Resultat för UGP1 2017, Varberg
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP1 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
09:27 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniela Fredriksson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
32.34 |
|
|
|
1:08.76 |
|
2 |
Elsa Rehn |
2000 |
Falkenbergs Simklubb |
|
35.07 |
|
|
|
1:13.92 |
|
3 |
Ylva Franck |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.78 |
|
|
|
1:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
09:27 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP1 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
09:58 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Ekstrand |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:17.66 |
2:41.47 |
4:02.63 |
5:27.98 |
10:58.99 |
|
|
|
|
|
|
6:51.67 |
8:15.98 |
9:40.27 |
|
|
|
2 |
Oscar Bjering |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:24.81 |
2:53.90 |
4:21.68 |
5:49.98 |
11:38.01 |
|
|
|
|
|
|
7:18.20 |
8:46.88 |
10:15.96 |
|
|
|
3 |
Gustaf Wänt |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:23.45 |
2:52.80 |
4:21.28 |
5:49.45 |
11:38.68 |
|
|
|
|
|
|
7:17.89 |
8:46.13 |
10:15.21 |
|
|
|
4 |
Fredrik Ekholm |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:21.96 |
2:53.27 |
4:25.47 |
5:56.90 |
11:53.32 |
|
|
|
|
|
|
7:27.68 |
8:58.91 |
10:30.76 |
|
|
|
5 |
Alexander Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:25.68 |
2:59.74 |
4:35.80 |
6:09.49 |
12:16.01 |
|
|
|
|
|
|
7:41.91 |
9:16.11 |
10:48.11 |
|
|
|
6 |
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:24.71 |
2:59.94 |
4:35.38 |
6:09.96 |
12:36.88 |
|
|
|
|
|
|
7:45.10 |
9:23.28 |
11:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Richard Ekholm |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:08.19 |
2:22.87 |
3:36.17 |
4:49.97 |
9:38.82 |
|
|
|
|
|
|
6:03.81 |
7:17.20 |
8:29.38 |
|
|
|
2 |
Anton Swedblom |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
1:09.45 |
2:26.42 |
3:43.83 |
5:02.99 |
10:09.27 |
|
|
|
|
|
|
6:21.37 |
7:39.71 |
8:58.07 |
|
|
|
3 |
Marcus Bjering |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
1:12.98 |
2:32.63 |
3:54.21 |
5:15.89 |
10:39.44 |
|
|
|
|
|
|
6:38.36 |
8:00.57 |
9:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:10.80 |
2:28.42 |
3:46.95 |
5:05.93 |
10:18.45 |
|
|
|
|
|
|
6:25.93 |
7:44.68 |
9:03.37 |
|
|
|
2 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:13.79 |
2:32.69 |
3:52.30 |
5:12.23 |
10:24.41 |
|
|
|
|
|
|
6:31.68 |
7:51.08 |
9:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
1:09.09 |
2:23.56 |
3:36.30 |
4:50.37 |
9:39.61 |
|
|
|
|
|
|
6:04.69 |
7:17.93 |
8:30.61 |
|
|
|
2 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
1:09.90 |
2:27.49 |
3:46.05 |
5:05.18 |
10:20.53 |
|
|
|
|
|
|
6:23.60 |
7:43.33 |
9:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
09:58 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP1 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
10:02 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikki Berggren |
2005 |
Varberg Sim |
|
41.11 |
1:29.39 |
2:18.96 |
|
3:06.26 |
|
2 |
Filippa Sjögren |
2006 |
Varberg Sim |
|
46.26 |
1:44.28 |
2:44.15 |
|
3:42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
32.51 |
1:10.83 |
1:52.86 |
|
2:36.70 |
|
2 |
Emilia Hedman |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
36.52 |
1:20.11 |
2:06.90 |
|
2:55.01 |
|
3 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.51 |
1:26.93 |
2:17.43 |
|
3:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
Varberg Sim |
|
36.07 |
1:20.56 |
2:07.35 |
|
2:53.22 |
|
- |
Anna Graffner |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erika Grüneberger |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
36.48 |
1:18.53 |
2:03.95 |
|
2:51.92 |
|
2 |
Elin Norrman |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
35.52 |
1:17.91 |
2:04.71 |
|
2:56.51 |
|
3 |
Kinga Szczesniak |
2001 |
SK Stimmet |
|
40.43 |
1:30.35 |
2:22.75 |
|
3:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Gröndahl |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
35.43 |
1:16.76 |
2:01.54 |
|
2:49.94 |
|
2 |
Elsa Rehn |
2000 |
Falkenbergs Simklubb |
|
38.47 |
1:25.01 |
2:15.76 |
|
3:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
10:02 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP1 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
09:11 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
38.43 |
|
|
|
1:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
09:11 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP1 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
10:50 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Ekstrand |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
39.88 |
1:24.01 |
2:09.59 |
|
2:53.82 |
|
2 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
41.97 |
1:26.51 |
2:12.74 |
|
2:56.72 |
|
3 |
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
41.45 |
1:27.54 |
2:15.45 |
|
3:00.34 |
|
4 |
Alfred Hedberg |
2004 |
Varberg Sim |
|
43.40 |
1:29.82 |
2:17.15 |
|
3:02.28 |
|
5 |
Oscar Bjering |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
43.95 |
1:32.06 |
2:19.51 |
|
3:04.57 |
|
6 |
Gustaf Wänt |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
44.54 |
1:33.34 |
2:22.41 |
|
3:07.87 |
|
7 |
Alexander Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
42.75 |
1:30.58 |
2:21.00 |
|
3:08.51 |
|
8 |
Erik Hakopian |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
47.73 |
1:38.00 |
2:28.41 |
|
3:17.12 |
|
9 |
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
SK Stimmet |
|
52.59 |
1:51.44 |
2:50.07 |
|
3:41.35 |
|
- |
Fredrik Ekholm |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Rosdahl |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
52.21 |
1:52.52 |
2:50.40 |
|
3:52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Storberg |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
37.42 |
1:18.00 |
1:58.35 |
|
2:36.36 |
|
2 |
Mats Rehn |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
38.37 |
1:18.69 |
1:59.46 |
|
2:38.98 |
|
3 |
Anton Swedblom |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
36.58 |
1:17.33 |
2:01.10 |
|
2:39.92 |
|
4 |
Marcus Bjering |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
39.62 |
1:23.61 |
2:07.56 |
|
2:50.16 |
|
5 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
42.78 |
1:28.96 |
2:15.78 |
|
3:02.03 |
|
6 |
David Polyushkin |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
43.83 |
1:31.02 |
2:20.01 |
|
3:07.97 |
|
- |
Finn Gaudenz |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Hugo Hilmersson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Andersson |
2001 |
Falkenbergs Simklubb |
|
35.23 |
1:12.15 |
1:50.09 |
|
2:28.54 |
|
2 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.11 |
1:14.41 |
1:55.12 |
|
2:33.79 |
|
3 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.77 |
1:21.06 |
2:03.76 |
|
2:43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kevin Norlin |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.75 |
1:12.44 |
1:50.14 |
|
2:25.94 |
|
2 |
Daniel Andersson |
1999 |
Varberg Sim |
|
35.78 |
1:12.32 |
1:50.77 |
|
2:26.10 |
|
3 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
36.59 |
1:15.79 |
1:55.53 |
|
2:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
10:50 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP1 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
11:10 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
11:10 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP1 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
11:29 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
30.57 |
1:07.28 |
1:45.82 |
|
2:22.70 |
|
2 |
Simon Swedblom |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
34.12 |
1:12.99 |
1:52.71 |
|
2:32.36 |
|
3 |
Albin Ekstrand |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
33.77 |
1:13.18 |
1:55.34 |
|
2:36.54 |
|
4 |
Fredrik Ekholm |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.98 |
1:17.33 |
2:00.80 |
|
2:41.59 |
|
5 |
Oscar Bjering |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
37.06 |
1:18.51 |
2:00.42 |
|
2:41.78 |
|
6 |
Gustaf Wänt |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
37.60 |
1:19.35 |
2:03.42 |
|
2:45.29 |
|
7 |
Alexander Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
37.91 |
1:20.90 |
2:05.08 |
|
2:46.80 |
|
8 |
Alfred Hedberg |
2004 |
Varberg Sim |
|
37.95 |
1:21.84 |
2:08.28 |
|
2:49.34 |
|
9 |
Hektor Kvarnlöf |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.49 |
1:21.05 |
2:07.30 |
|
2:50.28 |
|
10 |
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
SK Stimmet |
|
43.27 |
1:38.24 |
2:35.39 |
|
3:28.91 |
|
- |
Erik Hakopian |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
37.56 |
1:20.64 |
2:06.29 |
|
2:45.35 |
|
2 |
Linus Rosdahl |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
43.83 |
1:36.11 |
2:28.87 |
|
3:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Schuldt |
2002 |
SK Stimmet |
|
30.29 |
1:04.71 |
1:40.22 |
|
2:13.11 |
|
2 |
Richard Ekholm |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
29.72 |
1:04.04 |
1:39.15 |
|
2:13.59 |
|
3 |
Carl Storberg |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
32.17 |
1:07.53 |
1:44.56 |
|
2:18.81 |
|
4 |
Anton Swedblom |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
32.87 |
1:09.96 |
1:48.41 |
|
2:22.20 |
|
5 |
Marcus Bjering |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
32.43 |
1:09.79 |
1:48.25 |
|
2:24.60 |
|
6 |
Jonathan Zachrisson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
33.19 |
1:10.57 |
1:48.76 |
|
2:27.34 |
|
7 |
Linus Svensson |
2002 |
SK Stimmet |
|
34.83 |
1:13.73 |
1:54.72 |
|
2:32.46 |
|
8 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
33.92 |
1:12.87 |
1:53.12 |
|
2:33.34 |
|
9 |
Mats Rehn |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
34.84 |
1:14.45 |
1:55.36 |
|
2:34.51 |
|
10 |
William Olsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.03 |
1:12.26 |
1:54.09 |
|
2:34.54 |
|
11 |
Hugo Hilmersson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.15 |
1:15.77 |
1:58.32 |
|
2:38.61 |
|
12 |
David Polyushkin |
2002 |
Falkenbergs Simklubb |
|
34.66 |
1:15.38 |
1:58.21 |
|
2:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
31.74 |
1:06.94 |
1:43.28 |
|
2:19.19 |
|
2 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
31.99 |
1:07.69 |
1:45.19 |
|
2:20.93 |
|
3 |
Dennis Andersson |
2001 |
Falkenbergs Simklubb |
|
32.89 |
1:09.58 |
1:48.10 |
|
2:22.39 |
|
4 |
Martin Ettberger |
2001 |
Falkenbergs Simklubb |
|
34.40 |
1:14.98 |
1:57.50 |
|
2:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Örne |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
29.22 |
1:02.01 |
1:35.06 |
|
2:07.23 |
|
2 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
30.50 |
1:04.13 |
1:39.01 |
|
2:13.69 |
|
3 |
Kevin Norlin |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
30.84 |
1:05.18 |
1:39.97 |
|
2:13.76 |
|
4 |
Sebastian Svensson |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
31.05 |
1:05.84 |
1:41.45 |
|
2:17.34 |
|
5 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
31.71 |
1:07.31 |
1:43.81 |
|
2:19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
11:29 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP1 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
15:07 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alice Karlsson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
41.04 |
1:32.28 |
2:25.33 |
|
3:05.15 |
|
2 |
Klara Martinez Jonsson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.41 |
1:28.66 |
2:23.98 |
|
3:05.77 |
|
3 |
Elsa Kanth |
2004 |
Falkenbergs Simklubb |
|
40.71 |
1:28.34 |
2:27.51 |
|
3:07.20 |
|
4 |
Elsa Jonsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
44.81 |
1:35.38 |
2:27.53 |
|
3:08.23 |
|
5 |
Ella Ljungdahl |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
41.40 |
1:32.58 |
2:32.53 |
|
3:17.04 |
|
6 |
Amanda Voss |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
48.23 |
1:41.51 |
2:35.16 |
|
3:19.87 |
|
7 |
Maria Balslev |
2004 |
Varberg Sim |
|
46.92 |
1:40.76 |
2:33.99 |
|
3:20.46 |
|
8 |
Ebba Björklund |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
52.38 |
1:47.04 |
2:47.01 |
|
3:33.93 |
|
- |
Freja Gustafsson |
2004 |
Varberg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
32.48 |
1:17.83 |
2:05.50 |
|
2:41.41 |
|
2 |
Elin Norrman |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
34.14 |
1:20.29 |
2:07.40 |
|
2:45.32 |
|
3 |
Erika Grüneberger |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
35.19 |
1:19.93 |
2:07.28 |
|
2:47.31 |
|
4 |
Julia Voss |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.56 |
1:20.55 |
2:10.19 |
|
2:49.37 |
|
5 |
Klara Stigsson |
2001 |
SK Stimmet |
|
35.09 |
1:16.25 |
2:11.53 |
|
2:50.33 |
|
6 |
Isabella Källén |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.02 |
1:19.13 |
2:13.35 |
|
2:50.52 |
|
7 |
Kinga Szczesniak |
2001 |
SK Stimmet |
|
40.69 |
1:28.34 |
2:18.87 |
|
2:58.09 |
|
- |
Therese Pålsson |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Gröndahl |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
35.34 |
1:19.22 |
2:08.00 |
|
2:46.35 |
|
2 |
Elsa Rehn |
2000 |
Falkenbergs Simklubb |
|
35.63 |
1:23.53 |
2:14.55 |
|
2:57.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
15:07 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP1 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
15:14 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:24.66 |
3:00.12 |
4:36.57 |
|
5:55.76 |
|
2 |
Albin Ekstrand |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:26.95 |
2:58.43 |
4:47.36 |
|
6:04.99 |
|
3 |
August Anderud |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
1:26.75 |
3:04.18 |
4:48.49 |
|
6:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Andersson |
1999 |
Varberg Sim |
|
1:11.29 |
2:30.16 |
3:59.50 |
|
5:10.01 |
|
2 |
Kevin Norlin |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:14.05 |
2:35.87 |
4:05.65 |
|
5:20.14 |
|
3 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
1:20.69 |
2:52.64 |
4:20.13 |
|
5:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
15:14 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP1 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
14:36 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
47.27 |
|
|
|
1:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
14:36 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP1 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
15:52 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Jonsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
44.90 |
1:35.66 |
2:27.29 |
|
3:16.33 |
|
2 |
Maria Balslev |
2004 |
Varberg Sim |
|
48.52 |
1:44.56 |
2:42.31 |
|
3:34.89 |
|
3 |
Freja Gustafsson |
2004 |
Varberg Sim |
|
54.28 |
1:54.24 |
2:54.52 |
|
3:52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
40.80 |
1:25.42 |
2:10.05 |
|
2:54.40 |
|
2 |
Stella Warborn |
2003 |
Varberg Sim |
|
40.34 |
1:25.35 |
2:10.97 |
|
2:54.64 |
|
3 |
Moa Bergdahl |
2003 |
Simklubben Laxen |
|
40.28 |
1:24.87 |
2:10.26 |
|
2:55.49 |
|
4 |
Izabella Svensson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
41.96 |
1:27.21 |
2:14.28 |
|
3:00.95 |
|
5 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
41.61 |
1:28.08 |
2:16.39 |
|
3:04.61 |
|
6 |
Alexandra Olausson |
2003 |
Varberg Sim |
|
44.74 |
1:35.71 |
2:27.70 |
|
3:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erika Grüneberger |
2001 |
Simklubben Laxen |
|
40.91 |
1:27.19 |
2:15.21 |
|
3:02.51 |
|
2 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
41.32 |
1:31.04 |
2:20.73 |
|
3:08.77 |
|
3 |
Julia Voss |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
45.98 |
1:36.54 |
2:27.12 |
|
3:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniela Fredriksson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.01 |
1:29.44 |
2:18.08 |
|
3:06.19 |
|
2 |
Elsa Rehn |
2000 |
Falkenbergs Simklubb |
|
44.31 |
1:34.83 |
2:25.24 |
|
3:14.73 |
|
3 |
Ylva Franck |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
48.18 |
1:40.52 |
2:34.24 |
|
3:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
15:52 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP1 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
16:05 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arvid Kvorning |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:17.34 |
2:43.86 |
4:10.79 |
|
5:35.40 |
|
2 |
Kailan Jimenez |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:23.12 |
2:53.22 |
4:22.71 |
|
5:46.75 |
|
3 |
Alvin Åkesson |
2005 |
Varberg Sim |
|
1:23.41 |
2:53.89 |
4:23.10 |
|
5:47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred Hedberg |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:26.55 |
2:59.98 |
4:33.81 |
|
6:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:23.53 |
2:54.96 |
4:28.06 |
|
5:55.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Richard Ekholm |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:06.38 |
2:18.69 |
3:31.39 |
|
4:43.22 |
|
2 |
William Olsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:13.54 |
2:36.02 |
3:59.80 |
|
5:19.32 |
|
3 |
Jonathan Zachrisson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:15.18 |
2:36.76 |
4:00.77 |
|
5:21.67 |
|
4 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
1:18.08 |
2:43.57 |
4:09.61 |
|
5:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:07.66 |
2:23.24 |
3:40.17 |
|
4:54.69 |
|
2 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:11.58 |
2:28.49 |
3:45.41 |
|
4:58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Josefson |
2000 |
Varberg Sim |
|
1:07.13 |
2:17.99 |
3:28.51 |
|
4:38.58 |
|
2 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
1:09.38 |
2:24.28 |
3:40.51 |
|
4:53.42 |
|
3 |
Daniel Andersson |
1999 |
Varberg Sim |
|
1:08.96 |
2:24.86 |
3:41.42 |
|
4:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
16:05 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP1 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
16:50 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellie Geigel |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:18.81 |
2:42.95 |
4:07.67 |
5:33.92 |
21:10.55 |
|
|
|
|
|
|
6:58.58 |
8:24.66 |
9:50.96 |
11:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
12:43.88 |
14:09.73 |
15:34.75 |
17:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
18:24.92 |
19:48.17 |
|
|
|
|
2 |
Ronja Berggren |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:20.19 |
2:46.64 |
4:12.89 |
5:40.12 |
21:11.42 |
|
|
|
|
|
|
7:06.56 |
9:15.77 |
10:41.40 |
12:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
13:33.12 |
14:58.92 |
16:22.16 |
17:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
19:09.81 |
20:31.58 |
|
|
|
|
3 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:20.49 |
2:46.52 |
4:11.86 |
5:38.34 |
21:20.24 |
|
|
|
|
|
|
7:04.78 |
8:31.82 |
9:57.82 |
11:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
12:49.29 |
14:15.35 |
15:40.71 |
17:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
18:31.67 |
19:56.06 |
|
|
|
|
- |
Ida Broman |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Schyum |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:12.69 |
2:30.07 |
3:47.65 |
5:04.55 |
19:12.36 |
|
|
|
|
|
|
6:22.45 |
7:39.49 |
8:56.70 |
10:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.43 |
12:48.60 |
14:05.85 |
15:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
16:40.62 |
17:57.83 |
|
|
|
|
2 |
Thea Carlsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
1:12.12 |
2:30.14 |
3:48.42 |
5:08.77 |
19:52.16 |
|
|
|
|
|
|
6:28.91 |
7:48.87 |
9:10.64 |
10:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
11:52.49 |
13:13.51 |
14:34.30 |
15:54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
17:14.35 |
18:34.73 |
|
|
|
|
3 |
Josephine Ålenius |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
1:13.27 |
2:32.31 |
3:51.95 |
5:13.39 |
19:58.96 |
|
|
|
|
|
|
6:34.19 |
7:54.86 |
9:15.69 |
10:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
11:57.61 |
13:18.16 |
14:40.41 |
16:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
17:23.06 |
18:43.39 |
|
|
|
|
4 |
Elsa Wahlbeck |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
1:14.07 |
2:33.71 |
3:53.43 |
5:14.22 |
20:01.51 |
|
|
|
|
|
|
6:35.96 |
7:57.94 |
9:20.48 |
10:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
12:03.25 |
13:24.99 |
14:45.85 |
16:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
17:27.64 |
18:46.52 |
|
|
|
|
5 |
Matilda Bengtsson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:16.09 |
2:38.22 |
4:00.95 |
5:22.57 |
20:25.18 |
|
|
|
|
|
|
6:44.87 |
8:07.89 |
9:30.67 |
10:53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
12:14.46 |
13:37.52 |
14:59.59 |
16:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
17:44.01 |
19:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Källén |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:16.38 |
2:38.97 |
4:02.10 |
5:25.10 |
20:29.21 |
|
|
|
|
|
|
6:47.04 |
8:09.33 |
9:32.25 |
10:56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
12:19.74 |
13:43.71 |
15:06.27 |
16:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
17:51.20 |
19:11.55 |
|
|
|
|
2 |
Julia Voss |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:17.08 |
2:39.90 |
4:01.95 |
5:25.26 |
21:04.53 |
|
|
|
|
|
|
6:48.93 |
8:13.80 |
9:38.61 |
11:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
12:29.58 |
13:55.46 |
15:21.31 |
16:47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
18:15.00 |
19:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniela Fredriksson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:15.67 |
2:37.83 |
4:02.68 |
5:27.46 |
21:13.87 |
|
|
|
|
|
|
6:53.60 |
8:19.27 |
9:47.22 |
11:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
12:40.65 |
14:06.49 |
15:33.34 |
16:59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
18:25.35 |
19:50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
16:50 |
|