Results for OF-Sprint
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
|
Efter 2 av 2 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Bengtsson |
2014 |
Klippans Simsällskap |
|
|
23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Gustafsson |
2013 |
Klippans Simsällskap |
|
|
21.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Eberlund |
2012 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
25.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Eriksson |
2012 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Frank |
2012 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Palmqvist |
2012 |
Ölands Simklubb |
|
|
24.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.91 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Ströby-Stepan |
2012 |
Klippans Simsällskap |
|
|
17.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.57 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 09:08:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
|
Efter 2 av 2 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Bengtsson |
2014 |
Klippans Simsällskap |
|
|
49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Gustafsson |
2013 |
Klippans Simsällskap |
|
|
46.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.34 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Eberlund |
2012 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
55.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.74 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Eriksson |
2012 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
1:08.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.48 |
(+5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Frank |
2012 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
55.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.45 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Betty Håkansson |
2012 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
54.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.55 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Estrid Larsson |
2012 |
Ölands Simklubb |
|
|
59.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.55 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Palmqvist |
2012 |
Ölands Simklubb |
|
|
50.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.83 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Ströby-Stepan |
2012 |
Klippans Simsällskap |
|
|
40.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.01 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 09:19:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
|
Efter 1 av 1 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Elner Larsson |
2011 |
Ölands Simklubb |
|
|
47.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.86 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arthur Zimbran |
2011 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
43.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.29 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 09:51:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4x50m Frisim Flickor 12 och äldre - Final |
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Smålandsstenars Simsällskap |
16 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Kucharczyk |
2011 |
AC1611 |
|
34.54 |
|
|
|
|
34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Thom |
2007 |
AF8407 |
|
32.15 |
|
|
|
|
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Klarén |
2008 |
AL8808 |
|
31.16 |
|
|
|
|
1:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gresa Hasi |
2008 |
AV3608 |
|
29.57 |
|
|
|
|
2:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ölands Simklubb |
16 |
Ölands Simklubb |
|
|
|
|
|
2:17.25 |
+9.83 |
|
|
|
|
Ida Agerhed |
2010 |
AW4210 |
|
34.56 |
|
|
|
|
34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Märta Palmquist |
2009 |
AL6809 |
|
33.55 |
|
|
|
|
1:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Hultman |
2007 |
BI6807 |
|
37.28 |
|
|
|
|
1:45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Larsson |
2007 |
AU8207 |
|
31.86 |
|
|
|
|
2:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markaryds Simsällskap |
20 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.31 |
+13.89 |
|
|
|
|
Linnea Bengtsson |
2003 |
BE7203 |
|
35.20 |
|
|
|
|
35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Liisanantti |
2009 |
BG5809 |
|
37.67 |
|
|
|
|
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elise Ivansson-Jönsson |
2009 |
AL6009 |
|
37.61 |
|
|
|
|
1:50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Jacobsen |
2006 |
AB7806 |
|
30.83 |
|
|
|
|
2:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lönsboda Simsällskap |
15 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.96 |
+19.54 |
|
|
|
|
Alma Videvong |
2008 |
AJ0608 |
|
37.58 |
|
|
|
|
37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Andersson |
2009 |
AT4209 |
|
40.22 |
|
|
|
|
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Videvong |
2010 |
AI4010 |
|
35.95 |
|
|
|
|
1:53.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Eriksson |
2010 |
AH0210 |
|
33.21 |
|
|
|
|
2:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 10:31:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 10:31:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 4x50m Frisim Pojkar 12 och äldre - Final |
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Markaryds Simsällskap |
16 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Bengtsson |
2009 |
AG6709 |
|
35.34 |
|
|
|
|
35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Manne Edholm |
2011 |
AD6311 |
|
36.47 |
|
|
|
|
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vuk Radosevic |
2009 |
BC7109 |
|
31.91 |
|
|
|
|
1:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Axelsson |
2007 |
AA3307 |
|
27.24 |
|
|
|
|
2:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 10:34:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 10:34:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Bengtsson |
2014 |
Klippans Simsällskap |
|
|
54.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Gustafsson |
2013 |
Klippans Simsällskap |
|
|
52.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.34 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Nilsson |
2013 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
1:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 14:03:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Eriksson |
2012 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
1:11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.54 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Hedin |
2012 |
Tyringe Simsällskap |
|
|
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Estrid Larsson |
2012 |
Ölands Simklubb |
|
|
1:00.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.32 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Palmqvist |
2012 |
Ölands Simklubb |
|
|
56.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.61 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Ströby-Stepan |
2012 |
Klippans Simsällskap |
|
|
49.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.29 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Zimbran |
2012 |
Tyringe Simsällskap |
|
|
54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 14:03:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 14:03:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Elner Larsson |
2011 |
Ölands Simklubb |
|
|
52.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.71 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isac Lindqvist |
2011 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
49.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.76 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arthur Zimbran |
2011 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
47.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 14:12:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 14:12:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Flickor 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Bengtsson |
2014 |
Klippans Simsällskap |
|
|
44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Gustafsson |
2013 |
Klippans Simsällskap |
|
|
40.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Nilsson |
2013 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 14:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Flickor 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Eberlund |
2012 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
46.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.97 |
(-10.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Eriksson |
2012 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
53.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(-12.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Frank |
2012 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
44.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.13 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Hedin |
2012 |
Tyringe Simsällskap |
|
|
47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Betty Håkansson |
2012 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
44.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.61 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Estrid Larsson |
2012 |
Ölands Simklubb |
|
|
55.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.87 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Palmqvist |
2012 |
Ölands Simklubb |
|
|
46.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.46 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Ströby-Stepan |
2012 |
Klippans Simsällskap |
|
|
34.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Zimbran |
2012 |
Tyringe Simsällskap |
|
|
45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 14:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 14:39:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Pojkar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Elner Larsson |
2011 |
Ölands Simklubb |
|
|
38.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isac Lindqvist |
2011 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
42.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.34 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arthur Zimbran |
2011 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
38.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 14:48:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 14:48:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4x50m Medley Flickor 12 och yngre - Final |
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
Klippans Simsällskap |
12 |
Klippans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Gustafsson |
2013 |
AC9213 |
|
45.81 |
|
|
|
|
45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Bengtsson |
2014 |
AD0214 |
|
52.01 |
|
|
|
|
1:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Ströby-Stepan |
2012 |
AK0212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inez Pirvu Ottosson |
2011 |
AG7811 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 15:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 15:15:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4x50m Medley Flickor 12 och äldre - Final |
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Smålandsstenars Simsällskap |
16 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Thom |
2007 |
AF8407 |
|
38.23 |
|
|
|
|
38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Klarén |
2008 |
AL8808 |
|
39.97 |
|
|
|
|
1:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gresa Hasi |
2008 |
AV3608 |
|
32.10 |
|
|
|
|
1:50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lena Juza |
2010 |
AS7210 |
|
34.71 |
|
|
|
|
2:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markaryds Simsällskap |
20 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:44.07 |
+19.06 |
|
|
|
|
Elise Ivansson-Jönsson |
2009 |
AL6009 |
|
43.57 |
|
|
|
|
43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Liisanantti |
2009 |
BG5809 |
|
52.41 |
|
|
|
|
1:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Bengtsson |
2003 |
BE7203 |
|
37.38 |
|
|
|
|
2:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Jacobsen |
2006 |
AB7806 |
|
30.71 |
|
|
|
|
2:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ölands Simklubb |
16 |
Ölands Simklubb |
|
|
|
|
|
2:45.40 |
+20.39 |
|
|
|
|
Elsa Larsson |
2007 |
AU8207 |
|
41.92 |
|
|
|
|
41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Palmquist |
2009 |
AL6809 |
|
45.24 |
|
|
|
|
1:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Hultman |
2007 |
BI6807 |
|
44.33 |
|
|
|
|
2:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Agerhed |
2010 |
AW4210 |
|
33.91 |
|
|
|
|
2:45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lönsboda Simsällskap |
15 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:55.68 |
+30.67 |
|
|
|
|
Ellen Videvong |
2010 |
AI4010 |
|
45.25 |
|
|
|
|
45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Andersson |
2009 |
AT4209 |
|
50.15 |
|
|
|
|
1:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Eriksson |
2010 |
AH0210 |
|
43.32 |
|
|
|
|
2:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Videvong |
2008 |
AJ0608 |
|
36.96 |
|
|
|
|
2:55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 15:08:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 15:08:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4x50m Medley Pojkar 12 och äldre - Final |
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Markaryds Simsällskap |
16 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Manne Edholm |
2011 |
AD6311 |
|
44.08 |
|
|
|
|
44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Bengtsson |
2009 |
AG6709 |
|
45.52 |
|
|
|
|
1:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Axelsson |
2007 |
AA3307 |
|
30.34 |
|
|
|
|
1:59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vuk Radosevic |
2009 |
BC7109 |
|
32.13 |
|
|
|
|
2:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 15:11:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 15:11:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
|
Efter 3 av 3 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 103, 50m Fjärilsim Flickor 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Löfgren |
2010 |
Klippans Simsällskap |
|
|
37.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Agerhed |
2010 |
Ölands Simklubb |
|
|
37.85 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.77 |
(-7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Kucharczyk |
2011 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
41.38 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
43.60 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.28 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Svensson |
2011 |
Ölands Simklubb |
|
|
51.89 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
Gren 103, 50m Fjärilsim Flickor 14 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Thom |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
32.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gresa Hasi |
2008 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
33.47 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Jacobsen |
2006 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
34.01 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Thom |
2007 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
35.62 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Bengtsson |
2003 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
36.94 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tyra Hultman |
2007 |
Ölands Simklubb |
|
|
42.63 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.76 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elise Ivansson-Jönsson |
2009 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
43.92 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.71 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Märta Palmquist |
2009 |
Ölands Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 09:13:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
|
Efter 1 av 1 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 104, 50m Fjärilsim Pojkar 14 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Axelsson |
2007 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
29.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Przemyslaw Kucharczyk |
1978 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
29.88 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Wahlqvist |
2009 |
Ölands Simklubb |
|
|
35.37 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Bengtsson |
2009 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
50.49 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 09:15:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
|
Efter 4 av 4 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 105, 50m Ryggsim Flickor 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Kucharczyk |
2011 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
38.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lena Juza |
2010 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
38.51 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.24 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
41.96 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.37 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inez Pirvu Ottosson |
2011 |
Klippans Simsällskap |
|
|
43.25 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Videvong |
2010 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
45.20 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.17 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Svensson |
2011 |
Ölands Simklubb |
|
|
50.05 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.40 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thilde Löfgren |
2010 |
Klippans Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Gren 105, 50m Ryggsim Flickor 14 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gresa Hasi |
2008 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
34.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Thom |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
35.78 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.09 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Klarén |
2008 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
36.52 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.20 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Jacobsen |
2006 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
36.55 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Thom |
2007 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
38.13 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.01 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Bengtsson |
2003 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
39.01 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Larsson |
2007 |
Ölands Simklubb |
|
|
41.62 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Märta Palmquist |
2009 |
Ölands Simklubb |
|
|
41.92 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.51 |
(-8.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elise Ivansson-Jönsson |
2009 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
44.57 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.97 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Andersson |
2009 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
45.64 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.69 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Videvong |
2008 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
47.40 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.01 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Liisanantti |
2009 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 09:29:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
|
Efter 4 av 4 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 107, 100m Medley Flickor 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Löfgren |
2010 |
Klippans Simsällskap |
|
|
1:23.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.16 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lena Juza |
2010 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
1:27.02 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.07 |
(-14.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Kucharczyk |
2011 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
1:27.62 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.79 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Agerhed |
2010 |
Ölands Simklubb |
|
|
1:28.66 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.74 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
1:29.07 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.28 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Videvong |
2010 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
1:33.10 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inez Pirvu Ottosson |
2011 |
Klippans Simsällskap |
|
|
1:35.16 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.29 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 107, 100m Medley Flickor 14 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Thom |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
1:11.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.94 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gresa Hasi |
2008 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
1:15.62 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Jacobsen |
2006 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
1:17.19 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.63 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Klarén |
2008 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
1:20.60 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.63 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Thom |
2007 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
1:24.69 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.50 |
(+5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tyra Hultman |
2007 |
Ölands Simklubb |
|
|
1:33.60 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.73 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elise Ivansson-Jönsson |
2009 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
1:37.27 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.33 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Videvong |
2008 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
1:38.24 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.61 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Andersson |
2009 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
1:40.67 |
+29.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.21 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 10:05:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 108, 100m Medley Pojkar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Manne Edholm |
2011 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
1:33.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.26 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 10:08:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 108, 100m Medley Pojkar 14 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Axelsson |
2007 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.66 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Wahlqvist |
2009 |
Ölands Simklubb |
|
|
1:17.74 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.39 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 10:08:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 10:08:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 113, 50m Bröstsim Flickor 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Agerhed |
2010 |
Ölands Simklubb |
|
|
43.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.59 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
43.59 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.38 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Löfgren |
2010 |
Klippans Simsällskap |
|
|
43.70 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.60 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Kucharczyk |
2011 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
44.55 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.66 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lena Juza |
2010 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
47.23 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.10 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Videvong |
2010 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
49.40 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.44 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Svensson |
2011 |
Ölands Simklubb |
|
|
56.77 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.10 |
(-10.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 14:10:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 113, 50m Bröstsim Flickor 14 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Thom |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
35.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Jacobsen |
2006 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
40.17 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.33 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Klarén |
2008 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
40.74 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Larsson |
2007 |
Ölands Simklubb |
|
|
43.97 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.54 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Videvong |
2008 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
45.40 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.20 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Märta Palmquist |
2009 |
Ölands Simklubb |
|
|
46.67 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.70 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tyra Hultman |
2007 |
Ölands Simklubb |
|
|
48.40 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.88 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Bengtsson |
2003 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
48.49 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.67 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Andersson |
2009 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
50.29 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.23 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elise Ivansson-Jönsson |
2009 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
55.54 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.83 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Liisanantti |
2009 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 14:10:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 14:10:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 114, 50m Bröstsim Pojkar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Manne Edholm |
2011 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
48.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.12 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isak Videvong |
2010 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 14:17:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 114, 50m Bröstsim Pojkar 14 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Axelsson |
2007 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
35.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.11 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Wahlqvist |
2009 |
Ölands Simklubb |
|
|
40.51 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.77 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Bengtsson |
2009 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
47.05 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.93 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vuk Radosevic |
2009 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 14:17:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 14:17:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 115, 50m Frisim Flickor 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Löfgren |
2010 |
Klippans Simsällskap |
|
|
33.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Kucharczyk |
2011 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
33.72 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Agerhed |
2010 |
Ölands Simklubb |
|
|
33.77 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
33.97 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Inez Pirvu Ottosson |
2011 |
Klippans Simsällskap |
|
|
34.74 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lena Juza |
2010 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
35.64 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Videvong |
2010 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
36.91 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Svensson |
2011 |
Ölands Simklubb |
|
|
42.75 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.78 |
(-10.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 14:46:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 115, 50m Frisim Flickor 14 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gresa Hasi |
2008 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
29.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Thom |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
29.70 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.38 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Jacobsen |
2006 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
31.37 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Klarén |
2008 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
31.64 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Larsson |
2007 |
Ölands Simklubb |
|
|
32.68 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Thom |
2007 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
32.86 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Bengtsson |
2003 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
35.57 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Märta Palmquist |
2009 |
Ölands Simklubb |
|
|
35.75 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.56 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elise Ivansson-Jönsson |
2009 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
37.26 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Videvong |
2008 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
37.45 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.56 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabella Liisanantti |
2009 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
38.18 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Andersson |
2009 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
42.07 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Thom |
1974 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
35.40 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 14:46:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 14:46:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 18 feb 2023 till den 18 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 116, 50m Frisim Pojkar 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Manne Edholm |
2011 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
36.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.01 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Videvong |
2010 |
Lönsboda Simsällskap |
|
|
42.46 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.63 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 14:51:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 116, 50m Frisim Pojkar 14 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
OF Ekeri |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Axelsson |
2007 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
27.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.27 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Wahlqvist |
2009 |
Ölands Simklubb |
|
|
30.56 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vuk Radosevic |
2009 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
32.40 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Bengtsson |
2009 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
36.05 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.58 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Przemyslaw Kucharczyk |
1978 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
27.91 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.14 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-18 14:51:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-18 14:51:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
|