Results for Ikäkausimestaruusuinnit (25m) 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:21 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
578 |
35.19 |
|
|
|
1:14.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
562 |
36.01 |
|
|
|
1:15.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
520 |
36.80 |
|
|
|
1:17.52 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wilma Sundt |
2006 |
|
506 |
37.20 |
|
|
|
1:18.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janina Granberg |
2006 |
|
475 |
37.94 |
|
|
|
1:19.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
473 |
38.28 |
|
|
|
1:19.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elli Lenkkeri |
2006 |
|
452 |
38.37 |
|
|
|
1:21.21 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tinka Tamminen |
2006 |
|
440 |
38.33 |
|
|
|
1:21.98 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
|
425 |
38.73 |
|
|
|
1:22.92 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Fia Stenman |
2006 |
|
423 |
38.86 |
|
|
|
1:23.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helmi Käkelä |
2006 |
|
416 |
38.92 |
|
|
|
1:23.50 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hilla Känkänen |
2006 |
|
407 |
39.30 |
|
|
|
1:24.10 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tiinu Tamminen |
2006 |
|
395 |
40.01 |
|
|
|
1:24.97 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
392 |
39.75 |
|
|
|
1:25.16 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
|
389 |
40.50 |
|
|
|
1:25.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anniina Kurvinen |
2006 |
|
387 |
39.57 |
|
|
|
1:25.57 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
661 |
33.89 |
|
|
|
1:11.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
646 |
34.32 |
|
|
|
1:12.11 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
628 |
34.73 |
|
|
|
1:12.81 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
606 |
34.40 |
|
|
|
1:13.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
574 |
35.27 |
|
|
|
1:15.00 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jessika Liimatta |
2004 |
|
563 |
36.02 |
|
|
|
1:15.49 |
|
|
TaTu Tampere |
1:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
560 |
35.43 |
|
|
|
1:15.63 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aada Hakala |
2004 |
|
554 |
34.92 |
|
|
|
1:15.92 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peppi Vesalainen |
2004 |
|
540 |
35.59 |
|
|
|
1:16.56 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Markuksela |
2004 |
|
533 |
35.35 |
|
|
|
1:16.90 |
|
|
Oulun Lohet |
1:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
518 |
36.04 |
|
|
|
1:17.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
|
513 |
36.71 |
|
|
|
1:17.89 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Inka Elamaa |
2004 |
|
507 |
37.10 |
|
|
|
1:18.16 |
|
|
Oulun Lohet |
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nessa Järvinen |
2004 |
|
475 |
36.74 |
|
|
|
1:19.92 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
739 |
32.46 |
|
|
|
1:08.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
686 |
33.20 |
|
|
|
1:10.68 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
663 |
33.14 |
|
|
|
1:11.50 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
619 |
34.18 |
|
|
|
1:13.15 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cindy Palm |
2003 |
|
561 |
35.13 |
|
|
|
1:15.59 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
559 |
35.74 |
|
|
|
1:15.68 |
|
|
Oulun Lohet |
1:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aida Pasma |
2003 |
|
555 |
35.35 |
|
|
|
1:15.86 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
546 |
35.36 |
|
|
|
1:16.29 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Haglund |
2003 |
|
542 |
35.58 |
|
|
|
1:16.46 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Siiri Pellinen |
2003 |
|
539 |
36.05 |
|
|
|
1:16.60 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Winona Forslund |
2003 |
|
524 |
35.23 |
|
|
|
1:17.33 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
521 |
36.22 |
|
|
|
1:17.45 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julia Sairanen |
2003 |
|
505 |
36.24 |
|
|
|
1:18.26 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
|
504 |
36.44 |
|
|
|
1:18.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Jormanainen |
2003 |
|
503 |
36.86 |
|
|
|
1:18.37 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hilla Kuuva |
2003 |
|
500 |
36.46 |
|
|
|
1:18.55 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:21 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:53 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
437 |
31.39 |
1:08.64 |
1:52.01 |
|
2:24.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leo Währn |
2005 |
|
399 |
31.23 |
1:09.38 |
1:54.54 |
|
2:28.81 |
|
|
Vanders |
2:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
395 |
31.91 |
1:09.16 |
1:52.97 |
|
2:29.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sakari Korri |
2005 |
|
391 |
30.76 |
1:10.80 |
1:55.60 |
|
2:29.80 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
384 |
30.02 |
1:08.98 |
1:55.22 |
|
2:30.77 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
376 |
31.21 |
1:10.00 |
1:56.72 |
|
2:31.82 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teo Mattelmäki |
2005 |
|
373 |
32.62 |
1:09.65 |
1:56.95 |
|
2:32.27 |
|
|
Cetus Espoo |
2:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
369 |
31.51 |
1:12.18 |
1:56.98 |
|
2:32.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Topias Tynjä |
2005 |
|
365 |
31.95 |
1:12.28 |
1:58.39 |
|
2:33.36 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
343 |
33.05 |
1:15.39 |
2:00.47 |
|
2:36.50 |
|
|
Uinti Tampere |
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
342 |
33.96 |
1:12.79 |
2:01.33 |
|
2:36.64 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joonas Arponen |
2005 |
|
334 |
32.09 |
1:13.84 |
2:02.77 |
|
2:37.89 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tuomas Hämäläinen |
2005 |
|
333 |
33.47 |
1:15.64 |
2:00.56 |
|
2:38.07 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
318 |
34.67 |
1:16.67 |
2:05.03 |
|
2:40.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Arttu Venemies |
2005 |
|
300 |
35.09 |
1:16.28 |
2:05.30 |
|
2:43.69 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:41.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
541 |
28.33 |
1:03.53 |
1:42.44 |
|
2:14.54 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
523 |
29.51 |
1:04.36 |
1:43.80 |
|
2:15.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
509 |
27.28 |
1:02.37 |
1:42.90 |
|
2:17.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
508 |
28.39 |
1:03.35 |
1:45.52 |
|
2:17.39 |
|
|
TaTu Tampere |
2:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Taavi Backman |
2004 |
|
497 |
29.44 |
1:04.72 |
1:45.34 |
|
2:18.36 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joonas Maaranen |
2004 |
|
491 |
28.22 |
1:04.51 |
1:44.44 |
|
2:18.93 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
467 |
29.93 |
1:07.71 |
1:48.53 |
|
2:21.25 |
|
|
TaTu Tampere |
2:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Verneri Lehtovaara |
2004 |
|
465 |
28.37 |
1:03.86 |
1:49.90 |
|
2:21.42 |
|
|
Salon Uimarit |
2:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
457 |
31.15 |
1:07.13 |
1:49.96 |
|
2:22.27 |
|
|
TaTu Tampere |
2:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
437 |
29.09 |
1:05.38 |
1:49.90 |
|
2:24.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
436 |
29.31 |
1:06.15 |
1:49.14 |
|
2:24.47 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Malyshkov |
2004 |
|
431 |
29.73 |
1:07.42 |
1:50.04 |
|
2:25.05 |
|
|
Salon Uimarit |
2:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
417 |
31.41 |
1:08.72 |
1:51.01 |
|
2:26.66 |
|
|
TaTu Tampere |
2:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
405 |
33.01 |
1:11.18 |
1:53.25 |
|
2:28.06 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Cedric Decena |
2004 |
|
400 |
30.08 |
1:07.68 |
1:51.24 |
|
2:28.72 |
|
|
Oulun Lohet |
2:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
|
372 |
32.64 |
1:11.50 |
1:57.93 |
|
2:32.37 |
|
|
Ålands Simförening |
2:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
619 |
27.90 |
1:02.58 |
1:39.06 |
|
2:08.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
615 |
27.03 |
59.30 |
1:37.54 |
|
2:08.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
586 |
28.46 |
1:02.09 |
1:38.85 |
|
2:10.97 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
576 |
27.97 |
1:02.63 |
1:40.53 |
|
2:11.74 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
567 |
28.99 |
1:02.16 |
1:40.88 |
|
2:12.44 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Ravals |
2003 |
|
510 |
27.23 |
1:02.99 |
1:45.78 |
|
2:17.19 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
506 |
29.65 |
1:05.65 |
1:44.80 |
|
2:17.49 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
495 |
30.36 |
1:06.06 |
1:47.14 |
|
2:18.51 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sami Uusikumpu |
2003 |
|
487 |
29.82 |
1:04.99 |
1:45.97 |
|
2:19.34 |
|
|
Simmis Wanda |
2:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
474 |
29.76 |
1:05.90 |
1:46.85 |
|
2:20.52 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
473 |
28.99 |
1:03.80 |
1:47.04 |
|
2:20.68 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
471 |
31.69 |
1:06.99 |
1:46.90 |
|
2:20.85 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
445 |
31.51 |
1:08.53 |
1:49.81 |
|
2:23.50 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
439 |
29.00 |
1:07.70 |
1:49.98 |
|
2:24.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alex Lydman |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lassi Haimi |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
668 |
28.11 |
59.29 |
1:35.14 |
|
2:05.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
613 |
28.25 |
1:01.96 |
1:37.98 |
|
2:08.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
610 |
28.18 |
1:04.02 |
1:40.66 |
|
2:09.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
602 |
27.84 |
1:01.43 |
1:39.66 |
|
2:09.80 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Efim Romanov |
2002 |
|
590 |
27.75 |
1:00.79 |
1:38.98 |
|
2:10.65 |
|
|
TaTu Tampere |
2:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
548 |
28.85 |
1:03.63 |
1:42.14 |
|
2:13.91 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
532 |
28.25 |
1:02.62 |
1:42.25 |
|
2:15.24 |
|
|
Uinti Tampere |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jasu Ovaskainen |
2002 |
|
523 |
28.01 |
1:01.84 |
1:42.95 |
|
2:15.99 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
516 |
29.19 |
1:06.14 |
1:42.66 |
|
2:16.60 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
513 |
29.47 |
1:05.35 |
1:45.25 |
|
2:16.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
507 |
28.59 |
1:04.65 |
1:45.40 |
|
2:17.48 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
505 |
28.58 |
1:03.35 |
1:45.18 |
|
2:17.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Benjamin Kangas |
2002 |
|
491 |
29.53 |
1:03.15 |
1:44.37 |
|
2:18.88 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
462 |
31.08 |
1:06.86 |
1:46.90 |
|
2:21.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
405 |
30.47 |
1:07.34 |
1:52.64 |
|
2:28.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:53 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:09 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m PU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:09 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:13 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m VU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:13 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:22 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ada Hakkarainen |
2005 |
|
667 |
1:04.98 |
2:13.06 |
3:21.20 |
4:30.29 |
9:08.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:09.50 |
|
|
5:38.93 |
6:48.55 |
7:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
643 |
1:04.69 |
2:13.07 |
3:22.68 |
4:34.47 |
9:15.18 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
9:19.97 |
|
|
5:45.47 |
6:56.64 |
8:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
642 |
1:06.05 |
2:15.97 |
3:26.15 |
4:36.32 |
9:15.57 |
|
|
Cetus Espoo |
9:17.55 |
|
|
5:46.71 |
6:56.77 |
8:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
571 |
1:07.73 |
2:19.41 |
3:31.58 |
4:44.18 |
9:37.63 |
|
|
Cetus Espoo |
9:28.16 |
|
|
5:57.18 |
7:11.07 |
8:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veera Korsoff |
2005 |
|
553 |
1:07.99 |
2:18.95 |
3:32.32 |
4:45.83 |
9:43.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:50.97 |
|
|
6:00.18 |
7:14.89 |
8:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Suominen |
2005 |
|
551 |
1:08.75 |
2:22.02 |
3:36.15 |
4:50.20 |
9:44.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:40.24 |
|
|
6:04.42 |
7:18.59 |
8:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Moona Korpikoski |
2005 |
|
546 |
1:07.87 |
2:21.32 |
3:36.25 |
4:51.19 |
9:46.14 |
|
|
Nokian Pyry |
9:53.83 |
|
|
6:05.64 |
7:19.86 |
8:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aino Tamminen |
2005 |
|
545 |
1:07.74 |
2:20.54 |
3:34.54 |
4:49.30 |
9:46.77 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
9:45.50 |
|
|
6:04.22 |
7:19.28 |
8:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
541 |
1:06.49 |
2:17.26 |
3:30.80 |
4:45.02 |
9:48.16 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
9:37.79 |
|
|
6:00.47 |
7:16.48 |
8:33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Kousa |
2005 |
|
515 |
1:09.58 |
2:25.49 |
3:40.87 |
4:56.45 |
9:57.78 |
|
|
Cetus Espoo |
10:01.31 |
|
|
6:11.48 |
7:26.71 |
8:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
503 |
1:08.15 |
2:23.56 |
3:39.34 |
4:56.07 |
10:02.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:53.58 |
|
|
6:12.74 |
7:30.63 |
8:47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elina Ryynänen |
2005 |
|
498 |
1:07.73 |
2:22.84 |
3:39.59 |
4:57.46 |
10:04.39 |
|
|
Simmis Wanda |
10:01.64 |
|
|
6:15.81 |
7:34.04 |
8:51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roosa Tuomainen |
2005 |
|
498 |
1:10.81 |
2:25.47 |
3:41.00 |
4:57.20 |
10:04.52 |
|
|
Salon Uimarit |
9:59.78 |
|
|
6:14.30 |
7:32.16 |
8:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Riina Niemi |
2005 |
|
497 |
1:09.09 |
2:25.22 |
3:43.19 |
5:02.25 |
10:04.86 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
10:01.00 |
|
|
6:20.19 |
7:36.79 |
8:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lumi Rossi |
2005 |
|
494 |
1:09.49 |
2:24.22 |
3:40.77 |
4:57.85 |
10:06.17 |
|
|
Cetus Espoo |
9:45.80 |
|
|
6:14.96 |
7:32.94 |
8:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
479 |
1:09.39 |
2:24.73 |
3:41.38 |
4:59.09 |
10:12.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
10:03.47 |
|
|
6:17.83 |
7:36.85 |
8:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
708 |
1:06.48 |
2:14.81 |
3:23.88 |
4:31.78 |
8:57.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
8:59.76 |
|
|
5:38.88 |
6:46.00 |
7:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
657 |
1:07.49 |
2:17.05 |
3:26.97 |
4:36.93 |
9:11.13 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:16.70 |
|
|
5:46.16 |
6:55.66 |
8:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
643 |
1:07.68 |
2:18.09 |
3:28.71 |
4:38.96 |
9:15.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:23.76 |
|
|
5:49.37 |
6:57.97 |
8:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
612 |
1:07.03 |
2:16.98 |
3:27.09 |
4:37.25 |
9:24.53 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:13.08 |
|
|
5:47.23 |
6:59.19 |
8:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
602 |
1:05.78 |
2:15.67 |
3:26.07 |
4:37.33 |
9:27.63 |
|
|
Lahden Uimaseura |
9:24.89 |
|
|
5:50.38 |
7:04.30 |
8:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Hermonen |
2004 |
|
587 |
1:09.16 |
2:21.06 |
3:33.70 |
4:45.51 |
9:32.18 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
9:39.03 |
|
|
5:57.41 |
7:09.10 |
8:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
571 |
1:10.52 |
2:24.53 |
3:38.08 |
4:50.96 |
9:37.63 |
|
|
Cetus Espoo |
9:28.99 |
|
|
6:03.59 |
7:15.96 |
8:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
569 |
1:07.17 |
2:19.41 |
3:33.39 |
4:47.34 |
9:38.20 |
|
|
Simmis Wanda |
9:29.15 |
|
|
6:01.53 |
7:15.73 |
8:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Mäki-Hokkonen |
2004 |
|
567 |
1:09.45 |
2:22.71 |
3:35.90 |
4:48.44 |
9:38.86 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
9:39.11 |
|
|
6:01.66 |
7:14.73 |
8:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
560 |
1:07.25 |
2:20.66 |
3:35.24 |
4:50.14 |
9:41.30 |
|
|
Uinti Tampere |
9:33.16 |
|
|
6:03.58 |
7:17.53 |
8:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
553 |
1:09.75 |
2:23.28 |
3:36.46 |
4:49.18 |
9:43.94 |
|
|
Cetus Espoo |
9:34.11 |
|
|
6:03.12 |
7:17.28 |
8:30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aino Rantala |
2004 |
|
546 |
1:07.25 |
2:21.85 |
3:36.25 |
4:51.20 |
9:46.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:39.68 |
|
|
6:05.48 |
7:20.51 |
8:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
527 |
1:06.05 |
2:19.86 |
3:34.83 |
4:50.87 |
9:53.36 |
|
|
Uinti Tampere |
9:45.17 |
|
|
6:07.12 |
7:23.45 |
8:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
523 |
1:09.65 |
2:24.99 |
3:40.27 |
4:55.96 |
9:54.88 |
|
|
Cetus Espoo |
9:45.32 |
|
|
6:10.43 |
7:25.94 |
8:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anni Hyttinen |
2004 |
|
509 |
1:10.48 |
2:25.58 |
3:40.99 |
4:57.03 |
10:00.32 |
|
|
Aurajoen Uinti |
9:52.30 |
|
|
6:12.91 |
7:29.62 |
8:46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Henna Känsäkangas |
2004 |
|
482 |
1:08.21 |
2:23.97 |
3:41.24 |
4:58.13 |
10:10.94 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
9:56.12 |
|
|
6:15.96 |
7:34.69 |
8:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
748 |
1:03.56 |
2:10.07 |
3:17.19 |
4:23.44 |
8:48.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
8:42.42 |
|
|
5:30.21 |
6:37.08 |
7:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
690 |
1:05.79 |
2:13.41 |
3:21.78 |
4:29.98 |
9:02.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
8:59.91 |
|
|
5:37.98 |
6:46.44 |
7:54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Säntti |
2003 |
|
637 |
1:06.87 |
2:15.74 |
3:24.99 |
4:34.95 |
9:16.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:06.06 |
|
|
5:44.58 |
6:54.41 |
8:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Johansson |
2003 |
|
577 |
1:09.39 |
2:21.33 |
3:33.28 |
4:45.47 |
9:35.69 |
|
|
Cetus Espoo |
9:30.33 |
|
|
5:58.06 |
7:11.21 |
8:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
568 |
1:07.55 |
2:19.26 |
3:31.78 |
4:44.93 |
9:38.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:34.89 |
|
|
5:58.62 |
7:12.60 |
8:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
565 |
1:08.46 |
2:20.03 |
3:32.20 |
4:45.06 |
9:39.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:37.04 |
|
|
5:58.85 |
7:13.22 |
8:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Aho |
2003 |
|
564 |
1:08.50 |
2:21.09 |
3:34.31 |
4:47.54 |
9:40.04 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:39.22 |
|
|
6:00.49 |
7:14.16 |
8:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martta Nygård |
2003 |
|
553 |
1:07.17 |
2:20.28 |
3:34.04 |
4:47.78 |
9:43.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:36.37 |
|
|
6:01.54 |
7:15.96 |
8:29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
548 |
1:08.12 |
2:20.66 |
3:33.93 |
4:47.17 |
9:45.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:32.98 |
|
|
6:01.54 |
7:16.38 |
8:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hilla Kuuva |
2003 |
|
544 |
1:09.38 |
2:22.26 |
3:36.66 |
4:51.43 |
9:47.09 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
9:57.09 |
|
|
6:05.56 |
7:19.99 |
8:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilma Tikka |
2003 |
|
543 |
1:08.76 |
2:22.85 |
3:37.59 |
4:52.21 |
9:47.22 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
9:50.70 |
|
|
6:06.64 |
7:21.12 |
8:35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
523 |
1:10.38 |
2:23.56 |
3:37.17 |
4:50.97 |
9:54.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:37.43 |
|
|
6:05.49 |
7:21.45 |
8:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maija Björkholm |
2003 |
|
498 |
1:11.49 |
2:26.33 |
3:42.17 |
4:58.79 |
10:04.64 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
10:04.80 |
|
|
6:15.52 |
7:32.68 |
8:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
497 |
1:08.19 |
2:22.08 |
3:38.01 |
4:55.39 |
10:04.91 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
9:46.92 |
|
|
6:13.30 |
7:31.81 |
8:49.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julia Peltola |
2003 |
|
479 |
1:09.40 |
2:24.72 |
3:41.18 |
4:59.81 |
10:12.63 |
|
|
Cetus Espoo |
9:57.34 |
|
|
6:18.11 |
7:37.10 |
8:55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
449 |
1:12.40 |
2:27.88 |
3:44.69 |
5:04.27 |
10:25.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
10:03.27 |
|
|
6:24.90 |
7:46.64 |
9:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:22 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:36 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 4X100m VU P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:36 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:20 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sakari Korri |
2005 |
|
431 |
34.77 |
|
|
|
1:13.60 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
424 |
34.55 |
|
|
|
1:13.99 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
372 |
36.04 |
|
|
|
1:17.28 |
|
|
Uinti Tampere |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
354 |
36.44 |
|
|
|
1:18.58 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leo Währn |
2005 |
|
350 |
36.82 |
|
|
|
1:18.90 |
|
|
Vanders |
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
347 |
36.58 |
|
|
|
1:19.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuomas Hämäläinen |
2005 |
|
345 |
36.76 |
|
|
|
1:19.23 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Serhat Kalin |
2005 |
|
320 |
36.97 |
|
|
|
1:21.24 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joel Hassinen |
2005 |
|
320 |
38.28 |
|
|
|
1:21.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
314 |
38.69 |
|
|
|
1:21.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
309 |
38.41 |
|
|
|
1:22.23 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aleksanteri Nissinen |
2005 |
|
289 |
38.96 |
|
|
|
1:24.02 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Topias Tynjä |
2005 |
|
288 |
39.76 |
|
|
|
1:24.15 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nooa Matela |
2005 |
|
282 |
39.77 |
|
|
|
1:24.77 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Joonas Arponen |
2005 |
|
276 |
39.82 |
|
|
|
1:25.37 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
611 |
31.27 |
|
|
|
1:05.51 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
600 |
31.09 |
|
|
|
1:05.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
549 |
32.17 |
|
|
|
1:07.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sami Uusikumpu |
2003 |
|
542 |
31.87 |
|
|
|
1:08.20 |
|
|
Simmis Wanda |
1:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
520 |
32.75 |
|
|
|
1:09.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joona Kortteinen |
2003 |
|
497 |
32.93 |
|
|
|
1:10.20 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
479 |
33.75 |
|
|
|
1:11.05 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lauri Kinnunen |
2003 |
|
479 |
32.86 |
|
|
|
1:11.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
476 |
33.25 |
|
|
|
1:11.22 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Topi Immonen |
2003 |
|
454 |
33.96 |
|
|
|
1:12.34 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
452 |
34.05 |
|
|
|
1:12.44 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
446 |
34.47 |
|
|
|
1:12.78 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Teemu Oksakari |
2003 |
|
441 |
33.94 |
|
|
|
1:13.03 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elias Kalliokoski |
2003 |
|
422 |
33.87 |
|
|
|
1:14.12 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:20 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:52 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
552 |
33.54 |
1:12.11 |
1:53.71 |
|
2:28.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louna Kasvio |
2006 |
|
537 |
32.95 |
1:11.00 |
1:56.12 |
|
2:29.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wilma Sundt |
2006 |
|
533 |
34.12 |
1:14.80 |
1:56.42 |
|
2:30.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
519 |
33.48 |
1:14.74 |
1:56.34 |
|
2:31.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
505 |
34.05 |
1:12.84 |
1:57.08 |
|
2:32.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
476 |
34.48 |
1:15.31 |
1:59.76 |
|
2:36.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janina Granberg |
2006 |
|
473 |
34.83 |
1:16.05 |
2:00.22 |
|
2:36.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aino Välimaa |
2006 |
|
461 |
33.90 |
1:14.25 |
2:03.21 |
|
2:37.66 |
|
|
Uinti Tampere |
2:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tinka Tamminen |
2006 |
|
457 |
35.32 |
1:17.32 |
2:02.65 |
|
2:38.17 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
455 |
34.45 |
1:14.72 |
2:01.54 |
|
2:38.37 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
437 |
34.82 |
1:17.22 |
2:03.53 |
|
2:40.55 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tiinu Tamminen |
2006 |
|
435 |
34.95 |
1:16.66 |
2:02.67 |
|
2:40.79 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sini Mäkilä |
2006 |
|
434 |
33.28 |
1:13.98 |
2:03.45 |
|
2:40.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
|
413 |
36.46 |
1:15.91 |
2:04.59 |
|
2:43.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Helmi Käkelä |
2006 |
|
409 |
34.28 |
1:17.79 |
2:05.53 |
|
2:44.06 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Isla Leinonen |
2006 |
|
403 |
35.98 |
1:16.82 |
2:06.03 |
|
2:44.89 |
|
|
Uinti Tampere |
2:44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
637 |
29.38 |
1:04.59 |
1:48.18 |
|
2:21.60 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
592 |
31.17 |
1:08.20 |
1:50.64 |
|
2:25.07 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
573 |
30.74 |
1:07.56 |
1:51.75 |
|
2:26.64 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maria Korkalainen |
2005 |
|
567 |
31.20 |
1:10.76 |
1:52.83 |
|
2:27.18 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ada Hakkarainen |
2005 |
|
560 |
33.75 |
1:13.39 |
1:54.62 |
|
2:27.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
546 |
30.50 |
1:09.62 |
1:53.70 |
|
2:29.08 |
|
|
Simmis Wanda |
2:30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Inka Vahtola |
2005 |
|
542 |
32.33 |
1:12.25 |
1:55.55 |
|
2:29.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
528 |
31.94 |
1:11.56 |
1:54.95 |
|
2:30.69 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
504 |
33.75 |
1:11.17 |
1:57.65 |
|
2:33.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Meea Juntunen |
2005 |
|
500 |
33.38 |
1:13.37 |
1:57.22 |
|
2:33.48 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aino Koskelo |
2005 |
|
488 |
34.41 |
1:15.31 |
1:59.11 |
|
2:34.75 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maura Bergström |
2005 |
|
479 |
33.28 |
1:12.94 |
1:58.51 |
|
2:35.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Viivi Säntti |
2005 |
|
478 |
34.39 |
1:15.55 |
1:59.91 |
|
2:35.83 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lumi Rossi |
2005 |
|
459 |
33.35 |
1:13.96 |
2:01.97 |
|
2:37.90 |
|
|
Cetus Espoo |
2:34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
451 |
32.46 |
1:11.66 |
2:00.35 |
|
2:38.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kira Lindroos |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
691 |
30.24 |
1:05.49 |
1:45.21 |
|
2:17.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
665 |
30.60 |
1:06.65 |
1:46.78 |
|
2:19.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
632 |
31.65 |
1:08.18 |
1:49.49 |
|
2:21.96 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
597 |
32.94 |
1:11.50 |
1:51.70 |
|
2:24.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
576 |
32.97 |
1:11.45 |
1:51.82 |
|
2:26.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
563 |
32.02 |
1:09.97 |
1:51.77 |
|
2:27.53 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
540 |
31.95 |
1:10.19 |
1:55.08 |
|
2:29.59 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aino Rantala |
2004 |
|
538 |
31.63 |
1:10.31 |
1:55.77 |
|
2:29.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Inka Elamaa |
2004 |
|
535 |
33.12 |
1:11.57 |
1:55.24 |
|
2:30.10 |
|
|
Oulun Lohet |
2:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
521 |
31.87 |
1:12.38 |
1:55.37 |
|
2:31.40 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
504 |
33.46 |
1:13.06 |
1:58.25 |
|
2:33.04 |
|
|
Uinti Tampere |
2:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nea Mustonen |
2004 |
|
495 |
33.22 |
1:12.94 |
1:58.09 |
|
2:33.98 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
487 |
32.06 |
1:12.70 |
1:57.48 |
|
2:34.84 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Raision Urheilijat |
2:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siiri Konkka |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
721 |
28.88 |
1:05.25 |
1:42.88 |
|
2:15.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
650 |
31.30 |
1:08.13 |
1:47.85 |
|
2:20.61 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
626 |
30.40 |
1:06.73 |
1:48.54 |
|
2:22.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
599 |
31.06 |
1:09.19 |
1:50.08 |
|
2:24.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petra Kivi |
2003 |
|
597 |
31.44 |
1:07.70 |
1:50.82 |
|
2:24.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
583 |
31.78 |
1:07.83 |
1:52.94 |
|
2:25.82 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
579 |
31.25 |
1:08.54 |
1:51.38 |
|
2:26.20 |
|
|
Oulun Lohet |
2:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Johansson |
2003 |
|
574 |
31.44 |
1:08.60 |
1:51.43 |
|
2:26.63 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
570 |
31.43 |
1:08.77 |
1:52.75 |
|
2:26.91 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iris Hanski |
2003 |
|
567 |
31.18 |
1:07.85 |
1:53.28 |
|
2:27.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Venla Säntti |
2003 |
|
549 |
32.69 |
1:09.76 |
1:55.00 |
|
2:28.75 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
535 |
33.91 |
1:13.45 |
1:56.25 |
|
2:30.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Haglund |
2003 |
|
535 |
31.83 |
1:11.87 |
1:55.10 |
|
2:30.10 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aida Pasma |
2003 |
|
528 |
32.66 |
1:12.03 |
1:53.92 |
|
2:30.73 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
489 |
34.01 |
1:12.95 |
1:59.04 |
|
2:34.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
471 |
33.41 |
1:15.03 |
1:58.95 |
|
2:36.52 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:52 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:08 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m PU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:08 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:13 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m VU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:13 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
19:19 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
600 |
1:00.59 |
2:06.03 |
3:11.85 |
4:18.31 |
8:45.52 |
|
|
TaTu Tampere |
8:45.83 |
|
|
5:25.61 |
6:32.28 |
7:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
573 |
1:02.19 |
2:08.80 |
3:15.27 |
4:23.40 |
8:53.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
8:52.56 |
|
|
5:31.51 |
6:39.26 |
7:47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taavi Backman |
2004 |
|
540 |
1:04.40 |
2:12.23 |
3:21.33 |
4:30.53 |
9:04.40 |
|
|
Lahden Uimaseura |
9:06.12 |
|
|
5:39.51 |
6:48.68 |
7:57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
507 |
1:04.79 |
2:15.77 |
3:28.11 |
4:40.22 |
9:15.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:27.60 |
|
|
5:51.81 |
7:02.93 |
8:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
490 |
1:05.82 |
2:16.64 |
3:28.11 |
4:39.56 |
9:22.34 |
|
|
TaTu Tampere |
9:26.68 |
|
|
5:50.89 |
7:02.95 |
8:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samuel Saari |
2004 |
|
490 |
1:06.16 |
2:16.87 |
3:28.19 |
4:39.45 |
9:22.36 |
|
|
Cetus Espoo |
9:25.40 |
|
|
5:50.97 |
7:02.66 |
8:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
|
487 |
1:05.87 |
2:15.93 |
3:26.88 |
4:38.77 |
9:23.40 |
|
|
Ålands Simförening |
9:29.32 |
|
|
5:50.45 |
7:02.64 |
8:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markus Veckman |
2004 |
|
487 |
1:04.81 |
2:16.28 |
3:27.80 |
4:39.84 |
9:23.42 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
9:33.54 |
|
|
5:51.26 |
7:02.76 |
8:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
483 |
1:06.03 |
2:16.89 |
3:28.40 |
4:40.38 |
9:25.08 |
|
|
Cetus Espoo |
9:16.30 |
|
|
5:52.34 |
7:04.40 |
8:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
482 |
1:03.86 |
2:14.47 |
3:25.49 |
4:38.04 |
9:25.52 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:27.24 |
|
|
5:50.40 |
7:03.36 |
8:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
480 |
1:05.99 |
2:16.81 |
3:28.15 |
4:40.18 |
9:26.16 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
9:25.69 |
|
|
5:52.30 |
7:04.56 |
8:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
465 |
1:04.84 |
2:16.26 |
3:28.90 |
4:42.06 |
9:32.24 |
|
|
Aurajoen Uinti |
9:30.80 |
|
|
5:55.72 |
7:09.50 |
8:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Viktor Asklöf |
2004 |
|
462 |
1:07.46 |
2:18.08 |
3:30.17 |
4:42.10 |
9:33.36 |
|
|
Cetus Espoo |
9:34.60 |
|
|
5:54.34 |
7:07.83 |
8:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juuso Pulkkinen |
2004 |
|
458 |
1:07.25 |
2:19.57 |
3:32.66 |
4:45.96 |
9:34.93 |
|
|
Cetus Espoo |
9:34.46 |
|
|
5:58.49 |
7:11.35 |
8:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
447 |
1:05.59 |
2:18.28 |
3:31.87 |
4:45.74 |
9:39.76 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
9:35.00 |
|
|
5:59.54 |
7:13.45 |
8:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
|
692 |
58.98 |
2:02.03 |
3:06.14 |
4:10.29 |
8:21.30 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
8:34.04 |
|
|
5:13.46 |
6:16.73 |
7:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aku Kaila |
2003 |
|
670 |
1:00.08 |
2:03.74 |
3:08.23 |
4:13.16 |
8:26.64 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:22.82 |
|
|
5:16.78 |
6:20.64 |
7:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
636 |
59.71 |
2:05.01 |
3:11.20 |
4:17.04 |
8:35.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
8:29.14 |
|
|
5:23.04 |
6:28.51 |
7:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
630 |
1:01.55 |
2:07.34 |
3:13.18 |
4:19.16 |
8:37.15 |
|
|
Cetus Espoo |
8:50.00 |
|
|
5:24.80 |
6:29.81 |
7:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
630 |
1:01.71 |
2:07.25 |
3:13.06 |
4:18.95 |
8:37.24 |
|
|
Cetus Espoo |
8:38.96 |
|
|
5:24.84 |
6:29.74 |
7:34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
591 |
1:01.24 |
2:07.82 |
3:14.68 |
4:21.38 |
8:48.23 |
|
|
Uinti Tampere |
8:54.84 |
|
|
5:28.96 |
6:35.55 |
7:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
581 |
1:01.61 |
2:07.37 |
3:14.75 |
4:22.02 |
8:51.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
8:43.53 |
|
|
5:29.62 |
6:37.18 |
7:45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
578 |
1:01.28 |
2:08.00 |
3:15.85 |
4:24.07 |
8:52.23 |
|
|
Kemin Uimaseura |
8:59.34 |
|
|
5:32.39 |
6:40.69 |
7:47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
565 |
1:02.60 |
2:09.53 |
3:17.55 |
4:25.74 |
8:56.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
8:59.17 |
|
|
5:34.59 |
6:42.31 |
7:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
552 |
1:02.36 |
2:08.93 |
3:16.04 |
4:24.24 |
9:00.42 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
8:52.82 |
|
|
5:33.28 |
6:43.30 |
7:53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Simon Ravals |
2003 |
|
548 |
1:00.41 |
2:08.54 |
3:18.58 |
4:28.28 |
9:01.75 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:03.80 |
|
|
5:38.62 |
6:48.48 |
7:58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Benjamin Evans |
2003 |
|
547 |
1:02.11 |
2:11.12 |
3:20.48 |
4:29.96 |
9:02.09 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
9:06.73 |
|
|
5:38.89 |
6:48.33 |
7:56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
500 |
1:04.59 |
2:14.23 |
3:25.99 |
4:37.53 |
9:18.63 |
|
|
Cetus Espoo |
9:16.28 |
|
|
5:49.03 |
7:00.15 |
8:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Perttu Järvinen |
2003 |
|
498 |
1:01.74 |
2:10.06 |
3:19.59 |
4:32.07 |
9:19.19 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
9:06.87 |
|
|
5:45.97 |
6:55.42 |
8:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Miro Merinen |
2003 |
|
484 |
1:03.62 |
2:14.42 |
3:25.47 |
4:37.43 |
9:24.69 |
|
|
Simmis Wanda |
9:07.95 |
|
|
5:49.12 |
7:01.34 |
8:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joonas Cranston |
2003 |
|
475 |
1:02.46 |
2:12.38 |
3:24.51 |
4:37.65 |
9:28.09 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
9:24.58 |
|
|
5:50.58 |
7:02.53 |
8:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Paatos |
2002 |
|
719 |
1:00.44 |
2:02.57 |
3:03.82 |
4:05.61 |
8:14.94 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:13.50 |
|
|
5:08.13 |
6:10.67 |
7:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
673 |
1:00.05 |
2:04.11 |
3:08.03 |
4:12.17 |
8:25.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
8:38.60 |
|
|
5:15.84 |
6:19.93 |
7:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
664 |
1:00.76 |
2:04.23 |
3:07.71 |
4:12.17 |
8:28.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
8:35.09 |
|
|
5:16.28 |
6:20.57 |
7:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
632 |
1:01.44 |
2:06.00 |
3:11.58 |
4:17.57 |
8:36.56 |
|
|
Cetus Espoo |
8:38.44 |
|
|
5:23.46 |
6:29.22 |
7:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
614 |
1:02.37 |
2:07.48 |
3:13.50 |
4:19.94 |
8:41.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
8:59.96 |
|
|
5:25.66 |
6:32.09 |
7:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
614 |
1:00.50 |
2:05.91 |
3:12.49 |
4:19.46 |
8:41.60 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
8:40.07 |
|
|
5:25.92 |
6:31.96 |
7:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Efim Romanov |
2002 |
|
581 |
1:01.38 |
2:06.29 |
3:12.16 |
4:18.80 |
8:51.12 |
|
|
TaTu Tampere |
8:37.08 |
|
|
5:26.63 |
6:35.30 |
7:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
578 |
1:00.19 |
2:05.64 |
3:12.61 |
4:20.98 |
8:52.21 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
8:57.10 |
|
|
5:29.30 |
6:37.49 |
7:45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jere Broman |
2002 |
|
531 |
1:01.09 |
2:08.67 |
3:17.23 |
4:26.08 |
9:07.43 |
|
|
Uinti Tampere |
9:00.20 |
|
|
5:36.01 |
6:46.66 |
7:57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joonas Järvi |
2002 |
|
517 |
1:03.13 |
2:13.19 |
3:21.38 |
4:30.83 |
9:12.40 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:05.73 |
|
|
5:41.11 |
6:51.95 |
8:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oliver Kela |
2002 |
|
511 |
1:04.59 |
2:13.70 |
3:25.19 |
4:35.63 |
9:14.45 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
9:25.10 |
|
|
5:44.92 |
6:54.68 |
8:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mio Harju |
2002 |
|
487 |
1:04.53 |
2:15.13 |
3:26.17 |
4:38.23 |
9:23.49 |
|
|
TaTu Tampere |
9:27.25 |
|
|
5:49.40 |
7:01.65 |
8:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mathias Lindfors |
2002 |
|
479 |
1:04.65 |
2:15.15 |
3:26.98 |
4:39.11 |
9:26.64 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
9:24.56 |
|
|
5:51.12 |
7:03.76 |
8:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Akseli Ylikoski |
2002 |
|
446 |
1:07.56 |
2:19.94 |
3:33.33 |
4:46.73 |
9:40.27 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
9:53.53 |
|
|
6:00.87 |
7:15.00 |
8:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Veikko Pyyhtinen |
2002 |
|
393 |
1:08.18 |
2:24.29 |
3:41.15 |
4:57.96 |
10:05.16 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
10:04.14 |
|
|
6:14.84 |
7:31.95 |
8:50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
19:19 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
19:36 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 4X100m VU T15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
19:36 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:25 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viivi Säntti |
2005 |
|
537 |
37.50 |
1:20.39 |
2:03.14 |
|
2:45.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Inka Vahtola |
2005 |
|
528 |
37.84 |
1:21.16 |
2:04.56 |
|
2:46.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
518 |
37.74 |
1:20.58 |
2:03.81 |
|
2:47.49 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Karttunen |
2005 |
|
515 |
37.96 |
1:20.64 |
2:03.52 |
|
2:47.84 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
508 |
39.32 |
1:22.52 |
2:05.50 |
|
2:48.65 |
|
|
Cetus Espoo |
2:52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milla Strandberg |
2005 |
|
507 |
37.49 |
1:20.27 |
2:04.37 |
|
2:48.72 |
|
|
Vanders |
2:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teea Jestoi |
2005 |
|
506 |
38.77 |
1:22.12 |
2:05.31 |
|
2:48.82 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aino Koskelo |
2005 |
|
502 |
38.39 |
1:21.11 |
2:05.07 |
|
2:49.30 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maura Bergström |
2005 |
|
495 |
38.05 |
1:20.56 |
2:04.83 |
|
2:50.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ronja Nevanko |
2005 |
|
482 |
38.63 |
1:22.18 |
2:06.81 |
|
2:51.53 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Meea Juntunen |
2005 |
|
480 |
39.14 |
1:23.21 |
2:07.62 |
|
2:51.87 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aino Ollikainen |
2005 |
|
469 |
38.41 |
1:23.04 |
2:08.35 |
|
2:53.18 |
|
|
Keuruun Toverit |
2:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Melissa Miettinen |
2005 |
|
459 |
38.35 |
1:22.00 |
2:07.80 |
|
2:54.38 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rina Rantanen |
2005 |
|
446 |
39.64 |
1:24.35 |
2:10.37 |
|
2:56.00 |
|
|
Cetus Espoo |
2:52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofi Andström |
2005 |
|
435 |
39.98 |
1:25.43 |
2:11.53 |
|
2:57.52 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aada Hirvasoja |
2005 |
|
429 |
39.51 |
1:25.11 |
2:11.84 |
|
2:58.36 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
661 |
35.81 |
1:15.19 |
1:54.70 |
|
2:34.44 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
647 |
35.42 |
1:14.49 |
1:54.77 |
|
2:35.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
616 |
37.45 |
1:18.07 |
1:58.29 |
|
2:38.08 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
614 |
36.22 |
1:16.90 |
1:58.31 |
|
2:38.30 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
602 |
36.84 |
1:18.19 |
1:57.97 |
|
2:39.29 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
|
544 |
36.57 |
1:18.71 |
2:00.84 |
|
2:44.79 |
|
|
Uinti Tampere |
2:44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
|
528 |
37.22 |
1:19.39 |
2:02.42 |
|
2:46.40 |
|
|
Uinti Tampere |
2:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
527 |
37.45 |
1:19.74 |
2:02.99 |
|
2:46.60 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
522 |
36.72 |
1:18.44 |
2:02.57 |
|
2:47.06 |
|
|
Cetus Espoo |
2:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Inka Elamaa |
2004 |
|
512 |
38.13 |
1:21.08 |
2:04.42 |
|
2:48.18 |
|
|
Oulun Lohet |
2:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jessika Liimatta |
2004 |
|
503 |
37.94 |
1:21.46 |
2:06.02 |
|
2:49.10 |
|
|
TaTu Tampere |
2:50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Markuksela |
2004 |
|
488 |
38.21 |
1:21.61 |
2:06.53 |
|
2:50.87 |
|
|
Oulun Lohet |
2:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofia Nurkkala |
2004 |
|
475 |
40.04 |
1:23.52 |
2:07.07 |
|
2:52.45 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Viljaana Myllärinen |
2004 |
|
471 |
37.68 |
1:21.31 |
2:06.75 |
|
2:52.91 |
|
|
Uinti Imatra |
2:51.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Vlada Guljajeva |
2004 |
|
468 |
37.10 |
1:20.12 |
2:05.80 |
|
2:53.21 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:49.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
731 |
34.03 |
1:12.01 |
1:50.32 |
|
2:29.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
668 |
34.73 |
1:13.90 |
1:54.17 |
|
2:33.87 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
660 |
34.92 |
1:13.61 |
1:53.46 |
|
2:34.53 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
591 |
35.54 |
1:15.46 |
1:57.31 |
|
2:40.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
552 |
37.31 |
1:18.76 |
2:01.24 |
|
2:43.98 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
552 |
37.62 |
1:19.44 |
2:01.69 |
|
2:44.00 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
549 |
37.71 |
1:20.74 |
2:03.62 |
|
2:44.26 |
|
|
Oulun Lohet |
2:42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aida Pasma |
2003 |
|
542 |
36.27 |
1:17.83 |
2:01.23 |
|
2:44.97 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cindy Palm |
2003 |
|
532 |
37.22 |
1:20.12 |
2:03.47 |
|
2:46.00 |
|
|
Cetus Espoo |
2:45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
531 |
36.70 |
1:18.84 |
2:02.44 |
|
2:46.13 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hilla Kuuva |
2003 |
|
523 |
37.50 |
1:20.18 |
2:03.72 |
|
2:46.96 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Haglund |
2003 |
|
519 |
37.49 |
1:20.03 |
2:03.76 |
|
2:47.37 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Winona Forslund |
2003 |
|
501 |
37.85 |
1:21.00 |
2:05.24 |
|
2:49.42 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Jormanainen |
2003 |
|
482 |
38.42 |
1:21.62 |
2:06.49 |
|
2:51.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Senni Tuominen |
2003 |
|
470 |
37.62 |
1:20.99 |
2:06.69 |
|
2:53.07 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
2:51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
454 |
38.32 |
1:22.09 |
2:08.26 |
|
2:55.03 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:25 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:53 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Danil Seksenov |
2004 |
|
528 |
30.41 |
1:02.54 |
1:36.44 |
|
2:10.61 |
|
|
Vanders |
2:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taavi Backman |
2004 |
|
459 |
32.85 |
1:08.00 |
1:43.05 |
|
2:16.92 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
452 |
32.87 |
1:07.52 |
1:43.05 |
|
2:17.61 |
|
|
TaTu Tampere |
2:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Konsta Kallio |
2004 |
|
413 |
31.82 |
1:08.79 |
1:46.03 |
|
2:21.77 |
|
|
Uinti Tampere |
2:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
411 |
32.34 |
1:07.47 |
1:44.66 |
|
2:22.01 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
401 |
32.19 |
1:08.12 |
1:45.71 |
|
2:23.20 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
384 |
33.53 |
1:10.71 |
1:48.75 |
|
2:25.32 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tino Kaukonen |
2004 |
|
380 |
33.86 |
1:10.91 |
1:48.84 |
|
2:25.80 |
|
|
HTU Stadi |
2:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Arttu Haipus |
2004 |
|
377 |
34.32 |
1:10.83 |
1:49.21 |
|
2:26.16 |
|
|
Oulun Lohet |
2:28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cedric Decena |
2004 |
|
369 |
33.16 |
1:10.12 |
1:48.41 |
|
2:27.18 |
|
|
Oulun Lohet |
2:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
359 |
34.20 |
1:11.88 |
1:50.81 |
|
2:28.49 |
|
|
Simmis Wanda |
2:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Samuli Masalin |
2004 |
|
323 |
35.32 |
1:13.86 |
1:53.75 |
|
2:33.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jesse Lintusalo |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
2:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Onni Äijälä |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aku Kaila |
2003 |
|
628 |
29.25 |
1:00.03 |
1:32.71 |
|
2:03.32 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
530 |
31.28 |
1:03.57 |
1:36.56 |
|
2:10.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
519 |
31.06 |
1:04.25 |
1:37.80 |
|
2:11.40 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
505 |
31.28 |
1:05.69 |
1:40.05 |
|
2:12.64 |
|
|
Uinti Tampere |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Ravals |
2003 |
|
481 |
31.31 |
1:05.44 |
1:40.48 |
|
2:14.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johan Krister Fredriksson |
2003 |
|
454 |
31.18 |
1:04.99 |
1:40.99 |
|
2:17.39 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
446 |
31.14 |
1:05.94 |
1:41.97 |
|
2:18.20 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
430 |
31.33 |
1:06.60 |
1:43.50 |
|
2:19.92 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
418 |
32.87 |
1:08.90 |
1:45.27 |
|
2:21.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sami Uusikumpu |
2003 |
|
411 |
32.38 |
1:08.54 |
1:45.74 |
|
2:22.06 |
|
|
Simmis Wanda |
2:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Teemu Oksakari |
2003 |
|
408 |
31.81 |
1:06.96 |
1:44.65 |
|
2:22.36 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
400 |
32.81 |
1:09.10 |
1:46.25 |
|
2:23.25 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
399 |
33.86 |
1:09.89 |
1:47.32 |
|
2:23.44 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joonas Cranston |
2003 |
|
378 |
31.74 |
1:08.85 |
1:48.24 |
|
2:26.08 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aki Hakkarainen |
2003 |
|
328 |
34.82 |
1:13.17 |
1:52.67 |
|
2:33.07 |
|
|
Simmis Wanda |
2:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joona Kortteinen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
2:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
582 |
29.60 |
1:01.67 |
1:34.37 |
|
2:06.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
571 |
29.42 |
1:01.64 |
1:34.75 |
|
2:07.32 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
560 |
29.16 |
1:02.17 |
1:35.72 |
|
2:08.09 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Efim Romanov |
2002 |
|
527 |
30.24 |
1:03.22 |
1:37.13 |
|
2:10.72 |
|
|
TaTu Tampere |
2:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
510 |
29.07 |
1:02.01 |
1:36.94 |
|
2:12.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
502 |
31.71 |
1:05.34 |
1:39.40 |
|
2:12.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
434 |
31.57 |
1:06.77 |
1:43.25 |
|
2:19.41 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
433 |
32.25 |
1:07.53 |
1:44.29 |
|
2:19.59 |
|
|
Uinti Tampere |
2:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
429 |
31.50 |
1:06.84 |
1:43.50 |
|
2:19.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
409 |
33.20 |
1:09.38 |
1:46.27 |
|
2:22.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oliver Kela |
2002 |
|
397 |
31.28 |
1:07.30 |
1:45.92 |
|
2:23.69 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Akseli Ylikoski |
2002 |
|
357 |
34.17 |
1:12.00 |
1:50.90 |
|
2:28.78 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
2:34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aarne Myllynen |
2002 |
|
349 |
33.39 |
1:10.79 |
1:50.29 |
|
2:29.95 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tino Lukkaroinen |
2002 |
|
348 |
34.19 |
1:11.81 |
1:51.58 |
|
2:30.14 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elias Saarinen |
2002 |
|
332 |
34.31 |
1:13.43 |
1:53.04 |
|
2:32.42 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuukka Pekkanen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Keuruun Toverit |
2:41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:53 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:57 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m SU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:57 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:14 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m SKU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:14 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:37 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louna Kasvio |
2006 |
|
470 |
32.47 |
|
|
|
1:10.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
440 |
33.91 |
|
|
|
1:11.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
438 |
32.43 |
|
|
|
1:11.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wilma Sundt |
2006 |
|
427 |
34.21 |
|
|
|
1:12.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
425 |
33.93 |
|
|
|
1:12.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anni Turunen |
2006 |
|
416 |
33.33 |
|
|
|
1:13.10 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sini Mäkilä |
2006 |
|
406 |
33.65 |
|
|
|
1:13.70 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
401 |
35.25 |
|
|
|
1:14.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tinka Tamminen |
2006 |
|
391 |
35.07 |
|
|
|
1:14.65 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
391 |
34.88 |
|
|
|
1:14.67 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elsa Vira |
2006 |
|
361 |
33.13 |
|
|
|
1:16.64 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Katriina Kallio |
2006 |
|
357 |
35.50 |
|
|
|
1:16.91 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Malin Lindblom |
2006 |
|
356 |
35.76 |
|
|
|
1:17.03 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Fia Stenman |
2006 |
|
352 |
35.38 |
|
|
|
1:17.34 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Janina Granberg |
2006 |
|
346 |
34.67 |
|
|
|
1:17.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tiinu Tamminen |
2006 |
|
317 |
35.98 |
|
|
|
1:20.03 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
632 |
30.01 |
|
|
|
1:03.63 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
610 |
30.35 |
|
|
|
1:04.36 |
|
|
Simmis Wanda |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
572 |
30.83 |
|
|
|
1:05.77 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maria Korkalainen |
2005 |
|
508 |
31.89 |
|
|
|
1:08.42 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
485 |
31.09 |
|
|
|
1:09.50 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
478 |
31.41 |
|
|
|
1:09.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ada Hakkarainen |
2005 |
|
473 |
32.67 |
|
|
|
1:10.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Essi Ahvenainen |
2005 |
|
467 |
32.28 |
|
|
|
1:10.38 |
|
|
Vanders |
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Teea Jestoi |
2005 |
|
460 |
32.64 |
|
|
|
1:10.73 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
458 |
31.78 |
|
|
|
1:10.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lumi Rossi |
2005 |
|
454 |
32.51 |
|
|
|
1:11.02 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hanna Blomqvist |
2005 |
|
454 |
32.16 |
|
|
|
1:11.05 |
|
|
Ålands Simförening |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aino Tamminen |
2005 |
|
446 |
32.26 |
|
|
|
1:11.43 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Riina Niemi |
2005 |
|
444 |
32.63 |
|
|
|
1:11.56 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Moona Korpikoski |
2005 |
|
442 |
33.27 |
|
|
|
1:11.68 |
|
|
Nokian Pyry |
1:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Salma Mäntynen |
2005 |
|
407 |
32.50 |
|
|
|
1:13.64 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
623 |
30.07 |
|
|
|
1:03.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helmi Jouhten |
2004 |
|
590 |
30.88 |
|
|
|
1:05.10 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saga Jatkola |
2004 |
|
555 |
31.21 |
|
|
|
1:06.42 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
547 |
31.46 |
|
|
|
1:06.77 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
543 |
30.80 |
|
|
|
1:06.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
535 |
31.17 |
|
|
|
1:07.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
520 |
31.70 |
|
|
|
1:07.91 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Mäki-Hokkonen |
2004 |
|
508 |
31.72 |
|
|
|
1:08.41 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
497 |
31.76 |
|
|
|
1:08.90 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wilma Långström |
2004 |
|
489 |
32.10 |
|
|
|
1:09.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
474 |
32.39 |
|
|
|
1:10.02 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Noora Kylmämetsä |
2004 |
|
460 |
33.25 |
|
|
|
1:10.74 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Mattila |
2004 |
|
458 |
33.46 |
|
|
|
1:10.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ella Hulkki |
2004 |
|
456 |
33.10 |
|
|
|
1:10.93 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Liinu Louhikoski |
2004 |
|
445 |
32.52 |
|
|
|
1:11.50 |
|
|
Vanders |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
763 |
27.57 |
|
|
|
59.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
599 |
30.44 |
|
|
|
1:04.75 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Peltola |
2003 |
|
534 |
30.62 |
|
|
|
1:07.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
527 |
31.67 |
|
|
|
1:07.58 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
519 |
31.18 |
|
|
|
1:07.94 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iris Hanski |
2003 |
|
516 |
31.22 |
|
|
|
1:08.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
513 |
31.73 |
|
|
|
1:08.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Venla Säntti |
2003 |
|
498 |
31.83 |
|
|
|
1:08.87 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
496 |
31.52 |
|
|
|
1:08.97 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
483 |
31.97 |
|
|
|
1:09.58 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
482 |
31.99 |
|
|
|
1:09.64 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aino Paju |
2003 |
|
466 |
32.73 |
|
|
|
1:10.39 |
|
|
Vanders |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Taiga Yritys |
2003 |
|
463 |
33.30 |
|
|
|
1:10.54 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sini Korin |
2003 |
|
457 |
32.46 |
|
|
|
1:10.89 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Martta Nygård |
2003 |
|
449 |
32.98 |
|
|
|
1:11.27 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
446 |
33.38 |
|
|
|
1:11.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:37 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:28 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
453 |
1:04.98 |
2:15.57 |
3:27.17 |
|
4:36.35 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teo Mattelmäki |
2005 |
|
422 |
1:05.03 |
2:17.28 |
3:30.55 |
|
4:42.89 |
|
|
Cetus Espoo |
4:42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
421 |
1:06.29 |
2:18.22 |
3:30.70 |
|
4:43.16 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
4:48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topias Tynjä |
2005 |
|
420 |
1:07.58 |
2:20.41 |
3:32.76 |
|
4:43.22 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sakari Korri |
2005 |
|
411 |
1:05.24 |
2:17.65 |
3:32.99 |
|
4:45.28 |
|
|
Rauman Uimaseura |
4:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
404 |
1:05.05 |
2:17.47 |
3:31.82 |
|
4:46.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
403 |
1:08.23 |
2:22.54 |
3:36.41 |
|
4:47.15 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
4:48.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
403 |
1:06.00 |
2:18.78 |
3:34.47 |
|
4:47.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
William Fagerstedt |
2005 |
|
389 |
1:07.47 |
2:22.53 |
3:38.00 |
|
4:50.75 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
4:58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Arttu Venemies |
2005 |
|
388 |
1:07.63 |
2:23.08 |
3:38.84 |
|
4:50.77 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:55.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
388 |
1:08.54 |
2:23.29 |
3:38.59 |
|
4:50.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kasperi Heikkinen |
2005 |
|
387 |
1:07.45 |
2:22.85 |
3:39.20 |
|
4:51.05 |
|
|
Raision Urheilijat |
5:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Konsta Vainio |
2005 |
|
387 |
1:09.27 |
2:25.51 |
3:40.45 |
|
4:51.10 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nooa Matela |
2005 |
|
383 |
1:09.53 |
2:25.02 |
3:39.83 |
|
4:52.21 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
4:54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
380 |
1:05.57 |
2:19.72 |
3:36.57 |
|
4:52.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:49.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
348 |
1:09.45 |
2:27.52 |
3:44.62 |
|
5:01.66 |
|
|
Uinti Tampere |
4:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
584 |
59.43 |
2:03.46 |
3:08.71 |
|
4:13.91 |
|
|
TaTu Tampere |
4:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
548 |
1:02.61 |
2:08.83 |
3:14.62 |
|
4:19.37 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
542 |
1:00.41 |
2:06.74 |
3:13.67 |
|
4:20.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
534 |
1:01.34 |
2:08.14 |
3:15.14 |
|
4:21.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Taavi Backman |
2004 |
|
527 |
1:03.78 |
2:10.44 |
3:16.66 |
|
4:22.74 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
509 |
1:03.41 |
2:11.38 |
3:19.56 |
|
4:25.77 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Markus Veckman |
2004 |
|
485 |
1:02.16 |
2:10.19 |
3:20.47 |
|
4:30.13 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Verneri Lehtovaara |
2004 |
|
477 |
1:03.27 |
2:11.53 |
3:21.29 |
|
4:31.50 |
|
|
Salon Uimarit |
4:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
461 |
1:03.76 |
2:14.22 |
3:25.45 |
|
4:34.59 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
459 |
1:04.12 |
2:14.54 |
3:25.47 |
|
4:35.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Samuel Saari |
2004 |
|
453 |
1:06.69 |
2:17.04 |
3:27.13 |
|
4:36.31 |
|
|
Cetus Espoo |
4:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
429 |
1:07.99 |
2:20.46 |
3:31.83 |
|
4:41.35 |
|
|
TaTu Tampere |
4:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
426 |
1:06.32 |
2:17.11 |
3:30.16 |
|
4:41.92 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
4:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
4:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veerti Juurakko |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Cetus Espoo |
4:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
|
691 |
57.77 |
1:59.73 |
3:00.60 |
|
4:00.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
691 |
58.01 |
1:59.65 |
3:00.70 |
|
4:00.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
627 |
58.68 |
2:00.87 |
3:05.20 |
|
4:07.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aku Kaila |
2003 |
|
624 |
59.59 |
2:03.28 |
3:07.68 |
|
4:08.37 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
612 |
1:00.28 |
2:03.98 |
3:08.35 |
|
4:09.98 |
|
|
Cetus Espoo |
4:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
588 |
59.11 |
2:03.40 |
3:08.51 |
|
4:13.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
585 |
1:00.93 |
2:05.43 |
3:10.36 |
|
4:13.72 |
|
|
Cetus Espoo |
4:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
570 |
59.50 |
2:04.21 |
3:10.35 |
|
4:15.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
547 |
1:01.21 |
2:08.16 |
3:15.44 |
|
4:19.40 |
|
|
Uinti Tampere |
4:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
547 |
1:01.28 |
2:07.95 |
3:14.94 |
|
4:19.44 |
|
|
Kemin Uimaseura |
4:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
538 |
1:01.09 |
2:07.48 |
3:14.73 |
|
4:20.87 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
527 |
1:01.87 |
2:09.06 |
3:16.92 |
|
4:22.69 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
4:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Miro Merinen |
2003 |
|
510 |
1:01.48 |
2:08.98 |
3:17.42 |
|
4:25.52 |
|
|
Simmis Wanda |
4:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elis Fokin |
2003 |
|
507 |
1:01.57 |
2:08.68 |
3:16.96 |
|
4:26.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Perttu Järvinen |
2003 |
|
492 |
59.72 |
2:08.56 |
3:17.22 |
|
4:28.74 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
481 |
1:02.04 |
2:10.23 |
3:20.12 |
|
4:30.79 |
|
|
Haminan Uimaseura |
4:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Paatos |
2002 |
|
676 |
58.44 |
1:58.32 |
2:59.94 |
|
4:01.79 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
645 |
58.42 |
2:00.20 |
3:02.67 |
|
4:05.62 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
633 |
58.85 |
2:01.99 |
3:05.46 |
|
4:07.16 |
|
|
Cetus Espoo |
4:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Hjelm |
2002 |
|
598 |
59.41 |
2:03.86 |
3:08.44 |
|
4:11.82 |
|
|
Vanders |
4:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
596 |
59.48 |
2:03.29 |
3:08.46 |
|
4:12.08 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Efim Romanov |
2002 |
|
571 |
59.08 |
2:04.59 |
3:10.92 |
|
4:15.82 |
|
|
TaTu Tampere |
4:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
568 |
57.65 |
2:03.15 |
3:09.93 |
|
4:16.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
565 |
1:00.14 |
2:05.18 |
3:11.73 |
|
4:16.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
559 |
1:00.32 |
2:04.71 |
3:11.20 |
|
4:17.64 |
|
|
Cetus Espoo |
4:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joonas Järvi |
2002 |
|
553 |
1:02.38 |
2:08.99 |
3:15.19 |
|
4:18.44 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jere Broman |
2002 |
|
521 |
1:00.91 |
2:08.81 |
3:17.15 |
|
4:23.61 |
|
|
Uinti Tampere |
4:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
514 |
1:01.33 |
2:09.00 |
3:17.35 |
|
4:24.93 |
|
|
Uinti Tampere |
4:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Axel Olander |
2002 |
|
499 |
1:02.17 |
2:08.62 |
3:17.83 |
|
4:27.49 |
|
|
TaTu Tampere |
4:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mio Harju |
2002 |
|
496 |
1:03.85 |
2:11.73 |
3:20.51 |
|
4:28.06 |
|
|
TaTu Tampere |
4:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
470 |
1:03.27 |
2:13.71 |
3:24.26 |
|
4:32.94 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mathias Lindfors |
2002 |
|
444 |
1:03.73 |
2:14.47 |
3:26.91 |
|
4:38.09 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
4:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:28 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:49 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 4X100m SKU T15, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:49 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:41 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m SKU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
621 |
1:10.10 |
2:25.95 |
3:54.16 |
|
5:03.45 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
5:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ada Hakkarainen |
2005 |
|
590 |
1:12.31 |
2:32.65 |
3:57.81 |
|
5:08.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
561 |
1:10.69 |
2:28.70 |
3:58.91 |
|
5:13.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
543 |
1:12.49 |
2:35.08 |
4:05.83 |
|
5:17.36 |
|
|
Cetus Espoo |
5:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Moona Korpikoski |
2005 |
|
539 |
1:15.06 |
2:37.11 |
4:07.18 |
|
5:18.15 |
|
|
Nokian Pyry |
5:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Korkalainen |
2005 |
|
530 |
1:11.24 |
2:35.71 |
4:05.01 |
|
5:19.77 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
5:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Koskelo |
2005 |
|
514 |
1:15.09 |
2:38.19 |
4:08.99 |
|
5:23.17 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
5:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Inka Vahtola |
2005 |
|
513 |
1:17.36 |
2:40.37 |
4:10.16 |
|
5:23.43 |
|
|
Cetus Espoo |
5:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lumi Rossi |
2005 |
|
486 |
1:18.20 |
2:38.22 |
4:14.41 |
|
5:29.24 |
|
|
Cetus Espoo |
5:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Veera Korsoff |
2005 |
|
484 |
1:21.13 |
2:45.64 |
4:17.33 |
|
5:29.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maija Hinkkala |
2005 |
|
451 |
1:16.55 |
2:43.10 |
4:21.19 |
|
5:37.49 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
5:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alma Hörkkö |
2005 |
|
450 |
1:17.66 |
2:45.22 |
4:22.49 |
|
5:37.85 |
|
|
Simmis Wanda |
5:38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roosa Tuomainen |
2005 |
|
437 |
1:22.49 |
2:51.88 |
4:25.66 |
|
5:40.98 |
|
|
Salon Uimarit |
5:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
|
427 |
1:21.04 |
2:48.95 |
4:24.44 |
|
5:43.81 |
|
|
Simmis Wanda |
5:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jasmin Savonen |
2005 |
|
408 |
1:21.44 |
2:48.67 |
4:32.05 |
|
5:49.05 |
|
|
Cetus Espoo |
5:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aada Hirvasoja |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Haukiputaan Heitto |
5:31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m SKU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
697 |
1:09.05 |
2:25.43 |
3:46.90 |
|
4:52.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
661 |
1:06.45 |
2:21.47 |
3:45.78 |
|
4:57.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
618 |
1:11.73 |
2:33.35 |
3:56.30 |
|
5:03.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
560 |
1:14.24 |
2:34.96 |
4:00.78 |
|
5:14.09 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
5:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
549 |
1:15.59 |
2:37.79 |
4:04.01 |
|
5:16.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
536 |
1:11.96 |
2:32.89 |
4:06.89 |
|
5:18.64 |
|
|
Cetus Espoo |
5:17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wilma Långström |
2004 |
|
528 |
1:12.14 |
2:36.16 |
4:07.71 |
|
5:20.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Mäki-Hokkonen |
2004 |
|
519 |
1:12.18 |
2:34.77 |
4:08.85 |
|
5:22.07 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
5:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
509 |
1:16.25 |
2:40.87 |
4:13.17 |
|
5:24.11 |
|
|
Uinti Tampere |
5:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Inka Elamaa |
2004 |
|
506 |
1:17.26 |
2:40.20 |
4:12.54 |
|
5:24.77 |
|
|
Oulun Lohet |
5:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Mattila |
2004 |
|
502 |
1:15.90 |
2:42.78 |
4:11.66 |
|
5:25.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
|
492 |
1:14.43 |
2:40.37 |
4:11.50 |
|
5:27.97 |
|
|
Uinti Tampere |
5:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Salla Rantala |
2004 |
|
484 |
1:18.03 |
2:39.97 |
4:13.42 |
|
5:29.80 |
|
|
Uinti Tampere |
5:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
473 |
1:13.78 |
2:43.04 |
4:13.20 |
|
5:32.12 |
|
|
Cetus Espoo |
5:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
461 |
1:20.40 |
2:43.96 |
4:21.13 |
|
5:35.18 |
|
|
Cetus Espoo |
5:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m SKU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
632 |
1:07.24 |
2:24.69 |
3:50.89 |
|
5:01.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Kivi |
2003 |
|
622 |
1:09.96 |
2:26.98 |
3:53.87 |
|
5:03.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
609 |
1:10.79 |
2:30.31 |
3:55.42 |
|
5:05.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
600 |
1:09.96 |
2:29.72 |
3:56.33 |
|
5:06.87 |
|
|
Oulun Lohet |
5:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hilla Kuuva |
2003 |
|
522 |
1:16.46 |
2:41.25 |
4:09.76 |
|
5:21.49 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
5:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
520 |
1:10.59 |
2:36.30 |
4:08.18 |
|
5:21.95 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Haglund |
2003 |
|
499 |
1:16.27 |
2:43.61 |
4:12.84 |
|
5:26.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
495 |
1:16.85 |
2:41.73 |
4:10.81 |
|
5:27.20 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
5:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jenny Grangärd |
2003 |
|
488 |
1:13.26 |
2:36.07 |
4:12.03 |
|
5:28.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
455 |
1:21.45 |
2:44.51 |
4:24.69 |
|
5:36.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julia Peltola |
2003 |
|
439 |
1:11.98 |
2:39.06 |
4:21.13 |
|
5:40.65 |
|
|
Cetus Espoo |
5:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Enni Silvennoinen |
2003 |
|
436 |
1:20.97 |
2:50.07 |
4:26.21 |
|
5:41.28 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
5:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vilma Tikka |
2003 |
|
430 |
1:17.71 |
2:44.11 |
4:26.70 |
|
5:43.00 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
5:36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matilda Lonka |
2003 |
|
423 |
1:18.93 |
2:48.41 |
4:25.46 |
|
5:44.88 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
5:40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Johansson |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
5:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maija Nurmi |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:41 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:46 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50m RU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:46 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:11 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
527 |
33.19 |
|
|
|
1:08.10 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
518 |
33.08 |
|
|
|
1:08.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ülle Harjaks |
2006 |
|
504 |
33.13 |
|
|
|
1:09.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louna Kasvio |
2006 |
|
480 |
34.33 |
|
|
|
1:10.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fia Stenman |
2006 |
|
451 |
34.81 |
|
|
|
1:11.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
|
450 |
34.87 |
|
|
|
1:11.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Välimaa |
2006 |
|
444 |
35.27 |
|
|
|
1:12.13 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elsa Vira |
2006 |
|
435 |
35.20 |
|
|
|
1:12.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
426 |
35.68 |
|
|
|
1:13.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
419 |
35.54 |
|
|
|
1:13.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Isla Leinonen |
2006 |
|
407 |
35.48 |
|
|
|
1:14.20 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tiinu Tamminen |
2006 |
|
403 |
35.86 |
|
|
|
1:14.44 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Wilma Sundt |
2006 |
|
403 |
35.93 |
|
|
|
1:14.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
396 |
36.46 |
|
|
|
1:14.92 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Amanda Nilsson |
2006 |
|
382 |
36.17 |
|
|
|
1:15.81 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janina Granberg |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
627 |
31.43 |
|
|
|
1:04.28 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
584 |
31.72 |
|
|
|
1:05.81 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
541 |
32.68 |
|
|
|
1:07.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Salma Mäntynen |
2005 |
|
518 |
32.43 |
|
|
|
1:08.51 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
513 |
33.24 |
|
|
|
1:08.73 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
512 |
33.28 |
|
|
|
1:08.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Kauppinen |
2005 |
|
496 |
34.15 |
|
|
|
1:09.50 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Essi Ahvenainen |
2005 |
|
491 |
34.21 |
|
|
|
1:09.71 |
|
|
Vanders |
1:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
480 |
33.27 |
|
|
|
1:10.26 |
|
|
Simmis Wanda |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aino Tamminen |
2005 |
|
458 |
33.88 |
|
|
|
1:11.34 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maura Bergström |
2005 |
|
453 |
34.69 |
|
|
|
1:11.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iina Rissanen |
2005 |
|
451 |
34.62 |
|
|
|
1:11.72 |
|
|
Vanders |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura Kousa |
2005 |
|
448 |
32.52 |
|
|
|
1:11.91 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Moona Korpikoski |
2005 |
|
440 |
34.63 |
|
|
|
1:12.33 |
|
|
Nokian Pyry |
1:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Enni Kinnunen |
2005 |
|
424 |
34.57 |
|
|
|
1:13.24 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Rajavaara |
2005 |
|
424 |
34.56 |
|
|
|
1:13.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alina Antila |
2004 |
|
662 |
30.76 |
|
|
|
1:03.14 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
618 |
31.07 |
|
|
|
1:04.60 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helmi Jouhten |
2004 |
|
616 |
31.70 |
|
|
|
1:04.65 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
592 |
32.09 |
|
|
|
1:05.52 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
579 |
31.96 |
|
|
|
1:06.02 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
562 |
32.16 |
|
|
|
1:06.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Hulkki |
2004 |
|
551 |
32.39 |
|
|
|
1:07.12 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lotta Hermonen |
2004 |
|
515 |
33.35 |
|
|
|
1:08.64 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Nissi |
2004 |
|
514 |
33.20 |
|
|
|
1:08.66 |
|
|
Simmis Wanda |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Liinu Louhikoski |
2004 |
|
486 |
33.30 |
|
|
|
1:09.97 |
|
|
Vanders |
1:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jessica Mäkinen |
2004 |
|
483 |
33.17 |
|
|
|
1:10.12 |
|
|
Uinti Tampere |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aada Hakala |
2004 |
|
479 |
33.65 |
|
|
|
1:10.31 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Henna Känsäkangas |
2004 |
|
470 |
34.27 |
|
|
|
1:10.77 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Roona Karola |
2004 |
|
469 |
33.90 |
|
|
|
1:10.78 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sini Salmi |
2004 |
|
460 |
34.18 |
|
|
|
1:11.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
459 |
34.79 |
|
|
|
1:11.32 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
631 |
31.08 |
|
|
|
1:04.14 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
630 |
31.25 |
|
|
|
1:04.19 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martta Nygård |
2003 |
|
625 |
31.35 |
|
|
|
1:04.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
594 |
31.64 |
|
|
|
1:05.44 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petra Kivi |
2003 |
|
579 |
31.86 |
|
|
|
1:05.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iris Hanski |
2003 |
|
566 |
32.27 |
|
|
|
1:06.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
558 |
32.12 |
|
|
|
1:06.83 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
549 |
32.60 |
|
|
|
1:07.17 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saana Yritys |
2003 |
|
549 |
32.22 |
|
|
|
1:07.20 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
545 |
32.50 |
|
|
|
1:07.36 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilja Grundström |
2003 |
|
536 |
32.41 |
|
|
|
1:07.71 |
|
|
Vanders |
1:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
533 |
32.60 |
|
|
|
1:07.85 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
516 |
33.35 |
|
|
|
1:08.60 |
|
|
Oulun Lohet |
1:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
505 |
32.84 |
|
|
|
1:09.07 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofia Martinkauppi |
2003 |
|
502 |
33.54 |
|
|
|
1:09.22 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
496 |
33.64 |
|
|
|
1:09.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:11 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:44 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
489 |
27.36 |
|
|
|
57.02 |
|
|
Aurajoen Uinti |
57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leo Währn |
2005 |
|
474 |
27.60 |
|
|
|
57.61 |
|
|
Vanders |
58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sakari Korri |
2005 |
|
473 |
27.55 |
|
|
|
57.65 |
|
|
Rauman Uimaseura |
58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
444 |
28.24 |
|
|
|
58.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
437 |
28.19 |
|
|
|
59.19 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Topias Tynjä |
2005 |
|
408 |
28.91 |
|
|
|
1:00.56 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
405 |
28.44 |
|
|
|
1:00.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Arttu Venemies |
2005 |
|
398 |
29.36 |
|
|
|
1:01.05 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
396 |
28.98 |
|
|
|
1:01.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sisu Sorri |
2005 |
|
373 |
29.25 |
|
|
|
1:02.39 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joonas Arponen |
2005 |
|
367 |
30.59 |
|
|
|
1:02.72 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tuomas Hämäläinen |
2005 |
|
365 |
29.80 |
|
|
|
1:02.87 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
364 |
30.09 |
|
|
|
1:02.92 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aaron Pirinen |
2005 |
|
355 |
29.80 |
|
|
|
1:03.42 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Joel Korte |
2005 |
|
354 |
30.12 |
|
|
|
1:03.50 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ivan Chupakhin |
2005 |
|
348 |
29.97 |
|
|
|
1:03.84 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:44 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
19:08 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m VU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
641 |
30.57 |
1:03.82 |
1:36.46 |
|
2:08.02 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
627 |
30.91 |
1:04.11 |
1:37.17 |
|
2:08.97 |
|
|
Cetus Espoo |
2:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
619 |
30.04 |
1:03.14 |
1:36.45 |
|
2:09.52 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
610 |
30.67 |
1:04.16 |
1:37.43 |
|
2:10.14 |
|
|
Simmis Wanda |
2:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veera Korsoff |
2005 |
|
587 |
30.23 |
1:03.28 |
1:38.27 |
|
2:11.85 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ada Hakkarainen |
2005 |
|
585 |
31.10 |
1:04.28 |
1:38.04 |
|
2:11.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kerttu Taponen |
2005 |
|
584 |
30.22 |
1:02.90 |
1:37.10 |
|
2:12.05 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
577 |
30.91 |
1:04.61 |
1:38.85 |
|
2:12.63 |
|
|
Cetus Espoo |
2:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Meea Juntunen |
2005 |
|
569 |
30.21 |
1:03.33 |
1:38.02 |
|
2:13.23 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Moona Korpikoski |
2005 |
|
529 |
30.61 |
1:05.80 |
1:41.60 |
|
2:16.51 |
|
|
Nokian Pyry |
2:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ella Suominen |
2005 |
|
528 |
30.69 |
1:05.44 |
1:41.55 |
|
2:16.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emilia Niemi |
2005 |
|
525 |
30.55 |
1:04.52 |
1:40.13 |
|
2:16.81 |
|
|
Octopus Lohja |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
513 |
30.90 |
1:05.48 |
1:41.85 |
|
2:17.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elina Ryynänen |
2005 |
|
495 |
29.98 |
1:04.86 |
1:42.89 |
|
2:19.59 |
|
|
Simmis Wanda |
2:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Juulia Sakomaa |
2005 |
|
488 |
31.15 |
1:06.18 |
1:43.26 |
|
2:20.26 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Kousa |
2005 |
|
486 |
31.19 |
1:06.60 |
1:43.67 |
|
2:20.42 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m VU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
711 |
30.07 |
1:01.48 |
1:33.02 |
|
2:03.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
656 |
30.11 |
1:02.31 |
1:34.57 |
|
2:07.05 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
651 |
29.83 |
1:02.38 |
1:35.93 |
|
2:07.36 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
647 |
29.92 |
1:02.55 |
1:35.93 |
|
2:07.66 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
642 |
30.64 |
1:03.59 |
1:36.27 |
|
2:08.00 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
595 |
30.24 |
1:03.65 |
1:37.69 |
|
2:11.23 |
|
|
Simmis Wanda |
2:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
593 |
30.97 |
1:04.09 |
1:37.70 |
|
2:11.42 |
|
|
Cetus Espoo |
2:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peppi Vesalainen |
2004 |
|
583 |
30.03 |
1:03.41 |
1:37.66 |
|
2:12.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Rantala |
2004 |
|
572 |
30.32 |
1:04.38 |
1:39.71 |
|
2:12.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
568 |
30.66 |
1:04.43 |
1:39.02 |
|
2:13.29 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
567 |
31.05 |
1:04.74 |
1:39.64 |
|
2:13.41 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Santra Nieminen |
2004 |
|
557 |
30.75 |
1:04.33 |
1:38.92 |
|
2:14.19 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
556 |
30.44 |
1:04.39 |
1:39.67 |
|
2:14.22 |
|
|
Uinti Tampere |
2:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aamu Änkilä |
2004 |
|
555 |
30.80 |
1:04.54 |
1:39.57 |
|
2:14.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
550 |
30.55 |
1:03.83 |
1:38.44 |
|
2:14.71 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Wilma Långström |
2004 |
|
519 |
30.69 |
1:04.90 |
1:40.85 |
|
2:17.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m VU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
718 |
29.29 |
1:00.54 |
1:32.36 |
|
2:03.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
682 |
30.40 |
1:01.92 |
1:33.96 |
|
2:05.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
680 |
29.53 |
1:01.43 |
1:34.03 |
|
2:05.52 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Venla Säntti |
2003 |
|
658 |
29.67 |
1:01.57 |
1:33.65 |
|
2:06.90 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
623 |
30.61 |
1:02.95 |
1:35.92 |
|
2:09.24 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
601 |
29.78 |
1:02.75 |
1:36.86 |
|
2:10.84 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iris Hanski |
2003 |
|
579 |
30.26 |
1:03.77 |
1:38.18 |
|
2:12.48 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
571 |
30.46 |
1:04.24 |
1:38.76 |
|
2:13.05 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
571 |
29.36 |
1:01.81 |
1:36.77 |
|
2:13.06 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
569 |
29.88 |
1:03.28 |
1:37.85 |
|
2:13.19 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
565 |
30.53 |
1:04.40 |
1:38.85 |
|
2:13.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Johansson |
2003 |
|
558 |
31.02 |
1:04.77 |
1:39.64 |
|
2:14.11 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roosa Aho |
2003 |
|
555 |
31.22 |
1:05.45 |
1:40.80 |
|
2:14.37 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
550 |
30.62 |
1:04.34 |
1:39.64 |
|
2:14.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
539 |
31.09 |
1:05.31 |
1:40.52 |
|
2:15.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
531 |
31.08 |
1:05.88 |
1:42.00 |
|
2:16.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
19:08 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
19:35 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Verneri Lehtovaara |
2004 |
|
543 |
28.89 |
1:02.96 |
1:38.52 |
|
2:13.03 |
|
|
Salon Uimarit |
2:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
522 |
29.01 |
1:03.03 |
1:38.87 |
|
2:14.77 |
|
|
TaTu Tampere |
2:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Haipus |
2004 |
|
436 |
31.27 |
1:06.91 |
1:44.33 |
|
2:23.08 |
|
|
Oulun Lohet |
2:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Haipus |
2004 |
|
421 |
31.18 |
1:07.79 |
1:45.97 |
|
2:24.82 |
|
|
Oulun Lohet |
2:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riccardo Castagno |
2004 |
|
398 |
30.91 |
1:07.76 |
1:47.22 |
|
2:27.49 |
|
|
Uinti Tampere |
2:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
373 |
31.91 |
1:10.15 |
1:49.86 |
|
2:30.69 |
|
|
TaTu Tampere |
2:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Filip Jåfs |
2004 |
|
368 |
31.13 |
1:08.18 |
1:48.83 |
|
2:31.40 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
342 |
32.51 |
1:11.65 |
1:53.49 |
|
2:35.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jere Hannuksela |
2004 |
|
328 |
31.43 |
1:08.85 |
1:51.34 |
|
2:37.35 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Markus Veckman |
2004 |
|
322 |
32.05 |
1:11.79 |
1:54.10 |
|
2:38.27 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cedric Decena |
2004 |
|
322 |
32.92 |
1:12.13 |
1:52.97 |
|
2:38.32 |
|
|
Oulun Lohet |
2:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Akseli Kotti |
2004 |
|
290 |
35.13 |
1:16.79 |
2:00.51 |
|
2:43.92 |
|
|
TaTu Tampere |
2:42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sebastian Rasimus |
2004 |
|
285 |
33.46 |
1:13.86 |
1:56.78 |
|
2:44.94 |
|
|
Uinti Tampere |
2:46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eero Asikainen |
2004 |
|
258 |
33.15 |
1:14.02 |
1:58.21 |
|
2:50.52 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aarne Eskelinen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
2:42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
603 |
28.46 |
1:01.02 |
1:34.52 |
|
2:08.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alex Lydman |
2003 |
|
591 |
28.30 |
1:00.71 |
1:34.76 |
|
2:09.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
585 |
28.29 |
1:01.31 |
1:36.49 |
|
2:09.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
553 |
28.36 |
1:01.75 |
1:36.58 |
|
2:12.20 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
520 |
29.70 |
1:04.80 |
1:41.08 |
|
2:15.00 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
504 |
30.36 |
1:04.66 |
1:40.47 |
|
2:16.34 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
431 |
29.76 |
1:05.82 |
1:44.37 |
|
2:23.62 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Teemu Oksakari |
2003 |
|
419 |
32.02 |
1:09.61 |
1:47.09 |
|
2:25.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
391 |
31.45 |
1:07.78 |
1:47.34 |
|
2:28.41 |
|
|
Uinti Tampere |
2:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Juho Marjala |
2003 |
|
373 |
32.26 |
1:09.43 |
1:48.43 |
|
2:30.70 |
|
|
Simmis Wanda |
2:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Visa Kotiniitty |
2003 |
|
359 |
30.02 |
1:05.94 |
1:47.34 |
|
2:32.74 |
|
|
Uinti Tampere |
2:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
333 |
31.38 |
1:10.24 |
1:52.63 |
|
2:36.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julius Airas |
2003 |
|
316 |
32.76 |
1:11.77 |
1:54.77 |
|
2:39.26 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oskari Repo |
2003 |
|
289 |
34.10 |
1:14.74 |
1:59.52 |
|
2:44.04 |
|
|
Cetus Espoo |
2:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Topi Immonen |
2003 |
|
283 |
33.49 |
1:14.41 |
1:59.20 |
|
2:45.30 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Otso Mäkivuokko |
2003 |
|
240 |
33.96 |
1:14.70 |
2:00.67 |
|
2:54.49 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m PU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
590 |
29.00 |
1:02.35 |
1:35.99 |
|
2:09.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
570 |
29.53 |
1:02.78 |
1:37.10 |
|
2:10.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Efim Romanov |
2002 |
|
564 |
28.90 |
1:01.62 |
1:35.37 |
|
2:11.35 |
|
|
TaTu Tampere |
2:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
509 |
28.50 |
1:01.98 |
1:36.70 |
|
2:15.91 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
508 |
28.61 |
1:02.07 |
1:36.96 |
|
2:15.99 |
|
|
Uinti Tampere |
2:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
480 |
29.99 |
1:05.80 |
1:42.56 |
|
2:18.60 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
472 |
30.79 |
1:06.13 |
1:42.32 |
|
2:19.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Otto Sormunen |
2002 |
|
464 |
29.65 |
1:05.17 |
1:42.84 |
|
2:20.15 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
430 |
28.35 |
1:01.56 |
1:39.46 |
|
2:23.75 |
|
|
Uinti Tampere |
2:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ville Korpilähde |
2002 |
|
421 |
29.00 |
1:04.40 |
1:44.29 |
|
2:24.77 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
406 |
31.13 |
1:07.75 |
1:45.94 |
|
2:26.55 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Benjamin Kangas |
2002 |
|
396 |
31.39 |
1:08.28 |
1:46.78 |
|
2:27.74 |
|
|
Haminan Uimaseura |
2:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Danila Shishinin |
2002 |
|
394 |
31.32 |
1:08.19 |
1:47.50 |
|
2:28.03 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mio Harju |
2002 |
|
367 |
31.85 |
1:09.00 |
1:49.53 |
|
2:31.58 |
|
|
TaTu Tampere |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oliver Kela |
2002 |
|
307 |
32.13 |
1:12.00 |
1:56.30 |
|
2:40.86 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Saarinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
19:35 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
19:53 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 4X50m SKU 2T15+2P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
01 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
19:53 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:24 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m RU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
555 |
33.14 |
1:10.93 |
1:48.83 |
|
2:26.49 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
543 |
32.54 |
1:09.17 |
1:47.90 |
|
2:27.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joonas Maaranen |
2004 |
|
480 |
35.16 |
1:13.90 |
1:53.84 |
|
2:33.72 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
461 |
34.49 |
1:13.82 |
1:54.89 |
|
2:35.86 |
|
|
TaTu Tampere |
2:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
443 |
35.39 |
1:15.46 |
1:56.39 |
|
2:37.91 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexander Malyshkov |
2004 |
|
438 |
35.94 |
1:16.38 |
1:57.27 |
|
2:38.55 |
|
|
Salon Uimarit |
2:45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
392 |
35.49 |
1:16.84 |
1:59.88 |
|
2:44.43 |
|
|
TaTu Tampere |
2:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aapo Koskinen |
2004 |
|
392 |
37.36 |
1:19.49 |
2:02.29 |
|
2:44.47 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joona Saloniemi |
2004 |
|
390 |
35.94 |
1:18.45 |
2:02.43 |
|
2:44.76 |
|
|
TaTu Tampere |
2:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jesse Hyppönen |
2004 |
|
385 |
35.81 |
1:18.14 |
2:01.44 |
|
2:45.55 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Santeri Ahinko |
2004 |
|
380 |
35.53 |
1:17.06 |
2:01.44 |
|
2:46.20 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
2:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
373 |
35.32 |
1:17.79 |
2:02.67 |
|
2:47.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Weeti Virtanen |
2004 |
|
367 |
35.75 |
1:18.96 |
2:04.53 |
|
2:48.15 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juuso Pulkkinen |
2004 |
|
352 |
37.67 |
1:21.52 |
2:06.69 |
|
2:50.56 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m RU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
588 |
33.44 |
1:10.72 |
1:47.78 |
|
2:23.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alex Lydman |
2003 |
|
568 |
33.10 |
1:10.34 |
1:47.85 |
|
2:25.39 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
562 |
32.47 |
1:09.64 |
1:48.00 |
|
2:25.91 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
549 |
32.76 |
1:10.14 |
1:48.47 |
|
2:27.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
492 |
34.54 |
1:13.56 |
1:52.46 |
|
2:32.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joona Kortteinen |
2003 |
|
485 |
33.49 |
1:11.31 |
1:51.45 |
|
2:33.23 |
|
|
Uinti Tampere |
2:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
484 |
34.00 |
1:12.57 |
1:52.83 |
|
2:33.39 |
|
|
Cetus Espoo |
2:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sami Uusikumpu |
2003 |
|
474 |
33.90 |
1:13.31 |
1:53.94 |
|
2:34.41 |
|
|
Simmis Wanda |
2:34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Topi Immonen |
2003 |
|
468 |
34.90 |
1:14.69 |
1:55.54 |
|
2:35.03 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
441 |
34.26 |
1:14.41 |
1:56.37 |
|
2:38.22 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
425 |
35.10 |
1:15.12 |
1:57.04 |
|
2:40.12 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elias Kalliokoski |
2003 |
|
425 |
35.54 |
1:15.82 |
1:57.27 |
|
2:40.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oskari Repo |
2003 |
|
419 |
36.02 |
1:16.46 |
1:58.85 |
|
2:40.86 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m RU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
633 |
32.17 |
1:07.54 |
1:43.96 |
|
2:20.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
623 |
32.80 |
1:08.83 |
1:45.33 |
|
2:20.96 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roope Paatos |
2002 |
|
606 |
32.79 |
1:08.88 |
1:44.75 |
|
2:22.32 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
583 |
33.10 |
1:10.03 |
1:47.01 |
|
2:24.15 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
538 |
33.41 |
1:11.18 |
1:49.34 |
|
2:28.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
500 |
33.56 |
1:12.25 |
1:51.83 |
|
2:31.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
497 |
33.77 |
1:12.17 |
1:51.73 |
|
2:32.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
465 |
34.70 |
1:13.84 |
1:54.51 |
|
2:35.41 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Henrik Siltari |
2002 |
|
437 |
34.16 |
1:13.80 |
1:55.38 |
|
2:38.70 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jerry Roine |
2002 |
|
414 |
35.94 |
1:16.95 |
1:58.59 |
|
2:41.55 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julius Nyberg |
2002 |
|
410 |
35.77 |
1:16.86 |
1:58.87 |
|
2:42.01 |
|
|
Kampuksen Plaani |
2:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jere Broman |
2002 |
|
409 |
36.01 |
1:17.24 |
1:59.48 |
|
2:42.15 |
|
|
Uinti Tampere |
2:42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Veikko Pyyhtinen |
2002 |
|
407 |
34.97 |
1:15.88 |
1:58.77 |
|
2:42.48 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juho Keränen |
2002 |
|
397 |
35.91 |
1:16.87 |
2:00.07 |
|
2:43.81 |
|
|
Oulun Lohet |
2:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aapo Pyyhtinen |
2002 |
|
378 |
36.53 |
1:18.25 |
2:02.06 |
|
2:46.51 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:24 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:54 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m SU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
568 |
32.28 |
1:07.95 |
1:45.90 |
|
2:23.92 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
561 |
33.14 |
1:10.28 |
1:47.88 |
|
2:24.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
543 |
34.89 |
1:12.04 |
1:49.71 |
|
2:26.12 |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
540 |
33.78 |
1:11.56 |
1:50.15 |
|
2:26.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
531 |
33.83 |
1:10.03 |
1:49.03 |
|
2:27.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Kauppinen |
2005 |
|
490 |
34.87 |
1:12.75 |
1:52.65 |
|
2:31.17 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maura Bergström |
2005 |
|
481 |
35.48 |
1:13.78 |
1:52.95 |
|
2:32.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Kousa |
2005 |
|
477 |
34.73 |
1:13.60 |
1:53.45 |
|
2:32.54 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Moona Korpikoski |
2005 |
|
473 |
34.63 |
1:13.39 |
1:53.78 |
|
2:32.93 |
|
|
Nokian Pyry |
2:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aino Koskelo |
2005 |
|
444 |
36.29 |
1:16.43 |
1:57.29 |
|
2:36.19 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Essi Ahvenainen |
2005 |
|
441 |
35.41 |
1:13.94 |
1:53.64 |
|
2:36.63 |
|
|
Vanders |
2:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hanna Martola |
2005 |
|
435 |
36.72 |
1:16.38 |
1:57.49 |
|
2:37.32 |
|
|
Cetus Espoo |
2:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aino Lepola |
2005 |
|
432 |
35.41 |
1:14.21 |
1:56.64 |
|
2:37.68 |
|
|
TaTu Tampere |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Enni Kinnunen |
2005 |
|
424 |
35.71 |
1:15.52 |
1:57.61 |
|
2:38.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Rajavaara |
2005 |
|
373 |
35.40 |
1:17.13 |
2:01.44 |
|
2:45.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iina Rissanen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vanders |
2:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m SU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
641 |
33.13 |
1:09.24 |
1:43.96 |
|
2:18.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alina Antila |
2004 |
|
595 |
33.19 |
1:09.10 |
1:45.40 |
|
2:21.70 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
590 |
32.99 |
1:09.57 |
1:46.56 |
|
2:22.15 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
586 |
33.29 |
1:09.76 |
1:46.37 |
|
2:22.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
576 |
33.55 |
1:10.05 |
1:47.47 |
|
2:23.27 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Hulkki |
2004 |
|
557 |
33.30 |
1:09.09 |
1:46.60 |
|
2:24.85 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aada Rissanen |
2004 |
|
528 |
33.44 |
1:10.44 |
1:48.96 |
|
2:27.43 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lotta Hermonen |
2004 |
|
512 |
35.59 |
1:13.63 |
1:51.72 |
|
2:29.00 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
508 |
34.83 |
1:11.98 |
1:50.56 |
|
2:29.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Nissi |
2004 |
|
498 |
34.80 |
1:12.67 |
1:52.01 |
|
2:30.40 |
|
|
Simmis Wanda |
2:26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aada Hakala |
2004 |
|
470 |
35.66 |
1:14.98 |
1:54.45 |
|
2:33.27 |
|
|
Uinti Tampere |
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henna Känsäkangas |
2004 |
|
467 |
35.43 |
1:13.95 |
1:53.86 |
|
2:33.63 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jessica Mäkinen |
2004 |
|
460 |
34.09 |
1:12.61 |
1:53.00 |
|
2:34.35 |
|
|
Uinti Tampere |
2:31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Inka Elamaa |
2004 |
|
457 |
35.97 |
1:14.52 |
1:54.60 |
|
2:34.76 |
|
|
Oulun Lohet |
2:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ciara Wacklin |
2004 |
|
456 |
35.66 |
1:14.67 |
1:55.06 |
|
2:34.84 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Salla Rantala |
2004 |
|
444 |
35.64 |
1:14.90 |
1:56.41 |
|
2:36.27 |
|
|
Uinti Tampere |
2:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m SU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Kivi |
2003 |
|
625 |
32.98 |
1:08.06 |
1:43.87 |
|
2:19.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
621 |
32.54 |
1:08.02 |
1:44.07 |
|
2:19.70 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martta Nygård |
2003 |
|
602 |
32.59 |
1:08.09 |
1:44.48 |
|
2:21.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iris Hanski |
2003 |
|
589 |
32.73 |
1:08.56 |
1:45.21 |
|
2:22.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
584 |
32.43 |
1:08.21 |
1:45.52 |
|
2:22.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
559 |
33.98 |
1:10.98 |
1:48.21 |
|
2:24.73 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
536 |
33.37 |
1:10.60 |
1:48.88 |
|
2:26.69 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilja Grundström |
2003 |
|
523 |
34.14 |
1:10.30 |
1:48.70 |
|
2:27.97 |
|
|
Vanders |
2:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
521 |
34.36 |
1:12.09 |
1:50.53 |
|
2:28.11 |
|
|
Oulun Lohet |
2:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
514 |
34.23 |
1:12.37 |
1:50.98 |
|
2:28.81 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
512 |
34.00 |
1:12.08 |
1:51.22 |
|
2:28.96 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
511 |
34.52 |
1:12.13 |
1:50.81 |
|
2:29.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
487 |
34.86 |
1:12.25 |
1:52.04 |
|
2:31.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
472 |
35.05 |
1:13.24 |
1:53.25 |
|
2:33.10 |
|
|
Uinti Tampere |
2:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Satu Immonen |
2003 |
|
457 |
36.06 |
1:15.64 |
1:56.31 |
|
2:34.74 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Julia Peltola |
2003 |
|
405 |
37.08 |
1:17.38 |
1:59.25 |
|
2:41.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:54 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:56 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m SU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:56 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:13 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m SKU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
719 |
28.58 |
|
|
|
1:03.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
672 |
30.03 |
|
|
|
1:04.51 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
623 |
31.07 |
|
|
|
1:06.13 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helmi Jouhten |
2004 |
|
620 |
31.54 |
|
|
|
1:06.25 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petra Kivi |
2003 |
|
587 |
31.16 |
|
|
|
1:07.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
585 |
30.80 |
|
|
|
1:07.53 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
585 |
31.73 |
|
|
|
1:07.53 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
562 |
32.01 |
|
|
|
1:08.46 |
|
|
Oulun Lohet |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
551 |
31.63 |
|
|
|
1:08.91 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Haglund |
2003 |
|
544 |
32.59 |
|
|
|
1:09.20 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
543 |
31.28 |
|
|
|
1:09.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
542 |
31.63 |
|
|
|
1:09.28 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Johansson |
2003 |
|
535 |
32.29 |
|
|
|
1:09.61 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aida Pasma |
2003 |
|
532 |
32.74 |
|
|
|
1:09.72 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Saana Yritys |
2003 |
|
529 |
31.03 |
|
|
|
1:09.87 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:13 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
11:36 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m PU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
401 |
30.28 |
|
|
|
1:05.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sakari Korri |
2005 |
|
398 |
29.18 |
|
|
|
1:05.34 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Währn |
2005 |
|
380 |
30.52 |
|
|
|
1:06.33 |
|
|
Vanders |
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Samuel Halminen |
2005 |
|
343 |
31.31 |
|
|
|
1:08.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topias Tynjä |
2005 |
|
326 |
31.86 |
|
|
|
1:09.81 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
314 |
31.14 |
|
|
|
1:10.71 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
313 |
31.89 |
|
|
|
1:10.77 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joonas Arponen |
2005 |
|
301 |
33.79 |
|
|
|
1:11.74 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sisu Sorri |
2005 |
|
295 |
32.52 |
|
|
|
1:12.17 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joel Korte |
2005 |
|
281 |
34.25 |
|
|
|
1:13.39 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
274 |
35.02 |
|
|
|
1:13.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
272 |
34.26 |
|
|
|
1:14.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
265 |
33.93 |
|
|
|
1:14.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nikita Semach |
2005 |
|
260 |
34.81 |
|
|
|
1:15.28 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m PU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
502 |
27.78 |
|
|
|
1:00.49 |
|
|
TaTu Tampere |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verneri Lehtovaara |
2004 |
|
496 |
28.43 |
|
|
|
1:00.70 |
|
|
Salon Uimarit |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Danil Seksenov |
2004 |
|
496 |
28.31 |
|
|
|
1:00.73 |
|
|
Vanders |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joonas Maaranen |
2004 |
|
490 |
27.97 |
|
|
|
1:00.95 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
483 |
27.66 |
|
|
|
1:01.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
483 |
28.00 |
|
|
|
1:01.26 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
440 |
28.56 |
|
|
|
1:03.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
424 |
29.71 |
|
|
|
1:03.98 |
|
|
TaTu Tampere |
1:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Taavi Backman |
2004 |
|
411 |
29.87 |
|
|
|
1:04.63 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cedric Decena |
2004 |
|
396 |
29.84 |
|
|
|
1:05.43 |
|
|
Oulun Lohet |
1:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Filip Jåfs |
2004 |
|
392 |
29.46 |
|
|
|
1:05.65 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Konsta Kallio |
2004 |
|
390 |
30.78 |
|
|
|
1:05.77 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eetu Haipus |
2004 |
|
389 |
31.04 |
|
|
|
1:05.81 |
|
|
Oulun Lohet |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Markus Veckman |
2004 |
|
373 |
30.14 |
|
|
|
1:06.77 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jere Hannuksela |
2004 |
|
361 |
30.35 |
|
|
|
1:07.51 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riccardo Castagno |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m PU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
|
600 |
26.72 |
|
|
|
56.99 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
568 |
26.90 |
|
|
|
58.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
536 |
27.73 |
|
|
|
59.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
531 |
27.33 |
|
|
|
59.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
520 |
27.90 |
|
|
|
59.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
517 |
28.11 |
|
|
|
59.87 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
500 |
27.46 |
|
|
|
1:00.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Simon Ravals |
2003 |
|
493 |
27.73 |
|
|
|
1:00.86 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johan Krister Fredriksson |
2003 |
|
446 |
29.44 |
|
|
|
1:02.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
445 |
29.04 |
|
|
|
1:02.93 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Visa Kotiniitty |
2003 |
|
426 |
29.63 |
|
|
|
1:03.85 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
418 |
29.95 |
|
|
|
1:04.26 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
404 |
30.15 |
|
|
|
1:04.99 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Miro Merinen |
2003 |
|
396 |
30.37 |
|
|
|
1:05.45 |
|
|
Simmis Wanda |
1:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Roni Severinkangas |
2003 |
|
385 |
29.78 |
|
|
|
1:06.06 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joonas Cranston |
2003 |
|
376 |
30.63 |
|
|
|
1:06.58 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 100m PU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
11:36 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:32 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louna Kasvio |
2006 |
|
563 |
1:07.69 |
2:19.15 |
3:31.98 |
|
4:43.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilma Sundt |
2006 |
|
557 |
1:08.89 |
2:21.18 |
3:34.24 |
|
4:44.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Välimaa |
2006 |
|
547 |
1:08.55 |
2:22.14 |
3:35.27 |
|
4:46.75 |
|
|
Uinti Tampere |
4:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
541 |
1:08.83 |
2:22.25 |
3:35.69 |
|
4:47.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janina Granberg |
2006 |
|
541 |
1:09.16 |
2:22.87 |
3:35.74 |
|
4:47.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:49.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
539 |
1:08.88 |
2:21.89 |
3:35.70 |
|
4:48.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Fia Stenman |
2006 |
|
504 |
1:09.45 |
2:24.61 |
3:40.62 |
|
4:54.63 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sini Mäkilä |
2006 |
|
493 |
1:08.52 |
2:22.53 |
3:39.30 |
|
4:56.71 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:56.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aino Kuusisto |
2006 |
|
491 |
1:12.00 |
2:27.12 |
3:43.07 |
|
4:57.17 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
4:59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
489 |
1:11.73 |
2:27.13 |
3:42.93 |
|
4:57.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sara Seppänen |
2006 |
|
488 |
1:11.61 |
2:27.55 |
3:43.26 |
|
4:57.72 |
|
|
Oulun Lohet |
5:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Malin Lindblom |
2006 |
|
486 |
1:10.91 |
2:28.01 |
3:44.42 |
|
4:58.23 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
5:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alicja Milczarek |
2006 |
|
484 |
1:11.80 |
2:27.31 |
3:43.66 |
|
4:58.68 |
|
|
Cetus Espoo |
5:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anni Kärkkäinen |
2006 |
|
462 |
1:11.29 |
2:27.98 |
3:46.81 |
|
5:03.31 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tinka Tamminen |
2006 |
|
447 |
1:11.66 |
2:29.71 |
3:48.70 |
|
5:06.55 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tiinu Tamminen |
2006 |
|
435 |
1:11.94 |
2:29.91 |
3:49.89 |
|
5:09.34 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ada Hakkarainen |
2005 |
|
674 |
1:04.96 |
2:11.97 |
3:19.21 |
|
4:27.48 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
620 |
1:05.04 |
2:14.76 |
3:26.20 |
|
4:34.96 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
4:33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
605 |
1:06.26 |
2:16.40 |
3:27.27 |
|
4:37.21 |
|
|
Cetus Espoo |
4:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kira Lindroos |
2005 |
|
580 |
1:06.67 |
2:18.58 |
3:30.19 |
|
4:41.20 |
|
|
Cetus Espoo |
4:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aino Tamminen |
2005 |
|
569 |
1:07.71 |
2:20.10 |
3:32.59 |
|
4:42.88 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
4:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veera Korsoff |
2005 |
|
564 |
1:06.48 |
2:18.24 |
3:31.54 |
|
4:43.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Moona Korpikoski |
2005 |
|
557 |
1:06.88 |
2:19.24 |
3:32.50 |
|
4:45.03 |
|
|
Nokian Pyry |
4:44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Suominen |
2005 |
|
542 |
1:07.65 |
2:21.62 |
3:35.58 |
|
4:47.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilia Niemi |
2005 |
|
540 |
1:06.41 |
2:19.72 |
3:33.83 |
|
4:47.83 |
|
|
Octopus Lohja |
4:45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Inka Vahtola |
2005 |
|
529 |
1:06.89 |
2:19.47 |
3:34.32 |
|
4:49.92 |
|
|
Cetus Espoo |
4:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Salma Mäntynen |
2005 |
|
520 |
1:07.17 |
2:22.77 |
3:38.59 |
|
4:51.63 |
|
|
Uimaseura Aquila |
4:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elina Ryynänen |
2005 |
|
513 |
1:08.98 |
2:24.65 |
3:40.89 |
|
4:52.94 |
|
|
Simmis Wanda |
4:51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Milla Karttunen |
2005 |
|
510 |
1:10.58 |
2:25.96 |
3:41.02 |
|
4:53.45 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:51.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
509 |
1:10.31 |
2:26.62 |
3:40.60 |
|
4:53.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lumi Rossi |
2005 |
|
501 |
1:08.54 |
2:23.95 |
3:40.53 |
|
4:55.26 |
|
|
Cetus Espoo |
4:49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roosa Tuomainen |
2005 |
|
493 |
1:11.21 |
2:25.58 |
3:41.55 |
|
4:56.69 |
|
|
Salon Uimarit |
4:51.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
720 |
1:05.26 |
2:11.84 |
3:17.19 |
|
4:21.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
|
672 |
1:06.41 |
2:14.25 |
3:22.28 |
|
4:27.63 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
648 |
1:05.64 |
2:13.60 |
3:22.03 |
|
4:30.92 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
639 |
1:07.27 |
2:16.83 |
3:25.74 |
|
4:32.18 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
639 |
1:06.14 |
2:15.29 |
3:24.88 |
|
4:32.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ida Mäki-Hokkonen |
2004 |
|
607 |
1:06.78 |
2:18.52 |
3:29.17 |
|
4:36.97 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
4:39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aliina Karvonen |
2004 |
|
584 |
1:07.35 |
2:19.26 |
3:30.91 |
|
4:40.49 |
|
|
Simmis Wanda |
4:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lotta Hermonen |
2004 |
|
582 |
1:07.77 |
2:19.78 |
3:31.23 |
|
4:40.84 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
4:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
569 |
1:09.01 |
2:21.13 |
3:32.47 |
|
4:42.86 |
|
|
Uinti Tampere |
4:41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aamu Änkilä |
2004 |
|
568 |
1:06.75 |
2:18.71 |
3:31.67 |
|
4:43.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
568 |
1:08.41 |
2:20.73 |
3:32.14 |
|
4:43.04 |
|
|
Cetus Espoo |
4:39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jutta Jauhiainen |
2004 |
|
568 |
1:08.30 |
2:20.38 |
3:32.51 |
|
4:43.11 |
|
|
Cetus Espoo |
4:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aino Rantala |
2004 |
|
560 |
1:07.39 |
2:20.80 |
3:34.29 |
|
4:44.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emmi Manninen |
2004 |
|
549 |
1:07.49 |
2:20.65 |
3:34.21 |
|
4:46.39 |
|
|
Uinti Tampere |
4:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Wilma Långström |
2004 |
|
535 |
1:07.32 |
2:21.02 |
3:35.49 |
|
4:48.81 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
532 |
1:08.80 |
2:22.03 |
3:35.85 |
|
4:49.35 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 400m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
712 |
1:03.88 |
2:10.00 |
3:16.52 |
|
4:22.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
692 |
1:05.34 |
2:12.51 |
3:19.47 |
|
4:25.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Säntti |
2003 |
|
672 |
1:05.11 |
2:13.37 |
3:20.07 |
|
4:27.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
642 |
1:05.16 |
2:12.63 |
3:21.79 |
|
4:31.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
636 |
1:05.63 |
2:13.84 |
3:22.72 |
|
4:32.57 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
601 |
1:07.27 |
2:18.16 |
3:28.01 |
|
4:37.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Aho |
2003 |
|
581 |
1:08.14 |
2:20.11 |
3:31.94 |
|
4:41.04 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
580 |
1:06.12 |
2:18.17 |
3:30.47 |
|
4:41.08 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
4:48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
575 |
1:06.63 |
2:17.46 |
3:29.66 |
|
4:41.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
570 |
1:06.56 |
2:18.89 |
3:31.74 |
|
4:42.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
561 |
1:07.44 |
2:19.56 |
3:32.72 |
|
4:44.24 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juulia Käräjämies |
2003 |
|
553 |
1:07.18 |
2:19.97 |
3:33.10 |
|
4:45.66 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
4:42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Johansson |
2003 |
|
549 |
1:08.50 |
2:20.52 |
3:33.44 |
|
4:46.38 |
|
|
Cetus Espoo |
4:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Milla Hyttinen |
2003 |
|
544 |
1:08.60 |
2:20.66 |
3:32.89 |
|
4:47.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Martta Nygård |
2003 |
|
541 |
1:07.26 |
2:20.47 |
3:34.32 |
|
4:47.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:45.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hilla Kuuva |
2003 |
|
506 |
1:07.46 |
2:19.55 |
3:35.78 |
|
4:54.21 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
4:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:32 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:49 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 4X100m SKU P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:49 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:40 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 400m SKU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
547 |
1:06.22 |
2:21.80 |
3:41.22 |
|
4:47.79 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Taavi Backman |
2004 |
|
533 |
1:07.37 |
2:20.68 |
3:41.61 |
|
4:50.29 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
507 |
1:06.77 |
2:25.40 |
3:45.43 |
|
4:55.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
495 |
1:08.51 |
2:22.16 |
3:50.30 |
|
4:57.70 |
|
|
TaTu Tampere |
5:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
461 |
1:10.41 |
2:28.91 |
3:54.99 |
|
5:04.65 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
5:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eetu Haipus |
2004 |
|
449 |
1:09.27 |
2:27.10 |
3:56.10 |
|
5:07.49 |
|
|
Oulun Lohet |
5:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
425 |
1:10.82 |
2:33.56 |
4:01.72 |
|
5:13.17 |
|
|
TaTu Tampere |
5:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aapo Koskinen |
2004 |
|
410 |
1:15.31 |
2:36.85 |
4:03.28 |
|
5:16.78 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
|
406 |
1:13.90 |
2:36.22 |
4:09.95 |
|
5:17.99 |
|
|
Ålands Simförening |
5:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cedric Decena |
2004 |
|
392 |
1:14.25 |
2:33.72 |
4:06.57 |
|
5:21.65 |
|
|
Oulun Lohet |
5:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
389 |
1:19.54 |
2:39.97 |
4:09.90 |
|
5:22.36 |
|
|
Simmis Wanda |
5:24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oskar Tuominen |
2004 |
|
345 |
1:16.08 |
2:41.49 |
4:17.95 |
|
5:35.52 |
|
|
Uinti Tampere |
5:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matti Nätti |
2004 |
|
340 |
1:14.44 |
2:42.28 |
4:19.84 |
|
5:37.21 |
|
|
Simmis Wanda |
5:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riccardo Castagno |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
5:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 400m SKU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
627 |
1:02.74 |
2:17.44 |
3:34.24 |
|
4:35.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
598 |
1:05.07 |
2:16.86 |
3:35.42 |
|
4:39.40 |
|
|
Cetus Espoo |
4:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alex Lydman |
2003 |
|
580 |
1:01.28 |
2:18.05 |
3:40.16 |
|
4:42.37 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
560 |
1:06.14 |
2:20.02 |
3:38.23 |
|
4:45.66 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
4:44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
539 |
1:06.34 |
2:22.95 |
3:45.87 |
|
4:49.22 |
|
|
Cetus Espoo |
4:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
534 |
1:06.55 |
2:21.54 |
3:43.69 |
|
4:50.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
496 |
1:10.73 |
2:26.33 |
3:48.94 |
|
4:57.33 |
|
|
Cetus Espoo |
4:58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
496 |
1:10.19 |
2:25.99 |
3:49.02 |
|
4:57.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
493 |
1:09.23 |
2:25.90 |
3:50.10 |
|
4:58.10 |
|
|
Lahden Uimaseura |
5:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
478 |
1:07.96 |
2:26.79 |
3:52.00 |
|
5:01.03 |
|
|
Kemin Uimaseura |
4:55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
466 |
1:10.58 |
2:28.00 |
3:51.90 |
|
5:03.55 |
|
|
Haminan Uimaseura |
4:59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elias Kalliokoski |
2003 |
|
439 |
1:09.75 |
2:32.70 |
3:57.88 |
|
5:09.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
426 |
1:11.41 |
2:28.33 |
4:00.43 |
|
5:12.96 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
5:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juho Marjala |
2003 |
|
391 |
1:08.41 |
2:30.32 |
4:04.18 |
|
5:21.87 |
|
|
Simmis Wanda |
5:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
5:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 400m SKU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
625 |
1:03.88 |
2:16.33 |
3:32.42 |
|
4:35.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Efim Romanov |
2002 |
|
601 |
1:02.87 |
2:15.82 |
3:35.29 |
|
4:38.92 |
|
|
TaTu Tampere |
4:46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
597 |
1:03.64 |
2:20.77 |
3:38.45 |
|
4:39.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
556 |
1:06.15 |
2:19.63 |
3:40.99 |
|
4:46.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
534 |
1:07.64 |
2:26.23 |
3:43.57 |
|
4:50.24 |
|
|
Cetus Espoo |
5:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
526 |
1:06.25 |
2:24.65 |
3:47.16 |
|
4:51.72 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
480 |
1:10.80 |
2:28.85 |
3:50.68 |
|
5:00.70 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
468 |
1:07.87 |
2:26.53 |
3:52.83 |
|
5:03.12 |
|
|
Uinti Tampere |
4:57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikael Nurmela |
2002 |
|
466 |
1:09.98 |
2:28.53 |
3:53.66 |
|
5:03.61 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
5:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mio Harju |
2002 |
|
458 |
1:08.61 |
2:26.20 |
3:55.77 |
|
5:05.34 |
|
|
TaTu Tampere |
5:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Danila Shishinin |
2002 |
|
447 |
1:08.06 |
2:29.21 |
3:58.15 |
|
5:07.79 |
|
|
ORCA Helsinki |
5:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Akseli Ylikoski |
2002 |
|
447 |
1:09.88 |
2:29.85 |
3:58.50 |
|
5:07.98 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
5:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oliver Kela |
2002 |
|
426 |
1:09.49 |
2:25.05 |
4:02.43 |
|
5:12.89 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
5:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mathias Lindfors |
2002 |
|
394 |
1:10.82 |
2:33.00 |
4:09.99 |
|
5:21.07 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
5:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:40 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:44 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m RU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:44 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:10 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
420 |
31.68 |
|
|
|
1:05.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
412 |
31.29 |
|
|
|
1:05.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Währn |
2005 |
|
398 |
32.26 |
|
|
|
1:06.44 |
|
|
Vanders |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
335 |
34.06 |
|
|
|
1:10.35 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Lydman |
2005 |
|
333 |
33.47 |
|
|
|
1:10.51 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aaron Pirinen |
2005 |
|
330 |
33.88 |
|
|
|
1:10.72 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teo Mattelmäki |
2005 |
|
326 |
34.77 |
|
|
|
1:11.04 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Topias Tynjä |
2005 |
|
324 |
34.28 |
|
|
|
1:11.19 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sakari Korri |
2005 |
|
323 |
34.16 |
|
|
|
1:11.26 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Aalto-Hardy |
2005 |
|
309 |
34.58 |
|
|
|
1:12.31 |
|
|
Ålands Simförening |
1:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joonas Arponen |
2005 |
|
303 |
35.33 |
|
|
|
1:12.79 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ivan Chupakhin |
2005 |
|
295 |
36.07 |
|
|
|
1:13.44 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Samuel Sainio |
2005 |
|
294 |
35.94 |
|
|
|
1:13.51 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Arttu Venemies |
2005 |
|
291 |
35.75 |
|
|
|
1:13.72 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juuso Leppänen |
2004 |
|
498 |
29.09 |
|
|
|
1:01.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
438 |
31.51 |
|
|
|
1:04.35 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
435 |
31.62 |
|
|
|
1:04.49 |
|
|
TaTu Tampere |
1:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
434 |
30.79 |
|
|
|
1:04.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tino Kaukonen |
2004 |
|
424 |
31.23 |
|
|
|
1:05.04 |
|
|
HTU Stadi |
1:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
422 |
31.18 |
|
|
|
1:05.18 |
|
|
TaTu Tampere |
1:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Konsta Kallio |
2004 |
|
417 |
30.86 |
|
|
|
1:05.44 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Filip Jåfs |
2004 |
|
412 |
30.96 |
|
|
|
1:05.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
401 |
32.11 |
|
|
|
1:06.28 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
397 |
32.26 |
|
|
|
1:06.53 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cedric Decena |
2004 |
|
392 |
31.49 |
|
|
|
1:06.81 |
|
|
Oulun Lohet |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jeremia Varonen |
2004 |
|
381 |
32.65 |
|
|
|
1:07.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Arttu Haipus |
2004 |
|
380 |
32.93 |
|
|
|
1:07.48 |
|
|
Oulun Lohet |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ilja Syrjä |
2004 |
|
360 |
32.52 |
|
|
|
1:08.69 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jesse Lintusalo |
2004 |
|
348 |
33.60 |
|
|
|
1:09.47 |
|
|
Vanders |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
343 |
34.32 |
|
|
|
1:09.85 |
|
|
Simmis Wanda |
1:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aku Kaila |
2003 |
|
603 |
29.06 |
|
|
|
57.85 |
|
|
Raision Urheilijat |
58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
574 |
28.91 |
|
|
|
58.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
532 |
29.08 |
|
|
|
1:00.33 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
501 |
29.06 |
|
|
|
1:01.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
498 |
29.62 |
|
|
|
1:01.67 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Ravals |
2003 |
|
493 |
30.03 |
|
|
|
1:01.89 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
481 |
29.59 |
|
|
|
1:02.38 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johan Krister Fredriksson |
2003 |
|
479 |
31.29 |
|
|
|
1:02.48 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
466 |
30.50 |
|
|
|
1:03.07 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joonas Cranston |
2003 |
|
440 |
30.50 |
|
|
|
1:04.28 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eetu Palvanen |
2003 |
|
429 |
31.26 |
|
|
|
1:04.79 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Teemu Oksakari |
2003 |
|
427 |
30.98 |
|
|
|
1:04.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
421 |
30.92 |
|
|
|
1:05.20 |
|
|
Haminan Uimaseura |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
416 |
31.64 |
|
|
|
1:05.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
376 |
32.52 |
|
|
|
1:07.72 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m SU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:10 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:44 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Välimaa |
2006 |
|
538 |
30.18 |
|
|
|
1:01.76 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
530 |
29.85 |
|
|
|
1:02.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fia Stenman |
2006 |
|
519 |
30.27 |
|
|
|
1:02.50 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
510 |
30.52 |
|
|
|
1:02.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Louna Kasvio |
2006 |
|
505 |
30.54 |
|
|
|
1:03.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
499 |
30.83 |
|
|
|
1:03.32 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janina Granberg |
2006 |
|
484 |
31.08 |
|
|
|
1:03.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sini Mäkilä |
2006 |
|
484 |
31.13 |
|
|
|
1:03.96 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elsa Vira |
2006 |
|
478 |
30.71 |
|
|
|
1:04.23 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anni Kärkkäinen |
2006 |
|
465 |
31.08 |
|
|
|
1:04.82 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
455 |
31.55 |
|
|
|
1:05.33 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Wilma Sundt |
2006 |
|
451 |
31.27 |
|
|
|
1:05.48 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
|
427 |
31.91 |
|
|
|
1:06.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hilla Känkänen |
2006 |
|
422 |
31.92 |
|
|
|
1:06.95 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tiinu Tamminen |
2006 |
|
420 |
32.02 |
|
|
|
1:07.06 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anni Turunen |
2006 |
|
406 |
32.49 |
|
|
|
1:07.83 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 100m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 37, 100m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
Laji 37, 100m VU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
697 |
27.46 |
|
|
|
56.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
628 |
28.15 |
|
|
|
58.67 |
|
|
Raision Urheilijat |
58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
625 |
27.94 |
|
|
|
58.76 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
621 |
28.08 |
|
|
|
58.87 |
|
|
Cetus Espoo |
58.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Venla Säntti |
2003 |
|
606 |
28.61 |
|
|
|
59.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
602 |
28.34 |
|
|
|
59.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
593 |
28.71 |
|
|
|
59.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
589 |
28.28 |
|
|
|
59.92 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julia Sairanen |
2003 |
|
587 |
28.67 |
|
|
|
59.99 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
583 |
29.04 |
|
|
|
1:00.12 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
579 |
28.99 |
|
|
|
1:00.27 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kiia Kärkkäinen |
2003 |
|
576 |
29.22 |
|
|
|
1:00.38 |
|
|
Heinolan Isku |
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
569 |
29.19 |
|
|
|
1:00.64 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Petra Kivi |
2003 |
|
562 |
28.81 |
|
|
|
1:00.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Iris Hanski |
2003 |
|
559 |
29.18 |
|
|
|
1:01.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
508 |
30.19 |
|
|
|
1:02.96 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:44 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:09 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m VU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
582 |
27.39 |
57.92 |
1:28.83 |
|
1:59.01 |
|
|
TaTu Tampere |
2:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Danil Seksenov |
2004 |
|
578 |
27.61 |
58.26 |
1:29.25 |
|
1:59.28 |
|
|
Vanders |
2:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taavi Backman |
2004 |
|
558 |
28.13 |
58.99 |
1:30.03 |
|
2:00.68 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Pulkkinen |
2004 |
|
549 |
27.82 |
58.58 |
1:30.16 |
|
2:01.32 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Malyshkov |
2004 |
|
524 |
27.80 |
59.37 |
1:31.46 |
|
2:03.22 |
|
|
Salon Uimarit |
2:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
512 |
28.27 |
1:00.17 |
1:32.92 |
|
2:04.21 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Davin Lindholm |
2004 |
|
492 |
28.67 |
1:00.48 |
1:33.31 |
|
2:05.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markus Veckman |
2004 |
|
481 |
28.77 |
1:01.11 |
1:34.30 |
|
2:06.82 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
477 |
28.53 |
1:00.47 |
1:33.98 |
|
2:07.15 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Filip Jåfs |
2004 |
|
473 |
29.17 |
1:01.81 |
1:35.40 |
|
2:07.51 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Waldemar Palombi |
2004 |
|
463 |
29.02 |
1:01.23 |
1:34.51 |
|
2:08.42 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
457 |
28.58 |
1:01.02 |
1:35.37 |
|
2:08.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
446 |
29.12 |
1:01.92 |
1:36.91 |
|
2:10.04 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rasmus Koskela |
2004 |
|
434 |
29.22 |
1:01.76 |
1:36.70 |
|
2:11.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
424 |
28.74 |
1:01.83 |
1:37.06 |
|
2:12.24 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m VU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Lydman |
2003 |
|
660 |
26.96 |
56.20 |
1:25.46 |
|
1:54.08 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
659 |
26.65 |
55.86 |
1:25.32 |
|
1:54.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lari Tumanoff |
2003 |
|
632 |
26.76 |
56.68 |
1:27.06 |
|
1:55.79 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:54.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aku Kaila |
2003 |
|
627 |
26.88 |
56.81 |
1:27.01 |
|
1:56.10 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
570 |
26.91 |
57.34 |
1:29.38 |
|
1:59.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luukas Vainio |
2003 |
|
555 |
28.54 |
59.36 |
1:30.67 |
|
2:00.88 |
|
|
Cetus Espoo |
2:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johan Krister Fredriksson |
2003 |
|
554 |
27.95 |
58.56 |
1:31.48 |
|
2:00.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
539 |
28.39 |
59.58 |
1:32.06 |
|
2:02.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
533 |
28.21 |
59.09 |
1:30.89 |
|
2:02.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
533 |
28.78 |
59.46 |
1:31.23 |
|
2:02.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Perttu Järvinen |
2003 |
|
515 |
28.19 |
59.49 |
1:32.07 |
|
2:03.91 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elis Fokin |
2003 |
|
509 |
28.47 |
59.72 |
1:31.59 |
|
2:04.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
504 |
28.21 |
59.52 |
1:32.07 |
|
2:04.84 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
502 |
28.76 |
1:00.57 |
1:33.13 |
|
2:04.99 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
492 |
28.54 |
1:01.48 |
1:35.44 |
|
2:05.80 |
|
|
Uinti Tampere |
2:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
488 |
28.24 |
1:00.10 |
1:33.82 |
|
2:06.20 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m VU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
714 |
25.50 |
53.30 |
1:22.31 |
|
1:51.17 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Paatos |
2002 |
|
656 |
27.36 |
56.17 |
1:25.45 |
|
1:54.35 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
633 |
26.89 |
56.16 |
1:26.02 |
|
1:55.70 |
|
|
Cetus Espoo |
1:55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
601 |
27.04 |
56.90 |
1:27.96 |
|
1:57.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
578 |
27.28 |
57.73 |
1:28.90 |
|
1:59.26 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
567 |
28.13 |
58.46 |
1:29.48 |
|
2:00.00 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
552 |
27.58 |
58.65 |
1:30.71 |
|
2:01.12 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
552 |
27.89 |
58.67 |
1:30.87 |
|
2:01.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joonas Järvi |
2002 |
|
532 |
27.74 |
59.07 |
1:30.56 |
|
2:02.56 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
532 |
27.13 |
57.39 |
1:29.35 |
|
2:02.63 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jere Broman |
2002 |
|
528 |
28.08 |
59.38 |
1:31.41 |
|
2:02.92 |
|
|
Uinti Tampere |
2:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
506 |
28.80 |
1:01.18 |
1:33.32 |
|
2:04.70 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
422 |
27.83 |
1:02.00 |
1:36.85 |
|
2:12.39 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:09 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:39 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m PU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Hinkka |
2005 |
|
559 |
33.11 |
1:11.22 |
1:50.53 |
|
2:25.13 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karla Tiainen |
2005 |
|
548 |
31.76 |
1:09.26 |
1:47.97 |
|
2:26.10 |
|
|
Simmis Wanda |
2:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ada Hakkarainen |
2005 |
|
461 |
34.05 |
1:13.14 |
1:54.16 |
|
2:34.79 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saana Perkkiö |
2005 |
|
431 |
35.09 |
1:15.05 |
1:56.57 |
|
2:38.28 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
424 |
32.64 |
1:11.16 |
1:53.56 |
|
2:39.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:40.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lumi Rossi |
2005 |
|
413 |
34.04 |
1:13.80 |
1:57.26 |
|
2:40.51 |
|
|
Cetus Espoo |
2:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Riina Niemi |
2005 |
|
410 |
32.62 |
1:12.71 |
1:56.65 |
|
2:40.93 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aino Tamminen |
2005 |
|
407 |
34.20 |
1:15.54 |
1:58.52 |
|
2:41.27 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilma Leppähaara |
2005 |
|
405 |
33.38 |
1:14.24 |
1:57.35 |
|
2:41.66 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Moona Korpikoski |
2005 |
|
397 |
34.89 |
1:16.91 |
2:00.50 |
|
2:42.62 |
|
|
Nokian Pyry |
2:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aino Koskelo |
2005 |
|
389 |
35.47 |
1:16.59 |
1:59.93 |
|
2:43.83 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maiju Huttunen |
2005 |
|
380 |
33.42 |
1:13.49 |
1:57.89 |
|
2:45.01 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Kauppinen |
2005 |
|
378 |
34.72 |
1:16.70 |
2:01.25 |
|
2:45.32 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alma Hörkkö |
2005 |
|
373 |
35.75 |
1:18.06 |
2:01.95 |
|
2:46.05 |
|
|
Simmis Wanda |
2:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofia Rinne |
2005 |
|
323 |
35.74 |
1:18.95 |
2:04.86 |
|
2:54.25 |
|
|
Cetus Espoo |
2:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Lehmusvaara |
2005 |
|
314 |
36.31 |
1:21.67 |
2:08.86 |
|
2:55.81 |
|
|
Simmis Wanda |
2:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m PU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
606 |
30.81 |
1:06.16 |
1:43.16 |
|
2:21.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
525 |
31.99 |
1:09.10 |
1:47.84 |
|
2:28.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saga Jatkola |
2004 |
|
509 |
32.74 |
1:11.12 |
1:50.56 |
|
2:29.71 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annukka Pihkamäki |
2004 |
|
501 |
32.25 |
1:10.00 |
1:50.32 |
|
2:30.53 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
500 |
31.53 |
1:08.55 |
1:48.48 |
|
2:30.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
479 |
32.56 |
1:10.29 |
1:50.09 |
|
2:32.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
464 |
32.85 |
1:11.15 |
1:52.23 |
|
2:34.48 |
|
|
Uinti Tampere |
2:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Mäki-Hokkonen |
2004 |
|
453 |
33.60 |
1:13.22 |
1:54.33 |
|
2:35.72 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saga Kovanen |
2004 |
|
438 |
33.44 |
1:12.65 |
1:54.56 |
|
2:37.41 |
|
|
Cetus Espoo |
2:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wilma Långström |
2004 |
|
436 |
34.82 |
1:14.65 |
1:56.41 |
|
2:37.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
|
421 |
34.77 |
1:15.07 |
1:56.87 |
|
2:39.47 |
|
|
Uinti Tampere |
2:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ella Hulkki |
2004 |
|
418 |
34.85 |
1:15.54 |
1:57.55 |
|
2:39.91 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Mattila |
2004 |
|
418 |
36.04 |
1:16.86 |
1:59.31 |
|
2:39.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Töyrylä |
2004 |
|
405 |
33.65 |
1:15.47 |
1:58.78 |
|
2:41.62 |
|
|
Uinti Tampere |
2:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kiona Inkilä |
2004 |
|
393 |
34.01 |
1:14.64 |
1:58.65 |
|
2:43.17 |
|
|
Uinti Tampere |
2:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tilde Löfqvist |
2004 |
|
378 |
34.13 |
1:15.43 |
1:59.06 |
|
2:45.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 200m PU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
727 |
30.04 |
1:03.55 |
1:38.57 |
|
2:13.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
572 |
30.96 |
1:07.33 |
1:45.97 |
|
2:24.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Reiniluoto |
2003 |
|
507 |
32.50 |
1:09.84 |
1:49.57 |
|
2:30.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Johansson |
2003 |
|
500 |
32.69 |
1:10.21 |
1:49.50 |
|
2:30.61 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
484 |
33.26 |
1:11.43 |
1:50.97 |
|
2:32.34 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
451 |
33.61 |
1:12.48 |
1:53.54 |
|
2:35.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
440 |
33.65 |
1:11.52 |
1:53.62 |
|
2:37.19 |
|
|
Uinti Tampere |
2:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jenny Grangärd |
2003 |
|
435 |
33.45 |
1:12.89 |
1:54.94 |
|
2:37.82 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
416 |
34.40 |
1:15.54 |
1:58.43 |
|
2:40.21 |
|
|
Oulun Lohet |
2:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sini Korin |
2003 |
|
379 |
36.19 |
1:19.29 |
2:02.83 |
|
2:45.24 |
|
|
Uinti Tampere |
2:47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Taiga Yritys |
2003 |
|
376 |
36.40 |
1:18.37 |
2:01.49 |
|
2:45.58 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
2:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
372 |
33.97 |
1:15.72 |
2:00.33 |
|
2:46.24 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aino Paju |
2003 |
|
371 |
33.90 |
1:14.37 |
1:58.97 |
|
2:46.34 |
|
|
Vanders |
2:47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sara Myller |
2003 |
|
342 |
36.40 |
1:19.43 |
2:05.02 |
|
2:50.93 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
334 |
36.24 |
1:19.25 |
2:04.99 |
|
2:52.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:39 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
18:57 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 4X50m VU 2T15+2P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
18:57 |
|