Resultater for Neptuns Knatte Arenacup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 09:06 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 1, 8*50m frisim mix, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Mix [2006] | 2006 | Simklubben Neptun | 4:40.02 | ||||||
Malva Sjödahl | 2009 | 41.14 | 41.14 | |||||||
Felix Bang | 2009 | 39.12 | 1:20.26 | |||||||
Frida Forsmark | 2008 | 36.48 | 1:56.74 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 33.50 | 2:30.24 | |||||||
Sofia Bang | 2007 | 34.33 | 3:04.57 | |||||||
Milton Eriksson | 2007 | 35.96 | 3:40.53 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 30.41 | 4:10.94 | |||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 29.08 | 4:40.02 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:06 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 09:30 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 19.82 | ||||||
2 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 19.86 | ||||||
3 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 19.95 | ||||||
4 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 20.42 | ||||||
5 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 20.45 | ||||||
6 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 21.07 | ||||||
7 | Vanessa Wong | 2009 | Simklubben Neptun | 21.36 | ||||||
8 | Jessica Ritmberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 25.16 | ||||||
9 | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | 26.53 | ||||||
- | Emelie Stasiak | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 17.96 | ||||||
2 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 18.44 | ||||||
3 | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 19.30 | ||||||
4 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 19.68 | ||||||
5 | Saga Johansson | 2008 | Väsby Simsällskap | 19.76 | ||||||
6 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 20.08 | ||||||
7 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 20.88 | ||||||
8 | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | 21.65 | ||||||
9 | Karin Flink | 2008 | Södertörns Simsällskap | 22.05 | ||||||
10 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 22.27 | ||||||
11 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 22.38 | ||||||
12 | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | 22.50 | ||||||
13 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 23.19 | ||||||
- | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 09:30 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 3, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 19.13 | ||||||
2 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 21.28 | ||||||
3 | Elton Rosén | 2010 | Väsby Simsällskap | 21.94 | ||||||
4 | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | 23.33 | ||||||
5 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 24.48 | ||||||
6 | Viggo Hanikat | 2009 | Södertörns Simsällskap | 26.11 | ||||||
- | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 17.76 | ||||||
2 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 17.92 | ||||||
3 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 18.45 | ||||||
4 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 22.01 | ||||||
5 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 22.08 | ||||||
6 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 22.63 | ||||||
7 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 27.76 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 09:31 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 33.97 | 33.97 | |||||
2 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.16 | 34.16 | |||||
3 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 36.39 | 36.39 | |||||
4 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.69 | 40.69 | |||||
5 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 42.07 | 42.07 | |||||
6 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 43.38 | 43.38 | |||||
7 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 44.66 | 44.66 | |||||
8 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.55 | 45.55 | |||||
9 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 47.34 | 47.34 | |||||
10 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.25 | 48.25 | |||||
11 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 48.73 | 48.73 | |||||
12 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 52.49 | 52.49 | |||||
13 | Jasmin Nassiri | 2007 | Södertörns Simsällskap | 52.70 | 52.70 | |||||
14 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 53.01 | 53.01 | |||||
15 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 54.64 | 54.64 | |||||
- | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 32.67 | 32.67 | |||||
2 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 33.00 | 33.00 | |||||
3 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 33.89 | 33.89 | |||||
4 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 35.11 | 35.11 | |||||
5 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.66 | 36.66 | |||||
6 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 37.30 | 37.30 | |||||
7 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.82 | 37.82 | |||||
8 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 38.81 | 38.81 | |||||
9 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.06 | 39.06 | |||||
10 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 39.21 | 39.21 | |||||
11 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 39.69 | 39.69 | |||||
12 | Thelma Flink | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.97 | 39.97 | |||||
13 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 40.32 | 40.32 | |||||
14 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 41.29 | 41.29 | |||||
15 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.52 | 41.52 | |||||
16 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 44.70 | 44.70 | |||||
17 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.17 | 45.17 | |||||
18 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 46.12 | 46.12 | |||||
19 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.82 | 47.82 | |||||
20 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.77 | 48.77 | |||||
21 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 49.10 | 49.10 | |||||
22 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 50.73 | 50.73 | |||||
- | Irene Fidone | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 09:31 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 37.73 | 37.73 | |||||
2 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 39.87 | 39.87 | |||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.03 | 34.03 | |||||
2 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 34.28 | 34.28 | |||||
3 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 38.86 | 38.86 | |||||
4 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.38 | 40.38 | |||||
5 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.92 | 40.92 | |||||
6 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 41.52 | 41.52 | |||||
7 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 42.91 | 42.91 | |||||
8 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 45.06 | 45.06 | |||||
9 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 45.41 | 45.41 | |||||
10 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 45.57 | 45.57 | |||||
11 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 47.98 | 47.98 | |||||
12 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 50.50 | 50.50 | |||||
- | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 32.32 | 32.32 | |||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 32.74 | 32.74 | |||||
3 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.42 | 34.42 | |||||
4 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 34.71 | 34.71 | |||||
5 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 35.83 | 35.83 | |||||
6 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 37.04 | 37.04 | |||||
7 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 37.55 | 37.55 | |||||
8 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 38.07 | 38.07 | |||||
9 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 39.28 | 39.28 | |||||
10 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.01 | 41.01 | |||||
11 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 41.60 | 41.60 | |||||
12 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 41.65 | 41.65 | |||||
13 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.92 | 43.92 | |||||
- | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Christopher Brown | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 09:56 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 43.95 | ||||||
2 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 44.98 | ||||||
3 | Emilia Lindberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 47.37 | ||||||
4 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 48.35 | ||||||
5 | Vanessa Wong | 2009 | Simklubben Neptun | 50.39 | ||||||
6 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 50.63 | ||||||
7 | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | 54.67 | ||||||
8 | Jessica Ritmberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 56.13 | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.89 | ||||||
2 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 43.51 | ||||||
3 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 45.78 | ||||||
4 | Saga Johansson | 2008 | Väsby Simsällskap | 45.84 | ||||||
5 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 46.73 | ||||||
6 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 49.52 | ||||||
7 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 49.60 | ||||||
8 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 50.51 | ||||||
9 | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | 50.85 | ||||||
10 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 51.14 | ||||||
11 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 53.01 | ||||||
- | Karin Flink | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 44.07 | ||||||
2 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.71 | ||||||
3 | Sandra Ignatjovic | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 47.09 | ||||||
4 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 48.04 | ||||||
5 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 48.75 | ||||||
6 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 50.45 | ||||||
7 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 52.49 | ||||||
8 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 53.40 | ||||||
9 | Stella Forsell | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 54.36 | ||||||
- | Jasmin Nassiri | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 35.95 | ||||||
2 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 37.96 | ||||||
3 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.74 | ||||||
4 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.95 | ||||||
5 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 44.84 | ||||||
6 | Ängla Edin | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.65 | ||||||
7 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 49.19 | ||||||
8 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 49.90 | ||||||
9 | Irene Fidone | 2006 | Simklubben Neptun | 52.28 | ||||||
10 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 54.16 | ||||||
11 | Norna Edenvik | 2006 | Södertörns Simsällskap | 54.95 | ||||||
- | Alice Spik | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sara Yako | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 09:56 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 10:05 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 45.58 | 45.58 | |||||
2 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 48.01 | 48.01 | |||||
3 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 49.35 | 49.35 | |||||
4 | Elton Rosén | 2010 | Väsby Simsällskap | 51.81 | 51.81 | |||||
5 | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.24 | 52.24 | |||||
6 | Milo Peterson | 2009 | Väsby Simsällskap | 52.70 | 52.70 | |||||
7 | Viggo Hanikat | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.80 | 54.80 | |||||
8 | Viggo Stenbacka | 2009 | Södertörns Simsällskap | 56.13 | 56.13 | |||||
- | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 43.60 | 43.60 | |||||
2 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 45.85 | 45.85 | |||||
3 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 47.07 | 47.07 | |||||
4 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 47.08 | 47.08 | |||||
5 | Leo Böhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 48.86 | 48.86 | |||||
6 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 49.03 | 49.03 | |||||
7 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 49.52 | 49.52 | |||||
8 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 51.10 | 51.10 | |||||
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 35.94 | 35.94 | |||||
2 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.05 | 40.05 | |||||
3 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 45.52 | 45.52 | |||||
4 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 47.33 | 47.33 | |||||
5 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 51.73 | 51.73 | |||||
- | Andre Er | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.72 | 37.72 | |||||
2 | Harrison Schroeder | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 49.01 | 49.01 | |||||
2 | Johannes Rappe | 2006 | Väsby Simsällskap | 49.01 | 49.01 | |||||
- | Christopher Brown | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 10:13 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.06 | 1:17.18 | |||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 38.56 | 1:18.51 | |||||
3 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 39.67 | 1:21.56 | |||||
4 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.09 | 1:22.92 | |||||
5 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.06 | 1:24.35 | |||||
6 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 43.83 | 1:28.61 | |||||
7 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.70 | 1:31.16 | |||||
8 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 49.68 | 1:41.32 | |||||
9 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 51.73 | 1:43.72 | |||||
10 | Sandra Ignatjovic | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 51.75 | 1:43.95 | |||||
11 | Stella Forsell | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 55.45 | 1:59.29 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 36.42 | 1:14.94 | |||||
2 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 39.54 | 1:20.32 | |||||
3 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 39.28 | 1:21.69 | |||||
4 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.30 | 1:24.15 | |||||
5 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 40.79 | 1:24.21 | |||||
6 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 41.20 | 1:24.70 | |||||
7 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.02 | 1:28.02 | |||||
8 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.75 | 1:28.43 | |||||
9 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 44.08 | 1:31.25 | |||||
10 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 45.02 | 1:34.51 | |||||
11 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 45.66 | 1:34.84 | |||||
12 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.04 | 1:39.29 | |||||
- | Thelma Flink | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 10:19 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 40.58 | 1:23.30 | |||||
2 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.40 | 1:26.92 | |||||
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 37.61 | 1:16.95 | |||||
2 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.48 | 1:24.87 | |||||
3 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 42.03 | 1:26.76 | |||||
4 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 43.03 | 1:27.45 | |||||
5 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.92 | 1:29.42 | |||||
6 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 48.09 | 1:35.48 | |||||
7 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 50.24 | 1:47.40 | |||||
- | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 37.03 | 1:15.71 | |||||
2 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 37.24 | 1:18.14 | |||||
3 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 40.82 | 1:22.32 | |||||
4 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 40.66 | 1:23.02 | |||||
5 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 40.95 | 1:23.96 | |||||
6 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 41.47 | 1:26.54 | |||||
7 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.81 | 1:27.19 | |||||
8 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 42.62 | 1:27.50 | |||||
9 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 44.05 | 1:28.97 | |||||
10 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 44.89 | 1:33.17 | |||||
11 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 45.61 | 1:33.67 | |||||
12 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.51 | 1:36.30 | |||||
13 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 47.61 | 1:38.17 | |||||
14 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 53.11 | 1:49.74 | |||||
- | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 10:35 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 10, 4X50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun F 10Oy Lag3 | 2008 | Simklubben Neptun | 2:45.69 | ||||||
Smilla Qvarfordt | 2008 | 46.83 | 46.83 | |||||||
Hedvig Duit | 2008 | 37.78 | 1:24.61 | |||||||
Malva Sjödahl | 2009 | 41.50 | 2:06.11 | |||||||
Lovis Carltoft | 2008 | 39.58 | 2:45.69 | |||||||
2 | SK Neptun F 10Oy Lag1 | 2008 | Simklubben Neptun | 2:56.51 | ||||||
Amy Sterby | 2008 | 44.53 | 44.53 | |||||||
Elsa Ericsson | 2008 | 47.84 | 1:32.37 | |||||||
Molly Brodd | 2008 | 38.06 | 2:10.43 | |||||||
Vanessa Wong | 2009 | 46.08 | 2:56.51 | |||||||
3 | SK Neptun F 10Oy Lag2 | 2008 | Simklubben Neptun | 2:56.69 | ||||||
Idun Nelin | 2008 | 47.67 | 47.67 | |||||||
Fanny Lidegran | 2008 | 42.97 | 1:30.64 | |||||||
Louise Löfström | 2008 | 46.62 | 2:17.26 | |||||||
Felicia Malmqvist | 2008 | 39.43 | 2:56.69 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:35 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 10:39 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 11, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun P 10Oy Lag 1 | 2008 | Simklubben Neptun | 3:08.06 | ||||||
Felix Bang | 2009 | 44.87 | 44.87 | |||||||
Jonatan Edin | 2008 | 48.76 | 1:33.63 | |||||||
William Hammarén | 2008 | 4.42 | 1:38.05 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2008 | 1:30.01 | 3:08.06 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 10:58 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 49.88 | ||||||
2 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 52.23 | ||||||
3 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 52.48 | ||||||
4 | Alicia Lundberg | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.54 | ||||||
5 | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | 52.67 | ||||||
6 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 53.45 | ||||||
7 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 55.11 | ||||||
8 | Vanessa Wong | 2009 | Simklubben Neptun | 55.67 | ||||||
9 | Jessica Ritmberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 1:05.40 | ||||||
- | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 45.66 | ||||||
2 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 49.69 | ||||||
3 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 50.20 | ||||||
4 | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 50.91 | ||||||
5 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 50.97 | ||||||
6 | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | 52.74 | ||||||
7 | Saga Johansson | 2008 | Väsby Simsällskap | 53.03 | ||||||
8 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 54.21 | ||||||
9 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 54.31 | ||||||
10 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 55.15 | ||||||
11 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 55.48 | ||||||
12 | Linnea Turegård | 2008 | Södertörns Simsällskap | 56.69 | ||||||
13 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 58.65 | ||||||
14 | Karin Flink | 2008 | Södertörns Simsällskap | 59.43 | ||||||
15 | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | 59.47 | ||||||
16 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 1:00.29 | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 41.99 | ||||||
2 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 50.45 | ||||||
3 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.40 | ||||||
4 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 51.81 | ||||||
5 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 52.64 | ||||||
6 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 53.89 | ||||||
7 | Sandra Ignatjovic | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 55.04 | ||||||
8 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 56.09 | ||||||
9 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 58.27 | ||||||
- | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 42.05 | ||||||
2 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.77 | ||||||
3 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 46.81 | ||||||
4 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.85 | ||||||
5 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 49.00 | ||||||
6 | Kristina Eriksson | 2006 | Väsby Simsällskap | 49.17 | ||||||
7 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 53.44 | ||||||
8 | Alice Spik | 2006 | Södertörns Simsällskap | 53.75 | ||||||
9 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 53.88 | ||||||
10 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 54.12 | ||||||
11 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 54.31 | ||||||
12 | Norna Edenvik | 2006 | Södertörns Simsällskap | 56.62 | ||||||
13 | Sara Yako | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:00.65 | ||||||
- | Irene Fidone | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 11:04 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 49.53 | ||||||
2 | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.40 | ||||||
3 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 52.55 | ||||||
4 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 54.81 | ||||||
5 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 56.73 | ||||||
6 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 58.00 | ||||||
7 | Elton Rosén | 2010 | Väsby Simsällskap | 58.46 | ||||||
8 | Milo Peterson | 2009 | Väsby Simsällskap | 59.19 | ||||||
9 | Viggo Stenbacka | 2009 | Södertörns Simsällskap | 1:08.33 | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 49.89 | ||||||
2 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 50.60 | ||||||
3 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 51.11 | ||||||
4 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 51.90 | ||||||
5 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 54.06 | ||||||
6 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 55.48 | ||||||
7 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 56.54 | ||||||
8 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 56.92 | ||||||
9 | Leo Böhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 59.49 | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.74 | ||||||
2 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 45.67 | ||||||
3 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 47.24 | ||||||
4 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 48.92 | ||||||
5 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 50.72 | ||||||
6 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 50.83 | ||||||
7 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 52.33 | ||||||
8 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 55.56 | ||||||
- | Andre Er | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 37.42 | ||||||
2 | Christopher Brown | 2006 | Södertörns Simsällskap | 50.43 | ||||||
3 | Johannes Rappe | 2006 | Väsby Simsällskap | 54.76 | ||||||
- | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 11:11 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 43.83 | 1:31.17 | |||||
2 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 47.31 | 1:38.89 | |||||
3 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.03 | 1:43.79 | |||||
4 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.93 | 1:44.84 | |||||
5 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 54.45 | 1:55.00 | |||||
- | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.15 | 1:23.48 | |||||
2 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.16 | 1:27.82 | |||||
3 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 41.82 | 1:28.68 | |||||
4 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 43.26 | 1:30.20 | |||||
5 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.27 | 1:30.62 | |||||
6 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.32 | 1:33.17 | |||||
7 | Thelma Flink | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.40 | 1:36.15 | |||||
8 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 45.61 | 1:38.19 | |||||
9 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 47.15 | 1:38.54 | |||||
10 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 47.19 | 1:40.17 | |||||
11 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.42 | 1:42.98 | |||||
12 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 50.50 | 1:46.09 | |||||
13 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 52.10 | 1:51.51 | |||||
14 | Ängla Edin | 2006 | Väsby Simsällskap | 54.43 | 1:58.35 | |||||
- | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 11:16 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 44.52 | 1:31.84 | |||||
2 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 51.87 | 1:49.63 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.27 | 1:34.91 | |||||
2 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 48.96 | 1:42.82 | |||||
3 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 50.20 | 1:47.44 | |||||
4 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 55.63 | 1:54.30 | |||||
- | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 37.99 | 1:21.92 | |||||
2 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 40.04 | 1:24.65 | |||||
3 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.77 | 1:29.95 | |||||
4 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.14 | 1:36.22 | |||||
5 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 45.39 | 1:36.56 | |||||
6 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 46.38 | 1:36.74 | |||||
7 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 45.74 | 1:38.07 | |||||
8 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.58 | 1:39.40 | |||||
9 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 47.58 | 1:39.69 | |||||
10 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.48 | 1:40.11 | |||||
11 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 49.65 | 1:45.63 | |||||
12 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 53.39 | 1:50.02 | |||||
13 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 53.30 | 1:53.00 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 11:33 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 39.97 | ||||||
2 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 40.15 | ||||||
3 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 40.59 | ||||||
4 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 41.47 | ||||||
5 | Alicia Lundberg | 2009 | Södertörns Simsällskap | 42.73 | ||||||
6 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 43.82 | ||||||
7 | Wilda Hellman | 2009 | Södertörns Simsällskap | 47.43 | ||||||
8 | Vanessa Wong | 2009 | Simklubben Neptun | 47.92 | ||||||
9 | Jessica Ritmberg | 2010 | Södertörns Simsällskap | 49.47 | ||||||
10 | Sonja Duhlin | 2010 | Södertörns Simsällskap | 52.48 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 36.49 | ||||||
2 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 36.96 | ||||||
3 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 39.53 | ||||||
4 | Saga Johansson | 2008 | Väsby Simsällskap | 40.49 | ||||||
5 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 40.76 | ||||||
6 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 41.01 | ||||||
7 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 41.51 | ||||||
8 | Thea Severinsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.38 | ||||||
9 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 43.79 | ||||||
10 | Karin Flink | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.96 | ||||||
11 | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | 45.67 | ||||||
12 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 46.04 | ||||||
13 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 48.06 | ||||||
14 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 49.08 | ||||||
15 | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | 50.37 | ||||||
16 | Linnea Turegård | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.16 | ||||||
- | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 31.61 | ||||||
2 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 33.91 | ||||||
3 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 39.40 | ||||||
4 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 39.99 | ||||||
5 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 41.23 | ||||||
6 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.27 | ||||||
7 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 42.48 | ||||||
8 | Sandra Ignatjovic | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 43.66 | ||||||
9 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 43.95 | ||||||
10 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 48.13 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 30.73 | ||||||
2 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 31.91 | ||||||
3 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 33.25 | ||||||
4 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 36.25 | ||||||
5 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 38.02 | ||||||
6 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 40.30 | ||||||
7 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.82 | ||||||
8 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.62 | ||||||
9 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 42.33 | ||||||
10 | Irene Fidone | 2006 | Simklubben Neptun | 42.47 | ||||||
11 | Ängla Edin | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.10 | ||||||
12 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 43.14 | ||||||
13 | Kristina Eriksson | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.41 | ||||||
14 | Norna Edenvik | 2006 | Södertörns Simsällskap | 49.18 | ||||||
15 | Alice Spik | 2006 | Södertörns Simsällskap | 50.40 | ||||||
16 | Sara Yako | 2006 | Södertörns Simsällskap | 53.80 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 11:38 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 40.34 | ||||||
2 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 40.36 | ||||||
3 | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | 41.69 | ||||||
4 | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | 43.98 | ||||||
5 | Simon Hamzehnejad | 2009 | Södertörns Simsällskap | 46.55 | ||||||
6 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 46.68 | ||||||
7 | Elton Rosén | 2010 | Väsby Simsällskap | 48.27 | ||||||
8 | Milo Peterson | 2009 | Väsby Simsällskap | 52.48 | ||||||
9 | Viggo Stenbacka | 2009 | Södertörns Simsällskap | 52.87 | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 36.63 | ||||||
2 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 37.35 | ||||||
3 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 39.95 | ||||||
4 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 40.49 | ||||||
5 | Benjamin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.99 | ||||||
6 | Kevin Lindbom | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.92 | ||||||
7 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 43.00 | ||||||
8 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 43.31 | ||||||
9 | Leo Böhlin | 2008 | Södertörns Simsällskap | 45.21 | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.99 | ||||||
2 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 39.59 | ||||||
3 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 42.12 | ||||||
4 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 42.42 | ||||||
5 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 42.60 | ||||||
- | Andre Er | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Harrison Schroeder | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 35.07 | ||||||
2 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 42.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 11:53 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 35.21 | 1:12.84 | |||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 35.26 | 1:13.22 | |||||
3 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 37.74 | 1:18.71 | |||||
4 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.29 | 1:21.76 | |||||
5 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 41.15 | 1:29.42 | |||||
6 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.33 | 1:29.48 | |||||
7 | Jasmin Nassiri | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.93 | 1:36.72 | |||||
8 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.79 | 1:36.77 | |||||
9 | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.14 | 1:44.58 | |||||
- | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 34.66 | 1:09.01 | |||||
2 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 34.94 | 1:09.60 | |||||
3 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 35.88 | 1:13.14 | |||||
4 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 36.35 | 1:15.10 | |||||
5 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 36.46 | 1:15.33 | |||||
6 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 37.08 | 1:17.03 | |||||
7 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.20 | 1:17.75 | |||||
8 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.15 | 1:17.78 | |||||
9 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 37.29 | 1:19.13 | |||||
10 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.31 | 1:19.36 | |||||
11 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 38.06 | 1:19.76 | |||||
12 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.04 | 1:21.48 | |||||
13 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 40.24 | 1:21.58 | |||||
14 | Thelma Flink | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.64 | 1:22.30 | |||||
15 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.41 | 1:23.99 | |||||
16 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.37 | 1:34.95 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 11:54 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 36.47 | 1:17.56 | |||||
2 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 39.64 | 1:23.86 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 33.00 | 1:09.38 | |||||
2 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 33.63 | 1:10.82 | |||||
3 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 37.01 | 1:17.43 | |||||
4 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 36.94 | 1:18.64 | |||||
5 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 37.69 | 1:19.31 | |||||
6 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 39.03 | 1:19.79 | |||||
7 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 38.75 | 1:20.53 | |||||
8 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.38 | 1:28.89 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 30.44 | 1:04.31 | |||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 32.48 | 1:07.26 | |||||
3 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 34.02 | 1:10.68 | |||||
4 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 35.26 | 1:12.48 | |||||
5 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.20 | 1:13.74 | |||||
6 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 35.40 | 1:13.88 | |||||
7 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 36.48 | 1:15.58 | |||||
8 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 36.90 | 1:16.32 | |||||
9 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 36.71 | 1:17.84 | |||||
10 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.29 | 1:18.02 | |||||
10 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 36.58 | 1:18.02 | |||||
12 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 37.10 | 1:18.71 | |||||
13 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 37.22 | 1:18.80 | |||||
14 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.60 | 1:25.76 | |||||
15 | Christopher Brown | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.58 | 1:25.90 | |||||
16 | Harrison Schroeder | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 40.02 | 1:28.36 | |||||
17 | Johannes Rappe | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.29 | 1:35.88 | |||||
- | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 11:54 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 12:40 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nisa Rüya Güven | 2010 | Södertörns Simsällskap | 49.97 | 1:40.58 | |||||
2 | Sejla Dacic | 2009 | Södertörns Simsällskap | 48.31 | 1:41.07 | |||||
3 | Annie Eriksson | 2009 | Södertörns Simsällskap | 49.24 | 1:44.26 | |||||
4 | Liv Eriksson | 2010 | Södertörns Simsällskap | 50.39 | 1:44.48 | |||||
5 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 50.59 | 1:48.80 | |||||
- | Vanessa Wong | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Forsgren | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.77 | 1:35.32 | |||||
2 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 44.87 | 1:35.61 | |||||
3 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 48.16 | 1:38.54 | |||||
4 | Saga Johansson | 2008 | Väsby Simsällskap | 48.60 | 1:42.43 | |||||
5 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 48.41 | 1:43.83 | |||||
6 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 48.02 | 1:44.99 | |||||
7 | Amy Sterby | 2008 | Simklubben Neptun | 51.31 | 1:48.81 | |||||
8 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 55.15 | 1:54.84 | |||||
9 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 55.49 | 1:55.06 | |||||
10 | Smilla Qvarfordt | 2008 | Simklubben Neptun | 58.91 | 2:00.70 | |||||
- | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 37.93 | 1:20.75 | |||||
2 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 43.03 | 1:27.66 | |||||
3 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.16 | 1:27.84 | |||||
4 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 41.18 | 1:29.68 | |||||
5 | Hanna Melander | 2007 | Väsby Simsällskap | 43.68 | 1:32.49 | |||||
6 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.21 | 1:34.20 | |||||
7 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.89 | 1:36.33 | |||||
8 | Thea Hollén | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.17 | 1:43.21 | |||||
9 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 50.86 | 1:44.18 | |||||
10 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 50.17 | 1:44.51 | |||||
11 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 47.79 | 1:44.69 | |||||
12 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 50.85 | 1:45.38 | |||||
13 | Teresa Giocoli | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.89 | 1:45.56 | |||||
14 | Jasmin Nassiri | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.58 | 1:47.69 | |||||
15 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 51.07 | 1:47.82 | |||||
16 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 54.19 | 1:48.20 | |||||
- | Lotta Lande | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 35.59 | 1:17.34 | |||||
2 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.66 | 1:20.06 | |||||
3 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.02 | 1:21.74 | |||||
4 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.92 | 1:22.29 | |||||
5 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 39.85 | 1:23.62 | |||||
6 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 40.66 | 1:24.95 | |||||
7 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.28 | 1:27.00 | |||||
8 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 41.29 | 1:27.86 | |||||
9 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 39.68 | 1:27.87 | |||||
10 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.38 | 1:28.63 | |||||
11 | Thelma Flink | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.76 | 1:29.81 | |||||
12 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 42.39 | 1:29.87 | |||||
13 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 42.31 | 1:30.41 | |||||
14 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 42.82 | 1:32.17 | |||||
15 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.77 | 1:32.25 | |||||
16 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 48.17 | 1:37.28 | |||||
17 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.61 | 1:37.52 | |||||
18 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 48.28 | 1:41.11 | |||||
19 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 48.46 | 1:42.13 | |||||
20 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.11 | 1:44.67 | |||||
21 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 50.98 | 1:46.43 | |||||
22 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 56.12 | 1:49.97 | |||||
23 | Irene Fidone | 2006 | Simklubben Neptun | 53.92 | 1:50.36 | |||||
24 | Norna Edenvik | 2006 | Södertörns Simsällskap | 56.82 | 1:56.49 | |||||
- | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 12:40 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 12:40 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 48.85 | 1:40.17 | |||||
2 | Danil Kim | 2009 | Simförening Basilisk | 49.19 | 1:46.70 | |||||
3 | Anton Chubakov | 2010 | Södertörns Simsällskap | 56.42 | 1:59.27 | |||||
- | Jhona Netzell Rosendahl | 2009 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Folke Duhlin | 2009 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 38.37 | 1:23.60 | |||||
2 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.53 | 1:34.71 | |||||
3 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 44.94 | 1:34.83 | |||||
4 | Lucas Netzell | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.42 | 1:34.95 | |||||
5 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 51.18 | 1:45.21 | |||||
6 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 49.67 | 1:46.46 | |||||
7 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 53.85 | 1:49.38 | |||||
- | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 35.34 | 1:16.66 | |||||
2 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.46 | 1:23.53 | |||||
3 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 41.95 | 1:29.93 | |||||
4 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 44.10 | 1:32.59 | |||||
5 | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | 44.15 | 1:33.14 | |||||
6 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 40.16 | 1:35.13 | |||||
7 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 47.89 | 1:36.85 | |||||
8 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 47.83 | 1:37.00 | |||||
9 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 48.22 | 1:42.30 | |||||
10 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 47.01 | 1:43.01 | |||||
11 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 49.21 | 1:43.45 | |||||
12 | Theo Priftakis Abascal | 2007 | Simklubben Neptun | 53.02 | 1:46.07 | |||||
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 35.20 | 1:13.56 | |||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 34.99 | 1:14.66 | |||||
3 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.45 | 1:18.56 | |||||
4 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 38.89 | 1:21.03 | |||||
5 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 39.71 | 1:23.55 | |||||
6 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 37.42 | 1:23.82 | |||||
7 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 40.26 | 1:26.13 | |||||
8 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.04 | 1:26.88 | |||||
9 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 41.17 | 1:28.85 | |||||
10 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 42.66 | 1:30.12 | |||||
11 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 44.44 | 1:33.13 | |||||
12 | Christopher Brown | 2006 | Södertörns Simsällskap | 49.52 | 1:39.89 | |||||
- | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Johannes Rappe | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 12:40 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 13:01 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 22, 4X50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spif 2 | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 2:07.96 | ||||||
Lilly James-Killer | 2006 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Nellie Thofelt | 2006 | 32.19 | 1:04.48 | |||||||
Meja Johansson | 2006 | 33.20 | 1:37.68 | |||||||
Anna Dimitriou | 2006 | 30.28 | 2:07.96 | |||||||
2 | Väsby SS Damer Lag 1 | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:12.74 | ||||||
Hanna Melander | 2007 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Milla Wahlund | 2006 | 31.85 | 1:04.01 | |||||||
Elsa Svahn | 2007 | 34.58 | 1:38.59 | |||||||
Ida Johansson | 2006 | 34.15 | 2:12.74 | |||||||
3 | SK Neptun F 11-12 Lag2 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:24.48 | ||||||
Linnea Farrar | 2006 | 35.57 | 35.57 | |||||||
Alicia Dahlberg | 2007 | 40.29 | 1:15.86 | |||||||
Elsa Lundström | 2006 | 36.38 | 1:52.24 | |||||||
Anna Eneroth | 2007 | 32.24 | 2:24.48 | |||||||
4 | SK Neptun F 11-12 Lag4 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:33.36 | ||||||
Julia Lundgren | 2007 | 42.74 | 42.74 | |||||||
Lea Rodin | 2006 | 33.98 | 1:16.72 | |||||||
Lova Skalin | 2006 | 40.12 | 1:56.84 | |||||||
Sheila Hedman | 2006 | 36.52 | 2:33.36 | |||||||
5 | SK Neptun F 11-12 Lag6 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:33.44 | ||||||
Olivia Strömberg | 2007 | 40.39 | 40.39 | |||||||
Irene Fidone | 2006 | 43.80 | 1:24.19 | |||||||
Sofia Bang | 2007 | 35.25 | 1:59.44 | |||||||
Ines Wijk | 2006 | 34.00 | 2:33.44 | |||||||
6 | SK Neptun F 11-12 Lag1 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:39.14 | ||||||
Mira Nelin | 2006 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Felicia Berg | 2007 | 38.65 | 1:17.32 | |||||||
Stella Ahlström | 2007 | 47.97 | 2:05.29 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 33.85 | 2:39.14 | |||||||
7 | Väsby SS Damer Lag 2 | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:39.92 | ||||||
Tindra Funke | 2006 | 36.14 | 36.14 | |||||||
Ebba Björkén | 2007 | 41.86 | 1:18.00 | |||||||
Fanny Krekula | 2006 | 43.93 | 2:01.93 | |||||||
Josefine Hafstad | 2007 | 37.99 | 2:39.92 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 | ||||
Tävlingsort | Utskriftstid | 13:01 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 14 maj 2018 |
Gren 23, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Väsby SS Herrar [2006] | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:13.16 | ||||||
Casper Rengart | 2006 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Eddie Peng | 2007 | 31.29 | 1:01.29 | |||||||
Theo Takala | 2007 | 34.28 | 1:35.57 | |||||||
Vilmer Lindström | 2007 | 37.59 | 2:13.16 | |||||||
2 | SK Neptun P 11-12 Lag2 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:16.68 | ||||||
Marco Blix Grimaldi | 2007 | 40.46 | 40.46 | |||||||
Allan Herulf | 2006 | 32.80 | 1:13.26 | |||||||
Tee Thern | 2006 | 34.12 | 1:47.38 | |||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 29.30 | 2:16.68 | |||||||
3 | SK Neptun P 11-12 Lag 1 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:21.27 | ||||||
Theo Priftakis Abascal | 2007 | 41.76 | 41.76 | |||||||
Walter Herulf | 2006 | 32.24 | 1:14.00 | |||||||
Ludvig Löfström | 2006 | 34.65 | 1:48.65 | |||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 32.62 | 2:21.27 | |||||||
4 | Spif 1 | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 2:26.65 | ||||||
Rasmus Bäckman | 2006 | 36.22 | 36.22 | |||||||
Justin Åkesson | 2006 | 36.56 | 1:12.78 | |||||||
Otto Sahlée | 2007 | 36.14 | 1:48.92 | |||||||
Harrison Schroeder | 2006 | 37.73 | 2:26.65 | |||||||
5 | SK Neptun P 11-12 Lag3 | 2006 | Simklubben Neptun | 2:29.21 | ||||||
Hugo Holmlund | 2007 | 41.82 | 41.82 | |||||||
Zacharias Sandström | 2007 | 39.39 | 1:21.21 | |||||||
Axel Skott Storheden | 2006 | 35.90 | 1:57.11 | |||||||
Marcus Lundgren | 2006 | 32.10 | 2:29.21 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 juni 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |