mejetærsker |
14 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:23.74 |
+27.98 |
|
|
|
|
Valdemar Hvid |
2010 |
1041AE |
+0.74 |
40.93 |
|
|
|
|
40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
0903AC |
|
41.15 |
|
|
|
|
1:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
30.09 |
|
|
|
|
1:52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Steen |
2011 |
1143AE |
|
31.57 |
|
|
|
|
2:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SvømSK drenge 2 |
18 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:26.96 |
+31.20 |
|
|
|
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
0901AE |
+0.68 |
34.50 |
|
|
|
|
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
0963BH |
|
46.08 |
|
|
|
|
1:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
0553AF |
|
28.69 |
|
|
|
|
1:49.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frimann |
2012 |
1251AC |
|
37.69 |
|
|
|
|
2:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sk-Syd Drenge 3 |
16 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
2:36.78 |
+41.02 |
|
|
|
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
1051AE |
+0.65 |
44.38 |
|
|
|
|
44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
0709AR |
|
44.56 |
|
|
|
|
1:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Nielsen |
2010 |
1091AJ |
|
36.03 |
|
|
|
|
2:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristoffer Slente |
2010 |
1011AK |
|
31.81 |
|
|
|
|
2:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SSK Drenge4 |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
3:06.72 |
+1:10.9 |
|
|
|
|
Robert Thorndal |
2011 |
1101AE |
+0.70 |
43.47 |
|
|
|
|
43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
1341AD |
|
48.97 |
|
|
|
|
1:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Harrild |
2011 |
1103AE |
|
57.08 |
|
|
|
|
2:29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Mir |
2010 |
1011AR |
|
37.20 |
|
|
|
|
3:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Talent Drenge 1 |
12 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
3:57.84 |
+2:02.0 |
|
|
|
|
Ludwig Harreschou |
2013 |
1373AG |
+0.78 |
56.79 |
|
|
|
|
56.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Frej Kaiser |
2013 |
1339AD |
|
1:08.47 |
|
|
|
|
2:05.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loke Lindhardt Mir |
2014 |
1471AD |
|
1:10.44 |
|
|
|
|
3:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Hovborg Mikkelsen |
2011 |
1163AP |
|
42.14 |
|
|
|
|
3:57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:19:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:24.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Medley Mix 99 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Svøm Slagelse Korsør mix 1 |
18 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Signe Skelvig |
2009 |
0984AA |
+0.61 |
31.47 |
|
|
|
|
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
0553AF |
|
31.96 |
|
|
|
|
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
|
29.98 |
|
|
|
|
1:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
0901AE |
|
27.12 |
|
|
|
|
2:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Remix |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:03.79 |
+3.26 |
|
|
|
|
Annika Skovgren |
2010 |
1054AK |
+0.68 |
33.99 |
|
|
|
|
33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
37.97 |
|
|
|
|
1:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
|
26.58 |
|
|
|
|
1:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Mandsberg |
2008 |
0885AD |
|
25.25 |
|
|
|
|
2:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
StjerneMix |
23 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:05.10 |
+4.57 |
|
|
|
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
+0.61 |
34.75 |
|
|
|
|
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
0716AS |
|
35.95 |
|
|
|
|
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
0247AT |
|
28.09 |
|
|
|
|
1:38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
0089AT |
|
26.31 |
|
|
|
|
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nyborg mix |
18 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.50 |
+7.97 |
|
|
|
|
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
+0.71 |
29.58 |
|
|
|
|
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Qvist |
2007 |
0794AO |
|
38.01 |
|
|
|
|
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Mühring |
2006 |
0679AD |
|
30.23 |
|
|
|
|
1:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
0852AT |
|
30.68 |
|
|
|
|
2:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pølsemix |
17 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:13.65 |
+13.12 |
|
|
|
|
Alberte Hansen |
2009 |
0994BA |
+0.72 |
36.08 |
|
|
|
|
36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
|
35.39 |
|
|
|
|
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
30.21 |
|
|
|
|
1:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
0903AC |
|
31.97 |
|
|
|
|
2:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 09:36:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 09:44.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
3:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 09:53:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:06.32 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:12.41 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:14.78 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:22.55 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Andersen |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
3:31.30 |
+30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cornelia Pranga Becher |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
4:11.43 |
+1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 09:53:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer Gruppe 4 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Stoltenberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
3:42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 09:53:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 10:05.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
3:08.53 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:03:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
2:39.08 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:49.06 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:19.62 |
+42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:03:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
4:07.26 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:03:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
3:51.70 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
4:18.45 |
+29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:03:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 10:05.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
|
33.53 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
33.58 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
|
34.34 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:34:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
34.80 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.80 |
|
35.88 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Larsen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
|
36.04 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.60 |
|
36.22 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
|
36.43 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.63 |
|
37.32 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Albrechtsen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
37.68 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
38.24 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
40.50 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:34:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
|
31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.71 |
|
34.38 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.75 |
|
35.74 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.73 |
|
36.72 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.81 |
|
37.48 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.84 |
|
38.41 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
|
39.74 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.82 |
|
39.86 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bella Boysen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.87 |
|
40.47 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.87 |
|
40.51 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lena Daibess |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.59 |
|
41.49 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
|
41.58 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Ludvigsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.88 |
|
45.26 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
|
48.34 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Agnethe Christensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.80 |
|
59.28 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabella Carstensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.92 |
|
1:06.17 |
+34.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Dyrlund |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
g v/vending 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.17 |
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:34:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 4 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
|
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.68 |
|
40.88 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.67 |
|
43.87 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.85 |
|
45.01 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.70 |
|
45.10 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annalaura R Svenstrup |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
48.22 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Stengaard |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.81 |
|
54.88 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.81 |
|
1:00.43 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilja Busch Andersen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.75 |
|
1:01.47 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:34:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 5 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Hougaard Prüsse |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.78 |
|
52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Norah Hultquist Moll |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
|
1:03.92 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:34:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 10:51.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Rygsvømning Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
|
28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Ingvordsen |
1996 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.68 |
|
29.37 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
32.84 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:55:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Madsen |
2005 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.65 |
|
30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
31.94 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.73 |
|
33.11 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:55:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.73 |
|
31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.76 |
|
32.41 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Fjordgaard Beuchert |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
32.50 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.56 |
|
33.76 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.68 |
|
34.26 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Johansen |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.83 |
|
37.93 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Alterskjær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.71 |
|
40.14 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
|
41.15 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:55:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.66 |
|
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.65 |
|
34.24 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.67 |
|
38.09 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.70 |
|
38.39 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
|
39.95 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
|
40.08 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.83 |
|
40.17 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.76 |
|
40.49 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.75 |
|
41.03 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.52 |
|
42.14 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.87 |
|
42.25 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ditlev Karlshøj |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
+0.64 |
|
42.42 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.61 |
|
42.57 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.64 |
|
42.67 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
|
44.92 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.88 |
|
50.37 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Hovborg Mikkelsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.88 |
|
53.05 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Olsen |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:55:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.80 |
|
43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.79 |
|
46.20 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.92 |
|
51.94 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Loke Lindhardt Mir |
2014 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.69 |
|
53.09 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frej Kaiser |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.78 |
|
58.15 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludwig Harreschou |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.66 |
|
58.37 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:55:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 10:56.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:42.33 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:44.11 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:47.53 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:48.35 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
3:11.11 |
+35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:14:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:46.89 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:52.76 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:55.31 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:00.64 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:16.02 |
+30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:14:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Damer Gruppe 4 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
3:19.80 |
+31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:24.46 |
+35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:14:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 11:15.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
2:29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:33.53 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:47.93 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:23:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Medley Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
3:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
3:06.37 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
3:10.26 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
3:16.07 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ditlev Karlshøj |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
3:23.24 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
3:36.36 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 11:23:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 11:25.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:03.60 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:05.82 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:08.10 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:08.62 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Høffer |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:14.36 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 12:49:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Larsen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:04.62 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:06.81 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:07.78 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:07.82 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:07.97 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:10.60 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:10.80 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:11.87 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:14.14 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Albrechtsen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:15.67 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 12:49:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:05.84 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:07.37 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:08.84 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:10.04 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:11.65 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:12.76 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:13.15 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:13.28 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:13.59 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:14.94 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:17.78 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bella Boysen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:18.18 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:18.31 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Ludvigsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:23.09 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cornelia Pranga Becher |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:23.46 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:29.72 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lærke Agnethe Christensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:52.16 |
+48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabella Carstensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:08.00 |
+1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 12:49:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer Gruppe 4 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:18.09 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:20.66 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:23.70 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:23.79 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Stoltenberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:24.66 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:26.23 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:28.94 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Ida Karlshøj |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:33.13 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Lærke Stengaard |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:33.13 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Annalaura R Svenstrup |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:33.84 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:50.18 |
+42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilja Busch Andersen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:07.87 |
+1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 12:49:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Damer Gruppe 5 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Hougaard Prüsse |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Norah Hultquist Moll |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:22.65 |
+32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 12:49:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 12:50.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Ingvordsen |
1996 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
57.40 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
59.39 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:06:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Madsen |
2005 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
55.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
56.64 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
59.91 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Rasmussen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
59.95 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:01.52 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:03.40 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Nielsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:04.34 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:04.80 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:06:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Mandsberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
59.25 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
59.70 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
59.90 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:00.51 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristian Fjordgaard Beuchert |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:01.52 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:02.64 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Dyrholm-Pilegaard |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:04.02 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Langkær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:04.09 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:04.17 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Johansen |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:07.79 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:08.09 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:14.13 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marius Alterskjær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:14.59 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Bardtrum |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:18.67 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ludvig William vahle Pedersen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:19.04 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:06:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:05.01 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:07.01 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:08.61 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:09.73 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:10.58 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:10.85 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:14.92 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:15.11 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:15.16 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:16.28 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:16.30 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:16.72 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:17.70 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:18.15 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anthon Grimstrup |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:18.54 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ditlev Karlshøj |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:18.64 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:20.50 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:22.44 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:29.57 |
+27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:30.59 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rasmus Hovborg Mikkelsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:38.17 |
+35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalte Grønbech |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Olsen |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:06:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:31.62 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:33.24 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludwig Harreschou |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:40.11 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:40.29 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Loke Lindhardt Mir |
2014 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:49.15 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frej Kaiser |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:01.12 |
+38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:06:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 13:06.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:27.92 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:34.00 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:07:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:23.52 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:30.30 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lena Daibess |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:51.13 |
+32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:07:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Butterfly Damer Gruppe 4 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:07:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 13:09.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Madsen |
2005 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:08.22 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:13.48 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:11:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:03.85 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noa Riis |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
1:06.03 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Ibsen |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:08.87 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
1:10.05 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:10.47 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:11:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ditlev Karlshøj |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
1:34.05 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:11:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 13:12.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Frisvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Holm |
1999 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
4:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
4:42.98 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:11.79 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:41:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Frisvømning Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
4:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
4:51.40 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
5:03.17 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
5:08.94 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
5:10.42 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
5:13.20 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
5:42.04 |
+55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Albrechtsen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
6:11.32 |
+1:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:41:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Frisvømning Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Skelvig |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
4:59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:12.00 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
5:12.12 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
5:12.59 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
5:19.95 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:24.14 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 13:41:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 13:42.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 400m Frisvømning Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Holm |
1996 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
4:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:18:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 400m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
4:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Rasmussen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
4:46.96 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:51.43 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:18:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
4:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Suikkanen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
4:37.72 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
4:40.32 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Dyrholm-Pilegaard |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
4:50.72 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Langkær |
2009 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
5:03.34 |
+25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig William vahle Pedersen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
6:20.76 |
+1:43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:18:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 400m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
4:48.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
4:56.31 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:02.88 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:27.44 |
+39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
5:55.38 |
+1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
5:55.79 |
+1:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
6:07.28 |
+1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robert Thorndal |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
6:41.12 |
+1:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
6:50.94 |
+2:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:18:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 14:19.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Brystsvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.82 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Høffer |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
40.95 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:40:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Larsen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
36.48 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
36.54 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.20 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.55 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.31 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
41.17 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
43.12 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
43.55 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
44.30 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:40:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
36.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
37.84 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
40.38 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
41.69 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.38 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.75 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
44.43 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
45.79 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
45.90 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
46.22 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
46.77 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
47.95 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
49.41 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bella Boysen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
50.86 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
53.79 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Agnethe Christensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
56.24 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabella Carstensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:09.60 |
+32.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelia Pranga Becher |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
2 brysttag under vand ef |
|
|
|
|
- |
|
Freja Dyrlund |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
d v/indslag v/mål |
|
|
|
|
- |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:40:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 4 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
43.78 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Stoltenberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
46.76 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
47.17 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
51.37 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
52.03 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annalaura R Svenstrup |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
55.28 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
58.22 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Stengaard |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
59.54 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:08.05 |
+30.95 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilja Busch Andersen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:35.74 |
+58.64 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
flere flybenspark efter st |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:40:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 5 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Hougaard Prüsse |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Norah Hultquist Moll |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:20.46 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:40:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 14:41.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Franck |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
32.31 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick S. Hansen |
2000 |
Swim Team Taastrup |
|
|
34.42 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Ingvordsen |
1996 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
35.70 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Grimstrup |
1979 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
37.93 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:28:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
32.88 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
32.92 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Nielsen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
38.08 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:28:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
36.55 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
36.83 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
39.81 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Johansen |
2009 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
39.99 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
40.27 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
44.69 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:28:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Westen Tingsted |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
43.64 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
43.96 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
44.10 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
45.21 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
46.26 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
47.20 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
|
|
48.39 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
50.14 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
50.36 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
50.54 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
55.29 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anthon Grimstrup |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
55.50 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ditlev Karlshøj |
2010 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
56.65 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Hovborg Mikkelsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:05.88 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Olsen |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:28:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 50m Brystsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Grimstrup |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
51.93 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
57.34 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
57.48 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
59.31 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Loke Lindhardt Mir |
2014 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:04.21 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludwig Harreschou |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:06.86 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frej Kaiser |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:07.34 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:28:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 14:30.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4x50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Svøm Slagelse Korsør piger 1 |
18 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
1:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
|
28.77 |
|
|
|
|
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
|
29.90 |
|
|
|
|
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
0728AO |
|
29.35 |
|
|
|
|
1:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Pico |
2008 |
0874AC |
|
28.67 |
|
|
|
|
1:56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stjerne Ladies 1 |
20 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
2:01.25 |
+4.56 |
|
|
|
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
|
29.90 |
|
|
|
|
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.90 |
|
|
|
|
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
|
30.58 |
|
|
|
|
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.58 |
|
|
|
|
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
|
30.45 |
|
|
|
|
1:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.45 |
|
|
|
|
1:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.32 |
|
|
|
|
2:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
0716AS |
|
30.32 |
|
|
|
|
2:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Svømsk piger 2 |
16 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:01.26 |
+4.57 |
|
|
|
|
Signe Skelvig |
2009 |
0984AA |
|
28.96 |
|
|
|
|
28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.96 |
|
|
|
|
28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
|
30.99 |
|
|
|
|
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.99 |
|
|
|
|
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
0908AF |
|
29.98 |
|
|
|
|
1:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.98 |
|
|
|
|
1:29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Attrup |
2007 |
0748AL |
|
31.33 |
|
|
|
|
2:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.33 |
|
|
|
|
2:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Talent Piger 1 |
14 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:01.39 |
+4.70 |
|
|
|
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
1018AA |
|
29.88 |
|
|
|
|
29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
1060AF |
|
30.22 |
|
|
|
|
1:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
0976AH |
|
30.49 |
|
|
|
|
1:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
1102AB |
|
30.80 |
|
|
|
|
2:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sk-Syd Piger |
18 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
2:03.84 |
+7.15 |
|
|
|
|
Emilie Larsen |
2005 |
0568AV |
|
31.11 |
|
|
|
|
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.11 |
|
|
|
|
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
0964BG |
|
32.94 |
|
|
|
|
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32.94 |
|
|
|
|
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
0576AU |
|
28.78 |
|
|
|
|
1:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.78 |
|
|
|
|
1:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Birkholm |
2008 |
0832AY |
|
31.01 |
|
|
|
|
2:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.01 |
|
|
|
|
2:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Super Sild |
13 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:04.37 |
+7.68 |
|
|
|
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
1144AD |
|
30.77 |
|
|
|
|
30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Skovgren |
2010 |
1054AK |
|
31.61 |
|
|
|
|
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
|
31.10 |
|
|
|
|
1:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
30.89 |
|
|
|
|
2:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SvømSK Piger4 |
12 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:51.33 |
+54.64 |
|
|
|
|
Annalaura R Svenstrup |
2011 |
1196AE |
|
41.20 |
|
|
|
|
41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
1294AL |
|
49.29 |
|
|
|
|
1:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Stengaard |
2011 |
1120AG |
|
42.60 |
|
|
|
|
2:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Heidebo |
2012 |
1290AC |
|
38.24 |
|
|
|
|
2:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:44:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 14:52.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4x50m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sk-Syd Drenge 1 |
19 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
1:43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
0923BC |
|
26.57 |
|
|
|
|
26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.57 |
|
|
|
|
26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
|
24.54 |
|
|
|
|
51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24.54 |
|
|
|
|
51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noa Riis |
2008 |
0859AE |
|
25.90 |
|
|
|
|
1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.90 |
|
|
|
|
1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Stabell |
2009 |
0951AF |
|
26.00 |
|
|
|
|
1:43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.00 |
|
|
|
|
1:43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kagekongerne |
15 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
1:47.72 |
+4.71 |
|
|
|
|
Emil Mandsberg |
2008 |
0885AD |
|
25.99 |
|
|
|
|
25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kindberg |
2008 |
0885AF |
|
29.00 |
|
|
|
|
54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
0821AA |
|
25.59 |
|
|
|
|
1:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Ibsen |
2008 |
0807AF |
|
27.14 |
|
|
|
|
1:47.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nyborg drenge |
18 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:50.02 |
+7.01 |
|
|
|
|
Oskar Mühring |
2006 |
0679AD |
|
27.55 |
|
|
|
|
27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
0799AB |
|
27.54 |
|
|
|
|
55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
0539AM |
|
29.36 |
|
|
|
|
1:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
|
25.57 |
|
|
|
|
1:50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sk-Syd Drenge 2 |
16 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
|
|
|
1:57.78 |
+14.77 |
|
|
|
|
Silas Nielsen |
2010 |
1091AJ |
|
31.32 |
|
|
|
|
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.32 |
|
|
|
|
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Kørup |
2007 |
0711AR |
|
28.98 |
|
|
|
|
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.98 |
|
|
|
|
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
0841AG |
|
27.60 |
|
|
|
|
1:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.60 |
|
|
|
|
1:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Suikkanen |
2009 |
0919BH |
|
29.88 |
|
|
|
|
1:57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.88 |
|
|
|
|
1:57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mejetærsker |
14 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:07.74 |
+24.73 |
|
|
|
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
0903AC |
|
32.14 |
|
|
|
|
32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
0903AC |
|
32.14 |
|
|
|
|
32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hvid |
2010 |
1041AE |
|
34.67 |
|
|
|
|
1:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.67 |
|
|
|
|
1:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
28.00 |
|
|
|
|
1:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.00 |
|
|
|
|
1:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Steen |
2011 |
1143AE |
|
32.93 |
|
|
|
|
2:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32.93 |
|
|
|
|
2:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SSK Drenge4 |
11 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:41.33 |
+58.32 |
|
|
|
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
1341AD |
|
43.45 |
|
|
|
|
43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Martinussen |
2013 |
1371AG |
|
40.25 |
|
|
|
|
1:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Brandstrup |
2012 |
1247AC |
|
39.77 |
|
|
|
|
2:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frimann |
2012 |
1251AC |
|
37.86 |
|
|
|
|
2:41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 14:44:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 14:52.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 50m Frisvømning Damer 99 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
29.29 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
29.33 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
30.06 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
30.27 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.03 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:39:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 10:40.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 105, 50m Frisvømning Herrer 99 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Slente |
2004 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
25.93 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
26.18 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
26.23 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
26.50 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan Rasmussen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
26.70 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2023 10:31:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2023 10:32.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|