Tulokset European Para Youth Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 400m Freestyle W 12-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Mecic |
2007 |
Croatia |
+0.71 |
1129 |
4:59.64 |
|
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 5:00.74 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikola Badowska |
2007 |
Poland |
+0.90 |
965 |
5:54.96 |
+55.32 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 6:02.00 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adlin Cika |
2008 |
Italy |
+0.81 |
866 |
5:43.91 |
+44.27 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 5:48.40 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 5:07:59 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 400m Freestyle W 16-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Jeanne Maack |
2004 |
Germany |
+0.74 |
1065 |
5:31.29 |
|
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 5:07.55 |
(+23.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Margherita Sorini |
2004 |
Italy |
+0.89 |
1032 |
5:14.00 |
-17.29 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 5:00.80 |
(+13.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maely Chevallier |
2005 |
France |
+0.76 |
1013 |
5:21.88 |
-9.41 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 5:32.00 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marina Nikoleta Lazaridou |
2005 |
Greece |
+0.85 |
964 |
5:44.81 |
+13.52 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 5:41.00 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Løkebø |
2005 |
Norway |
+0.81 |
939 |
5:27.69 |
-3.60 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 5:23.80 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aitana Estrada Chavez |
2004 |
Spain |
|
936 |
6:17.39 |
+46.10 |
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 6:03.58 |
(+13.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Rosa Thrastardottir |
2004 |
Iceland |
+0.98 |
927 |
5:38.14 |
+6.85 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Giorgia Fotia |
2006 |
Italy |
+0.62 |
889 |
6:45.27 |
+1:13.98 |
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 6:50.69 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gaia Mercurio |
2004 |
Italy |
+0.73 |
859 |
6:13.71 |
+42.42 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 6:17.54 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Olga Magliano |
2004 |
Italy |
|
834 |
6:06.83 |
+35.54 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 6:15.00 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 5:07:59 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 17:10:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 400m Freestyle W 12-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Mecic |
2007 |
Croatia |
+0.71 |
1129 |
4:59.64 |
|
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 5:00.74 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikola Badowska |
2007 |
Poland |
+0.90 |
965 |
5:54.96 |
+55.32 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 6:02.00 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adlin Cika |
2008 |
Italy |
+0.81 |
866 |
5:43.91 |
+44.27 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 5:48.40 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 5:07:59 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 400m Freestyle W 16-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Jeanne Maack |
2004 |
Germany |
+0.74 |
1065 |
5:31.29 |
|
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 5:07.55 |
(+23.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Margherita Sorini |
2004 |
Italy |
+0.89 |
1032 |
5:14.00 |
-17.29 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 5:00.80 |
(+13.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maely Chevallier |
2005 |
France |
+0.76 |
1013 |
5:21.88 |
-9.41 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 5:32.00 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marina Nikoleta Lazaridou |
2005 |
Greece |
+0.85 |
964 |
5:44.81 |
+13.52 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 5:41.00 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Løkebø |
2005 |
Norway |
+0.81 |
939 |
5:27.69 |
-3.60 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 5:23.80 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aitana Estrada Chavez |
2004 |
Spain |
|
936 |
6:17.39 |
+46.10 |
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 6:03.58 |
(+13.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Rosa Thrastardottir |
2004 |
Iceland |
+0.98 |
927 |
5:38.14 |
+6.85 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Giorgia Fotia |
2006 |
Italy |
+0.62 |
889 |
6:45.27 |
+1:13.98 |
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 6:50.69 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gaia Mercurio |
2004 |
Italy |
+0.73 |
859 |
6:13.71 |
+42.42 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 6:17.54 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Olga Magliano |
2004 |
Italy |
|
834 |
6:06.83 |
+35.54 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 6:15.00 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 5:07:59 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 17:10:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 400m Freestyle M 12-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kratochvil |
2007 |
Czech Republic |
+0.76 |
1109 |
4:57.19 |
|
|
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 4:56.00 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kylian Portal |
2006 |
France |
+0.69 |
1088 |
4:24.72 |
-32.47 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 4:28.10 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Hebmüller |
2007 |
Germany |
+0.64 |
1035 |
4:37.14 |
-20.05 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 4:33.98 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Georgios Vasileiadis |
2006 |
Greece |
+0.75 |
966 |
4:52.67 |
-4.52 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 5:01.20 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Balint Köszegvary |
2008 |
Germany |
+0.73 |
953 |
4:54.72 |
-2.47 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 4:54.34 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pijus Čiapas |
2007 |
Lithuania |
+0.97 |
944 |
5:12.36 |
+15.17 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gasper Glusic |
2007 |
Slovenia |
+0.66 |
931 |
6:14.57 |
+1:17.38 |
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 7:50.00 |
(-1:35.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iyad Guerfi |
2007 |
France |
+0.72 |
873 |
5:06.58 |
+9.39 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 5:12.12 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias de Souza |
2008 |
Germany |
+0.69 |
860 |
6:02.56 |
+1:05.37 |
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 5:52.31 |
(+10.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Polychronis Georgiadis |
2006 |
Greece |
+0.82 |
839 |
5:11.02 |
+13.83 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Janek Uwe Bäsler |
2007 |
Germany |
+0.77 |
812 |
5:45.97 |
+48.78 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 5:51.38 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Darius Dumitru |
2007 |
Romania |
+0.72 |
764 |
5:52.45 |
+55.26 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fabio Garlaschi |
2007 |
Italy |
|
746 |
5:54.75 |
+57.56 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 6:05.38 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacub Vanek |
2008 |
Czech Republic |
+0.94 |
743 |
5:40.63 |
+43.44 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 5:46.67 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ettore Edoardo Pace |
2006 |
Italy |
+0.69 |
626 |
5:54.81 |
+57.62 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 5:50.00 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fabrizio Ranieri |
2007 |
Italy |
+0.80 |
607 |
5:34.97 |
+37.78 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 5:28.00 |
(+6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leon-Elias Kunert |
2007 |
Germany |
|
|
|
DNS |
|
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 5:15:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 400m Freestyle M 17-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomás Cordeiro |
2004 |
Portugal |
+0.80 |
1086 |
4:27.95 |
|
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 4:31.14 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Massimo Resta |
2004 |
Italy |
+0.69 |
1056 |
5:02.79 |
+34.84 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 4:59.00 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Duarte |
2004 |
Portugal |
+0.74 |
1052 |
4:51.21 |
+23.26 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 5:07.36 |
(-16.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Quentin Vieira |
2004 |
France |
+0.74 |
1046 |
4:34.75 |
+6.80 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 4:32.77 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Athanasios Voulgarakis |
2004 |
Greece |
+0.76 |
1026 |
4:57.10 |
+29.15 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 5:00.00 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Villarejo Martin |
2004 |
Spain |
+0.69 |
1019 |
4:46.22 |
+18.27 |
|
S12 |
|
|
|
Entry time: 4:36.40 |
(+9.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enrique Alhambra Mollar |
2004 |
Spain |
+0.76 |
1012 |
4:41.58 |
+13.63 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 4:33.10 |
(+8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bence Grünfelder |
2004 |
Hungary |
+0.96 |
954 |
4:51.59 |
+23.64 |
|
S13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl-Frederick Droste |
2005 |
Germany |
+0.74 |
856 |
5:39.62 |
+1:11.67 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 5:36.48 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Sweden |
+0.52 |
751 |
6:44.48 |
+2:16.53 |
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 7:27.40 |
(-42.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Darius Vasile Mif |
2005 |
Romania |
+0.80 |
742 |
5:22.99 |
+55.04 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mahamadou Dambelleh Jarra |
2005 |
Spain |
+0.85 |
720 |
6:10.11 |
+1:42.16 |
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 6:03.30 |
(+6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arian Cristian Notretu |
2005 |
Romania |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
S9 11.8.2 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 5:15:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 17:21:13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 400m Freestyle M 12-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kratochvil |
2007 |
Czech Republic |
+0.76 |
1109 |
4:57.19 |
|
|
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 4:56.00 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kylian Portal |
2006 |
France |
+0.69 |
1088 |
4:24.72 |
-32.47 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 4:28.10 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Hebmüller |
2007 |
Germany |
+0.64 |
1035 |
4:37.14 |
-20.05 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 4:33.98 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Georgios Vasileiadis |
2006 |
Greece |
+0.75 |
966 |
4:52.67 |
-4.52 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 5:01.20 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Balint Köszegvary |
2008 |
Germany |
+0.73 |
953 |
4:54.72 |
-2.47 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 4:54.34 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pijus Čiapas |
2007 |
Lithuania |
+0.97 |
944 |
5:12.36 |
+15.17 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gasper Glusic |
2007 |
Slovenia |
+0.66 |
931 |
6:14.57 |
+1:17.38 |
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 7:50.00 |
(-1:35.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iyad Guerfi |
2007 |
France |
+0.72 |
873 |
5:06.58 |
+9.39 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 5:12.12 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias de Souza |
2008 |
Germany |
+0.69 |
860 |
6:02.56 |
+1:05.37 |
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 5:52.31 |
(+10.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Polychronis Georgiadis |
2006 |
Greece |
+0.82 |
839 |
5:11.02 |
+13.83 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Janek Uwe Bäsler |
2007 |
Germany |
+0.77 |
812 |
5:45.97 |
+48.78 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 5:51.38 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Darius Dumitru |
2007 |
Romania |
+0.72 |
764 |
5:52.45 |
+55.26 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fabio Garlaschi |
2007 |
Italy |
|
746 |
5:54.75 |
+57.56 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 6:05.38 |
(-10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jacub Vanek |
2008 |
Czech Republic |
+0.94 |
743 |
5:40.63 |
+43.44 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 5:46.67 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ettore Edoardo Pace |
2006 |
Italy |
+0.69 |
626 |
5:54.81 |
+57.62 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 5:50.00 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fabrizio Ranieri |
2007 |
Italy |
+0.80 |
607 |
5:34.97 |
+37.78 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 5:28.00 |
(+6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leon-Elias Kunert |
2007 |
Germany |
|
|
|
DNS |
|
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 5:15:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 400m Freestyle M 17-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomás Cordeiro |
2004 |
Portugal |
+0.80 |
1086 |
4:27.95 |
|
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 4:31.14 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Massimo Resta |
2004 |
Italy |
+0.69 |
1056 |
5:02.79 |
+34.84 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 4:59.00 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Duarte |
2004 |
Portugal |
+0.74 |
1052 |
4:51.21 |
+23.26 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 5:07.36 |
(-16.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Quentin Vieira |
2004 |
France |
+0.74 |
1046 |
4:34.75 |
+6.80 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 4:32.77 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Athanasios Voulgarakis |
2004 |
Greece |
+0.76 |
1026 |
4:57.10 |
+29.15 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 5:00.00 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Villarejo Martin |
2004 |
Spain |
+0.69 |
1019 |
4:46.22 |
+18.27 |
|
S12 |
|
|
|
Entry time: 4:36.40 |
(+9.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enrique Alhambra Mollar |
2004 |
Spain |
+0.76 |
1012 |
4:41.58 |
+13.63 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 4:33.10 |
(+8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bence Grünfelder |
2004 |
Hungary |
+0.96 |
954 |
4:51.59 |
+23.64 |
|
S13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl-Frederick Droste |
2005 |
Germany |
+0.74 |
856 |
5:39.62 |
+1:11.67 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 5:36.48 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Sweden |
+0.52 |
751 |
6:44.48 |
+2:16.53 |
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 7:27.40 |
(-42.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Darius Vasile Mif |
2005 |
Romania |
+0.80 |
742 |
5:22.99 |
+55.04 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mahamadou Dambelleh Jarra |
2005 |
Spain |
+0.85 |
720 |
6:10.11 |
+1:42.16 |
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 6:03.30 |
(+6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arian Cristian Notretu |
2005 |
Romania |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
S9 11.8.2 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 5:15:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 17:21:13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Backstroke W - Final (Non-medal, end of session) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Chazizi |
2005 |
Greece |
+0.45 |
124 |
1:59.73 |
|
|
S2 |
|
|
|
Entry time: 2:10.10 |
(-10.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Sweden |
+0.56 |
4 |
2:21.14 |
+21.41 |
|
S3 |
|
|
|
Entry time: 2:10.83 |
(+10.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 12:35:41 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 19:13:59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Backstroke M 12-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eimantas Pocius |
2006 |
Lithuania |
+0.89 |
2 |
1:40.13 |
|
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 5:19:17 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Backstroke M 17-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Giulio Legrottaglie |
2004 |
Italy |
+0.79 |
552 |
57.65 |
|
|
S5 |
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-12.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konstantinos Karantzis |
2004 |
Greece |
+0.29 |
530 |
1:06.97 |
+9.32 |
|
S4 |
|
|
|
Entry time: 1:19.74 |
(-12.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Sweden |
+0.63 |
29 |
1:25.14 |
+27.49 |
|
S5 |
|
|
|
Entry time: 1:29.50 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 5:19:17 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 17:19:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Backstroke W - Heats |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Mecic |
2007 |
Croatia |
+0.86 |
1101 |
1:17.67 |
|
|
Q |
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:19.32 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mira Jeanne Maack |
2004 |
Germany |
+0.69 |
1081 |
1:25.55 |
+7.88 |
|
Q |
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:22.51 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Assya Maurin Espiau |
2005 |
France |
+0.55 |
1070 |
1:16.36 |
-1.31 |
|
Q |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:16.24 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabrielė Čepavičiūtė |
2006 |
Lithuania |
+0.57 |
1038 |
1:37.27 |
+19.60 |
|
Q |
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tatyana Lebrun |
2004 |
Belgium |
+0.72 |
1022 |
1:18.47 |
+0.80 |
|
Q |
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexandra Borska |
2008 |
Czech Republic |
+0.89 |
1009 |
1:31.17 |
+13.50 |
|
Q |
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:27.32 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gaia Mercurio |
2004 |
Italy |
+0.67 |
993 |
1:32.26 |
+14.59 |
|
Q |
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:32.53 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kata Payer |
2005 |
Hungary |
+0.93 |
978 |
1:26.55 |
+8.88 |
|
Q |
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Margherita Sorini |
2004 |
Italy |
+0.82 |
965 |
1:21.63 |
+3.96 |
|
|
S10 Reserve for fina |
|
|
|
Entry time: 1:20.71 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Herdis Rut Gudbjartsdottir |
2004 |
Iceland |
+0.62 |
961 |
1:23.06 |
+5.39 |
|
x |
S14 Not in Finals |
|
|
|
Entry time: 1:26.19 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marjia Badrov |
2008 |
Croatia |
+0.80 |
960 |
1:27.60 |
+9.93 |
|
|
S9 Reserve for final |
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alžbeta Kubova |
2007 |
Slovakia |
+0.87 |
920 |
1:36.54 |
+18.87 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:37.59 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thea Løkebø |
2005 |
Norway |
+0.69 |
918 |
1:22.53 |
+4.86 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 1:20.40 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Denmark |
+0.81 |
903 |
1:30.51 |
+12.84 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:28.68 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marina Nikoleta Lazaridou |
2005 |
Greece |
+0.60 |
862 |
1:32.46 |
+14.79 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:34.00 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Noerbaek Kvist |
2006 |
Denmark |
+0.62 |
857 |
1:26.64 |
+8.97 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:26.37 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alicja Piec |
2007 |
Poland |
|
803 |
1:35.04 |
+17.37 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:36.50 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maria Olga Magliano |
2004 |
Italy |
+0.88 |
786 |
1:35.77 |
+18.10 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liliána Molnár |
2008 |
Hungary |
+0.73 |
759 |
1:30.58 |
+12.91 |
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aikaterini Kounani |
2007 |
Greece |
+0.99 |
728 |
1:38.16 |
+20.49 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:37.01 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Adlin Cika |
2008 |
Italy |
+0.85 |
707 |
1:32.55 |
+14.88 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:31.61 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Rosa Thrastardottir |
2004 |
Iceland |
+0.72 |
640 |
1:36.46 |
+18.79 |
|
x |
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Daniela Sohlman |
2005 |
Finland |
+0.67 |
624 |
1:35.61 |
+17.94 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:25.74 |
(+9.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iskra Dedivanovic |
2008 |
Montenegro |
|
428 |
1:50.04 |
+32.37 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ronja Weckström |
2005 |
Finland |
+0.81 |
278 |
1:49.34 |
+31.67 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:48.61 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Polakova |
2004 |
Czech Republic |
|
166 |
2:12.97 |
+55.30 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 2:03.87 |
(+9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eva Chazizi |
2005 |
Greece |
+0.53 |
14 |
4:17.63 |
+2:59.96 |
|
|
S2 |
|
|
|
Entry time: 4:35.00 |
(-17.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 10:58:44 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 19:13:17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Backstroke W - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Emma Mecic |
2007 |
Croatia |
+0.85 |
1077 |
1:19.85 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.67 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Mira Jeanne Maack |
2004 |
Germany |
+0.73 |
1077 |
1:25.95 |
+6.10 |
|
S8 |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.55 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Assya Maurin Espiau |
2005 |
France |
+0.63 |
1074 |
1:15.99 |
-3.86 |
|
S14 |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.36 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexandra Borska |
2008 |
Czech Republic |
+0.99 |
1047 |
1:28.43 |
+8.58 |
|
S8 |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.17 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabrielė Čepavičiūtė |
2006 |
Lithuania |
+0.43 |
1034 |
1:37.58 |
+17.73 |
|
S6 |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.27 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kata Payer |
2005 |
Hungary |
+0.90 |
1000 |
1:25.28 |
+5.43 |
|
S9 |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.55 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tatyana Lebrun |
2004 |
Belgium |
+0.60 |
997 |
1:19.89 |
+0.04 |
|
S10 |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.47 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gaia Mercurio |
2004 |
Italy |
+0.73 |
966 |
1:33.94 |
+14.09 |
|
S8 |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.26 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 5:22:58 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 18:17:56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Backstroke M - Heats |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kratochvil |
2007 |
Czech Republic |
+0.70 |
1103 |
1:10.84 |
|
|
Q |
S11 |
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Richard Leib |
2004 |
Estonia |
+0.69 |
1085 |
1:08.09 |
-2.75 |
|
x |
S14 Not in Finals |
|
|
|
Entry time: 1:08.88 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karim Gouda Said Hessan |
2004 |
Italy |
+0.70 |
1082 |
1:12.56 |
+1.72 |
|
Q |
S11 |
|
|
|
Entry time: 1:15.41 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enrique Alhambra Mollar |
2004 |
Spain |
+0.68 |
1076 |
1:03.17 |
-7.67 |
|
Q |
S13 |
|
|
|
Entry time: 1:01.02 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alessandro Agosto |
2003 |
Italy |
+0.72 |
1071 |
1:09.07 |
-1.77 |
|
x |
S14 Not in Finals |
|
|
|
Entry time: 1:12.60 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arian Cristian Notretu |
2005 |
Romania |
+0.76 |
1034 |
1:12.61 |
+1.77 |
|
Q |
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jamie Montero Marrades |
2005 |
Spain |
+0.71 |
1032 |
1:09.59 |
-1.25 |
|
Q |
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:09.73 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nolan Jalby |
2005 |
France |
+0.62 |
1024 |
1:13.22 |
+2.38 |
|
Q |
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:17.57 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexis Bellanger |
2005 |
France |
+0.77 |
995 |
1:14.81 |
+3.97 |
|
Q |
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:18.46 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tim Znidarssic Svensek |
2004 |
Slovenia |
+0.77 |
990 |
1:29.15 |
+18.31 |
|
Q |
S6 |
|
|
|
Entry time: 1:26.89 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kylian Portal |
2006 |
France |
+0.66 |
970 |
1:08.71 |
-2.13 |
|
|
S13 reserve for final |
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mateusz Miskiewicz |
2004 |
Poland |
+0.76 |
969 |
1:16.11 |
+5.27 |
|
|
S9 Reserve for final |
|
|
|
Entry time: 1:13.70 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alex Villarejo Martin |
2004 |
Spain |
+0.70 |
968 |
1:09.15 |
-1.69 |
|
|
S12 |
|
|
|
Entry time: 1:09.30 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliwier Krzyszkowski |
2007 |
Poland |
+0.75 |
967 |
1:12.90 |
+2.06 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(-7.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philip Hebmüller |
2007 |
Germany |
+0.58 |
962 |
1:09.04 |
-1.80 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 1:09.90 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Massimo Resta |
2004 |
Italy |
+0.75 |
945 |
1:22.12 |
+11.28 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aristeidis Chatzidis |
2005 |
Greece |
|
942 |
1:17.34 |
+6.50 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:19.96 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Carl-Frederick Droste |
2005 |
Germany |
+0.82 |
901 |
1:24.14 |
+13.30 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:24.20 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Georgios Vasileiadis |
2006 |
Greece |
+0.66 |
901 |
1:15.72 |
+4.88 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Janek Uwe Bäsler |
2007 |
Germany |
+0.81 |
879 |
1:25.12 |
+14.28 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:23.52 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rodrigo Patricio |
2005 |
Portugal |
+0.94 |
878 |
1:18.74 |
+7.90 |
|
x |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:20.14 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Samuel Duarte |
2004 |
Portugal |
+0.83 |
837 |
1:20.31 |
+9.47 |
|
x |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:20.73 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Igor Soja |
2006 |
Poland |
|
832 |
1:37.30 |
+26.46 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 1:31.30 |
(+6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tommaso Wulzer |
2007 |
Italy |
+0.70 |
823 |
1:18.67 |
+7.83 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:24.12 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Marios Angelopoulos |
2005 |
Greece |
+0.62 |
792 |
1:19.77 |
+8.93 |
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elias de Souza |
2008 |
Germany |
+0.60 |
785 |
1:33.08 |
+22.24 |
|
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 1:31.42 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mahamadou Dambelleh Jarra |
2005 |
Spain |
+0.82 |
761 |
1:28.28 |
+17.44 |
|
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 1:33.65 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dimitrios Arapoglou |
2004 |
Greece |
+0.75 |
739 |
1:23.84 |
+13.00 |
|
x |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Juraj Hanzek |
2008 |
Croatia |
+0.86 |
730 |
1:25.56 |
+14.72 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:26.18 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Iyad Guerfi |
2007 |
France |
+0.85 |
686 |
1:23.33 |
+12.49 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:23.35 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Victor Izzo |
2005 |
Italy |
+0.69 |
668 |
1:26.21 |
+15.37 |
|
x |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ettore Edoardo Pace |
2006 |
Italy |
+0.82 |
606 |
1:29.78 |
+18.94 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jackson Demestre |
2006 |
France |
+0.84 |
563 |
1:29.69 |
+18.85 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Sweden |
+0.77 |
557 |
1:48.64 |
+37.80 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 1:51.28 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Thomas Rodella |
2006 |
Italy |
+0.93 |
523 |
1:24.08 |
+13.24 |
|
|
S12 |
|
|
|
Entry time: 1:31.50 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Luka Stanar |
2006 |
Slovenia |
+0.72 |
439 |
1:35.48 |
+24.64 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Fabio Garlaschi |
2007 |
Italy |
|
417 |
1:42.40 |
+31.56 |
|
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Denmark |
+0.95 |
260 |
1:49.08 |
+38.24 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:59.12 |
(-10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Frederik Erhardsen Hoegh |
2008 |
Denmark |
+0.79 |
150 |
1:48.43 |
+37.59 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 2:16.40 |
(-27.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Max Aron Bjarnason |
2009 |
Faroe Islands |
+0.84 |
47 |
1:58.16 |
+47.32 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Andreas Mellegaard |
2009 |
Faroe Islands |
|
41 |
1:59.15 |
+48.31 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leon-Elias Kunert |
2007 |
Germany |
|
|
DNS |
|
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 11:15:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 19:13:39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Backstroke M - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karim Gouda Said Hessan |
2004 |
Italy |
+0.63 |
1086 |
1:12.22 |
|
|
S11 |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Enrique Alhambra Mollar |
2004 |
Spain |
+0.64 |
1078 |
1:03.04 |
-9.18 |
|
S13 |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Kratochvil |
2007 |
Czech Republic |
+0.74 |
1058 |
1:14.32 |
+2.10 |
|
S11 |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.84 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Znidarssic Svensek |
2004 |
Slovenia |
+0.76 |
1050 |
1:25.14 |
+12.92 |
|
S6 |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.15 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arian Cristian Notretu |
2005 |
Romania |
+0.69 |
1033 |
1:12.70 |
+0.48 |
|
S9 |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.61 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jamie Montero Marrades |
2005 |
Spain |
+0.72 |
1031 |
1:09.64 |
-2.58 |
|
S10 |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexis Bellanger |
2005 |
France |
+0.77 |
994 |
1:14.82 |
+2.60 |
|
S9 |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.81 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nolan Jalby |
2005 |
France |
+0.62 |
979 |
1:15.60 |
+3.38 |
|
S9 |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 5:28:39 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 18:17:51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50m Breaststroke W - Final (Non-medal, end of session) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Sweden |
|
|
2:47.65 |
|
|
SB3 |
|
|
|
Entry time: 2:25.33 |
(+22.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 12:45:16 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 19:14:03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Breaststroke M - Heats |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hector Denayer |
2005 |
France |
+0.61 |
1081 |
1:13.07 |
|
|
Q |
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:16.19 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Hebmüller |
2007 |
Germany |
+0.63 |
1033 |
1:14.67 |
+1.60 |
|
Q |
SB13 |
|
|
|
Entry time: 1:13.52 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alex Villarejo Martin |
2004 |
Spain |
+0.71 |
1010 |
1:16.94 |
+3.87 |
|
Q |
SB12 |
|
|
|
Entry time: 1:15.74 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Gundersen |
2006 |
Norway |
+0.70 |
999 |
1:16.88 |
+3.81 |
|
Q |
SB13 |
|
|
|
Entry time: 1:20.60 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Kratochvil |
2007 |
Czech Republic |
+0.78 |
994 |
1:27.29 |
+14.22 |
|
Q |
SB11 |
|
|
|
Entry time: 1:24.87 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alessandro Agosto |
2003 |
Italy |
+0.77 |
945 |
1:23.15 |
+10.08 |
|
x |
SB14 Not in Finals |
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Massimo Resta |
2004 |
Italy |
+0.70 |
942 |
1:36.14 |
+23.07 |
|
Q |
SB7 |
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Danielius Mikalauskas |
2005 |
Lithuania |
+0.55 |
938 |
1:30.91 |
+17.84 |
|
Q |
SB11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jamie Montero Marrades |
2005 |
Spain |
+0.78 |
906 |
1:24.65 |
+11.58 |
|
Q |
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:33.40 |
(-8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arnau Dasi Roseleny |
2004 |
Spain |
+0.96 |
885 |
1:25.78 |
+12.71 |
|
|
SB9 Reserve for Fin |
|
|
|
Entry time: 1:26.56 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tommaso Morandi |
2007 |
Italy |
+0.76 |
870 |
1:30.95 |
+17.88 |
|
|
SB8 Reserve for Fin |
|
|
|
Entry time: 1:34.34 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ettore Edoardo Pace |
2006 |
Italy |
+0.74 |
865 |
1:26.76 |
+13.69 |
|
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Martin Batka |
2005 |
Slovakia |
+0.93 |
861 |
1:44.26 |
+31.19 |
|
|
SB6 |
|
|
|
Entry time: 1:40.93 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iyad Guerfi |
2007 |
France |
+0.64 |
844 |
1:27.83 |
+14.76 |
|
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:28.64 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mahamadou Dambelleh Jarra |
2005 |
Spain |
+0.95 |
831 |
1:36.99 |
+23.92 |
|
|
SB11 |
|
|
|
Entry time: 1:31.18 |
(+5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thomas Rodella |
2006 |
Italy |
+0.88 |
801 |
1:28.02 |
+14.95 |
|
|
SB12 |
|
|
|
Entry time: 1:31.50 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dimitrios Arapoglou |
2004 |
Greece |
+0.77 |
751 |
1:32.86 |
+19.79 |
|
x |
SB14 |
|
|
|
Entry time: 1:34.40 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrija Djurovic |
2007 |
Montenegro |
+0.83 |
708 |
1:38.94 |
+25.87 |
|
|
SB8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Fabrizio Ranieri |
2007 |
Italy |
+0.83 |
684 |
1:32.38 |
+19.31 |
|
|
SB13 |
|
|
|
Entry time: 1:35.58 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Sweden |
+0.73 |
677 |
1:54.43 |
+41.36 |
|
|
SB6 |
|
|
|
Entry time: 2:03.98 |
(-9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victor Izzo |
2005 |
Italy |
+0.79 |
646 |
1:37.56 |
+24.49 |
|
x |
SB14 |
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(+5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elias de Souza |
2008 |
Germany |
+0.77 |
601 |
1:58.48 |
+45.41 |
|
|
SB6 |
|
|
|
Entry time: 2:28.77 |
(-30.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexis Bellanger |
2005 |
France |
+0.82 |
576 |
1:45.10 |
+32.03 |
|
|
SB8 |
|
|
|
Entry time: 1:47.54 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Janek Uwe Bäsler |
2007 |
Germany |
+0.95 |
521 |
1:59.09 |
+46.02 |
|
|
SB7 |
|
|
|
Entry time: 1:52.82 |
(+6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gasper Glusic |
2007 |
Slovenia |
+0.75 |
490 |
2:20.62 |
+1:07.55 |
|
|
SB5 |
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(+10.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Giulio Legrottaglie |
2004 |
Italy |
|
482 |
2:24.48 |
+1:11.41 |
|
|
SB4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nolan Jalby |
2005 |
France |
+0.68 |
454 |
1:50.99 |
+37.92 |
|
|
SB8 |
|
|
|
Entry time: 1:55.50 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Juraj Hanzek |
2008 |
Croatia |
+0.83 |
446 |
1:45.91 |
+32.84 |
|
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:47.32 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tommaso Wulzer |
2007 |
Italy |
+0.80 |
418 |
1:47.30 |
+34.23 |
|
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+12.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliwier Krzyszkowski |
2007 |
Poland |
+0.89 |
356 |
1:50.45 |
+37.38 |
|
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aristeidis Chatzidis |
2005 |
Greece |
|
306 |
1:59.03 |
+45.96 |
|
|
SB8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jacub Vanek |
2008 |
Czech Republic |
+0.85 |
292 |
1:54.06 |
+40.99 |
|
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 2:09.78 |
(-15.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Denmark |
+0.85 |
277 |
2:00.85 |
+47.78 |
|
|
SB8 |
|
|
|
Entry time: 2:09.92 |
(-9.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Max Aron Bjarnason |
2009 |
Faroe Islands |
+0.94 |
223 |
1:58.50 |
+45.43 |
|
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Fabio Garlaschi |
2007 |
Italy |
|
170 |
2:22.50 |
+1:09.43 |
|
|
SB7 |
|
|
|
Entry time: 2:22.51 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Sweden |
+0.31 |
151 |
2:52.23 |
+1:39.16 |
|
|
SB4 |
|
|
|
Entry time: 3:03.10 |
(-10.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Igor Soja |
2006 |
Poland |
+0.99 |
124 |
2:32.10 |
+1:19.03 |
|
|
SB6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Frederik Erhardsen Hoegh |
2008 |
Denmark |
|
58 |
2:16.32 |
+1:03.25 |
|
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 2:39.35 |
(-23.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Andreas Mellegaard |
2009 |
Faroe Islands |
+0.80 |
41 |
2:20.08 |
+1:07.01 |
|
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eimantas Pocius |
2006 |
Lithuania |
|
|
DSQ |
|
|
|
SB4 11.8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Luka Stanar |
2006 |
Slovenia |
|
|
DSQ |
|
|
|
SB8 11.4.5 |
|
|
|
|
- |
|
Leon-Elias Kunert |
2007 |
Germany |
|
|
DNS |
|
|
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 11:45:01 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 19:13:44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Breaststroke M 12-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Hebmüller |
2007 |
Germany |
+0.64 |
1056 |
1:12.95 |
|
|
SB13 |
|
|
|
Entry time: 1:14.67 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Gundersen |
2006 |
Norway |
+0.72 |
1011 |
1:16.12 |
+3.17 |
|
SB13 |
|
|
|
Entry time: 1:16.88 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Kratochvil |
2007 |
Czech Republic |
+0.66 |
996 |
1:27.11 |
+14.16 |
|
SB11 |
|
|
|
Entry time: 1:27.29 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 6:05:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Breaststroke M 17-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hector Denayer |
2005 |
France |
+0.62 |
1084 |
1:12.84 |
|
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:13.07 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Villarejo Martin |
2004 |
Spain |
+0.70 |
1038 |
1:14.99 |
+2.15 |
|
SB12 |
|
|
|
Entry time: 1:16.94 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danielius Mikalauskas |
2005 |
Lithuania |
+0.72 |
944 |
1:30.56 |
+17.72 |
|
SB11 |
|
|
|
Entry time: 1:30.91 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Massimo Resta |
2004 |
Italy |
+0.72 |
943 |
1:36.10 |
+23.26 |
|
SB7 |
|
|
|
Entry time: 1:36.14 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jamie Montero Marrades |
2005 |
Spain |
+0.72 |
920 |
1:23.89 |
+11.05 |
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:24.65 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 6:05:06 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 10:15:47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Breaststroke W - Heats |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tatyana Lebrun |
2004 |
Belgium |
+0.74 |
1133 |
1:19.29 |
|
|
Q |
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:19.81 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Assya Maurin Espiau |
2005 |
France |
+0.69 |
1082 |
1:25.40 |
+6.11 |
|
Q |
SB14 |
|
|
|
Entry time: 1:25.33 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zuzanna Boruszewska |
2005 |
Poland |
+0.65 |
1071 |
1:26.83 |
+7.54 |
|
Q |
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:26.10 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicja Piec |
2007 |
Poland |
+0.66 |
934 |
1:40.17 |
+20.88 |
|
Q |
SB8 |
|
|
|
Entry time: 1:37.90 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Herdis Rut Gudbjartsdottir |
2004 |
Iceland |
+0.67 |
929 |
1:37.52 |
+18.23 |
|
x |
SB14 Not in finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mira Jeanne Maack |
2004 |
Germany |
+0.68 |
927 |
1:53.27 |
+33.98 |
|
Q |
SB7 |
|
|
|
Entry time: 1:40.29 |
(+12.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aitana Estrada Chavez |
2004 |
Spain |
|
909 |
2:00.76 |
+41.47 |
|
Q |
SB6 |
|
|
|
Entry time: 1:58.56 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Noerbaek Kvist |
2006 |
Denmark |
+0.71 |
903 |
1:39.46 |
+20.17 |
|
Q |
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:42.77 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gaia Mercurio |
2004 |
Italy |
+0.70 |
866 |
1:44.46 |
+25.17 |
|
Q |
SB8 |
|
|
|
Entry time: 1:56.50 |
(-12.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelia Yr Gunnarsdottir |
2005 |
Iceland |
+0.81 |
791 |
1:45.59 |
+26.30 |
|
x |
SB14 Not in Finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Giorgia Fotia |
2006 |
Italy |
+0.67 |
774 |
2:10.19 |
+50.90 |
|
|
SB6 Reserve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Polakova |
2004 |
Czech Republic |
|
631 |
1:57.35 |
+38.06 |
|
|
SB8 Reserve |
|
|
|
Entry time: 1:54.49 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniela Sohlman |
2005 |
Finland |
+0.77 |
514 |
2:00.37 |
+41.08 |
|
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Betti Oblikas |
2009 |
Estonia |
+0.98 |
343 |
2:10.16 |
+50.87 |
|
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iskra Dedivanovic |
2008 |
Montenegro |
+0.97 |
334 |
2:10.72 |
+51.43 |
|
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ronja Weckström |
2005 |
Finland |
+0.78 |
271 |
2:15.01 |
+55.72 |
|
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexandra Borska |
2008 |
Czech Republic |
|
71 |
2:40.82 |
+1:21.53 |
|
|
SB8 |
|
|
|
Entry time: 2:43.60 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Tuutma |
2008 |
Estonia |
|
|
DSQ |
|
|
|
SB6 11.4.5 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 11:59:42 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 19:13:48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Breaststroke W 12-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicja Piec |
2007 |
Poland |
+0.82 |
959 |
1:38.41 |
|
|
SB8 |
|
|
|
Entry time: 1:40.17 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 6:13:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Breaststroke W 16-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tatyana Lebrun |
2004 |
Belgium |
+0.71 |
1135 |
1:18.97 |
|
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:19.29 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Zuzanna Boruszewska |
2005 |
Poland |
+0.72 |
1084 |
1:25.46 |
+6.49 |
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:26.83 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Assya Maurin Espiau |
2005 |
France |
+0.68 |
1084 |
1:25.16 |
+6.19 |
|
SB14 |
|
|
|
Entry time: 1:25.40 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Noerbaek Kvist |
2006 |
Denmark |
+0.70 |
961 |
1:35.72 |
+16.75 |
|
SB9 |
|
|
|
Entry time: 1:39.46 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aitana Estrada Chavez |
2004 |
Spain |
|
896 |
2:01.74 |
+42.77 |
|
SB6 |
|
|
|
Entry time: 2:00.76 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gaia Mercurio |
2004 |
Italy |
+0.73 |
806 |
1:47.91 |
+28.94 |
|
SB8 |
|
|
|
Entry time: 1:44.46 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mira Jeanne Maack |
2004 |
Germany |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
SB7 11.4.5 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 6:13:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 10:15:44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Freestyle W - Heats |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikola Badowska |
2007 |
Poland |
+0.83 |
1087 |
33.48 |
|
|
Q |
S8 |
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zuzanna Boruszewska |
2005 |
Poland |
+0.69 |
1071 |
32.27 |
-1.21 |
|
Q |
S9 |
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kata Payer |
2005 |
Hungary |
+0.86 |
1058 |
32.71 |
-0.77 |
|
Q |
S9 |
|
|
|
|
4 |
|
Gaia Mercurio |
2004 |
Italy |
+0.72 |
1050 |
34.81 |
+1.33 |
|
Q |
S8 |
|
|
|
Entry time: 35.41 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tatyana Lebrun |
2004 |
Belgium |
+0.71 |
1044 |
31.81 |
-1.67 |
|
Q |
S10 |
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Denmark |
+0.68 |
1022 |
33.82 |
+0.34 |
|
Q |
S9 |
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Margherita Sorini |
2004 |
Italy |
+0.82 |
1019 |
32.49 |
-0.99 |
|
Q |
S10 |
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marjia Badrov |
2008 |
Croatia |
+0.95 |
1018 |
33.93 |
+0.45 |
|
Q |
S9 |
|
|
|
Entry time: 31.96 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thea Løkebø |
2005 |
Norway |
+0.71 |
1016 |
31.18 |
-2.30 |
|
|
S13 Reserve |
|
|
|
Entry time: 34.60 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mira Jeanne Maack |
2004 |
Germany |
+0.70 |
983 |
36.82 |
+3.34 |
|
|
S8 Reserve |
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adlin Cika |
2008 |
Italy |
+0.78 |
968 |
33.79 |
+0.31 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marina Nikoleta Lazaridou |
2005 |
Greece |
+0.85 |
955 |
35.55 |
+2.07 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alžbeta Kubova |
2007 |
Slovakia |
+0.84 |
916 |
38.47 |
+4.99 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Giorgia Fotia |
2006 |
Italy |
+0.71 |
907 |
42.41 |
+8.93 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Noerbaek Kvist |
2006 |
Denmark |
+0.71 |
895 |
35.37 |
+1.89 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Olga Magliano |
2004 |
Italy |
+0.78 |
847 |
37.87 |
+4.39 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liliána Molnár |
2008 |
Hungary |
+0.76 |
846 |
36.32 |
+2.84 |
|
|
S10 |
|
|
|
|
18 |
|
Alexandra Borska |
2008 |
Czech Republic |
|
833 |
40.28 |
+6.80 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 37.97 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Weckström |
2005 |
Finland |
+0.80 |
568 |
41.15 |
+7.67 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 41.79 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Polakova |
2004 |
Czech Republic |
|
399 |
48.61 |
+15.13 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 45.91 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iskra Dedivanovic |
2008 |
Montenegro |
+0.94 |
331 |
47.44 |
+13.96 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
22 |
|
Alice Tuutma |
2008 |
Estonia |
|
136 |
58.79 |
+25.31 |
|
|
S7 |
|
|
|
|
23 |
|
Eva Chazizi |
2005 |
Greece |
|
51 |
2:01.79 |
+1:28.31 |
|
|
S2 |
|
|
|
Entry time: 2:03.90 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Sweden |
|
|
2:19.82 |
+1:46.34 |
|
|
S3 |
|
|
|
Entry time: 2:14.27 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniela Sohlman |
2005 |
Finland |
|
|
DNS |
|
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 12:13:26 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 19:13:51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Freestyle W 12-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikola Badowska |
2007 |
Poland |
+0.83 |
1102 |
32.83 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marjia Badrov |
2008 |
Croatia |
+0.88 |
1043 |
33.21 |
+0.38 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 6:40:05 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50m Freestyle W 16-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Zuzanna Boruszewska |
2005 |
Poland |
+0.70 |
1076 |
32.11 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Tatyana Lebrun |
2004 |
Belgium |
+0.71 |
1076 |
30.78 |
-1.33 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kata Payer |
2005 |
Hungary |
+0.90 |
1072 |
32.25 |
+0.14 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gaia Mercurio |
2004 |
Italy |
+0.73 |
1048 |
34.89 |
+2.78 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Margherita Sorini |
2004 |
Italy |
+0.63 |
1032 |
32.15 |
+0.04 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 6:40:05 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 10:15:40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Freestyle M - Heats |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enrique Alhambra Mollar |
2004 |
Spain |
+0.76 |
1092 |
25.90 |
|
|
Q |
S13 |
|
|
|
Entry time: 26.33 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Kratochvil |
2007 |
Czech Republic |
+0.69 |
1090 |
28.29 |
+2.39 |
|
Q |
S11 |
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tommaso Morandi |
2007 |
Italy |
+0.75 |
1073 |
29.79 |
+3.89 |
|
Q |
S8 |
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hector Denayer |
2005 |
France |
+0.60 |
1071 |
27.10 |
+1.20 |
|
Q |
S10 |
|
|
|
Entry time: 26.95 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aristeidis Chatzidis |
2005 |
Greece |
+0.87 |
1069 |
28.82 |
+2.92 |
|
Q |
S9 |
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nolan Jalby |
2005 |
France |
+0.71 |
1049 |
29.34 |
+3.44 |
|
Q |
S9 |
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jo Kebriel Nor |
2007 |
Norway |
+0.62 |
1048 |
29.38 |
+3.48 |
|
Q |
S9 |
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Georgios Vasileiadis |
2006 |
Greece |
+0.70 |
1036 |
27.96 |
+2.06 |
|
|
S10 Reserve |
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Alex Villarejo Martin |
2004 |
Spain |
+0.67 |
1036 |
27.21 |
+1.31 |
|
Q |
S12 |
|
|
|
Entry time: 26.12 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mahamadou Dambelleh Jarra |
2005 |
Spain |
+0.77 |
1035 |
29.84 |
+3.94 |
|
|
S11 Reserve |
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Massimo Resta |
2004 |
Italy |
+0.62 |
1025 |
31.08 |
+5.18 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Philip Hebmüller |
2007 |
Germany |
+0.61 |
1015 |
27.80 |
+1.90 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 27.41 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pijus Čiapas |
2007 |
Lithuania |
+0.83 |
1012 |
30.23 |
+4.33 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
14 |
|
Quentin Vieira |
2004 |
France |
+0.70 |
1005 |
28.01 |
+2.11 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 27.75 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Darius Vasile Mif |
2005 |
Romania |
+0.71 |
1000 |
28.75 |
+2.85 |
|
|
S10 |
|
|
|
|
16 |
|
Mateusz Miskiewicz |
2004 |
Poland |
+0.74 |
996 |
30.58 |
+4.68 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliwier Krzyszkowski |
2007 |
Poland |
+0.81 |
986 |
29.02 |
+3.12 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iyad Guerfi |
2007 |
France |
+0.59 |
981 |
29.12 |
+3.22 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Balint Köszegvary |
2008 |
Germany |
+0.73 |
972 |
29.28 |
+3.38 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tommaso Wulzer |
2007 |
Italy |
+0.76 |
966 |
29.39 |
+3.49 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 31.48 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karim Gouda Said Hessan |
2004 |
Italy |
+0.83 |
962 |
31.40 |
+5.50 |
|
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Alexis Bellanger |
2005 |
France |
+0.86 |
939 |
31.71 |
+5.81 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Erik Gundersen |
2006 |
Norway |
+0.66 |
939 |
29.22 |
+3.32 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Polychronis Georgiadis |
2006 |
Greece |
+0.79 |
923 |
30.16 |
+4.26 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Martin Batka |
2005 |
Slovakia |
+0.97 |
891 |
35.68 |
+9.78 |
|
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 33.96 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ettore Edoardo Pace |
2006 |
Italy |
+0.70 |
869 |
32.92 |
+7.02 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gasper Glusic |
2007 |
Slovenia |
+0.63 |
855 |
38.14 |
+12.24 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Luka Stanar |
2006 |
Slovenia |
+0.99 |
846 |
33.29 |
+7.39 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jacub Vanek |
2008 |
Czech Republic |
+0.82 |
845 |
33.31 |
+7.41 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Carl-Frederick Droste |
2005 |
Germany |
+0.80 |
834 |
34.75 |
+8.85 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Darius Dumitru |
2007 |
Romania |
+0.65 |
829 |
34.83 |
+8.93 |
|
|
S8 |
|
|
|
|
32 |
|
Thomas Rodella |
2006 |
Italy |
+0.72 |
798 |
31.20 |
+5.30 |
|
|
S12 |
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Janek Uwe Bäsler |
2007 |
Germany |
+0.87 |
795 |
35.37 |
+9.47 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Juraj Hanzek |
2008 |
Croatia |
+0.85 |
784 |
34.23 |
+8.33 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 34.20 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Andrija Djurovic |
2007 |
Montenegro |
+0.80 |
771 |
34.43 |
+8.53 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
36 |
|
Marios Angelopoulos |
2005 |
Greece |
+0.84 |
768 |
32.48 |
+6.58 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Fabio Garlaschi |
2007 |
Italy |
|
767 |
35.80 |
+9.90 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Giulio Legrottaglie |
2004 |
Italy |
|
709 |
44.29 |
+18.39 |
|
|
S5 |
|
|
|
Entry time: 43.52 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Sweden |
+0.79 |
708 |
40.66 |
+14.76 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 41.09 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Tim Znidarssic Svensek |
2004 |
Slovenia |
+0.79 |
700 |
40.79 |
+14.89 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Fabrizio Ranieri |
2007 |
Italy |
+0.78 |
690 |
32.78 |
+6.88 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Elias de Souza |
2008 |
Germany |
+0.68 |
663 |
39.41 |
+13.51 |
|
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Igor Soja |
2006 |
Poland |
|
605 |
42.29 |
+16.39 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 39.20 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Danielius Mikalauskas |
2005 |
Lithuania |
+0.52 |
579 |
37.27 |
+11.37 |
|
|
S11 |
|
|
|
|
45 |
|
Georgios Emmanouil Mavrope |
2007 |
Greece |
+0.77 |
404 |
45.56 |
+19.66 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 50.59 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Denmark |
+0.80 |
243 |
43.90 |
+18.00 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 46.14 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Max Aron Bjarnason |
2009 |
Faroe Islands |
+0.86 |
238 |
42.39 |
+16.49 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
48 |
|
Konstantinos Karantzis |
2004 |
Greece |
|
169 |
1:03.94 |
+38.04 |
|
|
S4 |
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(-20.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Frederik Erhardsen Hoegh |
2008 |
Denmark |
|
36 |
49.16 |
+23.26 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 50.53 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Andreas Mellegaard |
2009 |
Faroe Islands |
+0.86 |
27 |
49.94 |
+24.04 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
51 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Sweden |
|
|
1:20.32 |
+54.42 |
|
|
S5 |
|
|
|
Entry time: 1:20.17 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bence Grünfelder |
2004 |
Hungary |
|
|
DNS |
|
|
|
S13 |
|
|
|
|
- |
|
Leon-Elias Kunert |
2007 |
Germany |
|
|
DNS |
|
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 12:30:38 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 19:13:55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Freestyle M 12-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommaso Morandi |
2007 |
Italy |
+0.69 |
1079 |
29.61 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
David Kratochvil |
2007 |
Czech Republic |
+0.75 |
1063 |
29.09 |
-0.52 |
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Jo Kebriel Nor |
2007 |
Norway |
+0.65 |
1063 |
28.98 |
-0.63 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 6:43:56 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Freestyle M 17-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enrique Alhambra Mollar |
2004 |
Spain |
+0.72 |
1105 |
25.50 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 25.90 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hector Denayer |
2005 |
France |
+0.58 |
1086 |
26.68 |
+1.18 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 27.10 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aristeidis Chatzidis |
2005 |
Greece |
+0.98 |
1080 |
28.49 |
+2.99 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Villarejo Martin |
2004 |
Spain |
+0.67 |
1061 |
26.62 |
+1.12 |
|
S12 |
|
|
|
Entry time: 27.21 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nolan Jalby |
2005 |
France |
+0.79 |
1060 |
29.05 |
+3.55 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 6:43:56 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 10:14:59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50m Freestyle M - Swim off |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Villarejo Martin |
2004 |
Spain |
+0.70 |
1057 |
26.73 |
|
|
|
S12 |
|
|
|
Entry time: 26.12 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Georgios Vasileiadis |
2006 |
Greece |
+0.70 |
1030 |
28.09 |
+1.36 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 27.95 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 12:44:16 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 19:15:21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 4 x 50m Medley Relay open - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
France and Belgium |
18 |
France |
|
|
|
|
|
2:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Assya Maurin Espiau |
2005 |
|
+0.56 |
34.74 |
|
|
|
|
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Tatyana Lebrun |
2004 |
|
|
35.97 |
|
|
|
|
1:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Hector Denayer |
2005 |
|
+0.33 |
29.24 |
|
|
|
|
1:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Quentin Vieira |
2004 |
|
|
29.26 |
|
|
|
|
2:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Poland |
18 |
Poland |
|
|
|
|
|
2:18.53 |
+9.32 |
|
|
|
|
Oliwier Krzyszkowski |
2007 |
|
+0.79 |
32.78 |
|
|
|
|
32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zuzanna Boruszewska |
2005 |
|
|
38.72 |
|
|
|
|
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mateusz Miskiewicz |
2004 |
|
+0.58 |
33.61 |
|
|
|
|
1:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikola Badowska |
2007 |
|
|
33.42 |
|
|
|
|
2:18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
France and Croatia |
16 |
France |
|
|
|
|
|
2:19.09 |
+9.88 |
|
|
|
|
Marjia Badrov |
2008 |
|
+0.72 |
40.48 |
|
|
|
|
40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Iyad Guerfi |
2007 |
|
|
39.08 |
|
|
|
|
1:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mecic |
2007 |
|
+0.84 |
33.47 |
|
|
|
|
1:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kylian Portal |
2006 |
|
|
26.06 |
|
|
|
|
2:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Germany and Finland |
18 |
Germany |
|
|
|
|
|
2:26.08 |
+16.87 |
|
|
|
|
Mira Jeanne Maack |
2004 |
|
+0.69 |
41.15 |
|
|
|
|
41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Hebmüller |
2007 |
|
|
34.28 |
|
|
|
|
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Balint Köszegvary |
2008 |
|
+0.52 |
31.10 |
|
|
|
|
1:46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Weckström |
2005 |
05A239 |
|
39.55 |
|
|
|
|
2:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Italy 1 |
18 |
Italy |
|
|
|
|
|
2:26.20 |
+16.99 |
|
|
|
|
Margherita Sorini |
2004 |
|
+0.72 |
39.12 |
|
|
|
|
39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Ettore Edoardo Pace |
2006 |
|
|
38.94 |
|
|
|
|
1:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommaso Morandi |
2007 |
|
|
33.50 |
|
|
|
|
1:51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adlin Cika |
2008 |
|
|
34.64 |
|
|
|
|
2:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Italy 2 |
19 |
Italy |
|
|
|
|
|
2:33.90 |
+24.69 |
|
|
|
|
Karim Gouda Said Hessan |
2004 |
|
+0.67 |
33.68 |
|
|
|
|
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gaia Mercurio |
2004 |
|
|
49.50 |
|
|
|
|
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alessandro Agosto |
2003 |
|
+0.44 |
29.53 |
|
|
|
|
1:52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Olga Magliano |
2004 |
|
|
41.19 |
|
|
|
|
2:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Greece |
18 |
Greece |
|
|
|
|
|
2:38.25 |
+29.04 |
|
|
|
|
Aikaterini Kounani |
2007 |
|
+0.92 |
46.81 |
|
|
|
|
46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Athanasios Voulgarakis |
2004 |
|
|
42.00 |
|
|
|
|
1:28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dimitrios Arapoglou |
2004 |
|
+0.49 |
32.98 |
|
|
|
|
2:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marina Nikoleta Lazaridou |
2005 |
|
|
36.46 |
|
|
|
|
2:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Czech Republic and Slovakia |
18 |
Czech Republic |
|
|
|
|
|
2:43.07 |
+33.86 |
|
|
|
|
David Kratochvil |
2007 |
|
+0.74 |
33.14 |
|
|
|
|
33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Polakova |
2004 |
|
|
54.22 |
|
|
|
|
1:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alžbeta Kubova |
2007 |
|
+0.43 |
39.63 |
|
|
|
|
2:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Batka |
2005 |
|
|
36.08 |
|
|
|
|
2:43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Denmark |
19 |
Denmark |
|
|
|
|
|
3:02.58 |
+53.37 |
|
|
|
|
Frederik Erhardsen Hoegh |
2008 |
|
+0.93 |
52.66 |
|
|
|
|
52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Noerbaek Kvist |
2006 |
|
|
47.93 |
|
|
|
|
1:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
|
+0.05 |
48.26 |
|
|
|
|
2:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
|
|
33.73 |
|
|
|
|
3:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/1/2022 7:04:49 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 19:04:55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Freestyle W - Final (Non-medal event) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Assya Maurin Espiau |
2005 |
France |
+0.67 |
1003 |
2:33.36 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 2:25.11 |
(+8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Rosa Thrastardottir |
2004 |
Iceland |
+0.84 |
954 |
2:38.88 |
+5.52 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 11:39:48 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 11:39:53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Freestyle M - Final (Non-medal event) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alessandro Agosto |
2003 |
Italy |
+0.75 |
1035 |
2:14.10 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Athanasios Voulgarakis |
2004 |
Greece |
+0.72 |
1003 |
2:17.58 |
+3.48 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 2:16.70 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Richard Leib |
2004 |
Estonia |
+0.76 |
948 |
2:22.84 |
+8.74 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 2:18.86 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Duarte |
2004 |
Portugal |
+0.77 |
861 |
2:30.03 |
+15.93 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 2:17.57 |
(+12.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Giulio Legrottaglie |
2004 |
Italy |
|
795 |
3:25.24 |
+1:11.14 |
|
S5 |
|
|
|
Entry time: 3:30.52 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jackson Demestre |
2006 |
France |
+0.87 |
550 |
2:51.54 |
+37.44 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 11:48:07 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 11:48:10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Butterfly W 12-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marija Badrov |
2008 |
Croatia |
+0.90 |
862 |
1:25.23 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alžbeta Kubova |
2007 |
Slovakia |
+0.86 |
799 |
1:30.24 |
+5.01 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:43.42 |
(-13.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 5:03:37 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Butterfly W 16-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maely Chevallier |
2005 |
France |
+0.75 |
1006 |
1:18.87 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:18.17 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Margherita Sorini |
2004 |
Italy |
+0.84 |
832 |
1:23.78 |
+4.91 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:20.25 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mira Jeanne Maack |
2004 |
Germany |
+0.69 |
827 |
1:29.09 |
+10.22 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:27.56 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniela Sohlman |
2005 |
Finland |
|
|
DNS |
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 5:03:37 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 17:03:52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Butterfly W - Final (Non-medal event) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emelia Yr Gunnarsdottir |
2005 |
Iceland |
+0.80 |
683 |
1:33.25 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 11:48:16 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 11:48:19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Butterfly M - Heats |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enrique Alhambra Mollar |
2004 |
Spain |
+0.74 |
1089 |
59.98 |
|
|
Q |
S13 |
|
|
|
Entry time: 58.46 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kylian Portal |
2006 |
France |
+0.69 |
982 |
1:05.22 |
+5.24 |
|
Q |
S13 |
|
|
|
Entry time: 1:07.13 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jo Kebriel Nor |
2007 |
Norway |
+0.64 |
966 |
1:11.03 |
+11.05 |
|
Q |
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:12.80 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arnau Dasi Roseleny |
2004 |
Spain |
+0.80 |
956 |
1:08.28 |
+8.30 |
|
Q |
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Hebmüller |
2007 |
Germany |
+0.62 |
934 |
1:07.00 |
+7.02 |
|
Q |
S13 |
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bence Grünfelder |
2004 |
Hungary |
+0.97 |
927 |
1:07.24 |
+7.26 |
|
Q |
S13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Kratochvil |
2007 |
Czech Republic |
+0.71 |
920 |
1:14.40 |
+14.42 |
|
Q |
S11 |
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Villarejo Martin |
2004 |
Spain |
+0.68 |
919 |
1:08.14 |
+8.16 |
|
Q |
S12 |
|
|
|
Entry time: 1:08.97 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Balint Köszegvary |
2008 |
Germany |
+0.72 |
890 |
1:10.63 |
+10.65 |
|
|
S10 Reserve |
|
|
|
Entry time: 1:11.18 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tommaso Morandi |
2007 |
Italy |
+0.75 |
880 |
1:14.93 |
+14.95 |
|
|
S8 Reserve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Quentin Vieira |
2004 |
France |
+0.72 |
879 |
1:08.84 |
+8.86 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 1:10.91 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karim Gouda Said Hessan |
2004 |
Italy |
+0.79 |
858 |
1:16.62 |
+16.64 |
|
|
S11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pijus Čiapas |
2007 |
Lithuania |
+0.81 |
847 |
1:15.36 |
+15.38 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alessandro Agosto |
2003 |
Italy |
+0.78 |
767 |
1:16.33 |
+16.35 |
|
x |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexis Bellanger |
2005 |
France |
+0.84 |
753 |
1:18.28 |
+18.30 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:17.70 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mateusz Miskiewicz |
2004 |
Poland |
+0.81 |
738 |
1:18.75 |
+18.77 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dimitrios Arapoglou |
2004 |
Greece |
+0.72 |
737 |
1:17.18 |
+17.20 |
|
x |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:20.90 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erik Gundersen |
2006 |
Norway |
+0.69 |
687 |
1:14.34 |
+14.36 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 1:12.80 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Massimo Resta |
2004 |
Italy |
+0.72 |
560 |
1:24.55 |
+24.57 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:19.00 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Polychronis Georgiadis |
2006 |
Greece |
+0.83 |
504 |
1:21.58 |
+21.60 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nolan Jalby |
2005 |
France |
+0.67 |
488 |
1:25.82 |
+25.84 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:25.99 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jackson Demestre |
2006 |
France |
+0.89 |
421 |
1:26.02 |
+26.04 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jacub Vanek |
2008 |
Czech Republic |
+0.92 |
357 |
1:29.74 |
+29.76 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Andrija Djurovic |
2007 |
Montenegro |
+0.82 |
228 |
1:34.29 |
+34.31 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mahamadou Dambelleh Jarra |
2005 |
Spain |
+0.84 |
224 |
1:36.50 |
+36.52 |
|
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 1:31.42 |
(+5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Janek Uwe Bäsler |
2007 |
Germany |
+0.84 |
174 |
1:37.52 |
+37.54 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:46.37 |
(-8.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Darius Dumitru |
2007 |
Romania |
+0.68 |
88 |
1:42.63 |
+42.65 |
|
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Darius Vasile Mif |
2005 |
Romania |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
S10 11.5.3 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 10:12:09 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 10:13:22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m Butterfly M - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enrique Alhambra Mollar |
2004 |
Spain |
+0.80 |
1105 |
58.93 |
|
|
S13 |
|
|
|
|
Entry time: 59.98 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kylian Portal |
2006 |
France |
+0.68 |
1011 |
1:03.98 |
+5.05 |
|
S13 |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.22 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arnau Dasi Roseleny |
2004 |
Spain |
+0.76 |
987 |
1:07.02 |
+8.09 |
|
S10 |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.28 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bence Grünfelder |
2004 |
Hungary |
+0.76 |
986 |
1:05.06 |
+6.13 |
|
S13 |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.24 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Villarejo Martin |
2004 |
Spain |
+0.67 |
982 |
1:05.81 |
+6.88 |
|
S12 |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Hebmüller |
2007 |
Germany |
+0.62 |
971 |
1:05.65 |
+6.72 |
|
S13 |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.00 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jo Kebriel Nor |
2007 |
Norway |
+0.64 |
950 |
1:11.68 |
+12.75 |
|
S9 |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.03 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Kratochvil |
2007 |
Czech Republic |
+0.74 |
943 |
1:13.54 |
+14.61 |
|
S11 |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.40 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 5:07:35 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 17:08:35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Butterfly W 16-18 years - Final (Non-medal event) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Giorgia Fotia |
2006 |
Italy |
+0.73 |
499 |
55.71 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 57.31 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 11:50:48 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 11:50:53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Butterfly M - Final (Non-medal event) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Znidarssic Svensek |
2004 |
Slovenia |
+0.95 |
985 |
37.07 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Batka |
2005 |
Slovakia |
+0.95 |
621 |
44.44 |
+7.37 |
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 41.65 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Georgios Emmanouil Mavrope |
2007 |
Greece |
+0.82 |
306 |
52.11 |
+15.04 |
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 57.48 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 11:53:45 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 11:53:49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 100m Freestyle W - Heats |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Mecic |
2007 |
Croatia |
+0.97 |
1104 |
1:07.40 |
|
|
Q |
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:07.46 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikola Badowska |
2007 |
Poland |
+0.83 |
1087 |
1:12.79 |
+5.39 |
|
Q |
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Assya Maurin Espiau |
2005 |
France |
+0.64 |
1082 |
1:05.65 |
-1.75 |
|
Q |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mira Jeanne Maack |
2004 |
Germany |
+0.73 |
1041 |
1:16.36 |
+8.96 |
|
Q |
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:11.88 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tatyana Lebrun |
2004 |
Belgium |
+0.74 |
1030 |
1:09.28 |
+1.88 |
|
Q |
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:06.98 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maely Chevallier |
2005 |
France |
+0.76 |
1029 |
1:09.22 |
+1.82 |
|
Q |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:09.17 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marjia Badrov |
2008 |
Croatia |
+0.48 |
1027 |
1:13.19 |
+5.79 |
|
Q |
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Denmark |
+0.70 |
1023 |
1:13.43 |
+6.03 |
|
Q |
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:12.69 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Margherita Sorini |
2004 |
Italy |
+0.87 |
1018 |
1:10.00 |
+2.60 |
|
|
S10 Reserve |
|
|
|
Entry time: 1:08.40 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kata Payer |
2005 |
Hungary |
+0.91 |
990 |
1:15.35 |
+7.95 |
|
|
S9 Reserve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gaia Mercurio |
2004 |
Italy |
+0.76 |
986 |
1:19.88 |
+12.48 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:18.69 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thea Løkebø |
2005 |
Norway |
+0.74 |
981 |
1:09.67 |
+2.27 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 1:13.40 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adlin Cika |
2008 |
Italy |
+0.80 |
925 |
1:14.73 |
+7.33 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:16.60 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Giorgia Fotia |
2006 |
Italy |
+0.71 |
918 |
1:32.11 |
+24.71 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marina Nikoleta Lazaridou |
2005 |
Greece |
+0.76 |
917 |
1:19.09 |
+11.69 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:15.80 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Noerbaek Kvist |
2006 |
Denmark |
+0.69 |
913 |
1:15.27 |
+7.87 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Herdis Rut Gudbjartsdottir |
2004 |
Iceland |
+0.68 |
906 |
1:15.44 |
+8.04 |
|
x |
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aitana Estrada Chavez |
2004 |
Spain |
|
891 |
1:28.46 |
+21.06 |
|
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 1:24.55 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexandra Borska |
2008 |
Czech Republic |
+0.83 |
866 |
1:26.08 |
+18.68 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:24.39 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alicja Piec |
2007 |
Poland |
+0.37 |
860 |
1:21.69 |
+14.29 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maria Olga Magliano |
2004 |
Italy |
+0.98 |
856 |
1:21.88 |
+14.48 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emelia Yr Gunnarsdottir |
2005 |
Iceland |
+0.80 |
825 |
1:18.84 |
+11.44 |
|
x |
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Liliána Molnár |
2008 |
Hungary |
+0.85 |
805 |
1:19.79 |
+12.39 |
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ronja Weckström |
2005 |
Finland |
+0.93 |
547 |
1:29.33 |
+21.93 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Polakova |
2004 |
Czech Republic |
|
455 |
1:43.23 |
+35.83 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:47.77 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Iskra Dedivanovic |
2008 |
Montenegro |
+0.81 |
316 |
1:43.78 |
+36.38 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alice Tuutma |
2008 |
Estonia |
|
78 |
2:12.80 |
+1:05.40 |
|
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Eva Chazizi |
2005 |
Greece |
|
56 |
4:19.31 |
+3:11.91 |
|
|
S2 |
|
|
|
Entry time: 4:35.70 |
(-16.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Sweden |
|
|
4:50.63 |
+3:43.23 |
|
|
S3 |
|
|
|
Entry time: 5:03.92 |
(-13.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniela Sohlman |
2005 |
Finland |
|
|
DNS |
|
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 10:30:47 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 10:32:04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 100m Freestyle W - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Mecic |
2007 |
Croatia |
+0.98 |
1109 |
1:06.90 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.40 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Assya Maurin Espiau |
2005 |
France |
+0.64 |
1091 |
1:04.94 |
-1.96 |
|
S14 |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.65 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikola Badowska |
2007 |
Poland |
+0.87 |
1090 |
1:12.50 |
+5.60 |
|
S8 |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.79 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Denmark |
+0.68 |
1037 |
1:12.54 |
+5.64 |
|
S9 |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.43 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tatyana Lebrun |
2004 |
Belgium |
+0.74 |
1031 |
1:09.21 |
+2.31 |
|
S10 |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.28 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mira Jeanne Maack |
2004 |
Germany |
+0.72 |
1028 |
1:17.27 |
+10.37 |
|
S8 |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.36 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maely Chevallier |
2005 |
France |
+0.76 |
1002 |
1:10.74 |
+3.84 |
|
S14 |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.22 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marija Badrov |
2008 |
Croatia |
+0.87 |
986 |
1:15.58 |
+8.68 |
|
S9 |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.19 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 5:11:31 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 18:28:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Freestyle M - Heats |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enrique Alhambra Mollar |
2004 |
Spain |
+0.75 |
1069 |
57.47 |
|
|
Q |
S13 |
|
|
|
Entry time: 56.12 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alessandro Agosto |
2003 |
Italy |
+0.76 |
1066 |
1:00.05 |
+2.58 |
|
x |
S14 Not in finals |
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Massimo Resta |
2004 |
Italy |
+0.69 |
1064 |
1:05.46 |
+7.99 |
|
Q |
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kylian Portal |
2006 |
France |
+0.69 |
1062 |
57.87 |
+0.40 |
|
Q |
S13 |
|
|
|
Entry time: 58.63 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jamie Montero Marrades |
2005 |
Spain |
+0.73 |
1059 |
59.60 |
+2.13 |
|
Q |
S10 |
|
|
|
Entry time: 59.87 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Hector Denayer |
2005 |
France |
+0.61 |
1056 |
59.75 |
+2.28 |
|
Q |
S10 |
|
|
|
Entry time: 59.45 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
David Kratochvil |
2007 |
Czech Republic |
+0.72 |
1056 |
1:05.04 |
+7.57 |
|
Q |
S11 |
|
|
|
Entry time: 1:02.50 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Villarejo Martin |
2004 |
Spain |
+0.68 |
1045 |
59.01 |
+1.54 |
|
Q |
S12 |
|
|
|
Entry time: 58.90 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Georgios Vasileiadis |
2006 |
Greece |
+0.71 |
1040 |
1:00.61 |
+3.14 |
|
Q |
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:01.74 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tommaso Morandi |
2007 |
Italy |
+0.81 |
1038 |
1:06.97 |
+9.50 |
|
|
S8 Reserve |
|
|
|
Entry time: 1:09.60 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aristeidis Chatzidis |
2005 |
Greece |
+0.99 |
1031 |
1:04.45 |
+6.98 |
|
|
S9 Reserve |
|
|
|
Entry time: 1:03.96 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Richard Leib |
2004 |
Estonia |
+0.71 |
1027 |
1:02.10 |
+4.63 |
|
x |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:01.43 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philip Hebmüller |
2007 |
Germany |
+0.63 |
1016 |
1:00.14 |
+2.67 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 59.66 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Athanasios Voulgarakis |
2004 |
Greece |
+0.74 |
1011 |
1:02.88 |
+5.41 |
|
x |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:02.60 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mahamadou Dambelleh Jarra |
2005 |
Spain |
+0.76 |
988 |
1:08.63 |
+11.16 |
|
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 1:07.53 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jo Kebriel Nor |
2007 |
Norway |
+0.65 |
987 |
1:06.55 |
+9.08 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:05.40 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nolan Jalby |
2005 |
France |
+0.64 |
980 |
1:06.86 |
+9.39 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:07.67 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Quentin Vieira |
2004 |
France |
+0.73 |
979 |
1:01.68 |
+4.21 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 59.86 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Samuel Duarte |
2004 |
Portugal |
+0.73 |
977 |
1:04.38 |
+6.91 |
|
x |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:03.56 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pijus Čiapas |
2007 |
Lithuania |
+0.88 |
972 |
1:07.21 |
+9.74 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Balint Köszegvary |
2008 |
Germany |
+0.74 |
954 |
1:04.38 |
+6.91 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:04.05 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Arian Cristian Notretu |
2005 |
Romania |
+0.83 |
954 |
1:07.98 |
+10.51 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Darius Vasile Mif |
2005 |
Romania |
+0.81 |
953 |
1:04.44 |
+6.97 |
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iyad Guerfi |
2007 |
France |
+0.79 |
950 |
1:04.53 |
+7.06 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:05.57 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Mateusz Miskiewicz |
2004 |
Poland |
+0.76 |
947 |
1:08.26 |
+10.79 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:05.80 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Tommaso Wulzer |
2007 |
Italy |
+0.81 |
947 |
1:04.67 |
+7.20 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:10.53 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alexis Bellanger |
2005 |
France |
+0.84 |
935 |
1:08.76 |
+11.29 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:08.38 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gasper Glusic |
2007 |
Slovenia |
+0.61 |
933 |
1:21.31 |
+23.84 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(-10.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Erik Gundersen |
2006 |
Norway |
+0.69 |
928 |
1:03.65 |
+6.18 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 1:03.80 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Dimitrios Arapoglou |
2004 |
Greece |
+0.70 |
920 |
1:06.61 |
+9.14 |
|
x |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:05.60 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Arnau Dasi Roseleny |
2004 |
Spain |
+0.67 |
914 |
1:05.87 |
+8.40 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 59.89 |
(+5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Polychronis Georgiadis |
2006 |
Greece |
+0.78 |
888 |
1:06.80 |
+9.33 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:08.32 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Victor Izzo |
2005 |
Italy |
+0.73 |
877 |
1:08.14 |
+10.67 |
|
x |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:07.00 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Oliwier Krzyszkowski |
2007 |
Poland |
+0.83 |
874 |
1:07.28 |
+9.81 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Luka Stanar |
2006 |
Slovenia |
+0.71 |
873 |
1:11.05 |
+13.58 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-8.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Bence Grünfelder |
2004 |
Hungary |
+0.87 |
866 |
1:05.75 |
+8.28 |
|
|
S13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Carl-Frederick Droste |
2005 |
Germany |
|
853 |
1:14.99 |
+17.52 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:17.25 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Fabio Garlaschi |
2007 |
Italy |
|
844 |
1:15.30 |
+17.83 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:18.93 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Rodrigo Patricio |
2005 |
Portugal |
+0.76 |
837 |
1:09.48 |
+12.01 |
|
x |
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:13.63 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Igor Soja |
2006 |
Poland |
|
834 |
1:25.53 |
+28.06 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ettore Edoardo Pace |
2006 |
Italy |
+0.74 |
829 |
1:12.58 |
+15.11 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Darius Dumitru |
2007 |
Romania |
+0.81 |
816 |
1:16.30 |
+18.83 |
|
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Thomas Rodella |
2006 |
Italy |
+0.81 |
791 |
1:08.35 |
+10.88 |
|
|
S12 |
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Sweden |
+0.73 |
783 |
1:27.50 |
+30.03 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 1:45.69 |
(-18.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=45 |
|
Marios Angelopoulos |
2005 |
Greece |
+0.86 |
770 |
1:10.57 |
+13.10 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=45 |
|
Janek Uwe Bäsler |
2007 |
Germany |
+0.86 |
770 |
1:17.84 |
+20.37 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:15.72 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Tim Znidarssic Svensek |
2004 |
Slovenia |
+0.97 |
745 |
1:28.92 |
+31.45 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Juraj Hanzek |
2008 |
Croatia |
+0.86 |
733 |
1:15.64 |
+18.17 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:16.96 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Giulio Legrottaglie |
2004 |
Italy |
|
725 |
1:36.60 |
+39.13 |
|
|
S5 |
|
|
|
Entry time: 1:37.89 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Jacub Vanek |
2008 |
Czech Republic |
+0.97 |
718 |
1:16.10 |
+18.63 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:13.64 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Elias de Souza |
2008 |
Germany |
+0.82 |
716 |
1:24.65 |
+27.18 |
|
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 1:21.23 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Fabrizio Ranieri |
2007 |
Italy |
+0.83 |
647 |
1:12.13 |
+14.66 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 1:11.20 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Jackson Demestre |
2006 |
France |
+0.93 |
461 |
1:20.54 |
+23.07 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Andrija Djurovic |
2007 |
Montenegro |
+0.87 |
449 |
1:24.22 |
+26.75 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Georgios Emmanouil Mavrope |
2007 |
Greece |
+0.76 |
400 |
1:41.31 |
+43.84 |
|
|
S6 |
|
|
|
Entry time: 1:54.95 |
(-13.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Denmark |
+0.73 |
232 |
1:36.08 |
+38.61 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:44.90 |
(-8.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Max Aron Bjarnason |
2009 |
Faroe Islands |
+0.89 |
143 |
1:36.37 |
+38.90 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Frederik Erhardsen Hoegh |
2008 |
Denmark |
+0.89 |
46 |
1:44.73 |
+47.26 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:43.50 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Andreas Mellegaard |
2009 |
Faroe Islands |
+0.98 |
6 |
1:55.63 |
+58.16 |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Sweden |
|
|
2:48.67 |
+1:51.20 |
|
|
S5 |
|
|
|
Entry time: 2:52.93 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konstantinos Karantzis |
2004 |
Greece |
|
|
DSQ |
|
|
|
S4 11.1.2.7 |
|
|
|
|
- |
|
Eimantas Pocius |
2006 |
Lithuania |
|
|
DSQ |
|
|
|
S5 11.1.2.7 |
|
|
|
|
- |
|
Leon-Elias Kunert |
2007 |
Germany |
|
|
DNS |
|
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 10:59:30 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 11:03:39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Freestyle M 12-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kylian Portal |
2006 |
France |
+0.65 |
1041 |
58.94 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 57.87 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Georgios Vasileiadis |
2006 |
Greece |
+0.66 |
1035 |
1:00.83 |
+1.89 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:00.61 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Kratochvil |
2007 |
Czech Republic |
+0.71 |
1019 |
1:07.09 |
+8.15 |
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 1:05.04 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 5:16:51 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Freestyle M 17-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hector Denayer |
2005 |
France |
+0.62 |
1073 |
58.81 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 59.75 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jamie Montero Marrades |
2005 |
Spain |
+0.70 |
1068 |
59.09 |
+0.28 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 59.60 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Massimo Resta |
2004 |
Italy |
+0.65 |
1062 |
1:05.56 |
+6.75 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enrique Alhambra Mollar |
2004 |
Spain |
+0.74 |
1055 |
58.23 |
-0.58 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 57.47 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Villarejo Martin |
2004 |
Spain |
+0.67 |
1018 |
1:00.30 |
+1.49 |
|
S12 |
|
|
|
Entry time: 59.01 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 5:16:51 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 17:29:56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 150m IM W - Final (Non-medal event) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Sweden |
|
253 |
7:37.60 |
|
|
SM3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 12:02:04 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 12:02:20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 200m IM W - Heats |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tatyana Lebrun |
2004 |
Belgium |
+0.75 |
1083 |
2:42.92 |
|
|
|
Q |
SM10 |
|
|
|
Entry time: 2:37.36 |
(+5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Zuzanna Boruszewska |
2005 |
Poland |
+0.73 |
1076 |
2:52.23 |
+9.31 |
|
Q |
SM9 |
|
|
|
Entry time: 2:49.50 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Emma Mecic |
2007 |
Croatia |
+0.97 |
1076 |
2:52.26 |
+9.34 |
|
Q |
SM9 |
|
|
|
Entry time: 2:47.35 |
(+4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mira Jeanne Maack |
2004 |
Germany |
+0.76 |
994 |
3:12.85 |
+29.93 |
|
Q |
SM8 |
|
|
|
Entry time: 3:00.04 |
(+12.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maely Chevallier |
2005 |
France |
+0.76 |
961 |
2:59.10 |
+16.18 |
|
Q |
SM14 |
|
|
|
Entry time: 2:53.41 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alžbeta Kubova |
2007 |
Slovakia |
+0.86 |
916 |
3:21.51 |
+38.59 |
|
Q |
SM8 |
|
|
|
Entry time: 3:20.81 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kata Payer |
2005 |
Hungary |
+0.91 |
909 |
3:12.27 |
+29.35 |
|
Q |
SM9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Herdis Rut Gudbjartsdottir |
2004 |
Iceland |
+0.68 |
878 |
3:06.89 |
+23.97 |
|
x |
SM14 Not in finals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Denmark |
+0.72 |
849 |
3:17.73 |
+34.81 |
|
Q |
SM9 |
|
|
|
Entry time: 3:16.92 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alicja Piec |
2007 |
Poland |
+0.85 |
792 |
3:22.42 |
+39.50 |
|
|
SM9 Reserve |
|
|
|
Entry time: 3:18.60 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marina Nikoleta Lazaridou |
2005 |
Greece |
+0.79 |
778 |
3:23.57 |
+40.65 |
|
|
SM9 Reserve |
|
|
|
Entry time: 3:28.00 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aitana Estrada Chavez |
2004 |
Spain |
|
774 |
3:52.29 |
+1:09.37 |
|
|
SM7 |
|
|
|
Entry time: 3:50.45 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Noerbaek Kvist |
2006 |
Denmark |
+0.72 |
758 |
3:15.39 |
+32.47 |
|
|
SM10 |
|
|
|
Entry time: 3:13.65 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gabrielė Čepavičiūtė |
2006 |
Lithuania |
+0.50 |
748 |
3:59.87 |
+1:16.95 |
|
|
SM6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Giorgia Fotia |
2006 |
Italy |
+0.79 |
726 |
4:01.85 |
+1:18.93 |
|
|
SM6 |
|
|
|
Entry time: 4:01.00 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Margherita Sorini |
2004 |
Italy |
+0.87 |
656 |
3:22.73 |
+39.81 |
|
|
SM10 |
|
|
|
Entry time: 3:02.55 |
(+20.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexandra Borska |
2008 |
Czech Republic |
|
520 |
3:54.40 |
+1:11.48 |
|
|
SM8 |
|
|
|
Entry time: 3:45.50 |
(+8.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aikaterini Kounani |
2007 |
Greece |
|
282 |
4:02.00 |
+1:19.08 |
|
|
SM9 |
|
|
|
Entry time: 4:10.18 |
(-8.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Polakova |
2004 |
Czech Republic |
|
50 |
4:50.06 |
+2:07.14 |
|
|
SM8 |
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(+50.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 11:14:57 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 11:16:43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 200m IM W - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tatyana Lebrun |
2004 |
Belgium |
+0.73 |
1100 |
2:39.96 |
|
|
|
SM10 |
|
|
|
|
Entry time: 2:42.92 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Mecic |
2007 |
Croatia |
+0.96 |
1089 |
2:50.09 |
+10.13 |
|
SM9 |
|
|
|
|
Entry time: 2:52.26 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zuzanna Boruszewska |
2005 |
Poland |
+0.72 |
1086 |
2:50.53 |
+10.57 |
|
SM9 |
|
|
|
|
Entry time: 2:52.23 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mira Jeanne Maack |
2004 |
Germany |
+0.73 |
1008 |
3:11.20 |
+31.24 |
|
SM8 |
|
|
|
|
Entry time: 3:12.85 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maely Chevallier |
2005 |
France |
+0.75 |
981 |
2:57.06 |
+17.10 |
|
SM14 |
|
|
|
|
Entry time: 2:59.10 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kata Payer |
2005 |
Hungary |
+0.84 |
944 |
3:08.86 |
+28.90 |
|
SM9 |
|
|
|
|
Entry time: 3:12.27 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alžbeta Kubova |
2007 |
Slovakia |
+0.85 |
902 |
3:22.96 |
+43.00 |
|
SM8 |
|
|
|
|
Entry time: 3:21.51 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicja Piec |
2007 |
Poland |
+0.72 |
818 |
3:20.29 |
+40.33 |
|
SM9 |
|
|
|
|
Entry time: 3:18.60 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 17:46:35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m IM M - Heats |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomás Cordeiro |
2004 |
Portugal |
+0.72 |
1094 |
2:23.30 |
|
|
|
Q |
SM10 |
|
|
|
Entry time: 2:23.90 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Hebmüller |
2007 |
Germany |
+0.64 |
1073 |
2:24.32 |
+1.02 |
|
Q |
SM13 |
|
|
|
Entry time: 2:23.53 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enrique Alhambra Mollar |
2004 |
Spain |
+0.73 |
1064 |
2:25.51 |
+2.21 |
|
Q |
SM13 |
|
|
|
Entry time: 2:17.68 |
(+7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Kratochvil |
2007 |
Czech Republic |
+0.77 |
1042 |
2:43.85 |
+20.55 |
|
Q |
SM11 |
|
|
|
Entry time: 2:37.66 |
(+6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hector Denayer |
2005 |
France |
+0.58 |
1025 |
2:31.82 |
+8.52 |
|
Q |
SM10 |
|
|
|
Entry time: 2:26.65 |
(+5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Villarejo Martin |
2004 |
Spain |
+0.68 |
1023 |
2:29.36 |
+6.06 |
|
Q |
SM12 |
|
|
|
Entry time: 2:29.10 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jamie Montero Marrades |
2005 |
Spain |
+0.75 |
985 |
2:35.66 |
+12.36 |
|
Q |
SM10 |
|
|
|
Entry time: 2:30.31 |
(+5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tommaso Morandi |
2007 |
Italy |
+0.73 |
983 |
2:51.49 |
+28.19 |
|
Q |
SM8 |
|
|
|
Entry time: 2:55.83 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karim Gouda Said Hessan |
2004 |
Italy |
+0.82 |
980 |
2:50.58 |
+27.28 |
|
|
SM11 Reserve |
|
|
|
Entry time: 2:54.36 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jo Kebriel Nor |
2007 |
Norway |
+0.66 |
956 |
2:46.19 |
+22.89 |
|
|
SM9 Reserve |
|
|
|
Entry time: 2:41.60 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Massimo Resta |
2004 |
Italy |
+0.76 |
951 |
2:54.55 |
+31.25 |
|
|
SM8 |
|
|
|
Entry time: 2:59.00 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Balint Köszegvary |
2008 |
Germany |
+0.74 |
946 |
2:39.01 |
+15.71 |
|
|
SM10 |
|
|
|
Entry time: 2:36.52 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mateusz Miskiewicz |
2004 |
Poland |
+0.84 |
894 |
2:51.27 |
+27.97 |
|
|
SM9 |
|
|
|
Entry time: 2:44.40 |
(+6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Dimitrios Arapoglou |
2004 |
Greece |
+0.73 |
833 |
2:50.20 |
+26.90 |
|
x |
SM14 |
|
|
|
Entry time: 2:56.00 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mahamadou Dambelleh Jarra |
2005 |
Spain |
+0.83 |
812 |
3:04.31 |
+41.01 |
|
|
SM11 |
|
|
|
Entry time: 3:03.17 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Arnau Dasi Roseleny |
2004 |
Spain |
+0.80 |
806 |
2:49.11 |
+25.81 |
|
|
SM10 |
|
|
|
Entry time: 2:40.85 |
(+8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arian Cristian Notretu |
2005 |
Romania |
|
795 |
2:58.33 |
+35.03 |
|
|
SM9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elias de Souza |
2008 |
Germany |
+0.65 |
770 |
3:22.87 |
+59.57 |
|
|
SM7 |
|
|
|
Entry time: 4:19.09 |
(-56.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Samuel Duarte |
2004 |
Portugal |
+0.75 |
766 |
2:54.61 |
+31.31 |
|
x |
SM14 |
|
|
|
Entry time: 3:00.98 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iyad Guerfi |
2007 |
France |
+0.78 |
749 |
2:52.67 |
+29.37 |
|
|
SM10 |
|
|
|
Entry time: 2:53.02 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Darius Vasile Mif |
2005 |
Romania |
+0.76 |
739 |
2:53.28 |
+29.98 |
|
|
SM10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Polychronis Georgiadis |
2006 |
Greece |
+0.84 |
713 |
2:54.85 |
+31.55 |
|
|
SM10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thomas Rodella |
2006 |
Italy |
+0.83 |
667 |
2:54.42 |
+31.12 |
|
|
SM12 |
|
|
|
Entry time: 3:33.49 |
(-39.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliwier Krzyszkowski |
2007 |
Poland |
+0.84 |
653 |
2:58.39 |
+35.09 |
|
|
SM10 |
|
|
|
Entry time: 3:11.30 |
(-12.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Victor Izzo |
2005 |
Italy |
+0.76 |
642 |
3:02.11 |
+38.81 |
|
x |
SM14 |
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Janek Uwe Bäsler |
2007 |
Germany |
+0.80 |
580 |
3:20.98 |
+57.68 |
|
|
SM8 |
|
|
|
Entry time: 3:13.59 |
(+7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Carl-Frederick Droste |
2005 |
Germany |
+0.86 |
492 |
3:26.54 |
+1:03.24 |
|
|
SM8 |
|
|
|
Entry time: 3:45.62 |
(-19.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jacub Vanek |
2008 |
Czech Republic |
+0.75 |
423 |
3:21.45 |
+58.15 |
|
|
SM9 |
|
|
|
Entry time: 3:33.85 |
(-12.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Denmark |
+0.83 |
141 |
3:54.54 |
+1:31.24 |
|
|
SM8 |
|
|
|
Entry time: 4:03.54 |
(-9.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Frederik Erhardsen Hoegh |
2008 |
Denmark |
+0.96 |
18 |
4:09.73 |
+1:46.43 |
|
|
SM9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leon-Elias Kunert |
2007 |
Germany |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
SM10 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 11:35:30 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 11:36:10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m IM M - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
WPS |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomás Cordeiro |
2004 |
Portugal |
+0.73 |
1110 |
2:20.77 |
|
|
|
SM10 |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.30 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Hebmüller |
2007 |
Germany |
+0.63 |
1075 |
2:24.12 |
+3.35 |
|
SM13 |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.32 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hector Denayer |
2005 |
France |
+0.58 |
1073 |
2:26.21 |
+5.44 |
|
SM10 |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.82 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enrique Alhambra Mollar |
2004 |
Spain |
+0.79 |
1061 |
2:25.87 |
+5.10 |
|
SM13 |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.51 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Kratochvil |
2007 |
Czech Republic |
+0.68 |
1059 |
2:41.72 |
+20.95 |
|
SM11 |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.85 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommaso Morandi |
2007 |
Italy |
+0.73 |
1014 |
2:48.27 |
+27.50 |
|
SM8 |
|
|
|
|
Entry time: 2:51.49 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jamie Montero Marrades |
2005 |
Spain |
+0.73 |
1012 |
2:33.17 |
+12.40 |
|
SM10 |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.66 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Villarejo Martin |
2004 |
Spain |
+0.68 |
1005 |
2:31.06 |
+10.29 |
|
SM12 |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.36 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 5:53:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 17:53:26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
European Para Youth Games 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Helsinki |
Organizer: |
Pajulahden Urheiluopisto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 1, 2022 to Jul 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 4 x 50m Freestyle Relay open All ages - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
WPS |
|
|
Time |
Diff |
|
|
- |
|
Czech Republic and Slovakia |
17 |
Czech Republic |
|
|
|
|
|
2:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Martin Batka |
2005 |
|
+0.97 |
44.84 |
|
|
|
|
44.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Borska |
2008 |
|
|
40.35 |
|
|
|
|
1:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Alžbeta Kubova |
2007 |
|
+0.49 |
38.50 |
|
|
|
|
2:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacub Vanek |
2008 |
|
|
34.83 |
|
|
|
|
2:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Denmark |
19 |
Denmark |
|
|
|
|
|
2:37.82 |
-0.70 |
|
|
|
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
|
+0.64 |
33.24 |
|
|
|
|
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
|
|
41.90 |
|
|
|
|
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Noerbaek Kvist |
2006 |
|
+0.26 |
33.75 |
|
|
|
|
1:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Erhardsen Hoegh |
2008 |
|
|
48.93 |
|
|
|
|
2:37.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
France and Belgium |
18 |
France |
|
|
|
|
|
1:54.53 |
-43.99 |
|
|
|
|
Assya Maurin Espiau |
2005 |
|
+0.65 |
29.28 |
|
|
|
|
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Quentin Vieira |
2004 |
|
|
27.38 |
|
|
|
|
56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tatyana Lebrun |
2004 |
|
+0.75 |
30.37 |
|
|
|
|
1:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Denayer |
2005 |
|
+0.30 |
27.50 |
|
|
|
|
1:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
France and Croatia |
16 |
France |
|
|
|
|
|
2:00.00 |
-38.52 |
|
|
|
|
Emma Mecic |
2007 |
|
+0.89 |
31.60 |
|
|
|
|
31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kylian Portal |
2006 |
|
+0.35 |
26.15 |
|
|
|
|
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marija Badrov |
2008 |
|
+0.51 |
33.41 |
|
|
|
|
1:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iyad Guerfi |
2007 |
|
+0.36 |
28.84 |
|
|
|
|
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
France, Poland and Monteneg |
17 |
France |
|
|
|
|
|
2:21.70 |
-16.82 |
|
|
|
|
Nolan Jalby |
2005 |
|
+0.60 |
29.33 |
|
|
|
|
29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Alicja Piec |
2007 |
|
|
36.57 |
|
|
|
|
1:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iskra Dedivanovic |
2008 |
|
+0.63 |
44.59 |
|
|
|
|
1:50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexis Bellanger |
2005 |
|
+0.51 |
31.21 |
|
|
|
|
2:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Germany and Finland |
18 |
Germany |
|
|
|
|
|
2:13.68 |
-24.84 |
|
|
|
|
Ronja Weckström |
2005 |
05A239 |
+0.76 |
39.95 |
|
|
|
|
39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Hebmüller |
2007 |
|
+0.48 |
27.18 |
|
|
|
|
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Jeanne Maack |
2004 |
|
+0.69 |
36.39 |
|
|
|
|
1:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Balint Köszegvary |
2008 |
|
|
30.16 |
|
|
|
|
2:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Germany, Hungary and Norwa |
17 |
Germany |
|
|
|
|
|
2:17.57 |
-20.95 |
|
|
|
|
Thea Løkebø |
2005 |
|
+0.73 |
32.05 |
|
|
|
|
32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Janek Uwe Bäsler |
2007 |
|
+0.74 |
34.25 |
|
|
|
|
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liliána Molnár |
2008 |
|
+0.63 |
36.37 |
|
|
|
|
1:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl-Frederick Droste |
2005 |
|
|
34.90 |
|
|
|
|
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Greece |
17 |
Greece |
|
|
|
|
|
2:17.49 |
-21.03 |
|
|
|
|
Georgios Vasileiadis |
2006 |
|
+0.69 |
23.15 |
|
|
|
|
23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aristeidis Chatzidis |
2005 |
|
|
33.80 |
|
|
|
|
56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marina Nikoleta Lazaridou |
2005 |
|
+0.41 |
36.08 |
|
|
|
|
1:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aikaterini Kounani |
2007 |
|
|
44.46 |
|
|
|
|
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Greece and Czech Republic |
18 |
Greece |
|
|
|
|
|
4:01.22 |
+1:22.7 |
|
|
|
|
Polychronis Georgiadis |
2006 |
|
+0.80 |
30.23 |
|
|
|
|
30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Georgios Emmanouil Mavropetsakis |
2007 |
|
|
44.56 |
|
|
|
|
1:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Polakova |
2004 |
|
|
14.26 |
|
|
|
|
1:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Chazizi |
2005 |
|
|
2:32.17 |
|
|
|
|
4:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Italy 1 |
18 |
Italy |
|
|
|
|
|
2:12.04 |
-26.48 |
|
|
|
|
Victor Izzo |
2005 |
|
+0.70 |
29.31 |
|
|
|
|
29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Olga Magliano |
2004 |
|
+0.87 |
37.71 |
|
|
|
|
1:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Tommaso Morandi |
2007 |
|
+0.82 |
30.11 |
|
|
|
|
1:37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Gaia Mercurio |
2004 |
|
+0.42 |
34.91 |
|
|
|
|
2:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Italy 2 |
19 |
Italy |
|
|
|
|
|
2:02.35 |
-36.17 |
|
|
|
|
Tommaso Wulzer |
2007 |
|
+0.78 |
28.65 |
|
|
|
|
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adlin Cika |
2008 |
|
|
34.25 |
|
|
|
|
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alessandro Agosto |
2003 |
|
+0.55 |
27.02 |
|
|
|
|
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Margherita Sorini |
2004 |
|
|
32.43 |
|
|
|
|
2:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Poland |
18 |
Poland |
|
|
|
|
|
2:05.39 |
-33.13 |
|
|
|
|
Oliwier Krzyszkowski |
2007 |
|
+0.80 |
26.95 |
|
|
|
|
26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mateusz Miskiewicz |
2004 |
|
|
33.34 |
|
|
|
|
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Zuzanna Boruszewska |
2005 |
|
+0.33 |
31.99 |
|
|
|
|
1:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikola Badowska |
2007 |
|
|
33.11 |
|
|
|
|
2:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SLO, MNE, SWE and ESP |
18 |
Slovenia |
|
|
|
|
|
4:12.57 |
+1:34.0 |
|
|
|
|
Aitana Estrada Chavez |
2004 |
|
|
2:15.10 |
|
|
|
|
2:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Johansson |
2004 |
BY1804 |
|
43.80 |
|
|
|
|
2:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrija Djurovic |
2007 |
|
+0.86 |
40.37 |
|
|
|
|
3:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luka Stanar |
2006 |
|
|
33.30 |
|
|
|
|
4:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7/2/2022 6:38:18 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 18:38:22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|