Results for Höstsimiaden 2022, Vellinge
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x50m Medley Flickor - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Föreningen Trelleborg Sim |
12 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
|
|
|
2:53.52 |
|
|
|
|
|
|
Emmi Pranjic |
2011 |
AP7211 |
+1.21 |
1:40.95 |
|
|
|
|
1:40.95 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Erlingsson |
2010 |
AT9610 |
-.-- |
38.12 |
|
|
|
|
2:19.07 |
|
|
|
|
|
|
Amy Blacquire |
2010 |
AG2610 |
-.-- |
34.45 |
|
|
|
|
2:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alida Alexandersson |
2010 |
AW1210 |
-.-- |
|
|
|
|
|
2:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
12 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:22.41 |
|
|
|
|
|
|
Aisa Cvrk |
2010 |
AF4410 |
+0.73 |
36.31 |
|
|
|
|
36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Phu |
2010 |
AO7810 |
-.-- |
39.15 |
|
|
|
|
1:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Wikermark |
2010 |
AH5410 |
-.-- |
35.34 |
|
|
|
|
1:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
AE4410 |
-.-- |
31.61 |
|
|
|
|
2:22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:35.49 |
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
AH2811 |
+0.61 |
40.04 |
|
|
|
|
40.04 |
|
|
|
|
|
|
Ana Maksimovic |
2010 |
AO7410 |
-.-- |
43.10 |
|
|
|
|
1:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Smalarz |
2010 |
AH5210 |
-.-- |
38.56 |
|
|
|
|
2:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inez Rönnow |
2011 |
AF8411 |
-.-- |
33.79 |
|
|
|
|
2:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:35.72 |
|
|
|
|
|
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
AO8010 |
+0.67 |
1:20.42 |
|
|
|
|
1:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa von Ahlefeld |
2010 |
AM6010 |
-.-- |
37.44 |
|
|
|
|
1:57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Ly |
2011 |
AF8011 |
-.-- |
37.86 |
|
|
|
|
2:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vanesa Balaj |
2010 |
AH4610 |
-.-- |
|
|
|
|
|
2:35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
11 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:33.12 |
|
|
|
|
|
|
Lykke-Louise Thott |
2011 |
AE2611 |
+0.90 |
48.89 |
|
|
|
|
48.89 |
|
|
|
|
|
|
Lea Bergman |
2011 |
AH3411 |
-.-- |
56.86 |
|
|
|
|
1:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Kostovic |
2011 |
AK5811 |
-.-- |
1:06.41 |
|
|
|
|
2:52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Ferreira Hansson |
2011 |
AH3611 |
-.-- |
40.96 |
|
|
|
|
3:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ran Sharkteam 1 |
12 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
2:31.90 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
AO9010 |
+0.79 |
39.21 |
|
|
|
|
39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
AC3411 |
-.-- |
42.37 |
|
|
|
|
1:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
AC3810 |
-.-- |
39.12 |
|
|
|
|
2:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Mujanovic |
2010 |
AL0810 |
-.-- |
31.20 |
|
|
|
|
2:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ran Sharkteam 2 |
11 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
2:52.09 |
|
|
|
|
|
|
Hilde Caytali |
2011 |
AQ8211 |
+0.94 |
46.67 |
|
|
|
|
46.67 |
|
|
|
|
|
|
Callie Owusu Nkwantabisa |
2011 |
AJ4011 |
-.-- |
48.24 |
|
|
|
|
1:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Holmgren Horrdin |
2011 |
AK6211 |
-.-- |
39.41 |
|
|
|
|
2:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minea Tepic |
2011 |
AQ8811 |
-.-- |
37.77 |
|
|
|
|
2:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton |
12 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
2:50.99 |
|
|
|
|
|
|
Gabija Jurgilaityte |
2010 |
AU5210 |
+0.68 |
41.52 |
|
|
|
|
41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Winberg |
2010 |
AI5410 |
-.-- |
47.55 |
|
|
|
|
1:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hovold |
2010 |
AN5210 |
-.-- |
45.17 |
|
|
|
|
2:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Alhbin |
2010 |
AN5010 |
-.-- |
36.75 |
|
|
|
|
2:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton lag 2 |
12 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
3:24.68 |
|
|
|
|
|
|
Anna Tsiparis |
2011 |
AS5811 |
+0.87 |
58.42 |
|
|
|
|
58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellie Hagström |
2011 |
AL0811 |
-.-- |
48.17 |
|
|
|
|
1:46.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
AT5010 |
-.-- |
53.35 |
|
|
|
|
2:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Tufvesson |
2011 |
|
-.-- |
44.74 |
|
|
|
|
3:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Mak |
12 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
3:02.82 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
AO8410 |
+0.63 |
46.39 |
|
|
|
|
46.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Sjöberg |
2010 |
BC0410 |
-.-- |
49.58 |
|
|
|
|
1:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
AD8211 |
-.-- |
45.97 |
|
|
|
|
2:21.94 |
|
|
|
|
|
|
Märta Mars |
2011 |
AJ0411 |
-.-- |
40.88 |
|
|
|
|
3:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
12 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:39.78 |
|
|
|
|
|
|
Ida Törnqvist |
2010 |
AD2410 |
+0.73 |
40.60 |
|
|
|
|
40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
AG3210 |
-.-- |
42.71 |
|
|
|
|
1:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
AI8811 |
-.-- |
40.65 |
|
|
|
|
2:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
AG7411 |
-.-- |
35.82 |
|
|
|
|
2:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 09:23:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 09:24:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4x50m Medley Pojkar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
12 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:36.24 |
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
AC4911 |
+0.48 |
42.21 |
|
|
|
|
42.21 |
|
|
|
|
|
|
Anton Pogarcic |
2011 |
AE8711 |
-.-- |
46.59 |
|
|
|
|
1:28.80 |
|
|
|
|
|
|
Christian Krüger |
2010 |
AB2310 |
-.-- |
35.08 |
|
|
|
|
2:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ernad Adrovic |
2010 |
AD7110 |
-.-- |
32.36 |
|
|
|
|
2:36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:51.52 |
|
|
|
|
|
|
Tim Kapusta |
2010 |
AF1510 |
+0.81 |
43.00 |
|
|
|
|
43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
AE0511 |
|
50.28 |
|
|
|
|
1:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowe Remlén |
2010 |
AK6510 |
-.-- |
40.92 |
|
|
|
|
2:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mason Custard |
2011 |
AK8911 |
-.-- |
37.32 |
|
|
|
|
2:51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:55.98 |
|
|
|
|
|
|
Erik Wojcieszak |
2010 |
AI2510 |
+0.73 |
43.78 |
|
|
|
|
43.78 |
|
|
|
|
|
|
Elias Öinert |
2011 |
AL0311 |
-.-- |
49.45 |
|
|
|
|
1:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreeas Alexa |
2010 |
AQ1510 |
-.-- |
44.09 |
|
|
|
|
2:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Rising |
2011 |
AJ5511 |
-.-- |
38.66 |
|
|
|
|
2:55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ran Sharkboys 1 |
12 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
3:00.94 |
|
|
|
|
|
|
Kasper Mecklint |
2010 |
AM6110 |
+0.65 |
48.92 |
|
|
|
|
48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilmer Forsberg |
2010 |
AP7510 |
-.-- |
52.08 |
|
|
|
|
1:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
AF0111 |
-.-- |
44.41 |
|
|
|
|
2:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Aldenius |
2011 |
AG2311 |
-.-- |
35.53 |
|
|
|
|
3:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton |
12 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
2:48.31 |
|
|
|
|
|
|
Paxton Duong |
2011 |
AL5311 |
+0.70 |
45.07 |
|
|
|
|
45.07 |
|
|
|
|
|
|
Jakob Modig |
2010 |
AM5110 |
-.-- |
43.05 |
|
|
|
|
1:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Wetterström |
2010 |
AM5510 |
-.-- |
39.78 |
|
|
|
|
2:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Eklund |
2011 |
AD4911 |
-.-- |
40.41 |
|
|
|
|
2:48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Mak |
12 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
Noah Sjögren |
2010 |
AB5510 |
+0.72 |
33.57 |
|
|
|
|
33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
AD4310 |
-.-- |
38.93 |
|
|
|
|
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
AJ8910 |
-.-- |
34.50 |
|
|
|
|
1:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ohlin |
2010 |
AJ9510 |
-.-- |
32.01 |
|
|
|
|
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 09:22:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 09:25:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alida Alexandersson |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Alhbin |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Indu Arun |
2010 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vanesa Balaj |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amy Blacquire |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
1:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aisa Cvrk |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Hallqvist |
2010 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
1:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilda Hilner |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hovold |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lily Hultberg |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabija Jurgilaityte |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ana Maksimovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Mujanovic |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maelle Nahimana |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chiara Nasta |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Phu |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Sjöström |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Smalarz |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Törnqvist |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pania Valinezhad |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa von Ahlefeld |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Westerlund |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
1:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Wikermark |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 09:47:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ernad Adrovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Ainalem |
2010 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreeas Alexa |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilmer Forsberg |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Kapusta |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Lindberg |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
1:38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Mecklint |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ohlin |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowe Remlén |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Tairi |
2010 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Wetterström |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Wojcieszak |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:21:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lovisa Arfwidson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
53.02 |
|
|
|
|
|
|
Lea Bergman |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:23.10 |
|
|
|
|
|
|
Hilde Caytali |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alice Ferreira Hansson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
58.99 |
|
|
|
|
|
|
Selma Kostovic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
43.33 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Ly |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
37.32 |
|
|
|
|
|
|
Märta Mars |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
50.46 |
|
|
|
|
|
|
Callie Owusu Nkwantabisa |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
48.25 |
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
56.46 |
|
|
|
|
|
|
Mina Radanov |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
45.97 |
|
|
|
|
|
|
Inez Rönnow |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
42.99 |
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
40.15 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
49.08 |
|
|
|
|
|
|
Minea Tepic |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
48.88 |
|
|
|
|
|
|
Lykke-Louise Thott |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:01:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Anton Aldenius |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
46.32 |
|
|
|
|
|
|
Timofey Beinik |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
54.98 |
|
|
|
|
|
|
Albin Björk |
2011 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
40.18 |
|
|
|
|
|
|
Mason Custard |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
46.58 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
54.53 |
|
|
|
|
|
|
Elias Mekahal |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Viktor Molin |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
58.84 |
|
|
|
|
|
|
Andrei Damian Pode |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
48.23 |
|
|
|
|
|
|
Anton Pogarcic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
47.02 |
|
|
|
|
|
|
Lorik Qorraj |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
49.39 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Rising |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
59.99 |
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
42.98 |
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
46.70 |
|
|
|
|
|
|
Ervin Zahirovic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
58.40 |
|
|
|
|
|
|
Elias Öinert |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
59.49 |
|
|
|
|
|
|
Felipe Öst |
2011 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:02:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Bröstsim Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alida Alexandersson |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
1:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Indu Arun |
2010 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:53.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vanesa Balaj |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amy Blacquire |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
1:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aisa Cvrk |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Erlingsson |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
1:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilda Hilner |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hovold |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:45.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lily Hultberg |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ana Maksimovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maelle Nahimana |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chiara Nasta |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Phu |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Sjöberg |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Smalarz |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Törnqvist |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:51.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pania Valinezhad |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa von Ahlefeld |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Wikermark |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Winberg |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:22:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Bröstsim Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ernad Adrovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Ainalem |
2010 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreeas Alexa |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilmer Forsberg |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:52.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Kapusta |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Mecklint |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Modig |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowe Remlén |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Tairi |
2010 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
2:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Wojcieszak |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:22:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lovisa Arfwidson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
47.23 |
|
|
|
|
|
|
Lea Bergman |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.79 |
|
1:04.71 |
|
|
|
|
|
|
Hilde Caytali |
2011 |
Simklubben Ran |
+0.92 |
|
49.97 |
|
|
|
|
|
|
Alice Ferreira Hansson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.94 |
|
52.48 |
|
|
|
|
|
|
Ellie Hagström |
2011 |
SK Triton |
+0.83 |
|
46.92 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Holmgren Horrdin |
2011 |
Simklubben Ran |
+0.86 |
|
44.47 |
|
|
|
|
|
|
Anna Kaluza |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
58.28 |
|
|
|
|
|
|
Selma Kostovic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.88 |
|
56.69 |
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
|
43.05 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Ly |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.59 |
|
41.43 |
|
|
|
|
|
|
Märta Mars |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.73 |
|
48.26 |
|
|
|
|
|
|
Callie Owusu Nkwantabisa |
2011 |
Simklubben Ran |
+0.72 |
|
48.35 |
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
Simklubben Sydsim |
+1.12 |
|
55.92 |
|
|
|
|
|
|
Emmi Pranjic |
2011 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+1.06 |
|
51.24 |
|
|
|
|
|
|
Mina Radanov |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.79 |
|
43.85 |
|
|
|
|
|
|
Inez Rönnow |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
40.10 |
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.56 |
|
40.11 |
|
|
|
|
|
|
Disa Seydlitz |
2011 |
Simklubben Ran |
+0.82 |
|
46.90 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.78 |
|
45.67 |
|
|
|
|
|
|
Minea Tepic |
2011 |
Simklubben Ran |
+0.93 |
|
48.33 |
|
|
|
|
|
|
Lykke-Louise Thott |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.89 |
|
54.00 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
Simklubben Ran |
+0.67 |
|
40.72 |
|
|
|
|
|
|
Anna Tsiparis |
2011 |
SK Triton |
+0.93 |
|
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
Maja Tufvesson |
2011 |
SK Triton |
+0.81 |
|
48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:47:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Anton Aldenius |
2011 |
Simklubben Ran |
+1.04 |
|
49.13 |
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
|
42.64 |
|
|
|
|
|
|
Timofey Beinik |
2011 |
Simklubben Ran |
+0.72 |
|
48.15 |
|
|
|
|
|
|
Albin Björk |
2011 |
Föreningen Österlen-Sim |
+0.71 |
|
38.42 |
|
|
|
|
|
|
Mason Custard |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
46.99 |
|
|
|
|
|
|
Paxton Duong |
2011 |
SK Triton |
+0.67 |
|
46.90 |
|
|
|
|
|
|
Jakob Eklund |
2011 |
SK Triton |
+1.00 |
|
48.19 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.61 |
|
47.34 |
|
|
|
|
|
|
Tage Larzenius |
2011 |
SK Triton |
+0.71 |
|
49.39 |
|
|
|
|
|
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.20 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elias Mekahal |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
|
55.14 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Molin |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.87 |
|
53.59 |
|
|
|
|
|
|
Albin Nilsson |
2011 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.87 |
|
48.25 |
|
|
|
|
|
|
Andrei Damian Pode |
2011 |
Simklubben Ran |
+0.60 |
|
48.87 |
|
|
|
|
|
|
Anton Pogarcic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
46.01 |
|
|
|
|
|
|
Lorik Qorraj |
2011 |
Simklubben Ran |
+0.87 |
|
49.67 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Rising |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.62 |
|
55.31 |
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
Simklubben Ran |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.78 |
|
45.04 |
|
|
|
|
|
|
Ervin Zahirovic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
57.39 |
|
|
|
|
|
|
Elias Öinert |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
53.70 |
|
|
|
|
|
|
Felipe Öst |
2011 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.66 |
|
46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:52:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Filippa Alhbin |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Indu Arun |
2010 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vanesa Balaj |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amy Blacquire |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
1:33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aisa Cvrk |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Hallqvist |
2010 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
1:29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilda Hilner |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hovold |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lily Hultberg |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Johansson |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabija Jurgilaityte |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ana Maksimovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Mujanovic |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maelle Nahimana |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chiara Nasta |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Phu |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Sjöström |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Smalarz |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Törnqvist |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pania Valinezhad |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa von Ahlefeld |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Wikermark |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Winberg |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:57:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ernad Adrovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Ainalem |
2010 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreeas Alexa |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilmer Forsberg |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Kapusta |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Lindberg |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
1:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Mecklint |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Modig |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ohlin |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowe Remlén |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Tairi |
2010 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Wetterström |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Wojcieszak |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 11:07:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Medley Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lovisa Arfwidson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Bergman |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilde Caytali |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Ferreira Hansson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:51.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellie Hagström |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Holmgren Horrdin |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Ly |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Mars |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Callie Owusu Nkwantabisa |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mina Radanov |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inez Rönnow |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Disa Seydlitz |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minea Tepic |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lykke-Louise Thott |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Tsiparis |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
2:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 11:18:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Anton Aldenius |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Timofey Beinik |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Björk |
2011 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
1:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mason Custard |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paxton Duong |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Eklund |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Larzenius |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Mekahal |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Molin |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrei Damian Pode |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Pogarcic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Rising |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:06.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ervin Zahirovic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:56.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Öinert |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 11:26:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 4x100m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Föreningen Trelleborg Sim |
12 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
|
|
|
6:44.04 |
|
|
|
|
|
|
Albin Nilsson |
2011 |
AK1911 |
+0.82 |
52.84 |
1:53.06 |
|
|
|
1:53.06 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Erlingsson |
2010 |
AT9610 |
|
48.60 |
1:43.83 |
|
|
|
3:36.89 |
|
|
|
|
|
|
Amy Blacquire |
2010 |
AG2610 |
|
42.45 |
1:33.31 |
|
|
|
5:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felipe Öst |
2011 |
AL0511 |
-.-- |
41.53 |
1:33.84 |
|
|
|
6:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
12 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
6:50.46 |
|
|
|
|
|
|
Tim Kapusta |
2010 |
AF1510 |
+0.90 |
47.83 |
1:39.56 |
|
|
|
1:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pania Valinezhad |
2010 |
AY9810 |
-.-- |
53.99 |
1:59.72 |
|
|
|
3:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vanesa Balaj |
2010 |
AH4610 |
-.-- |
47.51 |
1:57.73 |
|
|
|
5:37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
AK6710 |
-.-- |
34.07 |
1:13.45 |
|
|
|
6:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton |
12 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
6:12.34 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Winberg |
2010 |
AI5410 |
+0.77 |
46.96 |
1:34.78 |
|
|
|
1:34.78 |
|
|
|
|
|
|
Jakob Modig |
2010 |
AM5110 |
|
45.03 |
1:36.13 |
|
|
|
3:10.91 |
|
|
|
|
|
|
Albin Wetterström |
2010 |
AM5510 |
-.-- |
44.58 |
1:35.69 |
|
|
|
4:46.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Alhbin |
2010 |
AN5010 |
-.-- |
39.32 |
1:25.74 |
|
|
|
6:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Mak |
12 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
5:49.30 |
|
|
|
|
|
|
William Ohlin |
2010 |
AJ9510 |
+0.73 |
41.80 |
1:26.10 |
|
|
|
1:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
AG7411 |
-.-- |
47.19 |
1:40.95 |
|
|
|
3:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Iversen |
2010 |
AJ8910 |
-.-- |
37.79 |
1:22.41 |
|
|
|
4:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
AI8811 |
-.-- |
37.67 |
1:19.84 |
|
|
|
5:49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
12 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
5:25.05 |
|
|
|
|
|
|
Noah Sjögren |
2010 |
AB5510 |
+0.81 |
36.75 |
1:13.85 |
|
|
|
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
AG3210 |
-.-- |
43.53 |
1:32.28 |
|
|
|
2:46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
AD4310 |
-.-- |
38.07 |
1:22.71 |
|
|
|
4:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Törnqvist |
2010 |
AD2410 |
-.-- |
35.50 |
1:16.21 |
|
|
|
5:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 11:36:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 11:36:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 4x50m Frisim Pojkar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
12 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:19.19 |
|
|
|
|
|
|
Christian Krüger |
2010 |
AB2310 |
-.-- |
29.73 |
|
|
|
|
29.73 |
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
AC4911 |
-.-- |
36.42 |
|
|
|
|
1:06.15 |
|
|
|
|
|
|
Ernad Adrovic |
2010 |
AD7110 |
-.-- |
34.42 |
|
|
|
|
1:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
AE0511 |
-.-- |
38.62 |
|
|
|
|
2:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:33.14 |
|
|
|
|
|
|
Mason Custard |
2011 |
AK8911 |
-.-- |
37.17 |
|
|
|
|
37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Pogarcic |
2011 |
AE8711 |
-.-- |
38.70 |
|
|
|
|
1:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Kapusta |
2010 |
AF1510 |
-.-- |
36.89 |
|
|
|
|
1:52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Rising |
2011 |
AJ5511 |
-.-- |
40.38 |
|
|
|
|
2:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
11 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:06.71 |
|
|
|
|
|
|
Andrej Milosevic |
2011 |
AG6311 |
-.-- |
47.86 |
|
|
|
|
47.86 |
|
|
|
|
|
|
Elias Mekahal |
2011 |
AK9711 |
-.-- |
49.91 |
|
|
|
|
1:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ervin Zahirovic |
2011 |
AL0111 |
-.-- |
45.53 |
|
|
|
|
2:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Molin |
2011 |
AK9911 |
-.-- |
43.41 |
|
|
|
|
3:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ran Sharkboys 1 |
11 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
2:30.71 |
|
|
|
|
|
|
Lorik Qorraj |
2011 |
AN5911 |
-.-- |
40.18 |
|
|
|
|
40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrei Damian Pode |
2011 |
AG1311 |
-.-- |
38.64 |
|
|
|
|
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Aldenius |
2011 |
AG2311 |
-.-- |
37.41 |
|
|
|
|
1:56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
AF0111 |
-.-- |
34.48 |
|
|
|
|
2:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton lag 1 |
12 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
2:36.84 |
|
|
|
|
|
|
Daniel Lasine |
2010 |
AM5310 |
-.-- |
39.80 |
|
|
|
|
39.80 |
|
|
|
|
|
|
Jakob Modig |
2010 |
AM5110 |
-.-- |
38.58 |
|
|
|
|
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Wetterström |
2010 |
AM5510 |
-.-- |
37.75 |
|
|
|
|
1:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Eklund |
2011 |
AD4911 |
-.-- |
40.71 |
|
|
|
|
2:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
12 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
Noah Sjögren |
2010 |
AB5510 |
-.-- |
30.50 |
|
|
|
|
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
AD4310 |
-.-- |
31.88 |
|
|
|
|
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
AJ9110 |
-.-- |
34.43 |
|
|
|
|
1:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ohlin |
2010 |
AJ9510 |
-.-- |
32.57 |
|
|
|
|
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 15:33:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 15:39:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4x50m Frisim Flickor - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
12 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:16.23 |
|
|
|
|
|
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
AE4410 |
-.-- |
32.95 |
|
|
|
|
32.95 |
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
AH2811 |
-.-- |
36.25 |
|
|
|
|
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
Inez Rönnow |
2011 |
AF8411 |
-.-- |
35.21 |
|
|
|
|
1:44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aisa Cvrk |
2010 |
AF4410 |
-.-- |
31.82 |
|
|
|
|
2:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:12.66 |
|
|
|
|
|
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
AO8010 |
-.-- |
33.89 |
|
|
|
|
33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Wikermark |
2010 |
AH5410 |
-.-- |
32.32 |
|
|
|
|
1:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Phu |
2010 |
AO7810 |
-.-- |
31.95 |
|
|
|
|
1:38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa von Ahlefeld |
2010 |
AM6010 |
-.-- |
34.50 |
|
|
|
|
2:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb lag |
12 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:28.48 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Arfwidson |
2011 |
AO5211 |
-.-- |
38.43 |
|
|
|
|
38.43 |
|
|
|
|
|
|
Vanesa Balaj |
2010 |
AH4610 |
-.-- |
38.93 |
|
|
|
|
1:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dea Ramadanovic |
2010 |
AO9410 |
-.-- |
34.93 |
|
|
|
|
1:52.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Smalarz |
2010 |
AH5210 |
-.-- |
36.19 |
|
|
|
|
2:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ran Team 2 |
12 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
2:24.51 |
|
|
|
|
|
|
Minea Tepic |
2011 |
AQ8811 |
-.-- |
36.96 |
|
|
|
|
36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilda Hilner |
2010 |
AS9810 |
-.-- |
37.19 |
|
|
|
|
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Holmgren Horrdin |
2011 |
AK6211 |
-.-- |
37.20 |
|
|
|
|
1:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
AC3411 |
-.-- |
33.16 |
|
|
|
|
2:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ran Team 3 |
12 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
2:44.55 |
|
|
|
|
|
|
Chiara Nasta |
2010 |
AF6010 |
-.-- |
38.43 |
|
|
|
|
38.43 |
|
|
|
|
|
|
Disa Seydlitz |
2011 |
AK6011 |
-.-- |
43.65 |
|
|
|
|
1:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Callie Owusu Nkwantabisa |
2011 |
AJ4011 |
-.-- |
42.90 |
|
|
|
|
2:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilde Caytali |
2011 |
AQ8211 |
-.-- |
39.57 |
|
|
|
|
2:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton |
12 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
AT5010 |
-.-- |
41.54 |
|
|
|
|
41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Winberg |
2010 |
AI5410 |
-.-- |
36.25 |
|
|
|
|
1:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Alhbin |
2010 |
AN5010 |
-.-- |
37.96 |
|
|
|
|
1:55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellie Hagström |
2011 |
AL0811 |
-.-- |
38.25 |
|
|
|
|
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Mak |
12 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:42.40 |
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
AD8211 |
-.-- |
39.71 |
|
|
|
|
39.71 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
AO8410 |
-.-- |
38.45 |
|
|
|
|
1:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Mars |
2011 |
AJ0411 |
-.-- |
42.12 |
|
|
|
|
2:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Indu Arun |
2010 |
AT1610 |
-.-- |
42.12 |
|
|
|
|
2:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
12 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:22.66 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
AG3210 |
-.-- |
32.69 |
|
|
|
|
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
AI8811 |
-.-- |
37.43 |
|
|
|
|
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
AG7411 |
-.-- |
37.24 |
|
|
|
|
1:47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Törnqvist |
2010 |
AD2410 |
-.-- |
35.30 |
|
|
|
|
2:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 15:41:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 15:51:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Ernad Adrovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreeas Alexa |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
3:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Kapusta |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
3:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Lasine |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
3:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Modig |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
3:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ohlin |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
2:41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowe Remlén |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
2:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Wetterström |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
3:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Wojcieszak |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
3:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:06:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Frisim Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Filippa Alhbin |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
3:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vanesa Balaj |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
3:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amy Blacquire |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
3:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aisa Cvrk |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
2:36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ana Maksimovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Mujanovic |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
2:38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Phu |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dea Ramadanovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Smalarz |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:55.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Törnqvist |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
2:56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa von Ahlefeld |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
2:45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Wikermark |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
2:32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
3:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:07:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Anton Aldenius |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
50.35 |
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
48.08 |
|
|
|
|
|
|
Timofey Beinik |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
54.20 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Bäckström |
2011 |
Ystads Simsällskap |
-.-- |
|
52.01 |
|
|
|
|
|
|
Mason Custard |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
52.75 |
|
|
|
|
|
|
Paxton Duong |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
52.42 |
|
|
|
|
|
|
Jakob Eklund |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
48.18 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
53.01 |
|
|
|
|
|
|
Tage Larzenius |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
58.05 |
|
|
|
|
|
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
49.55 |
|
|
|
|
|
|
Elias Mekahal |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:13.54 |
|
|
|
|
|
|
Andrej Milosevic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Molin |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
59.86 |
|
|
|
|
|
|
Albin Nilsson |
2011 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
57.13 |
|
|
|
|
|
|
Andrei Damian Pode |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
57.23 |
|
|
|
|
|
|
Anton Pogarcic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
47.23 |
|
|
|
|
|
|
Lorik Qorraj |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
52.75 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Rising |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
52.00 |
|
|
|
|
|
|
Elvin Smrkovic |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
57.06 |
|
|
|
|
|
|
Ervin Zahirovic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
58.95 |
|
|
|
|
|
|
Elias Öinert |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:15:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lovisa Arfwidson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
49.02 |
|
|
|
|
|
|
Lea Bergman |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
54.99 |
|
|
|
|
|
|
Hilde Caytali |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
53.02 |
|
|
|
|
|
|
Alice Ferreira Hansson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
48.11 |
|
|
|
|
|
|
Ellie Hagström |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
48.05 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Holmgren Horrdin |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
49.16 |
|
|
|
|
|
|
Anna Kaluza |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Lasson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
46.52 |
|
|
|
|
|
|
Martina Leijon |
2011 |
Ystads Simsällskap |
-.-- |
|
57.60 |
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
47.70 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Ly |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
45.75 |
|
|
|
|
|
|
Märta Mars |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
52.33 |
|
|
|
|
|
|
Callie Owusu Nkwantabisa |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
50.42 |
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
55.14 |
|
|
|
|
|
|
Emmi Pranjic |
2011 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
52.97 |
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
48.70 |
|
|
|
|
|
|
Inez Rönnow |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
46.14 |
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
47.37 |
|
|
|
|
|
|
Disa Seydlitz |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
53.98 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
47.28 |
|
|
|
|
|
|
Minea Tepic |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
53.54 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
42.51 |
|
|
|
|
|
|
Anna Tsiparis |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
59.80 |
|
|
|
|
|
|
Maja Tufvesson |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:36:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 25m UV-kick Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Axel Ainalem |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
25.26 |
|
|
|
|
|
|
Anton Aldenius |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
25.19 |
|
|
|
|
|
|
Albin Nilsson |
2011 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
28.56 |
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
25.33 |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Tairi |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
29.71 |
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:33:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 25m UV-kick Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Indu Arun |
2010 |
Simklubben Sydsim |
|
|
22.57 |
|
|
|
|
|
|
Amy Blacquire |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
21.53 |
|
|
|
|
|
|
Wilda Hilner |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
21.02 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Holmgren Horrdin |
2011 |
Simklubben Ran |
|
|
23.00 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
|
|
20.52 |
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
Simklubben Sydsim |
|
|
27.39 |
|
|
|
|
|
|
Emmi Pranjic |
2011 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
30.58 |
|
|
|
|
|
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
SK Triton |
|
|
25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:33:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ernad Adrovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
45.49 |
|
|
|
|
|
|
Axel Ainalem |
2010 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
45.73 |
|
|
|
|
|
|
Andreeas Alexa |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
48.51 |
|
|
|
|
|
|
Tim Kapusta |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
44.84 |
|
|
|
|
|
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
35.20 |
|
|
|
|
|
|
Daniel Lasine |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
52.16 |
|
|
|
|
|
|
Jakob Modig |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
45.18 |
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
42.02 |
|
|
|
|
|
|
William Ohlin |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
40.31 |
|
|
|
|
|
|
Lowe Remlén |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
43.45 |
|
|
|
|
|
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
43.05 |
|
|
|
|
|
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
36.79 |
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
34.59 |
|
|
|
|
|
|
Albin Wetterström |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
40.89 |
|
|
|
|
|
|
Erik Wojcieszak |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:44:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Fjärilsim Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Filippa Alhbin |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
48.57 |
|
|
|
|
|
|
Vanesa Balaj |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
52.05 |
|
|
|
|
|
|
Amy Blacquire |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
42.66 |
|
|
|
|
|
|
Aisa Cvrk |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
38.32 |
|
|
|
|
|
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
38.84 |
|
|
|
|
|
|
Alma Hallqvist |
2010 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
42.23 |
|
|
|
|
|
|
Wilda Hilner |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
41.71 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
37.82 |
|
|
|
|
|
|
Gabija Jurgilaityte |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Ana Maksimovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
43.52 |
|
|
|
|
|
|
Leia Mujanovic |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
37.41 |
|
|
|
|
|
|
Chiara Nasta |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Elisa Phu |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
35.92 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
40.05 |
|
|
|
|
|
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
42.31 |
|
|
|
|
|
|
Dea Ramadanovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
41.63 |
|
|
|
|
|
|
Isa Sjöström |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
49.24 |
|
|
|
|
|
|
Julia Smalarz |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
38.84 |
|
|
|
|
|
|
Ida Törnqvist |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
43.52 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa von Ahlefeld |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
41.27 |
|
|
|
|
|
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
42.52 |
|
|
|
|
|
|
Alice Wikermark |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
36.47 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Winberg |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:56:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Anton Aldenius |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
37.87 |
|
|
|
|
|
|
David Askari Louyeh |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
37.01 |
|
|
|
|
|
|
Timofey Beinik |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
43.52 |
|
|
|
|
|
|
Albin Björk |
2011 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
33.50 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Bäckström |
2011 |
Ystads Simsällskap |
-.-- |
|
41.88 |
|
|
|
|
|
|
Mason Custard |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
37.02 |
|
|
|
|
|
|
Paxton Duong |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
39.81 |
|
|
|
|
|
|
Jakob Eklund |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
37.21 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Eriksson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
38.21 |
|
|
|
|
|
|
Tage Larzenius |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
45.30 |
|
|
|
|
|
|
Love Lundh |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
40.24 |
|
|
|
|
|
|
Elias Mekahal |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
47.86 |
|
|
|
|
|
|
Andrej Milosevic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
49.13 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Molin |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
43.65 |
|
|
|
|
|
|
Albin Nilsson |
2011 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
45.72 |
|
|
|
|
|
|
Andrei Damian Pode |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
37.68 |
|
|
|
|
|
|
Anton Pogarcic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
38.52 |
|
|
|
|
|
|
Lorik Qorraj |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sixten Rising |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
41.03 |
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
36.06 |
|
|
|
|
|
|
Elvin Smrkovic |
2011 |
SK Triton |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
39.27 |
|
|
|
|
|
|
Ervin Zahirovic |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
46.90 |
|
|
|
|
|
|
Elias Öinert |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:54:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Frisim Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lovisa Arfwidson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
40.21 |
|
|
|
|
|
|
Lea Bergman |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
54.63 |
|
|
|
|
|
|
Hilde Caytali |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
40.25 |
|
|
|
|
|
|
Alice Ferreira Hansson |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
45.83 |
|
|
|
|
|
|
Anna Kaluza |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
45.76 |
|
|
|
|
|
|
Martina Leijon |
2011 |
Ystads Simsällskap |
-.-- |
|
43.35 |
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
37.91 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Ly |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
34.64 |
|
|
|
|
|
|
Märta Mars |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
41.56 |
|
|
|
|
|
|
Callie Owusu Nkwantabisa |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
43.73 |
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
46.27 |
|
|
|
|
|
|
Emmi Pranjic |
2011 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
49.05 |
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
38.78 |
|
|
|
|
|
|
Inez Rönnow |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
35.48 |
|
|
|
|
|
|
Linea Sakota |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
36.14 |
|
|
|
|
|
|
Disa Seydlitz |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
44.29 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
37.40 |
|
|
|
|
|
|
Minea Tepic |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
37.40 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
33.46 |
|
|
|
|
|
|
Anna Tsiparis |
2011 |
SK Triton |
-.-- |
|
53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 17:10:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ernad Adrovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.79 |
|
1:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreeas Alexa |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.98 |
|
1:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilmer Forsberg |
2010 |
Simklubben Ran |
+0.65 |
|
1:40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Kapusta |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.86 |
|
1:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Krüger |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
1:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Lasine |
2010 |
SK Triton |
+0.68 |
|
1:51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Mecklint |
2010 |
Simklubben Ran |
+0.71 |
|
1:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.77 |
|
1:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ohlin |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.75 |
|
1:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowe Remlén |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+1.00 |
|
1:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+1.09 |
|
1:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Sjögren |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.80 |
|
1:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Tairi |
2010 |
Simklubben Sydsim |
+0.99 |
|
1:44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.62 |
|
1:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Wojcieszak |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
1:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 17:08:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Ryggsim Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Indu Arun |
2010 |
Simklubben Sydsim |
+0.89 |
|
1:46.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vanesa Balaj |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.81 |
|
1:46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aisa Cvrk |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.84 |
|
1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
1:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Hallqvist |
2010 |
Föreningen Österlen-Sim |
+0.78 |
|
1:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
Simklubben Ran |
+0.77 |
|
1:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabija Jurgilaityte |
2010 |
SK Triton |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Stella Lindfors |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Ana Maksimovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.93 |
|
1:41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Mujanovic |
2010 |
Simklubben Ran |
+0.76 |
|
1:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chiara Nasta |
2010 |
Simklubben Ran |
+0.70 |
|
1:47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Phu |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.85 |
|
1:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.83 |
|
1:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dea Ramadanovic |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
1:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Sjöström |
2010 |
Simklubben Ran |
+0.89 |
|
1:42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Smalarz |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.82 |
|
1:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa von Ahlefeld |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
1:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
SK Triton |
+0.75 |
|
1:53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
+0.68 |
|
1:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Wikermark |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
1:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Winberg |
2010 |
SK Triton |
+0.78 |
|
1:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
|
1:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 17:19:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 4x100m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Simklubben Ran SharkSpark 1 |
12 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
5:01.44 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Trajkovska |
2011 |
AC3411 |
-.-- |
35.18 |
1:13.90 |
|
|
|
1:13.90 |
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sjödahl |
2011 |
AF0111 |
-.-- |
37.63 |
1:19.85 |
|
|
|
2:33.75 |
|
|
|
|
|
|
Leia Mujanovic |
2010 |
AL0810 |
-.-- |
36.63 |
1:15.50 |
|
|
|
3:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Johansson-Lindvist |
2010 |
AO9010 |
-.-- |
35.61 |
1:12.19 |
|
|
|
5:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ran SharkSpark 2 |
12 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
5:43.87 |
|
|
|
|
|
|
Minea Tepic |
2011 |
AQ8811 |
-.-- |
41.01 |
1:28.51 |
|
|
|
1:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Holmgren Horrdin |
2011 |
AK6211 |
-.-- |
39.64 |
1:22.93 |
|
|
|
2:51.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lorik Qorraj |
2011 |
AN5911 |
-.-- |
43.73 |
1:35.35 |
|
|
|
4:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
AC3810 |
-.-- |
35.20 |
1:17.08 |
|
|
|
5:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Sydsim |
12 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
6:24.90 |
|
|
|
|
|
|
Axel Ainalem |
2010 |
AO3310 |
-.-- |
38.00 |
1:19.10 |
|
|
|
1:19.10 |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Tairi |
2010 |
AM8110 |
-.-- |
47.22 |
1:39.26 |
|
|
|
2:58.36 |
|
|
|
|
|
|
Indu Arun |
2010 |
AT1610 |
-.-- |
43.74 |
1:37.32 |
|
|
|
4:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valencia Pop |
2011 |
AM8411 |
-.-- |
50.63 |
1:49.22 |
|
|
|
6:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton |
12 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
5:45.04 |
|
|
|
|
|
|
Jakob Modig |
2010 |
AM5110 |
-.-- |
39.01 |
1:25.64 |
|
|
|
1:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Winberg |
2010 |
AI5410 |
-.-- |
40.39 |
1:23.67 |
|
|
|
2:49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Alhbin |
2010 |
AN5010 |
-.-- |
40.79 |
1:28.39 |
|
|
|
4:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Wetterström |
2010 |
AM5510 |
-.-- |
42.07 |
1:27.34 |
|
|
|
5:45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton lag 2 |
12 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
6:33.30 |
|
|
|
|
|
|
Ellie Hagström |
2011 |
AL0811 |
-.-- |
42.00 |
1:31.63 |
|
|
|
1:31.63 |
|
|
|
|
|
|
Daniel Lasine |
2010 |
AM5310 |
-.-- |
49.24 |
1:46.21 |
|
|
|
3:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Walsh-Lassesson |
2010 |
AT5010 |
-.-- |
46.01 |
1:40.41 |
|
|
|
4:58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paxton Duong |
2011 |
AL5311 |
|
43.63 |
1:35.05 |
|
|
|
6:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton lag 3 |
11 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maja Tufvesson |
2011 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Tsiparis |
2011 |
AS5811 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Eklund |
2011 |
AD4911 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Larzenius |
2011 |
AL5511 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Mak |
12 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
5:20.24 |
|
|
|
|
|
|
Charlie Mårtensson |
2010 |
AJ9110 |
-.-- |
36.59 |
1:17.64 |
|
|
|
1:17.64 |
|
|
|
|
|
|
William Ohlin |
2010 |
AJ9510 |
-.-- |
34.89 |
1:15.43 |
|
|
|
2:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundahl |
2011 |
AI8811 |
-.-- |
38.67 |
1:21.02 |
|
|
|
3:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Sjöberg |
2011 |
AG7411 |
-.-- |
39.67 |
1:26.15 |
|
|
|
5:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
12 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
4:48.83 |
|
|
|
|
|
|
Noah Sjögren |
2010 |
AB5510 |
-.-- |
32.98 |
1:09.05 |
|
|
|
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wille Thente |
2010 |
AD4310 |
-.-- |
33.58 |
1:09.83 |
|
|
|
2:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Prössel |
2010 |
AG3210 |
-.-- |
34.50 |
1:11.39 |
|
|
|
3:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Törnqvist |
2010 |
AD2410 |
-.-- |
37.12 |
1:18.56 |
|
|
|
4:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Smö |
12 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
5:53.58 |
|
|
|
|
|
|
Lucas Wänberg |
2011 |
AE1911 |
-.-- |
44.68 |
1:32.05 |
|
|
|
1:32.05 |
|
|
|
|
|
|
Love Lundh |
2011 |
AL1311 |
-.-- |
43.65 |
1:32.03 |
|
|
|
3:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Rosberg |
2011 |
AD8211 |
-.-- |
39.94 |
1:23.20 |
|
|
|
4:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
AO8410 |
-.-- |
41.68 |
1:26.30 |
|
|
|
5:53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 17:37:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 17:38:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 4x50m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Simklubben Ran Minisharks 1 |
10 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
3:16.94 |
|
|
|
|
|
|
Felicia Nettleingham |
2013 |
AB1213 |
+0.73 |
49.54 |
|
|
|
|
49.54 |
|
|
|
|
|
|
Maia Nilsson |
2013 |
AE4813 |
-.-- |
55.05 |
|
|
|
|
1:44.59 |
|
|
|
|
|
|
Morris Alsalim |
2012 |
AC8912 |
-.-- |
50.86 |
|
|
|
|
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Warnholtz |
2012 |
AJ5312 |
-.-- |
41.49 |
|
|
|
|
3:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Sydsim |
10 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
3:12.05 |
|
|
|
|
|
|
Isaac Abaho-Kock |
2012 |
AD9512 |
+0.78 |
45.77 |
|
|
|
|
45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
AF0213 |
-.-- |
53.60 |
|
|
|
|
1:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kenza Cherchmi |
2012 |
AI5212 |
-.-- |
1:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aira Kulenovic |
2013 |
AC3413 |
-.-- |
3:12.05 |
|
|
|
|
3:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Gäd |
9 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
3:43.84 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
AB1613 |
+0.95 |
54.92 |
|
|
|
|
54.92 |
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
AF6813 |
-.-- |
1:00.79 |
|
|
|
|
1:55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
AB3713 |
-.-- |
47.20 |
|
|
|
|
2:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Granat |
2013 |
AD2713 |
-.-- |
1:00.93 |
|
|
|
|
3:43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Mak |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
3:17.44 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Grund |
2012 |
AH7712 |
+0.95 |
51.43 |
|
|
|
|
51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Lenart |
2013 |
AE7013 |
-.-- |
54.73 |
|
|
|
|
1:46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
AE0112 |
-.-- |
44.62 |
|
|
|
|
2:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
AD9212 |
-.-- |
46.66 |
|
|
|
|
3:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:59.56 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
AC4812 |
+0.68 |
45.24 |
|
|
|
|
45.24 |
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
AG4112 |
-.-- |
54.34 |
|
|
|
|
1:39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
AI2412 |
-.-- |
41.42 |
|
|
|
|
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
AC8312 |
-.-- |
38.56 |
|
|
|
|
2:59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-04 09:08:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 09:11:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isabell Bengtsson |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
51.03 |
|
|
|
|
|
|
Lill Bruhn |
2012 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
51.45 |
|
|
|
|
|
|
Ella Brusselmans |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
50.77 |
|
|
|
|
|
|
Kenza Cherchmi |
2012 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
40.30 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Clemedsson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
42.79 |
|
|
|
|
|
|
Minna Dizdarevic |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
46.23 |
|
|
|
|
|
|
Julia Ekelund |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
51.13 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Englesson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
53.18 |
|
|
|
|
|
|
Alice Englund |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
42.30 |
|
|
|
|
|
|
Mi Falk |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
54.52 |
|
|
|
|
|
|
Lilian Fan |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
43.91 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Fällmar |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
55.10 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Gunnersand Malm |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Gustafsson Manhag |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
43.51 |
|
|
|
|
|
|
Heidi Helgeman |
2015 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
49.17 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
37.48 |
|
|
|
|
|
|
Elin Hylander |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Jacobsson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
Julia Jensen |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
44.77 |
|
|
|
|
|
|
Moa Johansson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
54.99 |
|
|
|
|
|
|
Aira Kulenovic |
2013 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
48.80 |
|
|
|
|
|
|
Nora Kurbasic Sörensen |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:13.61 |
|
|
|
|
|
|
Johanna Larsson |
2013 |
SK Triton |
-.-- |
|
56.36 |
|
|
|
|
|
|
Emily Lenart |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
47.78 |
|
|
|
|
|
|
Eja Lundberg |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
45.13 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Lundin |
2012 |
Ystads Simsällskap |
-.-- |
|
42.68 |
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
39.00 |
|
|
|
|
|
|
Maja Maksimovic |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
38.73 |
|
|
|
|
|
|
Uma Mehmedovic |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
56.87 |
|
|
|
|
|
|
Doris Modig |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maja Modig |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
52.53 |
|
|
|
|
|
|
Lora Mohammad |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
47.11 |
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
48.78 |
|
|
|
|
|
|
Felicia Nettleingham |
2013 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
39.84 |
|
|
|
|
|
|
Ebba-Lisa Nihlén Miheller |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
46.87 |
|
|
|
|
|
|
Karin Niklasson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
47.49 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
47.98 |
|
|
|
|
|
|
Ella Nilsson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
37.36 |
|
|
|
|
|
|
Maia Nilsson |
2013 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
44.96 |
|
|
|
|
|
|
Linea Osmani |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
58.61 |
|
|
|
|
|
|
Elianna Pallser Dragojevic |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
41.46 |
|
|
|
|
|
|
Elise Pitura |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
54.68 |
|
|
|
|
|
|
Ella Rapp |
2012 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
46.04 |
|
|
|
|
|
|
Liv Renlund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
51.75 |
|
|
|
|
|
|
Ekaterina Rogovaya |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
44.91 |
|
|
|
|
|
|
Marie Röme |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Safi |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Noor Shahin |
2014 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
55.32 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
38.20 |
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:05.89 |
|
|
|
|
|
|
Kerstin Sterky |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
54.51 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
45.07 |
|
|
|
|
|
|
Farah-Noush Thompson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
47.04 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Wirsén |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Malou Zabel |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
50.93 |
|
|
|
|
|
|
Natalia Zawierucha |
2012 |
SK Triton |
-.-- |
|
51.69 |
|
|
|
|
|
|
Emma Åkergården |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 09:32:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Frisim Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isaac Abaho-Kock |
2012 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
37.10 |
|
|
|
|
|
|
Kevin Alexa |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
43.49 |
|
|
|
|
|
|
Morris Alsalim |
2012 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
36.77 |
|
|
|
|
|
|
Storm Baustad Bergfelt |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
48.04 |
|
|
|
|
|
|
Melker Borgström |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
43.94 |
|
|
|
|
|
|
Frank Durawa |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Kevin Eriksson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
44.85 |
|
|
|
|
|
|
Vincent Gourdon |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
52.88 |
|
|
|
|
|
|
Leo Granat |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:03.06 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Grund |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
42.11 |
|
|
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
37.38 |
|
|
|
|
|
|
William Hassel |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
43.20 |
|
|
|
|
|
|
Adam Hetland |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
45.41 |
|
|
|
|
|
|
Adam Jayousi |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Albert Jerntorp |
2014 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
54.22 |
|
|
|
|
|
|
Frans Jönsson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
43.75 |
|
|
|
|
|
|
Albin Lindborg |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Arvid Ljung |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
41.36 |
|
|
|
|
|
|
Elias Matoussi |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
51.59 |
|
|
|
|
|
|
Noa Naoumov |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
45.53 |
|
|
|
|
|
|
Seth Neland |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
48.08 |
|
|
|
|
|
|
Teodor Novakovic |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
Luan Osmani |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
41.90 |
|
|
|
|
|
|
Nicolas Petersson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
50.58 |
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
42.15 |
|
|
|
|
|
|
Ivan Raspa |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Wilmer Redenby |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
42.03 |
|
|
|
|
|
|
László Scherer |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Erik Severin |
2015 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
52.42 |
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
46.94 |
|
|
|
|
|
|
Kacper Smalarz |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
44.94 |
|
|
|
|
|
|
Marius Stanaitis |
2012 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
40.32 |
|
|
|
|
|
|
Joakim Sveberg Karlsson |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
38.86 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Tonell |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
54.06 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Trauelsen |
2012 |
Ystads Simsällskap |
-.-- |
|
47.23 |
|
|
|
|
|
|
Noah Warnholtz |
2012 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
42.61 |
|
|
|
|
|
|
Colin Wivesson |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-05 14:11:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 25m Fjärilsim Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lill Bruhn |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
24.32 |
|
|
|
|
|
|
Kenza Cherchmi |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
19.44 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Clemedsson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
20.76 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Englesson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
31.25 |
|
|
|
|
|
|
Alice Englund |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
20.62 |
|
|
|
|
|
|
Heidi Helgeman |
2015 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
26.38 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
18.65 |
|
|
|
|
|
|
Alara Ismail |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
28.38 |
|
|
|
|
|
|
Julia Jensen |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
24.46 |
|
|
|
|
|
|
Moa Johansson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
31.69 |
|
|
|
|
|
|
Aira Kulenovic |
2013 |
Simklubben Sydsim |
|
|
29.97 |
|
|
|
|
|
|
Emily Lenart |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25.66 |
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
21.31 |
|
|
|
|
|
|
Maja Maksimovic |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
20.27 |
|
|
|
|
|
|
Lora Mohammad |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
28.94 |
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
27.57 |
|
|
|
|
|
|
Felicia Nettleingham |
2013 |
Simklubben Ran |
|
|
21.78 |
|
|
|
|
|
|
Karin Niklasson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
23.94 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
29.16 |
|
|
|
|
|
|
Ella Nilsson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
18.53 |
|
|
|
|
|
|
Maia Nilsson |
2013 |
Simklubben Ran |
|
|
28.18 |
|
|
|
|
|
|
Elianna Pallser Dragojevic |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
20.87 |
|
|
|
|
|
|
Ella Rapp |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
26.25 |
|
|
|
|
|
|
Noor Shahin |
2014 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25.59 |
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
26.44 |
|
|
|
|
|
|
Kerstin Sterky |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
29.93 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
Simklubben Sydsim |
|
|
26.46 |
|
|
|
|
|
|
Live Thornander |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
29.03 |
|
|
|
|
|
|
Malou Zabel |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 09:58:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 25m Fjärilsim Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isaac Abaho-Kock |
2012 |
Simklubben Sydsim |
|
|
19.03 |
|
|
|
|
|
|
Kevin Alexa |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
23.94 |
|
|
|
|
|
|
Morris Alsalim |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
21.47 |
|
|
|
|
|
|
Frank Durawa |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Kevin Eriksson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
24.85 |
|
|
|
|
|
|
Leo Granat |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
31.39 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Grund |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
25.70 |
|
|
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
21.78 |
|
|
|
|
|
|
William Hassel |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
25.51 |
|
|
|
|
|
|
Adam Hetland |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
27.90 |
|
|
|
|
|
|
Frans Jönsson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
22.88 |
|
|
|
|
|
|
Albin Lindborg |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Elias Nilsson |
2013 |
SK Triton |
|
|
30.56 |
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
20.34 |
|
|
|
|
|
|
Wilmer Redenby |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
22.12 |
|
|
|
|
|
|
László Scherer |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
24.63 |
|
|
|
|
|
|
Kacper Smalarz |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
22.22 |
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
19.40 |
|
|
|
|
|
|
Joakim Sveberg Karlsson |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
19.53 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Trauelsen |
2012 |
Ystads Simsällskap |
|
|
23.06 |
|
|
|
|
|
|
Noah Warnholtz |
2012 |
Simklubben Ran |
|
|
22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 10:16:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Bröstsim Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isabell Bengtsson |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
Lill Bruhn |
2012 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:23.95 |
|
|
|
|
|
|
Ella Brusselmans |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
Kenza Cherchmi |
2012 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:01.37 |
|
|
|
|
|
|
Minna Dizdarevic |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
59.59 |
|
|
|
|
|
|
Julia Ekelund |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
Mi Falk |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:06.24 |
|
|
|
|
|
|
Lilian Fan |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
55.66 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Fällmar |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Gunnersand Malm |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Gustafsson Manhag |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
54.67 |
|
|
|
|
|
|
Heidi Helgeman |
2015 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
57.09 |
|
|
|
|
|
|
Elin Hylander |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:22.75 |
|
|
|
|
|
|
Alara Ismail |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Jacobsson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
Minour Kempe |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
56.45 |
|
|
|
|
|
|
Aira Kulenovic |
2013 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:01.39 |
|
|
|
|
|
|
Nora Kurbasic Sörensen |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
Johanna Larsson |
2013 |
SK Triton |
-.-- |
|
56.07 |
|
|
|
|
|
|
Emily Lenart |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
54.38 |
|
|
|
|
|
|
Eja Lundberg |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
55.98 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Lundin |
2012 |
Ystads Simsällskap |
-.-- |
|
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
49.18 |
|
|
|
|
|
|
Maja Maksimovic |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
52.46 |
|
|
|
|
|
|
Uma Mehmedovic |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
Doris Modig |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:01.99 |
|
|
|
|
|
|
Manha Mohamad |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:16.23 |
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
Felicia Nettleingham |
2013 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
58.92 |
|
|
|
|
|
|
Ebba-Lisa Nihlén Miheller |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
56.03 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
Maia Nilsson |
2013 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
56.20 |
|
|
|
|
|
|
Linea Osmani |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
Elise Pitura |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
Liv Renlund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:17.38 |
|
|
|
|
|
|
Ekaterina Rogovaya |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
55.32 |
|
|
|
|
|
|
Marie Röme |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:02.28 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Safi |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
57.77 |
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
58.52 |
|
|
|
|
|
|
Hilde Sjöslätt |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
56.61 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
55.12 |
|
|
|
|
|
|
Farah-Noush Thompson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:22.93 |
|
|
|
|
|
|
Live Thornander |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
58.38 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Tufvesson |
2014 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
Malou Zabel |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:05.90 |
|
|
|
|
|
|
Natalia Zawierucha |
2012 |
SK Triton |
-.-- |
|
1:00.08 |
|
|
|
|
|
|
Emma Åkergården |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 10:30:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Bröstsim Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isaac Abaho-Kock |
2012 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
Morris Alsalim |
2012 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Melker Borgström |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
56.08 |
|
|
|
|
|
|
Vincent Gourdon |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:03.74 |
|
|
|
|
|
|
Leo Granat |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
54.25 |
|
|
|
|
|
|
Adam Jayousi |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Albert Jerntorp |
2014 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
Frans Jönsson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
56.08 |
|
|
|
|
|
|
Elias Matoussi |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:06.16 |
|
|
|
|
|
|
Noa Naoumov |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
Seth Neland |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
Elias Nilsson |
2013 |
SK Triton |
-.-- |
|
57.68 |
|
|
|
|
|
|
Teodor Novakovic |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:36.07 |
|
|
|
|
|
|
Luan Osmani |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
59.47 |
|
|
|
|
|
|
Nicolas Petersson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
55.75 |
|
|
|
|
|
|
Erik Severin |
2015 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
57.34 |
|
|
|
|
|
|
Marius Stanaitis |
2012 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
53.09 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Tonell |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
1:05.80 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Trauelsen |
2012 |
Ystads Simsällskap |
-.-- |
|
56.59 |
|
|
|
|
|
|
Noah Warnholtz |
2012 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
53.41 |
|
|
|
|
|
|
Colin Wivesson |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 10:43:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 4x50m Medley Flickor - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Simklubben Sydsim |
10 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
3:34.73 |
|
|
|
|
|
|
Lill Bruhn |
2012 |
AG8412 |
+0.88 |
1:01.19 |
|
|
|
|
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
AF0213 |
-.-- |
55.41 |
|
|
|
|
1:56.60 |
|
|
|
|
|
|
Kenza Cherchmi |
2012 |
AI5212 |
-.-- |
48.92 |
|
|
|
|
2:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aira Kulenovic |
2013 |
AC3413 |
-.-- |
49.21 |
|
|
|
|
3:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Mak |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
4:00.40 |
|
|
|
|
|
|
Malou Zabel |
2013 |
AG8613 |
+0.65 |
1:01.17 |
|
|
|
|
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
AF6813 |
-.-- |
57.67 |
|
|
|
|
1:58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Lenart |
2013 |
AE7013 |
-.-- |
58.87 |
|
|
|
|
2:57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Röme |
2012 |
|
-.-- |
1:02.69 |
|
|
|
|
4:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
3:19.36 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
AB1613 |
+0.80 |
57.50 |
|
|
|
|
57.50 |
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
AD9212 |
-.-- |
1:00.19 |
|
|
|
|
1:57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
AI2412 |
-.-- |
42.99 |
|
|
|
|
2:40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
AC4812 |
-.-- |
38.68 |
|
|
|
|
3:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-04 10:54:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 10:55:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 4x50m Medley Pojkar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Föreningen Trelleborg Sim |
10 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
|
|
|
3:45.21 |
|
|
|
|
|
|
Adam Hetland |
2012 |
AF8312 |
+0.71 |
57.48 |
|
|
|
|
57.48 |
|
|
|
|
|
|
Storm Baustad Bergfelt |
2012 |
AH2512 |
-.-- |
1:05.51 |
|
|
|
|
2:02.99 |
|
|
|
|
|
|
Joakim Sveberg Karlsson |
2012 |
AF8712 |
-.-- |
44.83 |
|
|
|
|
2:47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Severin |
2015 |
AA5315 |
-.-- |
57.39 |
|
|
|
|
3:45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Mak |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
3:45.27 |
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
AG4112 |
+0.61 |
51.87 |
|
|
|
|
51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Granat |
2013 |
AD2713 |
-.-- |
1:08.27 |
|
|
|
|
2:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
AB3713 |
-.-- |
45.96 |
|
|
|
|
2:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Jerntorp |
2014 |
|
-.-- |
59.17 |
|
|
|
|
3:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
3:15.72 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Grund |
2012 |
AH7712 |
+1.06 |
52.05 |
|
|
|
|
52.05 |
|
|
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
AC8312 |
-.-- |
53.84 |
|
|
|
|
1:45.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
AE0112 |
-.-- |
48.37 |
|
|
|
|
2:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Ljung |
2012 |
AG4512 |
-.-- |
41.46 |
|
|
|
|
3:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-04 10:54:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 10:56:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 4x50m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 1 2 |
9 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:55.06 |
|
|
|
|
|
|
Noor Shahin |
2014 |
AD4014 |
-.-- |
57.78 |
|
|
|
|
57.78 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Tonell |
2013 |
|
|
59.22 |
|
|
|
|
1:57.00 |
|
|
|
|
|
|
Isabell Bengtsson |
2013 |
|
-.-- |
59.61 |
|
|
|
|
2:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Modig |
2013 |
AJ5213 |
-.-- |
58.45 |
|
|
|
|
3:55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 2 2 |
10 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:13.96 |
|
|
|
|
|
|
Eja Lundberg |
2013 |
AG3413 |
-.-- |
48.26 |
|
|
|
|
48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minna Dizdarevic |
2013 |
AG4413 |
-.-- |
48.29 |
|
|
|
|
1:36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kevin Alexa |
2012 |
AH1712 |
-.-- |
45.98 |
|
|
|
|
2:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Ekelund |
2013 |
AA7213 |
-.-- |
51.43 |
|
|
|
|
3:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 3 2 |
10 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:18.08 |
|
|
|
|
|
|
Ella Brusselmans |
2013 |
AJ4813 |
-.-- |
50.95 |
|
|
|
|
50.95 |
|
|
|
|
|
|
Melker Borgström |
2012 |
AH1912 |
-.-- |
47.23 |
|
|
|
|
1:38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Redenby |
2012 |
AH0512 |
-.-- |
46.31 |
|
|
|
|
2:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Doris Modig |
2013 |
AJ4613 |
-.-- |
53.59 |
|
|
|
|
3:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 4 2 |
9 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:05.21 |
|
|
|
|
|
|
Emma Åkergården |
2013 |
AG2613 |
-.-- |
44.37 |
|
|
|
|
44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noa Naoumov |
2013 |
AA5113 |
-.-- |
47.49 |
|
|
|
|
1:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Jensen |
2013 |
AG4013 |
-.-- |
47.62 |
|
|
|
|
2:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kacper Smalarz |
2013 |
AD6513 |
-.-- |
45.73 |
|
|
|
|
3:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 5 2 |
10 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:46.51 |
|
|
|
|
|
|
Vincent Gourdon |
2012 |
AH8712 |
-.-- |
51.74 |
|
|
|
|
51.74 |
|
|
|
|
|
|
Nicolas Petersson |
2012 |
AH0312 |
-.-- |
56.39 |
|
|
|
|
1:48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linea Osmani |
2013 |
AG3013 |
-.-- |
1:01.85 |
|
|
|
|
2:49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mi Falk |
2013 |
AG4213 |
-.-- |
56.53 |
|
|
|
|
3:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 6 2 |
10 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:57.60 |
|
|
|
|
|
|
Farah-Noush Thompson |
2012 |
AL7212 |
-.-- |
56.31 |
|
|
|
|
56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Gunnersand Malm |
2013 |
|
-.-- |
1:16.52 |
|
|
|
|
2:12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Matoussi |
2012 |
AH8512 |
-.-- |
46.78 |
|
|
|
|
2:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Englesson |
2012 |
AL8412 |
-.-- |
57.99 |
|
|
|
|
3:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 7 9 |
10 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:47.77 |
|
|
|
|
|
|
Seth Neland |
2012 |
AH8312 |
-.-- |
47.62 |
|
|
|
|
47.62 |
|
|
|
|
|
|
Teodor Novakovic |
2013 |
|
-.-- |
1:06.84 |
|
|
|
|
1:54.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uma Mehmedovic |
2013 |
AG3213 |
-.-- |
56.64 |
|
|
|
|
2:51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elise Pitura |
2013 |
AG2813 |
-.-- |
56.67 |
|
|
|
|
3:47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ran Minisharks 1 |
10 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
2:51.96 |
|
|
|
|
|
|
Noah Warnholtz |
2012 |
AJ5312 |
-.-- |
43.94 |
|
|
|
|
43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maia Nilsson |
2013 |
AE4813 |
-.-- |
46.74 |
|
|
|
|
1:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Nettleingham |
2013 |
AB1213 |
-.-- |
42.54 |
|
|
|
|
2:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morris Alsalim |
2012 |
AC8912 |
-.-- |
38.74 |
|
|
|
|
2:51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Sydsim |
10 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
2:56.66 |
|
|
|
|
|
|
Isaac Abaho-Kock |
2012 |
AD9512 |
-.-- |
39.25 |
|
|
|
|
39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kenza Cherchmi |
2012 |
AI5212 |
-.-- |
42.63 |
|
|
|
|
1:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
AF0213 |
-.-- |
45.67 |
|
|
|
|
2:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aira Kulenovic |
2013 |
AC3413 |
-.-- |
49.11 |
|
|
|
|
2:56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SK Triton |
10 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
3:57.03 |
|
|
|
|
|
|
Natalia Zawierucha |
2012 |
AL7812 |
-.-- |
55.18 |
|
|
|
|
55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Nilsson |
2013 |
AD1513 |
-.-- |
1:02.18 |
|
|
|
|
1:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Larsson |
2013 |
AF6013 |
-.-- |
1:02.87 |
|
|
|
|
3:00.23 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Tufvesson |
2014 |
AB5614 |
-.-- |
56.80 |
|
|
|
|
3:57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Gäd |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
3:21.19 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Grund |
2012 |
AH7712 |
-.-- |
42.84 |
|
|
|
|
42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
AG4112 |
-.-- |
48.08 |
|
|
|
|
1:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
AF6813 |
-.-- |
1:02.75 |
|
|
|
|
2:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
AB1613 |
-.-- |
47.52 |
|
|
|
|
3:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Gös |
9 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
4:04.12 |
|
|
|
|
|
|
Albert Jerntorp |
2014 |
|
-.-- |
1:03.90 |
|
|
|
|
1:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Zabel |
2013 |
AG8613 |
-.-- |
54.60 |
|
|
|
|
1:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Hylander |
2013 |
|
-.-- |
1:06.54 |
|
|
|
|
3:05.04 |
|
|
|
|
|
|
Colin Wivesson |
2013 |
|
-.-- |
59.08 |
|
|
|
|
4:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Mak |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
3:04.05 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Ljung |
2012 |
AG4512 |
-.-- |
43.86 |
|
|
|
|
43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
AD9212 |
-.-- |
49.40 |
|
|
|
|
1:33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
AB3713 |
-.-- |
41.03 |
|
|
|
|
2:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Lenart |
2013 |
AE7013 |
|
49.76 |
|
|
|
|
3:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:42.21 |
|
|
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
AC8312 |
-.-- |
39.46 |
|
|
|
|
39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
AI2412 |
-.-- |
40.80 |
|
|
|
|
1:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
AC4812 |
-.-- |
39.85 |
|
|
|
|
2:00.11 |
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
AE0112 |
-.-- |
42.10 |
|
|
|
|
2:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-04 11:37:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 11:38:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 50m Ryggsim Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lill Bruhn |
2012 |
Simklubben Sydsim |
+0.88 |
|
1:00.27 |
|
|
|
|
|
|
Kenza Cherchmi |
2012 |
Simklubben Sydsim |
+0.68 |
|
47.05 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Clemedsson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
|
49.61 |
|
|
|
|
|
|
Melanie Danielsen |
2012 |
Simklubben Sydsim |
+0.86 |
|
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Englesson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
Alice Englund |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
48.98 |
|
|
|
|
|
|
Lilian Fan |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.79 |
|
52.14 |
|
|
|
|
|
|
Elise Frost |
2013 |
Simklubben Sydsim |
+0.90 |
|
1:27.07 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Fällmar |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.49 |
|
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Gustafsson Manhag |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
49.38 |
|
|
|
|
|
|
Heidi Helgeman |
2015 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.86 |
|
1:00.82 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.67 |
|
44.09 |
|
|
|
|
|
|
Elin Hylander |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.85 |
|
1:12.49 |
|
|
|
|
|
|
Alara Ismail |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
+0.45 |
|
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Jacobsson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
1:18.85 |
|
|
|
|
|
|
Moa Johansson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
+1.13 |
|
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
Minour Kempe |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
+1.34 |
|
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
Aira Kulenovic |
2013 |
Simklubben Sydsim |
+0.76 |
|
58.87 |
|
|
|
|
|
|
Nora Kurbasic Sörensen |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
|
1:07.90 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Lundin |
2012 |
Ystads Simsällskap |
+0.67 |
|
51.40 |
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
|
46.85 |
|
|
|
|
|
|
Maja Maksimovic |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
43.07 |
|
|
|
|
|
|
Maja Modig |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.89 |
|
1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
Lora Mohammad |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.83 |
|
56.92 |
|
|
|
|
|
|
Felicia Nettleingham |
2013 |
Simklubben Ran |
+0.69 |
|
51.79 |
|
|
|
|
|
|
Ebba-Lisa Nihlén Miheller |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.94 |
|
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
Karin Niklasson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.86 |
|
55.91 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.81 |
|
58.91 |
|
|
|
|
|
|
Ella Nilsson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
+0.66 |
|
44.19 |
|
|
|
|
|
|
Elianna Pallser Dragojevic |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
48.88 |
|
|
|
|
|
|
Liv Renlund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.74 |
|
59.48 |
|
|
|
|
|
|
Ekaterina Rogovaya |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
59.50 |
|
|
|
|
|
|
Marie Röme |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:10.21 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
|
47.24 |
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.75 |
|
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
Hilde Sjöslätt |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.68 |
|
53.05 |
|
|
|
|
|
|
Kerstin Sterky |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.86 |
|
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
Simklubben Sydsim |
+0.57 |
|
55.72 |
|
|
|
|
|
|
Farah-Noush Thompson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.82 |
|
57.54 |
|
|
|
|
|
|
Live Thornander |
2013 |
Föreningen Österlen-Sim |
+1.90 |
|
57.98 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Tufvesson |
2014 |
SK Triton |
+0.63 |
|
54.30 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Wirsén |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Malou Zabel |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.63 |
|
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 12:02:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 50m Ryggsim Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isaac Abaho-Kock |
2012 |
Simklubben Sydsim |
+0.81 |
|
46.86 |
|
|
|
|
|
|
Kevin Alexa |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
|
57.58 |
|
|
|
|
|
|
Morris Alsalim |
2012 |
Simklubben Ran |
+0.71 |
|
47.81 |
|
|
|
|
|
|
Storm Baustad Bergfelt |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.73 |
|
53.95 |
|
|
|
|
|
|
Melker Borgström |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
53.06 |
|
|
|
|
|
|
Kevin Eriksson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.63 |
|
53.13 |
|
|
|
|
|
|
Vincent Gourdon |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.92 |
|
1:04.98 |
|
|
|
|
|
|
Leo Granat |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.80 |
|
1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.83 |
|
47.95 |
|
|
|
|
|
|
William Hassel |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
54.26 |
|
|
|
|
|
|
Adam Hetland |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.73 |
|
59.03 |
|
|
|
|
|
|
Albert Jerntorp |
2014 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.78 |
|
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
Albin Lindborg |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Arvid Ljung |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
|
48.96 |
|
|
|
|
|
|
Elias Matoussi |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.85 |
|
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
Noa Naoumov |
2013 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Seth Neland |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.83 |
|
1:06.13 |
|
|
|
|
|
|
Luan Osmani |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
53.14 |
|
|
|
|
|
|
Nicolas Petersson |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.88 |
|
1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.67 |
|
45.93 |
|
|
|
|
|
|
Wilmer Redenby |
2012 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+1.32 |
|
52.86 |
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.60 |
|
52.83 |
|
|
|
|
|
|
Marius Stanaitis |
2012 |
Simklubben Sydsim |
+0.75 |
|
53.31 |
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.63 |
|
46.54 |
|
|
|
|
|
|
Joakim Sveberg Karlsson |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.66 |
|
48.13 |
|
|
|
|
|
|
Noah Warnholtz |
2012 |
Simklubben Ran |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Colin Wivesson |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
|
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 12:09:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley Flickor - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lill Bruhn |
2012 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
2:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kenza Cherchmi |
2012 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aira Kulenovic |
2013 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
2:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Lenart |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
2:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Nettleingham |
2013 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
2:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Nilsson |
2012 |
Föreningen Österlen-Sim |
-.-- |
|
1:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 12:41:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Medley Pojkar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isaac Abaho-Kock |
2012 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
1:46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morris Alsalim |
2012 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
1:44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Grund |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Ljung |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:51.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
1:42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joakim Sveberg Karlsson |
2012 |
Föreningen Trelleborg Sim |
-.-- |
|
1:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Trauelsen |
2012 |
Ystads Simsällskap |
-.-- |
|
1:52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 12:20:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 4x50m Frisim Flickor - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 1 2 |
10 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:27.56 |
|
|
|
|
|
|
Lora Mohammad |
2012 |
AL6612 |
-.-- |
47.17 |
|
|
|
|
47.17 |
|
|
|
|
|
|
Ebba-Lisa Nihlén Miheller |
2012 |
AI1612 |
-.-- |
49.64 |
|
|
|
|
1:36.81 |
|
|
|
|
|
|
Kerstin Sterky |
2012 |
AM7012 |
-.-- |
56.67 |
|
|
|
|
2:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Farah-Noush Thompson |
2012 |
AL7212 |
-.-- |
54.08 |
|
|
|
|
3:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 2 2 |
10 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
2:42.72 |
|
|
|
|
|
|
Zoé Mae Ranelid |
2012 |
AB3412 |
-.-- |
39.64 |
|
|
|
|
39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Englund |
2012 |
AL6212 |
-.-- |
41.76 |
|
|
|
|
1:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Maksimovic |
2012 |
AC2412 |
-.-- |
40.06 |
|
|
|
|
2:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elianna Pallser Dragojevic |
2012 |
AL7012 |
-.-- |
41.26 |
|
|
|
|
2:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 3 2 |
10 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Nellie Clemedsson |
2012 |
AD0212 |
-.-- |
41.85 |
|
|
|
|
41.85 |
|
|
|
|
|
|
Lilian Fan |
2012 |
AM7612 |
-.-- |
45.39 |
|
|
|
|
1:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ekaterina Rogovaya |
2012 |
AC9812 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karin Niklasson |
2012 |
AI1812 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 4 2 |
10 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:56.22 |
|
|
|
|
|
|
Doris Modig |
2013 |
AJ4613 |
-.-- |
50.24 |
|
|
|
|
50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Fällmar |
2012 |
AN7012 |
-.-- |
56.39 |
|
|
|
|
1:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Kurbasic Sörensen |
2012 |
AL8812 |
-.-- |
1:15.03 |
|
|
|
|
3:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Englesson |
2012 |
AL8412 |
-.-- |
54.56 |
|
|
|
|
3:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 5 2 |
10 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:28.42 |
|
|
|
|
|
|
Julia Ekelund |
2013 |
AA7213 |
-.-- |
51.22 |
|
|
|
|
51.22 |
|
|
|
|
|
|
Julia Jensen |
2013 |
AG4013 |
-.-- |
46.30 |
|
|
|
|
1:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eja Lundberg |
2013 |
AG3413 |
-.-- |
47.28 |
|
|
|
|
2:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Jacobsson |
2012 |
|
-.-- |
1:03.62 |
|
|
|
|
3:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Sydsim |
10 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
3:16.52 |
|
|
|
|
|
|
Kenza Cherchmi |
2012 |
AI5212 |
-.-- |
43.52 |
|
|
|
|
43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Svensson |
2013 |
AF0213 |
-.-- |
47.00 |
|
|
|
|
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aira Kulenovic |
2013 |
AC3413 |
-.-- |
50.95 |
|
|
|
|
2:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lill Bruhn |
2012 |
AG8412 |
-.-- |
55.05 |
|
|
|
|
3:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Gäd |
9 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Heidi Helgeman |
2015 |
|
-.-- |
49.83 |
|
|
|
|
49.83 |
|
|
|
|
|
|
Elin Hylander |
2013 |
|
-.-- |
1:05.31 |
|
|
|
|
1:55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Renlund |
2013 |
|
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Nettleingham |
2013 |
AB1213 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Mak |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
3:51.64 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Nillund |
2013 |
AB1613 |
-.-- |
50.66 |
|
|
|
|
50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Sjöberg |
2013 |
AF6813 |
-.-- |
1:03.69 |
|
|
|
|
1:54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Röme |
2012 |
|
-.-- |
1:01.61 |
|
|
|
|
2:55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malou Zabel |
2013 |
AG8613 |
-.-- |
55.68 |
|
|
|
|
3:51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:59.33 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Holmberg |
2012 |
AI2412 |
-.-- |
39.00 |
|
|
|
|
39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Simonsson |
2012 |
AC4812 |
-.-- |
42.02 |
|
|
|
|
1:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Möller |
2012 |
AD9212 |
-.-- |
50.91 |
|
|
|
|
2:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Lenart |
2013 |
AE7013 |
-.-- |
47.40 |
|
|
|
|
2:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-04 12:30:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 12:45:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vanningen |
Arrangör: |
Skånesim/VNSK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 4x50m Frisim Pojkar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 1 2 |
10 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:05.04 |
|
|
|
|
|
|
Wilmer Redenby |
2012 |
AH0512 |
-.-- |
42.42 |
|
|
|
|
42.42 |
|
|
|
|
|
|
Luan Osmani |
2012 |
AH0112 |
-.-- |
46.02 |
|
|
|
|
1:28.44 |
|
|
|
|
|
|
Elias Matoussi |
2012 |
AH8512 |
-.-- |
47.19 |
|
|
|
|
2:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kevin Eriksson |
2012 |
AI4712 |
-.-- |
49.41 |
|
|
|
|
3:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 2 2 |
10 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:09.22 |
|
|
|
|
|
|
Kevin Alexa |
2012 |
AH1712 |
-.-- |
50.31 |
|
|
|
|
50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melker Borgström |
2012 |
AH1912 |
-.-- |
48.50 |
|
|
|
|
1:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hassel |
2012 |
AG4712 |
-.-- |
45.59 |
|
|
|
|
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kacper Smalarz |
2013 |
AD6513 |
-.-- |
44.82 |
|
|
|
|
3:09.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb 3 2 |
10 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:22.39 |
|
|
|
|
|
|
Noa Naoumov |
2013 |
AA5113 |
-.-- |
49.26 |
|
|
|
|
49.26 |
|
|
|
|
|
|
Vincent Gourdon |
2012 |
AH8712 |
|
49.59 |
|
|
|
|
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Petersson |
2012 |
AH0312 |
-.-- |
54.61 |
|
|
|
|
2:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seth Neland |
2012 |
AH8312 |
-.-- |
48.93 |
|
|
|
|
3:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Mak |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
3:35.94 |
|
|
|
|
|
|
Leo Granat |
2013 |
AD2713 |
-.-- |
1:04.10 |
|
|
|
|
1:04.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Grund |
2012 |
AH7712 |
-.-- |
41.76 |
|
|
|
|
1:45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sydney Sinko |
2012 |
AG4112 |
-.-- |
48.80 |
|
|
|
|
2:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Colin Wivesson |
2013 |
|
-.-- |
1:01.28 |
|
|
|
|
3:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vellinge-Näsets Simklubb Silla |
10 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:49.01 |
|
|
|
|
|
|
Philip Ralling |
2012 |
AE0112 |
-.-- |
43.47 |
|
|
|
|
43.47 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Ljung |
2012 |
AG4512 |
-.-- |
44.74 |
|
|
|
|
1:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teo Hansen |
2012 |
AC8312 |
-.-- |
41.20 |
|
|
|
|
2:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herbert Stenskepp |
2013 |
AB3713 |
-.-- |
39.60 |
|
|
|
|
2:49.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-04 12:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 12:45:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|