Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Bröstsim Flickor E - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
57.13 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Carlsvärd |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
50.41 |
|
|
|
|
|
|
Eira Delkertz |
2012 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
Louise Engström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
44.43 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Forsberg |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
43.95 |
|
|
|
|
|
|
Mira Hårding-Nordkvist |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
55.21 |
|
|
|
|
|
|
Valentina Isakovic |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
54.80 |
|
|
|
|
|
|
Vera Koskenniemi |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
52.73 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Lerne |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
48.44 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Lidholm |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
52.94 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Liu Nilsson |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
52.02 |
|
|
|
|
|
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
51.28 |
|
|
|
|
|
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
48.25 |
|
|
|
|
|
|
Leontine Olsson |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
54.73 |
|
|
|
|
|
|
Tyra Sandberg |
2011 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
Svea Schlüter Patriksson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
51.94 |
|
|
|
|
|
|
Leandra Sharpe Lyrestam |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
45.43 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Skoglund |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
53.13 |
|
|
|
|
|
|
Heidi Slotte |
2011 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:00.91 |
|
|
|
|
|
|
Oda Spillberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
53.62 |
|
|
|
|
|
|
Daniella Ter Alhazin |
2013 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Maja Ter Alhazin |
2011 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
53.50 |
|
|
|
|
|
|
Lisa Vestin |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
56.79 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Wahlén |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Amanda Wallman |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
54.43 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Åsberg |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 10:20:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Pojkar D - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Forsberg |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:26.20 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:27.79 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:29.34 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:30.16 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yngve Järgenstedt |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:35.10 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frank Jilkén |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:36.25 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Bruhn |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:37.23 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Kvist |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:43.55 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:43.94 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Einar Rutberg |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:44.43 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amos Svenns |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:45.54 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Thisner |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:47.17 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vicente Lucero |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:49.70 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Theo Aster |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:50.74 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Stahlhut |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:09.80 |
+43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eric Björkholm |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 10:45:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 10:45:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor E - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ellie Andreasson |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
47.76 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Carlsvärd |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
53.84 |
|
|
|
|
|
|
Louise Engström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
43.71 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Forsberg |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
49.71 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Forsberg |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
54.66 |
|
|
|
|
|
|
Valentina Isakovic |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
49.03 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Lerne |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
41.10 |
|
|
|
|
|
|
Novelia Lexell Lindqvist |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
47.21 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Liu Nilsson |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
53.04 |
|
|
|
|
|
|
Lydia Löfstrand |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50.84 |
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
40.87 |
|
|
|
|
|
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
45.49 |
|
|
|
|
|
|
Leontine Olsson |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
54.84 |
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
46.84 |
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
43.08 |
|
|
|
|
|
|
Leandra Sharpe Lyrestam |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
43.09 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Skoglund |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
Heidi Slotte |
2011 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
59.80 |
|
|
|
|
|
|
Oda Spillberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
48.82 |
|
|
|
|
|
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
48.81 |
|
|
|
|
|
|
Elin Tärndal |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
51.28 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Wallner |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.58 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Åsberg |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
Stella Österman |
2010 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 11:05:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar E - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
36.94 |
|
|
|
|
|
|
Felix Askerö |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Elias Bensadoun |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
56.49 |
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
50.96 |
|
|
|
|
|
|
Leonard Burström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
48.60 |
|
|
|
|
|
|
Noah Concilio Hansson |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
45.36 |
|
|
|
|
|
|
Karl Ekberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Philip Erlandsson |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
52.39 |
|
|
|
|
|
|
Einar Eskilsson Frank |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
47.03 |
|
|
|
|
|
|
Daniel Fihlman |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Truls Forsgren |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
44.28 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
45.21 |
|
|
|
|
|
|
Viktor Jungner |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
46.78 |
|
|
|
|
|
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
36.77 |
|
|
|
|
|
|
Wilton Lundqvist |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
51.97 |
|
|
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
40.38 |
|
|
|
|
|
|
Henry Svenarud |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
48.16 |
|
|
|
|
|
|
Jacob Thomsen |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
53.58 |
|
|
|
|
|
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
48.61 |
|
|
|
|
|
|
Samuel Witt-Hjorth |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
46.30 |
|
|
|
|
|
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 11:11:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Frisim Flickor E - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ellie Andreasson |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
40.12 |
|
|
|
|
|
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
40.55 |
|
|
|
|
|
|
Eira Delkertz |
2012 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
55.28 |
|
|
|
|
|
|
Louise Engström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
35.25 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Forsberg |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
39.56 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Forsberg |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
55.93 |
|
|
|
|
|
|
Mira Hårding-Nordkvist |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
51.14 |
|
|
|
|
|
|
Valentina Isakovic |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
43.93 |
|
|
|
|
|
|
Lina Korventie |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Vera Koskenniemi |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Astrid Lerne |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
35.07 |
|
|
|
|
|
|
Novelia Lexell Lindqvist |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
43.25 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Lidholm |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Emilia Liu Nilsson |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
42.11 |
|
|
|
|
|
|
Lydia Löfstrand |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
53.10 |
|
|
|
|
|
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
37.63 |
|
|
|
|
|
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
39.28 |
|
|
|
|
|
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
37.63 |
|
|
|
|
|
|
Leontine Olsson |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
42.64 |
|
|
|
|
|
|
Clara Sartor |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
39.64 |
|
|
|
|
|
|
Svea Schlüter Patriksson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
46.09 |
|
|
|
|
|
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
38.32 |
|
|
|
|
|
|
Leandra Sharpe Lyrestam |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
54.20 |
|
|
|
|
|
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
37.62 |
|
|
|
|
|
|
Sofia Skoglund |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
57.22 |
|
|
|
|
|
|
Oda Spillberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
41.08 |
|
|
|
|
|
|
Daniella Ter Alhazin |
2013 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
54.10 |
|
|
|
|
|
|
Maja Ter Alhazin |
2011 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
49.16 |
|
|
|
|
|
|
Elin Tärndal |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
48.83 |
|
|
|
|
|
|
Lisa Vestin |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
55.01 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Wahlén |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
40.18 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Wallman |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
44.57 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Wallner |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
36.94 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Åsberg |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
58.34 |
|
|
|
|
|
|
Stella Österman |
2010 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 12:32:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Frisim Pojkar E - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
34.70 |
|
|
|
|
|
|
Felix Askerö |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
42.04 |
|
|
|
|
|
|
Marcus Asplund |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
40.28 |
|
|
|
|
|
|
Carl Björkholm |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
42.76 |
|
|
|
|
|
|
Lucas Björksten |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Matteus Brandt |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
59.56 |
|
|
|
|
|
|
Carl Bremberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
53.02 |
|
|
|
|
|
|
Leonard Burström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
39.19 |
|
|
|
|
|
|
Noah Concilio Hansson |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
36.24 |
|
|
|
|
|
|
Karl Ekberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
40.92 |
|
|
|
|
|
|
Einar Eskilsson Frank |
2011 |
Danderyd Simklubb |
|
|
40.77 |
|
|
|
|
|
|
Daniel Fihlman |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
50.46 |
|
|
|
|
|
|
Kasper Florczyk |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
39.22 |
|
|
|
|
|
|
Truls Forsgren |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
43.61 |
|
|
|
|
|
|
William Földvary-Nagy |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
38.77 |
|
|
|
|
|
|
Douglas Hanikat |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
51.00 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
36.33 |
|
|
|
|
|
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.41 |
|
|
|
|
|
|
Johan Lindblad |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
45.21 |
|
|
|
|
|
|
Didrik Lindgren |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
36.32 |
|
|
|
|
|
|
Wilton Lundqvist |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
45.62 |
|
|
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
33.81 |
|
|
|
|
|
|
Malcom Romell |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:09.31 |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Sedman |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
44.06 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Sundberg Rahm |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Henry Svenarud |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Ian Svenarud |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
45.54 |
|
|
|
|
|
|
Malte Söderberg |
2010 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
44.38 |
|
|
|
|
|
|
Jacob Thomsen |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
44.87 |
|
|
|
|
|
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
44.50 |
|
|
|
|
|
|
Samuel Witt-Hjorth |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
48.46 |
|
|
|
|
|
|
Cesar Önnesjö |
2010 |
Danderyd Simklubb |
|
|
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 12:32:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Flickor D 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:04.26 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:05.00 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Roos |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:07.14 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:08.95 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Nyman |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:11.61 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:11.92 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:11.97 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:12.72 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:14.65 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:15.58 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Wellsmo Månsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:15.59 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:18.85 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:19.38 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lova Saari |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:19.73 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:20.02 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:20.12 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hedda Revsäter |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:23.06 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilda Götesson-Scherman |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:27.49 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:27.52 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Aasvold |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:28.33 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Naomi Chijioke |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:28.80 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebecca Palmqvist |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:29.17 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nova Galliger |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:29.44 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tuva Hodneland |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:31.80 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hanna Sundström |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:34.34 |
+30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linn Berggren |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:36.68 |
+32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Svea Österling |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:37.10 |
+33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hedda Lindgren |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:37.27 |
+33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maja Sand |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:40.10 |
+36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Stella Touma |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:51.96 |
+48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viola Thulin |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petra Ristic |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnéa Enberg |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 12:39:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 12:39:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Frisim Damer A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:03.45 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:03.81 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:04.34 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:05.00 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:05.97 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.30 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:06.43 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.87 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:06.87 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.21 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tuva Jervaeus |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:07.33 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:07.50 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.77 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.82 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:09.00 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:09.72 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.78 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:09.79 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:09.85 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tyra Berglin |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:10.16 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.56 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:10.67 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:10.81 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:11.46 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Maria Olympia Rosenqvi |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:11.90 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ella Pahlén |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:12.09 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:12.70 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:13.29 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:13.70 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Hedvig Lindegren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:15.33 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Olivia Jakobs Hanefors |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:16.37 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ellen Johansson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:18.30 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:22.31 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Linnea Elmström |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:25.47 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Moa Hansen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:26.80 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nike Dahlberg Sandlin |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:29.03 |
+26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lovisa Stenport |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:33.35 |
+31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Tuba Caliskan |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:35.14 |
+32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Stina Nygren |
2008 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:38.39 |
+36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kajsa Schlüter Patriksson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:57.54 |
+55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovisa Englund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 16:18:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Frisim Damer A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Lundberg |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:00.74 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:02.29 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:02.79 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:02.85 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:03.40 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:03.78 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:04.30 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:05.67 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:07.10 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ebba Gradevik-Laurell |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:07.85 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Midby |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:07.97 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:08.45 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:08.71 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:09.11 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:09.17 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tuva Wiktor Jarefors |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:20.76 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 16:18:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Frisim Damer A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:01.21 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Nilsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:02.11 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:03.69 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:05.77 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 16:18:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 16:18:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
56.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
59.34 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
59.64 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:01.14 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:01.90 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:02.00 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:02.28 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.69 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:03.26 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Löwenborg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:03.32 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:03.72 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Bäckström |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:04.64 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Nättinen |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:04.66 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arsenij Gojs |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:06.29 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:06.35 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:06.38 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Hung |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:08.20 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hugo Krogstad |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:08.21 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Max Hedin |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:08.28 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:09.17 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:09.70 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Albert Sharpe |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:10.00 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christian Ghose |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:10.42 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:10.70 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:17.78 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
oscar Kessling |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:30.90 |
+34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Daniel Khaytan |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:33.99 |
+37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Hedqvist Segelman |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 16:43:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
55.85 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
56.23 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
58.51 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
58.57 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
58.63 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
58.65 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
58.70 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
59.70 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:00.06 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dominic Calgar Lindin |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:00.39 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:00.55 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Hansson |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:01.44 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elijas Eriksson |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:03.26 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lucas Samuelsson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:03.43 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christopher Brown |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:03.81 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:05.88 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:06.67 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simon Blom |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:15.60 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Garheden |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:23.00 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 16:43:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Herrar A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
55.18 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
56.16 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
56.89 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyd Simklubb |
|
|
57.87 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noa Sigfelt |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:00.10 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:01.71 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Edenberg |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:02.75 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 16:43:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 16:44:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eline Finne |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:45.39 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:54.03 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:58.29 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:07.68 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
3:12.20 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Chanel Matilainen |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:14.97 |
+30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
3:20.18 |
+35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellinor Fernström |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
3:48.73 |
+1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 16:53:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evelina Zellhann |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 16:53:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Nygren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:10.24 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 16:53:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 16:53:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Bröstsim Herrar A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:44.85 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ture Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
3:40.76 |
+1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vladislav Mashkov |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 16:58:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Bröstsim Herrar A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 16:58:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Bröstsim Herrar A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:33.39 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 16:58:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 16:58:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Damer A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:29.93 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:35.92 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:36.16 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:39.16 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:39.88 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:40.10 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:40.14 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:42.54 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:44.42 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:44.72 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:45.92 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 17:05:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Damer A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:42.13 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 17:05:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 17:05:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:16.16 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:17.02 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:19.96 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:22.85 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 17:12:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Bäckström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:13.36 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:14.10 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:20.21 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 17:12:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:08.91 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 17:12:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 17:13:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.79 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.06 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.12 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Lindblom |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:14.51 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:15.67 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 17:18:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Harper |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:03.98 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elijas Eriksson |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:06.54 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:08.52 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Svante Schlüter Patriksson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:10.24 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:12.18 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:19.25 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Blom |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:21.31 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 17:18:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
59.93 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
59.98 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:00.24 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:02.47 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:05.74 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 17:18:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 17:18:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Frisim Damer A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:18.13 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:18.18 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:18.27 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:23.50 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:24.89 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:28.39 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elina Rodemar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:38.01 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Brunn |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:40.33 |
+27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:41.03 |
+28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
2:44.30 |
+31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Jakobs Hanefors |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:50.06 |
+37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
2:55.86 |
+43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 17:43:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Frisim Damer A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:20.84 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:23.54 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:23.92 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evelina Zellhann |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:44.92 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 17:43:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Frisim Damer A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Nilsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:16.12 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:18.74 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:23.66 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:29.51 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Nygren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:32.52 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:33.67 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 17:43:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 17:48:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Frisim Herrar A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:17.09 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:28.42 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Bäckström |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:30.15 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:31.79 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:35.73 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vladislav Mashkov |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
3:04.28 |
+47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 17:50:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Frisim Herrar A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Love Sigfelt |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:05.34 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:06.59 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:09.97 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:19.03 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 17:50:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Frisim Herrar A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:06.50 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noa Sigfelt |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:15.70 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 17:50:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 17:51:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Bröstsim Damer A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eline Finne |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:18.92 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:19.67 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:19.83 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:20.10 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:20.47 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:23.83 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:24.48 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:27.65 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:28.40 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:28.44 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:29.01 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:29.85 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.86 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Maria Olympia Rosenqvi |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:31.12 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:32.69 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:33.14 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Natalie Wahlström |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:37.98 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:38.32 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Johansson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:40.25 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hedvig Lindegren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:40.96 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nike Dahlberg Sandlin |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:45.46 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ellinor Fernström |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:46.06 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Stina Nygren |
2008 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:52.23 |
+34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Moa Hansen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:53.23 |
+35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ariana Lam Grgicevic |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
2:02.11 |
+44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lovisa Stenport |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
2:11.78 |
+54.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kajsa Schlüter Patriksson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:13.79 |
+56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tuba Caliskan |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:20.76 |
+1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Isse Camberving |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:21.32 |
+1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Bröstsim Damer A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:25.18 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Midby |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:29.82 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva Wiktor Jarefors |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:46.69 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Bröstsim Damer A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:03:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 18:03:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:15.02 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:17.19 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:17.36 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:22.58 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:26.45 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Ghose |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:27.60 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Nättinen |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:27.86 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:30.90 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:32.41 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Bäckström |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:34.92 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Khaytan |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:41.55 |
+28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ture Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:47.92 |
+35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Hung |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:12:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.82 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:12.53 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:13.35 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:13.62 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Hansson |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:13.90 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:15.58 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:19.40 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Samuelsson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:21.34 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christopher Brown |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:21.70 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:27.50 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Garheden |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:12:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Bröstsim Herrar A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:07.96 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:10.97 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Edenberg |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:17.79 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:12:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 18:12:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Ryggsim Damer A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:13.38 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:13.63 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:15.04 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:15.55 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:16.83 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:17.35 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:18.11 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:18.34 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:19.54 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:20.44 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Pahlén |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:23.53 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:25.60 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:28.14 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Johansson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:29.69 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Jakobs Hanefors |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:34.13 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Natalie Wahlström |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:34.54 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lovisa Englund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:50.37 |
+42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tuba Caliskan |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:54.23 |
+46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:23:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Ryggsim Damer A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:11.59 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:13.57 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:14.94 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:14.97 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:15.63 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:16.05 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:18.96 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:23:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Ryggsim Damer A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:23:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 18:23:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Ryggsim Herrar A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.45 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.01 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Löwenborg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:10.74 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:11.21 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:15.17 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:16.14 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:18.31 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Hedin |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:19.75 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arsenij Gojs |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:21.40 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vladislav Mashkov |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:40.60 |
+36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Bergemalm |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:50.37 |
+46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
oscar Kessling |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:32:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Ryggsim Herrar A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:10.66 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christopher Brown |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:11.38 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:11.98 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Blom |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
1:25.31 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Garheden |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:28.92 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Harper |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dominic Calgar Lindin |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:32:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Ryggsim Herrar A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:03.96 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:10.24 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:32:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 18:33:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Fjärilsim Damer A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:34.60 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:43.12 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:53.76 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:58.18 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
3:23.16 |
+50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Fjärilsim Damer A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Fjärilsim Damer A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 18:37:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 200m Fjärilsim Herrar A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:59.88 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:40:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 200m Fjärilsim Herrar A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:40:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 18:41:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 200m Medley Damer A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eline Finne |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:36.22 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:39.88 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:44.16 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:44.61 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:44.79 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:44.94 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:47.61 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:51.65 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:51.66 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:52.57 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:53.87 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:55.31 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:58.91 |
+25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:05.45 |
+32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:07.05 |
+33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wilma Brunn |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
3:08.89 |
+35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Johansson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:11.91 |
+38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hedvig Lindegren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:12.50 |
+39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Jakobs Hanefors |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:16.80 |
+43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linnea Elmström |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
3:52.26 |
+1:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovisa Stenport |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:56:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 200m Medley Damer A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:52.10 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:56:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 200m Medley Damer A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Nygren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Norrgård |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:03.60 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 18:56:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 18:57:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Medley Herrar A, B, C 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:27.13 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:32.54 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:38.13 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:42.63 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:43.27 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Förborgen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:50.67 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:51.76 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:52.59 |
+26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Hung |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
2:53.68 |
+27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Hedin |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:53.93 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:14.37 |
+48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Khaytan |
2007 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 19:09:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Medley Herrar A, B, C 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:30.15 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:30.34 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Svante Schlüter Patriksson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
2:41.48 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:46.55 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Love Sigfelt |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 19:09:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Medley Herrar A, B, C 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:19.54 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:37.84 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 19:09:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 19:09:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 4x100m Frisim Damer C, B-A 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
JS 007 |
15 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2007 |
AB9207 |
|
29.67 |
1:02.23 |
|
|
|
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Elmquist |
2007 |
AH2607 |
|
29.23 |
1:01.12 |
|
|
|
2:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Westberg |
2007 |
AC1207 |
|
29.49 |
1:02.63 |
|
|
|
3:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Larsson |
2007 |
AH2807 |
|
30.27 |
1:03.49 |
|
|
|
4:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SKK Lag 1 |
15 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
4:21.93 |
+12.46 |
|
|
|
|
Elise Karlsson |
2007 |
BA4607 |
|
31.10 |
1:06.74 |
|
|
|
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ofelia Öström |
2008 |
AO6808 |
|
31.24 |
1:06.89 |
|
|
|
2:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Brorson |
2008 |
AT8208 |
|
29.66 |
1:01.66 |
|
|
|
3:15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Säther |
2008 |
AZ7208 |
|
31.61 |
1:06.64 |
|
|
|
4:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danderyd Simklubb |
14 |
Danderyd Simklubb |
|
|
|
|
|
4:30.45 |
+20.98 |
|
|
|
|
Greta Bruzelius |
2008 |
BE9008 |
|
33.03 |
1:09.75 |
|
|
|
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
AU8208 |
|
31.65 |
1:06.76 |
|
|
|
2:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
AQ5208 |
|
32.13 |
1:07.33 |
|
|
|
3:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
BA2408 |
|
31.48 |
1:06.61 |
|
|
|
4:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Södertörns Simsällskap lag 3 |
15 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:34.58 |
+25.11 |
|
|
|
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
BF5407 |
|
33.32 |
1:09.45 |
|
|
|
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmine Musaji |
2008 |
AO7808 |
|
32.57 |
1:09.33 |
|
|
|
2:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chanel Matilainen |
2007 |
BH6207 |
|
33.04 |
1:09.43 |
|
|
|
3:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Johanson |
2008 |
AL9608 |
|
31.78 |
1:06.37 |
|
|
|
4:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SKK Lag 2 |
15 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
4:36.32 |
+26.85 |
|
|
|
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
BI3407 |
|
32.98 |
1:09.73 |
|
|
|
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Borgman |
2008 |
AT4408 |
|
31.71 |
1:08.12 |
|
|
|
2:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Bystedt |
2007 |
AY2207 |
|
33.29 |
1:09.02 |
|
|
|
3:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Nilsson |
2008 |
BC7208 |
|
33.16 |
1:09.45 |
|
|
|
4:36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 3 |
15 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
4:52.37 |
+42.90 |
|
|
|
|
Tyra Berglin |
2007 |
BP2407 |
|
32.78 |
1:09.41 |
|
|
|
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Öhrman |
2007 |
BH3407 |
|
33.95 |
1:11.22 |
|
|
|
2:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Ekengren |
2008 |
AZ7608 |
|
35.77 |
1:17.60 |
|
|
|
3:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Björkholm |
2008 |
AD7408 |
|
35.89 |
1:14.14 |
|
|
|
4:52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Södertörns Simsällskap lag 4 |
15 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:00.33 |
+50.86 |
|
|
|
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
BJ4407 |
|
33.71 |
1:13.36 |
|
|
|
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Nora Hodneland |
2007 |
BJ5807 |
|
35.63 |
1:16.22 |
|
|
|
2:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Lande |
2007 |
AY4407 |
|
36.31 |
1:19.31 |
|
|
|
3:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Rodemar |
2007 |
BL6007 |
|
34.18 |
1:11.44 |
|
|
|
5:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 19:29:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 4x100m Frisim Damer C, B-A 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
JS 0406 |
18 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Louise Hertegren |
2004 |
AD0604 |
|
29.11 |
1:00.08 |
|
|
|
1:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Kinane |
2006 |
AC5406 |
|
29.37 |
1:01.51 |
|
|
|
2:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Wallin |
2006 |
AC6406 |
|
29.42 |
1:01.81 |
|
|
|
3:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Göthberg |
2004 |
AW4204 |
|
30.25 |
1:03.54 |
|
|
|
4:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 1 |
16 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
4:13.25 |
+6.31 |
|
|
|
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
AR8407 |
|
30.50 |
1:03.33 |
|
|
|
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
|
30.04 |
1:01.67 |
|
|
|
2:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Sandström |
2007 |
AB3207 |
|
30.06 |
1:03.33 |
|
|
|
3:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Bäckström |
2006 |
AH8806 |
|
30.37 |
1:04.92 |
|
|
|
4:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
20 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
4:16.28 |
+9.34 |
|
|
|
|
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
|
30.31 |
1:02.24 |
|
|
|
1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Lundberg |
2005 |
BR0405 |
|
30.04 |
1:01.44 |
|
|
|
2:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Jervaeus |
2008 |
BB1408 |
|
30.78 |
1:06.03 |
|
|
|
3:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Bergström |
2005 |
AU9605 |
|
31.29 |
1:06.57 |
|
|
|
4:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ösmo Simsällskap |
16 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:19.77 |
+12.83 |
|
|
|
|
Meja Thunvall |
2006 |
AG9206 |
|
30.98 |
1:04.06 |
|
|
|
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Lindberg |
2008 |
AF6608 |
|
32.02 |
1:06.58 |
|
|
|
2:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Audrey Glavas |
2008 |
AD8408 |
|
30.80 |
1:04.80 |
|
|
|
3:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Vesterlund |
2006 |
AA7606 |
|
30.35 |
1:04.33 |
|
|
|
4:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Södertörns Simsällskap |
17 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:25.22 |
+18.28 |
|
|
|
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
AO8207 |
|
30.40 |
1:03.94 |
|
|
|
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juni Stenbacka |
2007 |
AV7607 |
|
32.75 |
1:08.26 |
|
|
|
2:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Qvist |
2006 |
BR5406 |
|
30.00 |
1:04.98 |
|
|
|
3:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
BW4205 |
|
32.01 |
1:08.04 |
|
|
|
4:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tyresö Simsällskap lag 1 |
17 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:32.72 |
+25.78 |
|
|
|
|
Alicia Söderlind |
2005 |
AQ5805 |
|
28.89 |
1:00.68 |
|
|
|
1:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Brunn |
2007 |
BH4407 |
|
34.85 |
1:12.72 |
|
|
|
2:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Pahlén |
2007 |
AZ0407 |
|
33.67 |
1:11.40 |
|
|
|
3:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Bertoli |
2005 |
AW9405 |
|
32.51 |
1:07.92 |
|
|
|
4:32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Södertörns Simsällskap lag 2 |
20 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:40.42 |
+33.48 |
|
|
|
|
Natalie Nilsson |
2005 |
BV5205 |
|
31.73 |
1:08.49 |
|
|
|
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Nygren |
2003 |
BP3203 |
|
33.39 |
1:11.82 |
|
|
|
2:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliwia Lange |
2004 |
BS6604 |
|
32.88 |
1:10.05 |
|
|
|
3:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Norrgård |
2002 |
|
|
33.11 |
1:10.06 |
|
|
|
4:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Danderyd Simklubb lag 2 |
17 |
Danderyd Simklubb |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
BH1805 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
BO4406 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irma Ehrengren |
2005 |
BN9605 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Bonorden |
2005 |
AH5805 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyresö Simsällskap lag 2 |
17 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
AZ8207 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isse Camberving |
2008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Zellhann |
2005 |
BX4605 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Hansen |
2008 |
BH7008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 19:29:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 19:31:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 feb 2022 till den 19 feb 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 4x100m Frisim Herrar C, B-A 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SKK Lag 1 |
15 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
4:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bouchet |
2007 |
AO8707 |
|
28.70 |
59.32 |
|
|
|
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Axegård |
2008 |
AI1108 |
|
29.87 |
1:04.10 |
|
|
|
2:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Goulet |
2008 |
AB0708 |
|
29.71 |
1:03.37 |
|
|
|
3:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
AA8908 |
|
27.98 |
57.07 |
|
|
|
4:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
15 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
4:10.40 |
+6.54 |
|
|
|
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
AS3107 |
|
28.96 |
1:00.48 |
|
|
|
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Löwenborg |
2007 |
AS5107 |
|
29.72 |
1:03.37 |
|
|
|
2:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
AP0907 |
|
29.55 |
1:03.18 |
|
|
|
3:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Nättinen |
2007 |
AV1107 |
|
30.09 |
1:03.37 |
|
|
|
4:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyresö Simsällskap 1 |
15 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:26.12 |
+22.26 |
|
|
|
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
AK7308 |
|
29.71 |
1:02.35 |
|
|
|
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Förborgen |
2008 |
AF0708 |
|
32.70 |
1:09.68 |
|
|
|
2:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Isak Silebäck |
2007 |
AL1707 |
|
31.76 |
1:07.66 |
|
|
|
3:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Bäckström |
2008 |
AG8308 |
|
31.96 |
1:06.43 |
|
|
|
4:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Södertörns Simsällskap lag 3 |
17 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:36.03 |
+32.17 |
|
|
|
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
AC7707 |
|
30.26 |
1:05.05 |
|
|
|
1:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arsenij Gojs |
2007 |
BQ1907 |
|
31.43 |
1:06.41 |
|
|
|
2:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Garheden |
2005 |
BA0905 |
|
37.45 |
1:19.98 |
|
|
|
3:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moritz Karlsson |
2008 |
AC8908 |
|
30.00 |
1:04.59 |
|
|
|
4:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 19:42:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 4x100m Frisim Herrar C, B-A 16 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Södertörns Simsällskap |
20 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Fridh |
2002 |
AT3302 |
|
25.17 |
53.26 |
|
|
|
53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
|
25.96 |
54.22 |
|
|
|
1:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Storell |
2006 |
AL4106 |
|
25.98 |
54.18 |
|
|
|
2:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
AI1306 |
|
26.28 |
54.56 |
|
|
|
3:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
JS 457 |
18 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:43.79 |
+7.57 |
|
|
|
|
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
|
26.36 |
54.44 |
|
|
|
54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Israelsson |
2006 |
AK9706 |
|
26.32 |
55.34 |
|
|
|
1:49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Omberg |
2005 |
AZ8105 |
|
27.98 |
58.06 |
|
|
|
2:47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
|
26.49 |
55.95 |
|
|
|
3:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Södertörns Simsällskap lag 4 |
19 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:57.20 |
+20.98 |
|
|
|
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
AX0105 |
|
27.93 |
58.94 |
|
|
|
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Filip Hägglund |
2004 |
AV5304 |
|
28.73 |
1:01.02 |
|
|
|
1:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Noa Sigfelt |
2003 |
BR1303 |
|
28.30 |
1:00.23 |
|
|
|
3:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Ekman |
2004 |
AZ6904 |
|
26.49 |
57.01 |
|
|
|
3:57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
JS 005 |
17 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:01.65 |
+25.43 |
|
|
|
|
Oliver Harper |
2005 |
AD2705 |
|
28.52 |
59.23 |
|
|
|
59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Skantz |
2005 |
AE6705 |
|
28.34 |
58.88 |
|
|
|
1:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elijas Eriksson |
2005 |
AG6905 |
|
28.72 |
1:01.13 |
|
|
|
2:59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Hansson |
2005 |
AD7705 |
|
29.45 |
1:02.41 |
|
|
|
4:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyresö Simsällskap lag 1 |
19 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:06.43 |
+30.21 |
|
|
|
|
Simon Brunn |
2004 |
AH9704 |
|
27.73 |
58.17 |
|
|
|
58.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
AR2906 |
|
27.58 |
58.56 |
|
|
|
1:56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Edenberg |
2003 |
AZ1103 |
|
29.67 |
1:03.66 |
|
|
|
3:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Svante Schlüter Patriksson |
2006 |
AU8706 |
|
31.86 |
1:06.04 |
|
|
|
4:06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Södertörns Simsällskap lag 2 |
17 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:18.94 |
+42.72 |
|
|
|
|
Niklas Nygren |
2006 |
AL1106 |
|
29.50 |
1:02.24 |
|
|
|
1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Brown |
2006 |
AQ8706 |
|
30.73 |
1:05.15 |
|
|
|
2:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Johanson |
2005 |
AX4105 |
|
32.08 |
1:06.84 |
|
|
|
3:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hampus Glanshed |
2006 |
AV2306 |
|
30.92 |
1:04.71 |
|
|
|
4:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Södertörns Simsällskap lag 3 |
17 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:36.03 |
+59.81 |
|
|
|
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
AC7707 |
|
30.26 |
1:05.05 |
|
|
|
1:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Arsenij Gojs |
2007 |
BQ1907 |
|
31.43 |
1:06.41 |
|
|
|
2:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Garheden |
2005 |
BA0905 |
|
37.45 |
1:19.98 |
|
|
|
3:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moritz Karlsson |
2008 |
AC8908 |
|
30.00 |
1:04.59 |
|
|
|
4:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyresö Simsällskap 1 |
15 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:26.12 |
+49.90 |
|
|
|
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
AK7308 |
|
29.71 |
1:02.35 |
|
|
|
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Förborgen |
2008 |
AF0708 |
|
32.70 |
1:09.68 |
|
|
|
2:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Silebäck |
2007 |
AL1707 |
|
31.76 |
1:07.66 |
|
|
|
3:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Bäckström |
2008 |
AG8308 |
|
31.96 |
1:06.43 |
|
|
|
4:26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Skuru Idrottsklubb |
20 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hallenborg |
2004 |
AO5504 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Malmström |
2003 |
AF5303 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Hallenborg |
2002 |
AM1902 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-02-19 19:42:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-02-19 19:42:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|