Results for NÃ…C - Nyborg Ã…rgangs Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kamma Rasmussen | 2006 | 528 | 31.56 | 1:06.90 | 1:42.57 | 2:17.03 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.20 | |||||||||
2 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 500 | 31.95 | 1:07.10 | 1:43.63 | 2:19.57 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.20 | |||||||||
3 | Christine Mols | 2006 | 486 | 31.93 | 1:07.34 | 1:44.03 | 2:20.90 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:19.01 | |||||||||
4 | Bianca Roos | 2006 | 439 | 33.45 | 1:10.63 | 1:48.59 | 2:25.71 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.45 | |||||||||
5 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 408 | 35.34 | 1:13.65 | 1:53.05 | 2:29.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.20 | |||||||||
6 | Kamille Bentsen | 2006 | 390 | 35.34 | 1:14.24 | 1:53.06 | 2:31.50 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:29.73 | |||||||||
7 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 383 | 34.96 | 1:14.38 | 1:53.87 | 2:32.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.81 | |||||||||
8 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 366 | 35.21 | 1:14.32 | 1:54.92 | 2:34.83 | |||
Frem Odense | 2:32.09 | |||||||||
9 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 364 | 34.04 | 1:13.28 | 1:54.82 | 2:35.04 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.91 | |||||||||
10 | Monica Munkebjerg | 2006 | 351 | 35.23 | 1:15.00 | 1:56.73 | 2:36.90 | |||
Frem Odense | 2:35.65 | |||||||||
11 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 302 | 38.08 | 1:20.13 | 2:03.08 | 2:44.94 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:46.49 | |||||||||
12 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 296 | 38.13 | 1:19.95 | 2:03.97 | 2:46.16 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:45.99 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 445 | 32.74 | 1:09.51 | 2:25.03 | 2:25.03 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.75 | |||||||||
2 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 386 | 34.78 | 1:13.49 | 1:53.48 | 2:32.03 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.01 | |||||||||
3 | Oline Ludvigsen | 2007 | 380 | 35.99 | 1:15.77 | 1:54.90 | 2:32.89 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:36.83 | |||||||||
4 | Frida Ploug | 2007 | 377 | 34.06 | 1:12.52 | 1:53.71 | 2:33.32 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:40.90 | |||||||||
5 | Silje Rud Pedersen | 2007 | 330 | 35.90 | 1:16.22 | 1:58.06 | 2:40.26 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:47.27 | |||||||||
6 | Cathrine Grønhøj | 2007 | 267 | 37.67 | 1:21.08 | 2:06.48 | 2:51.87 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:01.50 | |||||||||
- | Dagmar Stahl | 2007 | DNS | |||||||
H2Odense | 2:45.45 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 394 | 34.62 | 1:12.85 | 1:52.03 | 2:31.00 | |||
Frem Odense | 2:38.46 | |||||||||
2 | Andrea Wagner | 2008 | 349 | 35.64 | 1:14.64 | 1:55.49 | 2:37.24 | |||
H2Odense | 2:53.06 | |||||||||
3 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 329 | 37.95 | 1:18.34 | 1:59.67 | 2:40.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.84 | |||||||||
4 | Freya Valentin | 2008 | 286 | 35.61 | 1:19.00 | 2:05.13 | 2:48.02 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.85 | |||||||||
5 | Oceane Cailho | 2008 | 281 | 37.93 | 1:22.45 | 2:06.26 | 2:49.11 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:56.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vincent Matras | 2005 | 530 | 28.15 | 59.35 | 1:31.87 | 2:02.78 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.42 | |||||||||
2 | William Bendix Schmidt | 2005 | 496 | 28.19 | 59.83 | 1:32.68 | 2:05.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.93 | |||||||||
3 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 438 | 29.72 | 1:02.94 | 1:37.46 | 2:10.77 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:14.56 | |||||||||
4 | Karl Heeb | 2005 | 438 | 29.98 | 1:03.12 | 1:37.33 | 2:10.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:17.89 | |||||||||
5 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 411 | 30.21 | 1:04.30 | 1:39.31 | 2:13.62 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.41 | |||||||||
6 | Alexander Drachmann | 2005 | 395 | 31.01 | 1:05.40 | 2:15.37 | 2:15.37 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.51 | |||||||||
7 | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | 343 | 32.52 | 1:08.46 | 1:45.69 | 2:21.83 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:28.75 | |||||||||
8 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 299 | 34.99 | 1:11.95 | 1:50.57 | 2:28.47 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:32.33 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 524 | 29.54 | 1:01.66 | 1:32.77 | 2:03.25 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:04.73 | |||||||||
2 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 408 | 30.34 | 1:04.29 | 1:39.21 | 2:13.88 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:11.87 | |||||||||
3 | Oskar Mühring | 2006 | 357 | 32.66 | 1:07.72 | 1:43.86 | 2:19.99 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:27.96 | |||||||||
4 | Jacob Timmermand | 2006 | 353 | 31.44 | 1:07.49 | 1:44.03 | 2:20.54 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.95 | |||||||||
5 | Julius Schier | 2006 | 330 | 32.87 | 1:09.45 | 1:46.99 | 2:23.69 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:35.25 | |||||||||
6 | Tobias Wemmelund | 2006 | 305 | 31.97 | 1:48.81 | 2:27.57 | 2:27.57 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:27.05 | |||||||||
7 | Christian Alexander Nimb | 2006 | 296 | 33.13 | 1:11.06 | 1:50.53 | 2:29.00 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.16 | |||||||||
8 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 295 | 34.87 | 1:12.62 | 1:50.76 | 2:29.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.09 | |||||||||
9 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 253 | 35.00 | 1:14.64 | 1:57.19 | 2:36.96 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:45.03 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 418 | 30.94 | 1:04.34 | 1:38.72 | 2:12.86 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.13 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 406 | 31.02 | 1:05.43 | 1:40.33 | 2:14.13 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:24.29 | |||||||||
3 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 375 | 31.88 | 1:06.74 | 1:42.90 | 2:17.78 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:23.28 | |||||||||
4 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 324 | 32.30 | 1:08.84 | 1:46.74 | 2:24.62 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.39 | |||||||||
5 | Christian Pedersen | 2007 | 323 | 32.83 | 1:10.51 | 1:49.08 | 2:24.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:35.37 | |||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 304 | 34.59 | 1:13.09 | 1:50.58 | 2:27.76 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.87 | |||||||||
2 | Rasmus Bjerre | 2008 | 214 | 37.79 | 1:20.61 | 2:04.73 | 2:45.97 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:50.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:14 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 524 | 35.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.11 | |||||||||
2 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 483 | 36.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.88 | |||||||||
3 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 470 | 36.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.10 | |||||||||
4 | Henriette Roos | 2006 | 469 | 36.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.64 | |||||||||
5 | Mie Ankersen | 2006 | 384 | 39.39 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.47 | |||||||||
6 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 384 | 39.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.58 | |||||||||
7 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 367 | 40.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.81 | |||||||||
8 | Olivia Funder | 2006 | 321 | 41.81 | ||||||
H2Odense | 45.14 | |||||||||
9 | Clara Lindstedt | 2006 | 287 | 43.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.61 | |||||||||
10 | Mille A. B. Buch | 2006 | 283 | 43.60 | ||||||
H2Odense | 44.35 | |||||||||
11 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 282 | 43.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 44.71 | |||||||||
12 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 261 | 44.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.63 | |||||||||
13 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 225 | 47.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.95 | |||||||||
14 | Marie Thorup | 2006 | 213 | 47.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.55 | |||||||||
15 | Caroline Søgaard | 2006 | 162 | 52.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 53.61 | |||||||||
- | Kamille Bentsen | 2006 | DSQ | SW4.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.98 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 523 | 35.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.45 | |||||||||
2 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 363 | 40.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.00 | |||||||||
3 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 325 | 41.65 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.49 | |||||||||
4 | Laura Kaysfeld | 2007 | 306 | 42.49 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.93 | |||||||||
5 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 300 | 42.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.55 | |||||||||
6 | Sarah Qvist | 2007 | 299 | 42.83 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.25 | |||||||||
7 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 280 | 43.75 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.11 | |||||||||
8 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 278 | 43.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.02 | |||||||||
9 | Sara Kaiser | 2007 | 252 | 45.30 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.89 | |||||||||
10 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 241 | 45.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.91 | |||||||||
11 | Thea Keinicke | 2007 | 241 | 46.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 47.70 | |||||||||
12 | Frederikke Jørgensen | 2007 | 217 | 47.60 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 46.92 | |||||||||
13 | Maila Anker | 2007 | 214 | 47.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 47.65 | |||||||||
14 | Meryem Ercaliskan | 2007 | 177 | 50.95 | ||||||
Frem Odense | 53.51 | |||||||||
- | Josephine Kviesgaard | 2007 | DSQ | SW7.6 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.31 | |||||||||
- | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | DSQ | SW4.4 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.47 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Augusta Blom | 2008 | 370 | 39.88 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.09 | |||||||||
2 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 352 | 40.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.00 | |||||||||
3 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 348 | 40.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.72 | |||||||||
4 | Julie Olsen | 2008 | 342 | 40.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.91 | |||||||||
5 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 340 | 41.00 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.07 | |||||||||
6 | Laura Klug Christensen | 2008 | 339 | 41.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.93 | |||||||||
7 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 323 | 41.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
8 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 320 | 41.86 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.62 | |||||||||
9 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 297 | 42.91 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.55 | |||||||||
10 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 270 | 44.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.86 | |||||||||
11 | Sigrid Mygind | 2008 | 257 | 45.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.62 | |||||||||
12 | Katrine Vølund | 2008 | 251 | 45.35 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.99 | |||||||||
13 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 238 | 46.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.10 | |||||||||
14 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 220 | 47.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.61 | |||||||||
15 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 214 | 47.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.61 | |||||||||
16 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 214 | 47.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.64 | |||||||||
17 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | 208 | 48.29 | ||||||
Frem Odense | 52.09 | |||||||||
18 | Sara Lund Larsen | 2008 | 202 | 48.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 55.82 | |||||||||
19 | Sofie Barack Søe | 2008 | 164 | 52.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.08 | |||||||||
20 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 156 | 53.09 | ||||||
H2Odense | 55.71 | |||||||||
21 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | 144 | 54.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 55.40 | |||||||||
22 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 134 | 55.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.21 | |||||||||
23 | Cathrine Boisen | 2008 | 125 | 57.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.43 | |||||||||
24 | Katrine Hermansen | 2008 | 119 | 58.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.65 | |||||||||
25 | Julie Holm Sørensen | 2008 | 90 | 1:03.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.48 | |||||||||
- | Lea Timmermand | 2008 | DSQ | SW 7.6 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.87 | |||||||||
- | Signe Christiansen | 2008 | DSQ | SW4.4 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 58.99 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 294 | 43.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.11 | |||||||||
2 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 205 | 48.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.20 | |||||||||
3 | Andrea Grøndal | 2009 | 192 | 49.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.41 | |||||||||
4 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 185 | 50.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.41 | |||||||||
5 | Isabelle Weber | 2009 | 184 | 50.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.21 | |||||||||
6 | Ida Riddersholm | 2009 | 152 | 53.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.52 | |||||||||
7 | Frida Steen Mühring | 2009 | 147 | 54.20 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.87 | |||||||||
8 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 144 | 54.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 59.40 | |||||||||
9 | Trine Larsen | 2009 | 140 | 55.07 | ||||||
Frem Odense | 59.84 | |||||||||
10 | Veronica Dyhre | 2009 | 138 | 55.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.64 | |||||||||
11 | Mille Strømkjær | 2009 | 138 | 55.42 | ||||||
Frem Odense | 1:14.09 | |||||||||
12 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 133 | 55.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.30 | |||||||||
13 | Alberte Hansen | 2009 | 132 | 56.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.61 | |||||||||
14 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | 127 | 56.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.15 | |||||||||
15 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 125 | 57.28 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 56.46 | |||||||||
16 | Sigrid Lind Petersen | 2009 | 105 | 1:00.56 | ||||||
Frem Odense | 1:06.38 | |||||||||
17 | Selma Birgisdottir | 2009 | 101 | 1:01.45 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.09 | |||||||||
- | Clara Nørrelund Lindgreen | 2009 | DSQ | SW7.4 10m | ||||||
Frem Odense | 1:19.67 | |||||||||
- | Sille Nisted Petersen | 2009 | DSQ | SW7.1 5 m | ||||||
Frem Odense | 1:08.44 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Lund Kilen | 2010 | 178 | 50.82 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.49 | |||||||||
2 | Emilie Jakobsen | 2010 | 157 | 53.07 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 56.00 | |||||||||
3 | Dicte Underbjerg | 2010 | 148 | 54.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.38 | |||||||||
4 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 133 | 56.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.44 | |||||||||
5 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 115 | 58.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.03 | |||||||||
6 | Kristina Dragieva | 2010 | 108 | 59.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.45 | |||||||||
7 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 103 | 1:00.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
8 | Mathilde Skriver Andersen | 2010 | 101 | 1:01.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.15 | |||||||||
9 | Vigga Rasmussen | 2010 | 82 | 1:05.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.52 | |||||||||
10 | Thea Joost | 2010 | 80 | 1:06.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.68 | |||||||||
- | Caroline Asta Meierhans | 2010 | DSQ | SW7.4 45m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.62 | |||||||||
- | Line Silleborg | 2010 | DSQ | SW4.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:14 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 377 | 39.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.00 | |||||||||
2 | Augusta Blom | 2008 | 376 | 39.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.09 | |||||||||
3 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 364 | 40.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.72 | |||||||||
4 | Laura Klug Christensen | 2008 | 348 | 40.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.93 | |||||||||
5 | Julie Olsen | 2008 | 344 | 40.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.91 | |||||||||
6 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 337 | 41.15 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.07 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 287 | 43.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.11 | |||||||||
2 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 194 | 49.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.20 | |||||||||
3 | Andrea Grøndal | 2009 | 192 | 49.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.41 | |||||||||
4 | Isabelle Weber | 2009 | 189 | 49.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.21 | |||||||||
5 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 182 | 50.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.41 | |||||||||
6 | Ida Riddersholm | 2009 | 168 | 51.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.52 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Lund Kilen | 2010 | 180 | 50.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.49 | |||||||||
2 | Dicte Underbjerg | 2010 | 152 | 53.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.38 | |||||||||
3 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 135 | 55.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.44 | |||||||||
4 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 117 | 58.40 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.03 | |||||||||
5 | Kristina Dragieva | 2010 | 111 | 59.49 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.45 | |||||||||
- | Emilie Jakobsen | 2010 | DSQ | SW 7.2 5m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 56.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Høy | 2005 | 487 | 32.09 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.32 | |||||||||
2 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 467 | 32.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.10 | |||||||||
3 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 457 | 32.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.26 | |||||||||
4 | Teodor Thuelund | 2005 | 414 | 33.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
5 | Luca Hertzog | 2005 | 412 | 33.92 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.54 | |||||||||
6 | William Bogø Andersen | 2005 | 403 | 34.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.77 | |||||||||
7 | Carl Clausen | 2005 | 398 | 34.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.81 | |||||||||
8 | Nicolas Duvander | 2005 | 366 | 35.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.24 | |||||||||
9 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 261 | 39.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.61 | |||||||||
10 | Tobias Hansen | 2005 | 220 | 41.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.72 | |||||||||
- | Magnus Marschall | 2005 | DSQ | sw 7.6 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.28 | |||||||||
- | Vincent Matras | 2005 | DSQ | sw7.6 25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Cludts | 2006 | 428 | 33.48 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.84 | |||||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | 338 | 36.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.84 | |||||||||
3 | Jonas Mathiasen | 2006 | 319 | 36.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.43 | |||||||||
4 | Oskar Foss | 2006 | 316 | 37.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.19 | |||||||||
5 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 309 | 37.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.70 | |||||||||
6 | Anders Hansen | 2006 | 278 | 38.66 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 45.86 | |||||||||
7 | Anton Egholm Husted | 2006 | 262 | 39.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.02 | |||||||||
8 | William Brix Søhoel | 2006 | 235 | 40.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.62 | |||||||||
9 | Christian Moefelt | 2006 | 227 | 41.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.80 | |||||||||
10 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 213 | 42.22 | ||||||
H2Odense | 47.36 | |||||||||
11 | Tobias Damsgaard | 2006 | 185 | 44.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.30 | |||||||||
- | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.90 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 357 | 35.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.85 | |||||||||
2 | William Bendixen | 2007 | 304 | 37.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.98 | |||||||||
3 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 260 | 39.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.59 | |||||||||
4 | Rasmus Edske | 2007 | 260 | 39.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.98 | |||||||||
5 | Hubert Fosbøl | 2007 | 258 | 39.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.13 | |||||||||
6 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 241 | 40.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.83 | |||||||||
7 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 237 | 40.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.65 | |||||||||
8 | Sebastian Aunt | 2007 | 233 | 40.99 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.06 | |||||||||
9 | Lukas Peacock | 2007 | 233 | 41.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.95 | |||||||||
10 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 189 | 43.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.90 | |||||||||
11 | Adrian Vaarning | 2007 | 178 | 44.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.51 | |||||||||
12 | Christian Lind Petersen | 2007 | 175 | 45.13 | ||||||
Frem Odense | 48.33 | |||||||||
13 | Emil Lejbølle | 2007 | 173 | 45.24 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.60 | |||||||||
14 | Martin Kjeldsen | 2007 | 152 | 47.29 | ||||||
H2Odense | 1:07.08 | |||||||||
15 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 147 | 47.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.38 | |||||||||
16 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 141 | 48.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 51.98 | |||||||||
17 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 49.04 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sylvester Neto | 2007 | 123 | 50.69 | ||||||
Frem Odense | 56.69 | |||||||||
19 | Emil A. Larsen | 2007 | 120 | 51.06 | ||||||
Frem Odense | 1:02.55 | |||||||||
20 | Martin Stokholm | 2007 | 110 | 52.60 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 56.63 | |||||||||
- | Mathias Nielsen | 2007 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.51 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 201 | 43.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.70 | |||||||||
2 | Damjan Kruc | 2008 | 185 | 44.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.67 | |||||||||
3 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 174 | 45.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.60 | |||||||||
4 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 157 | 46.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 52.42 | |||||||||
5 | Anes Hajrovic | 2008 | 153 | 47.12 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.16 | |||||||||
6 | Marius Lundsfryd | 2008 | 47.38 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Hjalte Gregersen | 2008 | 143 | 48.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.44 | |||||||||
8 | Sebastian Brice Meierhans | 2008 | 143 | 48.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.65 | |||||||||
9 | Toke Kousgaard | 2008 | 139 | 48.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.27 | |||||||||
10 | Malthe Petersen | 2008 | 137 | 48.90 | ||||||
Frem Odense | 50.96 | |||||||||
11 | Johannes Ravn | 2008 | 136 | 49.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.35 | |||||||||
12 | Magnus Jeppesen | 2008 | 127 | 50.16 | ||||||
Frem Odense | 50.00 | |||||||||
13 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 121 | 50.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 51.37 | |||||||||
14 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 117 | 51.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.80 | |||||||||
15 | Valdemar Christoffersen-Thorsen | 2008 | 106 | 53.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 104 | 53.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.40 | |||||||||
17 | Jonas Liholm | 2008 | 86 | 57.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.92 | |||||||||
18 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 80 | 58.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.37 | |||||||||
19 | Alexander Kirk | 2008 | 73 | 1:00.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.83 | |||||||||
19 | Markus Zou Jensen | 2008 | 73 | 1:00.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.82 | |||||||||
21 | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 72 | 1:00.42 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 55.51 | |||||||||
- | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | DSQ | sw 7.6 25m | ||||||
Frem Odense | 45.00 | |||||||||
- | Oliver Petersen | 2008 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 55.39 | |||||||||
- | Rolf Hjalmar Nielsen | 2008 | DSQ | SW7.5 45 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Drachmann | 2008 | DSQ | SW 7.4 40m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.84 | |||||||||
- | William Bank Jørgensen | 2008 | DSQ | sw 7.1 10 m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.02 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 149 | 47.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.20 | |||||||||
2 | Danilo Vaarning | 2009 | 138 | 48.82 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.15 | |||||||||
3 | Linus Andersen | 2009 | 136 | 49.03 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolai Elgaard | 2009 | 128 | 50.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.20 | |||||||||
5 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 107 | 53.17 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 55.95 | |||||||||
6 | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | 106 | 53.22 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.76 | |||||||||
7 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | 89 | 56.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.16 | |||||||||
8 | Albert Benian | 2009 | 86 | 57.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.31 | |||||||||
9 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 81 | 58.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.09 | |||||||||
10 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 63 | 1:03.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.24 | |||||||||
11 | Filip Stadnicki | 2009 | 32 | 1:18.95 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Vitus Sommers Vissing | 2009 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | David Kjeldgaard | 2009 | DSQ | SW4.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Julian K. Sørensen | 2009 | DSQ | SW7.2 5m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
- | Lasse Lee Bang Brodersen | 2009 | DSQ | sw 7.4 40m | ||||||
Frem Odense | 1:02.48 | |||||||||
- | Tobias Gorm | 2009 | DSQ | SW 7.6 25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.25 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 171 | 45.42 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.85 | |||||||||
2 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 122 | 50.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.59 | |||||||||
3 | Hubert Nissen | 2011 | 56 | 1:05.65 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Nielsen | 2010 | 55 | 1:06.29 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Plauborg | 2010 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 341 | 36.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.85 | |||||||||
2 | William Bendixen | 2007 | 303 | 37.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.98 | |||||||||
3 | Hubert Fosbøl | 2007 | 278 | 38.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.13 | |||||||||
4 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 273 | 38.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.59 | |||||||||
5 | Rasmus Edske | 2007 | 265 | 39.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.98 | |||||||||
6 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 262 | 39.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.83 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 227 | 41.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.70 | |||||||||
2 | Damjan Kruc | 2008 | 187 | 44.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.67 | |||||||||
3 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 173 | 45.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.60 | |||||||||
4 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 172 | 45.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 52.42 | |||||||||
5 | Marius Lundsfryd | 2008 | 157 | 46.75 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anes Hajrovic | 2008 | 143 | 48.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.16 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 169 | 45.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.20 | |||||||||
2 | Danilo Vaarning | 2009 | 140 | 48.52 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.15 | |||||||||
3 | Linus Andersen | 2009 | 135 | 49.11 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolai Elgaard | 2009 | 132 | 49.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.20 | |||||||||
5 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 109 | 52.72 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 55.95 | |||||||||
6 | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | 101 | 54.19 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.76 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 177 | 44.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.85 | |||||||||
2 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 141 | 48.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.59 | |||||||||
3 | Oliver Nielsen | 2010 | 59 | 1:04.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Hubert Nissen | 2011 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:00 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 579 | 30.56 | 1:07.20 | 1:51.18 | 2:26.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:29.33 | |||||||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 487 | 33.44 | 1:14.21 | 1:57.66 | 2:34.87 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:38.11 | |||||||||
3 | Laura Meyer | 2006 | 431 | 36.25 | 1:15.67 | 2:02.72 | 2:41.24 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:45.99 | |||||||||
4 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 428 | 32.19 | 1:14.96 | 2:01.40 | 2:41.68 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.11 | |||||||||
5 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 401 | 37.92 | 1:19.16 | 2:07.78 | 2:45.20 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:45.08 | |||||||||
6 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 327 | 37.62 | 1:23.98 | 2:14.54 | 2:56.82 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.12 | |||||||||
7 | Mille A. B. Buch | 2006 | 326 | 39.36 | 1:27.07 | 2:16.47 | 2:56.88 | |||
H2Odense | 2:56.07 | |||||||||
8 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 310 | 40.47 | 1:26.83 | 2:19.32 | 2:59.91 | |||
Frem Odense | 2:58.31 | |||||||||
9 | Monica Munkebjerg | 2006 | 285 | 37.29 | 1:27.00 | 2:25.08 | 3:05.14 | |||
Frem Odense | 3:08.36 | |||||||||
10 | Victoria Paulsen | 2006 | 271 | 42.40 | 1:31.48 | 2:26.46 | 3:08.14 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:12.98 | |||||||||
11 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 269 | 42.74 | 1:31.09 | 2:28.86 | 3:08.57 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:11.42 | |||||||||
12 | Olivia Funder | 2006 | 267 | 39.58 | 1:28.32 | 2:24.34 | 3:09.02 | |||
H2Odense | 3:16.72 | |||||||||
13 | Caroline Søgaard | 2006 | 217 | 46.23 | 1:35.73 | 2:38.73 | 3:22.50 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:37.73 | |||||||||
- | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:49.55 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 370 | 1:22.39 | 2:09.26 | 2:49.69 | 2:49.69 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:56.23 | |||||||||
2 | Andrea Skjelmose | 2007 | 348 | 38.11 | 1:27.01 | 2:13.39 | 2:53.22 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:56.12 | |||||||||
3 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 302 | 38.27 | 1:22.54 | 2:17.24 | 3:01.55 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:12.84 | |||||||||
4 | Frida Ploug | 2007 | 298 | 37.78 | 1:27.05 | 2:20.53 | 3:02.26 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:14.90 | |||||||||
5 | Sarah Qvist | 2007 | 291 | 1:31.45 | 2:21.33 | 3:03.75 | 3:03.75 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:14.96 | |||||||||
6 | Silje Rud Pedersen | 2007 | 277 | 44.22 | 1:30.48 | 2:23.11 | 3:06.91 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:07.40 | |||||||||
7 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 274 | 45.83 | 1:36.97 | 2:26.05 | 3:07.61 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:22.10 | |||||||||
8 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 273 | 38.72 | 1:29.25 | 2:25.34 | 3:07.79 | |||
Frem Odense | 4:52.32 | |||||||||
9 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 266 | 42.25 | 1:31.24 | 2:26.66 | 3:09.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:12.73 | |||||||||
10 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 261 | 47.61 | 1:36.02 | 2:28.40 | 3:10.61 | |||
H2Odense | 3:16.82 | |||||||||
11 | Maila Anker | 2007 | 252 | 43.55 | 1:30.47 | 2:27.81 | 3:12.78 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:10.11 | |||||||||
12 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 207 | 46.71 | 1:39.09 | 2:38.80 | 3:25.77 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:24.90 | |||||||||
- | Dagmar Stahl | 2007 | DNS | |||||||
H2Odense | 3:34.50 | |||||||||
- | Line Bach-Henriksen | 2007 | DSQ | SW6.2 100m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:05.29 | |||||||||
- | Meryem Ercaliskan | 2007 | DSQ | sw4.4 | ||||||
Frem Odense | 3:45.00 | |||||||||
- | Millie Møller | 2007 | DSQ | SW 7.6 v125. | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:45.02 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Klug Christensen | 2008 | 361 | 36.82 | 1:20.70 | 2:10.19 | 2:51.10 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.87 | |||||||||
2 | Sofie Bak | 2008 | 310 | 38.51 | 1:24.48 | 2:20.26 | 2:59.96 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:12.04 | |||||||||
3 | Augusta Blom | 2008 | 299 | 40.75 | 1:28.35 | 2:22.00 | 3:02.11 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:02.76 | |||||||||
4 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 285 | 39.96 | 1:29.95 | 2:21.62 | 3:05.16 | |||
H2Odense | 3:13.17 | |||||||||
5 | Sille Grønfeldt | 2008 | 270 | 41.78 | 1:30.20 | 2:27.31 | 3:08.49 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:12.47 | |||||||||
6 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 235 | 45.70 | 1:33.60 | 2:34.79 | 3:17.34 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Augusta Johansen | 2008 | 233 | 42.84 | 1:32.05 | 2:31.72 | 3:17.86 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:23.27 | |||||||||
8 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 231 | 48.21 | 1:39.32 | 2:37.46 | 3:18.35 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:30.96 | |||||||||
9 | Katrine Vølund | 2008 | 227 | 45.46 | 1:38.21 | 3:19.62 | 3:19.62 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 226 | 43.02 | 1:33.95 | 2:34.79 | 3:20.02 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:28.94 | |||||||||
11 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | 219 | 46.52 | 1:41.10 | 2:39.56 | 3:22.05 | |||
Frem Odense | 3:30.00 | |||||||||
12 | Lea Timmermand | 2008 | 197 | 47.41 | 1:43.37 | 2:45.55 | 3:29.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:34.89 | |||||||||
13 | Sara Lund Larsen | 2008 | 183 | 49.56 | 1:47.98 | 2:47.01 | 3:34.29 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:46.61 | |||||||||
14 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 179 | 47.23 | 1:42.22 | 2:46.09 | 3:36.18 | |||
H2Odense | 3:42.44 | |||||||||
15 | Signe Christiansen | 2008 | 140 | 58.14 | 1:53.33 | 3:03.08 | 3:54.38 | |||
Nyborg Svømmeklub | 4:24.85 | |||||||||
16 | Lærke Damgaard | 2008 | 131 | 52.63 | 1:49.84 | 3:03.05 | 3:59.79 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:03.03 | |||||||||
- | Andrea Wagner | 2008 | DSQ | SW 6.4 75m | ||||||
H2Odense | 3:26.60 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vigga Rasmussen | 2009 | 221 | 43.25 | 1:35.23 | 2:35.37 | 3:21.48 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:56.39 | |||||||||
2 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 188 | 49.02 | 1:41.40 | 2:47.33 | 3:32.69 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frida Rasmussen Høegh | 2009 | 182 | 46.40 | 1:40.29 | 2:46.22 | 3:35.00 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:54.71 | |||||||||
4 | Freya Magnussen | 2009 | 162 | 52.90 | 1:50.94 | 2:55.27 | 3:43.12 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:04.98 | |||||||||
- | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | DSQ | sw 6.4 75m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:30.00 | |||||||||
- | Frida Steen Mühring | 2009 | DSQ | sw 6.2 70m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:30.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:00 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 344 | 34.18 | 1:15.59 | 1:59.41 | 2:36.42 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:34.51 | |||||||||
2 | Magnus Tranekjer | 2005 | 330 | 34.27 | 1:15.46 | 2:01.66 | 2:38.60 | |||
H2Odense | 2:41.24 | |||||||||
3 | Daniel Landbo | 2005 | 321 | 35.14 | 1:18.56 | 2:02.23 | 2:40.09 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:39.40 | |||||||||
4 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 315 | 33.80 | 1:13.12 | 2:05.00 | 2:41.07 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.17 | |||||||||
5 | Alexander Mogensen | 2005 | 296 | 33.91 | 1:15.66 | 2:07.26 | 2:44.40 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:45.08 | |||||||||
6 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 258 | 38.95 | 1:23.32 | 2:14.03 | 2:52.15 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:13.28 | |||||||||
7 | Tobias Hansen | 2005 | 225 | 43.13 | 1:31.77 | 2:20.27 | 3:00.19 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:13.96 | |||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 357 | 33.21 | 1:15.15 | 1:59.56 | 2:34.50 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.17 | |||||||||
2 | Christian Moefelt | 2006 | 330 | 33.31 | 1:12.40 | 2:03.97 | 2:38.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:45.66 | |||||||||
3 | Oskar Mühring | 2006 | 321 | 35.61 | 1:17.08 | 2:04.41 | 2:40.02 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:46.20 | |||||||||
4 | Jacob Timmermand | 2006 | 299 | 35.60 | 1:22.62 | 2:08.38 | 2:43.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:55.06 | |||||||||
5 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 282 | 34.36 | 1:16.32 | 2:09.44 | 2:47.14 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.80 | |||||||||
6 | Christian Alexander Nimb | 2006 | 258 | 36.68 | 1:20.36 | 2:13.53 | 2:52.05 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.84 | |||||||||
7 | Marcus Diego Bach | 2006 | 249 | 35.43 | 1:21.83 | 2:14.47 | 2:54.10 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:07.38 | |||||||||
8 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 248 | 38.76 | 1:23.01 | 2:15.44 | 2:54.29 | |||
H2Odense | 2:53.77 | |||||||||
9 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 224 | 40.27 | 1:25.15 | 2:18.66 | 3:00.27 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:00.74 | |||||||||
10 | Phillip Gram | 2006 | 217 | 39.92 | 1:27.96 | 2:21.25 | 3:02.17 | |||
H2Odense | 3:16.29 | |||||||||
11 | Jonas Bergmann | 2006 | 152 | 45.17 | 1:34.58 | 2:38.29 | 3:25.00 | |||
H2Odense | 3:40.24 | |||||||||
- | Tobias Wemmelund | 2006 | DSQ | sw 6.2 99 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:47.71 | |||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 394 | 31.40 | 1:08.88 | 1:55.31 | 2:29.52 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:29.38 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 374 | 31.16 | 1:12.29 | 1:55.66 | 2:32.13 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:38.50 | |||||||||
3 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 337 | 32.35 | 1:13.65 | 2:02.26 | 2:37.51 | |||
H2Odense | ||||||||||
4 | Malte Neuber | 2007 | 217 | 39.89 | 1:27.03 | 2:22.75 | 3:02.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:09.07 | |||||||||
5 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 205 | 42.43 | 1:32.12 | 2:25.91 | 3:05.66 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:17.97 | |||||||||
6 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 184 | 45.15 | 1:31.83 | 2:31.10 | 3:12.53 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:22.31 | |||||||||
7 | Sylvester Neto | 2007 | 178 | 40.06 | 1:30.02 | 2:30.20 | 3:14.78 | |||
Frem Odense | 3:10.00 | |||||||||
8 | Besian Selaci | 2007 | 175 | 44.90 | 1:36.44 | 2:32.07 | 3:15.84 | |||
H2Odense | 3:22.71 | |||||||||
9 | Christian Lind Petersen | 2007 | 172 | 49.35 | 1:40.89 | 2:34.99 | 3:16.86 | |||
Frem Odense | 3:20.00 | |||||||||
10 | Martin Kjeldsen | 2007 | 163 | 47.01 | 1:39.90 | 2:37.41 | 3:20.29 | |||
H2Odense | ||||||||||
11 | Emil A. Larsen | 2007 | 159 | 43.66 | 1:41.35 | 2:38.56 | 3:22.18 | |||
Frem Odense | 3:28.99 | |||||||||
- | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | DSQ | sw 7.6 150m | ||||||
Frem Odense | 3:20.00 | |||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villads Moefelt | 2008 | 237 | 37.83 | 1:20.79 | 2:14.84 | 2:57.06 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.46 | |||||||||
2 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 218 | 41.31 | 1:29.10 | 2:22.89 | 3:02.01 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:15.27 | |||||||||
3 | Noah Junior Grene | 2008 | 210 | 39.11 | 1:28.39 | 2:22.84 | 3:04.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:59.97 | |||||||||
4 | Marius Lundsfryd | 2008 | 209 | 41.78 | 1:25.53 | 2:23.75 | 3:04.58 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:11.74 | |||||||||
5 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 200 | 43.53 | 1:30.47 | 2:25.50 | 3:07.39 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:20.50 | |||||||||
6 | Nicklas Hiort | 2008 | 193 | 41.97 | 1:29.04 | 2:27.73 | 3:09.40 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:15.84 | |||||||||
7 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | 181 | 42.86 | 1:31.63 | 2:31.81 | 3:13.71 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:20.30 | |||||||||
8 | Malthe Petersen | 2008 | 158 | 48.07 | 2:38.05 | 3:22.74 | 3:22.74 | |||
Frem Odense | 4:19.72 | |||||||||
9 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 154 | 39.70 | 2:40.28 | 3:24.46 | 3:24.46 | |||
Frem Odense | 4:00.00 | |||||||||
10 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 152 | 48.56 | 2:39.51 | 3:25.09 | 3:25.09 | |||
H2Odense | 3:31.31 | |||||||||
11 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 144 | 45.13 | 1:35.11 | 2:41.58 | 3:28.90 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:44.36 | |||||||||
12 | Magnus Jeppesen | 2008 | 130 | 1:46.90 | 2:48.39 | 3:36.00 | 3:36.00 | |||
Frem Odense | 3:40.00 | |||||||||
13 | Jacob Wemmelund | 2008 | 109 | 53.32 | 1:53.49 | 2:57.61 | 3:49.20 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:01.75 | |||||||||
- | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | DSQ | SW6.2 75 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:55.68 | |||||||||
- | Sebastian Brice Meierhans | 2008 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:24.89 | |||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Danilo Vaarning | 2009 | 175 | 45.87 | 1:35.46 | 2:34.47 | 3:15.85 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:33.82 | |||||||||
2 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 113 | 50.80 | 1:48.11 | 2:54.00 | 3:46.36 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:00.97 | |||||||||
- | Liam Jonasen | 2009 | DSQ | SW6.2 75m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:20.00 | |||||||||
- | Oliver Ogstrup | 2009 | DSQ | sw 6.2 100 m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:39.80 | |||||||||
- | Samuel Bred | 2009 | DSQ | SW 8.2 30 m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 178 | 45.85 | 1:32.31 | 2:33.74 | 3:14.55 | |||
H2Odense | 3:33.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 09:10 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kamma Rasmussen | 2006 | 527 | 31.28 | 1:07.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
2 | Mie Ankersen | 2006 | 494 | 30.84 | 1:09.08 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:06.88 | |||||||||
3 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 440 | 33.80 | 1:11.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
4 | Bianca Roos | 2006 | 391 | 34.45 | 1:14.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.17 | |||||||||
5 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 314 | 36.35 | 1:20.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.19 | |||||||||
6 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 220 | 41.64 | 1:30.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:39.43 | |||||||||
7 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 188 | 43.70 | 1:35.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.97 | |||||||||
- | Clara Lindstedt | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:50.31 | |||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 477 | 32.39 | 1:09.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
2 | Millie Møller | 2007 | 413 | 33.55 | 1:13.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
3 | Oline Ludvigsen | 2007 | 313 | 37.85 | 1:20.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.41 | |||||||||
4 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 278 | 37.76 | 1:23.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.52 | |||||||||
5 | Laura Kaysfeld | 2007 | 258 | 38.74 | 1:25.68 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.14 | |||||||||
6 | Andrea Skjelmose | 2007 | 254 | 38.03 | 1:26.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.84 | |||||||||
7 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 248 | 39.33 | 1:26.82 | |||||
Frem Odense | 1:25.26 | |||||||||
8 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 244 | 40.34 | 1:27.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke Wood | 2007 | 188 | 42.21 | 1:35.24 | |||||
Frem Odense | 1:49.45 | |||||||||
10 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 138 | 50.18 | 1:45.52 | |||||
H2Odense | 1:55.64 | |||||||||
11 | Nicoline H. Ridings | 2007 | 118 | 49.26 | 1:51.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Risager Strate | 2007 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:44.49 | |||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 258 | 37.52 | 1:25.71 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.07 | |||||||||
2 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 254 | 37.67 | 1:26.20 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.07 | |||||||||
3 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 241 | 40.60 | 1:27.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 228 | 41.84 | 1:29.37 | |||||
H2Odense | 1:40.68 | |||||||||
5 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 202 | 43.32 | 1:32.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.61 | |||||||||
6 | Sille Grønfeldt | 2008 | 185 | 42.03 | 1:35.76 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.27 | |||||||||
7 | Freya Valentin | 2008 | 182 | 42.03 | 1:36.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.49 | |||||||||
8 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 159 | 44.40 | 1:40.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.26 | |||||||||
9 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | 158 | 46.91 | 1:40.94 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.81 | |||||||||
10 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 153 | 45.53 | 1:42.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.81 | |||||||||
11 | Sofie Barack Søe | 2008 | 142 | 48.03 | 1:44.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:10 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mie Ankersen | 2006 | 538 | 31.00 | 1:07.12 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:06.88 | |||||||||
2 | Kamma Rasmussen | 2006 | 525 | 31.21 | 1:07.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
3 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 442 | 32.95 | 1:11.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
4 | Bianca Roos | 2006 | 384 | 34.33 | 1:15.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.17 | |||||||||
5 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 298 | 36.88 | 1:21.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.19 | |||||||||
6 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 235 | 40.00 | 1:28.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:39.43 | |||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 497 | 31.89 | 1:08.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
2 | Oline Ludvigsen | 2007 | 329 | 37.09 | 1:19.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.41 | |||||||||
3 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 310 | 37.28 | 1:20.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.52 | |||||||||
4 | Andrea Skjelmose | 2007 | 305 | 36.31 | 1:21.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.84 | |||||||||
5 | Laura Kaysfeld | 2007 | 304 | 38.01 | 1:21.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.14 | |||||||||
6 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 278 | 38.11 | 1:23.59 | |||||
Frem Odense | 1:25.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 478 | 28.42 | 1:01.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.16 | |||||||||
2 | Teodor Thuelund | 2005 | 459 | 29.34 | 1:02.32 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
3 | William Bogø Andersen | 2005 | 431 | 30.31 | 1:03.62 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.87 | |||||||||
4 | William Bendix Schmidt | 2005 | 397 | 30.40 | 1:05.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.84 | |||||||||
5 | Anders Junker | 2005 | 387 | 30.22 | 1:05.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.34 | |||||||||
6 | Nicolas Duvander | 2005 | 382 | 31.08 | 1:06.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.47 | |||||||||
7 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 366 | 30.51 | 1:07.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.47 | |||||||||
8 | August Høy | 2005 | 359 | 30.46 | 1:07.59 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
9 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 321 | 31.98 | 1:10.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.18 | |||||||||
10 | Alexander Drachmann | 2005 | 307 | 32.89 | 1:11.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.45 | |||||||||
11 | Karl Heeb | 2005 | 285 | 33.38 | 1:13.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.15 | |||||||||
12 | Magnus Marschall | 2005 | 261 | 34.99 | 1:15.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.04 | |||||||||
13 | Alexander Mogensen | 2005 | 246 | 35.62 | 1:16.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.43 | |||||||||
14 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 239 | 35.59 | 1:17.37 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.12 | |||||||||
15 | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | 105 | 44.41 | 1:41.71 | |||||
H2Odense | 1:45.00 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 338 | 32.43 | 1:09.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.11 | |||||||||
2 | William Brix Søhoel | 2006 | 318 | 32.73 | 1:10.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.10 | |||||||||
3 | Julius Schier | 2006 | 304 | 33.29 | 1:11.49 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.78 | |||||||||
4 | Anton Egholm Husted | 2006 | 277 | 32.46 | 1:13.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.67 | |||||||||
5 | Tobias Damsgaard | 2006 | 272 | 33.98 | 1:14.13 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.84 | |||||||||
6 | Kasper Cludts | 2006 | 254 | 34.48 | 1:15.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tobias Wemmelund | 2006 | 249 | 35.60 | 1:16.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.70 | |||||||||
8 | Marcus Diego Bach | 2006 | 208 | 36.87 | 1:21.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.16 | |||||||||
9 | Sebastian Kingo | 2006 | 118 | 41.66 | 1:37.80 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:51.63 | |||||||||
- | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.74 | |||||||||
- | Jonas Mathiasen | 2006 | DSQ | sw4.4 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.99 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Peacock | 2007 | 314 | 32.04 | 1:10.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.61 | |||||||||
2 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 303 | 32.60 | 1:11.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
3 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 295 | 33.33 | 1:12.19 | |||||
H2Odense | ||||||||||
4 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 274 | 34.12 | 1:13.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.15 | |||||||||
5 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 256 | 35.52 | 1:15.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.58 | |||||||||
6 | William Bendixen | 2007 | 207 | 35.54 | 1:21.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.27 | |||||||||
7 | Phillip Knudsen | 2007 | 183 | 36.92 | 1:24.57 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:50.78 | |||||||||
8 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 165 | 37.43 | 1:27.51 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:52.20 | |||||||||
9 | Hubert Fosbøl | 2007 | 163 | 40.71 | 1:27.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.50 | |||||||||
10 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 130 | 40.30 | 1:34.71 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.65 | |||||||||
11 | Adrian Vaarning | 2007 | 128 | 42.62 | 1:35.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.04 | |||||||||
- | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | DSQ | sw 8.2 52m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.20 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Damjan Kruc | 2008 | 194 | 35.92 | 1:22.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.76 | |||||||||
2 | Noah Junior Grene | 2008 | 186 | 38.99 | 1:24.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.60 | |||||||||
3 | Villads Moefelt | 2008 | 176 | 37.92 | 1:25.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.20 | |||||||||
4 | Gustav Bøttiger | 2008 | 146 | 40.64 | 1:31.20 | |||||
H2Odense | ||||||||||
5 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 112 | 44.54 | 1:39.55 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:52.86 | |||||||||
6 | Oscar Hågensen | 2008 | 104 | 1:42.07 | 1:42.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.69 | |||||||||
7 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 95 | 47.91 | 1:45.26 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:36.10 | |||||||||
- | Andreas Molin | 2008 | DSQ | sw 8.3 95m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Dominic Torkamani | 2009 | DSQ | sw4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.33 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 132 | 43.83 | 1:34.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:49.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 481 | 28.39 | 1:01.35 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.16 | |||||||||
2 | Teodor Thuelund | 2005 | 451 | 28.79 | 1:02.68 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.85 | |||||||||
3 | William Bogø Andersen | 2005 | 426 | 29.54 | 1:03.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.87 | |||||||||
4 | William Bendix Schmidt | 2005 | 391 | 30.38 | 1:05.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.84 | |||||||||
5 | Nicolas Duvander | 2005 | 389 | 30.13 | 1:05.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.47 | |||||||||
6 | Anders Junker | 2005 | 374 | 30.53 | 1:06.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.34 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 338 | 32.22 | 1:08.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.11 | |||||||||
2 | William Brix Søhoel | 2006 | 335 | 32.67 | 1:09.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.10 | |||||||||
3 | Julius Schier | 2006 | 304 | 33.55 | 1:11.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.78 | |||||||||
4 | Tobias Damsgaard | 2006 | 291 | 34.07 | 1:12.54 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.84 | |||||||||
5 | Anton Egholm Husted | 2006 | 269 | 33.02 | 1:14.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.67 | |||||||||
6 | Kasper Cludts | 2006 | 251 | 34.47 | 1:16.17 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:14 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 470 | 36.33 | 1:15.51 | 1:54.92 | 2:33.33 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:36.27 | |||||||||
2 | Henriette Roos | 2006 | 456 | 37.17 | 1:16.55 | 1:55.70 | 2:34.85 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.30 | |||||||||
3 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 442 | 37.42 | 1:17.06 | 1:57.07 | 2:36.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:39.85 | |||||||||
4 | Laura Meyer | 2006 | 424 | 37.89 | 1:18.11 | 1:58.77 | 2:38.65 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:37.89 | |||||||||
5 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 413 | 38.38 | 1:19.10 | 1:59.98 | 2:40.04 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:44.94 | |||||||||
6 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 344 | 41.16 | 1:24.92 | 2:08.77 | 2:50.11 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:22.37 | |||||||||
7 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 309 | 41.88 | 1:28.98 | 2:14.33 | 2:56.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:07.38 | |||||||||
8 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 282 | 45.00 | 1:30.64 | 2:16.96 | 3:01.63 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:00.35 | |||||||||
9 | Marie Thorup | 2006 | 262 | 45.96 | 1:33.03 | 2:19.95 | 3:06.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:12.81 | |||||||||
- | Victoria Paulsen | 2006 | DSQ | sw 62 45m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:59.45 | |||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 482 | 34.98 | 1:13.14 | 1:52.78 | 2:32.04 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:32.28 | |||||||||
2 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 362 | 38.83 | 1:21.86 | 2:05.90 | 2:47.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.06 | |||||||||
3 | Sara Kaiser | 2007 | 285 | 2:16.22 | 3:01.11 | 3:01.11 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:22.81 | |||||||||
4 | Cathrine Grønhøj | 2007 | 244 | 45.92 | 1:36.15 | 2:25.10 | 3:10.66 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:19.18 | |||||||||
- | Lise H. V. Waarst | 2007 | DSQ | sw 6.4 125m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:48.85 | |||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 353 | 39.52 | 1:22.58 | 2:07.53 | 2:48.57 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:52.39 | |||||||||
2 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 343 | 39.84 | 2:50.19 | 2:50.19 | ||||
Frem Odense | 2:49.40 | |||||||||
3 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 326 | 41.51 | 1:25.42 | 2:10.01 | 2:53.09 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.90 | |||||||||
4 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 295 | 40.25 | 1:24.37 | 2:09.79 | 2:58.98 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.59 | |||||||||
5 | Sofie Bak | 2008 | 295 | 41.65 | 1:27.58 | 2:14.52 | 2:59.00 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:17.02 | |||||||||
6 | Augusta Johansen | 2008 | 291 | 43.29 | 1:29.90 | 2:16.54 | 2:59.75 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:21.56 | |||||||||
7 | Oceane Cailho | 2008 | 281 | 42.86 | 1:29.09 | 2:16.58 | 3:01.85 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:14.84 | |||||||||
8 | Julie Olsen | 2008 | 267 | 43.85 | 1:31.50 | 2:19.57 | 3:04.96 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:10.95 | |||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Emma Mcpherran | 2009 | DSQ | sw 6.4 50 m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:26.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:14 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Junker | 2005 | 461 | 31.54 | 1:06.16 | 1:41.82 | 2:16.69 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.24 | |||||||||
2 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 403 | 34.37 | 1:11.37 | 1:47.27 | 2:22.92 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.45 | |||||||||
3 | Carl Clausen | 2005 | 385 | 33.35 | 1:10.07 | 1:48.11 | 2:25.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.90 | |||||||||
4 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 373 | 35.39 | 1:12.44 | 1:49.83 | 2:26.68 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:34.19 | |||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 445 | 32.80 | 1:08.79 | 1:44.58 | 2:18.35 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:14.16 | |||||||||
2 | Oskar Foss | 2006 | 343 | 36.65 | 1:13.58 | 1:52.16 | 2:30.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:42.39 | |||||||||
3 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 209 | 42.56 | 1:27.28 | 2:12.90 | 2:57.96 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:55.73 | |||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 304 | 36.32 | 1:15.53 | 1:56.52 | 2:37.02 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.05 | |||||||||
2 | Sebastian Aunt | 2007 | 300 | 37.17 | 1:17.42 | 1:58.04 | 2:37.75 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:41.22 | |||||||||
3 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 263 | 38.97 | 2:44.69 | 2:44.69 | ||||
Ringe Svømme Klub | 2:48.42 | |||||||||
4 | Emil Lejbølle | 2007 | 220 | 41.45 | 1:25.81 | 2:10.79 | 2:54.73 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:55.44 | |||||||||
5 | Phillip Knudsen | 2007 | 212 | 44.64 | 1:30.22 | 2:15.39 | 2:56.97 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:16.03 | |||||||||
6 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 200 | 42.24 | 1:28.29 | 2:14.68 | 3:00.49 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:04.20 | |||||||||
7 | Rasmus Edske | 2007 | 198 | 42.60 | 1:28.62 | 2:15.67 | 3:01.20 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:05.86 | |||||||||
8 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 190 | 42.54 | 1:29.00 | 3:03.73 | 3:03.73 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:17.66 | |||||||||
9 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 185 | 44.69 | 1:31.99 | 2:19.92 | 3:05.11 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:27.48 | |||||||||
10 | Villiam K. Carstensen | 2007 | 142 | 46.07 | 1:39.64 | 2:32.23 | 3:22.44 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:26.21 | |||||||||
11 | Martin Stokholm | 2007 | 129 | 49.24 | 3:28.88 | 3:28.88 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:37.01 | |||||||||
- | Christian Pedersen | 2007 | DSQ | sw 6.4 175 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:08.04 | |||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Hiort | 2008 | 196 | 43.25 | 1:30.53 | 2:17.77 | 3:01.78 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:03.17 | |||||||||
2 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 183 | 45.75 | 1:34.67 | 2:21.54 | 3:06.03 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:16.77 | |||||||||
3 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 171 | 45.21 | 1:34.83 | 2:24.87 | 3:10.01 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:13.06 | |||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 158 | 2:26.83 | 3:15.20 | 3:15.20 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:13.59 | |||||||||
2 | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | 142 | 49.78 | 1:41.13 | 2:32.94 | 3:22.45 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:30.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 578 | 27.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.90 | |||||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 518 | 28.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.80 | |||||||||
3 | Christine Mols | 2006 | 469 | 29.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.46 | |||||||||
4 | Maria Stoklund | 2006 | 463 | 30.04 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 31.14 | |||||||||
5 | Kamille Bentsen | 2006 | 457 | 30.17 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 30.67 | |||||||||
6 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 431 | 30.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.75 | |||||||||
7 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 418 | 31.08 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
8 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 403 | 31.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.49 | |||||||||
9 | Monica Munkebjerg | 2006 | 394 | 31.68 | ||||||
Frem Odense | 31.20 | |||||||||
10 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 394 | 31.69 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.09 | |||||||||
11 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 391 | 31.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.75 | |||||||||
12 | Bianca Roos | 2006 | 377 | 32.16 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.97 | |||||||||
13 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 368 | 32.43 | ||||||
Frem Odense | 31.79 | |||||||||
14 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 361 | 32.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.83 | |||||||||
15 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 343 | 33.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.94 | |||||||||
16 | Shauli Mortensen | 2006 | 308 | 34.39 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 34.89 | |||||||||
17 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 286 | 35.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
18 | Caroline Søgaard | 2006 | 280 | 35.50 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.71 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 497 | 29.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.42 | |||||||||
2 | Frida Ploug | 2007 | 410 | 31.28 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.34 | |||||||||
3 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 404 | 31.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.72 | |||||||||
4 | Dagmar Stahl | 2007 | 365 | 32.49 | ||||||
H2Odense | 31.68 | |||||||||
5 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 365 | 32.50 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ringe Svømme Klub | 33.14 | |||||||||
6 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 358 | 32.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.33 | |||||||||
7 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 353 | 32.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.55 | |||||||||
8 | Maila Anker | 2007 | 348 | 33.01 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.61 | |||||||||
9 | Laura Kaysfeld | 2007 | 345 | 33.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.58 | |||||||||
10 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 344 | 33.15 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.28 | |||||||||
11 | Silje Rud Pedersen | 2007 | 342 | 33.21 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.29 | |||||||||
12 | Amanda Fafner | 2007 | 335 | 33.46 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 34.46 | |||||||||
13 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 330 | 33.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
14 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 315 | 34.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.25 | |||||||||
15 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 315 | 34.15 | ||||||
Frem Odense | 34.83 | |||||||||
16 | Oline Ludvigsen | 2007 | 308 | 34.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
17 | Sara Kaiser | 2007 | 306 | 34.46 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.77 | |||||||||
18 | Caroline Risager Strate | 2007 | 304 | 34.56 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.82 | |||||||||
19 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 301 | 34.65 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.73 | |||||||||
20 | Frederikke Wood | 2007 | 300 | 34.71 | ||||||
Frem Odense | 33.09 | |||||||||
21 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 297 | 34.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.68 | |||||||||
22 | Emma Friis Laursen | 2007 | 277 | 35.61 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 37.15 | |||||||||
23 | Meryem Ercaliskan | 2007 | 273 | 35.80 | ||||||
Frem Odense | 37.35 | |||||||||
24 | Thea Keinicke | 2007 | 269 | 35.98 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.38 | |||||||||
25 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 258 | 36.49 | ||||||
H2Odense | 36.72 | |||||||||
26 | Lærke Andersen Haurslev | 2007 | 245 | 37.11 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 39.84 | |||||||||
27 | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | 238 | 37.45 | ||||||
Frem Odense | 38.86 | |||||||||
- | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.95 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 405 | 31.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.19 | |||||||||
2 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 397 | 31.60 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
3 | Julie Olsen | 2008 | 394 | 31.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
4 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 394 | 31.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.22 | |||||||||
5 | Sofie Bak | 2008 | 393 | 31.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.43 | |||||||||
6 | Laura Klug Christensen | 2008 | 391 | 31.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
7 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 389 | 31.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
8 | Andrea Wagner | 2008 | 382 | 32.02 | ||||||
H2Odense | 33.77 | |||||||||
9 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 365 | 32.51 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
10 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 360 | 32.66 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
11 | Augusta Johansen | 2008 | 345 | 33.11 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.75 | |||||||||
12 | Augusta Blom | 2008 | 339 | 33.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.06 | |||||||||
13 | Freya Valentin | 2008 | 337 | 33.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.94 | |||||||||
14 | Oceane Cailho | 2008 | 336 | 33.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
15 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 327 | 33.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.89 | |||||||||
16 | Luka Rose Svabo | 2008 | 310 | 34.33 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.23 | |||||||||
16 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 310 | 34.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
18 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 303 | 34.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.50 | |||||||||
19 | Thilde Thomsen | 2008 | 289 | 35.12 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 37.41 | |||||||||
20 | Lærke Jensen | 2008 | 284 | 35.35 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 35.34 | |||||||||
21 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 279 | 35.55 | ||||||
H2Odense | 37.18 | |||||||||
22 | Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | 277 | 35.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.41 | |||||||||
23 | Sara Lund Larsen | 2008 | 252 | 36.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 39.08 | |||||||||
24 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | 246 | 37.08 | ||||||
Frem Odense | 38.70 | |||||||||
25 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 234 | 37.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.88 | |||||||||
26 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 225 | 38.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.03 | |||||||||
27 | Cathrine Boisen | 2008 | 222 | 38.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.83 | |||||||||
28 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | 215 | 38.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.26 | |||||||||
29 | Shaya Mortensen | 2008 | 208 | 39.18 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 41.65 | |||||||||
30 | Signe Christiansen | 2008 | 188 | 40.52 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.16 | |||||||||
31 | Sarah Tranekjer | 2008 | 177 | 41.37 | ||||||
H2Odense | 43.87 | |||||||||
32 | Katrine Hermansen | 2008 | 174 | 41.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.86 | |||||||||
33 | Julie Holm Sørensen | 2008 | 170 | 41.90 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.41 | |||||||||
34 | Lærke Damgaard | 2008 | 161 | 42.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 46.93 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 349 | 33.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.16 | |||||||||
2 | Emma Mcpherran | 2009 | 291 | 35.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.99 | |||||||||
3 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 284 | 35.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.88 | |||||||||
4 | Vigga Rasmussen | 2009 | 261 | 36.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.60 | |||||||||
5 | Freya Magnussen | 2009 | 258 | 36.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.24 | |||||||||
6 | Frida Steen Mühring | 2009 | 254 | 36.66 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
7 | Andrea Grøndal | 2009 | 252 | 36.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.65 | |||||||||
8 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | 243 | 37.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.17 | |||||||||
9 | Trine Larsen | 2009 | 225 | 38.20 | ||||||
Frem Odense | 37.71 | |||||||||
10 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 224 | 38.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.81 | |||||||||
11 | Ida Riddersholm | 2009 | 218 | 38.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.44 | |||||||||
12 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 216 | 38.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.09 | |||||||||
13 | Isabelle Weber | 2009 | 211 | 39.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.58 | |||||||||
14 | Alberte Hansen | 2009 | 196 | 39.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.33 | |||||||||
15 | Frida Rasmussen Høegh | 2009 | 185 | 40.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.54 | |||||||||
16 | Ella Krogshede | 2009 | 171 | 41.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.12 | |||||||||
17 | Sigrid Lind Petersen | 2009 | 170 | 41.92 | ||||||
Frem Odense | 44.87 | |||||||||
18 | Signe Madsen | 2009 | 167 | 42.12 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.41 | |||||||||
19 | Klara Christiansen | 2009 | 162 | 42.61 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 47.57 | |||||||||
20 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | 155 | 43.18 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.28 | |||||||||
21 | Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | 147 | 44.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.51 | |||||||||
22 | Selma Birgisdottir | 2009 | 141 | 44.56 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.49 | |||||||||
23 | Caroline B. Guldborg | 2009 | 138 | 44.92 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.60 | |||||||||
24 | Veronica Dyhre | 2009 | 136 | 45.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.54 | |||||||||
25 | Mille Strømkjær | 2009 | 120 | 47.04 | ||||||
Frem Odense | 47.60 | |||||||||
26 | Sille Nisted Petersen | 2009 | 106 | 49.09 | ||||||
Frem Odense | 56.88 | |||||||||
27 | Clara Nørrelund Lindgreen | 2009 | 48 | 1:03.76 | ||||||
Frem Odense | 1:07.34 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dicte Underbjerg | 2010 | 258 | 36.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
2 | Frida Lund Kilen | 2010 | 230 | 37.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
3 | Emilie Jakobsen | 2010 | 227 | 38.06 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.21 | |||||||||
4 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 198 | 39.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.94 | |||||||||
5 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 189 | 40.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.33 | |||||||||
6 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 173 | 41.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.25 | |||||||||
7 | Kristina Dragieva | 2010 | 170 | 41.91 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.82 | |||||||||
8 | Filippa Würfel | 2010 | 162 | 42.62 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.14 | |||||||||
9 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 155 | 43.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.73 | |||||||||
10 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 149 | 43.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.56 | |||||||||
11 | Meta Ostenfeldt Müller | 2010 | 128 | 46.04 | ||||||
H2Odense | 47.12 | |||||||||
12 | Thea Joost | 2010 | 125 | 46.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.46 | |||||||||
13 | Alberte Hummelhoff | 2010 | 113 | 47.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 49.78 | |||||||||
14 | Anna Lindstedt | 2010 | 107 | 48.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.15 | |||||||||
15 | Vigga Rasmussen | 2010 | 105 | 49.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.12 | |||||||||
16 | Caroline Asta Meierhans | 2010 | 98 | 50.33 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.37 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Fobian Hvidberg | 2011 | 132 | 45.64 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 50.28 | |||||||||
2 | Karla Krog | 2011 | 130 | 45.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.17 | |||||||||
3 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 108 | 48.71 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.35 | |||||||||
4 | Tilde Johannsen | 2011 | 41 | 1:07.28 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 58.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Olsen | 2008 | 426 | 30.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
2 | Laura Klug Christensen | 2008 | 414 | 31.18 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
3 | Sofie Bak | 2008 | 413 | 31.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.43 | |||||||||
4 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 408 | 31.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.19 | |||||||||
5 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 395 | 31.67 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
6 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 392 | 31.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.22 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Mcpherran | 2009 | 325 | 33.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.99 | |||||||||
2 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 296 | 34.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.88 | |||||||||
3 | Freya Magnussen | 2009 | 275 | 35.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.24 | |||||||||
4 | Frida Steen Mühring | 2009 | 272 | 35.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
5 | Vigga Rasmussen | 2009 | 272 | 35.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.60 | |||||||||
- | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.16 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Jakobsen | 2010 | 250 | 36.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.21 | |||||||||
2 | Frida Lund Kilen | 2010 | 241 | 37.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
3 | Dicte Underbjerg | 2010 | 230 | 37.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
4 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 203 | 39.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.94 | |||||||||
5 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 194 | 40.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.33 | |||||||||
6 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 187 | 40.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.25 | |||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Fobian Hvidberg | 2011 | 165 | 42.29 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 50.28 | |||||||||
2 | Karla Krog | 2011 | 151 | 43.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.17 | |||||||||
3 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 121 | 46.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.35 | |||||||||
4 | Tilde Johannsen | 2011 | 46 | 1:04.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 58.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Bendix Schmidt | 2005 | 466 | 26.12 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.29 | |||||||||
2 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 451 | 26.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 26.94 | |||||||||
3 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 432 | 26.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.33 | |||||||||
4 | August Høy | 2005 | 431 | 26.81 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 27.41 | |||||||||
5 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 421 | 27.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
6 | Vincent Matras | 2005 | 421 | 27.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.35 | |||||||||
7 | Karl Heeb | 2005 | 396 | 27.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.98 | |||||||||
8 | Carl Clausen | 2005 | 392 | 27.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.37 | |||||||||
9 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 348 | 28.80 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 30.07 | |||||||||
10 | Alexander Drachmann | 2005 | 343 | 28.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.28 | |||||||||
11 | Cilas Skafte | 2005 | 310 | 29.93 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 30.94 | |||||||||
12 | Daniel Landbo | 2005 | 301 | 30.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 30.88 | |||||||||
13 | Magnus Marschall | 2005 | 282 | 30.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.56 | |||||||||
14 | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | 274 | 31.17 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.03 | |||||||||
15 | Tobias Hansen | 2005 | 227 | 33.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.93 | |||||||||
- | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | DSQ | sw4.4 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 30.28 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Mathiasen | 2006 | 387 | 27.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.51 | |||||||||
2 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 382 | 27.91 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.44 | |||||||||
3 | Oskar Foss | 2006 | 342 | 28.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.22 | |||||||||
4 | Oskar Mühring | 2006 | 333 | 29.21 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 31.11 | |||||||||
5 | Jacob Timmermand | 2006 | 332 | 29.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.34 | |||||||||
6 | Julius Schier | 2006 | 321 | 29.58 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.77 | |||||||||
7 | Anders Hansen | 2006 | 319 | 29.63 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.52 | |||||||||
8 | Christian Moefelt | 2006 | 307 | 30.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
9 | Jonas Rask | 2006 | 303 | 30.16 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 31.04 | |||||||||
10 | Tobias Damsgaard | 2006 | 285 | 30.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.88 | |||||||||
11 | Christian Alexander Nimb | 2006 | 255 | 31.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.35 | |||||||||
12 | Jacob Landtved | 2006 | 231 | 32.98 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.93 | |||||||||
13 | Phillip Gram | 2006 | 201 | 34.58 | ||||||
H2Odense | 37.84 | |||||||||
14 | Jonas Bergmann | 2006 | 195 | 34.93 | ||||||
H2Odense | 35.48 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 406 | 27.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.51 | |||||||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 397 | 27.56 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
3 | Magnus Dreyer | 2007 | 372 | 28.15 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 29.43 | |||||||||
4 | Christian Pedersen | 2007 | 351 | 28.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
5 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 347 | 28.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
6 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 341 | 28.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.64 | |||||||||
7 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 335 | 29.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.66 | |||||||||
8 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 329 | 29.32 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.47 | |||||||||
9 | Lukas Peacock | 2007 | 328 | 29.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
10 | Malte Neuber | 2007 | 295 | 30.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
11 | Sebastian Aunt | 2007 | 278 | 31.03 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
12 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 262 | 31.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
13 | Emil Lejbølle | 2007 | 245 | 32.36 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
14 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 243 | 32.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.19 | |||||||||
15 | Hubert Fosbøl | 2007 | 242 | 32.51 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
16 | Rasmus Edske | 2007 | 239 | 32.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.12 | |||||||||
17 | Adrian Vaarning | 2007 | 235 | 32.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.34 | |||||||||
17 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 235 | 32.80 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.34 | |||||||||
19 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 230 | 33.06 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.08 | |||||||||
20 | Phillip Knudsen | 2007 | 225 | 33.27 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.07 | |||||||||
21 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 215 | 33.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.10 | |||||||||
22 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | 214 | 33.87 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 34.33 | |||||||||
23 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 207 | 34.20 | ||||||
Frem Odense | 37.72 | |||||||||
24 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 198 | 34.74 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.41 | |||||||||
25 | Villiam K. Carstensen | 2007 | 195 | 34.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.42 | |||||||||
26 | Christian Lind Petersen | 2007 | 191 | 35.12 | ||||||
Frem Odense | 39.50 | |||||||||
27 | Besian Selaci | 2007 | 191 | 35.17 | ||||||
H2Odense | 39.73 | |||||||||
28 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 190 | 35.22 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.65 | |||||||||
29 | Martin Kjeldsen | 2007 | 186 | 35.45 | ||||||
H2Odense | 34.66 | |||||||||
30 | Sylvester Neto | 2007 | 182 | 35.74 | ||||||
Frem Odense | 36.92 | |||||||||
31 | Emil A. Larsen | 2007 | 162 | 37.10 | ||||||
Frem Odense | 37.99 | |||||||||
32 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 152 | 37.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.18 | |||||||||
33 | Calle Skafte | 2007 | 146 | 38.39 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 41.71 | |||||||||
34 | Peter Kruse Buch | 2007 | 130 | 39.92 | ||||||
H2Odense | 43.07 | |||||||||
35 | Sebastian Høgh | 2007 | 95 | 44.26 | ||||||
H2Odense | 46.79 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.51 | |||||||||
- | Mathias Nielsen | 2007 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.12 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Stoklund | 2008 | 297 | 30.35 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 30.20 | |||||||||
2 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 292 | 30.52 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
3 | Damjan Kruc | 2008 | 289 | 30.61 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
4 | Andreas Molin | 2008 | 242 | 32.47 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
5 | Noah Junior Grene | 2008 | 240 | 32.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.01 | |||||||||
6 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 222 | 33.44 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
7 | Oscar Hågensen | 2008 | 220 | 33.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.06 | |||||||||
8 | Marius Lundsfryd | 2008 | 217 | 33.68 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.27 | |||||||||
9 | Toke Kousgaard | 2008 | 205 | 34.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.66 | |||||||||
10 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 204 | 34.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.40 | |||||||||
11 | Sebastian Brice Meierhans | 2008 | 196 | 34.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.54 | |||||||||
12 | Anes Hajrovic | 2008 | 194 | 34.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.77 | |||||||||
13 | Hjalte Gregersen | 2008 | 190 | 35.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.86 | |||||||||
14 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | 185 | 35.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.99 | |||||||||
15 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 175 | 36.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.89 | |||||||||
16 | Rasmus Bjerre | 2008 | 173 | 36.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.59 | |||||||||
17 | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | 169 | 36.59 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 36.00 | |||||||||
18 | Magnus Jeppesen | 2008 | 167 | 36.73 | ||||||
Frem Odense | 38.35 | |||||||||
19 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 166 | 36.80 | ||||||
Frem Odense | 39.61 | |||||||||
20 | Oliver Petersen | 2008 | 161 | 37.21 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.84 | |||||||||
21 | Johannes Ravn | 2008 | 159 | 37.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 37.36 | |||||||||
22 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 157 | 37.48 | ||||||
H2Odense | 39.79 | |||||||||
23 | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 157 | 37.52 | ||||||
Frem Odense | 40.54 | |||||||||
24 | Alexander Kirk | 2008 | 155 | 37.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.08 | |||||||||
25 | Valdemar Christoffersen-Thorsen | 2008 | 150 | 38.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.56 | |||||||||
26 | Jacob Wemmelund | 2008 | 149 | 38.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 49.62 | |||||||||
27 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 146 | 38.45 | ||||||
H2Odense | 42.40 | |||||||||
28 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 146 | 38.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.53 | |||||||||
29 | Sebastian Drachmann | 2008 | 145 | 38.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.78 | |||||||||
30 | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 131 | 39.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.81 | |||||||||
31 | Rolf Hjalmar Nielsen | 2008 | 121 | 40.88 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.85 | |||||||||
32 | Jonas Liholm | 2008 | 116 | 41.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.35 | |||||||||
33 | Markus Zou Jensen | 2008 | 115 | 41.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.61 | |||||||||
34 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 113 | 41.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.23 | |||||||||
- | Andreas Krog Jørgensen | 2008 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.83 | |||||||||
- | Magnus Krog Jørgensen | 2008 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.78 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Elgaard | 2009 | 206 | 34.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.23 | |||||||||
2 | Danilo Vaarning | 2009 | 171 | 36.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.11 | |||||||||
3 | Linus Andersen | 2009 | 166 | 36.82 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.63 | |||||||||
4 | Sander Y Hansen | 2009 | 151 | 38.01 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 38.54 | |||||||||
5 | Albert Benian | 2009 | 146 | 38.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.28 | |||||||||
6 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | 143 | 38.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.84 | |||||||||
7 | Liam Jonasen | 2009 | 131 | 39.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
8 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 123 | 40.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.20 | |||||||||
9 | Tobias Gorm | 2009 | 119 | 41.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.12 | |||||||||
10 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | 119 | 41.11 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 44.37 | |||||||||
11 | Lasse Lee Bang Brodersen | 2009 | 115 | 41.65 | ||||||
Frem Odense | 46.97 | |||||||||
12 | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | 108 | 42.50 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 44.58 | |||||||||
13 | Julian K. Sørensen | 2009 | 107 | 42.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.90 | |||||||||
14 | Bille Stokbæk | 2009 | 104 | 42.99 | ||||||
H2Odense | 43.70 | |||||||||
15 | Filip Stadnicki | 2009 | 100 | 43.51 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.35 | |||||||||
16 | Jakob Kristensen | 2009 | 71 | 48.71 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.10 | |||||||||
17 | Noah Andersen | 2009 | 54 | 53.28 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.81 | |||||||||
- | Samuel Bred | 2009 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.04 | |||||||||
- | Vitus Sommers Vissing | 2009 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Villads Birk | 2009 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
H2Odense | 40.26 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 208 | 34.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.94 | |||||||||
2 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 188 | 35.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
3 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 123 | 40.66 | ||||||
H2Odense | 41.76 | |||||||||
4 | Anton Plauborg | 2010 | 107 | 42.63 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.18 | |||||||||
5 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 95 | 44.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.90 | |||||||||
6 | Oliver Nielsen | 2010 | 91 | 44.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.37 | |||||||||
7 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 89 | 45.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.05 | |||||||||
8 | Hubert Nissen | 2011 | 78 | 47.39 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Otto Thuelund | 2010 | 65 | 50.21 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 58.12 | |||||||||
10 | Laurits Schou Petersen | 2010 | 60 | 51.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.14 | |||||||||
11 | Matti Mejlby Ditlefsen | 2011 | 55 | 53.22 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 52.26 | |||||||||
12 | Gustav Haahr Jacobsen | 2010 | 17 | 1:18.07 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:14.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 430 | 26.83 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 418 | 27.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.51 | |||||||||
3 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 365 | 28.33 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.12 | |||||||||
4 | Magnus Dreyer | 2007 | 358 | 28.51 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 29.43 | |||||||||
5 | Christian Pedersen | 2007 | 342 | 28.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
6 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 339 | 29.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.64 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Stoklund | 2008 | 307 | 30.03 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 30.20 | |||||||||
2 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 300 | 30.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
3 | Damjan Kruc | 2008 | 273 | 31.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
4 | Andreas Molin | 2008 | 248 | 32.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
5 | Noah Junior Grene | 2008 | 241 | 32.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.01 | |||||||||
6 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 231 | 33.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Elgaard | 2009 | 211 | 33.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.23 | |||||||||
2 | Linus Andersen | 2009 | 175 | 36.18 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.63 | |||||||||
3 | Danilo Vaarning | 2009 | 169 | 36.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.11 | |||||||||
4 | Sander Y Hansen | 2009 | 157 | 37.52 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 38.54 | |||||||||
5 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | 154 | 37.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.84 | |||||||||
- | Albert Benian | 2009 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.28 | |||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 215 | 33.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.94 | |||||||||
2 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 125 | 40.48 | ||||||
H2Odense | 41.76 | |||||||||
3 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 107 | 42.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.90 | |||||||||
4 | Anton Plauborg | 2010 | 102 | 43.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.18 | |||||||||
5 | Oliver Nielsen | 2010 | 81 | 46.71 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.37 | |||||||||
- | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kamma Rasmussen | 2006 | 500 | 34.19 | 1:09.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.26 | |||||||||
2 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 436 | 35.70 | 1:12.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.42 | |||||||||
3 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 423 | 35.48 | 1:13.29 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.54 | |||||||||
4 | Mie Ankersen | 2006 | 406 | 36.58 | 1:14.27 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.03 | |||||||||
5 | Laura Meyer | 2006 | 400 | 36.25 | 1:14.64 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
6 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 390 | 36.08 | 1:15.26 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.52 | |||||||||
7 | Henriette Roos | 2006 | 386 | 37.22 | 1:15.56 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.98 | |||||||||
8 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 351 | 38.13 | 1:17.99 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:12.78 | |||||||||
9 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 311 | 39.51 | 1:21.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.28 | |||||||||
10 | Victoria Paulsen | 2006 | 254 | 43.56 | 1:26.89 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.79 | |||||||||
11 | Olivia Funder | 2006 | 246 | 42.54 | 1:27.72 | |||||
H2Odense | 1:33.47 | |||||||||
12 | Marie Thorup | 2006 | 232 | 44.31 | 1:29.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.77 | |||||||||
13 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 213 | 46.02 | 1:32.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.74 | |||||||||
- | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | DSQ | sw 6.4 50m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.34 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 500 | 34.05 | 1:09.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.32 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 435 | 35.15 | 1:12.61 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.57 | |||||||||
3 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 427 | 36.37 | 1:13.07 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:13.43 | |||||||||
4 | Millie Møller | 2007 | 407 | 35.71 | 1:14.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.41 | |||||||||
5 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 371 | 37.05 | 1:16.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.76 | |||||||||
6 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 342 | 37.61 | 1:18.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.54 | |||||||||
7 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 330 | 38.36 | 1:19.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.15 | |||||||||
8 | Sara Kaiser | 2007 | 234 | 43.81 | 1:29.28 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.07 | |||||||||
9 | Cathrine Grønhøj | 2007 | 229 | 44.22 | 1:29.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.52 | |||||||||
10 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 229 | 42.61 | 1:29.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.79 | |||||||||
11 | Amanda Fafner | 2007 | 225 | 45.14 | 1:30.37 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:33.01 | |||||||||
12 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 196 | 46.17 | 1:34.69 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.79 | |||||||||
13 | Emma Friis Laursen | 2007 | 190 | 45.85 | 1:35.67 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:43.79 | |||||||||
14 | Nicoline H. Ridings | 2007 | 142 | 1:45.39 | 1:45.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | 2:05.51 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 332 | 38.51 | 1:19.40 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.31 | |||||||||
2 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 331 | 1:19.51 | 1:19.51 | |||||
Frem Odense | 1:18.42 | |||||||||
3 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 316 | 39.24 | 1:20.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.99 | |||||||||
3 | Lærke Jensen | 2008 | 316 | 38.61 | 1:20.76 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:21.33 | |||||||||
5 | Oceane Cailho | 2008 | 253 | 41.85 | 1:26.92 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.01 | |||||||||
6 | Sille Grønfeldt | 2008 | 247 | 42.38 | 1:27.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.52 | |||||||||
7 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 244 | 42.76 | 1:28.00 | |||||
H2Odense | 1:33.63 | |||||||||
8 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 221 | 44.83 | 1:30.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.18 | |||||||||
9 | Sofie Barack Søe | 2008 | 208 | 45.00 | 1:32.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.61 | |||||||||
10 | Lea Timmermand | 2008 | 197 | 47.00 | 1:34.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.13 | |||||||||
11 | Shaya Mortensen | 2008 | 152 | 50.39 | 1:43.09 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:46.50 | |||||||||
12 | Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | 149 | 50.75 | 1:43.77 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:58.45 | |||||||||
13 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 142 | 53.53 | 1:45.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:49.03 | |||||||||
14 | Sarah Tranekjer | 2008 | 93 | 57.01 | 2:01.03 | |||||
H2Odense | 2:01.33 | |||||||||
- | Cathrine Boisen | 2008 | DSQ | sw 6.4 75m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.32 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Trine Larsen | 2009 | 184 | 47.73 | 1:36.64 | |||||
Frem Odense | 1:36.91 | |||||||||
2 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 177 | 47.24 | 1:37.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:43.16 | |||||||||
3 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 176 | 46.98 | 1:38.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.50 | |||||||||
4 | Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | 157 | 47.57 | 1:41.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:50.54 | |||||||||
5 | Selma Birgisdottir | 2009 | 142 | 50.32 | 1:45.34 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:48.21 | |||||||||
6 | Veronica Dyhre | 2009 | 137 | 52.96 | 1:46.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:52.35 | |||||||||
7 | Frida Rasmussen Høegh | 2009 | 136 | 53.08 | 1:46.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.29 | |||||||||
8 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | 126 | 52.74 | 1:49.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.29 | |||||||||
9 | Klara Christiansen | 2009 | 120 | 53.65 | 1:51.36 | |||||
Kalundborg SK 1 | 2:00.00 | |||||||||
10 | Ella Krogshede | 2009 | 112 | 54.92 | 1:54.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:57.22 | |||||||||
11 | Caroline B. Guldborg | 2009 | 111 | 1:54.43 | 1:54.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:08.76 | |||||||||
12 | Mille Strømkjær | 2009 | 109 | 54.98 | 1:55.09 | |||||
Frem Odense | 1:59.26 | |||||||||
13 | Clara Nørrelund Lindgreen | 2009 | 86 | 59.75 | 2:04.39 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Sigrid Lind Petersen | 2009 | 84 | 1:00.99 | 2:05.57 | |||||
Frem Odense | 2:01.62 | |||||||||
15 | Sille Nisted Petersen | 2009 | 67 | 2:14.89 | 2:14.89 | |||||
Frem Odense | 2:15.16 | |||||||||
- | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | DSQ | sw 6.4 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.01 | |||||||||
- | Signe Madsen | 2009 | DSQ | sw 6.4 25 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:56.13 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Jakobsen | 2010 | 214 | 45.39 | 1:31.86 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.77 | |||||||||
2 | Dicte Underbjerg | 2010 | 176 | 47.53 | 1:38.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
3 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 147 | 1:44.11 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:48.18 | |||||||||
4 | Mathilde Skriver Andersen | 2010 | 100 | 56.70 | 1:58.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:58.95 | |||||||||
5 | Caroline Asta Meierhans | 2010 | 92 | 2:01.69 | 2:01.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.31 | |||||||||
6 | Meta Ostenfeldt Müller | 2010 | 91 | 58.73 | 2:02.29 | |||||
H2Odense | 2:06.97 | |||||||||
7 | Alberte Hummelhoff | 2010 | 88 | 59.27 | 2:03.32 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:06.03 | |||||||||
8 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 86 | 2:04.62 | 2:04.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:05.69 | |||||||||
9 | Anna Lindstedt | 2010 | 83 | 1:03.44 | 2:06.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:06.17 | |||||||||
10 | Vigga Rasmussen | 2010 | 79 | 59.94 | 2:07.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.27 | |||||||||
- | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | DSQ | sw 6.4 75 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.28 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Krog | 2011 | 103 | 55.64 | 1:57.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:00.37 | |||||||||
2 | Frida Fobian Hvidberg | 2011 | 96 | 57.61 | 1:59.98 | |||||
Kalundborg SK 1 | 2:00.00 | |||||||||
3 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 85 | 1:02.04 | 2:04.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:06.19 | |||||||||
4 | Tilde Johannsen | 2011 | 62 | 1:11.02 | 2:18.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kamma Rasmussen | 2006 | 494 | 33.80 | 1:09.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.26 | |||||||||
2 | Mie Ankersen | 2006 | 474 | 34.81 | 1:10.56 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.03 | |||||||||
3 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 439 | 35.65 | 1:12.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.42 | |||||||||
4 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 430 | 35.39 | 1:12.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.54 | |||||||||
5 | Laura Meyer | 2006 | 421 | 36.11 | 1:13.37 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
6 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 421 | 35.74 | 1:13.38 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.52 | |||||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 507 | 33.12 | 1:08.97 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.57 | |||||||||
2 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 502 | 33.65 | 1:09.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.32 | |||||||||
3 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 446 | 34.91 | 1:11.99 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:13.43 | |||||||||
4 | Millie Møller | 2007 | 409 | 35.12 | 1:14.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.41 | |||||||||
5 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 358 | 36.76 | 1:17.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.54 | |||||||||
6 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 356 | 37.50 | 1:17.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Junker | 2005 | 456 | 30.98 | 1:03.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.09 | |||||||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | 443 | 30.89 | 1:04.13 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.76 | |||||||||
3 | William Bogø Andersen | 2005 | 437 | 31.35 | 1:04.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.87 | |||||||||
4 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 402 | 32.48 | 1:06.27 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:05.69 | |||||||||
5 | Nicolas Duvander | 2005 | 354 | 33.51 | 1:09.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.25 | |||||||||
6 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 348 | 33.54 | 1:09.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
7 | Morten Broni Simonsen | 2005 | 312 | 35.21 | 1:12.06 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:21.77 | |||||||||
8 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 287 | 35.63 | 1:14.08 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:16.09 | |||||||||
9 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 284 | 36.22 | 1:14.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.69 | |||||||||
10 | Alexander Mogensen | 2005 | 274 | 36.81 | 1:15.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:14.41 | |||||||||
11 | Daniel Landbo | 2005 | 251 | 38.04 | 1:17.49 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.97 | |||||||||
12 | Cilas Skafte | 2005 | 226 | 39.18 | 1:20.26 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:21.71 | |||||||||
13 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 214 | 39.61 | 1:21.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.12 | |||||||||
14 | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | 182 | 40.63 | 1:26.25 | |||||
H2Odense | 1:28.78 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 463 | 31.18 | 1:03.19 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.77 | |||||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | 454 | 31.17 | 1:03.61 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.43 | |||||||||
3 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 313 | 35.20 | 1:12.04 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.79 | |||||||||
4 | Anton Egholm Husted | 2006 | 310 | 36.13 | 1:12.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.72 | |||||||||
5 | William Brix Søhoel | 2006 | 281 | 36.64 | 1:14.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.08 | |||||||||
6 | Tobias Wemmelund | 2006 | 266 | 36.66 | 1:16.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.20 | |||||||||
7 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 230 | 38.48 | 1:19.84 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.11 | |||||||||
8 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 212 | 40.53 | 1:22.02 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.82 | |||||||||
9 | Christian Alexander Nimb | 2006 | 210 | 39.95 | 1:22.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.99 | |||||||||
10 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 201 | 41.55 | 1:23.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.16 | |||||||||
11 | Sebastian Kingo | 2006 | 177 | 1:27.02 | 1:27.02 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.59 | |||||||||
- | Christian Moefelt | 2006 | DSQ | sw 6.4 75m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.44 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 253 | 37.95 | 1:17.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.98 | |||||||||
2 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | 190 | 42.71 | 1:25.02 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:25.13 | |||||||||
3 | Anders Langholm | 2007 | 162 | 44.77 | 1:29.64 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Høgh | 2007 | 74 | 58.64 | 1:56.51 | |||||
H2Odense | ||||||||||
- | Calle Skafte | 2007 | DSQ | sw 6.4 75 m | ||||||
Kalundborg SK 1 | 2:00.34 | |||||||||
- | Martin Stokholm | 2007 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:37.21 | |||||||||
- | Peter Kruse Buch | 2007 | DSQ | sw 6.2 25m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Stoklund | 2008 | 221 | 38.69 | 1:20.91 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:18.94 | |||||||||
2 | Oscar Hågensen | 2008 | 180 | 42.47 | 1:26.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.48 | |||||||||
3 | William Bank Jørgensen | 2008 | 172 | 42.87 | 1:27.90 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.92 | |||||||||
4 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 168 | 43.28 | 1:28.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.61 | |||||||||
5 | Gustav Bøttiger | 2008 | 167 | 43.82 | 1:28.70 | |||||
H2Odense | 1:29.36 | |||||||||
6 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | 156 | 44.44 | 1:30.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.89 | |||||||||
7 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 152 | 45.57 | 1:31.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.78 | |||||||||
8 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 146 | 44.99 | 1:32.72 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.94 | |||||||||
9 | Alexander Kirk | 2008 | 117 | 49.75 | 1:40.02 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.65 | |||||||||
10 | Jonas Liholm | 2008 | 85 | 53.49 | 1:51.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.26 | |||||||||
- | Andreas Krog Jørgensen | 2008 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:06.04 | |||||||||
- | Magnus Krog Jørgensen | 2008 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:22.09 | |||||||||
- | Markus Zou Jensen | 2008 | DSQ | sw 6.4 25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.25 | |||||||||
- | Nicklas Hiort | 2008 | DSQ | sw 6.4 25 m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.35 | |||||||||
- | Sebastian Drachmann | 2008 | DSQ | sw 6.4 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.20 | |||||||||
- | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | DSQ | sw 6.4 75m | ||||||
Frem Odense | 1:41.31 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 146 | 45.51 | 1:32.86 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.39 | |||||||||
2 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 135 | 45.59 | 1:35.24 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.83 | |||||||||
3 | Sander Y Hansen | 2009 | 119 | 48.07 | 1:39.45 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:43.27 | |||||||||
4 | Albert Benian | 2009 | 109 | 47.98 | 1:42.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
5 | Dominic Torkamani | 2009 | 89 | 52.47 | 1:49.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.36 | |||||||||
6 | David Kjeldgaard | 2009 | 84 | 54.17 | 1:51.68 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:01.20 | |||||||||
7 | Lasse Lee Bang Brodersen | 2009 | 83 | 52.74 | 1:51.78 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Bille Stokbæk | 2009 | 82 | 55.75 | 1:52.17 | |||||
H2Odense | 1:54.23 | |||||||||
9 | Noah Andersen | 2009 | 70 | 1:58.60 | 1:58.60 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:57.04 | |||||||||
10 | Vitus Sommers Vissing | 2009 | 54 | 1:04.52 | 2:08.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:15.63 | |||||||||
11 | Jakob Kristensen | 2009 | 52 | 1:03.42 | 2:10.69 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:18.15 | |||||||||
- | Julian K. Sørensen | 2009 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
- | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | DSQ | sw 6.4 75 m | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:50.12 | |||||||||
- | Villads Birk | 2009 | DSQ | sw 6.4 75 m | ||||||
H2Odense | 1:47.91 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 177 | 42.62 | 1:27.06 | |||||
H2Odense | 1:29.49 | |||||||||
2 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 96 | 53.13 | 1:46.70 | |||||
H2Odense | 1:45.65 | |||||||||
3 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 80 | 56.49 | 1:53.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:02.44 | |||||||||
4 | Oliver Nielsen | 2010 | 75 | 56.69 | 1:55.98 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:00.59 | |||||||||
5 | Otto Thuelund | 2010 | 58 | 2:05.96 | 2:05.96 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:04.16 | |||||||||
6 | Laurits Schou Petersen | 2010 | 57 | 1:02.88 | 2:06.84 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:24.37 | |||||||||
7 | Matti Mejlby Ditlefsen | 2011 | 49 | 2:13.09 | 2:13.09 | |||||
Kalundborg SK 1 | 2:20.18 | |||||||||
8 | Gustav Haahr Jacobsen | 2010 | 37 | 1:08.95 | 2:26.73 | |||||
Kalundborg SK 1 | 2:10.00 | |||||||||
- | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | DSQ | sw 6.4 25 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:59.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Junker | 2005 | 473 | 30.94 | 1:02.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.09 | |||||||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | 467 | 30.35 | 1:03.03 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.76 | |||||||||
3 | William Bogø Andersen | 2005 | 424 | 31.23 | 1:05.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.87 | |||||||||
4 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 392 | 32.98 | 1:06.83 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:05.69 | |||||||||
5 | Nicolas Duvander | 2005 | 357 | 33.42 | 1:08.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.25 | |||||||||
6 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 356 | 33.67 | 1:08.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 464 | 30.80 | 1:03.17 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.77 | |||||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | 462 | 31.08 | 1:03.24 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.43 | |||||||||
3 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 328 | 34.23 | 1:10.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.79 | |||||||||
4 | Anton Egholm Husted | 2006 | 323 | 35.10 | 1:11.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.72 | |||||||||
5 | William Brix Søhoel | 2006 | 285 | 35.86 | 1:14.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.08 | |||||||||
6 | Tobias Wemmelund | 2006 | 265 | 36.59 | 1:16.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | DSQ | sw 8.4 175m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.99 | |||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oline Ludvigsen | 2007 | 333 | 38.75 | 1:23.22 | 2:08.23 | 2:52.48 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:56.44 | |||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | 168 | 46.30 | 1:42.57 | 2:40.03 | 3:36.60 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Teodor Thuelund | 2005 | 461 | 30.92 | 1:05.94 | 1:43.16 | 2:20.46 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:22.52 | |||||||||
2 | Alexander Mogensen | 2005 | 236 | 36.81 | 1:22.52 | 2:11.07 | 2:55.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 337 | 33.50 | 1:12.95 | 1:53.92 | 2:35.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:50.99 | |||||||||
2 | William Brix Søhoel | 2006 | 326 | 35.31 | 1:15.65 | 1:57.37 | 2:37.72 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.54 | |||||||||
3 | Tobias Wemmelund | 2006 | 226 | 37.18 | 1:22.33 | 2:11.09 | 2:58.07 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villads Moefelt | 2008 | 185 | 39.97 | 1:29.19 | 2:19.52 | 3:10.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.49 | |||||||||
Løb 16, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Ogstrup | 2009 | 95 | 50.76 | 1:54.19 | 2:58.15 | 3:57.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 551 | 35.73 | 1:16.02 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.20 | |||||||||
2 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 497 | 37.29 | 1:18.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.49 | |||||||||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 479 | 37.74 | 1:19.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.40 | |||||||||
4 | Henriette Roos | 2006 | 452 | 38.28 | 1:21.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
5 | Kamma Rasmussen | 2006 | 443 | 38.73 | 1:21.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.25 | |||||||||
6 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 392 | 39.10 | 1:25.18 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:19.24 | |||||||||
7 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 348 | 40.80 | 1:28.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.87 | |||||||||
8 | Maria Stoklund | 2006 | 319 | 42.59 | 1:31.23 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:26.53 | |||||||||
9 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 317 | 42.84 | 1:31.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.71 | |||||||||
10 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 269 | 44.63 | 1:36.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.92 | |||||||||
11 | Olivia Funder | 2006 | 251 | 44.63 | 1:38.73 | |||||
H2Odense | 1:38.89 | |||||||||
12 | Shauli Mortensen | 2006 | 227 | 48.44 | 1:42.16 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:46.31 | |||||||||
13 | Victoria Paulsen | 2006 | 223 | 49.91 | 1:42.78 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:46.95 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Millie Møller | 2007 | 419 | 38.79 | 1:23.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.81 | |||||||||
2 | Andrea Skjelmose | 2007 | 414 | 39.63 | 1:23.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.33 | |||||||||
3 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 375 | 40.68 | 1:26.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.93 | |||||||||
4 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 374 | 40.03 | 1:26.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:28.40 | |||||||||
5 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 339 | 41.24 | 1:29.43 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:29.28 | |||||||||
6 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 337 | 42.11 | 1:29.55 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.19 | |||||||||
7 | Sarah Qvist | 2007 | 319 | 43.94 | 1:31.18 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.40 | |||||||||
8 | Silje Rud Pedersen | 2007 | 291 | 44.17 | 1:34.06 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:34.87 | |||||||||
9 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 287 | 44.10 | 1:34.44 | |||||
Frem Odense | 1:35.99 | |||||||||
10 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 287 | 45.02 | 1:34.48 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.89 | |||||||||
11 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 285 | 45.11 | 1:34.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.83 | |||||||||
12 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 275 | 45.15 | 1:35.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.89 | |||||||||
13 | Thea Keinicke | 2007 | 225 | 47.52 | 1:42.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:42.82 | |||||||||
14 | Lærke Andersen Haurslev | 2007 | 208 | 49.04 | 1:45.20 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:44.42 | |||||||||
- | Frederikke Wood | 2007 | DSQ | sw7.6 50m | ||||||
Frem Odense | 1:51.24 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 350 | 41.86 | 1:28.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.73 | |||||||||
2 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 278 | 46.07 | 1:35.54 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.90 | |||||||||
3 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 220 | 49.04 | 1:43.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.83 | |||||||||
4 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | 217 | 48.51 | 1:43.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:48.90 | |||||||||
5 | Thilde Thomsen | 2008 | 213 | 49.38 | 1:44.35 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:46.46 | |||||||||
6 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 189 | 51.79 | 1:48.55 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:53.45 | |||||||||
7 | Lea Timmermand | 2008 | 163 | 54.10 | 1:54.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.49 | |||||||||
8 | Katrine Hermansen | 2008 | 136 | 57.71 | 2:01.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.97 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 257 | 45.51 | 1:38.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.99 | |||||||||
2 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 190 | 50.61 | 1:48.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.80 | |||||||||
3 | Mille Strømkjær | 2009 | 161 | 54.78 | 1:54.46 | |||||
Frem Odense | 2:03.17 | |||||||||
4 | Ida Riddersholm | 2009 | 159 | 55.20 | 1:54.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:01.99 | |||||||||
5 | Veronica Dyhre | 2009 | 126 | 59.02 | 2:04.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.75 | |||||||||
6 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | 114 | 59.65 | 2:08.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.95 | |||||||||
7 | Sille Nisted Petersen | 2009 | 105 | 1:01.98 | 2:11.82 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Clara Nørrelund Lindgreen | 2009 | DSQ | sw 7.4 80m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Isabelle Weber | 2009 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.17 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Filippa Würfel | 2010 | 135 | 57.25 | 2:01.53 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:00.98 | |||||||||
2 | Line Silleborg | 2010 | 95 | 1:03.56 | 2:16.44 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:12.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 568 | 35.85 | 1:15.28 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.20 | |||||||||
2 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 502 | 37.29 | 1:18.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.49 | |||||||||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 487 | 37.56 | 1:19.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.40 | |||||||||
4 | Henriette Roos | 2006 | 448 | 38.33 | 1:21.47 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
5 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 422 | 38.80 | 1:23.09 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:19.24 | |||||||||
6 | Kamma Rasmussen | 2006 | 406 | 39.32 | 1:24.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.25 | |||||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Millie Møller | 2007 | 456 | 38.02 | 1:20.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.81 | |||||||||
2 | Andrea Skjelmose | 2007 | 437 | 38.89 | 1:22.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.33 | |||||||||
3 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 370 | 40.11 | 1:26.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:28.40 | |||||||||
4 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 348 | 42.07 | 1:28.58 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.19 | |||||||||
5 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 347 | 41.83 | 1:28.69 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:29.28 | |||||||||
6 | Sarah Qvist | 2007 | 332 | 42.96 | 1:29.98 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 469 | 33.57 | 1:11.53 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
2 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 457 | 34.36 | 1:12.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.46 | |||||||||
3 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 407 | 35.50 | 1:15.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.50 | |||||||||
4 | Carl Clausen | 2005 | 404 | 35.27 | 1:15.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.12 | |||||||||
5 | Nicolas Duvander | 2005 | 395 | 35.54 | 1:15.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.84 | |||||||||
6 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 384 | 35.53 | 1:16.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.90 | |||||||||
7 | Vincent Matras | 2005 | 375 | 36.74 | 1:17.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.45 | |||||||||
8 | Daniel Landbo | 2005 | 353 | 36.57 | 1:18.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.81 | |||||||||
9 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 333 | 36.38 | 1:20.17 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:20.10 | |||||||||
10 | Magnus Marschall | 2005 | 329 | 38.40 | 1:20.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.63 | |||||||||
11 | Morten Broni Simonsen | 2005 | 320 | 37.14 | 1:21.23 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:21.74 | |||||||||
12 | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | 305 | 38.91 | 1:22.56 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.00 | |||||||||
13 | Tobias Hansen | 2005 | 210 | 43.81 | 1:33.54 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.76 | |||||||||
14 | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | 192 | 44.12 | 1:36.37 | |||||
H2Odense | 1:41.46 | |||||||||
- | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | DSQ | sw 7.6 50m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.42 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Cludts | 2006 | 457 | 34.08 | 1:12.18 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.68 | |||||||||
2 | Oskar Foss | 2006 | 328 | 37.81 | 1:20.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.95 | |||||||||
3 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 326 | 38.01 | 1:20.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.53 | |||||||||
4 | Jonas Rask | 2006 | 297 | 38.18 | 1:23.29 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:30.20 | |||||||||
5 | Julius Schier | 2006 | 272 | 41.03 | 1:25.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.78 | |||||||||
6 | Oskar Mühring | 2006 | 259 | 41.03 | 1:27.23 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.14 | |||||||||
7 | Marcus Diego Bach | 2006 | 255 | 41.79 | 1:27.66 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:51.29 | |||||||||
8 | Phillip Gram | 2006 | 210 | 44.75 | 1:33.55 | |||||
H2Odense | 1:43.61 | |||||||||
9 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 187 | 46.87 | 1:37.12 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:39.10 | |||||||||
10 | Jonas Bergmann | 2006 | 119 | 52.82 | 1:52.81 | |||||
H2Odense | 1:57.55 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 425 | 35.25 | 1:13.93 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.03 | |||||||||
2 | Magnus Dreyer | 2007 | 330 | 36.98 | 1:20.45 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:21.85 | |||||||||
3 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 297 | 38.80 | 1:23.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.34 | |||||||||
4 | William Bendixen | 2007 | 282 | 38.38 | 1:24.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.44 | |||||||||
5 | Phillip Knudsen | 2007 | 168 | 47.18 | 1:40.61 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:18.15 | |||||||||
6 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 166 | 49.01 | 1:41.08 | |||||
Frem Odense | 1:40.27 | |||||||||
7 | Besian Selaci | 2007 | 159 | 48.78 | 1:42.62 | |||||
H2Odense | 1:47.09 | |||||||||
8 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | 151 | 49.17 | 1:44.21 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:47.73 | |||||||||
9 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 137 | 49.95 | 1:47.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.78 | |||||||||
- | Peter Kruse Buch | 2007 | DNF | |||||||
H2Odense | 2:00.97 | |||||||||
- | Sebastian Høgh | 2007 | DSQ | sw 7.5 15 m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 182 | 47.14 | 1:37.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:39.91 | |||||||||
2 | Malthe Petersen | 2008 | 153 | 49.21 | 1:43.86 | |||||
Frem Odense | 1:47.02 | |||||||||
3 | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | 110 | 53.28 | 1:55.76 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:59.20 | |||||||||
4 | Jonas Liholm | 2008 | 89 | 59.10 | 2:04.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.54 | |||||||||
- | Markus Zou Jensen | 2008 | DSQ | sw 7.6 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.51 | |||||||||
- | Rolf Hjalmar Nielsen | 2008 | DSQ | sw 7.5 77m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | William Bank Jørgensen | 2008 | DSQ | sw 7.6 50m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:54.42 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | 108 | 54.81 | 1:56.60 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:00.13 | |||||||||
2 | Tobias Gorm | 2009 | 98 | 55.60 | 2:00.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.14 | |||||||||
3 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 89 | 58.05 | 2:04.52 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:07.00 | |||||||||
4 | David Kjeldgaard | 2009 | 79 | 1:00.42 | 2:09.57 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:04.90 | |||||||||
- | Alfred J. R. Pedas | 2009 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
- | Lasse Lee Bang Brodersen | 2009 | DSQ | sw 7.4 50m | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 126 | 52.52 | 1:50.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.09 | |||||||||
2 | Hubert Nissen | 2011 | 56 | 1:07.38 | 2:25.35 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 472 | 33.30 | 1:11.39 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
2 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 471 | 34.01 | 1:11.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.46 | |||||||||
3 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 414 | 35.15 | 1:14.59 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.50 | |||||||||
4 | Carl Clausen | 2005 | 409 | 35.17 | 1:14.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.12 | |||||||||
5 | Nicolas Duvander | 2005 | 395 | 35.92 | 1:15.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.84 | |||||||||
6 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 391 | 35.00 | 1:16.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.90 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Cludts | 2006 | 447 | 34.03 | 1:12.73 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.68 | |||||||||
2 | Oskar Foss | 2006 | 334 | 37.46 | 1:20.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.95 | |||||||||
3 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 333 | 37.54 | 1:20.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.53 | |||||||||
4 | Jonas Rask | 2006 | 298 | 38.87 | 1:23.21 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:30.20 | |||||||||
5 | Julius Schier | 2006 | 281 | 40.24 | 1:24.85 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.78 | |||||||||
6 | Oskar Mühring | 2006 | 260 | 40.24 | 1:27.02 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 586 | 31.00 | 1:07.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.54 | |||||||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 508 | 34.05 | 1:10.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.70 | |||||||||
3 | Mie Ankersen | 2006 | 497 | 32.48 | 1:11.52 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.32 | |||||||||
4 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 440 | 34.11 | 1:14.48 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.87 | |||||||||
5 | Bianca Roos | 2006 | 420 | 34.82 | 1:15.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.89 | |||||||||
6 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 419 | 36.34 | 1:15.73 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.66 | |||||||||
7 | Laura Meyer | 2006 | 410 | 35.20 | 1:16.28 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.36 | |||||||||
8 | Christine Mols | 2006 | 409 | 37.06 | 1:16.31 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.72 | |||||||||
9 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 385 | 37.21 | 1:17.89 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:13.38 | |||||||||
10 | Kamille Bentsen | 2006 | 373 | 35.79 | 1:18.67 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.70 | |||||||||
11 | Maria Stoklund | 2006 | 360 | 38.56 | 1:19.66 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:21.15 | |||||||||
12 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 351 | 36.71 | 1:20.32 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.02 | |||||||||
13 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 334 | 39.10 | 1:21.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
14 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 327 | 37.87 | 1:22.21 | |||||
Frem Odense | 1:23.64 | |||||||||
15 | Monica Munkebjerg | 2006 | 307 | 38.41 | 1:23.96 | |||||
Frem Odense | 1:25.59 | |||||||||
16 | Marie Thorup | 2006 | 275 | 42.44 | 1:27.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.53 | |||||||||
17 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 274 | 40.67 | 1:27.18 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.59 | |||||||||
18 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 254 | 41.14 | 1:29.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.61 | |||||||||
19 | Caroline Søgaard | 2006 | 235 | 41.79 | 1:31.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.77 | |||||||||
20 | Shauli Mortensen | 2006 | 230 | 45.88 | 1:32.43 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:33.40 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 534 | 32.86 | 1:09.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.94 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 424 | 34.33 | 1:15.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.12 | |||||||||
3 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 406 | 35.93 | 1:16.49 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:17.80 | |||||||||
4 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 372 | 36.87 | 1:18.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.56 | |||||||||
5 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 368 | 36.08 | 1:19.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.04 | |||||||||
6 | Laura Kaysfeld | 2007 | 357 | 37.49 | 1:19.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.23 | |||||||||
7 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 353 | 37.04 | 1:20.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.04 | |||||||||
8 | Andrea Skjelmose | 2007 | 344 | 39.91 | 1:20.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.51 | |||||||||
9 | Frida Ploug | 2007 | 329 | 39.20 | 1:22.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.93 | |||||||||
10 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 321 | 37.79 | 1:22.71 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.35 | |||||||||
11 | Dagmar Stahl | 2007 | 310 | 38.73 | 1:23.68 | |||||
H2Odense | 1:26.83 | |||||||||
12 | Sara Kaiser | 2007 | 297 | 39.13 | 1:24.85 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.37 | |||||||||
13 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 291 | 42.22 | 1:25.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.74 | |||||||||
14 | Sarah Qvist | 2007 | 281 | 41.98 | 1:26.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.28 | |||||||||
15 | Caroline Risager Strate | 2007 | 279 | 40.49 | 1:26.72 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:31.13 | |||||||||
16 | Frederikke Jørgensen | 2007 | 278 | 40.18 | 1:26.83 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.77 | |||||||||
17 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 273 | 44.00 | 1:27.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:27.67 | |||||||||
18 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 269 | 41.04 | 1:27.68 | |||||
Frem Odense | 1:29.82 | |||||||||
19 | Maila Anker | 2007 | 261 | 39.67 | 1:28.62 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.85 | |||||||||
20 | Cathrine Grønhøj | 2007 | 259 | 41.55 | 1:28.87 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.14 | |||||||||
21 | Amanda Fafner | 2007 | 256 | 43.16 | 1:29.16 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:38.64 | |||||||||
22 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 250 | 44.50 | 1:29.89 | |||||
H2Odense | 1:32.00 | |||||||||
23 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 239 | 43.92 | 1:31.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.45 | |||||||||
24 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 236 | 42.99 | 1:31.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.81 | |||||||||
25 | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | 215 | 43.45 | 1:34.52 | |||||
Frem Odense | 1:38.24 | |||||||||
26 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 215 | 46.86 | 1:34.54 | |||||
Frem Odense | 1:32.69 | |||||||||
27 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | 208 | 47.46 | 1:35.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.94 | |||||||||
28 | Frederikke Wood | 2007 | 202 | 45.51 | 1:36.47 | |||||
Frem Odense | 1:35.77 | |||||||||
29 | Meryem Ercaliskan | 2007 | 197 | 47.14 | 1:37.28 | |||||
Frem Odense | 1:38.26 | |||||||||
30 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 186 | 47.29 | 1:39.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:39.41 | |||||||||
31 | Emma Friis Laursen | 2007 | 177 | 44.66 | 1:40.92 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:44.08 | |||||||||
32 | Lærke Andersen Haurslev | 2007 | 176 | 52.83 | 1:40.98 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:47.42 | |||||||||
- | Nicoline H. Ridings | 2007 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:58.63 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 380 | 36.50 | 1:18.20 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.15 | |||||||||
2 | Laura Klug Christensen | 2008 | 376 | 36.76 | 1:18.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.47 | |||||||||
3 | Julie Olsen | 2008 | 339 | 37.61 | 1:21.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.75 | |||||||||
4 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 338 | 37.65 | 1:21.28 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.73 | |||||||||
5 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 330 | 36.79 | 1:21.98 | |||||
Frem Odense | 1:24.02 | |||||||||
6 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 330 | 37.54 | 1:21.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.89 | |||||||||
7 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 326 | 37.63 | 1:22.28 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.59 | |||||||||
8 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 324 | 40.07 | 1:22.48 | |||||
H2Odense | 1:29.62 | |||||||||
9 | Sofie Bak | 2008 | 307 | 39.03 | 1:23.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.13 | |||||||||
10 | Lærke Jensen | 2008 | 303 | 36.86 | 1:24.31 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:23.55 | |||||||||
11 | Freya Valentin | 2008 | 303 | 38.91 | 1:24.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.50 | |||||||||
12 | Augusta Blom | 2008 | 299 | 39.74 | 1:24.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.73 | |||||||||
13 | Andrea Wagner | 2008 | 298 | 40.18 | 1:24.83 | |||||
H2Odense | 1:31.32 | |||||||||
14 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 271 | 44.24 | 1:27.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.25 | |||||||||
15 | Sille Grønfeldt | 2008 | 269 | 41.89 | 1:27.77 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.26 | |||||||||
16 | Augusta Johansen | 2008 | 260 | 41.48 | 1:28.77 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:31.04 | |||||||||
17 | Sigrid Mygind | 2008 | 259 | 40.03 | 1:28.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.78 | |||||||||
18 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 257 | 42.13 | 1:29.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.83 | |||||||||
19 | Luka Rose Svabo | 2008 | 252 | 43.43 | 1:29.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.40 | |||||||||
20 | Thilde Thomsen | 2008 | 241 | 42.93 | 1:31.06 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:31.31 | |||||||||
21 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 230 | 43.40 | 1:32.47 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.06 | |||||||||
22 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 226 | 42.54 | 1:32.94 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:32.84 | |||||||||
23 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 218 | 45.02 | 1:34.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.98 | |||||||||
24 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 214 | 46.71 | 1:34.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.86 | |||||||||
25 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | 212 | 46.09 | 1:34.90 | |||||
Frem Odense | 1:35.94 | |||||||||
26 | Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | 207 | 46.48 | 1:35.78 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:42.76 | |||||||||
27 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | 201 | 44.57 | 1:36.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:33.11 | |||||||||
28 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 201 | 42.68 | 1:36.71 | |||||
H2Odense | 1:38.35 | |||||||||
29 | Sara Lund Larsen | 2008 | 188 | 47.56 | 1:38.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:37.69 | |||||||||
30 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | 184 | 48.10 | 1:39.54 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:41.98 | |||||||||
31 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 170 | 48.70 | 1:42.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.90 | |||||||||
32 | Shaya Mortensen | 2008 | 151 | 51.19 | 1:46.29 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:46.76 | |||||||||
33 | Signe Christiansen | 2008 | 151 | 50.50 | 1:46.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:45.19 | |||||||||
34 | Lærke Damgaard | 2008 | 130 | 48.44 | 1:51.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:53.38 | |||||||||
35 | Katrine Hermansen | 2008 | 122 | 54.92 | 1:54.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.77 | |||||||||
- | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | DSQ | sw 6.5 50m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.51 | |||||||||
- | Petrea Asferg Larsson | 2008 | DSQ | sw 6.5 50 m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.22 | |||||||||
- | Sofie Barack Søe | 2008 | DSQ | sw 6.5 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.72 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 299 | 38.83 | 1:24.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.65 | |||||||||
2 | Emma Mcpherran | 2009 | 257 | 42.80 | 1:29.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.65 | |||||||||
3 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 229 | 43.89 | 1:32.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.14 | |||||||||
4 | Frida Steen Mühring | 2009 | 222 | 42.50 | 1:33.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.46 | |||||||||
5 | Andrea Grøndal | 2009 | 213 | 44.69 | 1:34.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:44.22 | |||||||||
6 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 201 | 45.21 | 1:36.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.17 | |||||||||
7 | Vigga Rasmussen | 2009 | 197 | 45.25 | 1:37.38 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.09 | |||||||||
8 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 196 | 45.41 | 1:37.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:42.65 | |||||||||
9 | Freya Magnussen | 2009 | 194 | 45.19 | 1:37.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:39.65 | |||||||||
10 | Trine Larsen | 2009 | 185 | 45.65 | 1:39.38 | |||||
Frem Odense | 1:36.13 | |||||||||
11 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 180 | 45.51 | 1:40.35 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:47.91 | |||||||||
12 | Ida Riddersholm | 2009 | 166 | 50.04 | 1:42.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:49.37 | |||||||||
13 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 160 | 47.73 | 1:44.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.07 | |||||||||
14 | Frida Rasmussen Høegh | 2009 | 148 | 48.72 | 1:47.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.49 | |||||||||
15 | Signe Madsen | 2009 | 146 | 50.91 | 1:47.53 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:42.49 | |||||||||
16 | Alberte Hansen | 2009 | 145 | 49.72 | 1:47.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.66 | |||||||||
17 | Selma Birgisdottir | 2009 | 120 | 52.67 | 1:54.59 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:55.96 | |||||||||
18 | Klara Christiansen | 2009 | 118 | 55.07 | 1:55.22 | |||||
Kalundborg SK 1 | 2:10.00 | |||||||||
19 | Caroline B. Guldborg | 2009 | 118 | 58.40 | 1:55.49 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:55.70 | |||||||||
20 | Ella Krogshede | 2009 | 111 | 58.30 | 1:57.73 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | DSQ | sw 7.4 65 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Jakobsen | 2010 | 195 | 44.86 | 1:37.56 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:42.47 | |||||||||
2 | Frida Lund Kilen | 2010 | 177 | 48.41 | 1:40.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.10 | |||||||||
3 | Dicte Underbjerg | 2010 | 174 | 48.69 | 1:41.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.82 | |||||||||
4 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 158 | 49.95 | 1:44.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.72 | |||||||||
5 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 147 | 49.36 | 1:47.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.07 | |||||||||
6 | Kristina Dragieva | 2010 | 128 | 50.47 | 1:52.32 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.58 | |||||||||
7 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 122 | 54.67 | 1:54.26 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:54.64 | |||||||||
8 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 118 | 54.63 | 1:55.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.22 | |||||||||
9 | Thea Joost | 2010 | 116 | 51.62 | 1:56.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.46 | |||||||||
10 | Mathilde Skriver Andersen | 2010 | 110 | 58.29 | 1:57.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
11 | Alberte Hummelhoff | 2010 | 81 | 1:06.12 | 2:10.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Line Silleborg | 2010 | 64 | 1:13.98 | 2:21.42 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:11.16 | |||||||||
13 | Anna Lindstedt | 2010 | 62 | 2:23.17 | 2:23.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | DSQ | sw 7.4 65m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:04.64 | |||||||||
- | Filippa Würfel | 2010 | DSQ | sw 6.5 50m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:49.66 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Fobian Hvidberg | 2011 | 94 | 57.60 | 2:04.55 | |||||
Kalundborg SK 1 | 2:10.00 | |||||||||
2 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 83 | 1:01.90 | 2:09.49 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Karla Krog | 2011 | DSQ | sw 7.6 75m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 601 | 30.49 | 1:07.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.54 | |||||||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 528 | 33.37 | 1:10.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.70 | |||||||||
3 | Mie Ankersen | 2006 | 513 | 31.49 | 1:10.76 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.32 | |||||||||
4 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 448 | 34.05 | 1:14.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.87 | |||||||||
5 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 428 | 36.34 | 1:15.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.66 | |||||||||
6 | Bianca Roos | 2006 | 415 | 34.83 | 1:15.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.89 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 556 | 32.08 | 1:08.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.94 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 461 | 32.85 | 1:13.34 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.12 | |||||||||
3 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 406 | 34.68 | 1:16.49 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:17.80 | |||||||||
4 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 391 | 35.54 | 1:17.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.04 | |||||||||
5 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 376 | 36.57 | 1:18.47 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.56 | |||||||||
6 | Laura Kaysfeld | 2007 | 358 | 37.24 | 1:19.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.23 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 392 | 35.95 | 1:17.40 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.15 | |||||||||
2 | Laura Klug Christensen | 2008 | 381 | 36.32 | 1:18.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.47 | |||||||||
3 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 352 | 36.25 | 1:20.24 | |||||
Frem Odense | 1:24.02 | |||||||||
4 | Julie Olsen | 2008 | 340 | 37.37 | 1:21.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.75 | |||||||||
5 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 329 | 38.65 | 1:22.01 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.73 | |||||||||
6 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 328 | 37.07 | 1:22.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.89 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 276 | 38.93 | 1:26.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.65 | |||||||||
2 | Emma Mcpherran | 2009 | 243 | 42.89 | 1:30.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.65 | |||||||||
3 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 235 | 44.39 | 1:31.74 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.14 | |||||||||
4 | Andrea Grøndal | 2009 | 219 | 42.69 | 1:33.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:44.22 | |||||||||
5 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 214 | 43.44 | 1:34.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.17 | |||||||||
6 | Frida Steen Mühring | 2009 | 201 | 42.91 | 1:36.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.46 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Jakobsen | 2010 | 200 | 1:36.78 | 1:36.78 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:42.47 | |||||||||
2 | Frida Lund Kilen | 2010 | 170 | 49.72 | 1:42.22 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.10 | |||||||||
3 | Dicte Underbjerg | 2010 | 162 | 47.19 | 1:43.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.82 | |||||||||
4 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 155 | 49.79 | 1:45.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.72 | |||||||||
5 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 147 | 48.08 | 1:47.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:30.07 | |||||||||
6 | Kristina Dragieva | 2010 | 129 | 48.44 | 1:52.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.58 | |||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 99 | 59.74 | 2:02.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Fobian Hvidberg | 2011 | DSQ | SW 6.5 50m | ||||||
Kalundborg SK 1 | 2:10.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Bogø Andersen | 2005 | 471 | 29.44 | 1:04.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.53 | |||||||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | 469 | 29.51 | 1:04.72 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:03.94 | |||||||||
3 | August Høy | 2005 | 456 | 31.42 | 1:05.31 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:06.47 | |||||||||
4 | Teodor Thuelund | 2005 | 444 | 30.65 | 1:05.89 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.20 | |||||||||
5 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 417 | 31.44 | 1:07.28 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:07.64 | |||||||||
6 | Anders Junker | 2005 | 415 | 30.22 | 1:07.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.12 | |||||||||
7 | William Bendix Schmidt | 2005 | 414 | 30.44 | 1:07.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
8 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 410 | 31.82 | 1:07.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.96 | |||||||||
9 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 391 | 31.65 | 1:08.78 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.61 | |||||||||
10 | Karl Heeb | 2005 | 357 | 33.61 | 1:10.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.61 | |||||||||
11 | Morten Broni Simonsen | 2005 | 348 | 33.21 | 1:11.50 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:11.79 | |||||||||
12 | Alexander Drachmann | 2005 | 343 | 33.74 | 1:11.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.50 | |||||||||
13 | Magnus Marschall | 2005 | 303 | 36.03 | 1:14.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.49 | |||||||||
14 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 291 | 33.73 | 1:15.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.98 | |||||||||
15 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 289 | 35.65 | 1:16.06 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:20.37 | |||||||||
16 | Cilas Skafte | 2005 | 232 | 38.47 | 1:21.81 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:21.22 | |||||||||
17 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 229 | 39.60 | 1:22.20 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.35 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 420 | 30.82 | 1:07.13 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.96 | |||||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | 409 | 31.63 | 1:07.75 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
3 | Kasper Cludts | 2006 | 376 | 34.36 | 1:09.68 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.88 | |||||||||
4 | Anton Egholm Husted | 2006 | 358 | 32.92 | 1:10.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.60 | |||||||||
5 | Oskar Foss | 2006 | 349 | 33.23 | 1:11.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.55 | |||||||||
6 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 334 | 33.59 | 1:12.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.45 | |||||||||
7 | Oskar Mühring | 2006 | 323 | 35.39 | 1:13.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.41 | |||||||||
8 | William Brix Søhoel | 2006 | 306 | 34.13 | 1:14.61 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.23 | |||||||||
9 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 294 | 35.30 | 1:15.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.44 | |||||||||
10 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 293 | 34.33 | 1:15.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.71 | |||||||||
11 | Jonas Mathiasen | 2006 | 291 | 34.03 | 1:15.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.31 | |||||||||
12 | Jacob Timmermand | 2006 | 285 | 36.84 | 1:16.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.58 | |||||||||
13 | Jonas Rask | 2006 | 272 | 38.24 | 1:17.54 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:22.61 | |||||||||
14 | Anders Hansen | 2006 | 272 | 36.75 | 1:17.59 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.35 | |||||||||
15 | Marcus Diego Bach | 2006 | 259 | 37.36 | 1:18.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.88 | |||||||||
16 | Christian Alexander Nimb | 2006 | 255 | 35.96 | 1:19.29 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.86 | |||||||||
17 | Tobias Damsgaard | 2006 | 245 | 36.55 | 1:20.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.98 | |||||||||
18 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 241 | 37.99 | 1:20.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.74 | |||||||||
19 | Sebastian Kingo | 2006 | 202 | 39.88 | 1:25.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.95 | |||||||||
20 | Jacob Landtved | 2006 | 185 | 39.51 | 1:28.13 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.03 | |||||||||
- | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | DSQ | sw 7.6 75m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.43 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 398 | 33.84 | 1:08.37 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.29 | |||||||||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 385 | 31.85 | 1:09.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
3 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 381 | 31.71 | 1:09.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.51 | |||||||||
4 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 324 | 33.55 | 1:13.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.87 | |||||||||
5 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 320 | 32.34 | 1:13.48 | |||||
H2Odense | ||||||||||
6 | Christian Pedersen | 2007 | 315 | 35.80 | 1:13.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
7 | Magnus Dreyer | 2007 | 311 | 34.10 | 1:14.24 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:12.89 | |||||||||
8 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 306 | 34.65 | 1:14.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.15 | |||||||||
9 | William Bendixen | 2007 | 294 | 35.80 | 1:15.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.75 | |||||||||
10 | Sebastian Aunt | 2007 | 290 | 34.37 | 1:15.93 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.77 | |||||||||
11 | Lukas Peacock | 2007 | 279 | 34.71 | 1:16.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.24 | |||||||||
12 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 274 | 36.79 | 1:17.40 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.52 | |||||||||
13 | Hubert Fosbøl | 2007 | 237 | 38.94 | 1:21.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.86 | |||||||||
14 | Rasmus Edske | 2007 | 236 | 39.16 | 1:21.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.07 | |||||||||
15 | Emil Lejbølle | 2007 | 230 | 37.71 | 1:22.09 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.02 | |||||||||
16 | Malte Neuber | 2007 | 225 | 38.23 | 1:22.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.28 | |||||||||
17 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 216 | 39.93 | 1:23.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
18 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 208 | 40.44 | 1:24.76 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:25.65 | |||||||||
19 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 208 | 39.54 | 1:24.79 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.65 | |||||||||
20 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 200 | 41.62 | 1:26.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.20 | |||||||||
21 | Adrian Vaarning | 2007 | 197 | 41.13 | 1:26.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.53 | |||||||||
22 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 197 | 39.56 | 1:26.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.17 | |||||||||
23 | Anders Langholm | 2007 | 192 | 41.83 | 1:27.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 185 | 41.79 | 1:28.18 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.42 | |||||||||
25 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 176 | 43.10 | 1:29.62 | |||||
Frem Odense | 1:33.64 | |||||||||
26 | Sylvester Neto | 2007 | 168 | 41.97 | 1:31.02 | |||||
Frem Odense | 1:31.48 | |||||||||
27 | Martin Stokholm | 2007 | 164 | 41.31 | 1:31.81 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:37.61 | |||||||||
28 | Villiam K. Carstensen | 2007 | 160 | 43.53 | 1:32.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.77 | |||||||||
29 | Emil A. Larsen | 2007 | 160 | 44.21 | 1:32.64 | |||||
Frem Odense | 1:34.81 | |||||||||
30 | Christian Lind Petersen | 2007 | 156 | 47.09 | 1:33.28 | |||||
Frem Odense | 1:38.05 | |||||||||
31 | Martin Kjeldsen | 2007 | 156 | 44.48 | 1:33.33 | |||||
H2Odense | 1:33.62 | |||||||||
32 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 156 | 44.86 | 1:33.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.60 | |||||||||
33 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 118 | 50.59 | 1:42.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.83 | |||||||||
34 | Calle Skafte | 2007 | 90 | 54.50 | 1:52.14 | |||||
Kalundborg SK 1 | 2:07.28 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.90 | |||||||||
- | Erik Hauge Sørensen | 2007 | DSQ | sw 6.2 50m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.19 | |||||||||
- | Mathias Nielsen | 2007 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:45.83 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 272 | 36.69 | 1:17.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.92 | |||||||||
2 | David Stoklund | 2008 | 249 | 37.16 | 1:19.87 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:19.20 | |||||||||
3 | Damjan Kruc | 2008 | 239 | 36.44 | 1:20.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
4 | Villads Moefelt | 2008 | 228 | 36.42 | 1:22.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.08 | |||||||||
5 | Noah Junior Grene | 2008 | 222 | 38.18 | 1:23.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.32 | |||||||||
6 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 212 | 41.04 | 1:24.35 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.63 | |||||||||
7 | Gustav Bøttiger | 2008 | 195 | 40.44 | 1:26.61 | |||||
H2Odense | 1:27.47 | |||||||||
8 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 194 | 39.95 | 1:26.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:33.44 | |||||||||
9 | Andreas Molin | 2008 | 193 | 41.21 | 1:27.03 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.22 | |||||||||
10 | Nicklas Hiort | 2008 | 192 | 39.32 | 1:27.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.44 | |||||||||
11 | Sebastian Brice Meierhans | 2008 | 188 | 41.62 | 1:27.71 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.05 | |||||||||
12 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 185 | 42.17 | 1:28.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.58 | |||||||||
13 | Marius Lundsfryd | 2008 | 180 | 41.50 | 1:29.02 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.72 | |||||||||
14 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 178 | 42.43 | 1:29.28 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.76 | |||||||||
15 | Anes Hajrovic | 2008 | 173 | 41.11 | 1:30.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.25 | |||||||||
16 | Oscar Hågensen | 2008 | 172 | 42.37 | 1:30.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.37 | |||||||||
17 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | 169 | 41.89 | 1:30.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.86 | |||||||||
18 | Toke Kousgaard | 2008 | 166 | 42.26 | 1:31.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.99 | |||||||||
19 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 159 | 42.39 | 1:32.78 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.38 | |||||||||
20 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 156 | 44.69 | 1:33.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.45 | |||||||||
21 | Rasmus Bjerre | 2008 | 151 | 42.58 | 1:34.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:37.33 | |||||||||
22 | Malthe Petersen | 2008 | 150 | 45.99 | 1:34.52 | |||||
Frem Odense | 1:38.01 | |||||||||
23 | Johannes Ravn | 2008 | 146 | 47.00 | 1:35.38 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:39.52 | |||||||||
24 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 140 | 42.63 | 1:36.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:43.98 | |||||||||
25 | Hjalte Gregersen | 2008 | 136 | 44.91 | 1:37.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.86 | |||||||||
26 | Magnus Jeppesen | 2008 | 133 | 47.35 | 1:38.49 | |||||
Frem Odense | 1:47.23 | |||||||||
27 | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | 125 | 45.61 | 1:40.50 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:38.94 | |||||||||
28 | Alexander Kirk | 2008 | 124 | 45.33 | 1:40.75 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.26 | |||||||||
29 | Valdemar Christoffersen-Thorsen | 2008 | 119 | 49.28 | 1:42.09 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 117 | 48.83 | 1:42.68 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:48.86 | |||||||||
31 | Oliver Petersen | 2008 | 115 | 46.75 | 1:43.25 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:39.30 | |||||||||
32 | Jacob Wemmelund | 2008 | 111 | 48.23 | 1:44.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:43.66 | |||||||||
33 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 101 | 50.20 | 1:47.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.28 | |||||||||
- | Andreas Krog Jørgensen | 2008 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Krog Jørgensen | 2008 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:13.42 | |||||||||
- | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Frem Odense | 1:53.78 | |||||||||
- | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | DSQ | sw 7.5 70m | ||||||
H2Odense | 1:52.21 | |||||||||
- | Sebastian Drachmann | 2008 | DSQ | sw 6.2 48 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.41 | |||||||||
- | Silas Elving Kristiansen | 2008 | DSQ | sw 6.2 50 m | ||||||
H2Odense | 1:37.48 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Elgaard | 2009 | 182 | 40.59 | 1:28.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.56 | |||||||||
2 | Linus Andersen | 2009 | 167 | 42.27 | 1:31.30 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.82 | |||||||||
3 | Danilo Vaarning | 2009 | 161 | 43.59 | 1:32.41 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.24 | |||||||||
4 | Oliver Ogstrup | 2009 | 154 | 42.71 | 1:33.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.53 | |||||||||
5 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 144 | 46.90 | 1:35.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.50 | |||||||||
6 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 108 | 47.66 | 1:45.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:48.17 | |||||||||
7 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 100 | 51.52 | 1:48.19 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:47.55 | |||||||||
8 | Liam Jonasen | 2009 | 99 | 48.33 | 1:48.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.56 | |||||||||
9 | Samuel Bred | 2009 | 90 | 54.91 | 1:51.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
10 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 90 | 52.28 | 1:52.03 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:55.99 | |||||||||
11 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | 81 | 58.13 | 1:56.10 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:59.47 | |||||||||
12 | Jakob Kristensen | 2009 | 43 | 1:06.81 | 2:23.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:27.79 | |||||||||
- | Bille Stokbæk | 2009 | DSQ | sw 6.2 50 m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Dominic Torkamani | 2009 | DSQ | sw 6.2 27m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.21 | |||||||||
- | Filip Stadnicki | 2009 | DSQ | sw 6.2 50 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Noah Andersen | 2009 | DSQ | sw7.2 20 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sander Y Hansen | 2009 | DSQ | sw 6.2 50 m | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:45.16 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 189 | 43.90 | 1:27.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.38 | |||||||||
2 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 138 | 44.91 | 1:37.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.35 | |||||||||
3 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 87 | 52.97 | 1:53.31 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:02.57 | |||||||||
4 | Anton Plauborg | 2010 | 71 | 56.00 | 2:01.17 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:08.30 | |||||||||
5 | Laurits Schou Petersen | 2010 | 50 | 1:07.89 | 2:15.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | DSQ | sw 7.4 60m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:06.86 | |||||||||
- | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | DSQ | sw 5.1 75 m | ||||||
H2Odense | 1:37.63 | |||||||||
- | Matti Mejlby Ditlefsen | 2011 | DSQ | sw 7.6 75m | ||||||
Kalundborg SK 1 | 2:10.00 | |||||||||
- | Otto Thuelund | 2010 | DSQ | sw 7.2 50 m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | DSQ | sw6.2 27m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 495 | 29.17 | 1:03.56 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:03.94 | |||||||||
2 | William Bogø Andersen | 2005 | 486 | 29.04 | 1:03.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.53 | |||||||||
3 | August Høy | 2005 | 454 | 30.96 | 1:05.43 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:06.47 | |||||||||
4 | Teodor Thuelund | 2005 | 430 | 31.18 | 1:06.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.20 | |||||||||
5 | Anders Junker | 2005 | 382 | 30.59 | 1:09.29 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.12 | |||||||||
- | Patrick Skov Vinding | 2005 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:07.64 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 429 | 30.55 | 1:06.69 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.96 | |||||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | 422 | 31.49 | 1:07.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
3 | Kasper Cludts | 2006 | 374 | 34.63 | 1:09.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.88 | |||||||||
4 | Anton Egholm Husted | 2006 | 342 | 33.39 | 1:11.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.60 | |||||||||
5 | Oskar Foss | 2006 | 342 | 33.82 | 1:11.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.55 | |||||||||
6 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 309 | 33.96 | 1:14.37 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.45 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 419 | 32.49 | 1:07.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.29 | |||||||||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 415 | 31.20 | 1:07.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
3 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 369 | 31.44 | 1:10.07 | |||||
H2Odense | ||||||||||
4 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 350 | 32.41 | 1:11.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.51 | |||||||||
5 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 299 | 1:15.17 | 1:15.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.87 | |||||||||
6 | Christian Pedersen | 2007 | 271 | 36.04 | 1:17.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 281 | 35.49 | 1:16.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.92 | |||||||||
2 | David Stoklund | 2008 | 255 | 35.80 | 1:19.25 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:19.20 | |||||||||
3 | Damjan Kruc | 2008 | 244 | 35.91 | 1:20.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
4 | Villads Moefelt | 2008 | 234 | 1:21.52 | 1:21.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.08 | |||||||||
5 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 210 | 40.85 | 1:24.55 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.63 | |||||||||
6 | Noah Junior Grene | 2008 | 205 | 39.18 | 1:25.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.32 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Elgaard | 2009 | 185 | 39.80 | 1:28.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.56 | |||||||||
2 | Linus Andersen | 2009 | 170 | 41.43 | 1:30.71 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.82 | |||||||||
3 | Oliver Ogstrup | 2009 | 167 | 41.27 | 1:31.27 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.53 | |||||||||
4 | Danilo Vaarning | 2009 | 157 | 43.43 | 1:33.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.24 | |||||||||
5 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 138 | 46.80 | 1:37.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.50 | |||||||||
- | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | DSQ | SW 6.2 50m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:48.17 | |||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 181 | 43.21 | 1:28.82 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.38 | |||||||||
2 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 131 | 45.80 | 1:38.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.35 | |||||||||
3 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 86 | 52.31 | 1:53.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:02.57 | |||||||||
4 | Anton Plauborg | 2010 | 71 | 52.80 | 2:01.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:08.30 | |||||||||
- | Laurits Schou Petersen | 2010 | DSQ | SW8.2 5m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 21, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esbjerg Piger 1 | 2006 | 536 | 2:07.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:07.42 | |||||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 32.43 | 32.43 | |||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 36.05 | 1:08.48 | |||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 30.03 | 1:38.51 | |||||||
Millie Møller | 2007 | 28.57 | 2:07.08 | |||||||
2 | Rsk Piger 1 | 2006 | 486 | 2:11.27 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:10.88 | |||||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 35.61 | 1:09.92 | |||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 31.73 | 1:41.65 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 29.62 | 2:11.27 | |||||||
3 | Gsc Årg Piger 2 | 2006 | 479 | 2:11.90 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.39 | |||||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 35.93 | 1:10.71 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 33.46 | 1:44.17 | |||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 27.73 | 2:11.90 | |||||||
4 | Gsc Årg Piger 1 | 2006 | 459 | 2:13.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.08 | |||||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 36.22 | 36.22 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 35.54 | 1:11.76 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | 33.91 | 1:45.67 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 28.19 | 2:13.86 | |||||||
5 | Skumbananer | 2006 | 432 | 2:16.54 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:14.43 | |||||||||
Cecilie Jakobsen | 2008 | 36.62 | 36.62 | |||||||
Kamille Bentsen | 2006 | 40.18 | 1:16.80 | |||||||
Mie Ankersen | 2006 | 29.73 | 1:46.53 | |||||||
Laura Meyer | 2006 | 30.01 | 2:16.54 | |||||||
6 | Kalundborg Piger 1 | 2006 | 404 | 2:19.59 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 2:19.37 | |||||||||
Rebecca Skov Vinding | 2007 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Beatrice Buhr Müller | 2006 | 36.96 | 1:11.74 | |||||||
Lærke Jensen | 2008 | 37.39 | 1:49.13 | |||||||
Maria Stoklund | 2006 | 30.46 | 2:19.59 | |||||||
7 | Horsens Piger 1 | 2007 | 379 | 2:22.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:24.13 | |||||||||
Simone Trekær Klausen | 2007 | 37.77 | 37.77 | |||||||
Andrea Skjelmose | 2007 | 37.92 | 1:15.69 | |||||||
Julie Olsen | 2008 | 1:07.00 | 2:22.69 | |||||||
Frida Gode Agersbæk | 2007 | 2:22.69 | ||||||||
8 | Esbjerg Piger 2 | 2006 | 340 | 2:27.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.94 | |||||||||
Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 36.38 | 36.38 | |||||||
Laura Worm Glæsner | 2006 | 41.18 | 1:17.56 | |||||||
Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 36.89 | 1:54.45 | |||||||
Line Bach-Henriksen | 2007 | 33.48 | 2:27.93 | |||||||
9 | Frem Piger 1 | 2006 | 336 | 2:28.50 | ||||||
Frem Odense | 2:33.43 | |||||||||
Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Marie Hartmann Johansen | 2007 | 42.70 | 1:20.21 | |||||||
Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 36.45 | 1:56.66 | |||||||
Victoria Juul Larsen | 2006 | 31.84 | 2:28.50 | |||||||
10 | Nyborg Piger 1 | 2006 | 332 | 2:29.02 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:30.22 | |||||||||
Oceane Cailho | 2008 | 38.65 | 38.65 | |||||||
Sarah Qvist | 2007 | 42.53 | 1:21.18 | |||||||
Mathilde Vestergaard | 2006 | 33.97 | 1:55.15 | |||||||
Sille Grønfeldt | 2008 | 33.87 | 2:29.02 | |||||||
11 | Rsk Piger 2 | 2007 | 325 | 2:30.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:35.49 | |||||||||
Sofie Bak | 2008 | 38.06 | 38.06 | |||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 43.25 | 1:21.31 | |||||||
Frida Ploug | 2007 | 35.33 | 1:56.64 | |||||||
Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 33.45 | 2:30.09 | |||||||
12 | Hg´s Syrlinger | 2007 | 308 | 2:32.88 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:37.11 | |||||||||
Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Silje Rud Pedersen | 2007 | 43.84 | 1:23.66 | |||||||
Merle Blomberg Jensen | 2008 | 35.19 | 1:58.85 | |||||||
Caroline Risager Strate | 2007 | 34.03 | 2:32.88 | |||||||
13 | Esbjerg Piger 3 | 2006 | 283 | 2:37.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.69 | |||||||||
Marie Thorup | 2006 | 40.54 | 40.54 | |||||||
Rosa Ella Kjems | 2008 | 42.44 | 1:22.98 | |||||||
Sofie Barack Søe | 2008 | 41.72 | 2:04.70 | |||||||
Josephine Kviesgaard | 2007 | 32.47 | 2:37.17 | |||||||
14 | Ogirls | 2006 | 283 | 2:37.20 | ||||||
H2Odense | 2:46.13 | |||||||||
Dagmar Stahl | 2007 | 38.94 | 38.94 | |||||||
Olivia Funder | 2006 | 43.17 | 1:22.11 | |||||||
Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 43.32 | 2:05.43 | |||||||
Andrea Wagner | 2008 | 31.77 | 2:37.20 | |||||||
15 | Nyborg Piger 2 | 2006 | 279 | 2:37.88 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:39.12 | |||||||||
Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Clara Lindstedt | 2006 | 42.60 | 1:22.90 | |||||||
Frida Steen Mühring | 2009 | 41.16 | 2:04.06 | |||||||
Louise Kipper Pedersen | 2006 | 33.82 | 2:37.88 | |||||||
16 | Frem Piger 2 | 2006 | 265 | 2:40.63 | ||||||
Frem Odense | 2:39.28 | |||||||||
Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | 43.64 | 43.64 | |||||||
Elvira Køstner Kristensen | 2008 | 48.23 | 1:31.87 | |||||||
Monica Munkebjerg | 2006 | 34.92 | 2:06.79 | |||||||
Frederikke Wood | 2007 | 33.84 | 2:40.63 | |||||||
17 | Horsens Piger 2 | 2007 | 265 | 2:40.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:31.85 | |||||||||
Frida Bækskov Tomzak | 2009 | 41.36 | 41.36 | |||||||
Filippa Juul Jensen | 2007 | 41.24 | 1:22.60 | |||||||
Olivia Josefine Brice | 2007 | 40.96 | 2:03.56 | |||||||
Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | 37.19 | 2:40.75 | |||||||
18 | Horsens Piger 3 | 2006 | 246 | 2:44.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:44.91 | |||||||||
Vigga Rasmussen | 2009 | 40.64 | 40.64 | |||||||
Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 42.96 | 1:23.60 | |||||||
Cathrine Grønhøj | 2007 | 42.34 | 2:05.94 | |||||||
Andrea Grøndal | 2009 | 38.76 | 2:44.70 | |||||||
19 | Horsens Piger 4 | 2006 | 220 | 2:50.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:55.72 | |||||||||
Trine Pors Rasmussen | 2007 | 45.74 | 45.74 | |||||||
Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | 47.42 | 1:33.16 | |||||||
Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 40.79 | 2:13.95 | |||||||
Freya Magnussen | 2009 | 36.93 | 2:50.88 | |||||||
20 | Hg´s Matadormix | 2007 | 205 | 2:54.86 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:01.60 | |||||||||
Sara Kaiser | 2007 | 41.44 | 41.44 | |||||||
Augusta Johansen | 2008 | 47.64 | 1:29.08 | |||||||
Emilie Jakobsen | 2010 | 44.60 | 2:13.68 | |||||||
Julie Holm Sørensen | 2008 | 41.18 | 2:54.86 | |||||||
21 | Nyborg Piger 4 | 2008 | 181 | 3:02.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:07.64 | |||||||||
Nanna Steen Mühring | 2009 | 46.54 | 46.54 | |||||||
Caroline B. Guldborg | 2009 | 51.43 | 1:37.97 | |||||||
Luka Rose Svabo | 2008 | 44.05 | 2:22.02 | |||||||
Ella Krogshede | 2009 | 40.43 | 3:02.45 | |||||||
22 | Kalundborg Piger 3 | 2007 | 152 | 3:13.26 | ||||||
Kalundborg SK 1 | ||||||||||
Shaya Mortensen | 2008 | 47.28 | 47.28 | |||||||
Lærke Andersen Haurslev | 2007 | 47.70 | 1:34.98 | |||||||
Frida Fobian Hvidberg | 2011 | 56.80 | 2:31.78 | |||||||
Klara Christiansen | 2009 | 41.48 | 3:13.26 | |||||||
23 | Nyborg Piger 5 | 2008 | 145 | 3:16.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Signe Christiansen | 2008 | 46.88 | 46.88 | |||||||
Alberte Hummelhoff | 2010 | 59.60 | 1:46.48 | |||||||
Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | 45.22 | 2:31.70 | |||||||
Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 44.44 | 3:16.14 | |||||||
24 | Horsens Piger 5 | 2007 | 142 | 3:17.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:28.46 | |||||||||
Lærke Damgaard | 2008 | 49.29 | 49.29 | |||||||
Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 58.30 | 1:47.59 | |||||||
Signe Madsen | 2009 | 48.46 | 2:36.05 | |||||||
Nicoline H. Ridings | 2007 | 41.52 | 3:17.57 | |||||||
25 | Frem Hajer | 2009 | 116 | 3:31.67 | ||||||
Frem Odense | 3:45.39 | |||||||||
Sigrid Lind Petersen | 2009 | 59.77 | 59.77 | |||||||
Mille Strømkjær | 2009 | 53.46 | 1:53.23 | |||||||
Trine Larsen | 2009 | 45.81 | 2:39.04 | |||||||
Sille Nisted Petersen | 2009 | 52.63 | 3:31.67 | |||||||
26 | Nyborg Piger 6 | 2009 | 61 | 4:21.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 54.23 | 54.23 | |||||||
Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 1:05.66 | 1:59.89 | |||||||
Karla Krog | 2011 | 2:21.15 | 4:21.04 | |||||||
Tilde Johannsen | 2011 | 4:21.04 | ||||||||
- | Nyborg Piger 3 | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:47.21 | |||||||||
Katrine Elholm Juliussen | 2006 | |||||||||
Frederikke M. Christensen | 2006 | |||||||||
Katrine Vølund | 2008 | |||||||||
Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | DNS | ||||||||
- | Kalundborg Piger 2 | 2006 | DSQ | sw6.4 25 m | ||||||
Kalundborg SK 1 | 2:49.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 22, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nyborg Drenge 1 | 2005 | 460 | 1:57.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:59.51 | |||||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 32.16 | 1:02.20 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 28.21 | 1:30.41 | |||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 26.83 | 1:57.24 | |||||||
2 | Rsk Drenge 1 | 2005 | 441 | 1:58.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:02.77 | |||||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Kasper Cludts | 2006 | 33.29 | 1:03.00 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 27.61 | 1:30.61 | |||||||
Peter Borg Kristensen | 2007 | 28.26 | 1:58.87 | |||||||
3 | Esbjerg Drenge 1 | 2005 | 436 | 1:59.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:01.64 | |||||||||
Carl Clausen | 2005 | 30.14 | 30.14 | |||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 34.01 | 1:04.15 | |||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 28.40 | 1:32.55 | |||||||
Karl Heeb | 2005 | 26.75 | 1:59.30 | |||||||
4 | Gsc Årg Drenge 2 | 2005 | 412 | 2:01.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.54 | |||||||||
Christian Moefelt | 2006 | 32.74 | 32.74 | |||||||
Anders Junker | 2005 | 33.99 | 1:06.73 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 27.45 | 1:34.18 | |||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 27.42 | 2:01.60 | |||||||
5 | Gsc Årg Drenge 1 | 2005 | 403 | 2:02.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.42 | |||||||||
Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 32.33 | 1:05.28 | |||||||
William Brix Søhoel | 2006 | 31.24 | 1:36.52 | |||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 25.98 | 2:02.50 | |||||||
6 | Kalundborg Drenge 1 | 2005 | 377 | 2:05.21 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 2:09.31 | |||||||||
Patrick Skov Vinding | 2005 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Magnus Dreyer | 2007 | 35.92 | 1:06.81 | |||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 31.52 | 1:38.33 | |||||||
Morten Broni Simonsen | 2005 | 26.88 | 2:05.21 | |||||||
7 | Hg´s Labre Laver | 2005 | 354 | 2:07.92 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:11.30 | |||||||||
Sebastian Aunt | 2007 | 33.68 | 33.68 | |||||||
August Høy | 2005 | 32.04 | 1:05.72 | |||||||
Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 31.96 | 1:37.68 | |||||||
Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | 30.24 | 2:07.92 | |||||||
8 | Esbjerg Drenge 2 | 2005 | 352 | 2:08.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.98 | |||||||||
Oskar Foss | 2006 | 33.14 | 33.14 | |||||||
Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 36.32 | 1:09.46 | |||||||
Alexander Drachmann | 2005 | 31.30 | 1:40.76 | |||||||
Jonas Mathiasen | 2006 | 27.32 | 2:08.08 | |||||||
9 | Horsens Drenge 1 | 2005 | 351 | 2:08.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:07.72 | |||||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Daniel Landbo | 2005 | 35.41 | 1:09.73 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 28.68 | 1:38.41 | |||||||
Tobias Wemmelund | 2006 | 29.78 | 2:08.19 | |||||||
10 | Esbjerg Drenge 3 | 2005 | 299 | 2:15.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.12 | |||||||||
Anton Egholm Husted | 2006 | 34.16 | 34.16 | |||||||
Magnus Marschall | 2005 | 37.58 | 1:11.74 | |||||||
Erik Hauge Sørensen | 2007 | 33.28 | 1:45.02 | |||||||
Christian Pedersen | 2007 | 30.33 | 2:15.35 | |||||||
11 | Nyborg Drenge 2 | 2005 | 265 | 2:20.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:21.72 | |||||||||
Oskar Mühring | 2006 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 40.41 | 1:16.81 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 31.11 | 1:47.92 | |||||||
Lukas Skov Christiansen | 2005 | 32.98 | 2:20.90 | |||||||
12 | Kalundborg Drenge 2 | 2005 | 227 | 2:28.24 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 2:23.36 | |||||||||
Cilas Skafte | 2005 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Jonas Rask | 2006 | 38.52 | 1:15.06 | |||||||
Jonas Scheby Petersen | 2007 | 40.60 | 1:55.66 | |||||||
David Stoklund | 2008 | 32.58 | 2:28.24 | |||||||
13 | Rsk Drenge 2 | 2006 | 227 | 2:28.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:27.11 | |||||||||
Mathias Møller Nielsen | 2008 | 43.73 | 43.73 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 38.88 | 1:22.61 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 32.58 | 1:55.19 | |||||||
Marius Lundsfryd | 2008 | 33.12 | 2:28.31 | |||||||
14 | Horsens Drenge 2 | 2006 | 213 | 2:31.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:36.10 | |||||||||
Mathias Løth Andersen | 2007 | 37.83 | 37.83 | |||||||
Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 45.41 | 1:23.24 | |||||||
Marcus Diego Bach | 2006 | 33.72 | 1:56.96 | |||||||
Anes Hajrovic | 2008 | 34.53 | 2:31.49 | |||||||
15 | Nyborg Drenge 3 | 2005 | 200 | 2:34.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:38.51 | |||||||||
Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 37.86 | 37.86 | |||||||
Sebastian Kingo | 2006 | 45.79 | 1:23.65 | |||||||
Adrian Vaarning | 2007 | 38.81 | 2:02.46 | |||||||
Tobias Hansen | 2005 | 32.22 | 2:34.68 | |||||||
16 | Hg´s Stjernemix | 2006 | 186 | 2:38.32 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:46.34 | |||||||||
Benjamin Svenningsen | 2009 | 47.25 | 47.25 | |||||||
Sebastian Svenningsen | 2006 | 43.27 | 1:30.52 | |||||||
Emil Lejbølle | 2007 | 35.46 | 2:05.98 | |||||||
Phillip Knudsen | 2007 | 32.34 | 2:38.32 | |||||||
17 | Oboys | 2005 | 180 | 2:40.08 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 41.64 | 41.64 | |||||||
Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | 42.70 | 1:24.34 | |||||||
Gustav Bøttiger | 2008 | 39.27 | 2:03.61 | |||||||
Besian Selaci | 2007 | 36.47 | 2:40.08 | |||||||
18 | Rsk Drenge 3 | 2007 | 175 | 2:41.75 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:51.66 | |||||||||
Laurits Damsted Lund | 2007 | 41.88 | 41.88 | |||||||
Benjamin Grann Madsen | 2008 | 45.19 | 1:27.07 | |||||||
Rasmus Bjerre | 2008 | 45.44 | 2:12.51 | |||||||
Anders Hansen | 2006 | 29.24 | 2:41.75 | |||||||
19 | Frem Drenge | 2006 | 174 | 2:41.98 | ||||||
Frem Odense | 2:44.77 | |||||||||
Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 41.45 | 41.45 | |||||||
Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 44.96 | 1:26.41 | |||||||
Emil A. Larsen | 2007 | 39.72 | 2:06.13 | |||||||
Sylvester Neto | 2007 | 35.85 | 2:41.98 | |||||||
20 | Nyborg Drenge 4 | 2007 | 158 | 2:47.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:47.99 | |||||||||
Philip Park-Nielsen | 2007 | 42.62 | 42.62 | |||||||
Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 45.98 | 1:28.60 | |||||||
Gilbert Eskildsen | 2008 | 44.07 | 2:12.67 | |||||||
Frey Nielsen Memborg | 2010 | 34.42 | 2:47.09 | |||||||
21 | Frem Drenge 1 | 2006 | 145 | 2:52.09 | ||||||
Frem Odense | 2:50.36 | |||||||||
Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 44.17 | 44.17 | |||||||
Christian Lind Petersen | 2007 | 44.65 | 1:28.82 | |||||||
Malthe Petersen | 2008 | 45.79 | 2:14.61 | |||||||
Magnus Jeppesen | 2008 | 37.48 | 2:52.09 | |||||||
22 | Nyborg Drenge 5 | 2007 | 128 | 2:59.30 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:07.57 | |||||||||
Martin Stokholm | 2007 | 1:34.04 | 1:34.04 | |||||||
Bertram Poser Jensen | 2008 | 44.86 | 2:18.90 | |||||||
Danilo Vaarning | 2009 | 40.40 | 2:59.30 | |||||||
Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 2:59.30 | ||||||||
23 | Horsens Drenge 3 | 2007 | 125 | 3:00.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:59.92 | |||||||||
Villiam K. Carstensen | 2007 | 44.61 | 44.61 | |||||||
Mathias Nielsen | 2007 | 49.76 | 1:34.37 | |||||||
Johannes Ravn | 2008 | 48.48 | 2:22.85 | |||||||
Adrian Gjødsbøl | 2008 | 38.04 | 3:00.89 | |||||||
24 | Kalundborg Drenge 3 | 2006 | 102 | 3:13.45 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 2:48.79 | |||||||||
Sander Y Hansen | 2009 | 47.29 | 47.29 | |||||||
Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | 1:00.20 | 1:47.49 | |||||||
Johan Reimer Ørsberg | 2008 | 47.16 | 2:34.65 | |||||||
Calle Skafte | 2007 | 38.80 | 3:13.45 | |||||||
- | Nyborg Drenge 6 | 2008 | DSQ | sw 8.2 125m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:50.27 | |||||||||
Alexander Kirk | 2008 | 45.26 | 45.26 | |||||||
Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 55.53 | 1:40.79 | |||||||
- | Nyborg Drenge 7 | 2008 | DSQ | sw 10.11 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 53.31 | 53.31 | |||||||
Oliver Nielsen | 2010 | 1:15.15 | 2:08.46 | |||||||
Filip Stadnicki | 2009 | 1:52.95 | 4:01.41 | |||||||
- | Oboys1 | 2005 | DSQ | sw 8.2 55 m | ||||||
H2Odense | 3:20.73 | |||||||||
Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 50.43 | 50.43 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 567 | 29.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.96 | |||||||||
2 | Mie Ankersen | 2006 | 553 | 29.69 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
3 | Kamma Rasmussen | 2006 | 526 | 30.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.55 | |||||||||
4 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 422 | 32.49 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 31.58 | |||||||||
5 | Christine Mols | 2006 | 386 | 33.48 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.14 | |||||||||
6 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 356 | 34.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.34 | |||||||||
7 | Kamille Bentsen | 2006 | 351 | 34.54 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.96 | |||||||||
8 | Maria Stoklund | 2006 | 345 | 34.73 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 34.34 | |||||||||
9 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 345 | 34.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.41 | |||||||||
10 | Monica Munkebjerg | 2006 | 325 | 35.45 | ||||||
Frem Odense | 36.29 | |||||||||
11 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 314 | 35.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.87 | |||||||||
12 | Henriette Roos | 2006 | 306 | 36.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.88 | |||||||||
13 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 296 | 36.57 | ||||||
Frem Odense | 38.36 | |||||||||
14 | Marie Thorup | 2006 | 280 | 37.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.92 | |||||||||
15 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 241 | 39.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.96 | |||||||||
16 | Olivia Funder | 2006 | 228 | 39.88 | ||||||
H2Odense | 42.91 | |||||||||
17 | Victoria Paulsen | 2006 | 228 | 39.90 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.68 | |||||||||
18 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 193 | 42.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.00 | |||||||||
19 | Shauli Mortensen | 2006 | 163 | 44.58 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 46.32 | |||||||||
- | Bennedikte Kaae | 2006 | DSQ | sw 8.4 25 m | ||||||
Frem Odense | 49.07 | |||||||||
- | Bianca Roos | 2006 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.61 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 305 | 36.19 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.16 | |||||||||
2 | Frida Ploug | 2007 | 301 | 36.34 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.92 | |||||||||
3 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 275 | 37.49 | ||||||
Frem Odense | 37.54 | |||||||||
4 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 251 | 38.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 230 | 39.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.91 | |||||||||
6 | Sarah Qvist | 2007 | 223 | 40.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.26 | |||||||||
7 | Amanda Fafner | 2007 | 222 | 40.25 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 41.63 | |||||||||
8 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 216 | 40.59 | ||||||
Frem Odense | 42.73 | |||||||||
9 | Sara Kaiser | 2007 | 204 | 41.39 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.06 | |||||||||
10 | Emma Friis Laursen | 2007 | 202 | 41.49 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 50.00 | |||||||||
11 | Silje Rud Pedersen | 2007 | 187 | 42.63 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.18 | |||||||||
12 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 185 | 42.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.78 | |||||||||
13 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 167 | 44.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 44.67 | |||||||||
14 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | 167 | 44.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.05 | |||||||||
15 | Meryem Ercaliskan | 2007 | 154 | 45.46 | ||||||
Frem Odense | 46.90 | |||||||||
16 | Nicoline H. Ridings | 2007 | 149 | 45.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.19 | |||||||||
17 | Lærke Andersen Haurslev | 2007 | 138 | 47.07 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 50.00 | |||||||||
- | Oline Ludvigsen | 2007 | DSQ | sw8.4 25m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.40 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Klug Christensen | 2008 | 347 | 34.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.90 | |||||||||
2 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 337 | 35.02 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.41 | |||||||||
3 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 330 | 35.26 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
4 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 291 | 36.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.99 | |||||||||
5 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 273 | 37.56 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.24 | |||||||||
6 | Andrea Wagner | 2008 | 273 | 37.57 | ||||||
H2Odense | 40.85 | |||||||||
7 | Lærke Jensen | 2008 | 265 | 37.94 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 36.79 | |||||||||
8 | Augusta Blom | 2008 | 261 | 38.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
9 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 251 | 38.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.13 | |||||||||
10 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 237 | 39.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.12 | |||||||||
11 | Thilde Thomsen | 2008 | 213 | 40.82 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 42.53 | |||||||||
12 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 198 | 41.77 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.94 | |||||||||
13 | Sara Lund Larsen | 2008 | 188 | 42.55 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 45.89 | |||||||||
14 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 187 | 42.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.75 | |||||||||
15 | Luka Rose Svabo | 2008 | 180 | 43.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.22 | |||||||||
16 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 176 | 43.47 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 46.19 | |||||||||
17 | Katrine Vølund | 2008 | 169 | 44.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.41 | |||||||||
18 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | 166 | 44.28 | ||||||
Frem Odense | 48.96 | |||||||||
19 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | 166 | 44.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.05 | |||||||||
20 | Lea Timmermand | 2008 | 164 | 44.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.50 | |||||||||
21 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 157 | 45.10 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.11 | |||||||||
22 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 152 | 45.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.36 | |||||||||
23 | Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | 138 | 47.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.81 | |||||||||
24 | Lærke Damgaard | 2008 | 118 | 49.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 51.65 | |||||||||
25 | Shaya Mortensen | 2008 | 106 | 51.39 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:01.86 | |||||||||
26 | Signe Christiansen | 2008 | 85 | 55.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.28 | |||||||||
27 | Katrine Hermansen | 2008 | 83 | 55.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.51 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Steen Mühring | 2009 | 206 | 41.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.61 | |||||||||
2 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 187 | 42.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.27 | |||||||||
3 | Vigga Rasmussen | 2009 | 185 | 42.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.77 | |||||||||
4 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 176 | 43.49 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.39 | |||||||||
5 | Trine Larsen | 2009 | 175 | 43.53 | ||||||
Frem Odense | 42.36 | |||||||||
6 | Emma Mcpherran | 2009 | 168 | 44.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.88 | |||||||||
7 | Ida Riddersholm | 2009 | 146 | 46.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frida Rasmussen Høegh | 2009 | 140 | 46.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.93 | |||||||||
9 | Freya Magnussen | 2009 | 133 | 47.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 52.64 | |||||||||
10 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 92 | 53.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.04 | |||||||||
11 | Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | 83 | 55.88 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Klara Christiansen | 2009 | 75 | 57.67 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 55.00 | |||||||||
13 | Selma Birgisdottir | 2009 | 72 | 58.53 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.29 | |||||||||
14 | Caroline B. Guldborg | 2009 | 70 | 59.03 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:01.45 | |||||||||
15 | Ella Krogshede | 2009 | 46 | 1:07.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.63 | |||||||||
- | Andrea Grøndal | 2009 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Jakobsen | 2010 | 171 | 43.90 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.07 | |||||||||
2 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 165 | 44.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frida Lund Kilen | 2010 | 133 | 47.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.67 | |||||||||
4 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 112 | 50.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
5 | Kristina Dragieva | 2010 | 103 | 51.88 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.78 | |||||||||
6 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 91 | 54.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.39 | |||||||||
7 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 77 | 57.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.07 | |||||||||
8 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 74 | 57.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.41 | |||||||||
9 | Vigga Rasmussen | 2010 | 51 | 1:05.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.27 | |||||||||
10 | Anna Lindstedt | 2010 | 41 | 1:10.49 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Line Silleborg | 2010 | 30 | 1:17.88 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.87 | |||||||||
- | Thea Joost | 2010 | DNF | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.66 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Fobian Hvidberg | 2011 | 90 | 54.39 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:00.00 | |||||||||
2 | Karla Krog | 2011 | 56 | 1:03.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 54 | 1:04.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Klug Christensen | 2008 | 367 | 34.04 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.90 | |||||||||
2 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 355 | 34.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
3 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 351 | 34.54 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.41 | |||||||||
4 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 330 | 35.28 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.99 | |||||||||
5 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 289 | 36.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.24 | |||||||||
6 | Andrea Wagner | 2008 | 264 | 38.00 | ||||||
H2Odense | 40.85 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Steen Mühring | 2009 | 217 | 40.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.61 | |||||||||
2 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 214 | 40.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.27 | |||||||||
3 | Vigga Rasmussen | 2009 | 200 | 41.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.77 | |||||||||
4 | Trine Larsen | 2009 | 195 | 42.00 | ||||||
Frem Odense | 42.36 | |||||||||
5 | Emma Mcpherran | 2009 | 180 | 43.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.88 | |||||||||
6 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 164 | 44.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.39 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Jakobsen | 2010 | 180 | 43.17 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.07 | |||||||||
2 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 172 | 43.79 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frida Lund Kilen | 2010 | 134 | 47.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.67 | |||||||||
4 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 113 | 50.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
5 | Kristina Dragieva | 2010 | 108 | 51.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.78 | |||||||||
6 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 80 | 56.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.39 | |||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 59 | 1:02.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karla Krog | 2011 | 56 | 1:03.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Fobian Hvidberg | 2011 | DSQ | SW 8.2 5m | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:00.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Bogø Andersen | 2005 | 485 | 27.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.97 | |||||||||
2 | Teodor Thuelund | 2005 | 462 | 28.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 28.00 | |||||||||
3 | William Bendix Schmidt | 2005 | 436 | 28.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
4 | Nicolas Duvander | 2005 | 429 | 28.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.97 | |||||||||
5 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 378 | 30.13 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 34.58 | |||||||||
6 | August Høy | 2005 | 378 | 30.15 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.69 | |||||||||
7 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 343 | 31.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
8 | Morten Broni Simonsen | 2005 | 323 | 31.75 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 33.16 | |||||||||
9 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 323 | 31.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
10 | Alexander Drachmann | 2005 | 320 | 31.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.05 | |||||||||
11 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 318 | 31.91 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 32.92 | |||||||||
12 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 292 | 32.85 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
13 | Magnus Marschall | 2005 | 268 | 33.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.06 | |||||||||
14 | Daniel Landbo | 2005 | 257 | 34.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
15 | Magnus Tranekjer | 2005 | 230 | 35.53 | ||||||
H2Odense | 36.30 | |||||||||
16 | Cilas Skafte | 2005 | 214 | 36.44 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 37.43 | |||||||||
- | Nicholas H. Hansen | 2005 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 315 | 32.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
2 | William Brix Søhoel | 2006 | 305 | 32.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.28 | |||||||||
3 | Oskar Foss | 2006 | 303 | 32.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.67 | |||||||||
4 | Christian Moefelt | 2006 | 296 | 32.70 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.26 | |||||||||
5 | Tobias Damsgaard | 2006 | 289 | 32.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.01 | |||||||||
6 | Tobias Wemmelund | 2006 | 279 | 33.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
7 | Anders Hansen | 2006 | 272 | 33.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.25 | |||||||||
8 | Jonas Rask | 2006 | 267 | 33.84 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 35.11 | |||||||||
9 | Sebastian Kingo | 2006 | 188 | 38.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.81 | |||||||||
10 | Jacob Landtved | 2006 | 170 | 39.32 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.21 | |||||||||
10 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 170 | 39.32 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.83 | |||||||||
12 | Jonas Bergmann | 2006 | 120 | 44.18 | ||||||
H2Odense | 46.18 | |||||||||
- | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
- | Anton Egholm Husted | 2006 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
- | Jonas Mathiasen | 2006 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.12 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 401 | 29.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 374 | 30.25 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
3 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 362 | 30.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
4 | Lukas Peacock | 2007 | 337 | 31.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
5 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 326 | 31.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.06 | |||||||||
6 | Christian Pedersen | 2007 | 298 | 32.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.22 | |||||||||
7 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 291 | 32.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
8 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 261 | 34.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.39 | |||||||||
9 | William Bendixen | 2007 | 259 | 34.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.93 | |||||||||
10 | Phillip Knudsen | 2007 | 227 | 35.70 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.22 | |||||||||
11 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 227 | 35.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.55 | |||||||||
12 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 226 | 35.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.80 | |||||||||
13 | Emil Lejbølle | 2007 | 219 | 36.13 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.55 | |||||||||
14 | Hubert Fosbøl | 2007 | 216 | 36.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.62 | |||||||||
15 | Malte Neuber | 2007 | 184 | 38.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
16 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 184 | 38.29 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.48 | |||||||||
17 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 182 | 38.44 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.05 | |||||||||
18 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 180 | 38.58 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 38.82 | |||||||||
19 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | 175 | 38.92 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 40.15 | |||||||||
20 | Adrian Vaarning | 2007 | 174 | 38.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 39.67 | |||||||||
21 | Rasmus Edske | 2007 | 168 | 39.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.06 | |||||||||
22 | Emil A. Larsen | 2007 | 161 | 40.02 | ||||||
Frem Odense | 41.83 | |||||||||
23 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 155 | 40.51 | ||||||
Frem Odense | 50.26 | |||||||||
24 | Besian Selaci | 2007 | 140 | 41.92 | ||||||
H2Odense | 44.33 | |||||||||
25 | Villiam K. Carstensen | 2007 | 129 | 43.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.68 | |||||||||
26 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 88 | 48.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.91 | |||||||||
27 | Calle Skafte | 2007 | 82 | 50.01 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 55.00 | |||||||||
28 | Mathias Nielsen | 2007 | 78 | 50.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.43 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Damjan Kruc | 2008 | 246 | 34.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.13 | |||||||||
2 | Noah Junior Grene | 2008 | 238 | 35.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
3 | Villads Moefelt | 2008 | 237 | 35.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.86 | |||||||||
4 | Andreas Molin | 2008 | 200 | 37.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.17 | |||||||||
5 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 179 | 38.63 | ||||||
Frem Odense | 43.43 | |||||||||
6 | Toke Kousgaard | 2008 | 178 | 38.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.38 | |||||||||
7 | Nicklas Hiort | 2008 | 174 | 39.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.19 | |||||||||
8 | Hjalte Gregersen | 2008 | 167 | 39.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.34 | |||||||||
9 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 165 | 39.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 40.59 | |||||||||
10 | William Bank Jørgensen | 2008 | 157 | 40.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.84 | |||||||||
11 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 152 | 40.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.69 | |||||||||
12 | Oscar Hågensen | 2008 | 146 | 41.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.34 | |||||||||
13 | Anes Hajrovic | 2008 | 143 | 41.61 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.73 | |||||||||
14 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 123 | 43.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.71 | |||||||||
15 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 120 | 44.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.24 | |||||||||
16 | Rasmus Bjerre | 2008 | 119 | 44.27 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.74 | |||||||||
17 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 118 | 44.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.31 | |||||||||
18 | Johannes Ravn | 2008 | 110 | 45.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.16 | |||||||||
19 | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 105 | 46.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.37 | |||||||||
20 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 89 | 48.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.30 | |||||||||
21 | Magnus Jeppesen | 2008 | 88 | 48.90 | ||||||
Frem Odense | 53.97 | |||||||||
22 | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 83 | 49.89 | ||||||
Frem Odense | 50.33 | |||||||||
23 | Valdemar Christoffersen-Thorsen | 2008 | 76 | 51.35 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jacob Wemmelund | 2008 | 74 | 51.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 49.35 | |||||||||
- | David Stoklund | 2008 | DNS | |||||||
Kalundborg SK 1 | 35.74 | |||||||||
- | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.06 | |||||||||
- | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 43.13 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Elgaard | 2009 | 201 | 37.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
2 | Oliver Ogstrup | 2009 | 146 | 41.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.84 | |||||||||
3 | Linus Andersen | 2009 | 127 | 43.31 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.12 | |||||||||
4 | Danilo Vaarning | 2009 | 112 | 45.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.53 | |||||||||
5 | Liam Jonasen | 2009 | 102 | 46.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.20 | |||||||||
6 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 84 | 49.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.16 | |||||||||
7 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 80 | 50.39 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 51.73 | |||||||||
8 | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | 75 | 51.62 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 51.39 | |||||||||
9 | Dominic Torkamani | 2009 | 73 | 51.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.89 | |||||||||
10 | Samuel Bred | 2009 | 48 | 59.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
11 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | 48 | 59.70 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 55.00 | |||||||||
12 | Jakob Kristensen | 2009 | 40 | 1:03.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | David Kjeldgaard | 2009 | 29 | 1:10.60 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.77 | |||||||||
- | Julian K. Sørensen | 2009 | DSQ | sw 8.4 50m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
- | Noah Andersen | 2009 | DSQ | sw 8.2 27m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sander Y Hansen | 2009 | DSQ | sw 8.4 50m | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:00.71 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 137 | 42.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.51 | |||||||||
2 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 117 | 44.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.35 | |||||||||
3 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 44 | 1:01.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Otto Thuelund | 2010 | 41 | 1:02.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.45 | |||||||||
5 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 16 | 1:25.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Hubert Nissen | 2011 | DSQ | sw 8.2 5m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Laurits Schou Petersen | 2010 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 419 | 29.11 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 411 | 29.30 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
3 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 373 | 30.28 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
4 | Lukas Peacock | 2007 | 352 | 30.87 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
5 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 328 | 31.61 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.06 | |||||||||
6 | Christian Pedersen | 2007 | 314 | 32.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.22 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Damjan Kruc | 2008 | 250 | 34.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.13 | |||||||||
2 | Noah Junior Grene | 2008 | 243 | 34.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
3 | Villads Moefelt | 2008 | 233 | 35.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.86 | |||||||||
4 | Andreas Molin | 2008 | 194 | 37.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.17 | |||||||||
5 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 184 | 38.27 | ||||||
Frem Odense | 43.43 | |||||||||
6 | Toke Kousgaard | 2008 | 175 | 38.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.38 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Elgaard | 2009 | 201 | 37.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
2 | Oliver Ogstrup | 2009 | 162 | 39.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.84 | |||||||||
3 | Liam Jonasen | 2009 | 145 | 41.41 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.20 | |||||||||
4 | Linus Andersen | 2009 | 143 | 41.67 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.12 | |||||||||
5 | Danilo Vaarning | 2009 | 113 | 45.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.53 | |||||||||
6 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 82 | 50.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.16 | |||||||||
Løb 24, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 153 | 40.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.35 | |||||||||
2 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 150 | 40.95 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.51 | |||||||||
3 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 56 | 56.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Otto Thuelund | 2010 | 40 | 1:03.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.45 | |||||||||
5 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 22 | 1:17.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:25 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kamma Rasmussen | 2006 | 525 | 30.44 | 1:03.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 497 | 30.65 | 1:04.23 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:03.38 | |||||||||
3 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 493 | 31.06 | 1:04.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.95 | |||||||||
4 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 463 | 32.04 | 1:05.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.92 | |||||||||
5 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 458 | 31.88 | 1:06.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.06 | |||||||||
6 | Mie Ankersen | 2006 | 452 | 30.84 | 1:06.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.34 | |||||||||
7 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 445 | 31.26 | 1:06.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.38 | |||||||||
8 | Laura Meyer | 2006 | 443 | 31.76 | 1:06.76 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.67 | |||||||||
9 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 426 | 32.27 | 1:07.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.99 | |||||||||
10 | Bianca Roos | 2006 | 398 | 33.36 | 1:09.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.58 | |||||||||
11 | Kamille Bentsen | 2006 | 397 | 33.39 | 1:09.23 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.03 | |||||||||
12 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 394 | 33.46 | 1:09.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
13 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 394 | 32.33 | 1:09.42 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:05.91 | |||||||||
14 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 393 | 32.99 | 1:09.50 | |||||
Frem Odense | 1:09.46 | |||||||||
15 | Henriette Roos | 2006 | 392 | 33.87 | 1:09.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.26 | |||||||||
16 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 384 | 32.97 | 1:10.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.66 | |||||||||
17 | Monica Munkebjerg | 2006 | 383 | 33.62 | 1:10.08 | |||||
Frem Odense | 1:11.45 | |||||||||
18 | Maria Stoklund | 2006 | 380 | 33.65 | 1:10.26 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:09.48 | |||||||||
19 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 343 | 34.02 | 1:12.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.53 | |||||||||
20 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 320 | 36.05 | 1:14.41 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.47 | |||||||||
21 | Shauli Mortensen | 2006 | 285 | 36.62 | 1:17.33 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:19.40 | |||||||||
22 | Bennedikte Kaae | 2006 | 280 | 37.87 | 1:17.74 | |||||
Frem Odense | 1:20.08 | |||||||||
23 | Clara Lindstedt | 2006 | 273 | 37.64 | 1:18.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.73 | |||||||||
24 | Caroline Søgaard | 2006 | 262 | 37.42 | 1:19.53 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.52 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 537 | 29.74 | 1:02.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.93 | |||||||||
2 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 460 | 31.18 | 1:05.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.80 | |||||||||
3 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 449 | 32.32 | 1:06.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.25 | |||||||||
4 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 426 | 32.60 | 1:07.64 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:08.23 | |||||||||
5 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 419 | 32.61 | 1:08.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.05 | |||||||||
6 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 417 | 32.04 | 1:08.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.21 | |||||||||
7 | Frida Ploug | 2007 | 380 | 33.50 | 1:10.25 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.18 | |||||||||
8 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 369 | 33.70 | 1:10.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
9 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 365 | 33.60 | 1:11.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.02 | |||||||||
10 | Andrea Skjelmose | 2007 | 360 | 34.96 | 1:11.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.11 | |||||||||
11 | Laura Kaysfeld | 2007 | 341 | 35.48 | 1:12.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.19 | |||||||||
12 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 327 | 35.63 | 1:13.87 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.25 | |||||||||
13 | Oline Ludvigsen | 2007 | 320 | 36.07 | 1:14.39 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.17 | |||||||||
14 | Maila Anker | 2007 | 314 | 36.01 | 1:14.87 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.70 | |||||||||
15 | Amanda Fafner | 2007 | 312 | 36.52 | 1:15.01 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:21.04 | |||||||||
16 | Dagmar Stahl | 2007 | 310 | 33.90 | 1:15.15 | |||||
H2Odense | 1:12.87 | |||||||||
17 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 310 | 35.94 | 1:15.20 | |||||
Frem Odense | 1:15.32 | |||||||||
18 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 299 | 35.67 | 1:16.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.12 | |||||||||
19 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 298 | 36.34 | 1:16.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.97 | |||||||||
20 | Caroline Risager Strate | 2007 | 270 | 36.96 | 1:18.68 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.11 | |||||||||
21 | Cathrine Grønhøj | 2007 | 262 | 37.65 | 1:19.49 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.00 | |||||||||
22 | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | 254 | 38.26 | 1:20.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.25 | |||||||||
23 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 252 | 37.56 | 1:20.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.83 | |||||||||
24 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 252 | 39.35 | 1:20.59 | |||||
H2Odense | 1:20.63 | |||||||||
25 | Emma Friis Laursen | 2007 | 246 | 38.61 | 1:21.18 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:22.90 | |||||||||
26 | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | 244 | 39.29 | 1:21.45 | |||||
Frem Odense | 1:28.34 | |||||||||
27 | Frederikke Wood | 2007 | 231 | 38.94 | 1:22.89 | |||||
Frem Odense | 1:23.30 | |||||||||
28 | Lærke Andersen Haurslev | 2007 | 205 | 42.60 | 1:26.32 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:32.65 | |||||||||
29 | Nicoline H. Ridings | 2007 | 164 | 44.31 | 1:32.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.57 | |||||||||
- | Millie Møller | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.14 | |||||||||
- | Meryem Ercaliskan | 2007 | DSQ | sw 5.2 75 m | ||||||
Frem Odense | 1:22.18 | |||||||||
- | Thea Keinicke | 2007 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.72 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bak | 2008 | 398 | 33.09 | 1:09.18 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.61 | |||||||||
2 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 398 | 33.52 | 1:09.20 | |||||
Frem Odense | 1:10.42 | |||||||||
3 | Laura Klug Christensen | 2008 | 382 | 33.39 | 1:10.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.49 | |||||||||
4 | Andrea Wagner | 2008 | 376 | 34.04 | 1:10.53 | |||||
H2Odense | 1:16.22 | |||||||||
5 | Julie Olsen | 2008 | 367 | 34.27 | 1:11.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.12 | |||||||||
6 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 313 | 36.57 | 1:14.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.25 | |||||||||
7 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 312 | 36.21 | 1:15.05 | |||||
H2Odense | 1:19.47 | |||||||||
8 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 308 | 35.17 | 1:15.33 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.16 | |||||||||
9 | Oceane Cailho | 2008 | 302 | 36.19 | 1:15.87 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.78 | |||||||||
10 | Sille Grønfeldt | 2008 | 298 | 36.64 | 1:16.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.45 | |||||||||
11 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 289 | 37.46 | 1:16.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.90 | |||||||||
12 | Lærke Jensen | 2008 | 278 | 36.79 | 1:17.99 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:17.99 | |||||||||
13 | Augusta Johansen | 2008 | 275 | 37.89 | 1:18.26 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.52 | |||||||||
14 | Sofie Barack Søe | 2008 | 272 | 38.48 | 1:18.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.98 | |||||||||
15 | Thilde Thomsen | 2008 | 272 | 1:18.51 | 1:18.51 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:22.46 | |||||||||
16 | Luka Rose Svabo | 2008 | 269 | 38.22 | 1:18.79 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.08 | |||||||||
17 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 238 | 38.62 | 1:22.04 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.33 | |||||||||
18 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 235 | 39.66 | 1:22.39 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.46 | |||||||||
19 | Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | 235 | 39.22 | 1:22.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.12 | |||||||||
20 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | 228 | 40.57 | 1:23.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.53 | |||||||||
21 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 199 | 40.67 | 1:27.10 | |||||
H2Odense | 1:26.73 | |||||||||
22 | Cathrine Boisen | 2008 | 178 | 39.88 | 1:30.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.52 | |||||||||
23 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 177 | 41.43 | 1:30.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.28 | |||||||||
24 | Katrine Hermansen | 2008 | 167 | 42.65 | 1:32.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.84 | |||||||||
25 | Shaya Mortensen | 2008 | 166 | 43.64 | 1:32.47 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:34.86 | |||||||||
26 | Lærke Damgaard | 2008 | 112 | 48.79 | 1:45.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:44.58 | |||||||||
- | Sigrid Mygind | 2008 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.46 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 266 | 38.59 | 1:19.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.73 | |||||||||
2 | Freya Magnussen | 2009 | 204 | 41.44 | 1:26.38 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.47 | |||||||||
3 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 201 | 40.68 | 1:26.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.13 | |||||||||
4 | Ida Riddersholm | 2009 | 189 | 42.04 | 1:28.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.88 | |||||||||
5 | Isabelle Weber | 2009 | 180 | 41.25 | 1:30.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.13 | |||||||||
6 | Frida Rasmussen Høegh | 2009 | 167 | 43.47 | 1:32.35 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.06 | |||||||||
7 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 158 | 43.21 | 1:34.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.12 | |||||||||
8 | Sigrid Lind Petersen | 2009 | 154 | 45.95 | 1:34.93 | |||||
Frem Odense | 1:41.73 | |||||||||
9 | Alberte Hansen | 2009 | 153 | 44.40 | 1:35.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.95 | |||||||||
10 | Ella Krogshede | 2009 | 147 | 44.35 | 1:36.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.91 | |||||||||
11 | Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | 116 | 47.96 | 1:44.12 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:56.23 | |||||||||
12 | Mille Strømkjær | 2009 | 109 | 50.62 | 1:46.55 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Caroline B. Guldborg | 2009 | 102 | 51.35 | 1:48.90 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:46.89 | |||||||||
14 | Sille Nisted Petersen | 2009 | 81 | 52.13 | 1:57.52 | |||||
Frem Odense | 2:13.85 | |||||||||
15 | Clara Nørrelund Lindgreen | 2009 | 56 | 1:02.05 | 2:12.84 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Klara Christiansen | 2009 | DNS | |||||||
Kalundborg SK 1 | 1:49.63 | |||||||||
- | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.63 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dicte Underbjerg | 2010 | 214 | 39.39 | 1:25.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.05 | |||||||||
2 | Frida Lund Kilen | 2010 | 196 | 39.53 | 1:27.64 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.88 | |||||||||
3 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 150 | 45.19 | 1:35.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.88 | |||||||||
4 | Filippa Würfel | 2010 | 147 | 44.58 | 1:36.46 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:37.21 | |||||||||
5 | Kristina Dragieva | 2010 | 143 | 45.94 | 1:37.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.30 | |||||||||
6 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 143 | 45.61 | 1:37.35 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:50.27 | |||||||||
7 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 121 | 46.67 | 1:42.90 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:40.65 | |||||||||
8 | Mathilde Skriver Andersen | 2010 | 107 | 49.71 | 1:47.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.29 | |||||||||
9 | Caroline Asta Meierhans | 2010 | 105 | 50.30 | 1:47.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.75 | |||||||||
10 | Vigga Rasmussen | 2010 | 100 | 50.14 | 1:49.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.17 | |||||||||
11 | Truc Mai Vu | 2010 | 36 | 1:05.00 | 2:34.08 | |||||
H2Odense | ||||||||||
- | Aleksandra Dragieva | 2010 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.62 | |||||||||
- | Line Silleborg | 2010 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.12 | |||||||||
- | Anna Lindstedt | 2010 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:49.26 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Krog | 2011 | 126 | 46.19 | 1:41.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.33 | |||||||||
2 | Frida Fobian Hvidberg | 2011 | 107 | 48.66 | 1:46.97 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:57.32 | |||||||||
3 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 88 | 55.15 | 1:54.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:00.88 | |||||||||
4 | Tilde Johannsen | 2011 | 37 | 1:14.18 | 2:31.99 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:15.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kamma Rasmussen | 2006 | 537 | 30.19 | 1:02.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 528 | 30.24 | 1:02.98 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:03.38 | |||||||||
3 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 491 | 30.69 | 1:04.53 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.95 | |||||||||
4 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 468 | 31.58 | 1:05.55 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.92 | |||||||||
5 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 467 | 31.08 | 1:05.59 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.38 | |||||||||
6 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 464 | 31.53 | 1:05.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.06 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 552 | 30.05 | 1:02.03 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.93 | |||||||||
2 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 473 | 31.51 | 1:05.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:06.25 | |||||||||
3 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 471 | 31.37 | 1:05.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.80 | |||||||||
4 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 456 | 31.14 | 1:06.13 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.21 | |||||||||
5 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 433 | 32.27 | 1:07.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.05 | |||||||||
6 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 430 | 32.27 | 1:07.40 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:08.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 505 | 26.97 | 56.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | 58.76 | |||||||||
2 | William Bendix Schmidt | 2005 | 475 | 27.76 | 57.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.76 | |||||||||
3 | William Bogø Andersen | 2005 | 466 | 27.58 | 57.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.28 | |||||||||
4 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 451 | 28.43 | 58.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.86 | |||||||||
5 | Karl Heeb | 2005 | 445 | 28.33 | 58.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.16 | |||||||||
6 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 438 | 28.18 | 59.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | 58.19 | |||||||||
7 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 421 | 28.72 | 59.96 | |||||
Kalundborg SK 1 | 59.55 | |||||||||
8 | Anders Junker | 2005 | 413 | 28.54 | 1:00.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.86 | |||||||||
9 | Morten Broni Simonsen | 2005 | 392 | 28.81 | 1:01.39 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:02.48 | |||||||||
10 | Carl Clausen | 2005 | 389 | 29.10 | 1:01.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.23 | |||||||||
11 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 381 | 29.97 | 1:01.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.29 | |||||||||
12 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 371 | 29.91 | 1:02.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.76 | |||||||||
13 | Alexander Drachmann | 2005 | 364 | 30.35 | 1:02.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.58 | |||||||||
14 | Alexander Mogensen | 2005 | 334 | 31.97 | 1:04.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.49 | |||||||||
15 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 322 | 31.49 | 1:05.56 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:06.32 | |||||||||
16 | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | 303 | 32.64 | 1:06.90 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.13 | |||||||||
17 | Cilas Skafte | 2005 | 289 | 32.66 | 1:07.94 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:08.55 | |||||||||
18 | Daniel Landbo | 2005 | 283 | 33.06 | 1:08.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.09 | |||||||||
19 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 262 | 33.61 | 1:10.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.88 | |||||||||
20 | Tobias Hansen | 2005 | 243 | 34.71 | 1:12.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.63 | |||||||||
21 | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | 233 | 33.84 | 1:12.94 | |||||
H2Odense | 1:18.08 | |||||||||
- | Vincent Matras | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 485 | 27.69 | 57.16 | |||||
Ringe Svømme Klub | 57.33 | |||||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | 433 | 28.65 | 59.39 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:01.09 | |||||||||
3 | Kasper Cludts | 2006 | 409 | 29.36 | 1:00.51 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.20 | |||||||||
4 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 399 | 29.76 | 1:01.03 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.04 | |||||||||
5 | Anton Egholm Husted | 2006 | 390 | 29.94 | 1:01.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.39 | |||||||||
6 | Oskar Mühring | 2006 | 373 | 30.59 | 1:02.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.91 | |||||||||
7 | Jonas Mathiasen | 2006 | 369 | 29.18 | 1:02.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
8 | Jacob Timmermand | 2006 | 345 | 29.91 | 1:04.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.15 | |||||||||
9 | Oskar Foss | 2006 | 338 | 30.69 | 1:04.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.10 | |||||||||
10 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 326 | 30.35 | 1:05.26 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.32 | |||||||||
11 | Anders Hansen | 2006 | 316 | 32.10 | 1:05.97 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.65 | |||||||||
12 | Julius Schier | 2006 | 314 | 31.91 | 1:06.09 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.59 | |||||||||
13 | William Brix Søhoel | 2006 | 310 | 31.89 | 1:06.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.87 | |||||||||
14 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 310 | 31.67 | 1:06.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.15 | |||||||||
15 | Marcus Diego Bach | 2006 | 299 | 31.66 | 1:07.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.47 | |||||||||
16 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 296 | 31.80 | 1:07.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.85 | |||||||||
17 | Jonas Rask | 2006 | 289 | 32.54 | 1:07.90 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:08.05 | |||||||||
18 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 279 | 33.24 | 1:08.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.13 | |||||||||
19 | Christian Alexander Nimb | 2006 | 276 | 32.59 | 1:08.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.85 | |||||||||
20 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 260 | 33.15 | 1:10.39 | |||||
H2Odense | 1:12.09 | |||||||||
21 | Sebastian Kingo | 2006 | 240 | 35.44 | 1:12.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.87 | |||||||||
22 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 238 | 35.39 | 1:12.51 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.56 | |||||||||
23 | Jacob Landtved | 2006 | 237 | 35.93 | 1:12.54 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.34 | |||||||||
24 | Phillip Gram | 2006 | 233 | 35.38 | 1:12.94 | |||||
H2Odense | 1:22.83 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 401 | 29.67 | 1:00.92 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.24 | |||||||||
2 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 380 | 30.31 | 1:02.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.78 | |||||||||
3 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 357 | 30.22 | 1:03.31 | |||||
H2Odense | ||||||||||
4 | Magnus Dreyer | 2007 | 344 | 30.14 | 1:04.11 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:03.96 | |||||||||
5 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 338 | 31.23 | 1:04.48 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.49 | |||||||||
6 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 330 | 31.14 | 1:05.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.01 | |||||||||
7 | Christian Pedersen | 2007 | 318 | 31.62 | 1:05.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.77 | |||||||||
8 | Malte Neuber | 2007 | 294 | 32.60 | 1:07.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.73 | |||||||||
9 | William Bendixen | 2007 | 285 | 32.24 | 1:08.24 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.90 | |||||||||
10 | Sebastian Aunt | 2007 | 280 | 33.27 | 1:08.62 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.58 | |||||||||
11 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 276 | 33.33 | 1:09.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.22 | |||||||||
12 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 223 | 35.00 | 1:14.02 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.53 | |||||||||
13 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 214 | 35.89 | 1:15.03 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.53 | |||||||||
14 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | 214 | 35.81 | 1:15.04 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:17.00 | |||||||||
15 | Anders Langholm | 2007 | 210 | 35.56 | 1:15.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christian Lind Petersen | 2007 | 207 | 37.57 | 1:15.89 | |||||
Frem Odense | 1:22.18 | |||||||||
17 | Sylvester Neto | 2007 | 198 | 36.91 | 1:17.08 | |||||
Frem Odense | 1:23.43 | |||||||||
18 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 196 | 36.56 | 1:17.25 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.25 | |||||||||
19 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 190 | 37.11 | 1:18.14 | |||||
Frem Odense | 1:29.48 | |||||||||
20 | Besian Selaci | 2007 | 174 | 39.19 | 1:20.36 | |||||
H2Odense | 1:23.92 | |||||||||
21 | Martin Kjeldsen | 2007 | 174 | 37.83 | 1:20.41 | |||||
H2Odense | 1:18.20 | |||||||||
22 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 145 | 40.39 | 1:25.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.29 | |||||||||
23 | Martin Stokholm | 2007 | 130 | 42.82 | 1:28.54 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.88 | |||||||||
24 | Mathias Nielsen | 2007 | 115 | 43.06 | 1:32.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.52 | |||||||||
25 | Calle Skafte | 2007 | 112 | 44.43 | 1:33.21 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:33.97 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.64 | |||||||||
- | Villiam K. Carstensen | 2007 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.99 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Stoklund | 2008 | 294 | 32.30 | 1:07.57 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:07.83 | |||||||||
2 | Damjan Kruc | 2008 | 293 | 32.35 | 1:07.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.85 | |||||||||
3 | Andreas Molin | 2008 | 239 | 34.61 | 1:12.36 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.94 | |||||||||
4 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 235 | 35.61 | 1:12.74 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.75 | |||||||||
5 | Gustav Bøttiger | 2008 | 227 | 35.37 | 1:13.61 | |||||
H2Odense | 1:18.89 | |||||||||
6 | Marius Lundsfryd | 2008 | 218 | 35.89 | 1:14.61 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.68 | |||||||||
7 | Gilbert Eskildsen | 2008 | 212 | 36.01 | 1:15.36 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.02 | |||||||||
8 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | 199 | 36.35 | 1:16.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.35 | |||||||||
9 | Anes Hajrovic | 2008 | 194 | 37.33 | 1:17.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.97 | |||||||||
10 | Toke Kousgaard | 2008 | 193 | 36.90 | 1:17.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.04 | |||||||||
11 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 193 | 36.37 | 1:17.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.92 | |||||||||
12 | Sebastian Brice Meierhans | 2008 | 192 | 37.97 | 1:17.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.46 | |||||||||
13 | Rasmus Bjerre | 2008 | 173 | 38.10 | 1:20.50 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.77 | |||||||||
14 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 162 | 38.32 | 1:22.31 | |||||
H2Odense | 1:26.09 | |||||||||
15 | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 160 | 39.61 | 1:22.66 | |||||
Frem Odense | 1:24.09 | |||||||||
16 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 160 | 39.57 | 1:22.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.99 | |||||||||
17 | Magnus Jeppesen | 2008 | 157 | 38.77 | 1:23.24 | |||||
Frem Odense | 1:25.26 | |||||||||
18 | Oliver Petersen | 2008 | 148 | 39.49 | 1:24.85 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.57 | |||||||||
19 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 148 | 40.23 | 1:24.86 | |||||
H2Odense | 1:38.93 | |||||||||
20 | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | 145 | 39.21 | 1:25.43 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:22.65 | |||||||||
21 | Malthe Petersen | 2008 | 144 | 41.17 | 1:25.56 | |||||
Frem Odense | 1:33.41 | |||||||||
22 | Sebastian Drachmann | 2008 | 144 | 40.59 | 1:25.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.69 | |||||||||
23 | Alexander Kirk | 2008 | 132 | 41.64 | 1:28.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.82 | |||||||||
24 | Jacob Wemmelund | 2008 | 131 | 41.47 | 1:28.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.03 | |||||||||
25 | Jonas Liholm | 2008 | 126 | 42.62 | 1:29.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.88 | |||||||||
26 | Valdemar Christoffersen-Thorsen | 2008 | 125 | 41.72 | 1:29.67 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.07 | |||||||||
27 | Markus Zou Jensen | 2008 | 119 | 44.16 | 1:31.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.98 | |||||||||
28 | Carl-Emil Hansen | 2008 | 92 | 47.61 | 1:39.26 | |||||
H2Odense | ||||||||||
29 | Charles Villas Tvedt Saysette | 2008 | 75 | 48.70 | 1:46.20 | |||||
H2Odense | ||||||||||
- | Hjalte Gregersen | 2008 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.95 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Elgaard | 2009 | 207 | 36.20 | 1:15.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
2 | Linus Andersen | 2009 | 163 | 1:22.24 | 1:22.24 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.65 | |||||||||
3 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | 148 | 41.13 | 1:24.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.80 | |||||||||
4 | Albert Benian | 2009 | 142 | 39.85 | 1:25.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.68 | |||||||||
5 | Oliver Ogstrup | 2009 | 142 | 40.13 | 1:26.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.65 | |||||||||
6 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 132 | 41.70 | 1:28.17 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:28.27 | |||||||||
7 | Sander Y Hansen | 2009 | 130 | 40.57 | 1:28.64 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:24.66 | |||||||||
8 | Lasse Lee Bang Brodersen | 2009 | 117 | 42.28 | 1:31.67 | |||||
Frem Odense | 1:46.78 | |||||||||
9 | Samuel Bred | 2009 | 117 | 43.54 | 1:31.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.52 | |||||||||
10 | Tobias Gorm | 2009 | 115 | 44.15 | 1:32.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.13 | |||||||||
11 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 103 | 44.33 | 1:35.84 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:40.96 | |||||||||
12 | Liam Jonasen | 2009 | 102 | 44.65 | 1:36.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.48 | |||||||||
13 | Dominic Torkamani | 2009 | 99 | 47.17 | 1:36.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.43 | |||||||||
14 | Filip Stadnicki | 2009 | 80 | 51.69 | 1:43.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:40.96 | |||||||||
15 | Jakob Kristensen | 2009 | 79 | 46.82 | 1:44.65 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:53.55 | |||||||||
16 | Magne Nielsen Agergaard | 2009 | 69 | 49.83 | 1:49.07 | |||||
H2Odense | ||||||||||
17 | Noah Andersen | 2009 | 62 | 54.89 | 1:53.03 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:08.81 | |||||||||
18 | Mikkel Philipsen | 2009 | 56 | 54.87 | 1:57.13 | |||||
H2Odense | ||||||||||
- | Vitus Sommers Vissing | 2009 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:35.84 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 174 | 38.77 | 1:20.39 | |||||
H2Odense | 1:23.52 | |||||||||
2 | Anton Plauborg | 2010 | 119 | 44.13 | 1:31.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:45.59 | |||||||||
3 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 89 | 47.27 | 1:40.40 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.30 | |||||||||
4 | Oliver Nielsen | 2010 | 78 | 50.96 | 1:45.07 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:56.94 | |||||||||
5 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 76 | 49.62 | 1:45.84 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:53.95 | |||||||||
6 | Hubert Nissen | 2011 | 68 | 52.73 | 1:50.01 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Matti Mejlby Ditlefsen | 2011 | 65 | 51.55 | 1:51.66 | |||||
Kalundborg SK 1 | 1:59.92 | |||||||||
8 | Otto Thuelund | 2010 | 64 | 53.71 | 1:52.15 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:20.81 | |||||||||
9 | Carl Trebbien | 2011 | 58 | 52.50 | 1:55.57 | |||||
H2Odense | ||||||||||
10 | Laurits Schou Petersen | 2010 | 58 | 54.53 | 1:56.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:13.12 | |||||||||
11 | Oscar Torarenni Brøndum | 2010 | 50 | 2:01.46 | 2:01.46 | |||||
H2Odense | ||||||||||
12 | August Baadsgaard | 2011 | 38 | 1:01.91 | 2:13.29 | |||||
H2Odense | ||||||||||
13 | Johannes Juel Kjeldsen | 2010 | 36 | 2:15.58 | 2:15.58 | |||||
H2Odense | ||||||||||
- | Gustav Haahr Jacobsen | 2010 | DNS | |||||||
Kalundborg SK 1 | 1:50.00 | |||||||||
- | Anton Aksel Møller Johansen | 2010 | DNF | |||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Holger Vinden Understup | 2011 | DSQ | sw.4.4 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 527 | 26.58 | 55.63 | |||||
Ringe Svømme Klub | 58.76 | |||||||||
2 | William Bendix Schmidt | 2005 | 498 | 27.21 | 56.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.76 | |||||||||
3 | William Bogø Andersen | 2005 | 474 | 27.67 | 57.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.28 | |||||||||
4 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 462 | 28.45 | 58.12 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.86 | |||||||||
5 | Karl Heeb | 2005 | 440 | 28.45 | 59.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.16 | |||||||||
6 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 430 | 28.09 | 59.53 | |||||
Horsens Svømmeklub | 58.19 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 489 | 27.50 | 57.02 | |||||
Ringe Svømme Klub | 57.33 | |||||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | 439 | 28.53 | 59.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:01.09 | |||||||||
3 | Kasper Cludts | 2006 | 419 | 29.29 | 1:00.04 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.20 | |||||||||
4 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 404 | 29.61 | 1:00.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.04 | |||||||||
5 | Anton Egholm Husted | 2006 | 383 | 29.96 | 1:01.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.39 | |||||||||
6 | Oskar Mühring | 2006 | 348 | 31.07 | 1:03.87 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 546 | 37.12 | 1:18.35 | 2:01.00 | 2:44.62 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:39.21 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 544 | 37.14 | 1:18.97 | 2:01.18 | 2:44.78 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:20.69 | |||||||||
3 | Christine Mols | 2006 | 479 | 39.23 | 1:22.58 | 2:06.59 | 2:51.92 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:55.72 | |||||||||
4 | Maria Stoklund | 2006 | 340 | 42.31 | 1:32.27 | 2:22.95 | 3:12.79 | |||
Kalundborg SK 1 | 3:04.52 | |||||||||
5 | Mille A. B. Buch | 2006 | 328 | 43.69 | 1:33.04 | 2:24.06 | 3:14.96 | |||
H2Odense | 3:10.07 | |||||||||
6 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 301 | 46.61 | 1:39.09 | 2:30.98 | 3:20.63 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:22.42 | |||||||||
7 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 298 | 45.88 | 1:38.32 | 2:30.50 | 3:21.26 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:27.90 | |||||||||
8 | Frederikke M. Christensen | 2006 | 287 | 42.02 | 1:32.64 | 2:27.29 | 3:23.78 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:20.95 | |||||||||
9 | Olivia Funder | 2006 | 276 | 45.43 | 1:37.77 | 2:31.82 | 3:26.50 | |||
H2Odense | 3:55.71 | |||||||||
10 | Victoria Paulsen | 2006 | 236 | 49.94 | 1:44.56 | 2:41.27 | 3:37.58 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:42.10 | |||||||||
- | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 355 | 41.59 | 1:29.97 | 2:20.32 | 3:09.90 | |||
Kalundborg SK 1 | 3:43.54 | |||||||||
2 | Sarah Qvist | 2007 | 344 | 43.11 | 1:32.20 | 2:22.21 | 3:11.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:20.97 | |||||||||
3 | Silje Rud Pedersen | 2007 | 314 | 44.42 | 1:34.95 | 2:26.88 | 3:17.88 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:19.55 | |||||||||
4 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 307 | 46.86 | 1:38.18 | 2:29.92 | 3:19.40 | |||
H2Odense | 3:28.00 | |||||||||
5 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 295 | 45.00 | 1:36.09 | 2:29.32 | 3:22.05 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:19.42 | |||||||||
6 | Sara Kaiser | 2007 | 284 | 45.61 | 1:36.98 | 2:30.88 | 3:24.58 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:45.99 | |||||||||
7 | Cathrine Grønhøj | 2007 | 276 | 46.11 | 1:38.93 | 2:33.11 | 3:26.52 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:28.51 | |||||||||
8 | Lærke Andersen Haurslev | 2007 | 222 | 50.96 | 1:48.46 | 2:47.46 | 3:42.03 | |||
Kalundborg SK 1 | 3:51.05 | |||||||||
9 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 218 | 49.94 | 1:48.04 | 2:46.24 | 3:43.43 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:56.96 | |||||||||
10 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 194 | 53.45 | 1:52.39 | 2:51.72 | 3:52.16 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:03.58 | |||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 346 | 43.09 | 1:31.75 | 2:21.25 | 3:11.52 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:16.20 | |||||||||
2 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 282 | 46.92 | 1:38.42 | 2:32.00 | 3:25.20 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:24.62 | |||||||||
3 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 272 | 47.79 | 1:40.86 | 2:34.79 | 3:27.62 | |||
H2Odense | 3:37.15 | |||||||||
4 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 260 | 47.80 | 1:41.19 | 2:35.97 | 3:30.67 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:53.26 | |||||||||
5 | Sille Grønfeldt | 2008 | 249 | 48.37 | 1:43.40 | 2:39.42 | 3:33.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freya Valentin | 2008 | 246 | 47.84 | 1:43.57 | 2:39.25 | 3:34.66 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:55.66 | |||||||||
7 | Sara Lund Larsen | 2008 | 196 | 52.98 | 1:51.90 | 2:52.57 | 3:51.65 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:58.27 | |||||||||
8 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 193 | 51.86 | 1:50.62 | 2:51.68 | 3:52.49 | |||
Horsens Svømmeklub | 4:07.96 | |||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Grøndal | 2009 | 194 | 51.52 | 1:50.64 | 2:51.72 | 3:52.30 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:51.23 | |||||||||
2 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 192 | 51.87 | 1:51.72 | 2:53.36 | 3:53.05 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:47.43 | |||||||||
3 | Vigga Rasmussen | 2009 | 190 | 51.44 | 1:50.61 | 2:52.03 | 3:53.83 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Veronica Dyhre | 2009 | 145 | 58.01 | 2:01.39 | 3:08.64 | 4:16.07 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:05.00 | |||||||||
5 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | 143 | 59.08 | 2:08.02 | 3:14.45 | 4:17.06 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:30.50 | |||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Joost | 2010 | 85 | 1:07.27 | 2:26.39 | 3:46.13 | 5:05.66 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:00.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August Høy | 2005 | 493 | 34.04 | 1:12.54 | 1:52.53 | 2:32.42 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:34.06 | |||||||||
2 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 472 | 35.94 | 1:15.85 | 1:55.66 | 2:34.64 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:38.26 | |||||||||
3 | Teodor Thuelund | 2005 | 417 | 36.75 | 1:18.24 | 2:00.26 | 2:41.17 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:51.19 | |||||||||
4 | Magnus Marschall | 2005 | 342 | 40.21 | 1:24.48 | 2:08.74 | 2:52.22 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:06.36 | |||||||||
5 | Morten Broni Simonsen | 2005 | 286 | 38.99 | 1:24.43 | 2:13.36 | 3:02.63 | |||
Kalundborg SK 1 | 3:40.00 | |||||||||
6 | Magnus Tranekjer | 2005 | 272 | 41.59 | 1:29.05 | 2:17.04 | 3:05.75 | |||
H2Odense | 2:58.70 | |||||||||
7 | Tobias Hansen | 2005 | 265 | 43.39 | 1:32.06 | 2:19.57 | 3:07.50 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:21.50 | |||||||||
8 | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | 195 | 45.00 | 1:37.95 | 2:32.69 | 3:27.44 | |||
H2Odense | 3:30.00 | |||||||||
- | Vincent Matras | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.01 | |||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 342 | 38.16 | 1:22.64 | 2:08.48 | 2:52.13 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.45 | |||||||||
2 | Jonas Rask | 2006 | 264 | 40.96 | 1:29.58 | 2:18.41 | 3:07.55 | |||
Kalundborg SK 1 | 3:14.52 | |||||||||
3 | Oskar Mühring | 2006 | 251 | 42.12 | 1:30.93 | 2:21.50 | 3:10.68 | |||
Nyborg Svømmeklub | 5:24.02 | |||||||||
4 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 248 | 41.77 | 1:30.51 | 2:22.12 | 3:11.52 | |||
Nyborg Svømmeklub | 3:56.20 | |||||||||
5 | Jonas Bergmann | 2006 | 136 | 51.69 | 1:52.40 | 2:53.70 | 3:53.96 | |||
H2Odense | ||||||||||
- | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:06.52 | |||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dreyer | 2007 | 310 | 39.04 | 1:24.02 | 2:11.21 | 2:57.84 | |||
Kalundborg SK 1 | 3:00.40 | |||||||||
2 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 269 | 42.62 | 1:31.42 | 2:19.52 | 3:06.48 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:14.39 | |||||||||
3 | Cornelius Borgaard Bang | 2007 | 268 | 40.80 | 1:29.23 | 2:19.53 | 3:06.80 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:36.76 | |||||||||
4 | Rasmus Edske | 2007 | 249 | 42.77 | 1:31.70 | 2:20.92 | 3:11.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:15.38 | |||||||||
5 | Emil Lejbølle | 2007 | 188 | 47.02 | 1:40.66 | 2:35.12 | 3:30.03 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:49.67 | |||||||||
6 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 182 | 46.14 | 1:41.02 | 2:36.70 | 3:32.27 | |||
Kalundborg SK 1 | 3:50.00 | |||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 186 | 48.38 | 1:42.21 | 2:36.87 | 3:30.77 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Gustav Bøttiger | 2008 | 159 | 48.00 | 1:44.59 | 2:44.00 | 3:41.90 | |||
H2Odense | 3:30.00 | |||||||||
3 | William Bank Jørgensen | 2008 | 154 | 48.47 | 1:46.26 | 2:46.01 | 3:44.41 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:34.45 | |||||||||
4 | Oscar Hågensen | 2008 | 153 | 51.71 | 1:50.17 | 2:48.28 | 3:45.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 4:05.10 | |||||||||
5 | Johannes Ravn | 2008 | 129 | 53.16 | 1:55.05 | 2:56.46 | 3:57.78 | |||
Horsens Svømmeklub | 3:54.20 | |||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 178 | 52.14 | 1:46.55 | 2:41.44 | 3:33.96 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:20.00 | |||||||||
2 | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | 109 | 56.10 | 2:01.96 | 3:08.43 | 4:11.39 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 4:14.12 | |||||||||
3 | Albert Benian | 2009 | 93 | 58.44 | 2:07.25 | 3:17.14 | 4:24.94 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:30.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 429 | 34.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.13 | |||||||||
2 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 427 | 34.08 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 32.56 | |||||||||
3 | Laura Meyer | 2006 | 423 | 34.17 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
4 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 421 | 34.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.83 | |||||||||
5 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 413 | 34.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
6 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 390 | 35.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
7 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 307 | 38.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
8 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 293 | 38.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.29 | |||||||||
9 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 257 | 40.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.74 | |||||||||
10 | Marie Thorup | 2006 | 251 | 40.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.53 | |||||||||
11 | Clara Lindstedt | 2006 | 238 | 41.42 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
12 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 230 | 41.86 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.59 | |||||||||
13 | Mille A. B. Buch | 2006 | 221 | 42.42 | ||||||
H2Odense | 41.87 | |||||||||
14 | Shauli Mortensen | 2006 | 202 | 43.70 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 43.20 | |||||||||
15 | Caroline Søgaard | 2006 | 200 | 43.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 46.44 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 515 | 32.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.70 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 478 | 32.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.56 | |||||||||
3 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 393 | 35.03 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 34.41 | |||||||||
4 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 365 | 35.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
5 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 342 | 36.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.77 | |||||||||
6 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 335 | 36.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.42 | |||||||||
7 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 327 | 37.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.64 | |||||||||
8 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 313 | 37.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.04 | |||||||||
9 | Laura Kaysfeld | 2007 | 302 | 38.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.57 | |||||||||
10 | Frederikke Jørgensen | 2007 | 299 | 38.37 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.64 | |||||||||
11 | Maila Anker | 2007 | 267 | 39.82 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.42 | |||||||||
12 | Dagmar Stahl | 2007 | 261 | 40.16 | ||||||
H2Odense | 40.55 | |||||||||
13 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 260 | 40.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.15 | |||||||||
14 | Caroline Risager Strate | 2007 | 248 | 40.82 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.67 | |||||||||
15 | Andrea Skjelmose | 2007 | 233 | 41.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.99 | |||||||||
16 | Amanda Fafner | 2007 | 229 | 41.92 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 42.86 | |||||||||
17 | Thea Keinicke | 2007 | 225 | 42.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 49.35 | |||||||||
18 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 223 | 42.27 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.90 | |||||||||
19 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 217 | 42.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 44.07 | |||||||||
20 | Emma Friis Laursen | 2007 | 213 | 42.97 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 46.03 | |||||||||
21 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 197 | 44.11 | ||||||
Frem Odense | 46.93 | |||||||||
22 | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | 196 | 44.15 | ||||||
Frem Odense | 46.72 | |||||||||
23 | Frederikke Wood | 2007 | 174 | 45.95 | ||||||
Frem Odense | 48.56 | |||||||||
24 | Nicoline H. Ridings | 2007 | 170 | 46.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 51.50 | |||||||||
25 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 168 | 46.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.71 | |||||||||
- | Millie Møller | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.08 | |||||||||
- | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.31 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 391 | 35.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.64 | |||||||||
2 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 353 | 36.31 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
3 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 338 | 36.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.16 | |||||||||
4 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 336 | 36.91 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.99 | |||||||||
5 | Lærke Jensen | 2008 | 327 | 37.23 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 37.43 | |||||||||
6 | Sofie Bak | 2008 | 302 | 38.25 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.06 | |||||||||
7 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 301 | 38.30 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.27 | |||||||||
8 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 296 | 38.48 | ||||||
Frem Odense | 38.15 | |||||||||
9 | Julie Olsen | 2008 | 292 | 38.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.98 | |||||||||
10 | Augusta Blom | 2008 | 281 | 39.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.95 | |||||||||
11 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 276 | 39.40 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.03 | |||||||||
12 | Sigrid Mygind | 2008 | 269 | 39.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.70 | |||||||||
13 | Oceane Cailho | 2008 | 259 | 40.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.14 | |||||||||
14 | Freya Valentin | 2008 | 255 | 40.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.21 | |||||||||
15 | Augusta Johansen | 2008 | 249 | 40.76 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.51 | |||||||||
16 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 246 | 40.92 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 45.70 | |||||||||
17 | Thilde Thomsen | 2008 | 218 | 42.60 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 43.40 | |||||||||
18 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 215 | 42.83 | ||||||
H2Odense | 44.98 | |||||||||
19 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 212 | 43.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.10 | |||||||||
20 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 204 | 43.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.52 | |||||||||
21 | Sofie Barack Søe | 2008 | 201 | 43.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.11 | |||||||||
22 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | 190 | 44.62 | ||||||
Frem Odense | 55.69 | |||||||||
23 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 190 | 44.65 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.68 | |||||||||
24 | Katrine Vølund | 2008 | 185 | 45.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.73 | |||||||||
25 | Luka Rose Svabo | 2008 | 181 | 45.37 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lea Timmermand | 2008 | 176 | 45.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.84 | |||||||||
27 | Signe Christiansen | 2008 | 172 | 46.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 50.67 | |||||||||
28 | Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | 169 | 46.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.10 | |||||||||
29 | Lærke Damgaard | 2008 | 168 | 46.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.77 | |||||||||
30 | Julie Holm Sørensen | 2008 | 167 | 46.54 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 47.84 | |||||||||
31 | Shaya Mortensen | 2008 | 156 | 47.68 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 46.91 | |||||||||
32 | Cathrine Boisen | 2008 | 137 | 49.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.39 | |||||||||
33 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 127 | 51.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.32 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 279 | 39.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.48 | |||||||||
2 | Emma Mcpherran | 2009 | 246 | 40.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.25 | |||||||||
3 | Vigga Rasmussen | 2009 | 224 | 42.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.06 | |||||||||
4 | Frida Steen Mühring | 2009 | 219 | 42.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.99 | |||||||||
5 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 196 | 44.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.28 | |||||||||
6 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 192 | 44.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.90 | |||||||||
7 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 186 | 44.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.37 | |||||||||
8 | Andrea Grøndal | 2009 | 184 | 45.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.91 | |||||||||
9 | Trine Larsen | 2009 | 178 | 45.61 | ||||||
Frem Odense | 47.11 | |||||||||
10 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 174 | 45.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.28 | |||||||||
11 | Isabelle Weber | 2009 | 163 | 46.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.24 | |||||||||
12 | Freya Magnussen | 2009 | 158 | 47.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.33 | |||||||||
13 | Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | 154 | 47.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.38 | |||||||||
14 | Alberte Hansen | 2009 | 148 | 48.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.93 | |||||||||
15 | Selma Birgisdottir | 2009 | 142 | 49.09 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 47.24 | |||||||||
16 | Veronica Dyhre | 2009 | 137 | 49.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.27 | |||||||||
17 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | 135 | 50.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.88 | |||||||||
18 | Ida Riddersholm | 2009 | 134 | 50.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.53 | |||||||||
19 | Caroline B. Guldborg | 2009 | 129 | 50.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 56.17 | |||||||||
20 | Klara Christiansen | 2009 | 121 | 51.88 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:01.09 | |||||||||
21 | Ella Krogshede | 2009 | 114 | 52.82 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.69 | |||||||||
22 | Clara Nørrelund Lindgreen | 2009 | 111 | 53.38 | ||||||
Frem Odense | 59.77 | |||||||||
23 | Mille Strømkjær | 2009 | 89 | 57.30 | ||||||
Frem Odense | 59.86 | |||||||||
24 | Sigrid Lind Petersen | 2009 | 88 | 57.55 | ||||||
Frem Odense | 57.42 | |||||||||
25 | Sille Nisted Petersen | 2009 | 66 | 1:03.26 | ||||||
Frem Odense | 1:01.52 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Jakobsen | 2010 | 224 | 42.21 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.36 | |||||||||
2 | Dicte Underbjerg | 2010 | 178 | 45.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.61 | |||||||||
3 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 141 | 49.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.91 | |||||||||
4 | Filippa Würfel | 2010 | 140 | 49.38 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.86 | |||||||||
5 | Mathilde Skriver Andersen | 2010 | 131 | 50.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.86 | |||||||||
6 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 129 | 50.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.22 | |||||||||
7 | Caroline Asta Meierhans | 2010 | 122 | 51.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.42 | |||||||||
8 | Anna Lindstedt | 2010 | 100 | 55.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.40 | |||||||||
9 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 78 | 59.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.84 | |||||||||
- | Truc Mai Vu | 2010 | DSQ | sw 6.5 50m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 96 | 55.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.66 | |||||||||
2 | Karla Krog | 2011 | 92 | 56.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tilde Johannsen | 2011 | 64 | 1:04.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.40 | |||||||||
- | Frida Fobian Hvidberg | 2011 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 56.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 397 | 34.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.64 | |||||||||
2 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 391 | 35.09 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
3 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 353 | 36.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.16 | |||||||||
4 | Lærke Jensen | 2008 | 346 | 36.55 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 37.43 | |||||||||
5 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 346 | 36.56 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.99 | |||||||||
6 | Sofie Bak | 2008 | 338 | 36.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.06 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 280 | 39.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.48 | |||||||||
2 | Emma Mcpherran | 2009 | 269 | 39.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.25 | |||||||||
3 | Vigga Rasmussen | 2009 | 255 | 40.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.06 | |||||||||
4 | Frida Steen Mühring | 2009 | 212 | 43.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.99 | |||||||||
5 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 211 | 43.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.28 | |||||||||
6 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 187 | 44.88 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.90 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Jakobsen | 2010 | 218 | 42.59 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.36 | |||||||||
2 | Dicte Underbjerg | 2010 | 185 | 45.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.61 | |||||||||
3 | Filippa Würfel | 2010 | 167 | 46.61 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.86 | |||||||||
4 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 149 | 48.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.91 | |||||||||
5 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 142 | 49.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.22 | |||||||||
6 | Mathilde Skriver Andersen | 2010 | 133 | 50.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.86 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 110 | 53.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.66 | |||||||||
2 | Karla Krog | 2011 | 109 | 53.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tilde Johannsen | 2011 | 81 | 59.24 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:00 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Junker | 2005 | 433 | 29.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
2 | Carl Clausen | 2005 | 383 | 30.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.61 | |||||||||
3 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 368 | 30.99 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 30.43 | |||||||||
4 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 301 | 33.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.27 | |||||||||
5 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 270 | 34.36 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 35.60 | |||||||||
6 | Alexander Mogensen | 2005 | 252 | 35.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
7 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 245 | 35.47 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.00 | |||||||||
8 | Karl Heeb | 2005 | 241 | 35.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.70 | |||||||||
9 | Cilas Skafte | 2005 | 223 | 36.60 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 36.01 | |||||||||
10 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 187 | 38.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.34 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 418 | 29.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.93 | |||||||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | 401 | 30.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
3 | Christian Moefelt | 2006 | 295 | 33.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
4 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 295 | 33.37 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.44 | |||||||||
5 | Anton Egholm Husted | 2006 | 284 | 33.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.99 | |||||||||
6 | Julius Schier | 2006 | 244 | 35.55 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.30 | |||||||||
7 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 241 | 35.67 | ||||||
H2Odense | 35.54 | |||||||||
8 | Jacob Timmermand | 2006 | 240 | 35.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.40 | |||||||||
9 | Oskar Mühring | 2006 | 239 | 35.76 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.98 | |||||||||
10 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 216 | 36.98 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 38.59 | |||||||||
11 | Tobias Damsgaard | 2006 | 202 | 37.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.15 | |||||||||
12 | Christian Alexander Nimb | 2006 | 199 | 38.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.35 | |||||||||
13 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 182 | 39.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.96 | |||||||||
14 | Marcus Diego Bach | 2006 | 166 | 40.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 41.50 | |||||||||
15 | Sebastian Kingo | 2006 | 149 | 41.83 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.95 | |||||||||
16 | Phillip Gram | 2006 | 136 | 43.11 | ||||||
H2Odense | 44.97 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 330 | 32.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 328 | 32.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
3 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 289 | 33.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.89 | |||||||||
4 | Lukas Peacock | 2007 | 285 | 33.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.69 | |||||||||
5 | Sebastian Aunt | 2007 | 282 | 33.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.44 | |||||||||
6 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 281 | 33.89 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
7 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | 274 | 34.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.95 | |||||||||
8 | Magnus Gimsing Åhman | 2007 | 259 | 34.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
9 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 210 | 37.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 36.64 | |||||||||
10 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 209 | 37.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 39.18 | |||||||||
11 | Phillip Knudsen | 2007 | 199 | 38.02 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.85 | |||||||||
12 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | 197 | 38.18 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 39.10 | |||||||||
13 | Malte Neuber | 2007 | 195 | 38.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.03 | |||||||||
14 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 187 | 38.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.58 | |||||||||
15 | Adrian Vaarning | 2007 | 184 | 39.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.17 | |||||||||
16 | Philip Park-Nielsen | 2007 | 163 | 40.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.69 | |||||||||
17 | Hubert Fosbøl | 2007 | 157 | 41.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.66 | |||||||||
18 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 149 | 41.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 45.39 | |||||||||
19 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 148 | 41.95 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 40.62 | |||||||||
20 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 147 | 42.10 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 43.36 | |||||||||
21 | Martin Kjeldsen | 2007 | 139 | 42.81 | ||||||
H2Odense | 50.79 | |||||||||
22 | Sylvester Neto | 2007 | 131 | 43.70 | ||||||
Frem Odense | 45.09 | |||||||||
23 | Martin Stokholm | 2007 | 130 | 43.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.16 | |||||||||
24 | Villiam K. Carstensen | 2007 | 128 | 44.07 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 44.22 | |||||||||
25 | Emil A. Larsen | 2007 | 117 | 45.34 | ||||||
Frem Odense | 54.74 | |||||||||
26 | Christian Lind Petersen | 2007 | 116 | 45.44 | ||||||
Frem Odense | 53.75 | |||||||||
27 | Mathias Nielsen | 2007 | 83 | 50.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.38 | |||||||||
28 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 80 | 51.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.23 | |||||||||
29 | Calle Skafte | 2007 | 79 | 51.66 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 55.59 | |||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.76 | |||||||||
- | Magnus Dreyer | 2007 | DSQ | sw 6.4 25 m | ||||||
Kalundborg SK 1 | 35.36 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Stoklund | 2008 | 238 | 35.85 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 36.06 | |||||||||
2 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 213 | 37.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.53 | |||||||||
3 | Villads Moefelt | 2008 | 209 | 37.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.62 | |||||||||
4 | Noah Junior Grene | 2008 | 202 | 37.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
5 | Nicklas Hiort | 2008 | 185 | 38.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.82 | |||||||||
6 | Marius Lundsfryd | 2008 | 181 | 39.28 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.42 | |||||||||
7 | Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 169 | 40.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 42.50 | |||||||||
8 | Hjalte Gregersen | 2008 | 163 | 40.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.17 | |||||||||
9 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 160 | 40.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.18 | |||||||||
10 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 159 | 40.95 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.83 | |||||||||
11 | William Bank Jørgensen | 2008 | 157 | 41.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.92 | |||||||||
12 | Anes Hajrovic | 2008 | 155 | 41.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.36 | |||||||||
13 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | 151 | 41.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.64 | |||||||||
14 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 148 | 41.94 | ||||||
Frem Odense | 44.33 | |||||||||
15 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 146 | 42.16 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.58 | |||||||||
16 | Alexander Kirk | 2008 | 142 | 42.52 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.18 | |||||||||
17 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 142 | 42.59 | ||||||
H2Odense | 46.49 | |||||||||
18 | Sebastian Brice Meierhans | 2008 | 138 | 42.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.36 | |||||||||
19 | Andreas Molin | 2008 | 132 | 43.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 42.60 | |||||||||
20 | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 132 | 43.63 | ||||||
Frem Odense | 46.81 | |||||||||
21 | Bertram Poser Jensen | 2008 | 131 | 43.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.97 | |||||||||
22 | Adrian Gjødsbøl | 2008 | 128 | 44.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.96 | |||||||||
23 | Johannes Ravn | 2008 | 125 | 44.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 47.41 | |||||||||
24 | Toke Kousgaard | 2008 | 122 | 44.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.52 | |||||||||
25 | Oliver Petersen | 2008 | 118 | 45.29 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 45.02 | |||||||||
26 | Malthe Petersen | 2008 | 115 | 45.62 | ||||||
Frem Odense | 48.39 | |||||||||
27 | Valdemar Christoffersen-Thorsen | 2008 | 103 | 47.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jacob Wemmelund | 2008 | 98 | 48.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.19 | |||||||||
29 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 96 | 48.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.96 | |||||||||
30 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 95 | 48.67 | ||||||
H2Odense | 54.75 | |||||||||
31 | Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 93 | 48.88 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 58.24 | |||||||||
32 | Sebastian Drachmann | 2008 | 91 | 49.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.42 | |||||||||
33 | Markus Zou Jensen | 2008 | 73 | 53.05 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.74 | |||||||||
34 | Rolf Hjalmar Nielsen | 2008 | 54 | 58.77 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
- | Carl-Emil Hansen | 2008 | DSQ | sw 6.2 27 m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Charles Villas Tvedt Saysette | 2008 | DSQ | sw 6.4 25 m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 45.32 | |||||||||
- | Jonas Liholm | 2008 | DSQ | sw 6.2 20m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.85 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Elgaard | 2009 | 159 | 40.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.76 | |||||||||
2 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 144 | 42.35 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.43 | |||||||||
3 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 117 | 45.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.66 | |||||||||
4 | Danilo Vaarning | 2009 | 115 | 45.66 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 50.84 | |||||||||
5 | Sander Y Hansen | 2009 | 108 | 46.65 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 45.98 | |||||||||
6 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 99 | 47.99 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.18 | |||||||||
7 | Tobias Gorm | 2009 | 88 | 49.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.94 | |||||||||
8 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | 87 | 50.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.27 | |||||||||
9 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | 85 | 50.40 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 53.53 | |||||||||
10 | Lasse Lee Bang Brodersen | 2009 | 81 | 51.22 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 81 | 51.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 54.16 | |||||||||
12 | Julian K. Sørensen | 2009 | 80 | 51.44 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
13 | David Kjeldgaard | 2009 | 76 | 52.24 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 55.64 | |||||||||
14 | Noah Andersen | 2009 | 75 | 52.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.63 | |||||||||
15 | Magne Nielsen Agergaard | 2009 | 65 | 55.10 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
16 | Filip Stadnicki | 2009 | 64 | 55.54 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.39 | |||||||||
17 | Vitus Sommers Vissing | 2009 | 62 | 55.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.59 | |||||||||
18 | Jakob Kristensen | 2009 | 45 | 1:02.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.33 | |||||||||
19 | Mikkel Philipsen | 2009 | 44 | 1:02.64 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Linus Andersen | 2009 | DSQ | sw 6.5 50m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.58 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 160 | 40.90 | ||||||
H2Odense | 43.07 | |||||||||
2 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 151 | 41.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.21 | |||||||||
3 | Anton Plauborg | 2010 | 103 | 47.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.25 | |||||||||
4 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 101 | 47.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.10 | |||||||||
5 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 78 | 51.83 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.55 | |||||||||
6 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 77 | 52.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.66 | |||||||||
7 | Oliver Nielsen | 2010 | 71 | 53.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.15 | |||||||||
8 | Otto Thuelund | 2010 | 59 | 57.06 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.35 | |||||||||
9 | Laurits Schou Petersen | 2010 | 50 | 59.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
10 | Carl Trebbien | 2011 | 42 | 1:03.79 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
11 | Holger Vinden Understup | 2011 | 35 | 1:07.32 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
12 | Gustav Haahr Jacobsen | 2010 | 26 | 1:14.89 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:10.19 | |||||||||
- | Anton Aksel Møller Johansen | 2010 | DSQ | sw 6.2 22 m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | August Baadsgaard | 2011 | DSQ | sw 6.2 27m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Johannes Juel Kjeldsen | 2010 | DSQ | sw 6.2 27 m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Matti Mejlby Ditlefsen | 2011 | DSQ | sw 6.2 26m | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:04.06 | |||||||||
- | Oscar Torarenni Brøndum | 2010 | DSQ | sw 6.4 25m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 349 | 31.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 348 | 31.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.32 | |||||||||
3 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 306 | 32.96 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
4 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | 306 | 32.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 32.89 | |||||||||
5 | Sebastian Aunt | 2007 | 279 | 34.00 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 34.44 | |||||||||
6 | Lukas Peacock | 2007 | 275 | 34.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.69 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Stoklund | 2008 | 249 | 35.28 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 36.06 | |||||||||
2 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 219 | 36.81 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.53 | |||||||||
3 | Noah Junior Grene | 2008 | 199 | 38.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
4 | Villads Moefelt | 2008 | 196 | 38.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.62 | |||||||||
5 | Marius Lundsfryd | 2008 | 187 | 38.83 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.42 | |||||||||
6 | Nicklas Hiort | 2008 | 184 | 39.06 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.82 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Elgaard | 2009 | 170 | 40.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.76 | |||||||||
2 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 148 | 41.96 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.43 | |||||||||
3 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 120 | 44.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.66 | |||||||||
4 | Sander Y Hansen | 2009 | 118 | 45.18 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 45.98 | |||||||||
5 | Danilo Vaarning | 2009 | 112 | 46.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 50.84 | |||||||||
6 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 100 | 47.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.18 | |||||||||
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 171 | 39.98 | ||||||
H2Odense | 43.07 | |||||||||
2 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | 162 | 40.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 44.21 | |||||||||
3 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 128 | 44.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.10 | |||||||||
4 | Anton Plauborg | 2010 | 106 | 46.86 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.25 | |||||||||
5 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 82 | 51.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.55 | |||||||||
6 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 78 | 51.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.66 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Årg Piger 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.83 | ||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 27.71 | 27.71 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 28.85 | 56.56 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 29.31 | 1:25.87 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 29.96 | 1:55.83 | |||||||
2 | Esbjerg Piger 1 | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:56.32 | ||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 28.44 | 28.44 | |||||||
Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 30.51 | 58.95 | |||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 27.13 | 1:26.08 | |||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 30.24 | 1:56.32 | |||||||
3 | Skumbananer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:00.37 | ||||||
Laura Meyer | 2006 | 30.12 | 30.12 | |||||||
Mie Ankersen | 2006 | 27.38 | 57.50 | |||||||
Cecilie Jakobsen | 2008 | 33.72 | 1:31.22 | |||||||
Kamille Bentsen | 2006 | 29.15 | 2:00.37 | |||||||
4 | Kalundborg Piger 1 | 2006 | Kalundborg SK 1 | 2:03.25 | ||||||
Maria Stoklund | 2006 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Rebecca Skov Vinding | 2007 | 30.19 | 1:00.90 | |||||||
Beatrice Buhr Müller | 2006 | 29.53 | 1:30.43 | |||||||
Amanda Fafner | 2007 | 32.82 | 2:03.25 | |||||||
5 | Horsens Piger 1 | 2007 | Horsens Svømmeklub | 2:04.98 | ||||||
Frida Gode Agersbæk | 2007 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Julie Olsen | 2008 | 31.46 | 1:01.88 | |||||||
Simone Trekær Klausen | 2007 | 31.27 | 1:33.15 | |||||||
Andrea Skjelmose | 2007 | 31.83 | 2:04.98 | |||||||
6 | Rsk Piger 2 | 2007 | Ringe Svømme Klub | 2:07.44 | ||||||
Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Sofie Bak | 2008 | 31.31 | 1:04.88 | |||||||
Frida Ploug | 2007 | 30.85 | 1:35.73 | |||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 31.71 | 2:07.44 | |||||||
7 | Frem Piger 2 | 2006 | Frem Odense | 2:07.85 | ||||||
Monica Munkebjerg | 2006 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 33.63 | 1:05.05 | |||||||
Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 31.48 | 1:36.53 | |||||||
Victoria Juul Larsen | 2006 | 31.32 | 2:07.85 | |||||||
8 | Gsc Årg Piger 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.66 | ||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 30.51 | 30.51 | |||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 34.30 | 1:04.81 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 31.28 | 1:36.09 | |||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 32.57 | 2:08.66 | |||||||
9 | Esbjerg Piger 2 | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 2:11.76 | ||||||
Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Rosa Ella Kjems | 2008 | 33.97 | 1:05.32 | |||||||
Josephine Kviesgaard | 2007 | 33.04 | 1:38.36 | |||||||
Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 33.40 | 2:11.76 | |||||||
10 | Nyborg Piger 1 | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 2:12.85 | ||||||
Mathilde Vestergaard | 2006 | 31.15 | 31.15 | |||||||
Sille Grønfeldt | 2008 | 34.14 | 1:05.29 | |||||||
Oceane Cailho | 2008 | 34.11 | 1:39.40 | |||||||
Louise Kipper Pedersen | 2006 | 33.45 | 2:12.85 | |||||||
11 | Esbjerg Piger 3 | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 2:13.58 | ||||||
Laura Worm Glæsner | 2006 | 32.56 | 32.56 | |||||||
Marie Thorup | 2006 | 32.54 | 1:05.10 | |||||||
Sofie Barack Søe | 2008 | 1:08.48 | 2:13.58 | |||||||
Line Bach-Henriksen | 2007 | 2:13.58 | ||||||||
12 | Hg´s Syrlinger | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:16.68 | ||||||
Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Caroline Risager Strate | 2007 | 34.36 | 1:09.44 | |||||||
Merle Blomberg Jensen | 2008 | 33.31 | 1:42.75 | |||||||
Silje Rud Pedersen | 2007 | 33.93 | 2:16.68 | |||||||
13 | Hg´s Click Mix | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:17.01 | ||||||
Augusta Johansen | 2008 | 35.07 | 35.07 | |||||||
Maila Anker | 2007 | 34.16 | 1:09.23 | |||||||
Victoria Paulsen | 2006 | 33.86 | 1:43.09 | |||||||
Sara Kaiser | 2007 | 33.92 | 2:17.01 | |||||||
14 | Ogirls | 2006 | H2Odense | 2:20.28 | ||||||
Matilde A. B. Buch | 2008 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Cornelia Gardias Peters | 2008 | 36.94 | 1:11.68 | |||||||
Dagmar Stahl | 2007 | 32.49 | 1:44.17 | |||||||
Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 36.11 | 2:20.28 | |||||||
15 | Nyborg Piger 2 | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 2:23.56 | ||||||
Sarah Qvist | 2007 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 34.17 | 1:08.18 | |||||||
Clara Lindstedt | 2006 | 35.58 | 1:43.76 | |||||||
Frida Steen Mühring | 2009 | 39.80 | 2:23.56 | |||||||
16 | Horsens Piger 3 | 2006 | Horsens Svømmeklub | 2:29.20 | ||||||
Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 36.45 | 36.45 | |||||||
Cathrine Grønhøj | 2007 | 35.28 | 1:11.73 | |||||||
Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 41.30 | 1:53.03 | |||||||
Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | 36.17 | 2:29.20 | |||||||
17 | Horsens Piger 2 | 2007 | Horsens Svømmeklub | 2:30.00 | ||||||
Olivia Josefine Brice | 2007 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Vigga Rasmussen | 2009 | 39.06 | 1:14.22 | |||||||
Andrea Grøndal | 2009 | 38.11 | 1:52.33 | |||||||
Freya Magnussen | 2009 | 37.67 | 2:30.00 | |||||||
18 | Nyborg Piger 3 | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 2:32.33 | ||||||
Signe Christiansen | 2008 | 40.57 | 40.57 | |||||||
Luka Rose Svabo | 2008 | 34.09 | 1:14.66 | |||||||
Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 35.95 | 1:50.61 | |||||||
Ella Krogshede | 2009 | 41.72 | 2:32.33 | |||||||
19 | Nyborg Piger 4 | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 2:37.81 | ||||||
Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 1:24.29 | 1:24.29 | |||||||
Katrine Vølund | 2008 | 34.40 | 1:58.69 | |||||||
Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | 39.12 | 2:37.81 | |||||||
Nanna Steen Mühring | 2009 | 2:37.81 | ||||||||
20 | Horsens Piger 4 | 2006 | Horsens Svømmeklub | 2:40.98 | ||||||
Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 35.67 | 35.67 | |||||||
Trine Pors Rasmussen | 2007 | 38.41 | 1:14.08 | |||||||
Lærke Damgaard | 2008 | 47.00 | 2:01.08 | |||||||
Nicoline H. Ridings | 2007 | 39.90 | 2:40.98 | |||||||
21 | Hg´s Matadormix | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:46.48 | ||||||
Filippa Würfel | 2010 | 42.02 | 42.02 | |||||||
Emilie Jakobsen | 2010 | 39.71 | 1:21.73 | |||||||
Julie Holm Sørensen | 2008 | 41.01 | 2:02.74 | |||||||
Selma Birgisdottir | 2009 | 43.74 | 2:46.48 | |||||||
22 | Nyborg Piger 6 | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 3:03.93 | ||||||
Karla Krog | 2011 | 44.47 | 44.47 | |||||||
Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | 43.77 | 1:28.24 | |||||||
Alberte Hummelhoff | 2010 | 47.71 | 2:15.95 | |||||||
Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 47.98 | 3:03.93 | |||||||
23 | Frem Hajer | 2009 | Frem Odense | 3:14.54 | ||||||
Trine Larsen | 2009 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Clara Nørrelund Lindgreen | 2009 | 1:01.94 | 1:40.23 | |||||||
Sille Nisted Petersen | 2009 | 51.95 | 2:32.18 | |||||||
Sigrid Lind Petersen | 2009 | 42.36 | 3:14.54 | |||||||
24 | Nyborg Piger 5 | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 3:31.46 | ||||||
Anna Lindstedt | 2010 | 49.53 | 49.53 | |||||||
Tilde Johannsen | 2011 | 1:10.15 | 1:59.68 | |||||||
Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 47.31 | 2:46.99 | |||||||
Caroline B. Guldborg | 2009 | 44.47 | 3:31.46 | |||||||
- | Frem Piger 1 | 2006 | Frem Odense | DSQ | SW 10.11 | |||||
Frederikke Wood | 2007 | 34.91 | 34.91 | |||||||
Meryem Ercaliskan | 2007 | 35.64 | 1:10.55 | |||||||
Bennedikte Kaae | 2006 | 38.25 | 1:48.80 | |||||||
- | Kalundborg Piger 2 | 2006 | Kalundborg SK 1 | DSQ | SW 10.11 | |||||
Shauli Mortensen | 2006 | 34.75 | 34.75 | |||||||
- | Kalundborg Piger 3 | 2007 | Kalundborg SK 1 | DSQ | SW 10.11 | |||||
Lærke Andersen Haurslev | 2007 | 37.77 | 37.77 | |||||||
Shaya Mortensen | 2008 | 41.87 | 1:19.64 | |||||||
Klara Christiansen | 2009 | 45.08 | 2:04.72 | |||||||
- | Rsk Piger 1 | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | SW 10.11 | |||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 32, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Årg Drenge 1 | 2005 | 491 | 1:44.68 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.26 | |||||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 26.64 | 26.64 | |||||||
Anders Junker | 2005 | 26.04 | 52.68 | |||||||
William Bogø Andersen | 2005 | 25.44 | 1:18.12 | |||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 26.56 | 1:44.68 | |||||||
2 | Nyborg Drenge 1 | 2005 | 455 | 1:47.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:52.45 | |||||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 26.99 | 26.99 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 26.47 | 53.46 | |||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 26.76 | 1:20.22 | |||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 27.12 | 1:47.34 | |||||||
3 | Rsk Drenge 1 | 2005 | 447 | 1:47.99 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:52.60 | |||||||||
Luca Hertzog | 2005 | 25.89 | 25.89 | |||||||
Peter Borg Kristensen | 2007 | 28.61 | 54.50 | |||||||
Kasper Cludts | 2006 | 27.56 | 1:22.06 | |||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 25.93 | 1:47.99 | |||||||
4 | Esbjerg Drenge 2 | 2005 | 397 | 1:52.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.04 | |||||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 27.30 | 55.63 | |||||||
Alexander Drachmann | 2005 | 28.36 | 1:23.99 | |||||||
Oskar Foss | 2006 | 28.32 | 1:52.31 | |||||||
5 | Kalundborg Drenge 1 | 2005 | 391 | 1:52.95 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:55.50 | |||||||||
Patrick Skov Vinding | 2005 | 26.97 | 26.97 | |||||||
Morten Broni Simonsen | 2005 | 27.79 | 54.76 | |||||||
Magnus Dreyer | 2007 | 28.58 | 1:23.34 | |||||||
Cilas Skafte | 2005 | 29.61 | 1:52.95 | |||||||
6 | Horsens Drenge 1 | 2005 | 362 | 1:55.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 26.89 | 26.89 | |||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 29.16 | 56.05 | |||||||
Tobias Wemmelund | 2006 | 29.91 | 1:25.96 | |||||||
Marcus Diego Bach | 2006 | 29.89 | 1:55.85 | |||||||
7 | Hg´s Labre Laver | 2005 | 360 | 1:56.11 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:00.39 | |||||||||
August Høy | 2005 | 27.09 | 27.09 | |||||||
Sebastian Aunt | 2007 | 30.69 | 57.78 | |||||||
Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 28.26 | 1:26.04 | |||||||
Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | 30.07 | 1:56.11 | |||||||
8 | Gsc Årg Drenge 2 | 2005 | 356 | 1:56.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.45 | |||||||||
Gustav Krabbe Heldgaard | 2006 | 27.89 | 27.89 | |||||||
William Brix Søhoel | 2006 | 30.19 | 58.08 | |||||||
Christian Moefelt | 2006 | 29.89 | 1:27.97 | |||||||
Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 28.49 | 1:56.46 | |||||||
9 | Rsk Drenge 2 | 2006 | 306 | 2:02.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:09.00 | |||||||||
Julius Schier | 2006 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Jacob Landtved | 2006 | 31.72 | 1:01.87 | |||||||
Anders Hansen | 2006 | 29.56 | 1:31.43 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 31.08 | 2:02.51 | |||||||
10 | Nyborg Drenge 2 | 2005 | 297 | 2:03.67 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:02.22 | |||||||||
Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 29.49 | 29.49 | |||||||
Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 32.75 | 1:02.24 | |||||||
Oskar Mühring | 2006 | 29.19 | 1:31.43 | |||||||
Lukas Skov Christiansen | 2005 | 32.24 | 2:03.67 | |||||||
11 | Kalundborg Drenge 2 | 2005 | 282 | 2:05.93 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 2:05.18 | |||||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Jonas Rask | 2006 | 31.04 | 1:00.72 | |||||||
David Stoklund | 2008 | 31.17 | 1:31.89 | |||||||
Jonas Scheby Petersen | 2007 | 34.04 | 2:05.93 | |||||||
12 | Horsens Drenge 2 | 2006 | 247 | 2:11.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:15.17 | |||||||||
Mathias Løth Andersen | 2007 | 32.49 | 32.49 | |||||||
Daniel Landbo | 2005 | 29.86 | 1:02.35 | |||||||
Anes Hajrovic | 2008 | 35.35 | 1:37.70 | |||||||
Villads Vestergaard Ahm | 2008 | 33.89 | 2:11.59 | |||||||
13 | Hg´s Pepitoer | 2006 | 237 | 2:13.47 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:20.34 | |||||||||
Sebastian Svenningsen | 2006 | 32.24 | 32.24 | |||||||
Emil Lejbølle | 2007 | 32.56 | 1:04.80 | |||||||
Linus Andersen | 2009 | 36.54 | 1:41.34 | |||||||
Phillip Knudsen | 2007 | 32.13 | 2:13.47 | |||||||
14 | Nyborg Drenge 3 | 2005 | 236 | 2:13.66 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:18.23 | |||||||||
Sebastian Kingo | 2006 | 33.46 | 33.46 | |||||||
Tobias Hansen | 2005 | 32.72 | 1:06.18 | |||||||
Philip Park-Nielsen | 2007 | 33.94 | 1:40.12 | |||||||
Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 33.54 | 2:13.66 | |||||||
15 | Nyborg Drenge 4 | 2007 | 220 | 2:16.67 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:17.75 | |||||||||
Adrian Vaarning | 2007 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Anders Langholm | 2007 | 34.16 | 1:07.82 | |||||||
Frey Nielsen Memborg | 2010 | 35.25 | 1:43.07 | |||||||
Gilbert Eskildsen | 2008 | 33.60 | 2:16.67 | |||||||
16 | Rsk Drenge 3 | 2007 | 218 | 2:17.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:23.23 | |||||||||
Mathias Møller Nielsen | 2008 | 35.04 | 35.04 | |||||||
Benjamin Grann Madsen | 2008 | 34.38 | 1:09.42 | |||||||
Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 34.30 | 1:43.72 | |||||||
Marius Lundsfryd | 2008 | 33.33 | 2:17.05 | |||||||
17 | Oboys | 2005 | 202 | 2:20.63 | ||||||
H2Odense | 2:22.99 | |||||||||
Martin Kjeldsen | 2007 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 37.67 | 1:13.66 | |||||||
Phillip Gram | 2006 | 33.88 | 1:47.54 | |||||||
Gustav Bøttiger | 2008 | 33.09 | 2:20.63 | |||||||
18 | Frem Drenge 1 | 2006 | 183 | 2:25.35 | ||||||
Frem Odense | 2:19.05 | |||||||||
Christian Lind Petersen | 2007 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 36.91 | 1:10.84 | |||||||
Magnus Jeppesen | 2008 | 36.81 | 1:47.65 | |||||||
Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 37.70 | 2:25.35 | |||||||
19 | Frem Drenge | 2006 | 180 | 2:26.18 | ||||||
Frem Odense | 2:35.45 | |||||||||
Emil A. Larsen | 2007 | 37.63 | 37.63 | |||||||
Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 34.91 | 1:12.54 | |||||||
Malthe Petersen | 2008 | 37.92 | 1:50.46 | |||||||
Sylvester Neto | 2007 | 35.72 | 2:26.18 | |||||||
20 | Oboys1 | 2005 | 177 | 2:26.85 | ||||||
H2Odense | 2:36.07 | |||||||||
Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 39.23 | 39.23 | |||||||
Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | 33.15 | 1:12.38 | |||||||
Silas Elving Kristiansen | 2008 | 37.82 | 1:50.20 | |||||||
Besian Selaci | 2007 | 36.65 | 2:26.85 | |||||||
21 | Kalundborg Drenge 3 | 2006 | 172 | 2:28.35 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 2:23.30 | |||||||||
Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Sander Y Hansen | 2009 | 40.29 | 1:13.13 | |||||||
Johan Reimer Ørsberg | 2008 | 37.04 | 1:50.17 | |||||||
Calle Skafte | 2007 | 38.18 | 2:28.35 | |||||||
22 | Horsens Drenge 3 | 2007 | 169 | 2:29.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:41.64 | |||||||||
Adrian Gjødsbøl | 2008 | 36.69 | 36.69 | |||||||
Villiam K. Carstensen | 2007 | 35.83 | 1:12.52 | |||||||
Johannes Ravn | 2008 | 37.97 | 1:50.49 | |||||||
Jacob Wemmelund | 2008 | 38.74 | 2:29.23 | |||||||
23 | Nyborg Drenge 6 | 2008 | 139 | 2:39.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:39.50 | |||||||||
Hjalte Møller Carlsen | 2008 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Valdemar Christoffersen-Thorsen | 2008 | 38.80 | 1:18.69 | |||||||
Bertram Poser Jensen | 2008 | 39.51 | 1:58.20 | |||||||
Rolf Hjalmar Nielsen | 2008 | 41.14 | 2:39.34 | |||||||
24 | Nyborg Drenge 7 | 2008 | 85 | 3:07.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:59.86 | |||||||||
Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 45.01 | 45.01 | |||||||
Oliver Nielsen | 2010 | 45.61 | 1:30.62 | |||||||
Filip Stadnicki | 2009 | 44.42 | 2:15.04 | |||||||
Laurits Schou Petersen | 2010 | 52.80 | 3:07.84 | |||||||
25 | Nyborg Drenge 8 | 2008 | 65 | 3:25.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:20.33 | |||||||||
Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 46.26 | 46.26 | |||||||
Otto Thuelund | 2010 | 56.11 | 1:42.37 | |||||||
Jakob Kristensen | 2009 | 52.45 | 2:34.82 | |||||||
Noah Andersen | 2009 | 50.22 | 3:25.04 | |||||||
- | Esbjerg Drenge 1 | 2005 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.81 | |||||||||
Anton Egholm Husted | 2006 | 28.16 | 28.16 | |||||||
Carl Clausen | 2005 | 27.26 | 55.42 | |||||||
Jonas Mathiasen | 2006 | 27.12 | 1:22.54 | |||||||
- | Esbjerg Drenge 3 | 2005 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:01.48 | |||||||||
Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Malte Neuber | 2007 | 30.11 | 1:00.28 | |||||||
Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 31.02 | 1:31.30 | |||||||
- | Hg´s Stjernemix | 2006 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Nyborg Drenge 5 | 2007 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:36.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:40 |