Resultater for Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.35 |
|
|
|
|
|
|
Ella Wrang |
2012 |
AC6812 |
|
37.45 |
|
|
|
|
37.45 |
|
|
|
|
|
|
Freja Ahlén |
2012 |
AC6212 |
|
40.33 |
|
|
|
|
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
Darina Smit |
2012 |
AB2612 |
|
40.92 |
|
|
|
|
1:58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saha Bihbodzade |
2012 |
AI3612 |
|
40.65 |
|
|
|
|
2:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:12.36 |
|
|
|
|
|
|
Aura Guadad |
2012 |
AB4012 |
|
45.03 |
|
|
|
|
45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Lambrigger |
2013 |
AA6013 |
|
49.33 |
|
|
|
|
1:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Fex |
2014 |
AA3814 |
|
45.89 |
|
|
|
|
2:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Norell Cottino |
2013 |
AA6413 |
|
52.11 |
|
|
|
|
3:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:34.98 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Sidén |
2013 |
AA6613 |
|
52.71 |
|
|
|
|
52.71 |
|
|
|
|
|
|
Maja Hagman |
2013 |
AG5213 |
|
58.31 |
|
|
|
|
1:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlotte Thulin |
2012 |
AK5012 |
|
53.29 |
|
|
|
|
2:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilian Valley |
2013 |
AB6013 |
|
50.67 |
|
|
|
|
3:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Turebergs Simklubb lag 2 |
10 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
3:14.62 |
|
|
|
|
|
|
Jannica Höjertz |
2012 |
AO1612 |
|
49.59 |
|
|
|
|
49.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Nelsén |
2012 |
AO1212 |
|
41.37 |
|
|
|
|
1:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lakshmi Anjana Krithika Arveti |
2012 |
AM3212 |
|
51.74 |
|
|
|
|
2:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Wei |
2013 |
AI7613 |
|
51.92 |
|
|
|
|
3:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag blå |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Joline Borensjö |
2014 |
AD1014 |
|
50.03 |
|
|
|
|
50.03 |
|
|
|
|
|
|
Millie Tidey |
2014 |
AD0614 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Blom |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adele Boduljak |
2014 |
AD1214 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag röd |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:48.92 |
|
|
|
|
|
|
Nova Borensjö |
2012 |
AG0812 |
|
40.65 |
|
|
|
|
40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Karlsson |
2013 |
AJ2413 |
|
46.00 |
|
|
|
|
1:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cleo Tidey |
2012 |
AF9812 |
|
38.52 |
|
|
|
|
2:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cassandra Edwards |
2013 |
AB8413 |
|
43.75 |
|
|
|
|
2:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Åkersberga Simsällskap T Lag 1 |
10 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:57.43 |
|
|
|
|
|
|
Alva Sparf |
2013 |
AC3813 |
|
43.90 |
|
|
|
|
43.90 |
|
|
|
|
|
|
Ebba-Li Sparre |
2013 |
AC4013 |
|
41.64 |
|
|
|
|
1:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Jansson |
2013 |
AC4213 |
|
46.46 |
|
|
|
|
2:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Agervald |
2012 |
AG9812 |
|
45.43 |
|
|
|
|
2:57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Åkersberga Simsällskap T lag 2 |
10 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:10.26 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Sundby |
2012 |
AL2812 |
|
41.59 |
|
|
|
|
41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronda Danko |
2013 |
AD7413 |
|
50.85 |
|
|
|
|
1:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Hoffegger |
2012 |
AF7612 |
|
50.03 |
|
|
|
|
2:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Marten |
2012 |
AF4012 |
|
47.79 |
|
|
|
|
3:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 09:18:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 09:18:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4x50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:35.41 |
|
|
|
|
|
|
Philip Demirian |
2012 |
AA6112 |
|
36.55 |
|
|
|
|
36.55 |
|
|
|
|
|
|
Malte Forsberg |
2012 |
AA5112 |
|
38.95 |
|
|
|
|
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Karlqvist |
2012 |
AA6512 |
|
40.10 |
|
|
|
|
1:55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Troj Sundberg |
2012 |
AA8312 |
|
39.81 |
|
|
|
|
2:35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
9 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:11.22 |
|
|
|
|
|
|
Yusuf Esenbay |
2013 |
AA5713 |
|
43.50 |
|
|
|
|
43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Hjertsson Winberg |
2013 |
AB4513 |
|
44.45 |
|
|
|
|
1:27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Nyman |
2014 |
AA2914 |
|
50.19 |
|
|
|
|
2:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Sahlström |
2013 |
AC0513 |
|
53.08 |
|
|
|
|
3:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Hugo Stolzenberg |
2012 |
AB9712 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morgan Eriksson |
2013 |
AA6113 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Larsson |
2014 |
AA0914 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikodemus Kahsay |
2013 |
AA5913 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Turebergs Simklubb |
10 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
3:18.92 |
|
|
|
|
|
|
Alex Omazic |
2012 |
AF6712 |
|
42.79 |
|
|
|
|
42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilis Jakubauskas |
2012 |
|
|
50.04 |
|
|
|
|
1:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rishi Gautham Kandikonda |
2013 |
AE8513 |
|
54.18 |
|
|
|
|
2:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Kazmins |
2014 |
AB6314 |
|
51.91 |
|
|
|
|
3:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Katterna |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
AD7712 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yuxi Zhu |
2012 |
AF7912 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Ren |
2014 |
AB8514 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Wiberg |
2013 |
AF5313 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag grön |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.39 |
|
|
|
|
|
|
Josef Alfani |
2013 |
AB5113 |
|
40.87 |
|
|
|
|
40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Meller |
2012 |
AE0912 |
|
42.17 |
|
|
|
|
1:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathan Afoworki |
2012 |
AE9912 |
|
38.72 |
|
|
|
|
2:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eneas Von Walden |
2012 |
AF0312 |
|
37.63 |
|
|
|
|
2:39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag orange |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:15.10 |
|
|
|
|
|
|
Marcus Karlsson |
2013 |
AC5713 |
|
44.12 |
|
|
|
|
44.12 |
|
|
|
|
|
|
Jonathan Lindoff |
2012 |
AE1312 |
|
42.36 |
|
|
|
|
1:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Gavric |
2013 |
|
|
1:02.13 |
|
|
|
|
2:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benke Johansson |
2012 |
AF0112 |
|
46.49 |
|
|
|
|
3:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 09:25:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 09:25:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 4x50m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Danderyd Simklubb |
12 |
Danderyd Simklubb |
|
|
|
|
|
2:37.17 |
|
|
|
|
|
|
Märta Samuelson |
2011 |
AP2811 |
+0.74 |
44.94 |
|
|
|
|
44.94 |
|
|
|
|
|
|
Louise Engström |
2010 |
AV4210 |
|
38.20 |
|
|
|
|
1:23.14 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Lerne |
2010 |
AQ0210 |
|
37.03 |
|
|
|
|
2:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Asplund |
2011 |
AP2411 |
|
37.00 |
|
|
|
|
2:37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Girl Power |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
3:04.59 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Wallner |
2010 |
AN5610 |
+0.84 |
40.03 |
|
|
|
|
40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
AD9411 |
|
50.93 |
|
|
|
|
1:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Grigoriadou |
2010 |
BB7610 |
|
54.90 |
|
|
|
|
2:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
AD9611 |
|
38.73 |
|
|
|
|
3:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Agnes Elmquist |
2011 |
AA3211 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
AA2410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lind |
2010 |
AA1410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leah Demirian |
2011 |
AA0611 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:56.89 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Hellebro |
2010 |
AA1610 |
+0.80 |
47.56 |
|
|
|
|
47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dilvin Altuntas |
2010 |
AE1010 |
|
48.52 |
|
|
|
|
1:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
AB2611 |
|
42.05 |
|
|
|
|
2:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Sandell |
2011 |
AB0611 |
|
38.76 |
|
|
|
|
2:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:15.19 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Hall |
2010 |
AB2810 |
+0.78 |
52.61 |
|
|
|
|
52.61 |
|
|
|
|
|
|
Lourdes Shaya |
2011 |
AD6411 |
|
52.09 |
|
|
|
|
1:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robina Bahi |
2010 |
AB8610 |
|
45.71 |
|
|
|
|
2:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexie Sjölin |
2010 |
AF9610 |
|
44.78 |
|
|
|
|
3:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrtälje Simklubb |
12 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
2:52.69 |
|
|
|
|
|
|
Tyra Söderman |
2010 |
AX2410 |
+0.78 |
43.98 |
|
|
|
|
43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Pettersson Westergren |
2010 |
AX2210 |
|
47.62 |
|
|
|
|
1:31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilla Nirling |
2010 |
AM0810 |
|
40.76 |
|
|
|
|
2:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Wrangel |
2011 |
AO4611 |
|
40.33 |
|
|
|
|
2:52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Power Puff Pinglorna |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:55.27 |
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
AD9011 |
+0.71 |
43.68 |
|
|
|
|
43.68 |
|
|
|
|
|
|
Tina Zhang Karlsson |
2010 |
BB4010 |
|
50.38 |
|
|
|
|
1:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liyonie Withana |
2010 |
AR0210 |
|
43.82 |
|
|
|
|
2:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Bray |
2011 |
AU3011 |
|
37.39 |
|
|
|
|
2:55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Turebergs Simklubb lag 2 |
12 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
3:01.30 |
|
|
|
|
|
|
Julia Steene |
2010 |
AL0410 |
+0.62 |
43.23 |
|
|
|
|
43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inara Lamb |
2011 |
AP4011 |
|
53.61 |
|
|
|
|
1:36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
AL7011 |
|
45.39 |
|
|
|
|
2:22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Nordlander |
2011 |
AL6411 |
|
39.07 |
|
|
|
|
3:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Hamstrarna |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:52.00 |
|
|
|
|
|
|
Kerstin Lundström |
2011 |
AE9211 |
+0.93 |
49.47 |
|
|
|
|
49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
AU2610 |
|
46.10 |
|
|
|
|
1:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
AP8010 |
|
40.04 |
|
|
|
|
2:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Ariamard |
2010 |
AP7810 |
|
36.39 |
|
|
|
|
2:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Kaninerna |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Linnea Falkare |
2010 |
AR7410 |
+0.92 |
38.46 |
|
|
|
|
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
AE0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Hermansson |
2010 |
AP7010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
AP7210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Marsvinen |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ella Edhäll |
2010 |
AP7610 |
+0.66 |
44.48 |
|
|
|
|
44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
AY7810 |
|
45.43 |
|
|
|
|
1:29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
AJ8810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
AG8011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag lejonen |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
AM4810 |
+0.65 |
36.07 |
|
|
|
|
36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selena Afoworki |
2010 |
AN0610 |
|
40.93 |
|
|
|
|
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
AJ1410 |
|
31.90 |
|
|
|
|
1:48.90 |
|
|
|
|
|
|
Stina Fleck |
2010 |
AF1410 |
|
31.38 |
|
|
|
|
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag pantrar |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.63 |
|
|
|
|
|
|
Elin Bengtsson |
2011 |
AL5811 |
+0.73 |
37.58 |
|
|
|
|
37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Almroth |
2010 |
AV0410 |
|
43.60 |
|
|
|
|
1:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Ekman |
2010 |
AU9810 |
|
36.29 |
|
|
|
|
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2010 |
AV0610 |
|
33.16 |
|
|
|
|
2:30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag tigrarna |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:25.63 |
|
|
|
|
|
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
AE5610 |
+0.69 |
38.77 |
|
|
|
|
38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Alfani |
2011 |
AB5411 |
|
40.19 |
|
|
|
|
1:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
AC0611 |
|
34.89 |
|
|
|
|
1:53.85 |
|
|
|
|
|
|
Ida Renholm |
2010 |
AF1610 |
|
31.78 |
|
|
|
|
2:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Åkersberga Simsällskap |
12 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:45.19 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Eiving |
2011 |
AP3011 |
+0.88 |
40.07 |
|
|
|
|
40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Tylets |
2010 |
AB3210 |
|
39.55 |
|
|
|
|
1:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Sparf |
2010 |
AA6610 |
|
39.93 |
|
|
|
|
1:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isadora Broberg |
2011 |
|
|
45.64 |
|
|
|
|
2:45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 09:44:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 09:44:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 4x50m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Blixten Mcqueen |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:21.57 |
|
|
|
|
|
|
Valter Kinander |
2010 |
AK9910 |
+0.68 |
35.93 |
|
|
|
|
35.93 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
AF1310 |
|
37.63 |
|
|
|
|
1:13.56 |
|
|
|
|
|
|
Noé Wikström |
2011 |
AC4111 |
|
35.16 |
|
|
|
|
1:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Köhn |
2010 |
AL0110 |
|
32.85 |
|
|
|
|
2:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danderyd Simklubb |
12 |
Danderyd Simklubb |
|
|
|
|
|
2:27.14 |
|
|
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
AI3110 |
+0.66 |
40.32 |
|
|
|
|
40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Concilio Hansson |
2010 |
AP6510 |
|
39.99 |
|
|
|
|
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
AM4710 |
|
33.60 |
|
|
|
|
1:53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonard Burström |
2010 |
AP6310 |
|
33.23 |
|
|
|
|
2:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.12 |
|
|
|
|
|
|
Ludwig Mäler |
2011 |
AA7311 |
+0.80 |
41.38 |
|
|
|
|
41.38 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Bäcklund |
2010 |
AA9710 |
|
40.79 |
|
|
|
|
1:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Nyman |
2010 |
AB1510 |
|
42.64 |
|
|
|
|
2:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikail Esenbay |
2010 |
AC9710 |
|
35.31 |
|
|
|
|
2:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Sköldpaddorna |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:24.53 |
|
|
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
AF0310 |
+0.73 |
39.54 |
|
|
|
|
39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
AK4110 |
|
41.56 |
|
|
|
|
1:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
AK4710 |
|
32.82 |
|
|
|
|
1:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Fredholm |
2010 |
AI8910 |
|
30.61 |
|
|
|
|
2:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag pantrar |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:13.62 |
|
|
|
|
|
|
Axel Svahn |
2010 |
AN9110 |
+0.65 |
31.49 |
|
|
|
|
31.49 |
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
AA8310 |
|
37.72 |
|
|
|
|
1:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesselton von Walden |
2010 |
AD0910 |
|
32.88 |
|
|
|
|
1:42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bosse Johansson |
2010 |
AB8310 |
|
31.53 |
|
|
|
|
2:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 09:45:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 09:45:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Julia Agervald |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.57 |
|
50.53 |
|
|
|
|
|
|
Freja Ahlén |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
|
44.30 |
|
|
|
|
|
|
Lakshmi Anjana Krithika Arveti |
2012 |
Turebergs Simklubb |
+0.93 |
|
58.32 |
|
|
|
|
|
|
Emma Bergfors |
2015 |
Järfälla Simsällskap |
+0.94 |
|
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
Saha Bihbodzade |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.94 |
|
51.85 |
|
|
|
|
|
|
Lilly Blom |
2012 |
Väsby Simsällskap |
+0.87 |
|
1:00.86 |
|
|
|
|
|
|
Adele Boduljak |
2014 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
|
1:07.29 |
|
|
|
|
|
|
Joline Borensjö |
2014 |
Väsby Simsällskap |
+0.56 |
|
1:00.23 |
|
|
|
|
|
|
Nova Borensjö |
2012 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
47.03 |
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
+0.88 |
|
46.01 |
|
|
|
|
|
|
Julia Chmielewski |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
1:02.88 |
|
|
|
|
|
|
Ronda Danko |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.74 |
|
52.38 |
|
|
|
|
|
|
Cassandra Edwards |
2013 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
|
48.13 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Fex |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
+0.51 |
|
54.53 |
|
|
|
|
|
|
Alice Gauffin |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.97 |
|
51.34 |
|
|
|
|
|
|
Tess Gjervaldsaeter |
2014 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Aura Guadad |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
56.55 |
|
|
|
|
|
|
Maja Hagman |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
+0.84 |
|
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
Jannica Höjertz |
2012 |
Turebergs Simklubb |
+0.89 |
|
53.27 |
|
|
|
|
|
|
Elise Jägemar |
2014 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
|
1:07.11 |
|
|
|
|
|
|
Leia Karlsson |
2013 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Karlsson |
2013 |
Väsby Simsällskap |
+0.87 |
|
57.28 |
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
51.98 |
|
|
|
|
|
|
Laura Lambrigger |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
52.50 |
|
|
|
|
|
|
Kitty Law |
2012 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Tilda Malmberg |
2012 |
Täby Sim |
+0.56 |
|
53.22 |
|
|
|
|
|
|
Alina Marmol |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Julia Marten |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.71 |
|
55.68 |
|
|
|
|
|
|
Hedda Mühlenbock |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
+0.79 |
|
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
Lea Nelsén |
2012 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
|
57.09 |
|
|
|
|
|
|
Nova Nirling |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
+0.72 |
|
51.44 |
|
|
|
|
|
|
Hedvig Norell Cottino |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ida Reinius |
2013 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Clara Richardson |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.86 |
|
52.90 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Sidén |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sally Sjökvist |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
+0.84 |
|
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
Darina Smit |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.84 |
|
47.26 |
|
|
|
|
|
|
Alva Sparf |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.66 |
|
51.12 |
|
|
|
|
|
|
Ebba-Li Sparre |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.79 |
|
49.11 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Sundby |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.82 |
|
51.53 |
|
|
|
|
|
|
Charlotte Thulin |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Cleo Tidey |
2012 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
|
48.15 |
|
|
|
|
|
|
Millie Tidey |
2014 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
58.38 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Värna |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
47.69 |
|
|
|
|
|
|
Molly Wei |
2013 |
Turebergs Simklubb |
+0.91 |
|
59.30 |
|
|
|
|
|
|
Ella Wrang |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.98 |
|
43.30 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Wångerud |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
+0.69 |
|
53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:08:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Nathan Afoworki |
2012 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
47.62 |
|
|
|
|
|
|
Josef Alfani |
2013 |
Väsby Simsällskap |
+0.56 |
|
46.39 |
|
|
|
|
|
|
Elias Atterbom |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ermuun Baatarkhuu |
2013 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Philip Demirian |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
43.21 |
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
Täby Sim |
+0.78 |
|
51.24 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Eriksson |
2014 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Yusuf Esenbay |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
+0.89 |
|
52.98 |
|
|
|
|
|
|
Malte Forsberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.97 |
|
47.65 |
|
|
|
|
|
|
Rishi Gautham Kandikonda |
2013 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sixten Grönberg |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Nils Hjertsson Winberg |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
55.06 |
|
|
|
|
|
|
Mio Håkansson |
2013 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
|
54.23 |
|
|
|
|
|
|
Benke Johansson |
2012 |
Väsby Simsällskap |
+0.90 |
|
49.45 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Karlqvist |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.96 |
|
47.37 |
|
|
|
|
|
|
Marcus Karlsson |
2013 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Thorin Kaur |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
+0.69 |
|
44.24 |
|
|
|
|
|
|
Mikael Kazmins |
2014 |
Turebergs Simklubb |
+0.26 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ludwig Larsson |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
+0.79 |
|
1:05.74 |
|
|
|
|
|
|
Jonathan Lindoff |
2012 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
|
50.59 |
|
|
|
|
|
|
Axel Lingman |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.23 |
|
51.97 |
|
|
|
|
|
|
Sebastian Löhr |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.71 |
|
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
Robin Meller |
2012 |
Väsby Simsällskap |
+0.61 |
|
46.95 |
|
|
|
|
|
|
Arihant Mukherjee |
2012 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Thor Nyman |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alex Omazic |
2012 |
Turebergs Simklubb |
+0.93 |
|
51.79 |
|
|
|
|
|
|
Leo Ren |
2014 |
Täby Sim |
+0.58 |
|
51.04 |
|
|
|
|
|
|
Elias Roos |
2012 |
Danderyd Simklubb |
+0.62 |
|
48.65 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Sahlström |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
Uno Sandqvist |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
|
46.11 |
|
|
|
|
|
|
Robert Sprogis |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Hugo Stolzenberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
1:00.49 |
|
|
|
|
|
|
Troj Sundberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.82 |
|
46.55 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Szczep |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sebastian Szczep |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sina Tabatabaei |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.96 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Gergoriy Tretyak |
2012 |
Täby Sim |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Eneas Von Walden |
2012 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
|
47.71 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Wiberg |
2013 |
Täby Sim |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Haoyan Yu |
2012 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
55.77 |
|
|
|
|
|
|
Yuxi Zhu |
2012 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:32:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isabelle Ahlberg |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
+0.78 |
|
56.02 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Alén |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
+0.61 |
|
38.22 |
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
|
45.58 |
|
|
|
|
|
|
Caroline Asplund |
2011 |
Danderyd Simklubb |
+0.72 |
|
47.71 |
|
|
|
|
|
|
Nora Baraka |
2011 |
Täby Sim |
+0.88 |
|
52.54 |
|
|
|
|
|
|
Elin Bengtsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
38.15 |
|
|
|
|
|
|
Tillie Bloom |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.59 |
|
53.10 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Bray |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
|
45.45 |
|
|
|
|
|
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
39.30 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.94 |
|
40.88 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
36.95 |
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
38.52 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
|
49.99 |
|
|
|
|
|
|
Mindra Haglund Åhlqvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.85 |
|
46.60 |
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.91 |
|
45.78 |
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
38.23 |
|
|
|
|
|
|
Märta Heneryd |
2011 |
Täby Sim |
+0.87 |
|
49.90 |
|
|
|
|
|
|
Lina Ibrahim |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
|
52.57 |
|
|
|
|
|
|
Meya Jansson |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
+0.75 |
|
47.15 |
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Inara Lamb |
2011 |
Turebergs Simklubb |
+0.90 |
|
49.92 |
|
|
|
|
|
|
Kerstin Lundström |
2011 |
Täby Sim |
+0.97 |
|
50.27 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Lyberg |
2011 |
Danderyd Simklubb |
+0.73 |
|
51.88 |
|
|
|
|
|
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
40.59 |
|
|
|
|
|
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
+0.86 |
|
44.40 |
|
|
|
|
|
|
Iveel Ochirbat |
2011 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
47.47 |
|
|
|
|
|
|
Mia Ristevska |
2011 |
Täby Sim |
+0.89 |
|
50.55 |
|
|
|
|
|
|
Märta Samuelson |
2011 |
Danderyd Simklubb |
+0.77 |
|
45.98 |
|
|
|
|
|
|
Leia Sandell |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.88 |
|
45.36 |
|
|
|
|
|
|
Lourdes Shaya |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.82 |
|
49.25 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Strand |
2011 |
Danderyd Simklubb |
+0.63 |
|
47.91 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid von Seth |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.45 |
|
44.92 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Wallin |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Alina Wrangel |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
+0.95 |
|
52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:44:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Yngve Blixt |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.84 |
|
44.33 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
+0.82 |
|
39.27 |
|
|
|
|
|
|
Mats Dijkstra |
2011 |
Danderyd Simklubb |
+0.86 |
|
40.11 |
|
|
|
|
|
|
Anton Eriksson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
41.46 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Eriksson |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.83 |
|
50.57 |
|
|
|
|
|
|
Einar Eskilsson Frank |
2011 |
Danderyd Simklubb |
+0.57 |
|
41.12 |
|
|
|
|
|
|
Philip Frisk Garcia |
2011 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
|
47.96 |
|
|
|
|
|
|
Rami Ghanem |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
+0.77 |
|
45.44 |
|
|
|
|
|
|
Alexander hildebrand |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
|
40.32 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
45.89 |
|
|
|
|
|
|
Arnel Kaur |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
+0.70 |
|
44.96 |
|
|
|
|
|
|
Joel Myrnäs |
2011 |
Danderyd Simklubb |
+0.81 |
|
45.90 |
|
|
|
|
|
|
Carl Månsson |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.99 |
|
48.68 |
|
|
|
|
|
|
Ludwig Mäler |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
|
41.34 |
|
|
|
|
|
|
Birger Säker |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Noé Wikström |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
|
41.20 |
|
|
|
|
|
|
Morgan Zetterlund |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.54 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 10:48:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Dilvin Altuntas |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Robina Bahi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ebba Bergtass |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sara Bitskinashvili |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Engström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Firouzi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Green |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Maria Grigoriadou |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Hall |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Hellebro |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:46.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lind |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Akina Sehasa Meddegoda Ged |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Pettersson Westergren |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexie Sjölin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Steene |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Söderman |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:47.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tina Zhang Karlsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Ånöstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 11:13:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alexander Andrason |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonard Burström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Bäcklund |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Concilio Hansson |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Mikail Esenbay |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Fredholm |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Joel Köhn |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Nyman |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anand Ochirbat |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Joel Regnander |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Levi Salamon |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Shatkus |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:57.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Svahn |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Svedin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesselton von Walden |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 11:28:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Julia Agervald |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
55.93 |
|
|
|
|
|
|
Freja Ahlén |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50.95 |
|
|
|
|
|
|
Lakshmi Anjana Krithika Arveti |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
Saha Bihbodzade |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
56.45 |
|
|
|
|
|
|
Lilly Blom |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
Adele Boduljak |
2014 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
Nova Borensjö |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
52.01 |
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
51.80 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Donoso Hammar |
2012 |
Danderyd Simklubb |
|
|
52.37 |
|
|
|
|
|
|
Cassandra Edwards |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
54.48 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Fex |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
59.97 |
|
|
|
|
|
|
Alice Gauffin |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tess Gjervaldsaeter |
2014 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maja Hagman |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Hoffegger |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
54.16 |
|
|
|
|
|
|
Jannica Höjertz |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
55.20 |
|
|
|
|
|
|
Elise Jägemar |
2014 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.62 |
|
|
|
|
|
|
Leia Karlsson |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tilde Karlsson |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
Täby Sim |
|
|
56.00 |
|
|
|
|
|
|
Laura Lambrigger |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Kitty Law |
2012 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Tilda Malmberg |
2012 |
Täby Sim |
|
|
55.22 |
|
|
|
|
|
|
Julia Marten |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lea Nelsén |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
56.50 |
|
|
|
|
|
|
Nova Nirling |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
52.97 |
|
|
|
|
|
|
Hedvig Norell Cottino |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
59.06 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Sidén |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
Darina Smit |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
53.77 |
|
|
|
|
|
|
Alva Sparf |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:00.67 |
|
|
|
|
|
|
Ebba-Li Sparre |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
56.88 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Sundby |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
50.75 |
|
|
|
|
|
|
Charlotte Thulin |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
57.83 |
|
|
|
|
|
|
Cleo Tidey |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
54.76 |
|
|
|
|
|
|
Millie Tidey |
2014 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lilian Valley |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:01.63 |
|
|
|
|
|
|
Molly Wei |
2013 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
Ella Wrang |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
46.02 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Wångerud |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 11:41:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Frank Aaltonen |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
Josef Alfani |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
55.54 |
|
|
|
|
|
|
Ermuun Baatarkhuu |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
Philip Demirian |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
48.10 |
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
Täby Sim |
|
|
59.21 |
|
|
|
|
|
|
Morgan Eriksson |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Eriksson |
2014 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Yusuf Esenbay |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
56.46 |
|
|
|
|
|
|
Malte Forsberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
51.17 |
|
|
|
|
|
|
Rishi Gautham Kandikonda |
2013 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Dante Gavric |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
59.69 |
|
|
|
|
|
|
Oliver Glycerio Balleste |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
Nils Hjertsson Winberg |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
53.26 |
|
|
|
|
|
|
Mio Håkansson |
2013 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Emilis Jakubauskas |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:00.42 |
|
|
|
|
|
|
Benke Johansson |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
51.15 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Johansson Estmer |
2013 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Pheemchana Kaewthep |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
58.80 |
|
|
|
|
|
|
Nikodemus Kahsay |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
58.88 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Karlqvist |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
55.89 |
|
|
|
|
|
|
Marcus Karlsson |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
58.70 |
|
|
|
|
|
|
Thorin Kaur |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
50.80 |
|
|
|
|
|
|
Mikael Kazmins |
2014 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ludwig Larsson |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Jonathan Lindoff |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
58.36 |
|
|
|
|
|
|
Axel Lingman |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sebastian Löhr |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Jonathan Marten |
2014 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Robin Meller |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
58.62 |
|
|
|
|
|
|
Arihant Mukherjee |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Leo Ren |
2014 |
Täby Sim |
|
|
59.70 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Sahlström |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Uno Sandqvist |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Robert Sprogis |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Troj Sundberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
55.01 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Szczep |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sebastian Szczep |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sina Tabatabaei |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:03.14 |
|
|
|
|
|
|
Gergoriy Tretyak |
2012 |
Täby Sim |
|
|
57.93 |
|
|
|
|
|
|
Eneas Von Walden |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.80 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Wiberg |
2013 |
Täby Sim |
|
|
58.45 |
|
|
|
|
|
|
Haoyan Yu |
2012 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Yuxi Zhu |
2012 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Maxwell Zolin |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 11:59:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4x50m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:59.45 |
|
|
|
|
|
|
Freja Ahlén |
2012 |
AC6212 |
+0.84 |
43.59 |
|
|
|
|
43.59 |
|
|
|
|
|
|
Darina Smit |
2012 |
AB2612 |
|
52.35 |
|
|
|
|
1:35.94 |
|
|
|
|
|
|
Ella Wrang |
2012 |
AC6812 |
|
41.12 |
|
|
|
|
2:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saha Bihbodzade |
2012 |
AI3612 |
|
42.39 |
|
|
|
|
2:59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap superstars |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:11.81 |
|
|
|
|
|
|
Cleo Tidey |
2012 |
AF9812 |
+0.71 |
47.48 |
|
|
|
|
47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Borensjö |
2012 |
AG0812 |
|
51.82 |
|
|
|
|
1:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cassandra Edwards |
2013 |
AB8413 |
|
45.43 |
|
|
|
|
2:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Millie Tidey |
2014 |
AD0614 |
|
47.08 |
|
|
|
|
3:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Åkersberga Simsällskap |
10 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alva Sparf |
2013 |
AC3813 |
+0.68 |
50.86 |
|
|
|
|
50.86 |
|
|
|
|
|
|
Julia Agervald |
2012 |
AG9812 |
|
54.17 |
|
|
|
|
1:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Remming |
2012 |
AF7812 |
|
1:02.25 |
|
|
|
|
2:47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Sundby |
2012 |
AL2812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 16:07:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:07:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x50m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:58.87 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Karlqvist |
2012 |
AA6512 |
+0.88 |
47.21 |
|
|
|
|
47.21 |
|
|
|
|
|
|
Malte Forsberg |
2012 |
AA5112 |
|
49.04 |
|
|
|
|
1:36.25 |
|
|
|
|
|
|
Philip Demirian |
2012 |
AA6112 |
|
42.34 |
|
|
|
|
2:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Troj Sundberg |
2012 |
AA8312 |
|
40.28 |
|
|
|
|
2:58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap raketer |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:01.23 |
|
|
|
|
|
|
Robin Meller |
2012 |
AE0912 |
+0.57 |
46.98 |
|
|
|
|
46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joris Vanlandewyck |
2012 |
AE1112 |
|
50.12 |
|
|
|
|
1:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josef Alfani |
2013 |
AB5113 |
|
47.51 |
|
|
|
|
2:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eneas Von Walden |
2012 |
AF0312 |
|
36.62 |
|
|
|
|
3:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 16:07:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:08:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dilvin Altuntas |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robina Bahi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Engström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Firouzi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Hall |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:51.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Hellebro |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lind |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Akina Sehasa Meddegoda Ged |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elida Nordin |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Pettersson Westergren |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexie Sjölin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Steene |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Söderman |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Wallner |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tina Zhang Karlsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Selma Ånöstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:29:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alexander Andrason |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonard Burström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Bäcklund |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Noah Concilio Hansson |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Ek |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikail Esenbay |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Fredholm |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Frödin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Grimsrud |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Köhn |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Martin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Mazya |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Nyman |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anand Ochirbat |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Regnander |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Shatkus |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Svahn |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Svedin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesselton von Walden |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Wildenstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:44:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Medley Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Bengtsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Bjerkhög |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mindra Haglund Åhlqvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Heneryd |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Ibrahim |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Meya Jansson |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Lundström |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iveel Ochirbat |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Sandell |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lourdes Shaya |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Wrangel |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:40.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 16:53:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Medley Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Yngve Blixt |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mats Dijkstra |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Rami Ghanem |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Hedberg |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arnel Kaur |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Landhagen |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Carl Månsson |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ludwig Mäler |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hampus Siljekvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noé Wikström |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 17:02:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Medley Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Freja Ahlén |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Alsén |
2013 |
Täby Sim |
|
|
1:47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saha Bihbodzade |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Nova Borensjö |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cassandra Edwards |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tilda Malmberg |
2012 |
Täby Sim |
|
|
1:47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Marten |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Nirling |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Remming |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Darina Smit |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Sparf |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cleo Tidey |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Wrang |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Wångerud |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 17:07:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Josef Alfani |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Philip Demirian |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
Täby Sim |
|
|
1:50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yusuf Esenbay |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Forsberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benke Johansson |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Arvid Karlqvist |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thorin Kaur |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Lindoff |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Meller |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Troj Sundberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joris Vanlandewyck |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eneas Von Walden |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 17:15:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Frisim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dilvin Altuntas |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robina Bahi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Engström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:09.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Firouzi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Grigoriadou |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Hall |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Hellebro |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Lerne |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lind |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Akina Sehasa Meddegoda Ged |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elida Nordin |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Pettersson Westergren |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexie Sjölin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Julia Steene |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Söderman |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Wallner |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liyonie Withana |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tina Zhang Karlsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Ånöstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 17:35:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alexander Andrason |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonard Burström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Bäcklund |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Concilio Hansson |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Ek |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikail Esenbay |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Fredholm |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Frostner |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Frödin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melker Kjellgren |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Köhn |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Martin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Mazya |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Nyman |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anand Ochirbat |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Regnander |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Levi Salamon |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Shatkus |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lucas Sundkvist |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Svahn |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Svedin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesselton von Walden |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Wildenstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 17:48:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 4x50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Danderyd Simklubb |
12 |
Danderyd Simklubb |
|
|
|
|
|
2:21.33 |
|
|
|
|
|
|
Louise Engström |
2010 |
AV4210 |
|
32.95 |
|
|
|
|
32.95 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Lerne |
2010 |
AQ0210 |
|
32.77 |
|
|
|
|
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
Caroline Asplund |
2011 |
AP2411 |
|
36.68 |
|
|
|
|
1:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Samuelson |
2011 |
AP2811 |
|
38.93 |
|
|
|
|
2:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Girl Power |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:34.19 |
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
AD9611 |
|
40.58 |
|
|
|
|
40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Färnqvist |
2011 |
AD9411 |
|
41.16 |
|
|
|
|
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Wallner |
2010 |
AN5610 |
|
34.58 |
|
|
|
|
1:56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liyonie Withana |
2010 |
AR0210 |
|
37.87 |
|
|
|
|
2:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:04.26 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Elmquist |
2011 |
AA3211 |
|
30.73 |
|
|
|
|
30.73 |
|
|
|
|
|
|
Ella Lind |
2010 |
AA1410 |
|
30.79 |
|
|
|
|
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
AA2410 |
|
30.17 |
|
|
|
|
1:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leah Demirian |
2011 |
AA0611 |
|
32.57 |
|
|
|
|
2:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.40 |
|
|
|
|
|
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
AB2611 |
|
37.62 |
|
|
|
|
37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robina Bahi |
2010 |
AB8610 |
|
38.87 |
|
|
|
|
1:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Sandell |
2011 |
AB0611 |
|
39.07 |
|
|
|
|
1:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dilvin Altuntas |
2010 |
AE1010 |
|
38.84 |
|
|
|
|
2:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.03 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Hellebro |
2010 |
AA1610 |
|
37.56 |
|
|
|
|
37.56 |
|
|
|
|
|
|
Nadia Firouzi |
2010 |
AX5410 |
|
41.41 |
|
|
|
|
1:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mindra Haglund Åhlqvist |
2011 |
AB2411 |
|
40.64 |
|
|
|
|
1:59.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Ibrahim |
2011 |
AL3411 |
|
40.42 |
|
|
|
|
2:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrtälje Simklubb |
12 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
2:36.60 |
|
|
|
|
|
|
Tyra Söderman |
2010 |
AX2410 |
|
38.74 |
|
|
|
|
38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilla Nirling |
2010 |
AM0810 |
|
35.48 |
|
|
|
|
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Wrangel |
2011 |
AO4611 |
|
41.65 |
|
|
|
|
1:55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Pettersson Westergren |
2010 |
AX2210 |
|
40.73 |
|
|
|
|
2:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Power Puff Pinglorna |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:52.80 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Alén |
2011 |
AR7611 |
|
46.03 |
|
|
|
|
46.03 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Bray |
2011 |
AU3011 |
|
38.53 |
|
|
|
|
1:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Grigoriadou |
2010 |
BB7610 |
|
44.05 |
|
|
|
|
2:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tina Zhang Karlsson |
2010 |
BB4010 |
|
44.19 |
|
|
|
|
2:52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Turebergs Simklubb |
12 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:37.34 |
|
|
|
|
|
|
Meja Lindbäck |
2010 |
AV1610 |
|
39.10 |
|
|
|
|
39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Nordlander |
2011 |
AL6411 |
|
40.33 |
|
|
|
|
1:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
AL7011 |
|
39.11 |
|
|
|
|
1:58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Steene |
2010 |
AL0410 |
|
38.80 |
|
|
|
|
2:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Hökarna |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:24.94 |
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
AJ8810 |
|
35.12 |
|
|
|
|
35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
AP7210 |
|
35.72 |
|
|
|
|
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Ariamard |
2010 |
AP7810 |
|
37.37 |
|
|
|
|
1:48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Akina Sehasa Meddegoda Gedara |
2010 |
AY8210 |
|
36.73 |
|
|
|
|
2:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Ugglorna |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:11.89 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Falkare |
2010 |
AR7410 |
|
33.46 |
|
|
|
|
33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
AE0410 |
|
32.08 |
|
|
|
|
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
AG8011 |
|
33.31 |
|
|
|
|
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
Caroline Hermansson |
2010 |
AP7010 |
|
33.04 |
|
|
|
|
2:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Örnarna |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:37.57 |
|
|
|
|
|
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
AU2610 |
|
38.75 |
|
|
|
|
38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
AP8010 |
|
40.02 |
|
|
|
|
1:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Heneryd |
2011 |
AE9011 |
|
42.37 |
|
|
|
|
2:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
AY7810 |
|
36.43 |
|
|
|
|
2:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag lejonen |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:03.37 |
|
|
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
AJ1410 |
|
29.93 |
|
|
|
|
29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
AM4810 |
|
30.35 |
|
|
|
|
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
Ida Renholm |
2010 |
AF1610 |
|
31.99 |
|
|
|
|
1:32.27 |
|
|
|
|
|
|
Stina Fleck |
2010 |
AF1410 |
|
31.10 |
|
|
|
|
2:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag pantrar |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.10 |
|
|
|
|
|
|
Selma Ånöstam |
2010 |
AU9610 |
|
36.34 |
|
|
|
|
36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Bengtsson |
2011 |
AL5811 |
|
35.62 |
|
|
|
|
1:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
AC0611 |
|
34.05 |
|
|
|
|
1:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
AF2010 |
|
35.09 |
|
|
|
|
2:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag tigrarna |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:13.51 |
|
|
|
|
|
|
Selena Afoworki |
2010 |
AN0610 |
|
33.39 |
|
|
|
|
33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Ekman |
2010 |
AU9810 |
|
34.99 |
|
|
|
|
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
Lina Alfani |
2011 |
AB5411 |
|
32.04 |
|
|
|
|
1:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2010 |
AV0610 |
|
33.09 |
|
|
|
|
2:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 17:59:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 18:00:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 4x50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Bumbibjörnarna |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:17.48 |
|
|
|
|
|
|
Valter Kinander |
2010 |
AK9910 |
|
31.53 |
|
|
|
|
31.53 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
AF1310 |
|
30.97 |
|
|
|
|
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Johansson |
2011 |
AJ2311 |
|
39.70 |
|
|
|
|
1:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
AI9711 |
|
35.28 |
|
|
|
|
2:17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danderyd Simklubb |
12 |
Danderyd Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
AM4710 |
|
31.34 |
|
|
|
|
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Concilio Hansson |
2010 |
AP6510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
AI3110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonard Burström |
2010 |
AP6310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.67 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Bäcklund |
2010 |
AA9710 |
|
33.79 |
|
|
|
|
33.79 |
|
|
|
|
|
|
Hampus Siljekvist |
2011 |
AB5911 |
|
35.55 |
|
|
|
|
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikail Esenbay |
2010 |
AC9710 |
|
35.93 |
|
|
|
|
1:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Mäler |
2011 |
AA7311 |
|
36.40 |
|
|
|
|
2:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.07 |
|
|
|
|
|
|
David Nyman |
2010 |
AB1510 |
|
36.65 |
|
|
|
|
36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Landhagen |
2011 |
AB4911 |
|
39.20 |
|
|
|
|
1:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Månsson |
2011 |
AB5311 |
|
39.51 |
|
|
|
|
1:55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yngve Blixt |
2011 |
AA0511 |
|
38.71 |
|
|
|
|
2:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lag Lejonen |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:00.81 |
|
|
|
|
|
|
Axel Svahn |
2010 |
AN9110 |
|
28.25 |
|
|
|
|
28.25 |
|
|
|
|
|
|
Bosse Johansson |
2010 |
AB8310 |
|
31.56 |
|
|
|
|
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
AA8310 |
|
31.13 |
|
|
|
|
1:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesselton von Walden |
2010 |
AD0910 |
|
29.87 |
|
|
|
|
2:00.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teletubbies |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:21.96 |
|
|
|
|
|
|
Joel Köhn |
2010 |
AL0110 |
|
33.66 |
|
|
|
|
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Shatkus |
2010 |
AR9710 |
|
39.88 |
|
|
|
|
1:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Andrason |
2010 |
AR0310 |
|
31.79 |
|
|
|
|
1:45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Frödin |
2010 |
AR5510 |
|
36.63 |
|
|
|
|
2:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tureberg Simklubb |
12 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
Albin Hedberg |
2011 |
AI8311 |
|
38.43 |
|
|
|
|
38.43 |
|
|
|
|
|
|
Joel Regnander |
2010 |
AR2910 |
|
43.38 |
|
|
|
|
1:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Mazya |
2010 |
AD8310 |
|
33.75 |
|
|
|
|
1:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Hermelin |
2010 |
AD5110 |
|
32.81 |
|
|
|
|
2:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Falkarna |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:13.50 |
|
|
|
|
|
|
Ludvig Fredholm |
2010 |
AI8910 |
|
31.42 |
|
|
|
|
31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
AK4710 |
|
31.38 |
|
|
|
|
1:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
AF0310 |
|
33.90 |
|
|
|
|
1:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Clason |
2011 |
AE6111 |
|
36.80 |
|
|
|
|
2:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Åkersberga Simsällskap |
12 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.34 |
|
|
|
|
|
|
Melker Kjellgren |
2010 |
AR0710 |
|
39.99 |
|
|
|
|
39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Dahlin |
2011 |
AK0911 |
|
41.67 |
|
|
|
|
1:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Eriksson |
2011 |
AK2311 |
|
44.95 |
|
|
|
|
2:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Frostner |
2010 |
AA0510 |
|
33.73 |
|
|
|
|
2:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-03 18:09:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-03 18:10:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 4x50m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.98 |
|
|
|
|
|
|
Philip Demirian |
2012 |
AA6112 |
|
36.36 |
|
|
|
|
36.36 |
|
|
|
|
|
|
Ella Wrang |
2012 |
AC6812 |
|
36.44 |
|
|
|
|
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
Malte Forsberg |
2012 |
AA5112 |
|
38.82 |
|
|
|
|
1:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Ahlén |
2012 |
AC6212 |
|
39.36 |
|
|
|
|
2:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.34 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Karlqvist |
2012 |
AA6512 |
|
40.74 |
|
|
|
|
40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Troj Sundberg |
2012 |
AA8312 |
|
39.43 |
|
|
|
|
1:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Darina Smit |
2012 |
AB2612 |
|
40.68 |
|
|
|
|
2:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saha Bihbodzade |
2012 |
AI3612 |
|
41.49 |
|
|
|
|
2:42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:03.58 |
|
|
|
|
|
|
Aura Guadad |
2012 |
AB4012 |
|
44.10 |
|
|
|
|
44.10 |
|
|
|
|
|
|
Laura Lambrigger |
2013 |
AA6013 |
|
47.01 |
|
|
|
|
1:31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Hjertsson Winberg |
2013 |
AB4513 |
|
44.06 |
|
|
|
|
2:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sina Tabatabaei |
2012 |
AI7112 |
|
48.41 |
|
|
|
|
3:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrtälje Simklubb |
10 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
3:02.64 |
|
|
|
|
|
|
Nova Nirling |
2012 |
AE1412 |
|
39.11 |
|
|
|
|
39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thorin Kaur |
2012 |
AF6512 |
|
43.99 |
|
|
|
|
1:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Wångerud |
2012 |
AP7012 |
|
44.96 |
|
|
|
|
2:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Blomgren |
2012 |
|
|
54.58 |
|
|
|
|
3:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
10 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
2:53.29 |
|
|
|
|
|
|
Axel Lingman |
2012 |
AJ4512 |
|
41.95 |
|
|
|
|
41.95 |
|
|
|
|
|
|
Uno Sandqvist |
2012 |
AG7312 |
|
39.07 |
|
|
|
|
1:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Värna |
2012 |
AM2612 |
|
43.25 |
|
|
|
|
2:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Gauffin |
2012 |
AO2212 |
|
49.02 |
|
|
|
|
2:53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Turebergs Simklubb |
10 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Emilis Jakubauskas |
2012 |
|
|
54.75 |
|
|
|
|
54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Blad Shafei |
2014 |
AB6514 |
|
1:13.45 |
|
|
|
|
2:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Ribacke |
2012 |
AP7212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Kukanur |
2012 |
AO1412 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Turebergs Simklubb lag 2 |
10 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
3:33.50 |
|
|
|
|
|
|
Teo Hermelin |
2015 |
AA3315 |
|
54.17 |
|
|
|
|
54.17 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Johansson Estmer |
2013 |
AE8113 |
|
56.64 |
|
|
|
|
1:50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Nelsén |
2012 |
AO1212 |
|
40.64 |
|
|
|
|
2:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Ericsson |
2014 |
AC9414 |
|
1:02.05 |
|
|
|
|
3:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Turebergs Simklubb lag 3 |
10 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:40.62 |
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
AB4612 |
|
35.66 |
|
|
|
|
35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alex Omazic |
2012 |
AF6712 |
|
41.28 |
|
|
|
|
1:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Bätz Bölander |
2012 |
AJ6612 |
|
41.52 |
|
|
|
|
1:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mio Håkansson |
2013 |
AE8313 |
|
42.16 |
|
|
|
|
2:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Pingvinerna |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:48.61 |
|
|
|
|
|
|
Lilly Alsén |
2013 |
AB3013 |
|
41.23 |
|
|
|
|
41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
AD7712 |
|
39.62 |
|
|
|
|
1:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
AB3213 |
|
45.22 |
|
|
|
|
2:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Ren |
2014 |
AB8514 |
|
42.54 |
|
|
|
|
2:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap Julgranar |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.56 |
|
|
|
|
|
|
Nova Borensjö |
2012 |
AG0812 |
|
41.09 |
|
|
|
|
41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cleo Tidey |
2012 |
AF9812 |
|
39.64 |
|
|
|
|
1:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robin Meller |
2012 |
AE0912 |
|
40.63 |
|
|
|
|
2:01.36 |
|
|
|
|
|
|
Eneas Von Walden |
2012 |
AF0312 |
|
36.20 |
|
|
|
|
2:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap Julmust |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:16.08 |
|
|
|
|
|
|
Ruby Chandra |
2012 |
AK8412 |
|
47.38 |
|
|
|
|
47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Östblom |
2013 |
AB8213 |
|
43.94 |
|
|
|
|
1:31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benke Johansson |
2012 |
AF0112 |
|
53.14 |
|
|
|
|
2:24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frank Aaltonen |
2013 |
AB5313 |
|
51.62 |
|
|
|
|
3:16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lussebullar |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tilde Karlsson |
2013 |
AJ2413 |
|
47.98 |
|
|
|
|
47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Brost |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Svedin |
2013 |
AF7713 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Gavric |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap pepparkako |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:47.52 |
|
|
|
|
|
|
Josef Alfani |
2013 |
AB5113 |
|
41.70 |
|
|
|
|
41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Karlsson |
2013 |
AC5713 |
|
44.29 |
|
|
|
|
1:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cassandra Edwards |
2013 |
AB8413 |
|
42.61 |
|
|
|
|
2:08.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yagmur Aytac |
2012 |
AG0612 |
|
38.92 |
|
|
|
|
2:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-04 09:22:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 09:23:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Fjärilsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Lerne |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lind |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 09:33:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alexander Andrason |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikail Esenbay |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Fredholm |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Svahn |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesselton von Walden |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 09:39:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isabelle Ahlberg |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
53.89 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Alén |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
53.67 |
|
|
|
|
|
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
41.49 |
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
51.47 |
|
|
|
|
|
|
Caroline Asplund |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Nora Baraka |
2011 |
Täby Sim |
|
|
51.96 |
|
|
|
|
|
|
Elin Bengtsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
46.25 |
|
|
|
|
|
|
Cornelia Blomqvist |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
59.04 |
|
|
|
|
|
|
Tillie Bloom |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
55.19 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Bray |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
55.03 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Dehaddo |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
51.45 |
|
|
|
|
|
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
45.86 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
46.24 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
40.34 |
|
|
|
|
|
|
Lilly Ericsson |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
43.97 |
|
|
|
|
|
|
Mindra Haglund Åhlqvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
52.25 |
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
52.56 |
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
|
|
42.54 |
|
|
|
|
|
|
Märta Heneryd |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
Lina Ibrahim |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
53.65 |
|
|
|
|
|
|
Meya Jansson |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
56.19 |
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
50.77 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
48.06 |
|
|
|
|
|
|
Inara Lamb |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
54.83 |
|
|
|
|
|
|
Kerstin Lundström |
2011 |
Täby Sim |
|
|
48.71 |
|
|
|
|
|
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
46.98 |
|
|
|
|
|
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
49.86 |
|
|
|
|
|
|
Iveel Ochirbat |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
51.77 |
|
|
|
|
|
|
Mia Ristevska |
2011 |
Täby Sim |
|
|
54.82 |
|
|
|
|
|
|
Märta Samuelson |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Leia Sandell |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lourdes Shaya |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
51.04 |
|
|
|
|
|
|
Nora Stalpe |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
46.03 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Strand |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
51.78 |
|
|
|
|
|
|
Alina Wrangel |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
54.29 |
|
|
|
|
|
|
Ellinor Yousef |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 09:52:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Yngve Blixt |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
54.43 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
William Dahlin |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
49.01 |
|
|
|
|
|
|
Mats Dijkstra |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
49.02 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Eriksson |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Philip Frisk Garcia |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
53.89 |
|
|
|
|
|
|
Rami Ghanem |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
48.87 |
|
|
|
|
|
|
Albin Hedberg |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
51.84 |
|
|
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
48.27 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Axel Karlsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
52.14 |
|
|
|
|
|
|
Erik Karlsson |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
47.63 |
|
|
|
|
|
|
Arnel Kaur |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Axel Landhagen |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
49.24 |
|
|
|
|
|
|
Joel Myrnäs |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
50.03 |
|
|
|
|
|
|
Carl Månsson |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ludwig Mäler |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
52.30 |
|
|
|
|
|
|
Hampus Siljekvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
44.37 |
|
|
|
|
|
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
47.75 |
|
|
|
|
|
|
Noé Wikström |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
41.45 |
|
|
|
|
|
|
Morgan Zetterlund |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 09:57:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Michkat Abdi Bulhan |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
35.83 |
|
|
|
|
|
|
Freja Ahlén |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
39.20 |
|
|
|
|
|
|
Iris Albrektsson |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
54.03 |
|
|
|
|
|
|
Lilly Alsén |
2013 |
Täby Sim |
|
|
42.13 |
|
|
|
|
|
|
Yagmur Aytac |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
42.03 |
|
|
|
|
|
|
Emma Bergfors |
2015 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
Saha Bihbodzade |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
41.53 |
|
|
|
|
|
|
Joline Borensjö |
2014 |
Väsby Simsällskap |
|
|
54.72 |
|
|
|
|
|
|
Nova Borensjö |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
41.25 |
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
35.61 |
|
|
|
|
|
|
Alice Brost |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
38.40 |
|
|
|
|
|
|
Leia Bätz Bölander |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ruby Chandra |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.22 |
|
|
|
|
|
|
Julia Chmielewski |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:10.49 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Donoso Hammar |
2012 |
Danderyd Simklubb |
|
|
40.80 |
|
|
|
|
|
|
Cassandra Edwards |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
43.44 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Ericsson |
2014 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:07.88 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Fex |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
45.27 |
|
|
|
|
|
|
Isabel Friberg |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:10.51 |
|
|
|
|
|
|
Alice Gauffin |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
49.44 |
|
|
|
|
|
|
Tess Gjervaldsaeter |
2014 |
Väsby Simsällskap |
|
|
55.15 |
|
|
|
|
|
|
Aura Guadad |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
45.64 |
|
|
|
|
|
|
Maja Hagman |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
54.85 |
|
|
|
|
|
|
Wilhelmina Halvarsson Kull |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:05.62 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Hoffegger |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
54.15 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Jansryd |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Leia Javier |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
44.24 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Karlqvist |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:00.96 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Karlsson |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.57 |
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
Täby Sim |
|
|
45.46 |
|
|
|
|
|
|
Siri Kukanur |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
50.15 |
|
|
|
|
|
|
Emelie Lambert |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
55.72 |
|
|
|
|
|
|
Laura Lambrigger |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
44.47 |
|
|
|
|
|
|
Tilda Malmberg |
2012 |
Täby Sim |
|
|
43.93 |
|
|
|
|
|
|
Julia Marten |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
46.58 |
|
|
|
|
|
|
Manuella Masoud |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Hedda Mühlenbock |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
Lea Nelsén |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
41.34 |
|
|
|
|
|
|
Nova Nirling |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
41.00 |
|
|
|
|
|
|
Hedvig Norell Cottino |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Lydia Okbamicheal |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
53.22 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Remming |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
49.08 |
|
|
|
|
|
|
Tilda Ribacke |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
50.18 |
|
|
|
|
|
|
Clara Richardson |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
44.29 |
|
|
|
|
|
|
Stella Rylander |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Anya Leila Siddiqui |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
59.36 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Sidén |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
56.24 |
|
|
|
|
|
|
Darina Smit |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
40.16 |
|
|
|
|
|
|
Alva Sparf |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
42.67 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Sundby |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
40.45 |
|
|
|
|
|
|
Charlotte Thulin |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50.45 |
|
|
|
|
|
|
Cleo Tidey |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
39.67 |
|
|
|
|
|
|
Millie Tidey |
2014 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.77 |
|
|
|
|
|
|
Lilian Valley |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
57.55 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Värna |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.30 |
|
|
|
|
|
|
Molly Wei |
2013 |
Turebergs Simklubb |
|
|
48.95 |
|
|
|
|
|
|
Ella Wrang |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
36.87 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Wångerud |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
43.03 |
|
|
|
|
|
|
Alva Östblom |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 10:20:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Frank Aaltonen |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
56.51 |
|
|
|
|
|
|
Josef Alfani |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
41.42 |
|
|
|
|
|
|
Ermuun Baatarkhuu |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Axel Bjöeklund |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
58.66 |
|
|
|
|
|
|
Frans Blad Shafei |
2014 |
Turebergs Simklubb |
|
|
51.36 |
|
|
|
|
|
|
Elton Blomgren |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
54.94 |
|
|
|
|
|
|
Philip Demirian |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
35.77 |
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
Täby Sim |
|
|
40.18 |
|
|
|
|
|
|
Malte Forsberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
38.38 |
|
|
|
|
|
|
Dante Gavric |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
Oliver Glycerio Balleste |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
Teo Hermelin |
2015 |
Turebergs Simklubb |
|
|
55.44 |
|
|
|
|
|
|
Nils Hjertsson Winberg |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
46.18 |
|
|
|
|
|
|
Mio Håkansson |
2013 |
Turebergs Simklubb |
|
|
47.44 |
|
|
|
|
|
|
Pedro Höfer |
2013 |
Danderyd Simklubb |
|
|
39.27 |
|
|
|
|
|
|
Emilis Jakubauskas |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
56.92 |
|
|
|
|
|
|
Benke Johansson |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.98 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Johansson Estmer |
2013 |
Turebergs Simklubb |
|
|
56.36 |
|
|
|
|
|
|
Nikodemus Kahsay |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:01.48 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Karlqvist |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
38.25 |
|
|
|
|
|
|
Marcus Karlsson |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.79 |
|
|
|
|
|
|
Thorin Kaur |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
44.59 |
|
|
|
|
|
|
Axel Lingman |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
44.26 |
|
|
|
|
|
|
Jonathan Marten |
2014 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
47.86 |
|
|
|
|
|
|
Robin Meller |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
39.96 |
|
|
|
|
|
|
Thor Nyman |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
46.96 |
|
|
|
|
|
|
Alex Omazic |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
41.98 |
|
|
|
|
|
|
Leo Ren |
2014 |
Täby Sim |
|
|
42.57 |
|
|
|
|
|
|
Elias Roos |
2012 |
Danderyd Simklubb |
|
|
39.99 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Sahlström |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
48.90 |
|
|
|
|
|
|
Uno Sandqvist |
2012 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
38.83 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Stolzenberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
55.64 |
|
|
|
|
|
|
Troj Sundberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Valdemar Svedin |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.26 |
|
|
|
|
|
|
Sina Tabatabaei |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50.11 |
|
|
|
|
|
|
Eneas Von Walden |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
36.68 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Wiberg |
2013 |
Täby Sim |
|
|
40.96 |
|
|
|
|
|
|
Haoyan Yu |
2012 |
Täby Sim |
|
|
49.58 |
|
|
|
|
|
|
Xuezhou Zhao |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 10:32:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 25m Fjärilsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Michkat Abdi Bulhan |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
19.16 |
|
|
|
|
|
|
Freja Ahlén |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
22.18 |
|
|
|
|
|
|
Iris Albrektsson |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
29.89 |
|
|
|
|
|
|
Lilly Alsén |
2013 |
Täby Sim |
|
|
23.77 |
|
|
|
|
|
|
Saha Bihbodzade |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
21.73 |
|
|
|
|
|
|
Nova Borensjö |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
19.19 |
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
20.50 |
|
|
|
|
|
|
Ruby Chandra |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
25.10 |
|
|
|
|
|
|
Ronda Danko |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
29.88 |
|
|
|
|
|
|
Cassandra Edwards |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
20.06 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Ericsson |
2014 |
Turebergs Simklubb |
|
|
32.68 |
|
|
|
|
|
|
Ingrid Fex |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
27.58 |
|
|
|
|
|
|
Aura Guadad |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
28.10 |
|
|
|
|
|
|
Leia Javier |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Rebecca Klinga |
2013 |
Täby Sim |
|
|
21.66 |
|
|
|
|
|
|
Siri Kukanur |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
26.24 |
|
|
|
|
|
|
Laura Lambrigger |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
27.89 |
|
|
|
|
|
|
Tilda Malmberg |
2012 |
Täby Sim |
|
|
23.62 |
|
|
|
|
|
|
Lea Nelsén |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
28.84 |
|
|
|
|
|
|
Nova Nirling |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
21.07 |
|
|
|
|
|
|
Lydia Okbamicheal |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
30.32 |
|
|
|
|
|
|
Tilda Ribacke |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
24.12 |
|
|
|
|
|
|
Clara Richardson |
2012 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
23.93 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Sidén |
2013 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
31.58 |
|
|
|
|
|
|
Darina Smit |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
23.73 |
|
|
|
|
|
|
Alva Sparf |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
25.80 |
|
|
|
|
|
|
Cleo Tidey |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
20.05 |
|
|
|
|
|
|
Molly Wei |
2013 |
Turebergs Simklubb |
|
|
31.85 |
|
|
|
|
|
|
Ella Wrang |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
18.27 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Wångerud |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 10:54:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 25m Fjärilsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Josef Alfani |
2013 |
Väsby Simsällskap |
|
|
19.85 |
|
|
|
|
|
|
Philip Demirian |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
18.09 |
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
Täby Sim |
|
|
22.06 |
|
|
|
|
|
|
Malte Forsberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Mio Håkansson |
2013 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Pedro Höfer |
2013 |
Danderyd Simklubb |
|
|
20.20 |
|
|
|
|
|
|
Benke Johansson |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
25.35 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Karlqvist |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
20.74 |
|
|
|
|
|
|
Thorin Kaur |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Jonathan Marten |
2014 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
27.00 |
|
|
|
|
|
|
Robin Meller |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
20.95 |
|
|
|
|
|
|
Thor Nyman |
2014 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
31.02 |
|
|
|
|
|
|
Alex Omazic |
2012 |
Turebergs Simklubb |
|
|
24.60 |
|
|
|
|
|
|
Elias Roos |
2012 |
Danderyd Simklubb |
|
|
23.08 |
|
|
|
|
|
|
Troj Sundberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
20.29 |
|
|
|
|
|
|
Sina Tabatabaei |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
25.61 |
|
|
|
|
|
|
Eneas Von Walden |
2012 |
Väsby Simsällskap |
|
|
18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 11:06:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Frisim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Bengtsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Ericsson |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mindra Haglund Åhlqvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
|
|
2:43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Heneryd |
2011 |
Täby Sim |
|
|
3:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
2:50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lourdes Shaya |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Stalpe |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Wrangel |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
3:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 11:06:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Frisim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Yngve Blixt |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
|
|
2:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mats Dijkstra |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rami Ghanem |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
3:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Karlsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Karlsson |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arnel Kaur |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
3:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Månsson |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Mäler |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hampus Siljekvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noé Wikström |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 11:14:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 4x50m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Järfälla Simsällskap |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:49.94 |
|
|
|
|
|
|
Freja Ahlén |
2012 |
AC6212 |
+0.75 |
43.70 |
|
|
|
|
43.70 |
|
|
|
|
|
|
Ella Wrang |
2012 |
AC6812 |
|
45.67 |
|
|
|
|
1:29.37 |
|
|
|
|
|
|
Philip Demirian |
2012 |
AA6112 |
|
42.56 |
|
|
|
|
2:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Forsberg |
2012 |
AA5112 |
|
38.01 |
|
|
|
|
2:49.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:10.89 |
|
|
|
|
|
|
Troj Sundberg |
2012 |
AA8312 |
+0.74 |
47.65 |
|
|
|
|
47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Darina Smit |
2012 |
AB2612 |
|
53.59 |
|
|
|
|
1:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Karlqvist |
2012 |
AA6512 |
|
46.00 |
|
|
|
|
2:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saha Bihbodzade |
2012 |
AI3612 |
|
43.65 |
|
|
|
|
3:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrtälje Simklubb |
10 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Thorin Kaur |
2012 |
AF6512 |
+0.68 |
45.56 |
|
|
|
|
45.56 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Wångerud |
2012 |
AP7012 |
|
58.94 |
|
|
|
|
1:44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Nirling |
2012 |
AE1412 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Blomgren |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Turebergs Simklubb |
10 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Molly Wei |
2013 |
AI7613 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Albrektsson |
2012 |
AL3212 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Brickner |
2012 |
AB4612 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Xuezhou Zhao |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Turebergs Simklubb lag 2 |
10 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Emilis Jakubauskas |
2012 |
|
+0.88 |
53.56 |
|
|
|
|
53.56 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Johansson Estmer |
2013 |
AE8113 |
|
1:06.56 |
|
|
|
|
2:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Bätz Bölander |
2012 |
AJ6612 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alex Omazic |
2012 |
AF6712 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Delfinerna |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:31.01 |
|
|
|
|
|
|
Tilda Malmberg |
2012 |
AH8612 |
+0.78 |
55.34 |
|
|
|
|
55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Alsén |
2013 |
AB3013 |
|
58.49 |
|
|
|
|
1:53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Elander Uddhammar |
2012 |
AD7712 |
|
55.87 |
|
|
|
|
2:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Ren |
2014 |
AB8514 |
|
41.31 |
|
|
|
|
3:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag blå |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:14.06 |
|
|
|
|
|
|
Robin Meller |
2012 |
AE0912 |
+0.56 |
47.59 |
|
|
|
|
47.59 |
|
|
|
|
|
|
Alva Östblom |
2013 |
AB8213 |
|
55.69 |
|
|
|
|
1:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cassandra Edwards |
2013 |
AB8413 |
|
45.10 |
|
|
|
|
2:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Karlsson |
2013 |
AC5713 |
|
45.68 |
|
|
|
|
3:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag grön |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Josef Alfani |
2013 |
AB5113 |
+0.65 |
49.19 |
|
|
|
|
49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruby Chandra |
2012 |
AK8412 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cleo Tidey |
2012 |
AF9812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eneas Von Walden |
2012 |
AF0312 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag röd |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:20.54 |
|
|
|
|
|
|
Millie Tidey |
2014 |
AD0614 |
+0.80 |
55.15 |
|
|
|
|
55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benke Johansson |
2012 |
AF0112 |
|
49.43 |
|
|
|
|
1:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Borensjö |
2012 |
AG0812 |
|
44.95 |
|
|
|
|
2:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Svedin |
2013 |
AF7713 |
|
51.01 |
|
|
|
|
3:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-04 11:31:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 11:31:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 4x100m Medley Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:28.43 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Elmquist |
2011 |
AA3211 |
+0.91 |
38.87 |
1:19.36 |
|
|
|
1:19.36 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Bäcklund |
2010 |
AA9710 |
|
41.96 |
1:34.82 |
|
|
|
2:54.18 |
|
|
|
|
|
|
Ella Lind |
2010 |
AA1410 |
|
35.01 |
1:16.68 |
|
|
|
4:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikail Esenbay |
2010 |
AC9710 |
|
37.52 |
1:17.57 |
|
|
|
5:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:37.55 |
|
|
|
|
|
|
Leah Demirian |
2011 |
AA0611 |
+0.67 |
40.97 |
1:23.58 |
|
|
|
1:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hampus Siljekvist |
2011 |
AB5911 |
|
45.35 |
1:39.35 |
|
|
|
3:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
AA2410 |
|
34.29 |
1:19.04 |
|
|
|
4:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Karlsson |
2011 |
AB4711 |
|
34.87 |
1:15.58 |
|
|
|
5:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minionerna |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
AD9011 |
+0.85 |
45.90 |
1:36.22 |
|
|
|
1:36.22 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
AF1310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Andrason |
2010 |
AR0310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
AD9611 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Bläckfiskarna |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Clason |
2011 |
AE6111 |
+0.73 |
41.58 |
1:27.90 |
|
|
|
1:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
AE0410 |
|
41.74 |
1:27.78 |
|
|
|
2:55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
AJ8810 |
|
44.04 |
1:35.29 |
|
|
|
4:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
AF0310 |
|
35.09 |
1:17.03 |
|
|
|
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Krokodilerna |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
5:37.86 |
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
AG8011 |
+0.76 |
40.83 |
1:26.12 |
|
|
|
1:26.12 |
|
|
|
|
|
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
AK4110 |
|
43.64 |
1:33.77 |
|
|
|
2:59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Hermansson |
2010 |
AP7010 |
|
37.74 |
1:22.00 |
|
|
|
4:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
AE9510 |
|
34.19 |
1:15.97 |
|
|
|
5:37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Sälarna |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
AG8211 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Lundström |
2011 |
AE9211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Fredholm |
2010 |
AI8910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Wettle |
2010 |
AK4310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag lejonen |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:58.37 |
|
|
|
|
|
|
Axel Svahn |
2010 |
AN9110 |
+0.63 |
33.19 |
1:10.90 |
|
|
|
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
AA8310 |
|
38.10 |
1:23.03 |
|
|
|
2:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
AJ1410 |
|
33.47 |
1:17.27 |
|
|
|
3:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
AM4810 |
|
30.79 |
1:07.17 |
|
|
|
4:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag tigrarna |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:21.12 |
|
|
|
|
|
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
AE5610 |
+0.69 |
39.94 |
1:23.10 |
|
|
|
1:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Renholm |
2010 |
AF1610 |
|
40.45 |
1:27.52 |
|
|
|
2:50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesselton von Walden |
2010 |
AD0910 |
|
36.20 |
1:20.97 |
|
|
|
4:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bosse Johansson |
2010 |
AB8310 |
|
32.38 |
1:09.53 |
|
|
|
5:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-04 11:41:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 14:36:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
35.75 |
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
45.66 |
|
|
|
|
|
|
Elin Bengtsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
39.94 |
|
|
|
|
|
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
40.46 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
44.65 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
34.74 |
|
|
|
|
|
|
Lilly Ericsson |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
50.42 |
|
|
|
|
|
|
Julia Erustes Anderberg |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
53.76 |
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
34.54 |
|
|
|
|
|
|
Mindra Haglund Åhlqvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
54.25 |
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
46.73 |
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
|
|
36.98 |
|
|
|
|
|
|
Märta Heneryd |
2011 |
Täby Sim |
|
|
51.33 |
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
43.16 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Kerstin Lundström |
2011 |
Täby Sim |
|
|
48.17 |
|
|
|
|
|
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
42.40 |
|
|
|
|
|
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
49.32 |
|
|
|
|
|
|
Iveel Ochirbat |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:00.72 |
|
|
|
|
|
|
Lourdes Shaya |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
56.57 |
|
|
|
|
|
|
Nora Stalpe |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
42.10 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Strand |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
49.93 |
|
|
|
|
|
|
Alina Wrangel |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
45.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 15:06:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Axel Barat |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
42.88 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
|
|
38.73 |
|
|
|
|
|
|
Mats Dijkstra |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
44.11 |
|
|
|
|
|
|
Anton Eriksson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
41.96 |
|
|
|
|
|
|
Rami Ghanem |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
44.70 |
|
|
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
42.79 |
|
|
|
|
|
|
Erik Karlsson |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
39.23 |
|
|
|
|
|
|
Arnel Kaur |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Axel Landhagen |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Joel Myrnäs |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ludwig Mäler |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
42.18 |
|
|
|
|
|
|
Hampus Siljekvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
43.63 |
|
|
|
|
|
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Noé Wikström |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 15:17:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 200m Frisim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dilvin Altuntas |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daisy Andreasson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robina Bahi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Engström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Fröderberg |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:57.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lind |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Akina Sehasa Meddegoda Ged |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
2:46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aprilia Sjöberg |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Söderman |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
3:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Ånöstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 15:32:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 200m Frisim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Alexander Andrason |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Bäcklund |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:54.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Ek |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikail Esenbay |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Fredholm |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Frödin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Martin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Shatkus |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Sundkvist |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Svahn |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesselton von Walden |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Wildenstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 15:47:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 50m Frisim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Isabelle Ahlberg |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
48.21 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Alén |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
46.14 |
|
|
|
|
|
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
32.64 |
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
39.76 |
|
|
|
|
|
|
Caroline Asplund |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
36.90 |
|
|
|
|
|
|
Nora Baraka |
2011 |
Täby Sim |
|
|
44.00 |
|
|
|
|
|
|
Elin Bengtsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
34.16 |
|
|
|
|
|
|
Nikki Bjerkhög |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
42.48 |
|
|
|
|
|
|
Cornelia Blomqvist |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
49.00 |
|
|
|
|
|
|
Tillie Bloom |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
45.28 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid Bray |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
38.56 |
|
|
|
|
|
|
Isadora Broberg |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
45.15 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Dehaddo |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
43.15 |
|
|
|
|
|
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
33.66 |
|
|
|
|
|
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
34.15 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
30.48 |
|
|
|
|
|
|
Lilly Ericsson |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
41.78 |
|
|
|
|
|
|
Julia Erustes Anderberg |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
41.76 |
|
|
|
|
|
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
34.33 |
|
|
|
|
|
|
Mindra Haglund Åhlqvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
41.69 |
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
39.35 |
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
|
|
33.13 |
|
|
|
|
|
|
Märta Heneryd |
2011 |
Täby Sim |
|
|
42.02 |
|
|
|
|
|
|
Lina Ibrahim |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
40.54 |
|
|
|
|
|
|
Meya Jansson |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
41.39 |
|
|
|
|
|
|
Alice Johansson Estmer |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
38.89 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Inara Lamb |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
46.35 |
|
|
|
|
|
|
Kerstin Lundström |
2011 |
Täby Sim |
|
|
41.42 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Lyberg |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
44.85 |
|
|
|
|
|
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
37.64 |
|
|
|
|
|
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
40.63 |
|
|
|
|
|
|
Iveel Ochirbat |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
42.72 |
|
|
|
|
|
|
Mia Ristevska |
2011 |
Täby Sim |
|
|
38.60 |
|
|
|
|
|
|
Märta Samuelson |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
37.52 |
|
|
|
|
|
|
Leia Sandell |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
38.43 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Settling |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
43.81 |
|
|
|
|
|
|
Lourdes Shaya |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
48.91 |
|
|
|
|
|
|
Nora Stalpe |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
36.67 |
|
|
|
|
|
|
Sophia Strand |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
42.33 |
|
|
|
|
|
|
Sigrid von Seth |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alina Wrangel |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
37.97 |
|
|
|
|
|
|
Ellinor Yousef |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 16:07:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 50m Frisim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Axel Barat |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
38.59 |
|
|
|
|
|
|
Yngve Blixt |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
39.53 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
|
|
37.07 |
|
|
|
|
|
|
William Dahlin |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Mats Dijkstra |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
36.11 |
|
|
|
|
|
|
Anton Eriksson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
36.72 |
|
|
|
|
|
|
Oskar Eriksson |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
42.63 |
|
|
|
|
|
|
Einar Eskilsson Frank |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
35.08 |
|
|
|
|
|
|
Philip Frisk Garcia |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
40.61 |
|
|
|
|
|
|
Rami Ghanem |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
35.71 |
|
|
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
35.35 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Johansson |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
39.95 |
|
|
|
|
|
|
Erik Karlsson |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
32.80 |
|
|
|
|
|
|
Akshaj Karra |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
52.39 |
|
|
|
|
|
|
Arnel Kaur |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
35.26 |
|
|
|
|
|
|
Axel Landhagen |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
39.05 |
|
|
|
|
|
|
Joel Myrnäs |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
35.41 |
|
|
|
|
|
|
Carl Månsson |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
39.26 |
|
|
|
|
|
|
Ludwig Mäler |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
35.70 |
|
|
|
|
|
|
Ludwig Palm |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
51.02 |
|
|
|
|
|
|
Hampus Siljekvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
35.66 |
|
|
|
|
|
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
40.94 |
|
|
|
|
|
|
Noé Wikström |
2011 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.21 |
|
|
|
|
|
|
Morgan Zetterlund |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 16:11:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
1:24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
1:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dilvin Altuntas |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
1:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
1:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
+0.75 |
|
1:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
+0.75 |
|
1:37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robina Bahi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
+0.91 |
|
1:36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
+0.66 |
|
1:33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
|
1:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Engström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
+0.78 |
|
1:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
+0.84 |
|
1:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Firouzi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
|
1:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
|
1:24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
1:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Fröderberg |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.84 |
|
1:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Grigoriadou |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.96 |
|
1:52.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Lamberstam |
2010 |
Täby Sim |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Astrid Lerne |
2010 |
Danderyd Simklubb |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ella Lind |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
+0.81 |
|
1:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
|
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Akina Sehasa Meddegoda Ged |
2010 |
Täby Sim |
+0.80 |
|
1:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
1:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
+0.85 |
|
1:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
|
1:29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aprilia Sjöberg |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alexie Sjölin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyra Söderman |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
+0.69 |
|
1:42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Wallner |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
|
1:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Ånöstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
|
1:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 16:28:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alexander Andrason |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
|
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Bäcklund |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.79 |
|
1:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
1:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Concilio Hansson |
2010 |
Danderyd Simklubb |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Hugo Ek |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
1:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikail Esenbay |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ludvig Fredholm |
2010 |
Täby Sim |
+0.78 |
|
1:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Frödin |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
1:40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
|
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
|
1:23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
1:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
1:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
1:31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Martin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
1:28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
+0.68 |
|
1:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
1:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Shatkus |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.56 |
|
1:47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Sundkvist |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Axel Svahn |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.66 |
|
1:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesselton von Walden |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
1:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
1:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Wildenstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
|
1:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 16:37:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF & Åkersberga |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 4x100m Frisim Mixed - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Björnarna |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
5:54.50 |
|
|
|
|
|
|
Theo Frödin |
2010 |
AR5510 |
|
39.80 |
1:21.67 |
|
|
|
1:21.67 |
|
|
|
|
|
|
Max Shatkus |
2010 |
AR9710 |
|
44.54 |
1:35.77 |
|
|
|
2:57.44 |
|
|
|
|
|
|
Petra Hammes |
2011 |
AD9611 |
|
41.46 |
1:29.89 |
|
|
|
4:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Bray |
2011 |
AU3011 |
|
38.93 |
1:27.17 |
|
|
|
5:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danderyd Simklubb |
12 |
Danderyd Simklubb |
|
|
|
|
|
4:42.16 |
|
|
|
|
|
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
AM4710 |
|
33.06 |
1:09.33 |
|
|
|
1:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
AI3110 |
|
33.72 |
1:10.94 |
|
|
|
2:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Lerne |
2010 |
AQ0210 |
|
34.15 |
1:13.10 |
|
|
|
3:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Engström |
2010 |
AV4210 |
|
32.77 |
1:08.79 |
|
|
|
4:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fiskarna |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
5:21.81 |
|
|
|
|
|
|
Valter Kinander |
2010 |
AK9910 |
|
36.76 |
1:19.05 |
|
|
|
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Wallner |
2010 |
AN5610 |
|
36.79 |
1:18.27 |
|
|
|
2:37.32 |
|
|
|
|
|
|
Noé Wikström |
2011 |
AC4111 |
|
34.52 |
1:13.46 |
|
|
|
3:50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Arnö |
2011 |
AD9011 |
|
42.06 |
1:31.03 |
|
|
|
5:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:44.80 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Elmquist |
2011 |
AA3211 |
|
32.22 |
1:05.86 |
|
|
|
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikail Esenbay |
2010 |
AC9710 |
|
38.55 |
1:19.88 |
|
|
|
2:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lind |
2010 |
AA1410 |
|
32.01 |
1:07.76 |
|
|
|
3:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Karlsson |
2011 |
AB4711 |
|
33.11 |
1:11.30 |
|
|
|
4:44.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:00.54 |
|
|
|
|
|
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
AA2410 |
|
32.58 |
1:07.62 |
|
|
|
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
Lukas Bäcklund |
2010 |
AA9710 |
|
36.62 |
1:17.58 |
|
|
|
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leah Demirian |
2011 |
AA0611 |
|
34.96 |
1:14.81 |
|
|
|
3:40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hampus Siljekvist |
2011 |
AB5911 |
|
36.73 |
1:20.53 |
|
|
|
5:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
11 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:33.22 |
|
|
|
|
|
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
AB2611 |
|
39.15 |
1:23.69 |
|
|
|
1:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Mäler |
2011 |
AA7311 |
|
38.93 |
1:22.43 |
|
|
|
2:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Stalpe |
2011 |
AA7211 |
|
37.01 |
1:20.68 |
|
|
|
4:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Månsson |
2011 |
AB5311 |
|
41.39 |
1:26.42 |
|
|
|
5:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrtälje Simklubb |
12 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
5:28.85 |
|
|
|
|
|
|
Rami Ghanem |
2011 |
AJ5311 |
|
39.68 |
1:23.93 |
|
|
|
1:23.93 |
|
|
|
|
|
|
Arnel Kaur |
2011 |
AJ9711 |
|
39.10 |
1:23.32 |
|
|
|
2:47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Söderman |
2010 |
AX2410 |
|
41.75 |
1:26.48 |
|
|
|
4:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nilla Nirling |
2010 |
AM0810 |
|
35.56 |
1:15.12 |
|
|
|
5:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Girafferna |
11 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
6:19.63 |
|
|
|
|
|
|
Kerstin Lundström |
2011 |
AE9211 |
|
44.20 |
1:35.20 |
|
|
|
1:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Ristevska |
2011 |
AQ5611 |
|
42.18 |
1:29.99 |
|
|
|
3:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Baraka |
2011 |
AQ5811 |
|
48.14 |
1:42.49 |
|
|
|
4:47.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Heneryd |
2011 |
AE9011 |
|
44.01 |
1:31.95 |
|
|
|
6:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Gorillorna |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
5:02.53 |
|
|
|
|
|
|
Caroline Hermansson |
2010 |
AP7010 |
|
36.28 |
1:14.49 |
|
|
|
1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
Ludvig Fredholm |
2010 |
AI8910 |
|
35.15 |
1:12.71 |
|
|
|
2:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Falkare |
2010 |
AR7410 |
|
35.52 |
1:14.14 |
|
|
|
3:41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Clason |
2011 |
AE6111 |
|
38.40 |
1:21.19 |
|
|
|
5:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Lejonen |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
4:57.24 |
|
|
|
|
|
|
Emily Hedlund |
2011 |
AG8011 |
|
34.33 |
1:14.81 |
|
|
|
1:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
AF0310 |
|
35.44 |
1:15.92 |
|
|
|
2:30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
AE0410 |
|
33.58 |
1:09.60 |
|
|
|
3:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
AE9510 |
|
35.30 |
1:16.91 |
|
|
|
4:57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim Noshörningarna |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
5:22.07 |
|
|
|
|
|
|
Akina Sehasa Meddegoda Gedara |
2010 |
AY8210 |
|
37.74 |
1:23.57 |
|
|
|
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
AK4110 |
|
36.20 |
1:16.96 |
|
|
|
2:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Edhäll |
2010 |
AP7610 |
|
39.69 |
1:21.60 |
|
|
|
4:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Wettle |
2010 |
AK4310 |
|
37.71 |
1:19.94 |
|
|
|
5:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vargarna |
12 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
6:08.99 |
|
|
|
|
|
|
Eddie Johansson |
2011 |
AI9711 |
|
36.41 |
1:16.92 |
|
|
|
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Alén |
2011 |
AR7611 |
|
48.59 |
1:42.95 |
|
|
|
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Johansson |
2011 |
AJ2311 |
|
41.05 |
1:27.86 |
|
|
|
4:27.73 |
|
|
|
|
|
|
Maria Grigoriadou |
2010 |
BB7610 |
|
47.27 |
1:41.26 |
|
|
|
6:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag hitta do |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:26.49 |
|
|
|
|
|
|
Jesselton von Walden |
2010 |
AD0910 |
|
32.20 |
1:05.87 |
|
|
|
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Falk |
2010 |
AJ1410 |
|
31.82 |
1:07.71 |
|
|
|
2:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
AM4810 |
|
32.10 |
1:08.76 |
|
|
|
3:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Svahn |
2010 |
AN9110 |
|
30.38 |
1:04.15 |
|
|
|
4:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Väsby Simsällskap lag hitta ne |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:42.79 |
|
|
|
|
|
|
Bosse Johansson |
2010 |
AB8310 |
|
34.01 |
1:10.70 |
|
|
|
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Fleck |
2010 |
AF1410 |
|
33.77 |
1:11.51 |
|
|
|
2:22.21 |
|
|
|
|
|
|
Lina Alfani |
2011 |
AB5411 |
|
33.40 |
1:11.68 |
|
|
|
3:33.89 |
|
|
|
|
|
|
Elton Rosén |
2010 |
AA8310 |
|
32.72 |
1:08.90 |
|
|
|
4:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Åkersberga Simsällskap |
12 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:13.82 |
|
|
|
|
|
|
Kristina Tylets |
2010 |
AB3210 |
|
33.49 |
1:10.56 |
|
|
|
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Dahlin |
2011 |
AK0911 |
|
43.77 |
1:32.35 |
|
|
|
2:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Eiving |
2011 |
AP3011 |
|
36.25 |
1:17.83 |
|
|
|
4:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Frostner |
2010 |
AA0510 |
|
34.17 |
1:13.08 |
|
|
|
5:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-12-04 16:58:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 16:58:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|