Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
OP Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
310 |
3:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.97 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
304 |
3:26.53 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
296 |
3:28.29 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.13 |
(-20.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
277 |
3:33.00 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
268 |
3:35.35 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
173 |
4:09.01 |
+43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
159 |
4:16.31 |
+51.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.44 |
(+6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
144 |
4:25.06 |
+59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 9.56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
OP Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
571 |
2:47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.94 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
426 |
3:04.66 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.28 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
413 |
3:06.53 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.39 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
412 |
3:06.70 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.23 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
393 |
3:09.62 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.49 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
370 |
3:13.46 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.01 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
362 |
3:14.94 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.41 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
355 |
3:16.22 |
+28.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.17 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
346 |
3:17.82 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.01 |
(-10.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
335 |
3:19.98 |
+32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
334 |
3:20.13 |
+32.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.26 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
295 |
3:28.51 |
+41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
294 |
3:28.80 |
+41.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.34 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Palola |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
276 |
3:33.32 |
+45.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.82 |
(-6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
271 |
3:34.70 |
+47.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.76 |
(-7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
270 |
3:34.87 |
+47.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.92 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
237 |
3:44.47 |
+57.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.81 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
221 |
3:49.79 |
+1:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 9.56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
OP Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
582 |
2:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.74 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
566 |
2:47.92 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.31 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
538 |
2:50.79 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.90 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
404 |
3:07.81 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.73 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
331 |
3:20.84 |
+34.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.26 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mette Hagqvist |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
275 |
3:33.61 |
+47.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.53 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 9.56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 09.56.37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
353 |
2:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.63 |
(-9.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
170 |
3:47.08 |
+49.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.28 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
134 |
4:05.55 |
+1:07.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.08 |
(-22.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joachim Stephens |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
130 |
4:08.05 |
+1:09.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:08.53 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 10.09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
417 |
2:48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.77 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
369 |
2:55.53 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.69 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joona Talja |
2007 |
Uinti Tampere |
|
368 |
2:55.62 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.09 |
(+5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
349 |
2:58.86 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.28 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
342 |
3:00.02 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
308 |
3:06.40 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.81 |
(+10.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elis Luomala |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
277 |
3:13.13 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.69 |
(+15.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Perälä |
2008 |
Lapuan Virkiä |
|
234 |
3:24.29 |
+35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
219 |
3:28.80 |
+40.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.23 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 10.09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
581 |
2:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.77 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
431 |
2:46.70 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.38 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
428 |
2:47.10 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.14 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
408 |
2:49.72 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.47 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
342 |
3:00.02 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.16 |
(+9.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 10.09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 10.09.14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
389 |
1:18.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
318 |
1:24.11 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.88 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
318 |
1:24.12 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.97 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
283 |
1:27.41 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.44 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
280 |
1:27.77 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.80 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
264 |
1:29.46 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.73 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
253 |
1:30.83 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.31 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
250 |
1:31.10 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.17 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
242 |
1:32.07 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.88 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
242 |
1:32.15 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.71 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
229 |
1:33.83 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.78 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
225 |
1:34.42 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.60 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
218 |
1:35.37 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.37 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
217 |
1:35.48 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.08 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
211 |
1:36.38 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.91 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
209 |
1:36.74 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.25 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
205 |
1:37.29 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.72 |
(-13.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
201 |
1:38.02 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.91 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
185 |
1:40.67 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.99 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
183 |
1:41.06 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.25 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
178 |
1:42.00 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.59 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iina Nyberg |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
175 |
1:42.65 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.90 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
173 |
1:43.05 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.17 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hertta Lappalainen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
168 |
1:44.06 |
+25.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.20 |
(-11.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
167 |
1:44.25 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.48 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ronja Forslund |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
164 |
1:44.76 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.94 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
163 |
1:45.08 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.89 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
163 |
1:45.17 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.59 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
160 |
1:45.63 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.76 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
158 |
1:46.10 |
+27.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.45 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Milja Lyytikäinen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
156 |
1:46.57 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
153 |
1:47.29 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.04 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
147 |
1:48.78 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.76 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
146 |
1:48.97 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.57 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Fredrika Koivisto |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
142 |
1:49.91 |
+31.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.93 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
137 |
1:51.20 |
+32.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.24 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
124 |
1:55.16 |
+36.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.85 |
(-7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
107 |
2:00.88 |
+42.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.71 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
102 |
2:02.83 |
+44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Saga Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
66 |
2:21.86 |
+1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
50m |
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
50m |
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 13.09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
485 |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.31 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
462 |
1:14.28 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.76 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
459 |
1:14.43 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.56 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
446 |
1:15.18 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.46 |
(-14.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
435 |
1:15.81 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.54 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
429 |
1:16.12 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.75 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
414 |
1:17.07 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
400 |
1:17.92 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.60 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
392 |
1:18.48 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.79 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
386 |
1:18.87 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.67 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
350 |
1:21.47 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.53 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
340 |
1:22.30 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.24 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
338 |
1:22.44 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.83 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
338 |
1:22.46 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.51 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
324 |
1:23.58 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.31 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
317 |
1:24.24 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.07 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
316 |
1:24.34 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.08 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
314 |
1:24.46 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.58 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
309 |
1:24.94 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.53 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
306 |
1:25.17 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
306 |
1:25.23 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
303 |
1:25.47 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.06 |
(-9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
300 |
1:25.78 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.25 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
284 |
1:27.31 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.10 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
281 |
1:27.66 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.75 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
263 |
1:29.59 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.92 |
(-6.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
220 |
1:35.15 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.56 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
217 |
1:35.53 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
212 |
1:36.23 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.90 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
201 |
1:37.93 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.72 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
201 |
1:38.07 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.71 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Silja Pulkkinen |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
165 |
1:44.62 |
+31.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.25 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
152 |
1:47.61 |
+34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
151 |
1:47.83 |
+34.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.25 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 13.09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
536 |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
492 |
1:12.76 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
487 |
1:13.02 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
464 |
1:14.17 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.70 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
464 |
1:14.17 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
450 |
1:14.94 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.84 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
448 |
1:15.06 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
411 |
1:17.22 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
391 |
1:18.51 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
emilia härkönen |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
|
380 |
1:19.27 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.06 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
338 |
1:22.44 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aada Antila |
2007 |
Lapuan Virkiä |
|
337 |
1:22.48 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.32 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
298 |
1:26.01 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.81 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Hietanen |
2005 |
Lapuan Virkiä |
|
296 |
1:26.18 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
163 |
1:45.10 |
+34.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(+9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
50m |
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 13.09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 13.14.57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
320 |
1:15.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.71 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
294 |
1:17.60 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.25 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eino Tonteri |
2010 |
Nokian Pyry |
|
272 |
1:19.61 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.15 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
249 |
1:21.92 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
232 |
1:23.94 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.10 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
196 |
1:28.74 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.67 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
186 |
1:30.24 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.86 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Paananen |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
179 |
1:31.46 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.84 |
(-12.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
178 |
1:31.60 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.77 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
173 |
1:32.52 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.40 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
171 |
1:32.89 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.09 |
(-11.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
166 |
1:33.72 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.29 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
158 |
1:35.36 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.76 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
158 |
1:35.41 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.99 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
156 |
1:35.83 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.10 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aro Härönoja |
2010 |
Oulun Lohet |
|
153 |
1:36.30 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Markus Ontronen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
146 |
1:37.92 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.17 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
145 |
1:38.14 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.17 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
134 |
1:40.65 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.94 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
126 |
1:42.84 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.60 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
118 |
1:45.01 |
+29.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.50 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
112 |
1:46.99 |
+31.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.07 |
(-7.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eemi Antila |
2014 |
Lapuan Virkiä |
|
110 |
1:47.46 |
+32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aleksi Kemppainen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
106 |
1:48.89 |
+33.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.51 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vilho Tonteri |
2013 |
Nokian Pyry |
|
103 |
1:49.92 |
+34.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.94 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Luka Takatalo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
101 |
1:50.59 |
+35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aatos Rantsi |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
93 |
1:53.75 |
+38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emil Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
82 |
1:58.52 |
+43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Niko Tokola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
82 |
1:58.72 |
+43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
75 |
2:01.87 |
+46.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.43 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
75 |
2:02.35 |
+46.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Urho Saari |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 11.04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
608 |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.43 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
394 |
1:10.34 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.47 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
391 |
1:10.53 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.43 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
368 |
1:11.96 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.87 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
343 |
1:13.67 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
335 |
1:14.28 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.51 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
325 |
1:14.99 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.73 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
319 |
1:15.48 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.78 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
309 |
1:16.32 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.78 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
308 |
1:16.38 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.17 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
291 |
1:17.86 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.09 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
286 |
1:18.25 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.79 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
274 |
1:19.39 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.93 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veikka Niku |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
249 |
1:21.93 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.05 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
249 |
1:21.96 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
243 |
1:22.64 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.23 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
220 |
1:25.42 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.52 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
206 |
1:27.31 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.14 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matias Hietala |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
170 |
1:33.02 |
+32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
159 |
1:35.20 |
+34.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.43 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aaro Sorvoja |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
141 |
1:39.11 |
+38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
137 |
1:39.86 |
+38.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.79 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 11.04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
582 |
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.16 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
552 |
1:02.89 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.78 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
497 |
1:05.11 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.22 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
425 |
1:08.60 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.57 |
(+5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
362 |
1:12.37 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.91 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
356 |
1:12.78 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.98 |
(-8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
321 |
1:15.29 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.70 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 11.04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 11.04.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Vapaauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
319 |
2:45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.44 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
300 |
2:48.63 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.81 |
(-15.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
265 |
2:55.88 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.91 |
(-22.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
240 |
3:01.61 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.77 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
235 |
3:03.00 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.93 |
(-25.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alina Nygård |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
231 |
3:04.04 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.55 |
(-20.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
213 |
3:08.95 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.23 |
(-13.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sanni Häivälä |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
160 |
3:27.88 |
+42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bella Nikkilä |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
124 |
3:46.39 |
+1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
107 |
3:57.57 |
+1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Jade Simonen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Sara Väisänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 11.34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Vapaauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
648 |
2:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.53 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
549 |
2:17.93 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.02 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
540 |
2:18.69 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.14 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
534 |
2:19.18 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.86 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
517 |
2:20.73 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.34 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
499 |
2:22.38 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.00 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
477 |
2:24.58 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.76 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
455 |
2:26.86 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.53 |
(-12.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
426 |
2:30.09 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.49 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
422 |
2:30.52 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.48 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
403 |
2:32.86 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.87 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
402 |
2:32.98 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.87 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
391 |
2:34.41 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.66 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
Uinti Tampere |
|
389 |
2:34.72 |
+24.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.61 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
384 |
2:35.33 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.89 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
373 |
2:36.91 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.31 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
373 |
2:36.91 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.09 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
371 |
2:37.11 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.36 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
369 |
2:37.44 |
+26.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.88 |
(+5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
358 |
2:39.02 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.21 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
355 |
2:39.50 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.32 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
352 |
2:40.00 |
+29.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.24 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
|
346 |
2:40.89 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.99 |
(+6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
338 |
2:42.09 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.16 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aliina Elli Ester Valjus |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
336 |
2:42.39 |
+31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Palola |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
323 |
2:44.55 |
+34.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.16 |
(-9.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
282 |
2:52.25 |
+41.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.33 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
260 |
2:56.84 |
+46.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.72 |
(-12.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
245 |
3:00.46 |
+49.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.93 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
238 |
3:02.10 |
+51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
233 |
3:03.42 |
+52.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.84 |
(-8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Eedla Kinnunen |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
169 |
3:24.09 |
+1:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
147 |
3:33.60 |
+1:23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
136 |
3:39.25 |
+1:28.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.78 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
122 |
3:47.21 |
+1:36.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:59.47 |
(-12.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 11.34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
625 |
2:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.39 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
591 |
2:14.56 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.34 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
583 |
2:15.20 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.06 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
564 |
2:16.67 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.49 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
527 |
2:19.87 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.70 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
497 |
2:22.54 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.54 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
492 |
2:23.06 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.53 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
477 |
2:24.58 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.69 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
466 |
2:25.72 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.91 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
444 |
2:28.09 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.25 |
(+5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
421 |
2:30.73 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.02 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
410 |
2:31.98 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.85 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
394 |
2:34.03 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.91 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
327 |
2:43.88 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.01 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
262 |
2:56.43 |
+44.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.75 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 11.34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 13.18.59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
279 |
2:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.79 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
247 |
2:42.49 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.07 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
225 |
2:47.56 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.47 |
(-18.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
215 |
2:50.17 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.15 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
198 |
2:54.97 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
188 |
2:57.75 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.21 |
(-11.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pietu Pasuri |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
181 |
3:00.29 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
166 |
3:05.24 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.49 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
163 |
3:06.43 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.11 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
146 |
3:13.38 |
+37.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.04 |
(-19.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
139 |
3:16.71 |
+40.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.06 |
(-9.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
127 |
3:22.82 |
+46.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.28 |
(+8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
57 |
4:24.97 |
+1:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 11.58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
603 |
2:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.94 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
517 |
2:07.07 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.69 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
504 |
2:08.09 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.93 |
(+6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
455 |
2:12.58 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.92 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
|
449 |
2:13.14 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.81 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
440 |
2:14.05 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.69 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
434 |
2:14.71 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.17 |
(-7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
423 |
2:15.82 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.61 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
|
419 |
2:16.26 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.56 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Atte Katajisto |
2009 |
Uinti Tampere |
|
414 |
2:16.81 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.88 |
(-8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
409 |
2:17.32 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
395 |
2:18.96 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.86 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
391 |
2:19.38 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.72 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luka Heikkuri |
2009 |
Uinti Tampere |
|
388 |
2:19.80 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.80 |
(-9.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
387 |
2:19.88 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.41 |
(-7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
361 |
2:23.15 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.83 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
344 |
2:25.49 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.39 |
(-14.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Edvin Pulkkinen |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
308 |
2:30.90 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.11 |
(-20.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
305 |
2:31.49 |
+30.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.23 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
304 |
2:31.64 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.35 |
(+4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Atte Kiviniemi |
2007 |
Lapuan Virkiä |
|
297 |
2:32.77 |
+32.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.84 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
|
293 |
2:33.53 |
+32.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.59 |
(-18.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
290 |
2:33.95 |
+33.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.36 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
264 |
2:38.88 |
+38.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.46 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
257 |
2:40.26 |
+39.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.25 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
195 |
2:55.83 |
+55.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.90 |
(-9.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
170 |
3:03.87 |
+1:03.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.97 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
137 |
3:17.81 |
+1:17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.37 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 11.58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
672 |
1:56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.09 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
529 |
2:06.09 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.59 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
491 |
2:09.28 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.21 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
376 |
2:21.27 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.41 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
289 |
2:34.10 |
+37.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.36 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
282 |
2:35.47 |
+39.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.47 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 11.58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 11.58.42 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
104 |
51.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.79 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adelia Rantsi |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
103 |
51.96 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.70 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
102 |
52.13 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.61 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hertta Lappalainen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 12.22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
359 |
34.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.51 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
288 |
36.96 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
285 |
37.11 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
218 |
40.57 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.35 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
212 |
40.93 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.09 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
207 |
41.28 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.18 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
204 |
41.47 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.43 |
(-8.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
185 |
42.84 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
178 |
43.40 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.88 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
177 |
43.50 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.43 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
165 |
44.51 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.39 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
152 |
45.70 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.76 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
151 |
45.87 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
146 |
46.32 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.26 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
145 |
46.46 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.83 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
143 |
46.63 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.80 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iina Nyberg |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
143 |
46.67 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.75 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
138 |
47.25 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.60 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Forslund |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
132 |
47.94 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.33 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
118 |
49.67 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.55 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
111 |
50.69 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.91 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
107 |
51.40 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.48 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
101 |
52.38 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.47 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
100 |
52.55 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
98 |
52.96 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.71 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
89 |
54.56 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.50 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
87 |
55.12 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.01 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
52 |
1:05.16 |
+30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 12.22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
572 |
29.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
569 |
29.47 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
532 |
30.14 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.77 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
525 |
30.28 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
487 |
31.04 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
469 |
31.43 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
454 |
31.77 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
437 |
32.18 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
423 |
32.52 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
395 |
33.27 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
386 |
33.53 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
368 |
34.08 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.61 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
368 |
34.08 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
361 |
34.30 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
357 |
34.42 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.34 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
354 |
34.53 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
347 |
34.75 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
329 |
35.37 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.18 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
323 |
35.58 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
323 |
35.59 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
316 |
35.84 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
316 |
35.86 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
311 |
36.03 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
306 |
36.22 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.70 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
292 |
36.82 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.94 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
290 |
36.87 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
289 |
36.95 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.59 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
283 |
37.18 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.47 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
275 |
37.55 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.34 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
259 |
38.29 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.44 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Korri |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
255 |
38.50 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.48 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
255 |
38.51 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
254 |
38.55 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
233 |
39.70 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.56 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
220 |
40.46 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.61 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Aliina Elli Ester Valjus |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
209 |
41.15 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
206 |
41.35 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.42 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
205 |
41.41 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
198 |
41.89 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.85 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
196 |
42.02 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.31 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
193 |
42.25 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.77 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
185 |
42.84 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.26 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
178 |
43.38 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.93 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
174 |
43.75 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.42 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
168 |
44.22 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.17 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Silja Pulkkinen |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
159 |
45.02 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.26 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
140 |
46.98 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.71 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
133 |
47.77 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.66 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
131 |
48.00 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.38 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Viia Unkuri |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
129 |
48.31 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Eedla Kinnunen |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
123 |
49.12 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
119 |
49.55 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.04 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
92 |
53.93 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.67 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
89 |
54.69 |
+25.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.50 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Malla Määttä |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 12.22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
601 |
28.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
553 |
29.76 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
549 |
29.83 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
543 |
29.93 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
537 |
30.04 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
534 |
30.10 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
527 |
30.23 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
521 |
30.36 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
513 |
30.50 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
504 |
30.68 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
497 |
30.84 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
493 |
30.91 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.39 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
493 |
30.92 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
490 |
30.97 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.77 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
469 |
31.44 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
462 |
31.59 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
428 |
32.41 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.35 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
406 |
32.97 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
403 |
33.07 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
385 |
33.58 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
380 |
33.72 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
366 |
34.13 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
365 |
34.17 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
350 |
34.65 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.40 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
345 |
34.81 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
335 |
35.16 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.64 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mette Hagqvist |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
328 |
35.41 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hanna Hietanen |
2005 |
Lapuan Virkiä |
|
317 |
35.80 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
290 |
36.88 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Angelica Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
277 |
37.46 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
229 |
39.89 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
192 |
42.29 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.74 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Yuhong Qiu-Kaikkonen |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
190 |
42.47 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
175 |
43.63 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.03 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
137 |
47.34 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.46 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 12.22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 12.22.37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Paananen |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
119 |
45.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.55 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilho Tonteri |
2013 |
Nokian Pyry |
|
64 |
55.50 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 12.36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
309 |
32.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eino Tonteri |
2010 |
Nokian Pyry |
|
264 |
34.70 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
219 |
36.91 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
212 |
37.31 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.16 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
170 |
40.15 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.04 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
162 |
40.84 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.84 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
144 |
42.45 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.42 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
142 |
42.62 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.79 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
131 |
43.75 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.25 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
113 |
45.96 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.65 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
110 |
46.34 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.58 |
(-18.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
105 |
47.20 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.38 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
102 |
47.54 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.24 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
82 |
51.13 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.69 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
69 |
54.16 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.80 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elmer Sandbacka |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
53 |
59.06 |
+26.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.25 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Evert Sandbacka |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
25m |
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 12.36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
528 |
27.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.04 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
464 |
28.75 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
450 |
29.04 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
432 |
29.44 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
425 |
29.61 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
|
412 |
29.92 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
390 |
30.47 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
383 |
30.66 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
378 |
30.79 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
376 |
30.84 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
|
373 |
30.91 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
353 |
31.50 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
348 |
31.66 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.97 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
331 |
32.17 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
300 |
33.24 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
298 |
33.33 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
296 |
33.39 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
289 |
33.67 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Misha Samoilenko |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
282 |
33.94 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
265 |
34.67 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
262 |
34.80 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
256 |
35.05 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matias Torppa |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
253 |
35.21 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.40 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veikka Niku |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
250 |
35.35 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
236 |
36.03 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
231 |
36.25 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.46 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
230 |
36.32 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
227 |
36.47 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Atte Kiviniemi |
2007 |
Lapuan Virkiä |
|
202 |
37.91 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
195 |
38.34 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.28 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Edvin Pulkkinen |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
185 |
39.06 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
178 |
39.55 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.83 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
174 |
39.88 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.76 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
156 |
41.34 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
145 |
42.39 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kristian Perälä |
2008 |
Lapuan Virkiä |
|
139 |
42.97 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 12.36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
635 |
25.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.66 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Topias Nygård |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
625 |
26.04 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.19 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
491 |
28.22 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
442 |
29.22 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
414 |
29.87 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
393 |
30.38 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
379 |
30.75 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
331 |
32.18 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 12.36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 12.36.39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
308 |
1:34.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.48 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
308 |
1:34.89 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.26 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
256 |
1:40.99 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.37 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
254 |
1:41.16 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.42 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
251 |
1:41.65 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.86 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
248 |
1:42.01 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.06 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
242 |
1:42.89 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.22 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
239 |
1:43.26 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.09 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
236 |
1:43.76 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.97 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
232 |
1:44.23 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.79 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
226 |
1:45.17 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.18 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
224 |
1:45.51 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.04 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
223 |
1:45.68 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.13 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
211 |
1:47.71 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.97 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
208 |
1:48.23 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.12 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
204 |
1:48.77 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.78 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
199 |
1:49.81 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.27 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
194 |
1:50.60 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.04 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aada Seppänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
184 |
1:52.70 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.41 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Milja Lyytikäinen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
177 |
1:54.04 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.17 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
176 |
1:54.41 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.91 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
170 |
1:55.55 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.48 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
169 |
1:55.77 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.22 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
157 |
1:58.79 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.78 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
156 |
1:59.09 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.02 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
146 |
2:01.77 |
+26.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.85 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ronja Forslund |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
141 |
2:03.12 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.96 |
(-7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
138 |
2:04.03 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.09 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
138 |
2:04.09 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.34 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
137 |
2:04.10 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.08 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
137 |
2:04.29 |
+29.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.92 |
(-14.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
135 |
2:04.91 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Saga Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
135 |
2:04.96 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sohvi Aliisa Laurila |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
131 |
2:06.26 |
+31.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.43 |
(-7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Minttu Kauppinen |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
120 |
2:09.81 |
+34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jade Simonen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
117 |
2:10.96 |
+36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
114 |
2:11.99 |
+37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kerttu Kärki |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
112 |
2:12.97 |
+38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Bella Nikkilä |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
107 |
2:14.89 |
+40.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.66 |
(+10.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mette Kelloniemi |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
98 |
2:18.63 |
+43.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.28 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jessiina Pääkkö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
98 |
2:18.87 |
+44.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.80 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Kiia Hautakoski |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
80 |
2:28.47 |
+53.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
50m |
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden tai kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tultaessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 16.43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
623 |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.99 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
587 |
1:16.56 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.76 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
493 |
1:21.13 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.94 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
491 |
1:21.27 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.60 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
461 |
1:23.01 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.48 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
460 |
1:23.02 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.63 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
451 |
1:23.58 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.99 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
442 |
1:24.14 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.98 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
441 |
1:24.23 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
416 |
1:25.84 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.35 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
405 |
1:26.61 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.85 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
402 |
1:26.87 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.53 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
399 |
1:27.06 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.33 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
383 |
1:28.25 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.03 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
377 |
1:28.74 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.06 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
359 |
1:30.23 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.19 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
|
357 |
1:30.37 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.56 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
357 |
1:30.37 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.77 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
356 |
1:30.47 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.76 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
348 |
1:31.10 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.04 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
343 |
1:31.56 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.23 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
342 |
1:31.63 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.18 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
341 |
1:31.71 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.81 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
338 |
1:32.02 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.70 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Uinti Tampere |
|
336 |
1:32.17 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.42 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
336 |
1:32.22 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.49 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
Uinti Tampere |
|
329 |
1:32.85 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.18 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
328 |
1:32.95 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
328 |
1:32.96 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
323 |
1:33.46 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.65 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
316 |
1:34.08 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.07 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
300 |
1:35.78 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.07 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
294 |
1:36.43 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.60 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
289 |
1:36.89 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
286 |
1:37.25 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.03 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
284 |
1:37.46 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.44 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
283 |
1:37.58 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.83 |
(-8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
275 |
1:38.53 |
+23.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.08 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
264 |
1:39.93 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.64 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emma Korri |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
261 |
1:40.27 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.22 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
261 |
1:40.29 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.31 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Aliina Elli Ester Valjus |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
253 |
1:41.39 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.23 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
248 |
1:41.97 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.50 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
239 |
1:43.24 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.93 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
238 |
1:43.48 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.00 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
237 |
1:43.57 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.59 |
(-11.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emma Palola |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
231 |
1:44.40 |
+29.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.68 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
231 |
1:44.47 |
+29.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.79 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
226 |
1:45.13 |
+30.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.93 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
209 |
1:48.02 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.51 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
206 |
1:48.56 |
+33.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.72 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
204 |
1:48.90 |
+33.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.22 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
200 |
1:49.60 |
+34.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.60 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
197 |
1:50.06 |
+35.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.42 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
179 |
1:53.65 |
+38.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.87 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
177 |
1:54.20 |
+39.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.52 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Silja Pulkkinen |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
162 |
1:57.63 |
+42.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.46 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
154 |
1:59.49 |
+44.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.31 |
(-8.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
140 |
2:03.34 |
+48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
117 |
2:10.79 |
+55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
109 |
2:13.88 |
+58.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.29 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 16.43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
607 |
1:15.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.01 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
579 |
1:16.93 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.13 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
573 |
1:17.20 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.06 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
543 |
1:18.59 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
527 |
1:19.35 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.93 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
524 |
1:19.51 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
515 |
1:19.97 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.73 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
494 |
1:21.07 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
483 |
1:21.72 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
469 |
1:22.54 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.26 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
463 |
1:22.88 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.32 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
435 |
1:24.63 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.92 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
412 |
1:26.15 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.51 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
394 |
1:27.46 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(+6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
335 |
1:32.28 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.73 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
318 |
1:33.86 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.12 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
316 |
1:34.12 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.25 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
299 |
1:35.86 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.28 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
284 |
1:37.49 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.10 |
(+7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mette Hagqvist |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
275 |
1:38.52 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.34 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 16.43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 16.43.09 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
272 |
1:27.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.90 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
213 |
1:35.12 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.91 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eino Tonteri |
2010 |
Nokian Pyry |
|
201 |
1:36.99 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.55 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
187 |
1:39.32 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.83 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
179 |
1:40.88 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.84 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Ontronen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
172 |
1:42.13 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.56 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aro Härönoja |
2010 |
Oulun Lohet |
|
172 |
1:42.26 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
169 |
1:42.87 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.55 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
162 |
1:44.33 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.46 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
159 |
1:44.98 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.14 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
140 |
1:49.36 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.11 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
132 |
1:51.47 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.18 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evert Sandbacka |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
130 |
1:52.12 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.71 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
128 |
1:52.64 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.77 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
126 |
1:53.22 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.02 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
125 |
1:53.65 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.86 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
125 |
1:53.76 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.11 |
(-9.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joachim Stephens |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
117 |
1:56.27 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.21 |
(+6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
113 |
1:57.35 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.74 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aleksi Kemppainen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
109 |
1:58.84 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.30 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eemi Antila |
2014 |
Lapuan Virkiä |
|
99 |
2:02.69 |
+34.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.42 |
(-15.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
92 |
2:05.60 |
+37.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.82 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
86 |
2:08.43 |
+40.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.43 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elmer Sandbacka |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
65 |
2:21.07 |
+53.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
50m |
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 17.06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
489 |
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
465 |
1:13.41 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.77 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
447 |
1:14.34 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.25 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
401 |
1:17.08 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.52 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
397 |
1:17.36 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
388 |
1:17.94 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.28 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
372 |
1:19.06 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.30 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Talja |
2007 |
Uinti Tampere |
|
368 |
1:19.31 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.62 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
363 |
1:19.69 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
361 |
1:19.83 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.45 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
356 |
1:20.21 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.40 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
350 |
1:20.65 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
348 |
1:20.82 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.04 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luka Heikkuri |
2009 |
Uinti Tampere |
|
321 |
1:23.06 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.37 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
308 |
1:24.14 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.55 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
304 |
1:24.53 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
303 |
1:24.67 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.89 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
302 |
1:24.77 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.03 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
297 |
1:25.22 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.97 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
287 |
1:26.17 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.02 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
278 |
1:27.12 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.82 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
269 |
1:28.04 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.86 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
269 |
1:28.11 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.18 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
|
250 |
1:30.21 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.78 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
242 |
1:31.21 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.08 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kristian Perälä |
2008 |
Lapuan Virkiä |
|
239 |
1:31.59 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.89 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
235 |
1:32.08 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.30 |
(-6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Onni Mattas |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
226 |
1:33.31 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.74 |
(-6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Misha Samoilenko |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
221 |
1:34.01 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.17 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
221 |
1:34.05 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.08 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
215 |
1:34.85 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.47 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Edvin Pulkkinen |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
199 |
1:37.30 |
+25.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.37 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
190 |
1:38.82 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.86 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aaro Sorvoja |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
128 |
1:52.66 |
+40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
109 |
1:58.96 |
+46.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.12 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
103 |
2:00.99 |
+48.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.60 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 17.06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
490 |
1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.29 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
473 |
1:12.97 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.72 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
456 |
1:13.87 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.77 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
404 |
1:16.92 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
404 |
1:16.94 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.82 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Atte Leinonen |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
398 |
1:17.31 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
385 |
1:18.16 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.97 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
332 |
1:22.11 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.69 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
277 |
1:27.19 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.05 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Touko Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
186 |
1:39.52 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.60 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 17.06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 19.52.49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
OP Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
258 |
42.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.93 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
207 |
45.55 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.16 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
195 |
46.47 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.49 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Häcklin |
2013 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
151 |
50.61 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.05 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
132 |
52.88 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.66 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
132 |
52.88 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siiri Pellikka |
2013 |
Oulun Lohet |
|
109 |
56.31 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.78 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mette Kelloniemi |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
93 |
59.46 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.66 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
86 |
1:01.00 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.33 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 17.46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
OP Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
377 |
37.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.79 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
305 |
40.08 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.17 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
293 |
40.60 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.74 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
288 |
40.85 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.22 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
287 |
40.87 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.25 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
248 |
42.90 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.68 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
248 |
42.93 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.09 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iida Jääskeläinen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
218 |
44.82 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.49 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
216 |
44.96 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.27 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
209 |
45.45 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.16 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
206 |
45.63 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.02 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
199 |
46.15 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.57 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
193 |
46.61 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.23 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aada Seppänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
192 |
46.75 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.29 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iina Nyberg |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
190 |
46.85 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.49 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
188 |
47.08 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.97 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alina Nygård |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
187 |
47.12 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.78 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ronja Forslund |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
176 |
48.09 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.94 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Fredrika Koivisto |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
152 |
50.49 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.71 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Väisänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
150 |
50.69 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.77 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
149 |
50.81 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.12 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
139 |
52.01 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.57 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
137 |
52.29 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.62 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
131 |
52.99 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.82 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sanni Häivälä |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
129 |
53.30 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
128 |
53.40 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.56 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silja Kumpula |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
98 |
58.45 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(-8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Minttu Kauppinen |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
96 |
58.75 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kerttu Kärki |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
94 |
59.24 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sohvi Aliisa Laurila |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
90 |
1:00.16 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kiia Hautakoski |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
72 |
1:04.78 |
+27.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
65 |
1:07.07 |
+29.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 17.46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
OP Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
565 |
32.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
456 |
35.05 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
435 |
35.59 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
433 |
35.66 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.83 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
412 |
36.25 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.14 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
411 |
36.26 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.94 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
410 |
36.29 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
409 |
36.33 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.83 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
Uinti Tampere |
|
406 |
36.42 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.28 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Uinti Tampere |
|
394 |
36.78 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.03 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
391 |
36.87 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
381 |
37.19 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
377 |
37.34 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.03 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
364 |
37.78 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
361 |
37.89 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
348 |
38.33 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
343 |
38.51 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.76 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
336 |
38.80 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
329 |
39.06 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.23 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
326 |
39.17 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
|
314 |
39.67 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.10 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
311 |
39.80 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.06 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
302 |
40.20 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.41 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
293 |
40.61 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.16 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
292 |
40.66 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
280 |
41.24 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.50 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aliina Elli Ester Valjus |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
249 |
42.84 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.44 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
242 |
43.27 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.44 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Korri |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
238 |
43.51 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.56 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
227 |
44.18 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.14 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Palola |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
225 |
44.35 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.31 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
222 |
44.53 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.67 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
209 |
45.46 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Viia Unkuri |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
201 |
45.99 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.34 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
182 |
47.59 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.80 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
172 |
48.43 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.87 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Silja Pulkkinen |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
165 |
49.14 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
163 |
49.37 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
122 |
54.38 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.23 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
117 |
55.12 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.29 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
110 |
56.16 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.10 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 17.46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
OP Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
663 |
30.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
618 |
31.67 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
604 |
31.91 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
558 |
32.76 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
505 |
33.88 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.65 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
499 |
34.00 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
467 |
34.77 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
448 |
35.24 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.64 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
emilia härkönen |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
|
436 |
35.56 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
429 |
35.75 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
393 |
36.81 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Angelica Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
389 |
36.95 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
372 |
37.49 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
372 |
37.50 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
344 |
38.47 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
330 |
39.02 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mette Hagqvist |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
293 |
40.62 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.52 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
215 |
45.02 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
157 |
49.95 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(+5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 17.46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 17.46.38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Paananen |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
191 |
41.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.27 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
139 |
45.71 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.87 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
132 |
46.51 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.63 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
125 |
47.40 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.25 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
120 |
48.00 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.42 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilho Tonteri |
2013 |
Nokian Pyry |
|
107 |
49.93 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.79 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
88 |
53.28 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.08 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
84 |
53.96 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.29 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
75 |
56.06 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.37 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elmeri Andersen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
47 |
1:05.60 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Urho Saari |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 18.01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
233 |
38.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.17 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
195 |
40.86 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.85 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
183 |
41.71 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.01 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
178 |
42.09 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.45 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aro Härönoja |
2010 |
Oulun Lohet |
|
170 |
42.75 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
158 |
43.80 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.02 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
150 |
44.61 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.64 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
140 |
45.63 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.43 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Ranta |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
130 |
46.73 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Reino Sikala |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
126 |
47.22 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
97 |
51.50 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.23 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elmer Sandbacka |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
56 |
1:01.94 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.16 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 18.01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
614 |
27.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
460 |
30.71 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
|
366 |
33.13 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
339 |
33.98 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
|
326 |
34.42 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
310 |
35.03 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
290 |
35.79 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
285 |
36.02 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
276 |
36.38 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.46 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
260 |
37.14 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
237 |
38.28 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
|
226 |
38.91 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
211 |
39.78 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.55 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
210 |
39.87 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.68 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
167 |
43.00 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.99 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 18.01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Topias Nygård |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
621 |
27.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.85 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
534 |
29.21 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
526 |
29.37 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
471 |
30.46 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
465 |
30.59 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
390 |
32.43 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
362 |
33.26 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
361 |
33.28 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
348 |
33.69 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
283 |
36.11 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.40 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 18.01.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 18.01.31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
393 |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.15 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
354 |
1:13.03 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
346 |
1:13.64 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
340 |
1:14.08 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.13 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
321 |
1:15.50 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.53 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
318 |
1:15.74 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
310 |
1:16.36 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
291 |
1:17.95 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.61 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
287 |
1:18.37 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
262 |
1:20.79 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.50 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
258 |
1:21.13 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.42 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
255 |
1:21.47 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.45 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
248 |
1:22.20 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.20 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
244 |
1:22.75 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.96 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
240 |
1:23.16 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
238 |
1:23.43 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.51 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
235 |
1:23.68 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.73 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alina Nygård |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
222 |
1:25.30 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.82 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
221 |
1:25.45 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.03 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
213 |
1:26.57 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.56 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
211 |
1:26.77 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.52 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
210 |
1:26.93 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.12 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
207 |
1:27.35 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.90 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iina Nyberg |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
203 |
1:27.85 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.59 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
195 |
1:29.06 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.56 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
194 |
1:29.29 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.61 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
191 |
1:29.72 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.96 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
188 |
1:30.14 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.19 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Milja Lyytikäinen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
183 |
1:31.06 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.67 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
180 |
1:31.44 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.92 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
175 |
1:32.34 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.75 |
(-9.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
166 |
1:33.99 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.82 |
(-8.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
164 |
1:34.44 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.09 |
(-14.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sara Väisänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
162 |
1:34.70 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.56 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
153 |
1:36.61 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.33 |
(+6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
150 |
1:37.26 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.84 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sanni Häivälä |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
147 |
1:37.93 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.09 |
(-23.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Adelia Rantsi |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
143 |
1:38.80 |
+28.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.89 |
(-8.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Saga Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
138 |
1:39.94 |
+29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jade Simonen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
135 |
1:40.74 |
+30.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.80 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Fredrika Koivisto |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
134 |
1:40.86 |
+30.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.67 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
131 |
1:41.56 |
+31.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.10 |
(-12.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
129 |
1:42.30 |
+31.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.61 |
(-19.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
128 |
1:42.54 |
+31.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.26 |
(+4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
127 |
1:42.65 |
+32.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.08 |
(-13.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Bella Nikkilä |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
122 |
1:44.20 |
+33.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.03 |
(-18.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
119 |
1:45.09 |
+34.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.81 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Silja Kumpula |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
108 |
1:48.29 |
+37.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.23 |
(-17.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
105 |
1:49.38 |
+38.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.99 |
(-12.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Minttu Kauppinen |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
101 |
1:50.84 |
+40.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.01 |
(-7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
100 |
1:51.26 |
+40.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.40 |
(-8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
68 |
2:06.36 |
+55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Jessiina Pääkkö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
64 |
2:08.99 |
+58.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.56 |
(-13.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 18.41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
678 |
58.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.54 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
639 |
1:00.01 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.06 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
601 |
1:01.27 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.61 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
589 |
1:01.67 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.70 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
577 |
1:02.11 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.74 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
564 |
1:02.56 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.55 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
532 |
1:03.80 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.69 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
518 |
1:04.38 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.38 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
478 |
1:06.13 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.68 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
477 |
1:06.18 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.26 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
474 |
1:06.30 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.47 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
467 |
1:06.65 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.81 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
443 |
1:07.81 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.27 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
442 |
1:07.85 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.64 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
428 |
1:08.60 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.24 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
424 |
1:08.79 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
424 |
1:08.79 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.33 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
416 |
1:09.23 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
414 |
1:09.34 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.57 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
409 |
1:09.65 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.72 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
396 |
1:10.36 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.93 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
394 |
1:10.48 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.27 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
387 |
1:10.93 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.06 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
387 |
1:10.93 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.14 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
382 |
1:11.21 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.69 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
374 |
1:11.73 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
371 |
1:11.91 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.65 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
368 |
1:12.11 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.44 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
367 |
1:12.16 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.23 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
366 |
1:12.28 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
362 |
1:12.51 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.43 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
357 |
1:12.85 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.99 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
348 |
1:13.48 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
342 |
1:13.91 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.49 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Korri |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
341 |
1:13.99 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.34 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Aliina Elli Ester Valjus |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
339 |
1:14.11 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.52 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
332 |
1:14.63 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
326 |
1:15.13 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
312 |
1:16.17 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.09 |
(+6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
312 |
1:16.18 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.41 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
305 |
1:16.77 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.96 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
300 |
1:17.19 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.87 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
296 |
1:17.52 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
292 |
1:17.89 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
285 |
1:18.50 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.49 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
285 |
1:18.51 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.25 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
278 |
1:19.23 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.83 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
277 |
1:19.26 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.31 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
266 |
1:20.31 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.26 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
261 |
1:20.91 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.29 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
255 |
1:21.46 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.05 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
248 |
1:22.25 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.46 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
243 |
1:22.77 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.74 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
236 |
1:23.56 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.32 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
233 |
1:23.93 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.27 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Viia Unkuri |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
233 |
1:24.02 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
231 |
1:24.19 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.02 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
225 |
1:24.96 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.65 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Eedla Kinnunen |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
212 |
1:26.59 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.61 |
(-9.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
198 |
1:28.62 |
+29.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.87 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Inga Kangas |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
197 |
1:28.72 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.03 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
162 |
1:34.77 |
+35.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.17 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
156 |
1:36.05 |
+37.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.47 |
(-10.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
123 |
1:43.71 |
+44.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.08 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
122 |
1:44.14 |
+45.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.33 |
(+6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
91 |
1:54.70 |
+55.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.95 |
(+6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 18.41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
693 |
58.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.66 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
666 |
59.20 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.11 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aina Keiski |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
627 |
1:00.39 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.78 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
625 |
1:00.46 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.37 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
622 |
1:00.56 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.57 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
622 |
1:00.57 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.77 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
551 |
1:03.05 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.06 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
549 |
1:03.15 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.95 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
536 |
1:03.65 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.93 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
531 |
1:03.82 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
525 |
1:04.09 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.79 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
510 |
1:04.71 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.92 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
507 |
1:04.81 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.64 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
488 |
1:05.64 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
484 |
1:05.85 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
476 |
1:06.20 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.08 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
461 |
1:06.91 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.90 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hanna Hietanen |
2005 |
Lapuan Virkiä |
|
450 |
1:07.46 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.80 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
emilia härkönen |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
|
441 |
1:07.91 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.65 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
437 |
1:08.10 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.94 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
437 |
1:08.14 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.80 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
410 |
1:09.60 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.68 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
398 |
1:10.27 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.16 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
385 |
1:11.04 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.55 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
381 |
1:11.29 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.51 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
376 |
1:11.64 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
329 |
1:14.88 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.68 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
254 |
1:21.55 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
210 |
1:26.87 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.04 |
(+6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 18.41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 18.43.14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
369 |
1:05.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eino Tonteri |
2010 |
Nokian Pyry |
|
339 |
1:07.14 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.65 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
288 |
1:10.88 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.65 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
285 |
1:11.19 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.37 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
258 |
1:13.58 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
252 |
1:14.15 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.46 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
249 |
1:14.43 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.44 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
237 |
1:15.72 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.41 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Paananen |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
222 |
1:17.31 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.39 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
219 |
1:17.69 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
200 |
1:20.03 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.48 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
markus nissinen |
2010 |
Iisalmen Uimarit |
|
194 |
1:20.92 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.18 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joonas Malo |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
193 |
1:21.02 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.81 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
192 |
1:21.15 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.95 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
190 |
1:21.42 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.55 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
177 |
1:23.38 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.79 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Markus Ontronen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
175 |
1:23.63 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
173 |
1:24.00 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.38 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
169 |
1:24.60 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.67 |
(+5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
158 |
1:26.50 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.06 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aleksi Kemppainen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
158 |
1:26.51 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.66 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
158 |
1:26.65 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.27 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
157 |
1:26.70 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.60 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
155 |
1:27.22 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Joachim Stephens |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
146 |
1:28.99 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.35 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eemi Antila |
2014 |
Lapuan Virkiä |
|
130 |
1:32.35 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.27 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
116 |
1:35.99 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.72 |
(+6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
115 |
1:36.22 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.91 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
114 |
1:36.49 |
+31.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.76 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Urho Saari |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
103 |
1:39.81 |
+34.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.67 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eemil Karjalainen |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
100 |
1:40.79 |
+35.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.39 |
(-8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Niko Tokola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
93 |
1:43.11 |
+37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anton Ranta |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
92 |
1:43.76 |
+38.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.89 |
(+11.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Evert Sandbacka |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
91 |
1:43.85 |
+38.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.97 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
65 |
1:56.19 |
+50.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.31 |
(-15.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Eemeli Halonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
63 |
1:57.58 |
+52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
61 |
1:59.01 |
+53.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.98 |
(+8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emil Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
55 |
2:03.16 |
+57.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Reino Sikala |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 19.11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
617 |
55.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.83 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
534 |
57.74 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.50 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
496 |
59.19 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.35 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
490 |
59.40 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.73 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
470 |
1:00.24 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.48 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joona Talja |
2007 |
Uinti Tampere |
|
467 |
1:00.38 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.01 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
463 |
1:00.56 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.42 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
458 |
1:00.79 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.87 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
449 |
1:01.18 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.46 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luka Heikkuri |
2009 |
Uinti Tampere |
|
441 |
1:01.56 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.81 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Atte Katajisto |
2009 |
Uinti Tampere |
|
438 |
1:01.68 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.17 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
434 |
1:01.86 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.07 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
425 |
1:02.30 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.77 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
420 |
1:02.56 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.80 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
418 |
1:02.67 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.11 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
406 |
1:03.26 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.02 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
400 |
1:03.57 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.07 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
399 |
1:03.64 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.16 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
392 |
1:03.99 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.57 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
381 |
1:04.61 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.66 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
373 |
1:05.09 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.65 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
367 |
1:05.41 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.84 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
366 |
1:05.47 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.85 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
353 |
1:06.29 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.11 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
350 |
1:06.48 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.46 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
345 |
1:06.81 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.94 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
334 |
1:07.51 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.28 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Misha Samoilenko |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
333 |
1:07.56 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.75 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
331 |
1:07.68 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.87 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Edvin Pulkkinen |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
331 |
1:07.71 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.82 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
326 |
1:08.02 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.42 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Atte Kiviniemi |
2007 |
Lapuan Virkiä |
|
325 |
1:08.12 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.05 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
323 |
1:08.24 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.90 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
295 |
1:10.33 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Veikka Niku |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
282 |
1:11.44 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.05 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
273 |
1:12.19 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.53 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
272 |
1:12.28 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
271 |
1:12.37 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
260 |
1:13.36 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
260 |
1:13.40 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Matias Torppa |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
255 |
1:13.84 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Onni Mattas |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
252 |
1:14.16 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.33 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
230 |
1:16.40 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.87 |
(-6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
229 |
1:16.57 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.32 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Kristian Perälä |
2008 |
Lapuan Virkiä |
|
226 |
1:16.93 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.72 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Aaro Sorvoja |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
217 |
1:17.88 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(-8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Matias Hietala |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
204 |
1:19.53 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.12 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
200 |
1:20.04 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Jesse Malo |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
176 |
1:23.51 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.11 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
150 |
1:28.17 |
+33.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.44 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
118 |
1:35.29 |
+40.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.13 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 19.11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
637 |
54.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.20 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
588 |
55.92 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.65 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
564 |
56.71 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.76 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
520 |
58.25 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.23 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
460 |
1:00.67 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.85 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
440 |
1:01.60 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.76 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
365 |
1:05.56 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
349 |
1:06.53 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.03 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
302 |
1:09.82 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.14 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Touko Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
240 |
1:15.37 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 19.11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 19.11.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 6x50m 3 x Medley + 3 x Freestyle Women 15 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Vieskan Uimarit Ferrari |
15 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
3:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Anni Lämpsä |
2008 |
08A816 |
|
39.04 |
|
|
|
|
39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
08A093 |
|
34.31 |
|
|
|
|
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Iida Eskola |
2008 |
08B066 |
|
32.14 |
|
|
|
|
1:45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Lämpsä |
2008 |
08A816 |
|
31.43 |
|
|
|
|
2:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
08A093 |
|
28.66 |
|
|
|
|
2:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Eskola |
2008 |
08B066 |
|
31.04 |
|
|
|
|
3:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
OU NER 1 |
14 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
3:17.02 |
+0.40 |
|
|
|
|
varpu saastamoinen |
2009 |
09A072 |
|
35.60 |
|
|
|
|
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
09A305 |
|
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saimi Lylander |
2009 |
09B004 |
|
1:43.66 |
|
|
|
|
1:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
varpu saastamoinen |
2009 |
09A072 |
|
31.03 |
|
|
|
|
2:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
09A305 |
|
2:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saimi Lylander |
2009 |
09B004 |
|
3:17.02 |
|
|
|
|
3:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KemPy R2 Joukkue 1 |
15 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
3:23.84 |
+7.22 |
|
|
|
|
Milla Mikkonen |
2008 |
08A707 |
|
36.23 |
|
|
|
|
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Haikola |
2009 |
09A416 |
|
38.98 |
|
|
|
|
1:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neela Poropudas |
2009 |
09A200 |
|
31.64 |
|
|
|
|
1:46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Mikkonen |
2008 |
08A707 |
|
32.59 |
|
|
|
|
2:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Haikola |
2009 |
09A416 |
|
32.71 |
|
|
|
|
2:52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Neela Poropudas |
2009 |
09A200 |
|
31.69 |
|
|
|
|
3:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uinti Tampere 1 |
15 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
3:27.87 |
+11.25 |
|
|
|
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
08A232 |
|
35.29 |
|
|
|
|
35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nella Kuivanen |
2008 |
08A497 |
|
39.77 |
|
|
|
|
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
08A967 |
|
37.08 |
|
|
|
|
1:52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
08A232 |
|
31.25 |
|
|
|
|
2:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nella Kuivanen |
2008 |
08A497 |
|
31.09 |
|
|
|
|
2:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
08A967 |
|
33.39 |
|
|
|
|
3:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kokkolan Uimaseura B-tytöt 1 |
15 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
3:30.01 |
+13.39 |
|
|
|
|
Meimi Heikell |
2009 |
09A297 |
|
5:37.71 |
|
|
|
|
5:37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
09A181 |
|
4:59.52 |
|
|
|
|
38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Girod |
2008 |
08A573 |
|
39.34 |
|
|
|
|
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meimi Heikell |
2009 |
09A297 |
|
33.76 |
|
|
|
|
1:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
09A181 |
|
33.06 |
|
|
|
|
2:24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Girod |
2008 |
08A573 |
|
1:05.66 |
|
|
|
|
3:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
KemPy R2 Joukkue 2 |
15 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
3:31.07 |
+14.45 |
|
|
|
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
08A861 |
|
38.80 |
|
|
|
|
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noora Haikola |
2011 |
11A054 |
|
37.58 |
|
|
|
|
1:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Moona Vahe |
2009 |
09B210 |
|
35.63 |
|
|
|
|
1:52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
08A861 |
|
33.05 |
|
|
|
|
2:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noora Haikola |
2011 |
11A054 |
|
31.66 |
|
|
|
|
2:56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moona Vahe |
2009 |
09B210 |
|
34.35 |
|
|
|
|
3:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
KemPy R2 Joukkue 3 |
15 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
3:32.78 |
+16.16 |
|
|
|
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
08A458 |
|
39.52 |
|
|
|
|
39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
09A550 |
|
39.22 |
|
|
|
|
1:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanna Törmä |
2008 |
08A531 |
|
33.81 |
|
|
|
|
1:52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
08A458 |
|
33.80 |
|
|
|
|
2:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
09A550 |
|
2:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanna Törmä |
2008 |
08A531 |
|
3:32.78 |
|
|
|
|
3:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vieskan Uima hurrikaani |
14 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
3:33.28 |
+16.66 |
|
|
|
|
Emma Raudasoja |
2009 |
09B327 |
|
38.38 |
|
|
|
|
38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Myllylä |
2009 |
09B236 |
|
39.34 |
|
|
|
|
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
09A470 |
|
34.95 |
|
|
|
|
1:52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Raudasoja |
2009 |
09B327 |
|
37.70 |
|
|
|
|
2:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Myllylä |
2009 |
09B236 |
|
29.83 |
|
|
|
|
3:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
09A470 |
|
33.08 |
|
|
|
|
3:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Uinti Tampere 2 |
13 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
3:38.61 |
+21.99 |
|
|
|
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
10A376 |
|
36.94 |
|
|
|
|
36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lydia Arvola |
2010 |
10A183 |
|
42.17 |
|
|
|
|
1:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
10A185 |
|
37.82 |
|
|
|
|
1:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
10A376 |
|
33.97 |
|
|
|
|
2:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lydia Arvola |
2010 |
10A183 |
|
33.58 |
|
|
|
|
3:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
10A185 |
|
34.13 |
|
|
|
|
3:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kemin Työväen Uimarit kolmo |
15 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
3:40.82 |
+24.20 |
|
|
|
|
Lilly Isomaa |
2008 |
08B353 |
|
38.30 |
|
|
|
|
38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Erika Eronen |
2008 |
08B271 |
|
41.05 |
|
|
|
|
1:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juulia Koskinen |
2010 |
10A407 |
|
36.63 |
|
|
|
|
1:55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Isomaa |
2008 |
08B353 |
|
35.29 |
|
|
|
|
2:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erika Eronen |
2008 |
08B271 |
|
34.79 |
|
|
|
|
3:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juulia Koskinen |
2010 |
10A407 |
|
34.76 |
|
|
|
|
3:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
TaTU Tampere |
15 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
3:44.96 |
+28.34 |
|
|
|
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
12A229 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
08A388 |
|
1:26.44 |
|
|
|
|
1:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Viiu Levola |
2008 |
08A023 |
|
34.81 |
|
|
|
|
2:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
12A229 |
|
36.33 |
|
|
|
|
2:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
08A388 |
|
35.21 |
|
|
|
|
3:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viiu Levola |
2008 |
08A023 |
|
32.17 |
|
|
|
|
3:44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kokkolan Uimaseura - b-tytöt |
15 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
3:49.96 |
+33.34 |
|
|
|
|
Aliina Elli Ester Valjus |
2009 |
09B301 |
|
41.95 |
|
|
|
|
41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Palola |
2008 |
08A736 |
|
46.57 |
|
|
|
|
1:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Korri |
2008 |
08B303 |
|
38.05 |
|
|
|
|
2:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aliina Elli Ester Valjus |
2009 |
09B301 |
|
33.99 |
|
|
|
|
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Palola |
2008 |
08A736 |
|
35.11 |
|
|
|
|
3:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Korri |
2008 |
08B303 |
|
34.29 |
|
|
|
|
3:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
ou kr4 1 |
13 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
4:07.50 |
+50.88 |
|
|
|
|
Elisa Bolszak |
2010 |
10A599 |
|
42.75 |
|
|
|
|
42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Taika Kauppi |
2011 |
11A826 |
|
38.15 |
|
|
|
|
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Vesa |
2011 |
11B118 |
|
55.81 |
|
|
|
|
2:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Bolszak |
2010 |
10A599 |
|
38.88 |
|
|
|
|
2:55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Taika Kauppi |
2011 |
11A826 |
|
35.21 |
|
|
|
|
3:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viivi Vesa |
2011 |
11B118 |
|
36.70 |
|
|
|
|
4:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ou kr4 2 |
11 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
4:09.04 |
+52.42 |
|
|
|
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
12A655 |
|
1:32.94 |
|
|
|
|
1:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Mattas |
2012 |
12A070 |
|
1:28.41 |
|
|
|
|
3:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilja Lehto |
2012 |
12A440 |
|
32.28 |
|
|
|
|
3:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
12A655 |
|
35.41 |
|
|
|
|
4:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Mattas |
2012 |
12A070 |
|
4:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilja Lehto |
2012 |
12A440 |
|
4:09.04 |
|
|
|
|
4:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kemin Uimaseura j´Joukkue 2 |
13 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
4:36.84 |
+1:20.2 |
|
|
|
|
Helmi Kangas |
2012 |
12A541 |
|
52.07 |
|
|
|
|
52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Hilla Näsi |
2010 |
10B019 |
|
45.39 |
|
|
|
|
1:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
11A837 |
|
51.14 |
|
|
|
|
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Kangas |
2012 |
12A541 |
|
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilla Näsi |
2010 |
10B019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
11A837 |
|
4:36.84 |
|
|
|
|
4:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lapuan Virkiä |
18 |
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
3:54.50 |
+37.88 |
|
|
|
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
09A628 |
|
39.71 |
|
|
|
|
39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viia Unkuri |
2009 |
09B479 |
|
52.14 |
|
|
|
|
1:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Hietanen |
2005 |
05A830 |
|
35.70 |
|
|
|
|
2:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Hietanen |
2005 |
05A830 |
|
2:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada Antila |
2007 |
07A530 |
|
3:21.45 |
|
|
|
|
3:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Hietanen |
2005 |
05A830 |
|
33.05 |
|
|
|
|
3:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Haapajärven Kiilat j´Joukkue 2 |
12 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
200m |
|
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
iida harmaala |
2012 |
12A982 |
|
2:20.77 |
|
|
|
|
2:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Kärki |
2011 |
|
|
43.44 |
|
|
|
|
3:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
12A482 |
|
1:01.69 |
|
|
|
|
4:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
iida harmaala |
2012 |
12A982 |
|
47.42 |
|
|
|
|
4:53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Kärki |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
12A482 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 19.46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 6x50m 3 x Medley + 3 x Freestyle Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Oulun Lohet Sm I+E+I |
22 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
3:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
01A626 |
|
32.67 |
|
|
|
|
32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Krüger |
2007 |
07A037 |
|
32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iinu Tiainen |
2007 |
07A747 |
|
1:36.19 |
|
|
|
|
1:36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
01A626 |
|
29.71 |
|
|
|
|
2:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Krüger |
2007 |
07A037 |
|
30.39 |
|
|
|
|
2:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iinu Tiainen |
2007 |
07A747 |
|
30.91 |
|
|
|
|
3:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajaanin Uimaseura |
17 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
3:11.52 |
+4.32 |
|
|
|
|
Vilja Takalo |
2006 |
06A331 |
|
34.10 |
|
|
|
|
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vanamo Huotari |
2008 |
08A718 |
|
35.06 |
|
|
|
|
1:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Kemppainen |
2007 |
07A590 |
|
1:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilja Takalo |
2006 |
06A331 |
|
2:10.21 |
|
|
|
|
2:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vanamo Huotari |
2008 |
08A718 |
|
30.48 |
|
|
|
|
2:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Kemppainen |
2007 |
07A590 |
|
30.83 |
|
|
|
|
3:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kemin Työväen Uimarit 2 ykös |
18 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
3:22.91 |
+15.71 |
|
|
|
|
Pinja Junttari |
2006 |
06A106 |
|
35.28 |
|
|
|
|
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Jutta Mört |
2005 |
05B027 |
|
35.60 |
|
|
|
|
1:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Saara Nissinen |
2006 |
06A834 |
|
35.96 |
|
|
|
|
1:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Junttari |
2006 |
06A106 |
|
31.07 |
|
|
|
|
2:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jutta Mört |
2005 |
05B027 |
|
30.89 |
|
|
|
|
2:48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saara Nissinen |
2006 |
06A834 |
|
34.11 |
|
|
|
|
3:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
OU kr1s |
17 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
3:30.63 |
+23.43 |
|
|
|
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
06B002 |
|
37.71 |
|
|
|
|
37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riia Aho |
2007 |
07A677 |
|
40.20 |
|
|
|
|
1:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
07A713 |
|
1:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
06B002 |
|
2:24.07 |
|
|
|
|
2:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Riia Aho |
2007 |
07A677 |
|
34.49 |
|
|
|
|
2:58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
07A713 |
|
32.07 |
|
|
|
|
3:30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kemin Uimaseura |
19 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
3:43.37 |
+36.17 |
|
|
|
|
Heini Kela |
2009 |
09A683 |
|
39.28 |
|
|
|
|
39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
08B211 |
|
39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saana Näsi |
2004 |
04A952 |
|
1:59.85 |
|
|
|
|
1:59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heini Kela |
2009 |
09A683 |
|
33.16 |
|
|
|
|
2:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
08B211 |
|
37.10 |
|
|
|
|
3:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Saana Näsi |
2004 |
04A952 |
|
33.26 |
|
|
|
|
3:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lapuan Virkiä |
18 |
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
3:54.50 |
+47.30 |
|
|
|
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
09A628 |
|
39.71 |
|
|
|
|
39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viia Unkuri |
2009 |
09B479 |
|
52.14 |
|
|
|
|
1:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Hietanen |
2005 |
05A830 |
|
35.70 |
|
|
|
|
2:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Hietanen |
2005 |
05A830 |
|
2:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada Antila |
2007 |
07A530 |
|
3:21.45 |
|
|
|
|
3:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Hietanen |
2005 |
05A830 |
|
33.05 |
|
|
|
|
3:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Haapajärven Kiilat |
16 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
|
|
4:17.98 |
+1:10.7 |
|
|
|
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
10A512 |
|
3:16.62 |
|
|
|
|
3:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Kuisma |
2011 |
11A979 |
|
2:27.85 |
|
|
|
|
48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
07A921 |
|
51.86 |
|
|
|
|
1:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
10A512 |
|
40.85 |
|
|
|
|
2:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Kuisma |
2011 |
11A979 |
|
41.48 |
|
|
|
|
3:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
07A921 |
|
1:15.02 |
|
|
|
|
4:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kemin Uimaseura j´Joukkue 2 |
13 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
4:36.84 |
+1:29.6 |
|
|
|
|
Helmi Kangas |
2012 |
12A541 |
|
52.07 |
|
|
|
|
52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilla Näsi |
2010 |
10B019 |
|
45.39 |
|
|
|
|
1:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
11A837 |
|
51.14 |
|
|
|
|
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Kangas |
2012 |
12A541 |
|
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilla Näsi |
2010 |
10B019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
11A837 |
|
4:36.84 |
|
|
|
|
4:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vieskan Uima hurrikaani |
14 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
3:33.28 |
+26.08 |
|
|
|
|
Emma Raudasoja |
2009 |
09B327 |
|
38.38 |
|
|
|
|
38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Myllylä |
2009 |
09B236 |
|
39.34 |
|
|
|
|
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
09A470 |
|
34.95 |
|
|
|
|
1:52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Raudasoja |
2009 |
09B327 |
|
37.70 |
|
|
|
|
2:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Mette Myllylä |
2009 |
09B236 |
|
29.83 |
|
|
|
|
3:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
09A470 |
|
33.08 |
|
|
|
|
3:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 19.46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 19.46.37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 6x50m 3 x Medley + 3 x Freestyle Men 16 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Uinti Tampere 1 |
16 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
2:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Joona Talja |
2007 |
07A040 |
|
32.18 |
|
|
|
|
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
07A073 |
|
31.73 |
|
|
|
|
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Veeti Puustinen |
2007 |
07A893 |
|
28.69 |
|
|
|
|
1:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joona Talja |
2007 |
07A040 |
|
28.64 |
|
|
|
|
2:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
07A073 |
|
25.74 |
|
|
|
|
2:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veeti Puustinen |
2007 |
07A893 |
|
27.64 |
|
|
|
|
2:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Uinti Tampere 2 |
16 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
3:06.55 |
+11.93 |
|
|
|
|
Petter Kaskela |
2007 |
07A839 |
|
34.60 |
|
|
|
|
34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Georg Aspholm |
2008 |
08A121 |
|
35.10 |
|
|
|
|
1:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
07A991 |
|
30.06 |
|
|
|
|
1:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Petter Kaskela |
2007 |
07A839 |
|
29.77 |
|
|
|
|
2:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Georg Aspholm |
2008 |
08A121 |
|
28.32 |
|
|
|
|
2:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
07A991 |
|
28.70 |
|
|
|
|
3:06.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
OU Uppotukit |
15 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
3:13.22 |
+18.60 |
|
|
|
|
Oskari Matilainen |
2008 |
08A616 |
|
32.96 |
|
|
|
|
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
08A273 |
|
38.79 |
|
|
|
|
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Pulli |
2009 |
09A932 |
|
30.40 |
|
|
|
|
1:42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskari Matilainen |
2008 |
08A616 |
|
28.48 |
|
|
|
|
2:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
08A273 |
|
32.78 |
|
|
|
|
2:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Pulli |
2009 |
09A932 |
|
29.81 |
|
|
|
|
3:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uinti Tampere 3 |
14 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
3:13.49 |
+18.87 |
|
|
|
|
Matias Haapala |
2009 |
09A518 |
|
35.94 |
|
|
|
|
35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luka Heikkuri |
2009 |
09A825 |
|
36.29 |
|
|
|
|
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atte Katajisto |
2009 |
09A663 |
|
31.35 |
|
|
|
|
1:43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Haapala |
2009 |
09A518 |
|
31.74 |
|
|
|
|
2:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luka Heikkuri |
2009 |
09A825 |
|
29.17 |
|
|
|
|
2:44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atte Katajisto |
2009 |
09A663 |
|
29.00 |
|
|
|
|
3:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kokkolan Uimaseura B-pojat |
15 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
3:26.18 |
+31.56 |
|
|
|
|
Lucas Girod |
2010 |
10A412 |
|
37.84 |
|
|
|
|
37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Herman Sandbacka |
2008 |
08A739 |
|
35.34 |
|
|
|
|
1:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edvin Pulkkinen |
2008 |
08A737 |
|
36.55 |
|
|
|
|
1:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Girod |
2010 |
10A412 |
|
32.15 |
|
|
|
|
2:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Sandbacka |
2008 |
08A739 |
|
2:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edvin Pulkkinen |
2008 |
08A737 |
|
3:26.18 |
|
|
|
|
3:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
KemPy R2 Joukkue 1 |
14 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
3:26.97 |
+32.35 |
|
|
|
|
Leevi Rasila |
2009 |
09A033 |
|
36.59 |
|
|
|
|
36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veikka Palo |
2009 |
09A201 |
|
37.88 |
|
|
|
|
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Salmela |
2011 |
11A166 |
|
35.83 |
|
|
|
|
1:50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leevi Rasila |
2009 |
09A033 |
|
28.86 |
|
|
|
|
2:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veikka Palo |
2009 |
09A201 |
|
34.22 |
|
|
|
|
2:53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Salmela |
2011 |
11A166 |
|
33.59 |
|
|
|
|
3:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kajaanin Uimaseura |
14 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
3:30.24 |
+35.62 |
|
|
|
|
Iikka Kepanen |
2009 |
09A588 |
|
38.64 |
|
|
|
|
38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joonas Karppinen |
2009 |
09B018 |
|
43.22 |
|
|
|
|
1:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
09A308 |
|
32.82 |
|
|
|
|
1:54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Iikka Kepanen |
2009 |
09A588 |
|
29.82 |
|
|
|
|
2:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Joonas Karppinen |
2009 |
09B018 |
|
33.98 |
|
|
|
|
2:58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
09A308 |
|
31.76 |
|
|
|
|
3:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kemin Työväen Uimarit kolmo |
15 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
3:33.55 |
+38.93 |
|
|
|
|
Iivari Tihinen |
2009 |
09A704 |
|
40.10 |
|
|
|
|
40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
08B001 |
|
42.62 |
|
|
|
|
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
09A684 |
|
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Tihinen |
2009 |
09A704 |
|
2:28.66 |
|
|
|
|
2:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
08B001 |
|
32.57 |
|
|
|
|
3:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
09A684 |
|
32.32 |
|
|
|
|
3:33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lapuan Virkiä |
16 |
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
3:35.11 |
+40.49 |
|
|
|
|
Atte Kiviniemi |
2007 |
07A253 |
|
37.69 |
|
|
|
|
37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Perälä |
2008 |
08A953 |
|
40.79 |
|
|
|
|
1:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Torppa |
2009 |
09A645 |
|
34.84 |
|
|
|
|
1:53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atte Kiviniemi |
2007 |
07A253 |
|
31.41 |
|
|
|
|
2:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Perälä |
2008 |
08A953 |
|
35.14 |
|
|
|
|
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Torppa |
2009 |
09A645 |
|
35.24 |
|
|
|
|
3:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Uinti Tampere 4 |
15 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
3:38.27 |
+43.65 |
|
|
|
|
Eliel Grönroos |
2009 |
09A486 |
|
41.47 |
|
|
|
|
41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Alex Isotalo |
2009 |
09A480 |
|
40.65 |
|
|
|
|
1:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rossi |
2008 |
08A250 |
|
1:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eliel Grönroos |
2009 |
09A486 |
|
2:32.71 |
|
|
|
|
2:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alex Isotalo |
2009 |
09A480 |
|
32.77 |
|
|
|
|
3:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rossi |
2008 |
08A250 |
|
32.79 |
|
|
|
|
3:38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tornion Uimaseura |
15 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
4:14.59 |
+1:19.9 |
|
|
|
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
10A564 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aaro Sorvoja |
2008 |
08B369 |
|
1:39.79 |
|
|
|
|
1:39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
10A565 |
|
41.10 |
|
|
|
|
2:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
10A564 |
|
42.66 |
|
|
|
|
3:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aaro Sorvoja |
2008 |
08B369 |
|
34.69 |
|
|
|
|
3:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
10A565 |
|
36.35 |
|
|
|
|
4:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
OU kr4 |
12 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
4:15.75 |
+1:21.1 |
|
|
|
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
11A271 |
|
43.93 |
|
|
|
|
43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Paavola |
2011 |
11A415 |
|
49.54 |
|
|
|
|
1:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
11A273 |
|
46.34 |
|
|
|
|
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
11A271 |
|
39.08 |
|
|
|
|
2:58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Henry Paavola |
2011 |
11A415 |
|
36.59 |
|
|
|
|
3:35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
11A273 |
|
40.27 |
|
|
|
|
4:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Haapajärven Kiilat |
19 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
|
|
3:57.51 |
+1:02.8 |
|
|
|
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
09B302 |
|
48.00 |
|
|
|
|
48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saku Numminen |
2008 |
08A865 |
|
52.72 |
|
|
|
|
1:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eero Åvist |
2004 |
04B390 |
|
36.96 |
|
|
|
|
2:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
09B302 |
|
34.88 |
|
|
|
|
2:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saku Numminen |
2008 |
08A865 |
|
31.55 |
|
|
|
|
3:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eero Åvist |
2004 |
04B390 |
|
33.40 |
|
|
|
|
3:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 19.46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 6x50m 3 x Medley + 3 x Freestyle Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
ER 1 |
19 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
06A373 |
|
30.99 |
|
|
|
|
30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.99 |
|
|
|
|
30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Siurua |
2005 |
05A631 |
|
34.10 |
|
|
|
|
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.10 |
|
|
|
|
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jere Hannuksela |
2004 |
04A877 |
|
25.97 |
|
|
|
|
1:31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.97 |
|
|
|
|
1:31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
06A373 |
|
26.30 |
|
|
|
|
1:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.30 |
|
|
|
|
1:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Siurua |
2005 |
05A631 |
|
29.45 |
|
|
|
|
2:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.45 |
|
|
|
|
2:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jere Hannuksela |
2004 |
04A877 |
|
25.61 |
|
|
|
|
2:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.61 |
|
|
|
|
2:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oulun Lohet SM |
20 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
2:55.05 |
+2.63 |
|
|
|
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
03A344 |
|
32.18 |
|
|
|
|
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
08A802 |
|
31.79 |
|
|
|
|
1:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexey Savelyev |
2007 |
07A876 |
|
27.96 |
|
|
|
|
1:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
03A344 |
|
27.80 |
|
|
|
|
1:59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
08A802 |
|
26.99 |
|
|
|
|
2:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexey Savelyev |
2007 |
07A876 |
|
28.33 |
|
|
|
|
2:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Haapajärven Kiilat |
19 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
|
|
3:57.51 |
+1:05.0 |
|
|
|
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
09B302 |
|
48.00 |
|
|
|
|
48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saku Numminen |
2008 |
08A865 |
|
52.72 |
|
|
|
|
1:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eero Åvist |
2004 |
04B390 |
|
36.96 |
|
|
|
|
2:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
09B302 |
|
34.88 |
|
|
|
|
2:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saku Numminen |
2008 |
08A865 |
|
31.55 |
|
|
|
|
3:24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Eero Åvist |
2004 |
04B390 |
|
33.40 |
|
|
|
|
3:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tornion Uimaseura |
15 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
4:14.59 |
+1:22.1 |
|
|
|
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
10A564 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aaro Sorvoja |
2008 |
08B369 |
|
1:39.79 |
|
|
|
|
1:39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
10A565 |
|
41.10 |
|
|
|
|
2:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
10A564 |
|
42.66 |
|
|
|
|
3:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aaro Sorvoja |
2008 |
08B369 |
|
34.69 |
|
|
|
|
3:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
10A565 |
|
36.35 |
|
|
|
|
4:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
KemPy R2 Joukkue 2 |
0 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 19.46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 19.46.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
315 |
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.23 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
234 |
1:29.94 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
201 |
1:34.66 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.96 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
165 |
1:41.00 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.11 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
134 |
1:48.33 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.37 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 11.17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Lyytikäinen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
549 |
1:07.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.95 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
533 |
1:08.41 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
453 |
1:12.21 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.33 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
422 |
1:13.93 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.30 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
419 |
1:14.10 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.90 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Uinti Tampere |
|
402 |
1:15.15 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.64 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
358 |
1:18.13 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.47 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
336 |
1:19.77 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.28 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
299 |
1:22.92 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.60 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
|
265 |
1:26.36 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.48 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
261 |
1:26.74 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.25 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
244 |
1:28.68 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.82 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
226 |
1:31.03 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.96 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 11.17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Autofix1.com Oulu Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
579 |
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
572 |
1:06.82 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
544 |
1:07.96 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.04 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
517 |
1:09.09 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.08 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
511 |
1:09.39 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
507 |
1:09.55 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.64 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
479 |
1:10.89 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.82 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
443 |
1:12.77 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.28 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
438 |
1:13.05 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.54 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 11.17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 11.17.37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eino Tonteri |
2010 |
Nokian Pyry |
|
264 |
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.04 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
153 |
1:32.31 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
121 |
1:39.81 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.27 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 11.29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
563 |
59.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.14 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
484 |
1:02.98 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.60 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
458 |
1:04.13 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.31 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
411 |
1:06.46 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.46 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
393 |
1:07.51 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.03 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
357 |
1:09.67 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
|
357 |
1:09.69 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.47 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
342 |
1:10.69 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.04 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
291 |
1:14.62 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.49 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Atte Katajisto |
2009 |
Uinti Tampere |
|
288 |
1:14.86 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.78 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
270 |
1:16.43 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.51 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
249 |
1:18.53 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.04 |
(-9.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
231 |
1:20.51 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.81 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
201 |
1:24.32 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.63 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
175 |
1:28.26 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.53 |
(-10.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
161 |
1:30.79 |
+30.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.72 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
131 |
1:37.26 |
+37.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.77 |
(-13.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 11.29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
645 |
57.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.53 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
460 |
1:04.04 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.32 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
452 |
1:04.40 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.99 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
447 |
1:04.64 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.72 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 11.29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 11.29.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Sekauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
322 |
3:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.27 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
301 |
3:08.06 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.22 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
296 |
3:09.18 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.29 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
270 |
3:15.06 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.83 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
261 |
3:17.33 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.93 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
254 |
3:18.95 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.05 |
(-12.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
240 |
3:22.67 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
234 |
3:24.54 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.28 |
(-11.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
227 |
3:26.50 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.56 |
(-10.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
227 |
3:26.51 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.85 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
224 |
3:27.66 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.22 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
216 |
3:29.91 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.42 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milja Lyytikäinen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
183 |
3:41.82 |
+37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
180 |
3:42.98 |
+38.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.10 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
167 |
3:48.59 |
+44.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.58 |
(-9.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
167 |
3:48.64 |
+44.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:51.37 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ronja Forslund |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
163 |
3:50.45 |
+46.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.96 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
162 |
3:51.17 |
+47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
161 |
3:51.57 |
+47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
155 |
3:54.49 |
+50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
148 |
3:58.32 |
+54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
143 |
4:00.81 |
+56.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.11 |
(-11.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Fredrika Koivisto |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
139 |
4:03.15 |
+59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
139 |
4:03.37 |
+59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bella Nikkilä |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
123 |
4:13.02 |
+1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 12.12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Sekauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
524 |
2:36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.32 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
490 |
2:39.90 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.83 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
474 |
2:41.71 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.50 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
464 |
2:42.87 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.99 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
433 |
2:46.62 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.95 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
423 |
2:47.96 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.11 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
409 |
2:49.86 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.64 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
385 |
2:53.25 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.64 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
378 |
2:54.32 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.86 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
368 |
2:55.89 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.22 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
364 |
2:56.51 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.55 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
363 |
2:56.71 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
356 |
2:57.83 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.71 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
347 |
2:59.46 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.61 |
(-17.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
343 |
3:00.06 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.25 |
(-18.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
331 |
3:02.16 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
330 |
3:02.35 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.80 |
(-11.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
|
330 |
3:02.37 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.25 |
(+6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
326 |
3:03.13 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.46 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
321 |
3:04.02 |
+27.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.87 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
320 |
3:04.37 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.81 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
318 |
3:04.60 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.96 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
316 |
3:05.10 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.05 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
312 |
3:05.85 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.97 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
301 |
3:08.03 |
+31.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.37 |
(+6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
284 |
3:11.76 |
+35.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
270 |
3:14.91 |
+38.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.41 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
257 |
3:18.30 |
+41.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.70 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
250 |
3:20.02 |
+43.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.32 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
235 |
3:24.17 |
+47.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.24 |
(-9.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
229 |
3:25.89 |
+49.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.47 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
220 |
3:28.70 |
+52.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.93 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
212 |
3:31.21 |
+54.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.04 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
212 |
3:31.41 |
+55.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.95 |
(+15.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
204 |
3:34.06 |
+57.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.40 |
(-10.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
201 |
3:35.15 |
+58.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.43 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
196 |
3:37.03 |
+1:00.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.27 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Minja Kelloniemi |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
169 |
3:47.85 |
+1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
139 |
4:03.06 |
+1:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 12.12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Sekauinti Naiset 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
649 |
2:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.86 |
(+5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
592 |
2:30.15 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.73 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
524 |
2:36.35 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.32 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
493 |
2:39.60 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.77 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
487 |
2:40.23 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.13 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
472 |
2:41.94 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.77 |
(+9.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
445 |
2:45.11 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.76 |
(+5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
424 |
2:47.85 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.75 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
409 |
2:49.86 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.64 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
386 |
2:53.07 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.67 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
368 |
2:55.89 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.22 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
364 |
2:56.51 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.55 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
363 |
2:56.71 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
|
330 |
3:02.37 |
+36.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.25 |
(+6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
323 |
3:03.68 |
+38.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.55 |
(+10.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
313 |
3:05.74 |
+40.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.25 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
311 |
3:06.13 |
+40.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.57 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
284 |
3:11.76 |
+46.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 12.12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 12.30.44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
297 |
2:50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.66 |
(-10.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
282 |
2:53.73 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.54 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
279 |
2:54.26 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.90 |
(-7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
203 |
3:13.70 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.72 |
(-8.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
202 |
3:14.28 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.89 |
(-10.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Ontronen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
193 |
3:17.18 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
187 |
3:19.15 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.20 |
(+3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
143 |
3:37.72 |
+47.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.48 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
142 |
3:38.01 |
+47.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.98 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SU |
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU |
|
|
|
|
- |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 12.28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
564 |
2:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.35 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
542 |
2:19.77 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.66 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
462 |
2:27.44 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.45 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
426 |
2:31.50 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.29 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
392 |
2:35.71 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.46 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
369 |
2:38.82 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.89 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
354 |
2:41.06 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.17 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
353 |
2:41.22 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.96 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
351 |
2:41.47 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.62 |
(-11.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luka Heikkuri |
2009 |
Uinti Tampere |
|
321 |
2:46.48 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.41 |
(-17.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Misha Samoilenko |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
314 |
2:47.55 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.09 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
312 |
2:47.92 |
+29.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.18 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
269 |
2:56.53 |
+38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Edvin Pulkkinen |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
250 |
3:00.91 |
+42.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.52 |
(-19.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 12.28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Sekauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
655 |
2:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.30 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
506 |
2:23.00 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.15 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
446 |
2:29.18 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.29 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 12.28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 12.29.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Rintauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
180 |
51.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.96 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
126 |
58.41 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.06 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Häcklin |
2013 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
122 |
59.06 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
115 |
1:00.13 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(-6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
111 |
1:00.96 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.83 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mette Kelloniemi |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
107 |
1:01.55 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.69 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sesilia Kähkönen |
2015 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella |
|
|
|
|
- |
|
Adelia Rantsi |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 13.14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Rintauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
490 |
37.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
255 |
46.20 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.33 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
253 |
46.29 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
250 |
46.47 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.97 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
236 |
47.38 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.62 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
189 |
51.00 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.43 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
175 |
52.34 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.25 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
159 |
54.08 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
152 |
54.84 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.03 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
149 |
55.22 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.94 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
149 |
55.23 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.24 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minttu Kauppinen |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
147 |
55.41 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.56 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
137 |
56.78 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
136 |
56.93 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.13 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
132 |
57.45 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(-7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Saga Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
132 |
57.45 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.17 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sohvi Aliisa Laurila |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
132 |
57.50 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.19 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kerttu Kärki |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
131 |
57.65 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.61 |
(-7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
125 |
58.46 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alina Nygård |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
122 |
59.05 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.38 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silja Kumpula |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
122 |
59.07 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.40 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
118 |
59.58 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.15 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Väisänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
115 |
1:00.09 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.69 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
108 |
1:01.42 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(-11.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jade Simonen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
107 |
1:01.64 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia Mielikäinen |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
103 |
1:02.39 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.47 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jessiina Pääkkö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
92 |
1:04.75 |
+27.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.35 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
92 |
1:04.88 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.15 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sanni Häivälä |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
91 |
1:04.98 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kiia Hautakoski |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
81 |
1:07.59 |
+30.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.32 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iida Jääskeläinen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 13.14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Rintauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
647 |
33.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
597 |
34.79 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
478 |
37.45 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.26 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
433 |
38.71 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
427 |
38.88 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
415 |
39.26 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.62 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
410 |
39.41 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.24 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
408 |
39.49 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
404 |
39.62 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
389 |
40.13 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
371 |
40.76 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.72 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
361 |
41.14 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.68 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
360 |
41.17 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.01 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
353 |
41.43 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.73 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
|
348 |
41.63 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.22 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
319 |
42.85 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.38 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
318 |
42.92 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.21 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
Uinti Tampere |
|
316 |
42.99 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.08 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
315 |
43.05 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.44 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
307 |
43.42 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.89 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
304 |
43.57 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.58 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
299 |
43.79 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.23 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aliina Elli Ester Valjus |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
299 |
43.80 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.80 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
298 |
43.84 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.56 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
291 |
44.21 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.85 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
287 |
44.39 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.34 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
277 |
44.91 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.18 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
269 |
45.34 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.39 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
268 |
45.44 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.69 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
265 |
45.61 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
258 |
45.99 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.59 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Korri |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
250 |
46.49 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.93 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
244 |
46.83 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.73 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
222 |
48.37 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.38 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
211 |
49.14 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.12 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Silja Pulkkinen |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
202 |
49.90 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.31 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
197 |
50.35 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.87 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
193 |
50.65 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.84 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
187 |
51.15 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.98 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
184 |
51.44 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.62 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Viia Unkuri |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
179 |
51.90 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.38 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
178 |
52.04 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.10 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
178 |
52.06 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.78 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
163 |
53.59 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.72 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
109 |
1:01.29 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ella Peltovuoma |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
103 |
1:02.35 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 13.14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
654 |
33.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
641 |
33.97 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
619 |
34.37 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
595 |
34.82 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
565 |
35.43 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
541 |
35.95 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
538 |
36.02 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
522 |
36.38 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.37 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
506 |
36.76 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
500 |
36.91 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.50 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
479 |
37.43 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.70 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
417 |
39.20 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
390 |
40.10 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.91 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
388 |
40.15 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
363 |
41.05 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
351 |
41.52 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
341 |
41.90 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.83 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
303 |
43.58 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.06 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
298 |
43.86 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.29 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
265 |
45.61 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.34 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 13.14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 13.14.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Rintauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Paananen |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
189 |
45.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.81 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aatos Rantsi |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
139 |
50.08 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.10 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemi Antila |
2014 |
Lapuan Virkiä |
|
109 |
54.21 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.78 |
(-6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilho Tonteri |
2013 |
Nokian Pyry |
|
100 |
55.77 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.48 |
(-7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
91 |
57.54 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.54 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
70 |
1:02.85 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.92 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aaro Huuki |
2012 |
Oulun Lohet |
|
64 |
1:04.63 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.05 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
61 |
1:05.65 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elmeri Andersen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
- |
|
Urho Saari |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 13.15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Rintauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
163 |
47.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.71 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
161 |
47.65 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.42 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aro Härönoja |
2010 |
Oulun Lohet |
|
159 |
47.86 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Kemppainen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
124 |
51.98 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.79 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joachim Stephens |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
123 |
52.09 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.82 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Evert Sandbacka |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
120 |
52.47 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.44 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
113 |
53.67 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.87 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
82 |
59.70 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.08 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elmer Sandbacka |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
81 |
59.94 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.29 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eemil Karjalainen |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
61 |
1:05.73 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.75 |
(-8.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helmeri Kalliopuska |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
53 |
1:08.66 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.91 |
(-6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut vedenpintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön/käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 13.15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Rintauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
467 |
33.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
462 |
33.56 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
459 |
33.63 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
415 |
34.78 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
411 |
34.90 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
398 |
35.25 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.95 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Talja |
2007 |
Uinti Tampere |
|
386 |
35.64 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
377 |
35.89 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.28 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
294 |
39.00 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.03 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Matias Torppa |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
294 |
39.00 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.51 |
(-8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
294 |
39.02 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.59 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Kristian Perälä |
2008 |
Lapuan Virkiä |
|
292 |
39.09 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.51 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
292 |
39.09 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.96 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
283 |
39.49 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.85 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
271 |
40.07 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.31 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
269 |
40.18 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.54 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matias Nissinen |
2008 |
Iisalmen Uimarit |
|
267 |
40.25 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.79 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
267 |
40.28 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.33 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
261 |
40.56 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.19 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
252 |
41.06 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
241 |
41.67 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.30 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
|
235 |
42.03 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.92 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
230 |
42.35 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.88 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
225 |
42.66 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.31 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Atte Kiviniemi |
2007 |
Lapuan Virkiä |
|
224 |
42.72 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.28 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
220 |
42.97 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.47 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
216 |
43.24 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.35 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
207 |
43.86 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.55 |
(-7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
205 |
43.98 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.23 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
195 |
44.69 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.61 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
165 |
47.28 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.48 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
144 |
49.46 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.50 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Matias Hietala |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
136 |
50.38 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.88 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
122 |
52.32 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.31 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
95 |
56.85 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.42 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 13.15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Rintauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
531 |
32.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
474 |
33.28 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
462 |
33.56 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
433 |
34.30 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
417 |
34.71 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
374 |
36.01 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
368 |
36.19 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esa Päätalo |
1965 |
Oulun Uinti 1906 |
|
312 |
38.26 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
308 |
38.39 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.14 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
282 |
39.57 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 13.15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 13.15.33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 400m Vapaauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
417 |
5:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.10 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
370 |
5:29.17 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.99 |
(-15.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
330 |
5:41.87 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.92 |
(-12.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
279 |
6:01.45 |
+45.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:08.91 |
(-7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
266 |
6:07.20 |
+50.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:07.01 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
264 |
6:08.35 |
+52.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:36.81 |
(-28.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
260 |
6:10.11 |
+53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
246 |
6:16.84 |
+1:00.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:32.32 |
(-15.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
238 |
6:21.29 |
+1:05.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:36.89 |
(-15.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
233 |
6:23.76 |
+1:07.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:21.93 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
222 |
6:29.98 |
+1:13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:33.51 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alina Nygård |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
206 |
6:39.80 |
+1:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
159 |
7:16.08 |
+1:59.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:10.80 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
135 |
7:39.98 |
+2:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
112 |
8:09.14 |
+2:52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 14.27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 400m Vapaauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
686 |
4:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.90 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
516 |
4:54.69 |
+26.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.09 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
479 |
5:02.08 |
+34.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.26 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
465 |
5:05.10 |
+37.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.07 |
(+10.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
|
438 |
5:11.25 |
+43.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.45 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Uinti Tampere |
|
432 |
5:12.67 |
+44.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.86 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
426 |
5:13.98 |
+45.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.77 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
414 |
5:17.04 |
+49.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.55 |
(-18.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
408 |
5:18.69 |
+50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
405 |
5:19.40 |
+51.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.16 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
378 |
5:26.74 |
+58.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.66 |
(-7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
373 |
5:28.38 |
+1:00.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.47 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
361 |
5:31.93 |
+1:03.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.07 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
356 |
5:33.49 |
+1:05.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.44 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
348 |
5:36.06 |
+1:08.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.00 |
(+15.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
335 |
5:40.30 |
+1:12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:57.48 |
(-17.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Santra Suarez |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
323 |
5:44.25 |
+1:16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:56.02 |
(-11.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Minea Kempas |
2010 |
Oulun Lohet |
|
295 |
5:54.95 |
+1:26.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:17.21 |
(-22.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
263 |
6:08.56 |
+1:40.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.74 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 14.27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 400m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
511 |
4:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.91 |
(+5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
450 |
5:08.46 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.04 |
(-9.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
438 |
5:11.18 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.75 |
(+6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
407 |
5:18.95 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.47 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
362 |
5:31.43 |
+35.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.23 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
350 |
5:35.28 |
+39.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.17 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 14.27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 14.28.06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 400m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
323 |
5:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.06 |
(-12.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
318 |
5:22.17 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.76 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
314 |
5:23.44 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.89 |
(-20.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
288 |
5:32.95 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.72 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
237 |
5:55.47 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:46.11 |
(-50.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
markus nissinen |
2010 |
Iisalmen Uimarit |
|
212 |
6:08.61 |
+48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
204 |
6:13.43 |
+52.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:43.57 |
(-30.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
189 |
6:23.20 |
+1:02.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:36.29 |
(-13.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eemi Antila |
2014 |
Lapuan Virkiä |
|
123 |
7:21.82 |
+2:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 14.47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 400m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Kaas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
514 |
4:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.34 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
398 |
4:59.06 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.31 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
363 |
5:08.39 |
+33.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.58 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
358 |
5:09.87 |
+35.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.12 |
(+8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edvin Pulkkinen |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
322 |
5:20.94 |
+46.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.89 |
(-27.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
271 |
5:39.72 |
+1:05.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.09 |
(-23.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
258 |
5:45.48 |
+1:10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.36 |
(-17.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
258 |
5:45.63 |
+1:11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.22 |
(-13.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 14.47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 400m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
651 |
4:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:08.66 |
(+5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
606 |
4:20.05 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.63 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
442 |
4:48.73 |
+34.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.47 |
(+12.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 14.47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 14.48.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Vapaauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
265 |
36.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hertta Lappalainen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
249 |
37.59 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.68 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
228 |
38.72 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adelia Rantsi |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
187 |
41.38 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.84 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
165 |
43.15 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.75 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mette Kelloniemi |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
138 |
45.73 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.83 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siiri Pellikka |
2013 |
Oulun Lohet |
|
114 |
48.75 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.27 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Häcklin |
2013 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
113 |
48.93 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.29 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
98 |
51.34 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.52 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
97 |
51.43 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.25 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sesilia Kähkönen |
2015 |
Vieskan Uimarit |
|
54 |
1:02.28 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 15.11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Vapaauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
386 |
32.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
377 |
32.76 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
320 |
34.58 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
303 |
35.22 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
302 |
35.25 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
285 |
35.96 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
277 |
36.30 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.09 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
277 |
36.31 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alina Nygård |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
269 |
36.64 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.23 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida Jääskeläinen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
255 |
37.28 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
246 |
37.73 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.20 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
242 |
37.96 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.10 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
227 |
38.77 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.16 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
213 |
39.61 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.01 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
200 |
40.46 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.41 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sanni Häivälä |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
190 |
41.11 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Väisänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
189 |
41.23 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.98 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
174 |
42.39 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.24 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saga Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
172 |
42.54 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.61 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
170 |
42.65 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.63 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
167 |
42.92 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.32 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
166 |
42.99 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.42 |
(-9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jade Simonen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
156 |
43.96 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.10 |
(-10.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Minttu Kauppinen |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
147 |
44.77 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.04 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
133 |
46.31 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.02 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kerttu Kärki |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
125 |
47.29 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.73 |
(-6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sohvi Aliisa Laurila |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
124 |
47.45 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.20 |
(-5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofia Mielikäinen |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
118 |
48.25 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.85 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
111 |
49.16 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.42 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Silja Kumpula |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
109 |
49.42 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.70 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
88 |
53.13 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.14 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jessiina Pääkkö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
73 |
56.59 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.50 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kiia Hautakoski |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
58 |
1:00.86 |
+28.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.41 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 15.11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Vapaauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
674 |
26.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.27 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
671 |
27.03 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
574 |
28.48 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
562 |
28.67 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.16 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
544 |
28.98 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
517 |
29.48 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.49 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
512 |
29.57 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
504 |
29.74 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
502 |
29.78 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.06 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
472 |
30.39 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
457 |
30.72 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
453 |
30.80 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.91 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
435 |
31.23 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.60 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
432 |
31.31 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
417 |
31.68 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
416 |
31.69 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
416 |
31.69 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
|
414 |
31.74 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
410 |
31.86 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
407 |
31.93 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
400 |
32.11 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
395 |
32.24 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
394 |
32.28 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.20 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
389 |
32.41 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aliina Elli Ester Valjus |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
387 |
32.47 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
381 |
32.63 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
381 |
32.64 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
377 |
32.76 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
375 |
32.82 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
374 |
32.84 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
372 |
32.90 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Korri |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
370 |
32.97 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
362 |
33.19 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
352 |
33.50 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.01 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
351 |
33.54 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.38 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
346 |
33.69 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.83 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
343 |
33.79 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
341 |
33.85 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
334 |
34.11 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
320 |
34.57 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.73 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
314 |
34.80 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
310 |
34.96 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
308 |
35.04 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
289 |
35.77 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
284 |
36.01 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
279 |
36.19 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
271 |
36.57 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Viia Unkuri |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
262 |
36.99 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.30 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Minja Kelloniemi |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
242 |
37.95 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
225 |
38.90 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
223 |
39.00 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.37 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
220 |
39.19 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.80 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Silja Pulkkinen |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
204 |
40.15 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.50 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
194 |
40.84 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Eedla Kinnunen |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
183 |
41.63 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.65 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
183 |
41.68 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
178 |
42.03 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Ella Peltovuoma |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
173 |
42.40 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.38 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
160 |
43.57 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.69 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 15.11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 50m Vapaauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
681 |
26.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.28 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
651 |
27.31 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.27 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
630 |
27.61 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
615 |
27.83 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.11 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
613 |
27.86 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
580 |
28.38 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.15 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
565 |
28.62 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
551 |
28.86 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.24 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
547 |
28.93 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.26 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
500 |
29.82 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
489 |
30.03 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.04 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
489 |
30.03 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
483 |
30.16 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
480 |
30.22 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.19 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
469 |
30.45 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
469 |
30.45 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
469 |
30.46 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
466 |
30.51 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hanna Hietanen |
2005 |
Lapuan Virkiä |
|
466 |
30.53 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
464 |
30.56 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
455 |
30.76 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
450 |
30.87 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
441 |
31.08 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mette Hagqvist |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
428 |
31.39 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
423 |
31.52 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
409 |
31.87 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Angelica Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
408 |
31.90 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
407 |
31.92 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
407 |
31.92 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
398 |
32.16 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
392 |
32.34 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
378 |
32.73 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
364 |
33.13 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 15.11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 15.12.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Paananen |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
243 |
33.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.54 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pietu Pasuri |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
162 |
38.34 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lenni Koskela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
148 |
39.45 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.93 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemi Antila |
2014 |
Lapuan Virkiä |
|
139 |
40.29 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.74 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaro Huuki |
2012 |
Oulun Lohet |
|
106 |
44.18 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.40 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
98 |
45.26 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.38 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eetu Jylhä |
2013 |
Oulun Lohet |
|
96 |
45.58 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.34 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
93 |
46.05 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.71 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aatos Rantsi |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
90 |
46.52 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.65 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elmeri Andersen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
83 |
47.87 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.31 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemeli Halonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
61 |
52.88 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.29 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Urho Saari |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 15.30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
270 |
32.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
246 |
33.37 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Ontronen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
236 |
33.83 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicholas Alapirtti |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
233 |
33.98 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.46 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
208 |
35.25 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.70 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
198 |
35.87 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luka Takatalo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
178 |
37.11 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.41 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aro Härönoja |
2010 |
Oulun Lohet |
|
175 |
37.34 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.28 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmeri Kalliopuska |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
168 |
37.85 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.70 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksi Kemppainen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
144 |
39.81 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.64 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Ranta |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
142 |
39.99 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.16 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joachim Stephens |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
140 |
40.24 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.83 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemil Karjalainen |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
108 |
43.88 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.67 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niko Tokola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
95 |
45.81 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.86 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elmer Sandbacka |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
86 |
47.32 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.87 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
72 |
50.20 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.44 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erno Kallio |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Evert Sandbacka |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 15.30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
576 |
25.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.88 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
555 |
25.44 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.78 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Söderlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
524 |
25.93 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.96 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
522 |
25.96 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.34 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
467 |
26.95 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.33 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
444 |
27.39 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.36 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
443 |
27.41 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
434 |
27.60 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.03 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
424 |
27.83 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
421 |
27.88 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.20 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
413 |
28.06 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
403 |
28.30 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
387 |
28.67 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
360 |
29.39 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
338 |
29.99 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
333 |
30.14 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.96 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Misha Samoilenko |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
324 |
30.42 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
324 |
30.42 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Atte Kiviniemi |
2007 |
Lapuan Virkiä |
|
322 |
30.48 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
312 |
30.81 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matias Torppa |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
303 |
31.11 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matias Nissinen |
2008 |
Iisalmen Uimarit |
|
295 |
31.39 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
290 |
31.57 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
287 |
31.69 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Edvin Pulkkinen |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
285 |
31.77 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
258 |
32.84 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.97 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
242 |
33.51 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kristian Perälä |
2008 |
Lapuan Virkiä |
|
242 |
33.54 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Matias Hietala |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
236 |
33.80 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.60 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
161 |
38.38 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.06 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
139 |
40.27 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.61 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 15.30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
579 |
25.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.94 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Pulkkinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
534 |
25.77 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.49 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
484 |
26.63 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
483 |
26.64 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
467 |
26.95 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.32 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
442 |
27.43 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jimi Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
442 |
27.44 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
427 |
27.76 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.68 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
393 |
28.53 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
388 |
28.65 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
347 |
29.75 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Esa Päätalo |
1965 |
Oulun Uinti 1906 |
|
339 |
29.96 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.49 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
334 |
30.12 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikko Sarpola |
1980 |
Oulun Lohet |
|
148 |
39.48 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 15.30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 15.30.49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
OP Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
323 |
2:59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.65 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
318 |
3:00.60 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.20 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
278 |
3:08.90 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
270 |
3:10.68 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.42 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
201 |
3:30.29 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.20 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
152 |
3:51.10 |
+51.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.32 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 15.59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
OP Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
565 |
2:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.85 |
(+4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
432 |
2:43.06 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.47 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
424 |
2:44.13 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.85 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
420 |
2:44.69 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.48 |
(+6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Uinti Tampere |
|
409 |
2:46.15 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.48 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
408 |
2:46.26 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.45 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
404 |
2:46.81 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.92 |
(+8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
387 |
2:49.13 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.98 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
Uinti Tampere |
|
369 |
2:51.89 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.31 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
360 |
2:53.25 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.90 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
358 |
2:53.66 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.47 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elisa Putaala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
346 |
2:55.69 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.14 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
328 |
2:58.69 |
+29.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.18 |
(-11.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
328 |
2:58.81 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.00 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
320 |
3:00.24 |
+31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
311 |
3:01.87 |
+32.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.42 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
300 |
3:04.22 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
298 |
3:04.64 |
+35.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.82 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
294 |
3:05.48 |
+36.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.45 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
293 |
3:05.60 |
+36.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.91 |
(+6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
274 |
3:09.79 |
+40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
272 |
3:10.33 |
+41.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.61 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
238 |
3:19.04 |
+49.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.49 |
(+7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
224 |
3:22.98 |
+53.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.96 |
(-9.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
213 |
3:26.30 |
+57.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.04 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 15.59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
OP Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
576 |
2:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.11 |
(+7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
|
545 |
2:30.92 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.71 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
525 |
2:32.89 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.63 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
511 |
2:34.27 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.04 |
(+6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
500 |
2:35.38 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.77 |
(+7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
473 |
2:38.23 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.69 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
423 |
2:44.27 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.56 |
(+12.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
401 |
2:47.15 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.90 |
(+10.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Lappalainen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
381 |
2:50.08 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
378 |
2:50.55 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.97 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
367 |
2:52.15 |
+23.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.74 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 15.59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 15.59.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Selkäuinti Miehet 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
181 |
3:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.46 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 16.17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Selkäuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
434 |
2:27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.69 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joona Talja |
2007 |
Uinti Tampere |
|
408 |
2:30.86 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.89 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
366 |
2:36.42 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.69 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
341 |
2:40.06 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
340 |
2:40.29 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.01 |
(+10.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Atte Katajisto |
2009 |
Uinti Tampere |
|
322 |
2:43.27 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
321 |
2:43.34 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
310 |
2:45.30 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.30 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
304 |
2:46.44 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.96 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
300 |
2:47.03 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
289 |
2:49.17 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.67 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
282 |
2:50.47 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.74 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
282 |
2:50.59 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.11 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
|
271 |
2:52.75 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
262 |
2:54.73 |
+27.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.83 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
259 |
2:55.38 |
+27.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.31 |
(-8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Luka Heikkuri |
2009 |
Uinti Tampere |
|
258 |
2:55.69 |
+27.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.37 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
217 |
3:06.20 |
+38.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.09 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälk. |
|
|
|
|
- |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 16.17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
460 |
2:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.80 |
(+6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
244 |
2:58.96 |
+34.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.60 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 16.17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 16.19.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 6x100m vu parisprintti 15 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Vieskan Uimarit Ferrari Junnut |
15 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
6:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Iida Eskola |
2008 |
08B066 |
|
30.95 |
1:04.99 |
|
|
|
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
09A470 |
|
33.67 |
1:09.74 |
|
|
|
2:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Iida Eskola |
2008 |
08B066 |
|
32.92 |
1:08.52 |
|
|
|
3:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
09A470 |
|
35.54 |
3:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Eskola |
2008 |
08B066 |
|
5:09.61 |
5:46.19 |
|
|
|
5:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
09A470 |
|
35.86 |
1:13.27 |
|
|
|
6:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Uinti Tampere 1 |
15 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
7:13.96 |
+14.50 |
|
|
|
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
08A232 |
|
33.44 |
1:10.95 |
|
|
|
1:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nella Kuivanen |
2008 |
08A497 |
|
34.43 |
1:12.60 |
|
|
|
2:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
08A232 |
|
33.73 |
1:11.26 |
|
|
|
3:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Nella Kuivanen |
2008 |
08A497 |
|
35.93 |
1:14.30 |
|
|
|
4:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
08A232 |
|
33.89 |
1:11.39 |
|
|
|
6:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nella Kuivanen |
2008 |
08A497 |
|
35.73 |
1:13.46 |
|
|
|
7:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oulun Lohet Ikm 2 |
14 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
7:22.96 |
+23.50 |
|
|
|
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
10A499 |
|
34.25 |
1:12.57 |
|
|
|
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
09A897 |
|
34.47 |
1:12.33 |
|
|
|
2:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
10A499 |
|
34.77 |
1:13.40 |
|
|
|
3:38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
09A897 |
|
36.02 |
1:14.84 |
|
|
|
4:53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
10A499 |
|
35.07 |
1:13.98 |
|
|
|
6:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
09A897 |
|
36.03 |
1:15.84 |
|
|
|
7:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uinti Tampere 2 |
13 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
7:24.39 |
+24.93 |
|
|
|
|
Sinna Leinonen |
2011 |
11A070 |
|
33.28 |
1:12.12 |
|
|
|
1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hippu Rauhala |
2010 |
10A021 |
|
33.16 |
1:10.64 |
|
|
|
2:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sinna Leinonen |
2011 |
11A070 |
|
36.01 |
1:17.28 |
|
|
|
3:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hippu Rauhala |
2010 |
10A021 |
|
34.47 |
1:12.91 |
|
|
|
4:52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sinna Leinonen |
2011 |
11A070 |
|
36.58 |
1:18.50 |
|
|
|
6:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hippu Rauhala |
2010 |
10A021 |
|
34.05 |
1:12.94 |
|
|
|
7:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
TaTU Tampere |
15 |
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
7:42.14 |
+42.68 |
|
|
|
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
12A229 |
|
37.85 |
1:20.92 |
|
|
|
1:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Viiu Levola |
2008 |
08A023 |
|
33.04 |
1:10.56 |
|
|
|
2:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
12A229 |
|
39.38 |
1:24.61 |
|
|
|
3:56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viiu Levola |
2008 |
08A023 |
|
34.14 |
1:12.18 |
|
|
|
5:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
12A229 |
|
39.36 |
1:23.39 |
|
|
|
6:31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viiu Levola |
2008 |
08A023 |
|
33.59 |
1:10.48 |
|
|
|
7:42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kemin Työväen Uimarit kolmo |
15 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
8:15.69 |
+1:16.2 |
|
|
|
|
Lilly Isomaa |
2008 |
08B353 |
|
37.04 |
1:20.93 |
|
|
|
1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erika Eronen |
2008 |
08B271 |
|
36.76 |
1:18.63 |
|
|
|
2:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Isomaa |
2008 |
08B353 |
|
39.22 |
1:23.38 |
|
|
|
4:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Erika Eronen |
2008 |
08B271 |
|
38.18 |
1:23.61 |
|
|
|
5:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Isomaa |
2008 |
08B353 |
|
38.69 |
1:23.07 |
|
|
|
6:49.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erika Eronen |
2008 |
08B271 |
|
41.57 |
1:26.07 |
|
|
|
8:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 16.28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 6x100m vu parisprintti 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Pinja + Silja |
16 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
6:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Niskanen |
2007 |
07A270 |
|
30.61 |
1:05.22 |
|
|
|
1:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sipovaara |
2007 |
07A881 |
|
33.08 |
1:08.88 |
|
|
|
2:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Niskanen |
2007 |
07A270 |
|
32.13 |
1:08.20 |
|
|
|
3:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sipovaara |
2007 |
07A881 |
|
33.11 |
1:09.19 |
|
|
|
4:31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Niskanen |
2007 |
07A270 |
|
32.77 |
1:09.29 |
|
|
|
5:40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sipovaara |
2007 |
07A881 |
|
32.18 |
1:08.28 |
|
|
|
6:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
OU NER 2 |
18 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
6:51.12 |
+2.06 |
|
|
|
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
05A577 |
|
30.99 |
1:04.83 |
|
|
|
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
07A587 |
|
30.97 |
1:07.42 |
|
|
|
2:12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
05A577 |
|
32.47 |
1:08.57 |
|
|
|
3:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
07A587 |
|
33.33 |
1:10.02 |
|
|
|
4:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
05A577 |
|
33.04 |
1:09.93 |
|
|
|
5:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Ervasti |
2007 |
07A587 |
|
32.79 |
1:10.35 |
|
|
|
6:51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vieskan Uimarit Ferrari Sennut |
17 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
6:56.31 |
+7.25 |
|
|
|
|
Tilda Saarela |
2006 |
06A729 |
|
31.74 |
1:07.46 |
|
|
|
1:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
06A468 |
|
31.80 |
1:07.04 |
|
|
|
2:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Saarela |
2006 |
06A729 |
|
33.31 |
1:10.53 |
|
|
|
3:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
06A468 |
|
33.18 |
1:09.58 |
|
|
|
4:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Saarela |
2006 |
06A729 |
|
34.30 |
1:12.59 |
|
|
|
5:47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
06A468 |
|
33.24 |
1:09.11 |
|
|
|
6:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aava + Martta |
18 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
7:03.45 |
+14.39 |
|
|
|
|
Aava Näykki |
2007 |
07A180 |
|
33.18 |
1:09.30 |
|
|
|
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martta Ryynänen |
2005 |
05A532 |
|
32.77 |
1:08.87 |
|
|
|
2:18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Aava Näykki |
2007 |
07A180 |
|
33.76 |
1:10.91 |
|
|
|
3:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Martta Ryynänen |
2005 |
05A532 |
|
33.23 |
1:10.14 |
|
|
|
4:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aava Näykki |
2007 |
07A180 |
|
35.07 |
1:13.94 |
|
|
|
5:53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martta Ryynänen |
2005 |
05A532 |
|
33.14 |
1:10.29 |
|
|
|
7:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kemin Työväen Uimarit Ykös k |
17 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
7:09.83 |
+20.77 |
|
|
|
|
Aino Kauppinen |
2006 |
06A658 |
|
35.18 |
1:14.86 |
|
|
|
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Junttari |
2006 |
06A106 |
|
31.33 |
1:06.12 |
|
|
|
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Kauppinen |
2006 |
06A658 |
|
35.77 |
1:16.10 |
|
|
|
3:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Junttari |
2006 |
06A106 |
|
32.07 |
1:08.68 |
|
|
|
4:45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Aino Kauppinen |
2006 |
06A658 |
|
35.47 |
1:15.38 |
|
|
|
6:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Junttari |
2006 |
06A106 |
|
32.52 |
1:08.69 |
|
|
|
7:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kuusamon Erä-Veikot |
16 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
|
|
|
7:41.01 |
+51.95 |
|
|
|
|
Hilla Lämsä |
2007 |
07B094 |
|
35.28 |
1:14.65 |
|
|
|
1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
07B269 |
|
34.07 |
1:13.14 |
|
|
|
2:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilla Lämsä |
2007 |
07B094 |
|
37.28 |
1:20.11 |
|
|
|
3:47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
07B269 |
|
35.28 |
1:15.34 |
|
|
|
5:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilla Lämsä |
2007 |
07B094 |
|
38.45 |
1:22.57 |
|
|
|
6:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
07B269 |
|
35.32 |
1:15.20 |
|
|
|
7:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kemin Uimaseura |
19 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
8:13.65 |
+1:24.5 |
|
|
|
|
Saana Näsi |
2004 |
04A952 |
|
34.52 |
1:14.24 |
|
|
|
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
08B211 |
|
37.88 |
1:22.05 |
|
|
|
2:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saana Näsi |
2004 |
04A952 |
|
36.74 |
1:18.16 |
|
|
|
3:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
08B211 |
|
41.77 |
1:30.25 |
|
|
|
5:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saana Näsi |
2004 |
04A952 |
|
37.49 |
1:19.94 |
|
|
|
6:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
08B211 |
|
40.67 |
1:29.01 |
|
|
|
8:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 16.28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 16.28.09 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 6x100m vu parisprintti 16 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Uinti Tampere 1 |
16 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
6:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Georg Aspholm |
2008 |
08A121 |
|
29.94 |
1:03.41 |
|
|
|
1:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
07A073 |
|
28.08 |
1:01.02 |
|
|
|
2:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Georg Aspholm |
2008 |
08A121 |
|
30.35 |
1:04.49 |
|
|
|
3:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
07A073 |
|
30.05 |
1:03.37 |
|
|
|
4:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Georg Aspholm |
2008 |
08A121 |
|
30.57 |
1:04.69 |
|
|
|
5:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
07A073 |
|
29.54 |
1:01.22 |
|
|
|
6:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ahti + Simon |
15 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
6:36.53 |
+18.33 |
|
|
|
|
Ahti Kotila |
2008 |
08A158 |
|
30.44 |
1:04.48 |
|
|
|
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Hiltunen |
2008 |
08A547 |
|
29.89 |
1:03.97 |
|
|
|
2:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ahti Kotila |
2008 |
08A158 |
|
32.43 |
1:07.50 |
|
|
|
3:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Hiltunen |
2008 |
08A547 |
|
31.85 |
1:07.03 |
|
|
|
4:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Ahti Kotila |
2008 |
08A158 |
|
31.91 |
1:05.52 |
|
|
|
5:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Hiltunen |
2008 |
08A547 |
|
32.02 |
1:08.03 |
|
|
|
6:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uinti Tampere 3 |
14 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
6:45.75 |
+27.55 |
|
|
|
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
09A487 |
|
30.57 |
1:04.53 |
|
|
|
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atte Katajisto |
2009 |
09A663 |
|
30.15 |
1:05.66 |
|
|
|
2:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
09A487 |
|
32.71 |
1:09.28 |
|
|
|
3:19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atte Katajisto |
2009 |
09A663 |
|
32.00 |
1:08.44 |
|
|
|
4:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
09A487 |
|
33.32 |
1:10.87 |
|
|
|
5:38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Atte Katajisto |
2009 |
09A663 |
|
31.87 |
1:06.97 |
|
|
|
6:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
OU Oskarit |
15 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
6:53.28 |
+35.08 |
|
|
|
|
Oskari Matilainen |
2008 |
08A616 |
|
30.29 |
1:04.41 |
|
|
|
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskari Salo |
2009 |
09A425 |
|
33.95 |
1:12.14 |
|
|
|
2:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskari Matilainen |
2008 |
08A616 |
|
30.69 |
1:06.32 |
|
|
|
3:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskari Salo |
2009 |
09A425 |
|
34.44 |
1:12.96 |
|
|
|
4:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskari Matilainen |
2008 |
08A616 |
|
30.75 |
1:05.82 |
|
|
|
5:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskari Salo |
2009 |
09A425 |
|
34.23 |
1:11.63 |
|
|
|
6:53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Uinti Tampere 4 |
15 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
7:21.87 |
+1:03.6 |
|
|
|
|
Alex Isotalo |
2009 |
09A480 |
|
34.18 |
1:13.38 |
|
|
|
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rossi |
2008 |
08A250 |
|
33.74 |
1:11.62 |
|
|
|
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alex Isotalo |
2009 |
09A480 |
|
36.23 |
1:15.20 |
|
|
|
3:40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rossi |
2008 |
08A250 |
|
33.80 |
1:12.61 |
|
|
|
4:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alex Isotalo |
2009 |
09A480 |
|
36.45 |
1:16.38 |
|
|
|
6:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rossi |
2008 |
08A250 |
|
34.17 |
1:12.68 |
|
|
|
7:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kemin Työväen Uimarit kolmo |
14 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
7:24.31 |
+1:06.1 |
|
|
|
|
Iivari Tihinen |
2009 |
09A704 |
|
33.14 |
1:11.67 |
|
|
|
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
09A684 |
|
32.25 |
1:09.02 |
|
|
|
2:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Tihinen |
2009 |
09A704 |
|
37.30 |
1:18.57 |
|
|
|
3:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
09A684 |
|
35.02 |
1:14.40 |
|
|
|
4:53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iivari Tihinen |
2009 |
09A704 |
|
37.48 |
1:19.00 |
|
|
|
6:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
09A684 |
|
34.50 |
1:11.65 |
|
|
|
7:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lapuan Virkiä |
16 |
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
7:43.94 |
+1:25.7 |
|
|
|
|
Matias Torppa |
2009 |
09A645 |
|
35.05 |
1:17.03 |
|
|
|
1:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atte Kiviniemi |
2007 |
07A253 |
|
34.60 |
1:13.40 |
|
|
|
2:30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matias Torppa |
2009 |
09A645 |
|
39.34 |
1:23.50 |
|
|
|
3:53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atte Kiviniemi |
2007 |
07A253 |
|
35.30 |
1:15.18 |
|
|
|
5:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Matias Torppa |
2009 |
09A645 |
|
40.43 |
1:23.61 |
|
|
|
6:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Atte Kiviniemi |
2007 |
07A253 |
|
33.85 |
1:11.22 |
|
|
|
7:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 16.45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 6x100m vu parisprintti 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
OU ER1 |
19 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
5:59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
06A373 |
|
27.79 |
58.23 |
|
|
|
58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jere Hannuksela |
2004 |
04A877 |
|
26.93 |
56.82 |
|
|
|
1:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
06A373 |
|
28.76 |
1:00.88 |
|
|
|
2:55.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jere Hannuksela |
2004 |
04A877 |
|
28.73 |
1:00.61 |
|
|
|
3:56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
06A373 |
|
29.30 |
1:02.14 |
|
|
|
4:58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jere Hannuksela |
2004 |
04A877 |
|
28.67 |
1:00.75 |
|
|
|
5:59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kemin Työväen Uimarit Ykkös |
17 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
6:34.01 |
+34.58 |
|
|
|
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
08A299 |
|
30.10 |
1:04.42 |
|
|
|
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Jesse Koskinen |
2006 |
06A898 |
|
29.86 |
1:04.46 |
|
|
|
2:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
08A299 |
|
31.80 |
1:07.07 |
|
|
|
3:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesse Koskinen |
2006 |
06A898 |
|
31.04 |
1:06.49 |
|
|
|
4:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
08A299 |
|
31.49 |
1:05.62 |
|
|
|
5:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesse Koskinen |
2006 |
06A898 |
|
31.02 |
1:05.95 |
|
|
|
6:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vieskan Uimarit Ferrari Äijä |
17 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
6:34.20 |
+34.77 |
|
|
|
|
Torsti Saarela |
2006 |
06A466 |
|
30.07 |
1:03.84 |
|
|
|
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Koskela |
2008 |
08A434 |
|
30.42 |
1:05.91 |
|
|
|
2:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Torsti Saarela |
2006 |
06A466 |
|
31.45 |
1:05.70 |
|
|
|
3:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Koskela |
2008 |
08A434 |
|
32.21 |
1:08.44 |
|
|
|
4:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torsti Saarela |
2006 |
06A466 |
|
30.44 |
1:04.12 |
|
|
|
5:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Koskela |
2008 |
08A434 |
|
31.71 |
1:06.19 |
|
|
|
6:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 16.45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 16.45.25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|