Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 800m Vapaauinti P16, M 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
475 |
9:39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:38.16 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
450 |
9:49.69 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:43.02 |
(+6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
435 |
9:56.57 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:09.00 |
(-12.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
400 |
10:13.49 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:56.72 |
(+16.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
393 |
10:17.11 |
+37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
392 |
10:17.53 |
+38.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:22.11 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
375 |
10:26.70 |
+47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
|
375 |
10:26.74 |
+47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 9.52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 800m Vapaauinti P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
515 |
9:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:25.65 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 9.52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 10.28.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Rintauinti T10, T12, T14, T16, N 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
172 |
52.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.21 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Koljonen |
2012 |
Vanders |
|
163 |
53.80 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.87 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Vanders |
|
157 |
54.41 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.58 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katriina Simanen |
2012 |
Vanders |
|
145 |
55.86 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.54 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Vilkman |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
144 |
56.02 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.31 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
|
143 |
56.20 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.69 |
(-7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Race Club Sveitsi |
|
138 |
56.88 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.86 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
|
127 |
58.42 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.97 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
121 |
59.42 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.06 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
120 |
59.46 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.39 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
120 |
59.49 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.06 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
113 |
1:00.80 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.43 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
|
112 |
1:00.96 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.91 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aliza Multanen |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
108 |
1:01.69 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.50 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
|
107 |
1:01.92 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.89 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fanni Olbert |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
103 |
1:02.71 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.21 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aline Taika Weißenborn |
2013 |
Vanders |
|
92 |
1:05.12 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Molly Enroth |
2012 |
Cetus Espoo |
|
90 |
1:05.39 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.80 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mia Helmi Rynty |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
82 |
1:07.52 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
80 |
1:08.10 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.41 |
(+6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilda Karvonen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
|
55 |
1:17.25 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.42 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Rintauinti T10, T12, T14, T16, N 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
331 |
42.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.39 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
320 |
42.94 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.20 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
|
305 |
43.66 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.03 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kädli Niilo |
2010 |
Vanders |
|
304 |
43.72 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.34 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melania Smirnova |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
292 |
44.30 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.31 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liina Kuoppala |
2010 |
Vanders |
|
286 |
44.62 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.17 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
|
271 |
45.38 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.89 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
|
253 |
46.44 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.20 |
(-8.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
246 |
46.87 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.02 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
227 |
48.15 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.29 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
|
198 |
50.41 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.90 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peppi Mäkelä |
2010 |
Heinolan Isku |
|
192 |
50.95 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.89 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
189 |
51.21 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
178 |
52.19 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.98 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erin Fyhr |
2010 |
Vanders |
|
161 |
53.97 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.50 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Arabella Õepa |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
159 |
54.23 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.87 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mandi Brandes |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
156 |
54.56 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.91 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
|
149 |
55.43 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.32 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
148 |
55.48 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.97 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabel Weichert |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
|
138 |
56.85 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.52 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
|
135 |
57.26 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.11 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
104 |
1:02.32 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.58 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hertta Toivonen |
2011 |
Vanders |
|
104 |
1:02.35 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 enemmän kuin 1 perhosuinnin potku |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Rintauinti T10, T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
440 |
38.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
|
409 |
39.58 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.59 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
379 |
40.60 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.92 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
355 |
41.52 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.16 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
335 |
42.33 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.75 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Isrikki |
2009 |
Vanders |
|
325 |
42.74 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.01 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
276 |
45.13 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.64 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
269 |
45.54 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.32 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minni Rajalin |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
226 |
48.26 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.82 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helmi Olander |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
204 |
49.87 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Ranta |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
186 |
51.47 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.11 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ada Sunnarborg |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
158 |
54.35 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.20 |
(+5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jessica Salminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
134 |
57.43 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.88 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
EMILIA HAVIA |
2008 |
Octopus Lohja |
|
131 |
57.77 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.45 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Rintauinti T10, T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
425 |
39.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
342 |
42.01 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anastasia-Aleksandra Peltone |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
219 |
48.77 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.18 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Rokkanen |
2007 |
Simmis Grani |
|
212 |
49.25 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.92 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Lehtilä |
2006 |
Octopus Lohja |
|
144 |
55.99 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Rintauinti T10, T12, T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kreetta Uusitalo |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
466 |
37.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.37 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
325 |
42.76 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.84 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 10.29.03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti P10, P12, P14, P16, M 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
110 |
54.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.02 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
105 |
54.87 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.75 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jooa Hotanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
104 |
55.04 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.65 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arseni Borouhhin |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
101 |
55.62 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.30 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
98 |
56.18 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.12 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ivan Logvin |
2012 |
Vanders |
|
96 |
56.55 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.06 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olli Sukanen |
2013 |
Vanders |
|
95 |
56.87 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesse Silvasti |
2013 |
Cetus Espoo |
|
75 |
1:01.39 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.83 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Vincent Valentin Sjöström |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Peerhosuinnin potku |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti P10, P12, P14, P16, M 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
188 |
45.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.25 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
178 |
46.13 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.78 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alex Ådahl |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
165 |
47.28 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
146 |
49.25 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.81 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
132 |
50.90 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.69 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
|
131 |
50.98 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.48 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Toivonen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
124 |
52.02 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.63 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eetu Helminen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
121 |
52.45 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.43 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
|
118 |
52.85 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.06 |
(-16.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
110 |
54.13 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.89 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
105 |
54.87 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.65 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
|
103 |
55.32 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lev Burakov |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
99 |
56.00 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.03 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sami Passinen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
88 |
58.15 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.58 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
88 |
58.18 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.19 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasimir Patosaari |
2011 |
Vanders |
|
82 |
59.50 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.29 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lenni Löytäinen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
54 |
1:08.32 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.55 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Roni Hynninen |
2010 |
Heinolan Isku |
|
54 |
1:08.56 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.42 |
(-10.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemil Halonen |
2010 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti P10, P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
410 |
34.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kevin Hartman |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
213 |
43.45 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.69 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
196 |
44.67 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.91 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Semen Karhu |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
118 |
52.80 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.92 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
86 |
58.77 |
+23.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.47 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Radin Zare |
2009 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti P10, P12, P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
|
482 |
33.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
310 |
38.32 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.86 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 10.29.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti T10, T12, T14, T16, N 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
148 |
46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flóra Jolsvai |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
115 |
50.19 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
|
115 |
50.22 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.18 |
(-11.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stella Vilkman |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
93 |
53.81 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.67 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aliza Multanen |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
74 |
58.03 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.99 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
70 |
59.10 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.84 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Helmi Rynty |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
66 |
1:00.40 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.72 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Race Club Sveitsi |
|
62 |
1:01.45 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
61 |
1:01.96 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.73 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
61 |
1:01.97 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti T10, T12, T14, T16, N 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
353 |
34.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
271 |
37.72 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
|
239 |
39.36 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.19 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
237 |
39.45 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.38 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
|
229 |
39.91 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saara Viinikainen |
2010 |
Vanders |
|
214 |
40.79 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
|
203 |
41.51 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
|
200 |
41.71 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.92 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
|
198 |
41.91 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.41 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
191 |
42.40 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.09 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
177 |
43.49 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.14 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
|
175 |
43.65 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.63 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
162 |
44.81 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.99 |
(-8.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
157 |
45.28 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.74 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
|
147 |
46.21 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
|
140 |
46.97 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.00 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Peppi Mäkelä |
2010 |
Heinolan Isku |
|
138 |
47.20 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.81 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
|
134 |
47.72 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.23 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
129 |
48.31 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.46 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
126 |
48.72 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.30 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Seela Ruponen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
120 |
49.49 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
113 |
50.52 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
108 |
51.25 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.70 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
104 |
51.92 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.15 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
96 |
53.24 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
96 |
53.29 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.92 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
92 |
54.10 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
|
84 |
55.72 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.17 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
|
68 |
59.73 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Närhi |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti T10, T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
437 |
32.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
398 |
33.20 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
315 |
35.88 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
|
284 |
37.14 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
|
282 |
37.23 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
238 |
39.37 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
234 |
39.62 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.73 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
208 |
41.21 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.81 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sanni Romppanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
149 |
46.02 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.24 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophie Storbjörk |
2008 |
Octopus Lohja |
|
146 |
46.29 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.95 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carolyn Rusanen |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
136 |
47.46 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
EMILIA HAVIA |
2008 |
Octopus Lohja |
|
77 |
57.28 |
+25.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.84 |
(+6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti T10, T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milja Vuori |
2006 |
Octopus Lohja |
|
360 |
34.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Lehtilä |
2006 |
Octopus Lohja |
|
155 |
45.46 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.73 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katariina Tuominen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
100 |
52.57 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti T10, T12, T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Nevanko |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
361 |
34.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
311 |
36.03 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 10.36.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
216 |
37.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
205 |
37.76 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.08 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
189 |
38.74 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vertti Linnermo |
2010 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
185 |
39.02 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.86 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
152 |
41.67 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.56 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
146 |
42.24 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.60 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
144 |
42.42 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.02 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
124 |
44.56 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.20 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
|
124 |
44.58 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.65 |
(-19.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
120 |
45.06 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.96 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
119 |
45.25 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.01 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
|
119 |
45.26 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.72 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
115 |
45.74 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.93 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Vanders |
|
115 |
45.75 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.49 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
|
104 |
47.24 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Pirskanen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
104 |
47.31 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
95 |
48.70 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.09 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
91 |
49.39 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
84 |
50.83 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Timur Seksenov |
2011 |
Vanders |
|
76 |
52.51 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
54 |
58.66 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.37 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rasmus Lönnqvist |
2010 |
Cetus Espoo |
|
36 |
1:07.15 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
- |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Jan Ulander |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Manskinen |
2008 |
Heinolan Isku |
|
296 |
33.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
283 |
33.89 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
249 |
35.37 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
230 |
36.32 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(-11.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
226 |
36.53 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.81 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Hartman |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
144 |
42.45 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.70 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Lappalainen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
129 |
44.07 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.86 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
|
119 |
45.22 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
|
117 |
45.45 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Semen Karhu |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
115 |
45.71 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.65 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
|
247 |
35.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
211 |
37.38 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti P10, P12, P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
|
433 |
29.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
|
427 |
29.57 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
382 |
30.69 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isak Jatkola |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
367 |
31.10 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kai Poutanen |
1980 |
Speedo Masters Finland |
|
309 |
32.92 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 10.47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 10.48.21 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Sekauinti T14, T16, N 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
378 |
2:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.21 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Tawast |
2009 |
Simmis Grani |
|
347 |
2:59.42 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.97 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Isrikki |
2009 |
Vanders |
|
297 |
3:08.98 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.84 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
275 |
3:13.82 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.65 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pipsa Männistö |
2009 |
Vanders |
|
263 |
3:16.78 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.17 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
|
255 |
3:18.67 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.14 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sana Kanerva |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
239 |
3:23.16 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.24 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
|
235 |
3:24.22 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.42 |
(-11.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
231 |
3:25.40 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.27 |
(-10.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
229 |
3:25.87 |
+31.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.44 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
|
225 |
3:27.13 |
+32.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.49 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
213 |
3:31.08 |
+36.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.98 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kädli Niilo |
2010 |
Vanders |
|
203 |
3:34.51 |
+40.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.83 |
(+5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
199 |
3:35.77 |
+41.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.30 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sanni Romppanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
199 |
3:35.86 |
+41.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.97 |
(-11.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
185 |
3:41.02 |
+46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
|
184 |
3:41.45 |
+47.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:51.61 |
(-10.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
|
135 |
4:05.83 |
+1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
131 |
4:08.02 |
+1:13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:51.38 |
(+16.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liina Kuoppala |
2010 |
Vanders |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 11.07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Sekauinti T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
477 |
2:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.30 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
409 |
2:49.90 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Rokkanen |
2007 |
Simmis Grani |
|
316 |
3:05.07 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.62 |
(-19.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anastasia-Aleksandra Peltone |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
252 |
3:19.49 |
+38.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.94 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Riina Jungell |
2006 |
Octopus Lohja |
|
200 |
3:35.48 |
+54.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.18 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katariina Tuominen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
116 |
4:18.59 |
+1:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 11.07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 11.07.42 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti P14, P16, M 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
|
333 |
2:44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.97 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
|
276 |
2:54.91 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.82 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
248 |
3:01.41 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.76 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
244 |
3:02.24 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.82 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
|
242 |
3:02.84 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.51 |
(-6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Antas |
2008 |
Simmis Grani |
|
218 |
3:09.22 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
198 |
3:15.27 |
+30.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.69 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
198 |
3:15.43 |
+31.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.61 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
183 |
3:20.57 |
+36.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.01 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
151 |
3:33.86 |
+49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
149 |
3:34.86 |
+50.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.24 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
145 |
3:36.72 |
+52.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.67 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
136 |
3:41.61 |
+57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
135 |
3:41.97 |
+57.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.57 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
122 |
3:49.45 |
+1:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
120 |
3:50.62 |
+1:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
su/ru |
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
su/ru |
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 11.23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Sekauinti P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toni Muurman |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
360 |
2:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.56 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 11.23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 11.24.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
385 |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
319 |
1:15.62 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.84 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
|
313 |
1:16.13 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.90 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saara Viinikainen |
2010 |
Vanders |
|
312 |
1:16.20 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.40 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
|
307 |
1:16.57 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.90 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
|
301 |
1:17.14 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.50 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
293 |
1:17.78 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.50 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Laperie |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
287 |
1:18.32 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.88 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
285 |
1:18.52 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.50 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
|
282 |
1:18.82 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.59 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Forss |
2010 |
Simmis Grani |
|
271 |
1:19.90 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.97 |
(-12.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
|
269 |
1:20.09 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.27 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Inka Kajander |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
268 |
1:20.15 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iitu Olbert |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
268 |
1:20.19 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.92 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
|
254 |
1:21.65 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.45 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
|
248 |
1:22.24 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.57 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
|
245 |
1:22.56 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.90 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
|
242 |
1:22.90 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.49 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Siiri Närhi |
2010 |
Cetus Espoo |
|
237 |
1:23.54 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.17 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
|
228 |
1:24.56 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.79 |
(-12.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
227 |
1:24.76 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.03 |
(+3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
226 |
1:24.89 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.41 |
(+6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
223 |
1:25.23 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.40 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
217 |
1:25.94 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Erin Fyhr |
2010 |
Vanders |
|
216 |
1:26.16 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.95 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
|
214 |
1:26.34 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
202 |
1:28.12 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.80 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
|
202 |
1:28.13 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.69 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
201 |
1:28.14 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
|
201 |
1:28.16 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.46 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
201 |
1:28.23 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.59 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sanni Arvonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
196 |
1:29.00 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.10 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
191 |
1:29.67 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.53 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
191 |
1:29.79 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.23 |
(-49.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Peppi Mäkelä |
2010 |
Heinolan Isku |
|
189 |
1:30.00 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.82 |
(-9.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
|
189 |
1:30.05 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.51 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
175 |
1:32.36 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.92 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
173 |
1:32.70 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.55 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
168 |
1:33.66 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.55 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
|
156 |
1:36.00 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.51 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
|
154 |
1:36.39 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.10 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
|
150 |
1:37.11 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.49 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tamina Weißenborn |
2011 |
Vanders |
|
150 |
1:37.18 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.77 |
(-10.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Laura Julia Reinikka |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
143 |
1:38.75 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.15 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
|
134 |
1:41.04 |
+30.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.55 |
(+5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Seela Ruponen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
129 |
1:42.15 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.68 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilli Lehto |
2010 |
Simmis Grani |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 11.56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
|
465 |
1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.22 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
441 |
1:07.92 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.70 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
|
398 |
1:10.25 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.10 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
369 |
1:12.07 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.08 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
351 |
1:13.29 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.99 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
341 |
1:14.00 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.82 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
289 |
1:18.20 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.02 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Ranta |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
273 |
1:19.68 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.56 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophie Storbjörk |
2008 |
Octopus Lohja |
|
272 |
1:19.79 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.47 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helmi Olander |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
266 |
1:20.34 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.01 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
262 |
1:20.75 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.90 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nuppu Rehell |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
258 |
1:21.21 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ada Sunnarborg |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
|
233 |
1:23.98 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Minni Rajalin |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
213 |
1:26.46 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.06 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Vainio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
177 |
1:31.98 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.90 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sanni Romppanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
175 |
1:32.31 |
+25.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.63 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
EMILIA HAVIA |
2008 |
Octopus Lohja |
|
159 |
1:35.38 |
+28.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.46 |
(+6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jessica Salminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
150 |
1:37.22 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.24 |
(+7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 11.56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
466 |
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.93 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
|
456 |
1:07.16 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.70 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kiti Nurmi |
2007 |
Octopus Lohja |
|
284 |
1:18.60 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.28 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Lehtilä |
2006 |
Octopus Lohja |
|
244 |
1:22.69 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.74 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 11.56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
390 |
1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.28 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Palovaara |
2005 |
Octopus Lohja |
|
349 |
1:13.39 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.59 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 11.56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Suominen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
233 |
1:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
|
227 |
1:24.69 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
|
192 |
1:29.62 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.67 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Koljonen |
2012 |
Vanders |
|
183 |
1:30.93 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.72 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flóra Jolsvai |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
171 |
1:33.06 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.72 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fanni Olbert |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
169 |
1:33.45 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.90 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
|
154 |
1:36.46 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.89 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
|
152 |
1:36.88 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.07 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
142 |
1:39.08 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.08 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
117 |
1:45.45 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
110 |
1:47.90 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.81 |
(+7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
107 |
1:48.86 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.26 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Helmi Rynty |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
100 |
1:51.07 |
+27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aliza Multanen |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
100 |
1:51.29 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilda Karvonen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
|
98 |
1:51.84 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.52 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
|
96 |
1:52.66 |
+28.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.85 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Molly Enroth |
2012 |
Cetus Espoo |
|
94 |
1:53.67 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.19 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
91 |
1:54.57 |
+30.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.36 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
|
54 |
2:16.32 |
+52.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.12 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Susan Hirtentreu |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
40 |
2:30.22 |
+1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 11.56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 11.56.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
146 |
1:28.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.40 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
138 |
1:30.71 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.86 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
135 |
1:31.24 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.73 |
(-12.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ivan Logvin |
2012 |
Vanders |
|
121 |
1:34.77 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
106 |
1:38.85 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Vincent Valentin Sjöström |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
100 |
1:41.05 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Liikkanen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
73 |
1:52.16 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.99 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesse Silvasti |
2013 |
Cetus Espoo |
|
60 |
1:59.64 |
+30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arseni Borouhhin |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
50 |
2:06.54 |
+37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maxim Shorkhov |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
44 |
2:12.40 |
+43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 12.39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
277 |
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.25 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
272 |
1:12.35 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
260 |
1:13.43 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
254 |
1:14.02 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.86 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
234 |
1:16.10 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.34 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
229 |
1:16.58 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.25 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
|
227 |
1:16.84 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
214 |
1:18.34 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.97 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
213 |
1:18.48 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.13 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
|
203 |
1:19.79 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.70 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
200 |
1:20.12 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.81 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Artem Sazonov |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
191 |
1:21.35 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.92 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
190 |
1:21.56 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.33 |
(-9.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
183 |
1:22.49 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.69 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
183 |
1:22.56 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.43 |
(-10.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
182 |
1:22.64 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.53 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
180 |
1:23.07 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.20 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
176 |
1:23.64 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.50 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Timur Seksenov |
2011 |
Vanders |
|
175 |
1:23.84 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.78 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
174 |
1:23.96 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.70 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
174 |
1:23.96 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.14 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
|
166 |
1:25.33 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.71 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alex Ådahl |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
165 |
1:25.48 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
158 |
1:26.59 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.00 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
152 |
1:27.74 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.98 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
|
151 |
1:27.92 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.49 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rasmus Lönnqvist |
2010 |
Cetus Espoo |
|
149 |
1:28.35 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.36 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jami Torvikoski |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
142 |
1:29.74 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
140 |
1:30.21 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.42 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
|
137 |
1:30.88 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.72 |
(-13.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eetu Helminen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
128 |
1:32.94 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.79 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sami Passinen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
126 |
1:33.38 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.49 |
(-8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Vanders |
|
124 |
1:34.07 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.78 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
120 |
1:34.85 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.83 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Viljami Kalle Herman Mellane |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
117 |
1:35.71 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.35 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Andrey Zhuchkov |
2011 |
Vanders |
|
98 |
1:41.58 |
+29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sebastian Klingberg |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
89 |
1:44.78 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Joona Toivonen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
89 |
1:44.85 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.13 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Roni Hynninen |
2010 |
Heinolan Isku |
|
88 |
1:45.44 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
|
71 |
1:52.93 |
+41.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.90 |
(-13.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lev Burakov |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 12.39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
432 |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
411 |
1:03.09 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.51 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
391 |
1:04.14 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.53 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
390 |
1:04.18 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.56 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
390 |
1:04.18 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.54 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
376 |
1:04.95 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
322 |
1:08.40 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Manskinen |
2008 |
Heinolan Isku |
|
318 |
1:08.67 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.32 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
309 |
1:09.34 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Konsta Hiltunen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
273 |
1:12.24 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.02 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
256 |
1:13.83 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.49 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
|
224 |
1:17.22 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.12 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joonas Lappalainen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
218 |
1:17.92 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.77 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kevin Hartman |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
213 |
1:18.53 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.64 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
211 |
1:18.77 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.44 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Artur Hakala |
2009 |
Simmis Grani |
|
198 |
1:20.37 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.60 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
188 |
1:21.75 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Semen Karhu |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
186 |
1:22.14 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.07 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
|
173 |
1:24.06 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.95 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
|
159 |
1:26.46 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.07 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
89 |
1:44.69 |
+42.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.12 |
(+6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teemu Askola |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 12.39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
|
498 |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.86 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
457 |
1:00.88 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
340 |
1:07.20 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.27 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 12.39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Jatkola |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
480 |
59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
|
448 |
1:01.28 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kai Poutanen |
1980 |
Speedo Masters Finland |
|
359 |
1:05.98 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Alpola |
1953 |
ORCA Helsinki |
|
156 |
1:27.01 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.30 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 12.39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 12.39.32 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Rintauinti T14, T16, N 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
421 |
3:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.38 |
(-8.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
420 |
3:05.75 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
311 |
3:25.18 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.73 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
284 |
3:31.61 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.20 |
(-9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
236 |
3:44.89 |
+39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 12.47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Rintauinti T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anastasia-Aleksandra Peltone |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
264 |
3:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 12.47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Rintauinti T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kreetta Uusitalo |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
496 |
2:55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.59 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 12.47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 12.47.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti T12, T14, T16, N 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
345 |
1:22.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.10 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
331 |
1:23.20 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.36 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melania Smirnova |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
306 |
1:25.41 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.93 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
284 |
1:27.51 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.06 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
|
281 |
1:27.82 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.62 |
(-6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
276 |
1:28.42 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.24 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
271 |
1:28.91 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.08 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
257 |
1:30.53 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.67 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
255 |
1:30.70 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.08 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
247 |
1:31.73 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.02 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
|
246 |
1:31.79 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.50 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
|
242 |
1:32.31 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.56 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
238 |
1:32.87 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.21 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
|
236 |
1:33.04 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.40 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iitu Olbert |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
228 |
1:34.13 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.70 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Siiri Närhi |
2010 |
Cetus Espoo |
|
227 |
1:34.26 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.15 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
|
225 |
1:34.62 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.69 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Forss |
2010 |
Simmis Grani |
|
225 |
1:34.64 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.69 |
(-11.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
|
222 |
1:35.04 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.40 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Inka Kajander |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
221 |
1:35.21 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.87 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
|
210 |
1:36.72 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.78 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
209 |
1:36.93 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
206 |
1:37.40 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.97 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
203 |
1:37.82 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.03 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
201 |
1:38.20 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.75 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
|
199 |
1:38.47 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.26 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
|
197 |
1:38.86 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
189 |
1:40.21 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maria Laperie |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
189 |
1:40.31 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.59 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
181 |
1:41.75 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.91 |
(-11.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
176 |
1:42.67 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.32 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Erin Fyhr |
2010 |
Vanders |
|
173 |
1:43.29 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.23 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
|
170 |
1:43.77 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.33 |
(+8.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
|
164 |
1:45.11 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.68 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
163 |
1:45.39 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.38 |
(-10.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Arabella Õepa |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
161 |
1:45.67 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.31 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
|
154 |
1:47.21 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.75 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
149 |
1:48.40 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.21 |
(+5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Isabel Weichert |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
|
147 |
1:48.99 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.92 |
(-13.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Laura Julia Reinikka |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
147 |
1:49.08 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.39 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
|
145 |
1:49.36 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.27 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
137 |
1:51.53 |
+29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
|
121 |
1:56.09 |
+34.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.25 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
|
121 |
1:56.39 |
+34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
118 |
1:57.10 |
+35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Mandi Brandes |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
114 |
1:58.65 |
+36.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.82 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
|
112 |
1:59.10 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.96 |
(+5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
|
62 |
2:24.75 |
+1:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Tamina Weißenborn |
2011 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Lilli Lehto |
2010 |
Simmis Grani |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 13.15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
377 |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.24 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
368 |
1:20.27 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.58 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
|
337 |
1:22.70 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.36 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
|
331 |
1:23.18 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.96 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
320 |
1:24.10 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.64 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
249 |
1:31.49 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.24 |
(+8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanni Romppanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
173 |
1:43.26 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.18 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carolyn Rusanen |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
167 |
1:44.45 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Vainio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
151 |
1:47.95 |
+28.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.78 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 13.15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
418 |
1:16.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.09 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 13.15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti T12, T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
392 |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(+4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 13.15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 13.16.17 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti P12, P14, P16, M 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
270 |
1:20.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.52 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
237 |
1:23.71 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.23 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
230 |
1:24.62 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.67 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
218 |
1:26.05 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
201 |
1:28.43 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.92 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
|
179 |
1:31.86 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.39 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
178 |
1:32.14 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.56 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
172 |
1:33.20 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.01 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
|
164 |
1:34.54 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.75 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
|
161 |
1:35.15 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.91 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
159 |
1:35.60 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
157 |
1:35.99 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.84 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
156 |
1:36.20 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.17 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
148 |
1:37.91 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.74 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
148 |
1:37.97 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.60 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caius Dufva |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
147 |
1:38.13 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.35 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
130 |
1:42.17 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jami Torvikoski |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
129 |
1:42.61 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.69 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
|
127 |
1:43.01 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.30 |
(-8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
119 |
1:45.39 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elias Pirskanen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
116 |
1:46.04 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
112 |
1:47.32 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
106 |
1:49.35 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.62 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
99 |
1:51.85 |
+31.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.21 |
(+8.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rasmus Lönnqvist |
2010 |
Cetus Espoo |
|
96 |
1:52.90 |
+32.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.28 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
91 |
1:55.25 |
+35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jan Ulander |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
77 |
2:01.44 |
+41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Liikkanen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 13.36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
|
384 |
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
337 |
1:14.50 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.98 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
317 |
1:16.01 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.94 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
227 |
1:24.97 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.84 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Antas |
2008 |
Simmis Grani |
|
219 |
1:25.91 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.29 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
216 |
1:26.36 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.37 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
206 |
1:27.75 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.70 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Konsta Hiltunen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
199 |
1:28.74 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.68 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
170 |
1:33.45 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.15 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Artur Hakala |
2009 |
Simmis Grani |
|
170 |
1:33.59 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.66 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
|
129 |
1:42.53 |
+31.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.10 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
122 |
1:44.35 |
+33.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.10 |
(+12.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Teemu Askola |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 13.36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
368 |
1:12.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.36 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
255 |
1:21.75 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.10 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
|
250 |
1:22.30 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.89 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
234 |
1:24.07 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.85 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 13.36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti P12, P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
|
489 |
1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.02 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
396 |
1:10.57 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.74 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 13.36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 13.36.38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Perhosuinti P14, P16, M 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
335 |
2:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.78 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
246 |
2:56.49 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
228 |
3:01.06 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
226 |
3:01.74 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
220 |
3:03.19 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 13.39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Perhosuinti P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Jatkola |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
382 |
2:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 13.39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 13.40.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 800m Vapaauinti T16, N 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
486 |
10:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:04.26 |
(+12.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
444 |
10:35.19 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Malmelin |
2009 |
Nokian Pyry |
|
427 |
10:43.36 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
425 |
10:44.60 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
407 |
10:53.80 |
+37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
377 |
11:10.63 |
+54.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:56.11 |
(+14.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Tawast |
2009 |
Simmis Grani |
|
368 |
11:16.26 |
+59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
358 |
11:22.23 |
+1:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
348 |
11:28.71 |
+1:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pipsa Männistö |
2009 |
Vanders |
|
347 |
11:29.44 |
+1:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
300 |
12:04.15 |
+1:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 16.55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 800m Vapaauinti T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Päivi Steffen |
1971 |
ORCA Helsinki |
|
307 |
11:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 11:53.59 |
(+5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 16.55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 16.55.28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Selkäuinti P10, P12, P14, P16, M 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
156 |
44.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.16 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivan Logvin |
2012 |
Vanders |
|
137 |
46.55 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.77 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
126 |
47.80 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.62 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
117 |
49.06 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.39 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Cherikov |
2013 |
Vanders |
|
109 |
50.13 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.88 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
105 |
50.79 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.22 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liam Conniffe |
2013 |
Vanders |
|
101 |
51.49 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.84 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Vincent Valentin Sjöström |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
89 |
53.57 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.52 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arseni Borouhhin |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
80 |
55.62 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.38 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Semuel Perov |
2012 |
Cetus Espoo |
|
75 |
56.80 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.96 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Samba Jallow |
2013 |
Vanders |
|
73 |
57.25 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.68 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Liikkanen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
72 |
57.59 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.54 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aapo Heikkinen |
2012 |
Vanders |
|
72 |
57.65 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.47 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maxim Shorkhov |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
59 |
1:01.47 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.61 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Niki Rämä |
2014 |
Cetus Espoo |
|
57 |
1:02.02 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Helin |
2013 |
Cetus Espoo |
|
56 |
1:02.66 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.28 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Max Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
|
37 |
1:11.46 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.65 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Selkäuinti P10, P12, P14, P16, M 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
251 |
38.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.09 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
215 |
40.05 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.94 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
188 |
41.83 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.57 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
173 |
43.05 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.66 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
168 |
43.48 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.90 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
167 |
43.54 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.19 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
|
153 |
44.82 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.23 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teemu Hanninen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
129 |
47.44 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.33 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
|
128 |
47.50 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.24 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasimir Patosaari |
2011 |
Vanders |
|
121 |
48.45 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Timur Seksenov |
2011 |
Vanders |
|
119 |
48.76 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.89 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
|
116 |
49.09 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.28 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Vanders |
|
109 |
50.22 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.96 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Petr Seviev |
2010 |
Vanders |
|
106 |
50.71 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.92 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
98 |
51.90 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.44 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Klingberg |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
89 |
53.67 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.69 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tapio Husu |
2010 |
Race Club Sveitsi |
|
81 |
55.39 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.83 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
|
72 |
57.65 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.96 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aleksi Aakala |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
64 |
59.70 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.66 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Selkäuinti P10, P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
355 |
33.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
331 |
34.69 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sasu Koivunen |
2008 |
Octopus Lohja |
|
259 |
37.61 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
259 |
37.62 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.33 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Artur Hakala |
2009 |
Simmis Grani |
|
202 |
40.84 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.95 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
193 |
41.46 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.19 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
162 |
43.97 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.49 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
133 |
46.92 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.60 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Miko Lehto |
2009 |
Race Club Sveitsi |
|
125 |
47.97 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Radin Zare |
2009 |
Vanders |
|
119 |
48.76 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.93 |
(-6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Selkäuinti P10, P12, P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
|
475 |
30.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 17.06.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Selkäuinti T10, T12, T14, T16, N 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Koljonen |
2012 |
Vanders |
|
269 |
41.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.42 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
|
205 |
45.75 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.01 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
204 |
45.80 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.17 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anete Niilo |
2012 |
Vanders |
|
174 |
48.28 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
|
166 |
49.07 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.27 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
|
164 |
49.25 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.12 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
154 |
50.26 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.44 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Vanders |
|
151 |
50.61 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.50 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
148 |
50.95 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.10 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
|
147 |
51.07 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.59 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elli Suvanto |
2013 |
Vanders |
|
135 |
52.54 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
132 |
52.93 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.20 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
130 |
53.25 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.02 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Molly Enroth |
2012 |
Cetus Espoo |
|
127 |
53.62 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aliza Multanen |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
125 |
53.86 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.30 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saimi Toivanen |
2012 |
Vanders |
|
118 |
54.88 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.17 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lilli Rugemalira |
2014 |
Uimahyppyseura Tiirat |
|
115 |
55.48 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia Helmi Rynty |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
114 |
55.54 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.71 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
|
113 |
55.80 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.10 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mila Wennström |
2013 |
Vanders |
|
108 |
56.64 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilda Karvonen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
|
106 |
56.88 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.32 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Race Club Sveitsi |
|
105 |
57.15 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.17 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
100 |
58.00 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.43 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
93 |
59.34 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.22 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Katriina Simanen |
2012 |
Vanders |
|
92 |
59.73 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elsi Martikainen |
2013 |
Cetus Espoo |
|
76 |
1:03.58 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.06 |
(-10.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linnea Niinistö |
2013 |
Vanders |
|
66 |
1:06.67 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Susan Hirtentreu |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
66 |
1:06.75 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Selkäuinti T10, T12, T14, T16, N 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
377 |
37.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.88 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melania Smirnova |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
318 |
39.50 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.85 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
|
291 |
40.67 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.17 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
285 |
40.96 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
|
275 |
41.46 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.16 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
265 |
41.98 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.90 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
257 |
42.43 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.29 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
|
248 |
42.92 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.58 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
|
238 |
43.48 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.96 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
|
228 |
44.16 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.70 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
|
226 |
44.24 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.49 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Meri Pöyhönen |
2011 |
Vanders |
|
211 |
45.31 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alessandra Carranza |
2010 |
Simmis Grani |
|
187 |
47.13 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.15 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
182 |
47.53 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.80 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
178 |
47.89 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.20 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Diana Selehov |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
172 |
48.44 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.95 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erin Fyhr |
2010 |
Vanders |
|
166 |
49.04 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.58 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
|
165 |
49.16 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.79 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amanda Stenberg |
2010 |
Vanders |
|
149 |
50.81 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Julia Reinikka |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
144 |
51.47 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.44 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amanda Kokkinen |
2011 |
Race Club Sveitsi |
|
136 |
52.40 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.32 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
|
127 |
53.67 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.38 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hertta Toivonen |
2011 |
Vanders |
|
126 |
53.73 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.84 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Paivi Sharma |
2010 |
Vanders |
|
113 |
55.78 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.50 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alina Uotinen |
2011 |
Vanders |
|
76 |
1:03.46 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Selkäuinti T10, T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
|
428 |
35.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
335 |
38.83 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.26 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
270 |
41.74 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.76 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
|
239 |
43.44 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iiris Tuukkanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
205 |
45.70 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.86 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Selkäuinti T10, T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
430 |
35.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Selkäuinti T10, T12, T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Nevanko |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
368 |
37.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
338 |
38.72 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 17.23.21 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antoni Ushakov |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
148 |
39.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.23 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
123 |
42.03 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.96 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jooa Hotanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
122 |
42.12 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.62 |
(-8.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
99 |
45.15 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.71 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Vincent Valentin Sjöström |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
87 |
47.06 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.69 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristian Cherikov |
2013 |
Vanders |
|
76 |
49.25 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samba Jallow |
2013 |
Vanders |
|
74 |
49.64 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.38 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
|
64 |
52.16 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.60 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aapo Heikkinen |
2012 |
Vanders |
|
58 |
53.78 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.13 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksanteri Asikainen |
2012 |
Vanders |
|
58 |
53.92 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Conniffe |
2013 |
Vanders |
|
53 |
55.64 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arseni Borouhhin |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
52 |
55.92 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.62 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Semuel Perov |
2012 |
Cetus Espoo |
|
49 |
56.93 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maxim Shorkhov |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
42 |
59.75 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.20 |
(+6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eemeli Siivonen |
2012 |
Vanders |
|
42 |
59.88 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilho Lindroth |
2014 |
Vanders |
|
41 |
1:00.22 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Helin |
2013 |
Cetus Espoo |
|
27 |
1:08.96 |
+29.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.53 |
(+6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ivan Logvin |
2012 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
253 |
33.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
245 |
33.40 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
244 |
33.44 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Ådahl |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
191 |
36.30 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.16 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
172 |
37.59 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.12 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
171 |
37.60 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.81 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
164 |
38.17 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.81 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
|
161 |
38.40 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.65 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
|
148 |
39.48 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.37 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
140 |
40.24 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
128 |
41.47 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.58 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasimir Patosaari |
2011 |
Vanders |
|
121 |
42.20 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.81 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Urho Tauro |
2011 |
Vanders |
|
118 |
42.58 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Teemu Hanninen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
118 |
42.60 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.66 |
(-7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jan Ulander |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
116 |
42.83 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.42 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Pirskanen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
115 |
42.94 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eemil Halonen |
2010 |
Vanders |
|
106 |
44.06 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tapio Husu |
2010 |
Race Club Sveitsi |
|
100 |
45.04 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.70 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
88 |
46.98 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.57 |
(-9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aleksi Aakala |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
80 |
48.45 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Petr Seviev |
2010 |
Vanders |
|
69 |
50.92 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
372 |
29.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
361 |
29.34 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Manskinen |
2008 |
Heinolan Isku |
|
359 |
29.42 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
|
334 |
30.12 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sasu Koivunen |
2008 |
Octopus Lohja |
|
283 |
31.84 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Hartman |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
221 |
34.58 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.40 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
185 |
36.67 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Radin Zare |
2009 |
Vanders |
|
113 |
43.16 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.33 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
94 |
45.84 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.21 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miko Lehto |
2009 |
Race Club Sveitsi |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
|
480 |
26.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.99 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
|
403 |
28.30 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
315 |
30.71 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
|
285 |
31.77 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Vapaauinti P10, P12, P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Alpola |
1953 |
ORCA Helsinki |
|
141 |
40.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 17.34.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Suominen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
242 |
37.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
215 |
39.48 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.45 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
193 |
40.89 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stella Vilkman |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
162 |
43.40 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.83 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
139 |
45.62 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.81 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anete Niilo |
2012 |
Vanders |
|
136 |
45.93 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.14 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saimi Toivanen |
2012 |
Vanders |
|
135 |
46.06 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.27 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
134 |
46.25 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.86 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
125 |
47.24 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.61 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mila Wennström |
2013 |
Vanders |
|
124 |
47.36 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.45 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Vanders |
|
112 |
49.01 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.99 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Race Club Sveitsi |
|
111 |
49.11 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.68 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iisa Antila |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
110 |
49.36 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.23 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katriina Simanen |
2012 |
Vanders |
|
103 |
50.45 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.73 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilli Rugemalira |
2014 |
Uimahyppyseura Tiirat |
|
100 |
50.88 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elli Suvanto |
2013 |
Vanders |
|
97 |
51.48 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.61 |
(+6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aliza Multanen |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
|
94 |
51.97 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.14 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia Helmi Rynty |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
88 |
53.13 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.74 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matilda Karvonen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
|
85 |
53.83 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.47 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsi Martikainen |
2013 |
Cetus Espoo |
|
62 |
59.67 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.34 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aino Lintunen |
2013 |
Vanders |
|
58 |
1:00.84 |
+22.88 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linnea Lehesmaa |
2013 |
Vanders |
|
51 |
1:03.47 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Linnea Niinistö |
2013 |
Vanders |
|
49 |
1:04.33 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aada Paakkinen |
2013 |
Vanders |
|
33 |
1:13.61 |
+35.65 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Susan Hirtentreu |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
29 |
1:16.73 |
+38.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.06 |
(+17.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aimi Merenkivi |
2014 |
Vanders |
|
29 |
1:16.84 |
+38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
357 |
33.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saara Viinikainen |
2010 |
Vanders |
|
342 |
33.84 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.16 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
297 |
35.44 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
284 |
35.97 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
|
274 |
36.42 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.94 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
254 |
37.35 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
|
251 |
37.49 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.11 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
|
247 |
37.72 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.95 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
|
229 |
38.65 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.45 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
|
229 |
38.66 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
|
221 |
39.15 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.22 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
217 |
39.34 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
213 |
39.59 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.71 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
|
204 |
40.18 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.68 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erin Fyhr |
2010 |
Vanders |
|
198 |
40.56 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alessandra Carranza |
2010 |
Simmis Grani |
|
185 |
41.50 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.91 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
184 |
41.58 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.87 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Meri Pöyhönen |
2011 |
Vanders |
|
184 |
41.61 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tamina Weißenborn |
2011 |
Vanders |
|
176 |
42.18 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.82 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
174 |
42.39 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.95 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
169 |
42.73 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.29 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hertta Toivonen |
2011 |
Vanders |
|
166 |
43.00 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Julia Reinikka |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
165 |
43.10 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.36 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
156 |
43.97 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.39 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
135 |
46.12 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.55 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
129 |
46.77 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.46 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amanda Kokkinen |
2011 |
Race Club Sveitsi |
|
121 |
47.84 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.50 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Amanda Stenberg |
2010 |
Vanders |
|
113 |
48.90 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.81 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iina Valentina Heilala |
2010 |
Vanders |
|
106 |
49.90 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alina Uotinen |
2011 |
Vanders |
|
89 |
52.83 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Paivi Sharma |
2010 |
Vanders |
|
79 |
55.12 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.96 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
514 |
29.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
488 |
30.05 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
395 |
32.26 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
|
393 |
32.29 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
|
369 |
32.98 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Chukhlebova |
2008 |
Haminan Uimaseura |
|
287 |
35.85 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sana Kanerva |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
257 |
37.19 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carolyn Rusanen |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Venla Husu |
2009 |
Race Club Sveitsi |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
538 |
29.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
467 |
30.49 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
453 |
30.81 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Rokkanen |
2007 |
Simmis Grani |
|
429 |
31.38 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Vapaauinti T10, T12, T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
452 |
30.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Päivi Steffen |
1971 |
ORCA Helsinki |
|
383 |
32.59 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 17.51.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Perhosuinti P12, P14, P16, M 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
217 |
1:22.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.83 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
183 |
1:27.04 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.70 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
119 |
1:40.55 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Perhosuinti P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
345 |
1:10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.74 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
288 |
1:14.92 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.91 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
277 |
1:15.86 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.51 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
|
232 |
1:20.55 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.71 |
(-6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
217 |
1:22.30 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.70 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
|
168 |
1:29.54 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.14 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
129 |
1:37.95 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
110 |
1:43.15 |
+32.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.57 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Perhosuinti P12, P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
|
327 |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.60 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 17.54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 17.55.07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti T12, T14, T16, N 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
286 |
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.77 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
260 |
1:26.82 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.44 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
243 |
1:28.82 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.25 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
231 |
1:30.38 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.43 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
|
192 |
1:36.01 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.50 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
153 |
1:43.55 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.52 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
143 |
1:45.99 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
136 |
1:47.65 |
+23.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.65 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
387 |
1:16.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.32 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
271 |
1:25.69 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
193 |
1:35.93 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.01 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
185 |
1:37.26 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.47 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
|
445 |
1:12.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.68 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 18.01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 18.01.56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Rintauinti P12, P14, P16, M 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
204 |
1:36.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.75 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
197 |
1:37.71 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.49 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
195 |
1:37.94 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.06 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
|
136 |
1:50.55 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.64 |
(-8.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
121 |
1:54.95 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.97 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
|
110 |
1:58.71 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jooa Hotanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
107 |
1:59.61 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
107 |
1:59.71 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Klingberg |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
- |
|
Alex Ådahl |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 18.36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Rintauinti P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
395 |
1:17.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.68 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
371 |
1:19.15 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.54 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
351 |
1:20.61 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
341 |
1:21.37 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.70 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
304 |
1:24.55 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.37 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
199 |
1:37.35 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.36 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oleg Vladimirov |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
195 |
1:38.06 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.30 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
92 |
2:05.91 |
+48.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.26 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 18.36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Rintauinti P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
|
371 |
1:19.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.91 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
243 |
1:31.13 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.12 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 18.36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Rintauinti P12, P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
|
478 |
1:12.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
|
388 |
1:17.96 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.62 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 18.36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 18.36.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Rintauinti T12, T14, T16, N 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
323 |
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.25 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
312 |
1:34.53 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.74 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
309 |
1:34.84 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.13 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kädli Niilo |
2010 |
Vanders |
|
291 |
1:36.72 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.81 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
245 |
1:42.42 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.76 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
|
242 |
1:42.79 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.21 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
|
226 |
1:45.21 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.68 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
218 |
1:46.45 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.14 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
207 |
1:48.30 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.51 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
204 |
1:48.77 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.80 |
(-11.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Forss |
2010 |
Simmis Grani |
|
197 |
1:50.18 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.15 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
195 |
1:50.57 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.95 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sanni Arvonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
192 |
1:50.98 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.56 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
|
188 |
1:51.80 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.48 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
|
185 |
1:52.35 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.35 |
(+5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
176 |
1:54.30 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.98 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
|
174 |
1:54.78 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.20 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
173 |
1:55.04 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.73 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erin Fyhr |
2010 |
Vanders |
|
171 |
1:55.49 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.26 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
|
169 |
1:55.86 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
|
160 |
1:58.10 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.83 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
|
151 |
2:00.25 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.36 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Stella Vilkman |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
133 |
2:05.34 |
+31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
125 |
2:08.03 |
+34.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.46 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
123 |
2:08.69 |
+35.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.64 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tamina Weißenborn |
2011 |
Vanders |
|
117 |
2:10.79 |
+37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 18.53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Rintauinti T12, T14, T16, N 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
441 |
1:24.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.15 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
306 |
1:35.13 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.69 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
302 |
1:35.57 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.67 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
287 |
1:37.12 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.65 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
258 |
1:40.63 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.80 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nuppu Rehell |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
242 |
1:42.80 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.67 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iiris Tuukkanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
156 |
1:58.88 |
+34.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.53 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 18.53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Rintauinti T12, T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
465 |
1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.68 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
|
390 |
1:27.71 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.18 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
381 |
1:28.44 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.30 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Rokkanen |
2007 |
Simmis Grani |
|
241 |
1:42.96 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.09 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katariina Tuominen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 18.53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Rintauinti T12, T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kreetta Uusitalo |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
477 |
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.78 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
381 |
1:28.45 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 18.53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 18.53.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti P14, P16, M 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
403 |
2:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.68 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
397 |
2:18.77 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.04 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
|
373 |
2:21.62 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.61 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
297 |
2:32.73 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.44 |
(-9.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
|
222 |
2:48.23 |
+30.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.78 |
(-8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Timur Seksenov |
2011 |
Vanders |
|
176 |
3:01.87 |
+43.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.43 |
(-12.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
147 |
3:13.04 |
+55.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.53 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
144 |
3:14.55 |
+56.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
|
129 |
3:21.67 |
+1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Lipiäinen |
2011 |
Vanders |
|
123 |
3:24.70 |
+1:06.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.27 |
(-8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 19.03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
440 |
2:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.48 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
324 |
2:28.42 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.00 |
(-7.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 19.03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti P14, P16, M 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
456 |
2:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.42 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Alpola |
1953 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 19.03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 19.03.55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
09 04 2022 - 09 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Vapaauinti T14, T16, N 14 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
457 |
2:26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.63 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
|
416 |
2:31.29 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.83 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
374 |
2:36.71 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.51 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liina Kuoppala |
2010 |
Vanders |
|
353 |
2:39.84 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pipsa Männistö |
2009 |
Vanders |
|
333 |
2:42.99 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.90 |
(-7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
331 |
2:43.22 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.10 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saara Viinikainen |
2010 |
Vanders |
|
317 |
2:45.62 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.62 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
|
307 |
2:47.35 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.02 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
288 |
2:50.96 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.35 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
268 |
2:55.02 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.02 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
259 |
2:57.10 |
+30.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.23 |
(+11.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
|
252 |
2:58.77 |
+32.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.96 |
(-14.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Diana Selehov |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
252 |
2:58.80 |
+32.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.22 |
(-17.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anni Koljonen |
2012 |
Vanders |
|
210 |
3:10.02 |
+43.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.56 |
(-12.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
208 |
3:10.67 |
+44.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.52 |
(+8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
|
190 |
3:16.21 |
+49.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.47 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
172 |
3:23.08 |
+56.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.86 |
(-7.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
|
164 |
3:26.32 |
+59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 19.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Vapaauinti T14, T16, N 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
560 |
2:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.28 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
500 |
2:22.31 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.16 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 19.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Vapaauinti T14, T16, N 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
453 |
2:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.77 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.4.2022 19.18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-04-2022 19.18.36 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|