Resultater for Syyskisat Salo 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:34 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 1, 4X50m VU 2N+2M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Salon Uimarit 9 | 2004 | Salon Uimarit | 1:51.16 | ||||||
Kiia Metsäkonkola | 2005 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Roosa Tuomainen | 2005 | 29.08 | 57.45 | |||||||
Joona Pohjola | 2004 | 26.23 | 1:23.68 | |||||||
Roope Tuomainen | 2004 | 27.48 | 1:51.16 | |||||||
2 | Swimming Team Rauma | 2002 | Swimming Team Rauma | 1:56.05 | ||||||
Viola Penttilä | 2004 | 28.94 | 28.94 | |||||||
Inari Laaksonen | 2002 | 29.16 | 58.10 | |||||||
Leevi Jalava | 2004 | 29.18 | 1:27.28 | |||||||
Joel Korte | 2005 | 28.77 | 1:56.05 | |||||||
3 | Salon Uimarit 8 | 2003 | Salon Uimarit | 2:01.90 | ||||||
Sini Heikkilä | 2003 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Aliisa Soini | 2007 | 29.44 | 58.59 | |||||||
Aku Hyrsylä | 2003 | 28.44 | 1:27.03 | |||||||
Matias Saarinen | 2006 | 34.87 | 2:01.90 | |||||||
4 | Salon Uimarit 12 | 2001 | Salon Uimarit | 2:05.12 | ||||||
Fiia Pyykkö | 2001 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Sara Suonio | 2006 | 31.53 | 1:01.05 | |||||||
Yehor Krushynskyi | 2005 | 31.14 | 1:32.19 | |||||||
Kaapo Tuomainen | 2008 | 32.93 | 2:05.12 | |||||||
5 | Salon Uimarit 11 | 2005 | Salon Uimarit | 2:09.92 | ||||||
Kerttu Heinä | 2006 | 31.16 | 31.16 | |||||||
Vilma Manninen | 2005 | 32.51 | 1:03.67 | |||||||
Veeti Akkanen | 2006 | 34.18 | 1:37.85 | |||||||
Matias Kotilainen | 2006 | 32.07 | 2:09.92 | |||||||
6 | Aurajoen Uinti 7 | 2007 | Aurajoen Uinti | 2:11.28 | ||||||
Romeo Manner | 2008 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 28.33 | 1:02.39 | |||||||
Erik Constable | 2008 | 36.33 | 1:38.72 | |||||||
Nella Imponen | 2007 | 32.56 | 2:11.28 | |||||||
7 | Aurajoen Uinti 1 | 1994 | Aurajoen Uinti | 2:11.82 | ||||||
Ian Gonzalez Caton | 2008 | 39.93 | 39.93 | |||||||
Mirella Sauhula | 2006 | 28.48 | 1:08.41 | |||||||
Henri Kyynäräinen | 1994 | 24.48 | 1:32.89 | |||||||
Amelie Halkosaari | 2009 | 38.93 | 2:11.82 | |||||||
8 | Salon Uimarit 13 | 2005 | Salon Uimarit | 2:11.88 | ||||||
Jarno Nurminen | 1976 | 33.68 | 33.68 | |||||||
Joonatan Hietarinne | 2006 | 33.60 | 1:07.28 | |||||||
Malva Salmelin | 2006 | 30.81 | 1:38.09 | |||||||
Sonja Heikkilä | 2006 | 33.79 | 2:11.88 | |||||||
9 | Aurajoen Uinti 8 | 2007 | Aurajoen Uinti | 2:12.88 | ||||||
Ossi Tikka | 2007 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Aino Suomalainen | 2007 | 32.18 | 1:06.03 | |||||||
Roosa Junnila | 2007 | 32.04 | 1:38.07 | |||||||
Max Hyvärinen | 2007 | 34.81 | 2:12.88 | |||||||
10 | Aurajoen Uinti 3 | 2006 | Aurajoen Uinti | 2:13.00 | ||||||
Sisu Tikka | 2009 | 40.20 | 40.20 | |||||||
Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 29.64 | 1:09.84 | |||||||
Joonatan Davie | 2006 | 28.90 | 1:38.74 | |||||||
Elsa Constable | 2009 | 34.26 | 2:13.00 | |||||||
11 | Aurajoen Uinti 2 | 1992 | Aurajoen Uinti | 2:13.04 | ||||||
Sara Elomäki | 2006 | 32.43 | 32.43 | |||||||
Joni Lairola | 1992 | 25.26 | 57.69 | |||||||
Saga Räikkönen | 2008 | 35.35 | 1:33.04 | |||||||
Otto Anttila | 2007 | 40.00 | 2:13.04 | |||||||
12 | Aurajoen Uinti 6 | 2006 | Aurajoen Uinti | 2:14.12 | ||||||
Romeo Maranzani | 2006 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Linnea Koski | 2007 | 32.06 | 1:03.79 | |||||||
Veera Knuutila | 2008 | 33.84 | 1:37.63 | |||||||
Oiva Saarinen | 2008 | 36.49 | 2:14.12 | |||||||
13 | Aurajoen Uinti 5 | 2007 | Aurajoen Uinti | 2:14.62 | ||||||
Felix Kandolin | 2007 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Alvar Kankare | 2007 | 39.21 | 1:09.68 | |||||||
Miisa Järvinen | 2007 | 30.68 | 1:40.36 | |||||||
Emilie Sjösten | 2008 | 34.26 | 2:14.62 | |||||||
14 | Aurajoen Uinti 4 | 2006 | Aurajoen Uinti | 2:14.76 | ||||||
Alex Mukkulainen | 2006 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Robert Pukki | 2007 | 38.72 | 1:09.04 | |||||||
Ronja Vilska | 2006 | 30.15 | 1:39.19 | |||||||
Laura Lilja | 2004 | 35.57 | 2:14.76 | |||||||
15 | Salon Uimarit 10 | 2005 | Salon Uimarit | 2:17.96 | ||||||
Nuutti Vienonen | 2005 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Miika Nurminen | 2005 | 29.95 | 59.12 | |||||||
Matilda Saarinen | 2008 | 37.26 | 1:36.38 | |||||||
Emma Laaksonen | 2009 | 41.58 | 2:17.96 | |||||||
16 | Salon Uimarit 7 | 2007 | Salon Uimarit | 2:39.54 | ||||||
Moona Mäkelä | 2008 | 40.81 | 40.81 | |||||||
Elias Sahla | 2007 | 37.21 | 1:18.02 | |||||||
Martta Lehtinen | 2007 | 44.90 | 2:02.92 | |||||||
Viljam Savolainen | 2008 | 36.62 | 2:39.54 | |||||||
17 | Salon Uimarit 1 | 2009 | Salon Uimarit | 3:04.97 | ||||||
Vilho Haikonen | 2009 | 42.05 | 42.05 | |||||||
Saara Solkinen | 2010 | 48.07 | 1:30.12 | |||||||
Matti Nurminen | 2009 | 44.35 | 2:14.47 | |||||||
Janina Hyvönen | 2010 | 50.50 | 3:04.97 | |||||||
18 | Salon Uimarit 5 | 2008 | Salon Uimarit | 3:14.33 | ||||||
Eemeli Havia | 2010 | 44.14 | 44.14 | |||||||
Martta Kivelä | 2011 | 53.84 | 1:37.98 | |||||||
Iina Lehtinen | 2009 | 53.58 | 2:31.56 | |||||||
Onni Virtanen | 2008 | 42.77 | 3:14.33 | |||||||
19 | Salon Uimarit 6 | 2008 | Salon Uimarit | 3:21.60 | ||||||
Santeri Alanto | 2008 | 38.97 | 38.97 | |||||||
Miro Järvinen | 2008 | 40.53 | 1:19.50 | |||||||
Sanni Virtanen | 2010 | 53.84 | 2:13.34 | |||||||
Olivia Vanne | 2010 | 1:08.26 | 3:21.60 | |||||||
20 | Salon Uimarit 4 | 2007 | Salon Uimarit | 3:31.34 | ||||||
Jonas Saari | 2008 | 48.15 | 48.15 | |||||||
Rosa Sjöblom | 2009 | 56.63 | 1:44.78 | |||||||
Adele Ahlstedt | 2007 | 49.08 | 2:33.86 | |||||||
Veeti Himberg | 2008 | 57.48 | 3:31.34 | |||||||
21 | Salon Uimarit 2 | 2010 | Salon Uimarit | 3:52.36 | ||||||
Nanna Virta | 2010 | 55.65 | 55.65 | |||||||
Patrik Kirves | 2010 | 59.51 | 1:55.16 | |||||||
Olivia Areva | 2010 | 1:07.13 | 3:02.29 | |||||||
Jonatan Pyysalo | 2010 | 50.07 | 3:52.36 | |||||||
22 | Salon Uimarit 3 | 2010 | Salon Uimarit | 4:10.12 | ||||||
Urho Tammi | 2011 | 48.81 | 48.81 | |||||||
Aada Leino | 2011 | 57.05 | 1:45.86 | |||||||
Heta Lesonen | 2011 | 1:14.49 | 3:00.35 | |||||||
Niilo Snabb | 2010 | 1:09.77 | 4:10.12 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:34 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:34 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 2, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.51 | ||||||
2 | Liisa Ailanen | 1978 | Swimming Team Rauma | 29.71 | ||||||
3 | Merja Lundberg | 1970 | Aurajoen Uinti | 39.67 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:34 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:34 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 3, 50m VU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mauri Elokoski | 1989 | Uinti-Vakka | 29.11 | ||||||
2 | Luka Milovanov | 1976 | Aurajoen Uinti | 31.29 | ||||||
3 | Jarno Nurminen | 1976 | Salon Uimarit | 33.88 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:34 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:43 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 4, 100m SKU T11, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sonja Revo | 2008 | Someron Esa | 46.74 | 1:41.72 | |||||
2 | Moona Mäkelä | 2008 | Salon Uimarit | 55.07 | 1:50.99 | |||||
3 | Emma Laaksonen | 2009 | Salon Uimarit | 56.35 | 1:53.22 | |||||
4 | Elsa Ailanen | 2009 | Swimming Team Rauma | 53.85 | 1:55.00 | |||||
- | Merja Siikjärvi | 2008 | Someron Esa | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 4, 100m SKU T11, N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | Salon Uimarit | 33.21 | 1:11.88 | |||||
2 | Viola Penttilä | 2004 | Swimming Team Rauma | 34.09 | 1:12.98 | |||||
3 | Ella Alanko | 2003 | Aurajoen Uinti | 34.20 | 1:15.60 | |||||
4 | Alisa Ailanen | 2004 | Swimming Team Rauma | 35.13 | 1:15.70 | |||||
5 | Inari Laaksonen | 2002 | Swimming Team Rauma | 35.41 | 1:15.99 | |||||
6 | Aliisa Soini | 2007 | Salon Uimarit | 34.74 | 1:17.34 | |||||
7 | Fiia Pyykkö | 2001 | Salon Uimarit | 35.10 | 1:18.76 | |||||
8 | Maikki Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 38.37 | 1:21.57 | |||||
9 | Vilma Manninen | 2005 | Salon Uimarit | 39.18 | 1:22.04 | |||||
10 | Diana Raduly Baka | 2006 | Salon Uimarit | 39.50 | 1:23.07 | |||||
11 | Saima Peltonen | 2007 | Salon Uimarit | 37.96 | 1:24.24 | |||||
12 | Malva Salmelin | 2006 | Salon Uimarit | 38.41 | 1:24.71 | |||||
13 | Peppi Kolari | 2003 | Aurajoen Uinti | 37.74 | 1:25.15 | |||||
14 | Aurora Änäkkälä | 2007 | Salon Uimarit | 39.72 | 1:25.32 | |||||
15 | Sara Suonio | 2006 | Salon Uimarit | 40.87 | 1:26.14 | |||||
16 | Nella Imponen | 2007 | Aurajoen Uinti | 39.49 | 1:26.72 | |||||
17 | Sonja Heikkilä | 2006 | Salon Uimarit | 46.08 | 1:33.64 | |||||
18 | Martta Lehtinen | 2007 | Salon Uimarit | 57.68 | 1:55.35 | |||||
- | Aava Sulanterä | 2007 | Uimaseura Kaarina | DSQ | pu | |||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:43 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:54 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 5, 100m SKU P12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Viljam Savolainen | 2008 | Salon Uimarit | 47.75 | 1:38.51 | |||||
2 | Santeri Alanto | 2008 | Salon Uimarit | 46.88 | 1:42.43 | |||||
3 | Miro Järvinen | 2008 | Salon Uimarit | 54.69 | 1:52.07 | |||||
4 | Onni Virtanen | 2008 | Salon Uimarit | 54.81 | 1:53.38 | |||||
5 | Vilho Haikonen | 2009 | Salon Uimarit | 58.50 | 1:57.59 | |||||
6 | Eemeli Havia | 2010 | Salon Uimarit | 1:00.69 | 2:07.37 | |||||
- | Elias Sahla | 2007 | Salon Uimarit | DSQ | pu | |||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 5, 100m SKU P12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Johannes Lindroos | 1996 | Aurajoen Uinti | 29.43 | 1:02.96 | |||||
2 | Verneri Lehtovaara | 2004 | Salon Uimarit | 28.70 | 1:04.69 | |||||
3 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | Aurajoen Uinti | 30.22 | 1:05.00 | |||||
4 | Oliver Priimägi | 2005 | Someron Esa | 30.67 | 1:09.62 | |||||
5 | Aku Hyrsylä | 2003 | Salon Uimarit | 32.49 | 1:13.40 | |||||
6 | Eerik Rantanen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 33.69 | 1:15.50 | |||||
7 | Ebbe Karlsson | 2005 | Kimito Sportforening | 37.04 | 1:21.45 | |||||
8 | Yehor Krushynskyi | 2005 | Salon Uimarit | 38.83 | 1:25.21 | |||||
9 | Joonatan Hietarinne | 2006 | Salon Uimarit | 39.40 | 1:28.31 | |||||
10 | Samuel Revo | 2006 | Someron Esa | 43.61 | 1:32.56 | |||||
11 | Eino Jussinoja | 2006 | Swimming Team Rauma | 43.61 | 1:37.24 | |||||
12 | Veeti Akkanen | 2006 | Salon Uimarit | 49.63 | 1:40.51 | |||||
- | Matias Kotilainen | 2006 | Salon Uimarit | DNS | ||||||
- | Leevi Jalava | 2004 | Swimming Team Rauma | DSQ | pu | |||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:54 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 14:11 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 6, 200m SKU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | Aurajoen Uinti | 32.26 | 1:12.09 | 1:59.22 | 2:38.23 | |||
2 | Aino Suomalainen | 2007 | Aurajoen Uinti | 38.39 | 1:23.97 | 2:14.83 | 2:53.77 | |||
3 | Linnea Koski | 2007 | Aurajoen Uinti | 37.50 | 1:22.17 | 2:15.04 | 2:54.47 | |||
4 | Miisa Järvinen | 2007 | Aurajoen Uinti | 38.00 | 1:25.64 | 2:19.21 | 3:00.72 | |||
5 | Viivi Elonen | 2008 | Swimming Team Rauma | 39.00 | 1:25.42 | 2:19.39 | 3:03.13 | |||
6 | Roosa Junnila | 2007 | Aurajoen Uinti | 41.18 | 1:29.07 | 2:25.79 | 3:05.12 | |||
7 | Iisa Vanne | 2008 | Swimming Team Rauma | 47.39 | 1:37.76 | 2:34.75 | 3:15.43 | |||
8 | Sofia Danska | 2009 | Uimaseura Kaarina | 44.68 | 1:32.85 | 2:30.06 | 3:15.75 | |||
9 | Elsa Constable | 2009 | Aurajoen Uinti | 40.98 | 1:31.45 | 2:31.59 | 3:18.15 | |||
10 | Amelie Halkosaari | 2009 | Aurajoen Uinti | 50.71 | 1:51.98 | 3:04.42 | 3:55.12 | |||
Laji 6, 200m SKU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Roosa Tuomainen | 2005 | Salon Uimarit | 33.51 | 1:14.49 | 1:56.61 | 2:31.13 | |||
2 | Olivia Uusitorppa | 2004 | Swimming Team Rauma | 36.53 | 1:19.38 | 2:07.56 | 2:46.16 | |||
3 | Mirella Sauhula | 2006 | Aurajoen Uinti | 33.70 | 1:15.99 | 2:09.69 | 2:49.64 | |||
4 | Heidi Javanainen | 2003 | Swimming Team Rauma | 37.04 | 1:19.21 | 2:10.75 | 2:50.89 | |||
5 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | Aurajoen Uinti | 36.05 | 1:22.38 | 2:14.62 | 2:52.68 | |||
6 | Eerika Kivistö | 2006 | Swimming Team Rauma | 37.40 | 1:21.43 | 2:18.63 | 2:58.12 | |||
7 | Alina Vanhatalo | 2006 | Uimaseura Kaarina | 46.37 | 1:36.15 | 2:38.04 | 3:24.52 | |||
- | Sara Elomäki | 2006 | Aurajoen Uinti | DSQ | RU | |||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 14:11 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 14:11 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 7, 200m SKU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Joonatan Davie | 2006 | Aurajoen Uinti | 33.86 | 1:12.83 | 1:58.66 | 2:33.52 | |||
2 | Alex Mukkulainen | 2006 | Aurajoen Uinti | 38.62 | 1:23.24 | 2:14.48 | 2:54.68 | |||
3 | Romeo Manner | 2008 | Aurajoen Uinti | 41.40 | 1:27.09 | 2:22.83 | 3:02.32 | |||
4 | Romeo Maranzani | 2006 | Aurajoen Uinti | 39.43 | 1:31.13 | 2:27.80 | 3:08.59 | |||
5 | Erik Constable | 2008 | Aurajoen Uinti | 45.95 | 1:41.23 | 2:45.12 | 3:30.35 | |||
- | Ian Gonzalez Caton | 2008 | Aurajoen Uinti | DSQ | RU | |||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 7, 200m SKU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Jesper Lietzén | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.56 | 58.49 | 1:34.15 | 2:03.54 | |||
2 | Miika Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 34.76 | 1:19.29 | 2:02.09 | 2:40.06 | |||
3 | Joel Korte | 2005 | Swimming Team Rauma | 33.90 | 1:20.08 | 2:08.23 | 2:45.81 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 14:11 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 14:31 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 8, 400m VU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:11.13 | 2:29.09 | 3:46.09 | 5:00.06 | |||
2 | Linnea Koski | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:15.85 | 2:37.88 | 4:00.94 | 5:22.80 | |||
3 | Emilie Sjösten | 2008 | Aurajoen Uinti | 1:19.70 | 2:46.56 | 4:14.16 | 5:40.18 | |||
4 | Roosa Junnila | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:21.63 | 2:49.24 | 4:14.95 | 5:40.40 | |||
5 | Nella Imponen | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:23.17 | 2:52.89 | 4:21.17 | 5:46.14 | |||
6 | Miisa Järvinen | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:21.30 | 2:50.80 | 4:21.32 | 5:46.86 | |||
7 | Veera Knuutila | 2008 | Aurajoen Uinti | 1:22.69 | 2:52.73 | 4:23.42 | 5:48.69 | |||
8 | Saga Räikkönen | 2008 | Aurajoen Uinti | 1:28.06 | 3:03.96 | 4:39.28 | 6:10.27 | |||
9 | Ella Lindholm | 2008 | Salon Uimarit | 1:28.59 | 3:08.06 | 4:45.65 | 6:20.24 | |||
10 | Matilda Saarinen | 2008 | Salon Uimarit | 1:34.11 | 3:22.04 | 5:09.75 | 6:53.07 | |||
11 | Aliisa Kunttu | 2008 | Aurajoen Uinti | 1:36.51 | 3:26.13 | 5:16.98 | 7:04.88 | |||
12 | Ida Nelimarkka | 2008 | Aurajoen Uinti | 1:37.06 | 3:29.37 | 5:21.19 | 7:09.36 | |||
Laji 8, 400m VU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | Aurajoen Uinti | 1:16.51 | 2:39.79 | 4:01.90 | 5:22.25 | |||
2 | Sara Elomäki | 2006 | Aurajoen Uinti | 1:20.94 | 2:50.52 | 4:18.70 | 5:41.19 | |||
3 | Mandi Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 1:33.00 | 3:13.10 | 4:53.65 | 6:25.51 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 14:31 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 14:55 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 9, 400m VU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Joonatan Davie | 2006 | Aurajoen Uinti | 1:08.83 | 2:21.82 | 3:34.89 | 4:45.05 | |||
2 | Felix Kandolin | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:12.87 | 2:33.29 | 3:54.99 | 5:14.97 | |||
3 | Kaapo Tuomainen | 2008 | Salon Uimarit | 1:19.54 | 2:44.71 | 4:11.48 | 5:34.88 | |||
4 | Alex Mukkulainen | 2006 | Aurajoen Uinti | 1:15.92 | 2:43.79 | 4:11.47 | 5:37.30 | |||
5 | Romeo Maranzani | 2006 | Aurajoen Uinti | 1:18.22 | 2:45.38 | 4:12.49 | 5:38.33 | |||
6 | Ossi Tikka | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:24.28 | 3:00.82 | 4:38.15 | 6:10.50 | |||
7 | Elias Sahla | 2007 | Salon Uimarit | 1:31.11 | 3:05.63 | 4:39.78 | 6:10.82 | |||
8 | Alvar Kankare | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:30.08 | 3:08.47 | 4:46.43 | 6:17.67 | |||
9 | Viljam Savolainen | 2008 | Salon Uimarit | 1:34.38 | 3:14.54 | 4:51.84 | 6:23.64 | |||
10 | Max Hyvärinen | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:31.31 | 3:12.58 | 4:53.45 | 6:31.71 | |||
11 | Robert Pukki | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:35.67 | 3:17.19 | 4:59.68 | 6:40.13 | |||
12 | Santeri Alanto | 2008 | Salon Uimarit | 1:37.43 | 3:24.97 | 5:12.50 | 6:55.00 | |||
13 | Otto Anttila | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:40.24 | 3:28.76 | 5:18.01 | 7:03.77 | |||
Laji 9, 400m VU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Jesper Lietzén | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.31 | 2:03.33 | 3:05.61 | 4:05.53 | |||
2 | Veikka Saren | 2002 | Someron Esa | 1:04.31 | 2:12.01 | 3:20.27 | 4:27.22 | |||
3 | Roope Tuomainen | 2004 | Salon Uimarit | 1:08.07 | 2:21.19 | 3:36.83 | 4:51.35 | |||
4 | Aku Hyrsylä | 2003 | Salon Uimarit | 1:14.96 | 2:35.69 | 3:56.57 | 5:13.82 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 14:55 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 14:55 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 10, 100m SKU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.67 | 1:07.39 | |||||
2 | Liisa Ailanen | 1978 | Swimming Team Rauma | 37.21 | 1:18.87 | |||||
3 | Merja Lundberg | 1970 | Aurajoen Uinti | 53.97 | 1:48.22 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 14:55 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 14:55 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 11, 100m SKU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mauri Elokoski | 1989 | Uinti-Vakka | 34.22 | 1:15.23 | |||||
2 | Jarno Nurminen | 1976 | Salon Uimarit | 42.02 | 1:28.55 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 14:55 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:00 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 12, 4X50m SKU 2N+2M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Salu 2 | 2004 | Salon Uimarit | 2:01.77 | ||||||
Roosa Tuomainen | 2005 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Kiia Metsäkonkola | 2005 | 33.92 | 1:08.06 | |||||||
Verneri Lehtovaara | 2004 | 27.41 | 1:35.47 | |||||||
Joona Pohjola | 2004 | 26.30 | 2:01.77 | |||||||
2 | Salu 1 | 2001 | Salon Uimarit | 2:09.71 | ||||||
Sini Heikkilä | 2003 | 33.11 | 33.11 | |||||||
Miika Nurminen | 2005 | 35.05 | 1:08.16 | |||||||
Aku Hyrsylä | 2003 | 30.61 | 1:38.77 | |||||||
Fiia Pyykkö | 2001 | 30.94 | 2:09.71 | |||||||
3 | Salu 3 | 2005 | Salon Uimarit | 2:20.82 | ||||||
Nuutti Vienonen | 2005 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Diana Raduly Baka | 2006 | 38.27 | 1:12.84 | |||||||
Aliisa Soini | 2007 | 32.37 | 1:45.21 | |||||||
Matias Saarinen | 2006 | 35.61 | 2:20.82 | |||||||
4 | Salu 4 | 2004 | Salon Uimarit | 2:25.25 | ||||||
Kerttu Heinä | 2006 | 38.50 | 38.50 | |||||||
Malva Salmelin | 2006 | 41.38 | 1:19.88 | |||||||
Matias Kotilainen | 2006 | 37.04 | 1:56.92 | |||||||
Roope Tuomainen | 2004 | 28.33 | 2:25.25 | |||||||
5 | Salu 5 | 2005 | Salon Uimarit | 2:31.06 | ||||||
Aurora Änäkkälä | 2007 | 39.38 | 39.38 | |||||||
Kaapo Tuomainen | 2008 | 41.85 | 1:21.23 | |||||||
Saima Peltonen | 2007 | 37.91 | 1:59.14 | |||||||
Yehor Krushynskyi | 2005 | 31.92 | 2:31.06 | |||||||
6 | Salu 6 | 2006 | Salon Uimarit | 2:56.47 | ||||||
Ella Lindholm | 2008 | 43.52 | 43.52 | |||||||
Sara Suonio | 2006 | 44.44 | 1:27.96 | |||||||
Joonatan Hietarinne | 2006 | 37.46 | 2:05.42 | |||||||
Jonatan Pyysalo | 2010 | 51.05 | 2:56.47 | |||||||
7 | Aurajoen Uinti 2 | 2008 | Aurajoen Uinti | 3:01.68 | ||||||
Wili Sauhula | 2010 | 45.80 | 45.80 | |||||||
Jan Virransuo | 2008 | 52.04 | 1:37.84 | |||||||
Saga Räikkönen | 2008 | 42.50 | 2:20.34 | |||||||
Aliisa Kunttu | 2008 | 41.34 | 3:01.68 | |||||||
8 | Aurajoen Uinti 1 | 2007 | Aurajoen Uinti | 3:04.93 | ||||||
Laura Toivonen | 2010 | 45.72 | 45.72 | |||||||
Otto Anttila | 2007 | 50.30 | 1:36.02 | |||||||
Robert Pukki | 2007 | 48.56 | 2:24.58 | |||||||
Ida Nelimarkka | 2008 | 40.35 | 3:04.93 | |||||||
9 | Aurajoen Uinti 3 | 2008 | Aurajoen Uinti | 3:08.12 | ||||||
Benjamin Milovanov | 2008 | 49.63 | 49.63 | |||||||
Ran Yu | 2010 | 52.74 | 1:42.37 | |||||||
Amelie Halkosaari | 2009 | 46.15 | 2:28.52 | |||||||
Sisu Tikka | 2009 | 39.60 | 3:08.12 | |||||||
10 | Salu 10 | 2006 | Salon Uimarit | 3:09.42 | ||||||
Veeti Akkanen | 2006 | 46.97 | 46.97 | |||||||
Viljam Savolainen | 2008 | 48.86 | 1:35.83 | |||||||
Matilda Saarinen | 2008 | 47.12 | 2:22.95 | |||||||
Saara Solkinen | 2010 | 46.47 | 3:09.42 | |||||||
11 | Salu 9 | 2007 | Salon Uimarit | 3:31.80 | ||||||
Martta Lehtinen | 2007 | 55.09 | 55.09 | |||||||
Miro Järvinen | 2008 | 55.79 | 1:50.88 | |||||||
Emma Laaksonen | 2009 | 53.74 | 2:44.62 | |||||||
Matti Nurminen | 2009 | 47.18 | 3:31.80 | |||||||
12 | Salu 8 | 2007 | Salon Uimarit | 3:47.66 | ||||||
Rosa Sjöblom | 2009 | 1:06.13 | 1:06.13 | |||||||
Santeri Alanto | 2008 | 55.89 | 2:02.02 | |||||||
Elias Sahla | 2007 | 53.24 | 2:55.26 | |||||||
Janina Hyvönen | 2010 | 52.40 | 3:47.66 | |||||||
13 | Salu 7 | 2009 | Salon Uimarit | 4:09.32 | ||||||
Vilho Haikonen | 2009 | 1:00.00 | 1:00.00 | |||||||
Martta Kivelä | 2011 | 1:06.57 | 2:06.57 | |||||||
Eemeli Havia | 2010 | 1:10.15 | 3:16.72 | |||||||
Iina Lehtinen | 2009 | 52.60 | 4:09.32 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:00 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 15:51 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 13, 50m RU T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Elsa Ailanen | 2009 | Swimming Team Rauma | 55.59 | ||||||
2 | Ran Yu | 2010 | Aurajoen Uinti | 55.85 | ||||||
3 | Laura Toivonen | 2010 | Aurajoen Uinti | 59.12 | ||||||
4 | Martta Kivelä | 2011 | Salon Uimarit | 1:05.76 | ||||||
5 | Iida Korpi | 2012 | Uimaseura Kaarina | 1:09.02 | ||||||
6 | Olivia Vanne | 2010 | Salon Uimarit | 1:09.97 | ||||||
7 | Janina Hyvönen | 2010 | Salon Uimarit | 1:15.35 | ||||||
8 | Sanni Virtanen | 2010 | Salon Uimarit | 1:22.05 | ||||||
- | Aada Leino | 2011 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Fanni Karttunen | 2012 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Olivia Areva | 2010 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 13, 50m RU T10, N, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | Salon Uimarit | 33.83 | ||||||
2 | Ella Alanko | 2003 | Aurajoen Uinti | 37.95 | ||||||
3 | Miisa Järvinen | 2007 | Aurajoen Uinti | 40.44 | ||||||
4 | Veera Knuutila | 2008 | Aurajoen Uinti | 41.50 | ||||||
5 | Elin Taipale | 2007 | Ekenäs Simsällskap | 46.59 | ||||||
6 | Elin Nordgren | 2006 | Kimito Sportforening | 47.69 | ||||||
7 | Juliet Bärling | 2008 | Kimito Sportforening | 50.68 | ||||||
8 | Adele Ahlstedt | 2007 | Salon Uimarit | 1:10.01 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 15:51 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:16 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 14, 50m RU P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Oiva Saarinen | 2008 | Aurajoen Uinti | 49.86 | ||||||
2 | Jan Virransuo | 2008 | Aurajoen Uinti | 53.55 | ||||||
3 | Vilho Haikonen | 2009 | Salon Uimarit | 56.36 | ||||||
4 | Benjamin Milovanov | 2008 | Aurajoen Uinti | 57.85 | ||||||
5 | Anton Saarinen | 2010 | Uimaseura Kaarina | 58.75 | ||||||
6 | Oliver Rantanen | 2009 | Uimaseura Kaarina | 1:00.54 | ||||||
7 | Veeti Himberg | 2008 | Salon Uimarit | 1:01.66 | ||||||
8 | Sisu Tikka | 2009 | Aurajoen Uinti | 1:02.00 | ||||||
9 | Jonas Saari | 2008 | Salon Uimarit | 1:02.39 | ||||||
10 | Eemeli Havia | 2010 | Salon Uimarit | 1:10.42 | ||||||
11 | Niilo Snabb | 2010 | Salon Uimarit | 1:13.89 | ||||||
- | Wili Sauhula | 2010 | Aurajoen Uinti | DNS | ||||||
- | Matti Nurminen | 2009 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Patrik Kirves | 2010 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Urho Tammi | 2011 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Veikko Mikander | 2009 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 14, 50m RU P11, M, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Joona Pohjola | 2004 | Salon Uimarit | 34.54 | ||||||
2 | Miika Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 35.08 | ||||||
3 | Oliver Priimägi | 2005 | Someron Esa | 36.11 | ||||||
4 | Alex Mukkulainen | 2006 | Aurajoen Uinti | 38.48 | ||||||
5 | Eerik Rantanen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 38.58 | ||||||
6 | Nuutti Vienonen | 2005 | Salon Uimarit | 40.84 | ||||||
7 | Matias Lehikoinen | 2006 | Kimito Sportforening | 49.27 | ||||||
8 | Samuel Revo | 2006 | Someron Esa | 50.85 | ||||||
9 | Ahti Nikkari | 2007 | Kimito Sportforening | 55.61 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:16 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:16 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 15, 100m VU T11, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Emilie Sjösten | 2008 | Aurajoen Uinti | 35.04 | 1:13.71 | |||||
2 | Iisa Vanne | 2008 | Swimming Team Rauma | 35.80 | 1:13.92 | |||||
3 | Saga Räikkönen | 2008 | Aurajoen Uinti | 38.93 | 1:23.02 | |||||
4 | Matilda Saarinen | 2008 | Salon Uimarit | 40.26 | 1:26.58 | |||||
5 | Ella Lindholm | 2008 | Salon Uimarit | 41.76 | 1:28.35 | |||||
6 | Amelie Halkosaari | 2009 | Aurajoen Uinti | 41.62 | 1:28.76 | |||||
7 | Sonja Revo | 2008 | Someron Esa | 43.62 | 1:31.26 | |||||
8 | Laura Toivonen | 2010 | Aurajoen Uinti | 45.54 | 1:33.21 | |||||
9 | Aliisa Kunttu | 2008 | Aurajoen Uinti | 44.82 | 1:35.43 | |||||
10 | Ran Yu | 2010 | Aurajoen Uinti | 47.10 | 1:40.42 | |||||
11 | Saara Solkinen | 2010 | Salon Uimarit | 54.26 | 1:53.44 | |||||
12 | Iina Lehtinen | 2009 | Salon Uimarit | 55.60 | 2:03.61 | |||||
13 | Sanni Virtanen | 2010 | Salon Uimarit | 58.23 | 2:04.62 | |||||
14 | Rosa Sjöblom | 2009 | Salon Uimarit | 1:01.38 | 2:08.74 | |||||
15 | Olivia Vanne | 2010 | Salon Uimarit | 1:05.58 | 2:24.97 | |||||
- | Janina Hyvönen | 2010 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 100m VU T11, N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Sini Heikkilä | 2003 | Salon Uimarit | 29.83 | 1:02.54 | |||||
2 | Inari Laaksonen | 2002 | Swimming Team Rauma | 30.62 | 1:03.75 | |||||
3 | Viola Penttilä | 2004 | Swimming Team Rauma | 30.35 | 1:03.97 | |||||
4 | Mirella Sauhula | 2006 | Aurajoen Uinti | 30.03 | 1:05.58 | |||||
5 | Kerttu Heinä | 2006 | Salon Uimarit | 31.69 | 1:07.21 | |||||
6 | Aliisa Soini | 2007 | Salon Uimarit | 32.28 | 1:07.59 | |||||
7 | Peppi Kolari | 2003 | Aurajoen Uinti | 32.78 | 1:09.93 | |||||
8 | Linnea Koski | 2007 | Aurajoen Uinti | 32.80 | 1:10.62 | |||||
9 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | Aurajoen Uinti | 33.35 | 1:10.79 | |||||
10 | Miisa Järvinen | 2007 | Aurajoen Uinti | 33.87 | 1:11.24 | |||||
11 | Maikki Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 34.25 | 1:11.37 | |||||
12 | Sara Suonio | 2006 | Salon Uimarit | 33.82 | 1:11.56 | |||||
13 | Aino Suomalainen | 2007 | Aurajoen Uinti | 34.49 | 1:11.64 | |||||
13 | Diana Raduly Baka | 2006 | Salon Uimarit | 34.15 | 1:11.64 | |||||
15 | Sara Elomäki | 2006 | Aurajoen Uinti | 35.16 | 1:13.17 | |||||
16 | Malva Salmelin | 2006 | Salon Uimarit | 34.87 | 1:14.01 | |||||
17 | Saima Peltonen | 2007 | Salon Uimarit | 34.87 | 1:14.55 | |||||
18 | Aurora Änäkkälä | 2007 | Salon Uimarit | 36.57 | 1:16.25 | |||||
19 | Sonja Heikkilä | 2006 | Salon Uimarit | 39.10 | 1:23.01 | |||||
20 | Laura Lilja | 2004 | Aurajoen Uinti | 39.30 | 1:23.15 | |||||
21 | Alina Vanhatalo | 2006 | Uimaseura Kaarina | 40.74 | 1:24.27 | |||||
22 | Elin Taipale | 2007 | Ekenäs Simsällskap | 39.73 | 1:25.06 | |||||
23 | Aava Sulanterä | 2007 | Uimaseura Kaarina | 46.75 | 1:41.60 | |||||
24 | Martta Lehtinen | 2007 | Salon Uimarit | 47.83 | 1:42.27 | |||||
- | Fiia Pyykkö | 2001 | Salon Uimarit | DNS | ||||||
- | Adele Ahlstedt | 2007 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:16 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:36 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 16, 100m VU P12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Felix Kandolin | 2007 | Aurajoen Uinti | 31.97 | 1:07.20 | |||||
2 | Ossi Tikka | 2007 | Aurajoen Uinti | 35.87 | 1:19.01 | |||||
3 | Max Hyvärinen | 2007 | Aurajoen Uinti | 35.91 | 1:19.72 | |||||
4 | Elias Sahla | 2007 | Salon Uimarit | 39.03 | 1:21.40 | |||||
5 | Robert Pukki | 2007 | Aurajoen Uinti | 40.38 | 1:24.17 | |||||
6 | Viljam Savolainen | 2008 | Salon Uimarit | 39.25 | 1:24.24 | |||||
7 | Alvar Kankare | 2007 | Aurajoen Uinti | 40.34 | 1:25.38 | |||||
8 | Erik Constable | 2008 | Aurajoen Uinti | 39.70 | 1:25.63 | |||||
9 | Benjamin Milovanov | 2008 | Aurajoen Uinti | 42.40 | 1:27.95 | |||||
10 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | Aurajoen Uinti | 44.18 | 1:30.51 | |||||
11 | Jan Virransuo | 2008 | Aurajoen Uinti | 43.93 | 1:30.53 | |||||
12 | Wili Sauhula | 2010 | Aurajoen Uinti | 44.31 | 1:32.94 | |||||
13 | Sisu Tikka | 2009 | Aurajoen Uinti | 44.79 | 1:33.81 | |||||
14 | Miro Järvinen | 2008 | Salon Uimarit | 44.89 | 1:34.08 | |||||
15 | Vilho Haikonen | 2009 | Salon Uimarit | 45.53 | 1:38.42 | |||||
16 | Onni Virtanen | 2008 | Salon Uimarit | 45.60 | 1:38.69 | |||||
17 | Urho Tammi | 2011 | Salon Uimarit | 49.71 | 1:51.29 | |||||
Laji 16, 100m VU P12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jesper Lietzén | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.84 | 53.18 | |||||
2 | Veikka Saren | 2002 | Someron Esa | 28.21 | 58.57 | |||||
3 | Joona Pohjola | 2004 | Salon Uimarit | 28.74 | 59.12 | |||||
4 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | Aurajoen Uinti | 29.63 | 1:00.96 | |||||
5 | Oliver Priimägi | 2005 | Someron Esa | 29.29 | 1:01.03 | |||||
6 | Leevi Jalava | 2004 | Swimming Team Rauma | 30.57 | 1:04.14 | |||||
7 | Roope Tuomainen | 2004 | Salon Uimarit | 30.30 | 1:04.37 | |||||
8 | Nuutti Vienonen | 2005 | Salon Uimarit | 30.72 | 1:05.97 | |||||
9 | Ebbe Karlsson | 2005 | Kimito Sportforening | 34.01 | 1:12.14 | |||||
10 | Romeo Maranzani | 2006 | Aurajoen Uinti | 33.75 | 1:12.78 | |||||
11 | Yehor Krushynskyi | 2005 | Salon Uimarit | 33.35 | 1:13.85 | |||||
12 | Adrian Vuorio | 2003 | Kimito Sportforening | 35.07 | 1:15.47 | |||||
13 | Joonatan Hietarinne | 2006 | Salon Uimarit | 37.04 | 1:18.96 | |||||
14 | Adrian Uggeldal | 2005 | Kimito Sportforening | 38.07 | 1:21.70 | |||||
15 | Veeti Akkanen | 2006 | Salon Uimarit | 37.88 | 1:22.79 | |||||
16 | Eino Jussinoja | 2006 | Swimming Team Rauma | 39.39 | 1:23.91 | |||||
- | Matias Kotilainen | 2006 | Salon Uimarit | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:36 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:36 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 17, 50m PU T11, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Viivi Elonen | 2008 | Swimming Team Rauma | 37.55 | ||||||
2 | Elsa Constable | 2009 | Aurajoen Uinti | 39.37 | ||||||
3 | Sonja Revo | 2008 | Someron Esa | 48.57 | ||||||
4 | Matilda Saarinen | 2008 | Salon Uimarit | 49.18 | ||||||
5 | Emma Laaksonen | 2009 | Salon Uimarit | 54.24 | ||||||
6 | Moona Mäkelä | 2008 | Salon Uimarit | 1:00.18 | ||||||
Laji 17, 50m PU T11, N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | Aurajoen Uinti | 31.41 | ||||||
2 | Sini Heikkilä | 2003 | Salon Uimarit | 31.86 | ||||||
3 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | Salon Uimarit | 32.50 | ||||||
4 | Fiia Pyykkö | 2001 | Salon Uimarit | 33.40 | ||||||
5 | Heidi Javanainen | 2003 | Swimming Team Rauma | 33.75 | ||||||
6 | Ronja Vilska | 2006 | Aurajoen Uinti | 35.40 | ||||||
7 | Peppi Kolari | 2003 | Aurajoen Uinti | 35.53 | ||||||
8 | Linnea Koski | 2007 | Aurajoen Uinti | 35.66 | ||||||
9 | Eerika Kivistö | 2006 | Swimming Team Rauma | 36.12 | ||||||
10 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | Aurajoen Uinti | 37.12 | ||||||
11 | Aino Suomalainen | 2007 | Aurajoen Uinti | 38.48 | ||||||
12 | Reeta Kaitosaari | 1977 | Loimaan Uimaseura | 41.51 | ||||||
13 | Sonja Heikkilä | 2006 | Salon Uimarit | 46.80 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:36 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:36 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 18, 50m PU P12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eemeli Havia | 2010 | Salon Uimarit | 1:12.13 | ||||||
Laji 18, 50m PU P12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Joel Korte | 2005 | Swimming Team Rauma | 29.29 | ||||||
2 | Aku Hyrsylä | 2003 | Salon Uimarit | 30.47 | ||||||
2 | Oliver Priimägi | 2005 | Someron Esa | 30.47 | ||||||
4 | Joona Pohjola | 2004 | Salon Uimarit | 30.65 | ||||||
5 | Nuutti Vienonen | 2005 | Salon Uimarit | 37.54 | ||||||
6 | Romeo Maranzani | 2006 | Aurajoen Uinti | 39.26 | ||||||
7 | Aaron Hannula | 2005 | Uimaseura Kaarina | 44.85 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:36 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:07 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 19, 100m SU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aliisa Soini | 2007 | Salon Uimarit | 38.47 | 1:19.33 | |||||
2 | Nella Imponen | 2007 | Aurajoen Uinti | 40.65 | 1:24.59 | |||||
3 | Aurora Änäkkälä | 2007 | Salon Uimarit | 42.79 | 1:26.98 | |||||
4 | Sofia Danska | 2009 | Uimaseura Kaarina | 45.51 | 1:32.40 | |||||
5 | Saima Peltonen | 2007 | Salon Uimarit | 45.18 | 1:33.39 | |||||
6 | Matilda Saarinen | 2008 | Salon Uimarit | 49.45 | 1:44.01 | |||||
7 | Martta Lehtinen | 2007 | Salon Uimarit | 57.63 | 2:00.21 | |||||
8 | Saara Solkinen | 2010 | Salon Uimarit | 1:04.69 | 2:13.54 | |||||
- | Moona Mäkelä | 2008 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 19, 100m SU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.19 | 1:05.76 | |||||
2 | Olivia Uusitorppa | 2004 | Swimming Team Rauma | 37.51 | 1:16.07 | |||||
3 | Ella Alanko | 2003 | Aurajoen Uinti | 36.68 | 1:17.88 | |||||
4 | Diana Raduly Baka | 2006 | Salon Uimarit | 43.13 | 1:28.57 | |||||
5 | Sara Suonio | 2006 | Salon Uimarit | 44.78 | 1:32.78 | |||||
6 | Alina Vanhatalo | 2006 | Uimaseura Kaarina | 45.88 | 1:33.97 | |||||
7 | Mandi Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 50.03 | 1:42.53 | |||||
8 | Sonja Heikkilä | 2006 | Salon Uimarit | 51.04 | 1:45.39 | |||||
- | Malva Salmelin | 2006 | Salon Uimarit | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:07 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:07 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 20, 100m SU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Romeo Manner | 2008 | Aurajoen Uinti | 39.63 | 1:22.28 | |||||
2 | Matias Saarinen | 2006 | Salon Uimarit | 40.77 | 1:22.31 | |||||
3 | Oiva Saarinen | 2008 | Aurajoen Uinti | 45.40 | 1:34.84 | |||||
4 | Joonatan Hietarinne | 2006 | Salon Uimarit | 47.23 | 1:37.00 | |||||
5 | Ossi Tikka | 2007 | Aurajoen Uinti | 47.08 | 1:38.55 | |||||
6 | Matias Lehikoinen | 2006 | Kimito Sportforening | 48.41 | 1:40.06 | |||||
7 | Elias Sahla | 2007 | Salon Uimarit | 50.64 | 1:43.46 | |||||
8 | Santeri Alanto | 2008 | Salon Uimarit | 49.75 | 1:44.15 | |||||
9 | Onni Virtanen | 2008 | Salon Uimarit | 52.25 | 1:45.23 | |||||
10 | Veeti Akkanen | 2006 | Salon Uimarit | 52.08 | 1:45.27 | |||||
11 | Miro Järvinen | 2008 | Salon Uimarit | 59.28 | 1:59.09 | |||||
- | Matias Kotilainen | 2006 | Salon Uimarit | DNS | ||||||
- | Jonas Saari | 2008 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Matti Nurminen | 2009 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 20, 100m SU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Veikka Saren | 2002 | Someron Esa | 32.69 | 1:06.95 | |||||
2 | Ebbe Karlsson | 2005 | Kimito Sportforening | 41.67 | 1:24.51 | |||||
3 | Yehor Krushynskyi | 2005 | Salon Uimarit | 44.00 | 1:31.18 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:07 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:07 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 21, 50m VU T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Elsa Ailanen | 2009 | Swimming Team Rauma | 41.33 | ||||||
2 | Laura Toivonen | 2010 | Aurajoen Uinti | 41.68 | ||||||
3 | Iida Korpi | 2012 | Uimaseura Kaarina | 50.75 | ||||||
4 | Martta Kivelä | 2011 | Salon Uimarit | 53.87 | ||||||
5 | Nanna Virta | 2010 | Salon Uimarit | 57.03 | ||||||
6 | Rosa Sjöblom | 2009 | Salon Uimarit | 59.44 | ||||||
7 | Aada Leino | 2011 | Salon Uimarit | 1:01.47 | ||||||
8 | Olivia Areva | 2010 | Salon Uimarit | 1:08.81 | ||||||
9 | Anne Suominen | 2010 | Salon Uimarit | 1:10.33 | ||||||
10 | Fanni Karttunen | 2012 | Salon Uimarit | 1:16.22 | ||||||
11 | Heta Lesonen | 2011 | Salon Uimarit | 1:16.44 | ||||||
- | Ran Yu | 2010 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 21, 50m VU T10, N, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | Salon Uimarit | 28.78 | ||||||
2 | Mirella Sauhula | 2006 | Aurajoen Uinti | 29.05 | ||||||
3 | Peppi Kolari | 2003 | Aurajoen Uinti | 30.99 | ||||||
4 | Ronja Vilska | 2006 | Aurajoen Uinti | 31.06 | ||||||
5 | Roosa Junnila | 2007 | Aurajoen Uinti | 32.70 | ||||||
6 | Nella Imponen | 2007 | Aurajoen Uinti | 34.45 | ||||||
7 | Merja Siikjärvi | 2008 | Someron Esa | 35.86 | ||||||
8 | Laura Lilja | 2004 | Aurajoen Uinti | 36.62 | ||||||
9 | Elin Taipale | 2007 | Ekenäs Simsällskap | 37.53 | ||||||
10 | Nea Karell | 2006 | Kimito Sportforening | 38.45 | ||||||
11 | Sonja Revo | 2008 | Someron Esa | 40.30 | ||||||
12 | Juliet Bärling | 2008 | Kimito Sportforening | 43.05 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:07 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:07 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 22, 50m VU P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Benjamin Milovanov | 2008 | Aurajoen Uinti | 39.24 | ||||||
2 | Jan Virransuo | 2008 | Aurajoen Uinti | 40.13 | ||||||
3 | Sisu Tikka | 2009 | Aurajoen Uinti | 40.46 | ||||||
4 | Wili Sauhula | 2010 | Aurajoen Uinti | 43.06 | ||||||
5 | Veikko Mikander | 2009 | Uimaseura Kaarina | 49.95 | ||||||
6 | Jonatan Pyysalo | 2010 | Salon Uimarit | 52.87 | ||||||
7 | Anton Saarinen | 2010 | Uimaseura Kaarina | 57.27 | ||||||
8 | Veeti Himberg | 2008 | Salon Uimarit | 58.01 | ||||||
9 | Oliver Rantanen | 2009 | Uimaseura Kaarina | 1:12.48 | ||||||
10 | Niilo Snabb | 2010 | Salon Uimarit | 1:15.20 | ||||||
- | Patrik Kirves | 2010 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, 50m VU P11, M, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Joona Pohjola | 2004 | Salon Uimarit | 26.77 | ||||||
2 | Roope Tuomainen | 2004 | Salon Uimarit | 28.91 | ||||||
3 | Leevi Jalava | 2004 | Swimming Team Rauma | 29.28 | ||||||
4 | Nuutti Vienonen | 2005 | Salon Uimarit | 29.44 | ||||||
5 | Eerik Rantanen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 30.00 | ||||||
6 | Adrian Uggeldal | 2005 | Kimito Sportforening | 35.27 | ||||||
7 | Samuel Revo | 2006 | Someron Esa | 37.26 | ||||||
8 | Bror Aron Uggeldal | 2007 | Kimito Sportforening | 37.95 | ||||||
9 | Ahti Nikkari | 2007 | Kimito Sportforening | 39.67 | ||||||
10 | Elias Vuorio | 2007 | Kimito Sportforening | 55.23 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:07 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:20 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 23, 100m RU T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Diana Raduly Baka | 2006 | Salon Uimarit | 39.40 | 1:24.28 | |||||
2 | Sara Elomäki | 2006 | Aurajoen Uinti | 42.60 | 1:29.88 | |||||
3 | Veera Knuutila | 2008 | Aurajoen Uinti | 43.75 | 1:32.93 | |||||
4 | Aliisa Soini | 2007 | Salon Uimarit | 43.64 | 1:33.21 | |||||
5 | Maikki Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 45.33 | 1:35.51 | |||||
6 | Aurora Änäkkälä | 2007 | Salon Uimarit | 45.74 | 1:36.41 | |||||
7 | Emilie Sjösten | 2008 | Aurajoen Uinti | 45.53 | 1:37.71 | |||||
8 | Sofia Danska | 2009 | Uimaseura Kaarina | 48.54 | 1:42.34 | |||||
9 | Sara Suonio | 2006 | Salon Uimarit | 47.34 | 1:43.15 | |||||
10 | Iisa Vanne | 2008 | Swimming Team Rauma | 48.94 | 1:43.52 | |||||
11 | Matilda Saarinen | 2008 | Salon Uimarit | 49.09 | 1:46.32 | |||||
12 | Sonja Heikkilä | 2006 | Salon Uimarit | 49.45 | 1:47.70 | |||||
13 | Saima Peltonen | 2007 | Salon Uimarit | 50.48 | 1:47.93 | |||||
14 | Saga Räikkönen | 2008 | Aurajoen Uinti | 50.61 | 1:48.63 | |||||
15 | Mandi Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 52.83 | 1:51.38 | |||||
16 | Martta Lehtinen | 2007 | Salon Uimarit | 55.87 | 1:58.67 | |||||
17 | Ella Lindholm | 2008 | Salon Uimarit | 57.48 | 1:59.37 | |||||
18 | Moona Mäkelä | 2008 | Salon Uimarit | 58.74 | 2:02.41 | |||||
19 | Emma Laaksonen | 2009 | Salon Uimarit | 1:01.59 | 2:14.03 | |||||
20 | Iina Lehtinen | 2009 | Salon Uimarit | 1:11.26 | 2:34.08 | |||||
- | Malva Salmelin | 2006 | Salon Uimarit | DNS | ||||||
- | Aava Sulanterä | 2007 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 23, 100m RU T13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Viola Penttilä | 2004 | Swimming Team Rauma | 38.93 | 1:23.90 | |||||
2 | Inari Laaksonen | 2002 | Swimming Team Rauma | 41.10 | 1:25.81 | |||||
3 | Vilma Manninen | 2005 | Salon Uimarit | 43.46 | 1:34.13 | |||||
4 | Reeta Kaitosaari | 1977 | Loimaan Uimaseura | 50.41 | 1:45.54 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:20 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:31 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 24, 100m RU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Oliver Priimägi | 2005 | Someron Esa | 37.65 | 1:20.13 | |||||
2 | Joel Korte | 2005 | Swimming Team Rauma | 39.95 | 1:25.40 | |||||
3 | Alex Mukkulainen | 2006 | Aurajoen Uinti | 40.46 | 1:26.74 | |||||
4 | Felix Kandolin | 2007 | Aurajoen Uinti | 39.98 | 1:26.81 | |||||
5 | Kaapo Tuomainen | 2008 | Salon Uimarit | 43.99 | 1:33.20 | |||||
6 | Alvar Kankare | 2007 | Aurajoen Uinti | 44.03 | 1:34.24 | |||||
7 | Yehor Krushynskyi | 2005 | Salon Uimarit | 44.84 | 1:39.45 | |||||
8 | Max Hyvärinen | 2007 | Aurajoen Uinti | 46.49 | 1:40.40 | |||||
9 | Joonatan Hietarinne | 2006 | Salon Uimarit | 48.49 | 1:43.72 | |||||
10 | Viljam Savolainen | 2008 | Salon Uimarit | 50.65 | 1:46.42 | |||||
11 | Elias Sahla | 2007 | Salon Uimarit | 52.13 | 1:51.04 | |||||
12 | Veeti Akkanen | 2006 | Salon Uimarit | 52.65 | 1:55.90 | |||||
13 | Jan Virransuo | 2008 | Aurajoen Uinti | 55.36 | 1:57.11 | |||||
14 | Santeri Alanto | 2008 | Salon Uimarit | 56.42 | 1:58.35 | |||||
15 | Miro Järvinen | 2008 | Salon Uimarit | 56.36 | 2:00.39 | |||||
16 | Onni Virtanen | 2008 | Salon Uimarit | 58.60 | 2:02.39 | |||||
17 | Veeti Himberg | 2008 | Salon Uimarit | 1:03.27 | 2:13.34 | |||||
18 | Vilho Haikonen | 2009 | Salon Uimarit | 1:02.00 | 2:13.94 | |||||
19 | Benjamin Milovanov | 2008 | Aurajoen Uinti | 1:00.38 | 2:15.30 | |||||
20 | Jonas Saari | 2008 | Salon Uimarit | 1:04.03 | 2:18.37 | |||||
- | Matias Kotilainen | 2006 | Salon Uimarit | DNS | ||||||
Laji 24, 100m RU P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jesper Lietzén | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.54 | 1:04.75 | |||||
2 | Mikael Hirsiniemi | 2004 | Aurajoen Uinti | 33.63 | 1:13.10 | |||||
3 | Joona Pohjola | 2004 | Salon Uimarit | 37.39 | 1:17.93 | |||||
4 | Adrian Vuorio | 2003 | Kimito Sportforening | 40.73 | 1:30.81 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:31 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:31 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 25, 50m RU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Liisa Ailanen | 1978 | Swimming Team Rauma | 37.48 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:31 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:31 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 26, 50m RU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mauri Elokoski | 1989 | Uinti-Vakka | 37.03 | ||||||
2 | Jarno Nurminen | 1976 | Salon Uimarit | 40.94 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:31 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:43 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 27, 200m VU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Elsa Constable | 2009 | Aurajoen Uinti | 38.35 | 1:25.38 | 2:12.79 | 2:55.95 | |||
2 | Ella Lindholm | 2008 | Salon Uimarit | 39.94 | 1:28.18 | 2:17.93 | 3:04.40 | |||
3 | Amelie Halkosaari | 2009 | Aurajoen Uinti | 42.54 | 1:33.77 | 2:26.96 | 3:18.12 | |||
4 | Emma Laaksonen | 2009 | Salon Uimarit | 44.28 | 1:38.72 | 2:34.19 | 3:26.63 | |||
5 | Moona Mäkelä | 2008 | Salon Uimarit | 50.84 | 1:46.49 | 2:42.37 | 3:35.56 | |||
Laji 27, 200m VU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Alisa Ailanen | 2004 | Swimming Team Rauma | 32.35 | 1:09.71 | 1:47.44 | 2:25.78 | |||
2 | Ronja Vilska | 2006 | Aurajoen Uinti | 35.43 | 1:12.98 | 1:51.45 | 2:28.19 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:43 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:04 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 28, 200m VU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Romeo Manner | 2008 | Aurajoen Uinti | 35.99 | 1:17.58 | 2:00.18 | 2:40.43 | |||
2 | Oiva Saarinen | 2008 | Aurajoen Uinti | 40.71 | 1:27.81 | 2:16.09 | 2:59.54 | |||
3 | Samuel Revo | 2006 | Someron Esa | 40.91 | 1:27.98 | 2:15.37 | 2:59.71 | |||
4 | Eino Jussinoja | 2006 | Swimming Team Rauma | 40.46 | 1:26.80 | 2:14.46 | 3:01.47 | |||
5 | Erik Constable | 2008 | Aurajoen Uinti | 40.76 | 1:29.58 | 2:20.09 | 3:05.06 | |||
6 | Veeti Akkanen | 2006 | Salon Uimarit | 41.95 | 1:31.94 | 2:23.34 | 3:09.45 | |||
7 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | Aurajoen Uinti | 44.41 | 1:34.71 | 2:25.59 | 3:12.91 | |||
8 | Eemeli Havia | 2010 | Salon Uimarit | 46.42 | 1:44.98 | 2:43.60 | 3:39.76 | |||
Laji 28, 200m VU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Johannes Lindroos | 1996 | Aurajoen Uinti | 27.59 | 58.58 | 1:30.29 | 2:01.49 | |||
2 | Roope Tuomainen | 2004 | Salon Uimarit | 31.71 | 1:07.18 | 1:43.58 | 2:18.47 | |||
3 | Aku Hyrsylä | 2003 | Salon Uimarit | 32.43 | 1:09.05 | 1:46.49 | 2:21.20 | |||
4 | Miika Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 32.97 | 1:08.89 | 1:45.98 | 2:21.58 | |||
5 | Aaron Hannula | 2005 | Uimaseura Kaarina | 40.48 | 1:26.24 | 2:14.53 | 3:02.78 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:04 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:04 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 29, 50m SU T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Laura Toivonen | 2010 | Aurajoen Uinti | 48.77 | ||||||
2 | Ran Yu | 2010 | Aurajoen Uinti | 52.36 | ||||||
3 | Janina Hyvönen | 2010 | Salon Uimarit | 57.23 | ||||||
4 | Saara Solkinen | 2010 | Salon Uimarit | 57.84 | ||||||
5 | Iina Lehtinen | 2009 | Salon Uimarit | 1:02.94 | ||||||
6 | Olivia Areva | 2010 | Salon Uimarit | 1:03.06 | ||||||
7 | Rosa Sjöblom | 2009 | Salon Uimarit | 1:05.43 | ||||||
8 | Martta Kivelä | 2011 | Salon Uimarit | 1:08.03 | ||||||
9 | Sanni Virtanen | 2010 | Salon Uimarit | 1:11.65 | ||||||
10 | Olivia Vanne | 2010 | Salon Uimarit | 1:12.40 | ||||||
11 | Fanni Karttunen | 2012 | Salon Uimarit | 1:12.64 | ||||||
12 | Anne Suominen | 2010 | Salon Uimarit | 1:16.84 | ||||||
13 | Heta Lesonen | 2011 | Salon Uimarit | 1:22.95 | ||||||
- | Aada Leino | 2011 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 10.6 Köydestä vetäminen | ||||||||||
- | Elsa Ailanen | 2009 | Swimming Team Rauma | DSQ | ||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Iida Korpi | 2012 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Nanna Virta | 2010 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 29, 50m SU T10, N, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Raakel Luoto | 1975 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.01 | ||||||
2 | Sini Heikkilä | 2003 | Salon Uimarit | 33.86 | ||||||
3 | Ella Alanko | 2003 | Aurajoen Uinti | 34.01 | ||||||
4 | Heidi Javanainen | 2003 | Swimming Team Rauma | 34.16 | ||||||
5 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | Salon Uimarit | 34.65 | ||||||
6 | Olivia Uusitorppa | 2004 | Swimming Team Rauma | 35.25 | ||||||
7 | Viola Penttilä | 2004 | Swimming Team Rauma | 35.73 | ||||||
- | Adele Ahlstedt | 2007 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:04 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:07 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 30, 50m SU P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Wili Sauhula | 2010 | Aurajoen Uinti | 46.15 | ||||||
2 | Sisu Tikka | 2009 | Aurajoen Uinti | 48.61 | ||||||
3 | Matti Nurminen | 2009 | Salon Uimarit | 50.75 | ||||||
4 | Patrik Kirves | 2010 | Salon Uimarit | 52.21 | ||||||
5 | Eemeli Havia | 2010 | Salon Uimarit | 53.58 | ||||||
6 | Veikko Mikander | 2009 | Uimaseura Kaarina | 56.70 | ||||||
7 | Vilho Haikonen | 2009 | Salon Uimarit | 56.79 | ||||||
8 | Jonatan Pyysalo | 2010 | Salon Uimarit | 59.11 | ||||||
9 | Urho Tammi | 2011 | Salon Uimarit | 1:08.40 | ||||||
10 | Oliver Rantanen | 2009 | Uimaseura Kaarina | 1:10.18 | ||||||
11 | Anton Saarinen | 2010 | Uimaseura Kaarina | 1:11.92 | ||||||
12 | Niilo Snabb | 2010 | Salon Uimarit | 1:16.09 | ||||||
Laji 30, 50m SU P11, M, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Joonatan Davie | 2006 | Aurajoen Uinti | 33.06 | ||||||
2 | Nuutti Vienonen | 2005 | Salon Uimarit | 33.92 | ||||||
3 | Felix Kandolin | 2007 | Aurajoen Uinti | 34.27 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:07 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:12 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 31, 100m PU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | Aurajoen Uinti | 32.23 | 1:10.84 | |||||
2 | Aliisa Soini | 2007 | Salon Uimarit | 33.99 | 1:13.89 | |||||
3 | Roosa Junnila | 2007 | Aurajoen Uinti | 39.84 | 1:28.41 | |||||
4 | Viivi Elonen | 2008 | Swimming Team Rauma | 40.27 | 1:30.12 | |||||
5 | Aurora Änäkkälä | 2007 | Salon Uimarit | 41.52 | 1:31.63 | |||||
6 | Ella Lindholm | 2008 | Salon Uimarit | 52.10 | 1:47.99 | |||||
- | Saima Peltonen | 2007 | Salon Uimarit | DNS | ||||||
Laji 31, 100m PU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Eerika Kivistö | 2006 | Swimming Team Rauma | 37.35 | 1:21.21 | |||||
2 | Diana Raduly Baka | 2006 | Salon Uimarit | 41.49 | 1:28.98 | |||||
3 | Sara Suonio | 2006 | Salon Uimarit | 41.42 | 1:29.72 | |||||
- | Malva Salmelin | 2006 | Salon Uimarit | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:12 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:13 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 32, 100m PU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Joonatan Davie | 2006 | Aurajoen Uinti | 35.17 | 1:15.17 | |||||
2 | Matias Kotilainen | 2006 | Salon Uimarit | 39.12 | 1:25.61 | |||||
3 | Joonatan Hietarinne | 2006 | Salon Uimarit | 43.64 | 1:41.54 | |||||
Laji 32, 100m PU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Miika Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 35.44 | 1:18.47 | |||||
2 | Mauri Elokoski | 1989 | Uinti-Vakka | 34.13 | 1:19.11 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:13 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 19:10 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 33, 800m VU T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Mirella Sauhula | 2006 | Aurajoen Uinti | 1:12.01 | 2:28.44 | 3:45.85 | 5:02.83 | 10:16.33 | ||
6:20.58 | 7:40.32 | 8:59.28 | ||||||||
2 | Ronja Vilska | 2006 | Aurajoen Uinti | 1:17.02 | 2:40.56 | 4:05.05 | 5:26.99 | 10:53.16 | ||
6:51.61 | 8:12.46 | 9:34.15 | ||||||||
3 | Kerttu Heinä | 2006 | Salon Uimarit | 1:17.87 | 2:41.26 | 4:06.26 | 5:31.32 | 11:04.07 | ||
6:56.52 | 8:21.62 | 9:44.97 | ||||||||
4 | Aino Suomalainen | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:18.86 | 2:42.95 | 4:07.59 | 5:32.59 | 11:05.02 | ||
6:58.30 | 8:22.38 | 9:45.86 | ||||||||
Laji 33, 800m VU T13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Roosa Tuomainen | 2005 | Salon Uimarit | 1:08.86 | 2:21.54 | 3:35.15 | 4:48.94 | 9:44.48 | ||
6:02.95 | 7:16.98 | 8:31.65 | ||||||||
2 | Vilma Manninen | 2005 | Salon Uimarit | 1:20.26 | 2:45.95 | 4:13.56 | 5:41.03 | 11:27.68 | ||
7:08.73 | 8:36.29 | 10:03.43 | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 19:10 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2019 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Laji 34, 800m VU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Kaapo Tuomainen | 2008 | Salon Uimarit | 1:23.14 | 2:55.29 | 4:25.25 | 5:54.30 | 11:44.63 | ||
7:23.82 | 8:53.93 | 10:20.85 | ||||||||
Laji 34, 800m VU P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Olli Havia | 2004 | Salon Uimarit | 1:07.42 | 2:19.26 | 3:32.19 | 4:45.27 | 9:33.80 | ||
5:58.08 | 7:11.46 | 8:23.63 | ||||||||
2 | Jani-Petteri Puustinen | 1979 | Aurajoen Uinti | 1:08.59 | 2:21.18 | 3:33.91 | 4:47.02 | 9:40.56 | ||
5:59.83 | 7:12.82 | 8:25.84 | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 syyskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 19:20 |