Results for Dina Försäkringar Race
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Hjertberg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Granlund |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
27.11 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 09:36:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 09:37:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Guld-Smedjan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimmi Falk |
2009 |
S77 Stenungsund |
|
|
43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
44.49 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Sahlsten |
2009 |
Uddevalla Sim |
|
|
54.29 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meja Eriksson |
2009 |
Uddevalla Sim |
|
|
1:10.27 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 09:36:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Guld-Smedjan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Landahl |
2008 |
Skövde Simsällskap |
|
|
39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanny Falk |
2008 |
S77 Stenungsund |
|
|
41.62 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Malmeling |
2008 |
Uddevalla Sim |
|
|
43.17 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Öjersson |
2008 |
Simklubben Götene |
|
|
44.28 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Nielsen |
2008 |
Uddevalla Sim |
|
|
44.32 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga jukic |
2008 |
Skövde Simsällskap |
|
|
44.41 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Grönlund |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
45.91 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyra Sannehed |
2008 |
Uddevalla Sim |
|
|
53.20 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Jensen-Hellberg |
2008 |
Uddevalla Sim |
|
|
59.01 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecca Sjölén |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
59.86 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 09:36:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 09:37:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Björn Johansson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo Vikarand |
2009 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
49.78 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Särkiniemi Carlsson |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
50.82 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 09:39:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Elfving |
2008 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
48.40 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Wassberg |
2008 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
50.40 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
52.99 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalmar Aronsson |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
55.28 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bjarki Niklasson |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
55.85 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Hansson |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 09:39:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 10:08:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Stadt i Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ines Pereira Garcia |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Lendin Lundgren |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:30.97 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malin Östblom |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:34.32 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hailey Larsson |
2007 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:35.33 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Wikberg |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:35.33 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Wallin |
2007 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:40.03 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Olsson |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:42.67 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Höglund |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:43.38 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kajsa Andersson |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:43.90 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniela Borg |
2007 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:45.74 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saga Eriksson |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:51.88 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Dittmer |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Vikarand |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovis Adamsson |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Gereonsson |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 09:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Stadt i Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Markevind |
2006 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Carlsson-Djerf |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:23.56 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:27.82 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Kjellberg |
2006 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:28.73 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Alfredsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:31.74 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Märta Ryrmalm |
2006 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:32.29 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Carlsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:35.14 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alice Linnarsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:43.46 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Älmegran |
2006 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:44.23 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Emanuelsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:47.43 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Knauer |
2006 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 09:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Stadt i Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Rångeby |
2005 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:17.22 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annamaria Girnus de Sousa |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:18.08 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Bennehed |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:27.37 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Wallin Bustad |
2005 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:33.31 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tove Öjersson |
2005 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
1:33.44 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Blomberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:35.45 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:39.38 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Vendel Gunnarsson |
2005 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
1:42.52 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Särkiniemi Carlsson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:42.89 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lisa Andersson |
2005 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
1:43.15 |
+26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Maier |
2005 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:46.10 |
+29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Nordensson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:50.19 |
+33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 09:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 15-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Stadt i Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:18.20 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Roslund |
2003 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
1:20.00 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:22.35 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:24.67 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Johansson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:26.58 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Persson |
2004 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:26.63 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:27.24 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:27.46 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:30.23 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Andrén |
2004 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:31.64 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Aronsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:32.30 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Andrée |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:34.20 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Olsson |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 09:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 10:00:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Cervera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Rodin |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Caspersen |
2007 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:49.09 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Blomberg |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
2:03.47 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 10:07:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Cervera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasper Schimmel |
2006 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Larsson |
2006 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
1:34.78 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:42.16 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Olsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:42.42 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 10:07:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Cervera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petter Lundberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:21.71 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Andersson |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:25.47 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Lönnquist |
2005 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:27.48 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tommy Lundberg |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:29.77 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Erlandsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:29.77 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer Larsson |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:31.43 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvin Silow |
2005 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Schiller |
2005 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 10:07:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Cervera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dennis Partanen |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Lundgren |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
-.-- |
|
1:02.74 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:03.01 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Hagedorn-Novik |
2002 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:06.26 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jens Pettersson |
2001 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:07.57 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Johansson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:12.30 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:13.16 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Hägg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:13.66 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:13.71 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:14.95 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:19.05 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isak Helgesson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:19.64 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Hassel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:24.11 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Olsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:24.87 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filip Martinsson |
2003 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
1:25.56 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hannes Forsberg |
2004 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:29.42 |
+28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Svensson |
2001 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Ryefalk |
2004 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 10:07:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 10:22:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 25m Ryggsim Damer 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Kronocamping i Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leena Mainardis |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annie Karlsson-Fjellstad |
2011 |
Skara Simsällskap |
|
|
27.17 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Pettersson |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
28.36 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 10:31:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 10:38:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Colorama i Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Granlund |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
25.39 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
26.53 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Gustavsson |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
27.10 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hampus Fransson |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
27.55 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valter Karlsson-Fjellstad |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
31.20 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 10:32:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 10:38:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Cervera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.62 |
|
44.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mimmi Falk |
2009 |
S77 Stenungsund |
+0.86 |
|
48.78 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jill Larsson |
2009 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.77 |
|
48.98 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lee Strunk |
2009 |
S77 Stenungsund |
+1.09 |
|
50.09 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.78 |
|
52.45 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilda Sahlsten |
2009 |
Uddevalla Sim |
+0.75 |
|
52.75 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nova Svensson |
2009 |
Simklubben Götene |
+0.82 |
|
57.57 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Meja Eriksson |
2009 |
Uddevalla Sim |
+0.67 |
|
1:02.93 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Molly Andersson |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 10:38:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Cervera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Landahl |
2008 |
Skövde Simsällskap |
+0.71 |
|
38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Malmeling |
2008 |
Uddevalla Sim |
+0.59 |
|
40.32 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga jukic |
2008 |
Skövde Simsällskap |
+0.82 |
|
43.23 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Nielsen |
2008 |
Uddevalla Sim |
+0.67 |
|
43.39 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Grönlund |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.66 |
|
43.99 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.76 |
|
44.80 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Öjersson |
2008 |
Simklubben Götene |
+0.77 |
|
45.33 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fanny Falk |
2008 |
S77 Stenungsund |
+0.77 |
|
47.02 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tyra Sannehed |
2008 |
Uddevalla Sim |
+0.82 |
|
47.72 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Dalek |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.99 |
|
48.63 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Indra Norman |
2008 |
Simklubben Götene |
+0.81 |
|
49.27 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Öhman |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
+1.40 |
|
49.48 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Selma Jensen-Hellberg |
2008 |
Uddevalla Sim |
+0.67 |
|
50.77 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Ljungström |
2008 |
Simklubben Alingsås |
+0.64 |
|
53.64 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Hendén |
2008 |
Skövde Simsällskap |
+0.83 |
|
54.42 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.98 |
|
55.66 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.78 |
|
55.86 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Siri Karlsson |
2008 |
Simklubben Götene |
+1.10 |
|
56.90 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Svensson |
2008 |
Billingens Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 10:38:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 10:39:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
New Promotion Sverige AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Skövde Simsällskap |
+0.68 |
|
43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Björn Johansson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.70 |
|
44.26 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Vikarand |
2009 |
Uddevalla Sim |
+0.77 |
|
45.57 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Örstig |
2009 |
S77 Stenungsund |
+0.64 |
|
51.92 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Särkiniemi Carlsson |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.83 |
|
54.87 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Fossum |
2009 |
S77 Stenungsund |
+0.88 |
|
56.78 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilmer Lamberg |
2009 |
Simklubben Götene |
+0.61 |
|
57.30 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilding Jonson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.82 |
|
1:00.28 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noel Jansson |
2009 |
S77 Stenungsund |
+0.85 |
|
1:01.94 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noel Brånlid |
2009 |
S77 Stenungsund |
+1.12 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 10:44:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
New Promotion Sverige AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
Skövde Simsällskap |
+0.80 |
|
43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Wassberg |
2008 |
S77 Stenungsund |
+0.83 |
|
44.33 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
+0.89 |
|
47.60 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Elfving |
2008 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.62 |
|
50.10 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalmar Aronsson |
2008 |
Uddevalla Sim |
+0.83 |
|
52.35 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bjarki Niklasson |
2008 |
Uddevalla Sim |
+0.89 |
|
53.00 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Olsson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
+1.00 |
|
59.74 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olle Gustafsson |
2008 |
S77 Stenungsund |
+0.75 |
|
1:01.22 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Hansson |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 10:44:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 10:44:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Fiskarhedenvillan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ines Pereira Garcia |
2007 |
Skövde Simsällskap |
+0.70 |
|
1:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Lendin Lundgren |
2007 |
Skövde Simsällskap |
+0.81 |
|
1:23.65 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Olsson |
2007 |
Uddevalla Sim |
+0.81 |
|
1:26.14 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Wallin |
2007 |
S77 Stenungsund |
+0.83 |
|
1:28.32 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hailey Larsson |
2007 |
S77 Stenungsund |
-0.72 |
|
1:28.37 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Eriksson |
2007 |
Uddevalla Sim |
+0.76 |
|
1:28.43 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovis Adamsson |
2007 |
Uddevalla Sim |
+0.70 |
|
1:31.53 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Andersson |
2007 |
Skövde Simsällskap |
+0.68 |
|
1:31.62 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniela Borg |
2007 |
Simklubben Alingsås |
+0.69 |
|
1:31.99 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Johansson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.71 |
|
1:32.72 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malin Östblom |
2007 |
Uddevalla Sim |
+0.71 |
|
1:35.32 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kajsa Andersson |
2007 |
Skövde Simsällskap |
+0.84 |
|
1:35.72 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stina Röhss |
2007 |
S77 Stenungsund |
+0.93 |
|
1:37.46 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Haknert |
2007 |
Simklubben Alingsås |
+0.75 |
|
1:38.34 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilda Markusson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.88 |
|
1:38.43 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leontien Herweijer |
2007 |
S77 Stenungsund |
+0.66 |
|
1:41.21 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Ericsson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.73 |
|
1:45.26 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kajsa Witthof |
2007 |
S77 Stenungsund |
+0.78 |
|
1:47.09 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elin Lindblom |
2007 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.82 |
|
1:48.45 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hanna Haggård |
2007 |
Mariestads Simsällskap |
+0.66 |
|
2:03.05 |
+40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Dittmer |
2007 |
Uddevalla Sim |
+0.89 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Wikberg |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Höglund |
2007 |
Skövde Simsällskap |
+1.08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Gereonsson |
2007 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Vikarand |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 11:17:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Fiskarhedenvillan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Markevind |
2006 |
Skövde Simsällskap |
+0.72 |
|
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.73 |
|
1:21.56 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Kjellberg |
2006 |
Uddevalla Sim |
+0.85 |
|
1:26.75 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Märta Ryrmalm |
2006 |
Uddevalla Sim |
+0.76 |
|
1:27.47 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilly Axelsson |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.75 |
|
1:28.89 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Carlsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.79 |
|
1:29.22 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Linnarsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.74 |
|
1:33.27 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Leo |
2006 |
Skövde Simsällskap |
+0.90 |
|
1:33.70 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Alfredsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.66 |
|
1:35.98 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Emanuelsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.65 |
|
1:36.90 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Swea Gertmo |
2006 |
S77 Stenungsund |
+0.89 |
|
1:37.62 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fanny Gunnarsmo |
2006 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.77 |
|
1:39.81 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Selin |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
+0.68 |
|
1:47.99 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Martinsson |
2006 |
Karlsborgs Simklubb |
+0.68 |
|
1:59.38 |
+39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Gustavsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Älmegran |
2006 |
Uddevalla Sim |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Knauer |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tindra Hermansson |
2006 |
Billingens Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 11:17:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Fiskarhedenvillan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.30 |
|
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Rångeby |
2005 |
S77 Stenungsund |
+0.76 |
|
1:14.83 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
+0.61 |
|
1:16.51 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Kvarnstedt |
2005 |
Skövde Simsällskap |
+0.92 |
|
1:19.39 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annamaria Girnus de Sousa |
2005 |
Uddevalla Sim |
+0.74 |
|
1:20.36 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
+0.74 |
|
1:23.78 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Wallin Bustad |
2005 |
Skövde Simsällskap |
+0.68 |
|
1:25.00 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Blomberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
+0.75 |
|
1:25.27 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emelie Särkiniemi Carlsson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.64 |
|
1:26.38 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tove Öjersson |
2005 |
Simklubben Götene |
+0.71 |
|
1:28.38 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
+0.68 |
|
1:29.62 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Bennehed |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
+0.76 |
|
1:29.76 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lisa Andersson |
2005 |
Simklubben Götene |
+0.75 |
|
1:29.99 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Vendel Gunnarsson |
2005 |
Karlsborgs Simklubb |
+0.82 |
|
1:30.48 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Nordensson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.71 |
|
1:33.10 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Belinda Partanen |
2005 |
Skövde Simsällskap |
+0.86 |
|
1:33.38 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mira Löfgren |
2005 |
Simklubben Alingsås |
+0.79 |
|
1:44.99 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Maier |
2005 |
Falköpings Simsällskap |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 11:17:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Damer 15 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Fiskarhedenvillan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Wahlström |
2003 |
Skövde Simsällskap |
+0.65 |
|
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Disa Sixtensson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.47 |
|
1:14.45 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Andrén |
2004 |
Simklubben Alingsås |
+0.66 |
|
1:16.24 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Roslund |
2003 |
Karlsborgs Simklubb |
+0.76 |
|
1:18.38 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
+0.68 |
|
1:20.45 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Persson |
2004 |
Mariestads Simsällskap |
+0.71 |
|
1:22.13 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Andrée |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.83 |
|
1:22.68 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
+0.74 |
|
1:23.30 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.93 |
|
1:23.76 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.90 |
|
1:24.72 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thea Andersson |
2003 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.68 |
|
1:24.72 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Johansson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
+0.80 |
|
1:25.41 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
+0.75 |
|
1:26.62 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Olsson |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
+0.71 |
|
1:27.08 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
+0.76 |
|
1:28.47 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilda Persson |
2004 |
Simklubben Vänersborg |
+0.69 |
|
1:35.64 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tilde Johnsson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.89 |
|
1:51.05 |
+38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.48 |
|
5:19.90 |
+4:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Aronsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fanny Bergkvist |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 11:17:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 11:17:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Dina försäkringar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Bogensberger |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.80 |
|
1:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Rodin |
2007 |
Uddevalla Sim |
+0.61 |
|
1:29.60 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Partanen |
2007 |
Skövde Simsällskap |
+1.00 |
|
1:33.13 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Blomberg |
2007 |
Uddevalla Sim |
+0.70 |
|
1:34.80 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melker Carlsten |
2007 |
Billingens Simklubb |
+0.76 |
|
1:35.53 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Nordin |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.67 |
|
1:39.06 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kevin Hallgren |
2007 |
Uddevalla Sim |
+0.77 |
|
1:40.01 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cornelis Lillesköld |
2007 |
Uddevalla Sim |
+0.73 |
|
1:50.27 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Forsberg |
2007 |
Uddevalla Sim |
+0.76 |
|
1:59.48 |
+32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 11:43:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Dina försäkringar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasper Schimmel |
2006 |
Skövde Simsällskap |
+0.73 |
|
1:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
+0.70 |
|
1:20.80 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Larsson |
2006 |
Varabygdens Simsällskap |
+0.74 |
|
1:28.81 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Kjörnsberg |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
+0.90 |
|
1:42.89 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Olsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.80 |
|
1:45.02 |
+26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julian Sastre Fredriksson |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+1.07 |
|
3:28.04 |
+2:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Karlsson |
2006 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 11:43:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Dina försäkringar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoffer Larsson |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.66 |
|
1:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petter Lundberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
+0.60 |
|
1:19.05 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Lönnquist |
2005 |
Mariestads Simsällskap |
+0.69 |
|
1:19.51 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.70 |
|
1:19.87 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pontus Grönlund |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
+0.64 |
|
1:22.08 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Erlandsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
+0.74 |
|
1:22.69 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tommy Lundberg |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
+0.68 |
|
1:23.24 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Andersson |
2005 |
Uddevalla Sim |
+0.80 |
|
1:23.57 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Johansson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
+0.70 |
|
1:27.65 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor From |
2005 |
Uddevalla Sim |
+0.78 |
|
2:01.04 |
+43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Haggård |
2005 |
Mariestads Simsällskap |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvin Silow |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Schiller |
2005 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 11:43:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Dina försäkringar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Pettersson |
2001 |
S77 Stenungsund |
+0.69 |
|
1:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dennis Partanen |
2003 |
Skövde Simsällskap |
+0.65 |
|
1:06.10 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
+0.65 |
|
1:07.72 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Hagedorn-Novik |
2002 |
Skövde Simsällskap |
+0.65 |
|
1:10.93 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Johansson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
+0.71 |
|
1:10.95 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
+0.73 |
|
1:11.39 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Meurling |
2004 |
S77 Stenungsund |
+0.75 |
|
1:12.57 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
Skövde Simsällskap |
+0.79 |
|
1:13.02 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
+0.74 |
|
1:17.45 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
+0.83 |
|
1:18.11 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.67 |
|
1:18.70 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Hägg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.74 |
|
1:21.45 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isak Helgesson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
+0.74 |
|
1:21.51 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Hassel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
+0.79 |
|
1:21.93 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.81 |
|
1:21.94 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Olsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
+0.75 |
|
1:22.30 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Filip Martinsson |
2003 |
Karlsborgs Simklubb |
+0.79 |
|
1:24.90 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Edvin Agic |
2003 |
Skövde Simsällskap |
+0.72 |
|
1:25.73 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hannes Forsberg |
2004 |
Uddevalla Sim |
+0.60 |
|
1:28.28 |
+25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lukas Rasmussen |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.88 |
|
1:30.61 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Woollett |
2004 |
Billingens Simklubb |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Svensson |
2001 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 11:43:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 11:44:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Verkstan Din bilverkstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniela Borg |
2007 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
7:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 12:15:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Verkstan Din bilverkstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Carlsson-Djerf |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
6:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Kjellberg |
2006 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
6:29.47 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Märta Ryrmalm |
2006 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
6:38.71 |
+35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Älmegran |
2006 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
7:09.53 |
+1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 12:15:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Verkstan Din bilverkstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
5:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annamaria Girnus de Sousa |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
5:57.85 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Blomberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
6:46.81 |
+1:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Särkiniemi Carlsson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
7:01.16 |
+1:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 12:15:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Medley Damer 15-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Verkstan Din bilverkstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
6:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Andrée |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
6:22.37 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Aronsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
6:40.35 |
+29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 12:15:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 14:15:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 400m Medley Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Em Home Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Caspersen |
2007 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
7:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 12:40:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 400m Medley Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Em Home Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
5:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petter Lundberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
5:55.33 |
+38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Erlandsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
6:14.45 |
+57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Andersson |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
6:28.05 |
+1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Johansson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
6:29.90 |
+1:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvin Silow |
2005 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Schiller |
2005 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 12:40:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 400m Medley Herrar 15-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Em Home Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dennis Partanen |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
5:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Hagedorn-Novik |
2002 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
5:12.25 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
5:16.46 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Johansson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
5:32.63 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
5:34.04 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hägg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
5:44.69 |
+37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
5:48.39 |
+41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
6:08.90 |
+1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannes Forsberg |
2004 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
6:33.35 |
+1:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Olsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isak Helgesson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Ryefalk |
2004 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 12:40:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 14:36:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 25m Bröstsim Damer 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Cervera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Pettersson |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Andersson |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
28.02 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Wedebrand/steindahl |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
29.46 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Holm |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
36.65 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annie Karlsson-Fjellstad |
2011 |
Skara Simsällskap |
|
|
39.27 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Holm |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
41.77 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leena Mainardis |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Johansson |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 14:14:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 14:15:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 25m Bröstsim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemtex |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hampus Fransson |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
29.53 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
30.27 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Granlund |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
32.27 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Gustavsson |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
32.70 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 14:14:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 14:15:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Bröstsim Damer 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Hjertberg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimmi Falk |
2009 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
53.54 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
56.19 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erica Björkdahl |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
56.84 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Blomberg |
2009 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
59.11 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Silverlund |
2009 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
1:02.66 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Meja Eriksson |
2009 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:02.85 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilda Sahlsten |
2009 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:03.95 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jill Larsson |
2009 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
1:04.99 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nova Svensson |
2009 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 14:24:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Bröstsim Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Hjertberg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Landahl |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanny Falk |
2008 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
46.31 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Malmeling |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
46.43 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Grönlund |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
48.57 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga jukic |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
51.78 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tyra Sannehed |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
52.44 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Indra Norman |
2008 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
52.92 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Hendén |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
53.39 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
54.09 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elisa Norberg |
2008 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
55.19 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
55.22 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Öjersson |
2008 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
55.66 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vera Eriksson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
55.95 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Dalek |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
56.03 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Ljungström |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
56.27 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Nielsen |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
56.79 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rebecca Sjölén |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
59.36 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:00.07 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Siri Karlsson |
2008 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
1:00.26 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:00.84 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Jensen-Hellberg |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Öhman |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Svensson |
2008 |
Billingens Simklubb |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 14:24:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 14:25:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Skaraborgs trädgårdsmaskiner AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo Vikarand |
2009 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
50.22 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Särkiniemi Carlsson |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
51.58 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Björn Johansson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
52.75 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Fossum |
2009 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
58.05 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noel Brånlid |
2009 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:00.22 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilding Jonson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:06.86 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilmer Lamberg |
2009 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
1:08.06 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noel Jansson |
2009 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:13.02 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 14:28:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Skaraborgs trädgårdsmaskiner AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
48.53 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Wassberg |
2008 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
52.90 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Olsson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
53.49 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalmar Aronsson |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
55.78 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Bergqvist |
2008 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
55.83 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olle Gustafsson |
2008 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
55.90 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bjarki Niklasson |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
56.47 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 14:28:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 14:28:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Stadt i Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Lendin Lundgren |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ines Pereira Garcia |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:34.30 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hailey Larsson |
2007 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:39.70 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Johansson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:40.05 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Haknert |
2007 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:40.08 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Eriksson |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:40.97 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Olsson |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:41.02 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stina Röhss |
2007 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:41.58 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malin Östblom |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:41.66 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saga Wallin |
2007 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:42.05 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stella Andersson |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:43.62 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Wikberg |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:43.88 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Höglund |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:47.02 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Bergqvist |
2007 |
Billingens Simklubb |
-.-- |
|
1:47.48 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kajsa Andersson |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:48.61 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Daniela Borg |
2007 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:48.94 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lovis Adamsson |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:53.25 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vilda Markusson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:53.43 |
+28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ruth Sjölén |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:54.24 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linn Salén |
2007 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
1:57.04 |
+31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hanna Haggård |
2007 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:58.41 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kajsa Witthof |
2007 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:58.63 |
+33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alva Dittmer |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:59.96 |
+34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elin Lindblom |
2007 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
2:11.33 |
+46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Ericsson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 14:53:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Stadt i Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Carlsson-Djerf |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:26.74 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Sunnerdahl |
2006 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
1:34.69 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Markevind |
2006 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:37.14 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Gustavsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:38.85 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Märta Ryrmalm |
2006 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:39.40 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Emanuelsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:40.72 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Carlsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:40.91 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Kjellberg |
2006 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:41.16 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Alfredsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:42.02 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lilly Axelsson |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:44.13 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saga Leo |
2006 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:44.53 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Älmegran |
2006 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:44.82 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tindra Hermansson |
2006 |
Billingens Simklubb |
-.-- |
|
1:45.33 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Linnarsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:46.02 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fanny Gunnarsmo |
2006 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
1:49.63 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hanna Martinsson |
2006 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
1:59.97 |
+37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Swea Gertmo |
2006 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 14:53:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Stadt i Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Rångeby |
2005 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:24.59 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:28.78 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Kvarnstedt |
2005 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:29.02 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:29.24 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annamaria Girnus de Sousa |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:30.14 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Särkiniemi Carlsson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:36.77 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:37.11 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Nordensson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:38.62 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Andersson |
2005 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
1:39.55 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mira Löfgren |
2005 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:43.56 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tove Öjersson |
2005 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
1:45.08 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Maier |
2005 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:48.37 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Moa Blomberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:49.61 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Belinda Partanen |
2005 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:52.07 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Belma Hrkic |
2005 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Vendel Gunnarsson |
2005 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 14:53:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 15 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Stadt i Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:21.14 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Jonsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:23.82 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Roslund |
2003 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
1:25.98 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Andrén |
2004 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:31.32 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Wahlström |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:31.36 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Olsson |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:32.33 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:34.17 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Persson |
2004 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:34.54 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thea Andersson |
2003 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
1:34.77 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:35.01 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:35.10 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:38.09 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Andrée |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:41.29 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Aronsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:45.31 |
+26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilde Johnsson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:56.20 |
+37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 14:53:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 14:54:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Cervera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Rodin |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bogensberger |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:40.84 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melker Carlsten |
2007 |
Billingens Simklubb |
-.-- |
|
1:45.23 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Caspersen |
2007 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:51.77 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Nordin |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
2:04.19 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelis Lillesköld |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
2:05.19 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kevin Hallgren |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
2:05.55 |
+28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Blomberg |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Forsberg |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 15:11:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Cervera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Kjörnsberg |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasper Schimmel |
2006 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:25.82 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:40.42 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Olsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:45.44 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Karlsson |
2006 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
1:58.14 |
+35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julian Sastre Fredriksson |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 15:11:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Cervera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Lönnquist |
2005 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:21.87 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:23.50 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Petter Lundberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:26.26 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pontus Grönlund |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:29.88 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Johansson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:30.60 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Erlandsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:32.57 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christoffer Larsson |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:35.45 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob Haggård |
2005 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:38.23 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Andersson |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:45.77 |
+26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor From |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 15:11:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Cervera |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Hagedorn-Novik |
2002 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:18.79 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:18.88 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:18.89 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak Helgesson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:22.06 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Hassel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:22.08 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:23.19 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Olsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:24.35 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dennis Partanen |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:24.69 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred Erlandsson |
2002 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
1:26.27 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Hägg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:26.70 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filip Martinsson |
2003 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
1:27.30 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ludvig Johansson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:29.50 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hannes Forsberg |
2004 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:30.32 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Meurling |
2004 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:31.05 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:34.55 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Edvin Agic |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:35.73 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Woollett |
2004 |
Billingens Simklubb |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 15:11:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 15:15:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 25m Frisim Damer 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Guld-Smedjan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ester Wedebrand/steindahl |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leena Mainardis |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
21.77 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Pettersson |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
23.43 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Andersson |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
23.46 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annie Karlsson-Fjellstad |
2011 |
Skara Simsällskap |
|
|
30.08 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Holm |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
33.73 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Johansson |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 15:31:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 15:53:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 25m Frisim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Martinsson |
2010 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Granlund |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
20.32 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Gustavsson |
2010 |
S77 Stenungsund |
|
|
21.81 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Fransson |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
25.33 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
26.44 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valter Karlsson-Fjellstad |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
33.54 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 15:34:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 15:58:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Damer 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
New Promotion Sverige AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mimmi Falk |
2009 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
40.48 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lee Strunk |
2009 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
42.99 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jill Larsson |
2009 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
45.58 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Blomberg |
2009 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
47.77 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilda Sahlsten |
2009 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
48.77 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
48.94 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nova Svensson |
2009 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
49.63 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Meja Eriksson |
2009 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
51.29 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erica Björkdahl |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:01.40 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villemo Karlsvärd |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:22.01 |
+44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 15:40:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
New Promotion Sverige AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Landahl |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Malmeling |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
34.07 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga jukic |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
34.07 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fanny Falk |
2008 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
36.30 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Grönlund |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
36.78 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Nielsen |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
38.66 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Öjersson |
2008 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
39.32 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tyra Sannehed |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
42.08 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Jensen-Hellberg |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
42.68 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
43.32 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Dalek |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
43.44 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Eriksson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
44.53 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingrid Öhman |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
44.96 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Ljungström |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
45.13 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecca Sjölén |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
45.75 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
46.78 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Indra Norman |
2008 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
47.01 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Siri Karlsson |
2008 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
47.71 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
48.29 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Hendén |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
48.51 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
49.90 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Svensson |
2008 |
Billingens Simklubb |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 15:40:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 15:55:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Em Home Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Björn Johansson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo Vikarand |
2009 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
39.07 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Schimmel |
2009 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
41.33 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Särkiniemi Carlsson |
2009 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
44.57 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Örstig |
2009 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
46.69 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Fossum |
2009 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
48.72 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilmer Lamberg |
2009 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
51.03 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noel Brånlid |
2009 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
52.67 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noel Jansson |
2009 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
55.28 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilding Jonson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
56.12 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 15:45:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Herrar 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Em Home Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Wassberg |
2008 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
38.61 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
39.54 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Olsson |
2008 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
44.58 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalmar Aronsson |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
45.79 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bjarki Niklasson |
2008 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
46.05 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olle Gustafsson |
2008 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
56.76 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 15:45:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 15:45:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemtex |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Wikberg |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ines Pereira Garcia |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:13.72 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Lendin Lundgren |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:14.06 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hailey Larsson |
2007 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:16.37 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Eriksson |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:19.74 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Wallin |
2007 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:20.21 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilma Olsson |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:20.24 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malin Östblom |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:20.51 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kajsa Andersson |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:22.47 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leontien Herweijer |
2007 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:23.18 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stella Andersson |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:24.25 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniela Borg |
2007 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:25.02 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lovis Adamsson |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:25.69 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Haknert |
2007 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:27.75 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stina Röhss |
2007 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:28.56 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilda Markusson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:28.83 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Johansson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:29.22 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Höglund |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:29.40 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Bergqvist |
2007 |
Billingens Simklubb |
-.-- |
|
1:32.23 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Ericsson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:32.55 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kajsa Witthof |
2007 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:37.44 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linn Salén |
2007 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
1:39.02 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alva Dittmer |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:41.45 |
+28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elin Lindblom |
2007 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
1:43.27 |
+30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hanna Haggård |
2007 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:51.69 |
+38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ruth Sjölén |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 16:12:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemtex |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Markevind |
2006 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:10.26 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Gustavsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:10.33 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Kjellberg |
2006 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:13.52 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Märta Ryrmalm |
2006 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:14.79 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Sunnerdahl |
2006 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
1:14.86 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Leo |
2006 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:19.26 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Carlsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:19.26 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilly Axelsson |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:20.80 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Linnarsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:21.15 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnea Alfredsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:21.30 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabella Emanuelsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:25.45 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tindra Hermansson |
2006 |
Billingens Simklubb |
-.-- |
|
1:26.28 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Astrid Älmegran |
2006 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:28.65 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Fanny Gunnarsmo |
2006 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
1:28.94 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Swea Gertmo |
2006 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:33.22 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Selin |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:34.08 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hanna Martinsson |
2006 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
1:41.37 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 16:12:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemtex |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Rångeby |
2005 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annamaria Girnus de Sousa |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:06.52 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:07.72 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Kvarnstedt |
2005 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:07.94 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:09.87 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Andersson |
2005 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
1:11.77 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Bennehed |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:13.74 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Wallin Bustad |
2005 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:14.28 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:14.55 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Moa Blomberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:15.29 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emelie Särkiniemi Carlsson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:16.44 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Nordensson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:16.50 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:19.25 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Belinda Partanen |
2005 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:19.97 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tove Öjersson |
2005 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
1:20.07 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mira Löfgren |
2005 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:23.02 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alice Maier |
2005 |
Falköpings Simsällskap |
-.-- |
|
1:28.25 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Vendel Gunnarsson |
2005 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 16:12:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Damer 15 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemtex |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Wahlström |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:02.61 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Disa Sixtensson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:05.72 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Roslund |
2003 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
1:07.28 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Persson |
2004 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:07.67 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Andrén |
2004 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:07.68 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Jonsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:07.98 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:08.13 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:09.20 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Olofsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:09.44 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Andrée |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:10.15 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:11.96 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Olsson |
2003 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:13.76 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Andersson |
2003 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
1:13.95 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linnea Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:14.60 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tindra Gustafsson |
2004 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:16.90 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Clara Aronsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:18.38 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilda Persson |
2004 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:21.12 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilde Johnsson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:31.86 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Hägg |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:32.03 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Stenman |
2003 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:33.23 |
+31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
4:58.12 |
+3:56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Johansson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 16:12:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 16:14:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Sko-Larsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Rodin |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Partanen |
2007 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:21.17 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Blomberg |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:24.43 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kevin Hallgren |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:24.63 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bogensberger |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:28.21 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melker Carlsten |
2007 |
Billingens Simklubb |
-.-- |
|
1:29.27 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theo Nordin |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:32.43 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cornelis Lillesköld |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:40.75 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Forsberg |
2007 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:42.03 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Caspersen |
2007 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 16:28:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Sko-Larsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasper Schimmel |
2006 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Larsson |
2006 |
Varabygdens Simsällskap |
-.-- |
|
1:16.35 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Olofsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:19.32 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Olsson |
2006 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:22.16 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Karlsson |
2006 |
Simklubben Götene |
-.-- |
|
1:29.65 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Kjörnsberg |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valter Carlsson |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 16:28:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Sko-Larsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petter Lundberg |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:05.48 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Andersson |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:10.44 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Larsson |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:10.75 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Lönnquist |
2005 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:11.42 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommy Lundberg |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:12.77 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pontus Grönlund |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:12.77 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Erlandsson |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:13.53 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:14.91 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Haggård |
2005 |
Mariestads Simsällskap |
-.-- |
|
1:16.88 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Johansson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:18.03 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viktor From |
2005 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:31.16 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 16:28:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Herrar 15-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Sko-Larsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dennis Partanen |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Lundberg |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
57.85 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Pettersson |
2001 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
58.16 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Hagedorn-Novik |
2002 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:00.76 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Johansson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:00.92 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Hanson |
2003 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:00.94 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:01.90 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Meurling |
2004 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:03.34 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filip Martinsson |
2003 |
Karlsborgs Simklubb |
-.-- |
|
1:03.39 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Hägg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:03.40 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Andersson |
2003 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:05.15 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
David Kjellgren |
2004 |
S77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:05.84 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Olsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:06.36 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
-.-- |
|
1:06.65 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Helgesson |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:07.27 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Edvin Agic |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:07.62 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:09.60 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Simon Hassel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
|
1:10.10 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hannes Forsberg |
2004 |
Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:11.81 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alfred Erlandsson |
2002 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
1:14.47 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oscar Woollett |
2004 |
Billingens Simklubb |
-.-- |
|
1:15.61 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lukas Rasmussen |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:21.00 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-23 16:28:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 16:32:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 4x50m Frisim Mixed 11 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Colorama i Lidköping |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Föreningen Uddevalla Sim |
11 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Vikarand |
2009 |
AE0509 |
-.-- |
37.84 |
|
|
|
|
37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Sannehed |
2008 |
AU9408 |
-.-- |
42.05 |
|
|
|
|
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Malmeling |
2008 |
AT6208 |
-.-- |
33.68 |
|
|
|
|
1:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Nielsen |
2008 |
AJ6808 |
-.-- |
37.02 |
|
|
|
|
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Skövde Simsällskap |
11 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.45 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Elias Kvarnstedt |
2008 |
AD3708 |
-.-- |
35.60 |
|
|
|
|
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schimmel |
2009 |
AA0309 |
-.-- |
40.32 |
|
|
|
|
1:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga jukic |
2008 |
AH1608 |
-.-- |
33.32 |
|
|
|
|
1:49.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Hendén |
2008 |
BA6008 |
-.-- |
48.21 |
|
|
|
|
2:37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
S 77 Stenungsund |
11 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:40.39 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Fanny Falk |
2008 |
AK7808 |
-.-- |
37.08 |
|
|
|
|
37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Wassberg |
2008 |
AJ6908 |
-.-- |
39.47 |
|
|
|
|
1:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mimmi Falk |
2009 |
AE4209 |
-.-- |
40.52 |
|
|
|
|
1:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Örstig |
2009 |
AH6509 |
-.-- |
43.32 |
|
|
|
|
2:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lidköpings Gymnastik o Simsäl |
11 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
|
|
2:53.63 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
Björn Johansson |
2009 |
AA7309 |
-.-- |
38.69 |
|
|
|
|
38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Eriksson |
2008 |
AI3208 |
-.-- |
46.42 |
|
|
|
|
1:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Wedebrand/steindahl |
2010 |
AA7210 |
-.-- |
44.85 |
|
|
|
|
2:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin Larsson |
2008 |
AD5208 |
-.-- |
43.67 |
|
|
|
|
2:53.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SK Alingsås |
11 |
Simklubben Alingsås |
|
|
|
|
|
2:58.45 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
Edvin Pettersson |
2008 |
AB2908 |
-.-- |
40.72 |
|
|
|
|
40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Ljungström |
2008 |
AH3408 |
-.-- |
46.02 |
|
|
|
|
1:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Berlin |
2009 |
AL2809 |
-.-- |
51.27 |
|
|
|
|
2:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Kylen |
2009 |
AB5409 |
-.-- |
40.44 |
|
|
|
|
2:58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Föreningen Uddevalla Sim lag |
11 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
3:08.02 |
+37.43 |
|
|
|
|
|
Selma Jensen-Hellberg |
2008 |
AY8208 |
-.-- |
42.06 |
|
|
|
|
42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Eriksson |
2009 |
|
-.-- |
50.83 |
|
|
|
|
1:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjarki Niklasson |
2008 |
AO3708 |
-.-- |
48.05 |
|
|
|
|
2:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalmar Aronsson |
2008 |
AM9308 |
-.-- |
47.08 |
|
|
|
|
3:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SK Götene |
11 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
3:09.60 |
+39.01 |
|
|
|
|
|
Indra Norman |
2008 |
AL4408 |
-.-- |
49.18 |
|
|
|
|
49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilmer Lamberg |
2009 |
AG9309 |
-.-- |
51.75 |
|
|
|
|
1:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Svensson |
2009 |
AE5609 |
-.-- |
48.37 |
|
|
|
|
2:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Öjersson |
2008 |
AA7408 |
-.-- |
40.30 |
|
|
|
|
3:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
S 77 Stenungsund lag 2 |
11 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
3:14.39 |
+43.80 |
|
|
|
|
|
Lee Strunk |
2009 |
AM9009 |
-.-- |
43.20 |
|
|
|
|
43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Gustafsson |
2008 |
AK0508 |
-.-- |
51.95 |
|
|
|
|
1:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Brånlid |
2009 |
AE4509 |
-.-- |
51.44 |
|
|
|
|
2:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Granlund |
2010 |
AB3310 |
-.-- |
47.80 |
|
|
|
|
3:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
S77 Lag 3 |
10 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
3:23.32 |
+52.73 |
|
|
|
|
|
Arvid Fossum |
2009 |
AH6709 |
-.-- |
47.16 |
|
|
|
|
47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Jansson |
2009 |
AH6909 |
-.-- |
55.47 |
|
|
|
|
1:42.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leena Mainardis |
2010 |
AF3810 |
-.-- |
52.37 |
|
|
|
|
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Gustavsson |
2010 |
AC7910 |
-.-- |
48.32 |
|
|
|
|
3:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Skara Simsällskap |
11 |
Skara Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:46.06 |
+1:15.4 |
|
|
|
|
|
Hampus Fransson |
2010 |
AA1710 |
-.-- |
58.63 |
|
|
|
|
58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Bergqvist |
2008 |
AJ5508 |
-.-- |
47.36 |
|
|
|
|
1:45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annie Karlsson-Fjellstad |
2011 |
AB4411 |
-.-- |
1:09.97 |
|
|
|
|
2:55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Blomberg |
2009 |
AH3409 |
-.-- |
50.10 |
|
|
|
|
3:46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lidköpings Gymnastik o Simsäl |
11 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
|
|
4:19.82 |
+1:49.2 |
|
|
|
|
|
Sebastian Salegård |
2010 |
AA7910 |
-.-- |
1:01.69 |
|
|
|
|
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villemo Karlsvärd |
2009 |
|
-.-- |
1:35.01 |
|
|
|
|
2:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erica Björkdahl |
2009 |
AC2409 |
-.-- |
57.71 |
|
|
|
|
3:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Sjölén |
2008 |
|
-.-- |
45.41 |
|
|
|
|
4:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 16:57:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Försäkringar Race 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Badhuset Lidköping |
Lidköpings Gymnastik o Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 feb 2019 till den 23 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 4x50m Frisim Mixed 12-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Fiskarhedenvillan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Skövde Sega |
17 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Johansson |
2003 |
AM9903 |
-.-- |
27.88 |
|
|
|
|
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Wahlström |
2003 |
BR1403 |
-.-- |
28.07 |
|
|
|
|
55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Hagedorn-Novik |
2002 |
AK2902 |
-.-- |
26.70 |
|
|
|
|
1:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Partanen |
2003 |
AI5703 |
-.-- |
26.11 |
|
|
|
|
1:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S 77 Stenungsund |
18 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:54.65 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Jens Pettersson |
2001 |
AG9101 |
-.-- |
27.11 |
|
|
|
|
27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Back |
2002 |
AQ8802 |
-.-- |
27.56 |
|
|
|
|
54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Rångeby |
2005 |
AZ8205 |
-.-- |
29.18 |
|
|
|
|
1:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Bergman |
2005 |
AJ6805 |
-.-- |
30.80 |
|
|
|
|
1:54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karlsborgs Simklubb Lag 1 |
21 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
1:55.37 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Ellen Roslund |
2003 |
AT4403 |
-.-- |
30.60 |
|
|
|
|
30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Rosebrink |
2000 |
AO1200 |
-.-- |
30.72 |
|
|
|
|
1:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Martinsson |
2003 |
AK8703 |
-.-- |
28.74 |
|
|
|
|
1:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pontus Staudinger |
1998 |
AA6798 |
-.-- |
25.31 |
|
|
|
|
1:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Föreningen Uddevalla Sim |
17 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:55.39 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Annamaria Girnus de Sousa |
2005 |
AO2205 |
-.-- |
29.78 |
|
|
|
|
29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Simonsson |
2002 |
AL3802 |
-.-- |
30.59 |
|
|
|
|
1:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Andersson |
2003 |
AM3903 |
-.-- |
28.43 |
|
|
|
|
1:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Hanson |
2003 |
AM1903 |
-.-- |
26.59 |
|
|
|
|
1:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lidköpings Gymnastik o Simsäl |
16 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
|
|
1:59.79 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Elin Salegård |
2005 |
AT0405 |
-.-- |
31.42 |
|
|
|
|
31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Torén |
2006 |
AB1406 |
-.-- |
31.31 |
|
|
|
|
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Kraemer |
2005 |
AD7505 |
-.-- |
27.54 |
|
|
|
|
1:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Disa Sixtensson |
2003 |
BA7603 |
-.-- |
29.52 |
|
|
|
|
1:59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
S 77 Stenungsund lag 2 |
15 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:05.51 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
William Meurling |
2004 |
AG9704 |
-.-- |
28.54 |
|
|
|
|
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Gustavsson |
2006 |
AY4806 |
-.-- |
32.09 |
|
|
|
|
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Olofsson |
2004 |
AZ7804 |
-.-- |
31.66 |
|
|
|
|
1:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Back |
2005 |
AJ7805 |
-.-- |
33.22 |
|
|
|
|
2:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Skövde Salt |
15 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:06.10 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
AT3504 |
-.-- |
28.56 |
|
|
|
|
28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Belinda Partanen |
2005 |
BO8205 |
-.-- |
35.29 |
|
|
|
|
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Kvarnstedt |
2005 |
AY2805 |
-.-- |
31.37 |
|
|
|
|
1:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasper Schimmel |
2006 |
AD1906 |
-.-- |
30.88 |
|
|
|
|
2:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Föreningen Uddevalla Sim lag |
15 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:07.62 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
Ebba Kjellberg |
2006 |
AZ2206 |
-.-- |
32.35 |
|
|
|
|
32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Blomberg |
2005 |
AN2805 |
-.-- |
34.04 |
|
|
|
|
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petter Lundberg |
2005 |
AP6905 |
-.-- |
30.06 |
|
|
|
|
1:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Forsberg |
2004 |
AW8104 |
-.-- |
31.17 |
|
|
|
|
2:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Skövde Söta |
16 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:08.61 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
Ines Pereira Garcia |
2007 |
|
-.-- |
33.30 |
|
|
|
|
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Markevind |
2006 |
AD7206 |
-.-- |
31.55 |
|
|
|
|
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Wallin Bustad |
2005 |
AE1405 |
-.-- |
31.92 |
|
|
|
|
1:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Hassel |
2003 |
AX6303 |
-.-- |
31.84 |
|
|
|
|
2:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lidköpings Gymnastik o Simsäl |
16 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
|
|
2:09.25 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
Clara Westh |
2004 |
BT2404 |
-.-- |
31.76 |
|
|
|
|
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Jonsson |
2003 |
BE4403 |
-.-- |
31.66 |
|
|
|
|
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Larsson |
2005 |
AG6305 |
-.-- |
32.70 |
|
|
|
|
1:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
AM1404 |
-.-- |
33.13 |
|
|
|
|
2:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mariestads Simsällskap |
16 |
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:11.43 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
Ellen Kampe |
2003 |
AP3803 |
-.-- |
31.74 |
|
|
|
|
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Olsson |
2003 |
AP4803 |
-.-- |
33.80 |
|
|
|
|
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Lönnquist |
2005 |
AR3305 |
-.-- |
32.53 |
|
|
|
|
1:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Haggård |
2005 |
AK3705 |
-.-- |
33.36 |
|
|
|
|
2:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Föreningen Uddevalla Sim lag |
16 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:11.97 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
Linnea Andersson |
2003 |
BD8203 |
-.-- |
33.42 |
|
|
|
|
33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Ryrmalm |
2006 |
BA1806 |
-.-- |
33.99 |
|
|
|
|
1:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Erlandsson |
2005 |
AF6705 |
-.-- |
33.32 |
|
|
|
|
1:40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Olsson |
2004 |
AF2104 |
-.-- |
31.24 |
|
|
|
|
2:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Skövde Sura |
16 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:13.10 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
Edvin Agic |
2003 |
AO1103 |
-.-- |
30.39 |
|
|
|
|
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Andersson |
2007 |
AT0407 |
-.-- |
36.07 |
|
|
|
|
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Andersson |
2007 |
AO5607 |
-.-- |
36.39 |
|
|
|
|
1:42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Johansson |
2003 |
BM4403 |
-.-- |
30.25 |
|
|
|
|
2:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
S 77 Stenungsund lag 3 |
15 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:13.76 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
David Kjellgren |
2004 |
AI4504 |
-.-- |
29.82 |
|
|
|
|
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hailey Larsson |
2007 |
AK7407 |
-.-- |
34.71 |
|
|
|
|
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Gustafsson |
2004 |
BJ7204 |
-.-- |
34.27 |
|
|
|
|
1:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Wallin |
2007 |
AW7207 |
-.-- |
34.96 |
|
|
|
|
2:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simklubben Vänersborg Lag 2 |
15 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
2:14.41 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
Tilda Persson |
2004 |
AH3804 |
-.-- |
37.03 |
|
|
|
|
37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommy Lundberg |
2005 |
AB1305 |
-.-- |
31.88 |
|
|
|
|
1:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pontus Grönlund |
2005 |
AF1105 |
-.-- |
31.31 |
|
|
|
|
1:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Bennehed |
2005 |
AC3405 |
-.-- |
34.19 |
|
|
|
|
2:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Skövde Skum |
16 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:17.70 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
Wilma Lendin Lundgren |
2007 |
AO7607 |
-.-- |
33.35 |
|
|
|
|
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Leo |
2006 |
BC5206 |
-.-- |
36.14 |
|
|
|
|
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Höglund |
2007 |
AD5807 |
|
39.30 |
|
|
|
|
1:48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Helgesson |
2003 |
AF0103 |
-.-- |
28.91 |
|
|
|
|
2:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Skara Simsällskap |
18 |
Skara Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:18.99 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
Emma Sunnerdahl |
2006 |
BE0406 |
-.-- |
33.20 |
|
|
|
|
33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Gaarder |
2006 |
|
-.-- |
40.00 |
|
|
|
|
1:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Erlandsson |
2002 |
BA5102 |
-.-- |
32.72 |
|
|
|
|
1:45.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Pihlblad |
2001 |
BM5201 |
-.-- |
33.07 |
|
|
|
|
2:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
SK Götene |
20 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:21.54 |
+32.78 |
|
|
|
|
|
Lisa Andersson |
2005 |
AP1405 |
-.-- |
31.27 |
|
|
|
|
31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Karlsson |
2006 |
AU2706 |
-.-- |
39.19 |
|
|
|
|
1:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tove Öjersson |
2005 |
AM1605 |
-.-- |
36.17 |
|
|
|
|
1:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Andersson |
1999 |
AG1499 |
-.-- |
34.91 |
|
|
|
|
2:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lidköpings Gymnastik o Simsäl |
15 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
|
|
2:21.97 |
+33.21 |
|
|
|
|
|
Lilly Axelsson |
2006 |
AW5606 |
-.-- |
36.58 |
|
|
|
|
36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Carlsson-Djerf |
2006 |
AD6606 |
-.-- |
34.01 |
|
|
|
|
1:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Rasmussen |
2004 |
AV7304 |
-.-- |
36.92 |
|
|
|
|
1:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hejmar |
2005 |
AV8905 |
|
34.46 |
|
|
|
|
2:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simklubben Vänersborg |
17 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
2:24.14 |
+35.38 |
|
|
|
|
|
Alma Selin |
2006 |
AO1206 |
-.-- |
43.80 |
|
|
|
|
43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Stenman |
2003 |
BZ6603 |
-.-- |
39.26 |
|
|
|
|
1:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Kjörnsberg |
2006 |
AU6706 |
-.-- |
34.97 |
|
|
|
|
1:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Lundberg |
2002 |
AG5302 |
-.-- |
26.11 |
|
|
|
|
2:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
SK Alingsås |
15 |
Simklubben Alingsås |
|
|
|
|
|
2:25.72 |
+36.96 |
|
|
|
|
|
Alma Haknert |
2007 |
AH1807 |
-.-- |
38.12 |
|
|
|
|
38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Löfgren |
2005 |
AB3405 |
-.-- |
37.96 |
|
|
|
|
1:16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Caspersen |
2007 |
AD0707 |
-.-- |
38.45 |
|
|
|
|
1:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Andrén |
2004 |
AI3204 |
-.-- |
31.19 |
|
|
|
|
2:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
S 77 Stenungsund lag 4 |
14 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:25.84 |
+37.08 |
|
|
|
|
|
Oscar Olofsson |
2006 |
AJ2106 |
-.-- |
36.55 |
|
|
|
|
36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Anell |
2005 |
BE5405 |
-.-- |
36.11 |
|
|
|
|
1:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leontien Herweijer |
2007 |
AJ2707 |
-.-- |
37.26 |
|
|
|
|
1:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Röhss |
2007 |
BG7407 |
-.-- |
35.92 |
|
|
|
|
2:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lidköpings Gymnastik o Simsäl |
16 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
|
|
2:31.72 |
+42.96 |
|
|
|
|
|
William Bogensberger |
2007 |
AH2707 |
-.-- |
38.69 |
|
|
|
|
38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Larsson |
2003 |
BH1803 |
-.-- |
38.06 |
|
|
|
|
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotten Gustavsson |
1991 |
CI7491 |
-.-- |
35.28 |
|
|
|
|
1:52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Johansson |
2007 |
AE1807 |
-.-- |
39.69 |
|
|
|
|
2:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lidköpings Gymnastik o Simsäl |
15 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
|
|
3:36.31 |
+1:47.5 |
|
|
|
|
|
Hilding Jonson |
2009 |
|
-.-- |
53.37 |
|
|
|
|
53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julian Sastre Fredriksson |
2006 |
|
|
1:17.74 |
|
|
|
|
2:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruth Sjölén |
2007 |
|
-.-- |
43.00 |
|
|
|
|
2:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Hägg |
2004 |
|
-.-- |
42.20 |
|
|
|
|
3:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-23 17:15:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|