Results for Brøndby Swim Cup 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:21.29 | 2:48.12 | 4:14.48 | 5:43.10 | |||
2 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.19 | 2:57.62 | 4:32.36 | 6:06.54 | |||
3 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 1:35.20 | 3:21.89 | 5:09.26 | 6:48.56 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.87 | 2:16.17 | 3:27.10 | 4:38.72 | |||
2 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.73 | 2:25.97 | 3:43.42 | 5:00.19 | |||
3 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.75 | 2:32.67 | 3:53.53 | 5:13.36 | |||
4 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.27 | 2:32.83 | 3:55.96 | 5:15.80 | |||
5 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.24 | 2:38.67 | 4:01.07 | 5:18.10 | |||
6 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.47 | 2:38.74 | 4:01.64 | 5:23.25 | |||
7 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.35 | 2:44.63 | 4:09.30 | 5:32.51 | |||
8 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 1:14.97 | 2:40.75 | 4:09.95 | 5:39.78 | |||
9 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 1:19.46 | 2:46.26 | 4:14.46 | 5:42.12 | |||
10 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 1:24.40 | 2:57.45 | 4:31.56 | 6:04.66 | |||
11 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:25.24 | 2:59.21 | 4:34.44 | 6:10.54 | |||
12 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 1:25.35 | 3:05.42 | 4:47.38 | 6:24.58 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.58 | 2:30.61 | 3:49.02 | 5:08.56 | |||
2 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:12.59 | 2:33.08 | 3:52.56 | 5:12.51 | |||
3 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 1:19.47 | 2:45.23 | 4:09.83 | 5:34.31 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.96 | 2:11.48 | 3:23.09 | 4:35.04 | |||
2 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 1:10.55 | 2:26.15 | 3:41.87 | 4:57.25 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 41.98 | 1:25.66 | 2:08.76 | 2:52.00 | |||
2 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.07 | 1:28.15 | 2:13.46 | 2:55.35 | |||
3 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.07 | 1:27.65 | 2:13.47 | 2:58.06 | |||
4 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 49.48 | 1:44.72 | 2:40.43 | 3:33.22 | |||
5 | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | 52.76 | 1:48.21 | 2:42.30 | 3:35.34 | |||
6 | Valdemar Høngaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 49.15 | 1:45.31 | 2:41.68 | 3:37.41 | |||
7 | William Bussenius | 2006 | Værløse Svømmeklub | 52.96 | 1:49.33 | 2:46.14 | 3:43.07 | |||
8 | Marius Grønholm | 2005 | Herlev Svømning | 52.90 | 1:51.70 | 2:50.60 | 3:48.61 | |||
9 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 53.99 | 1:55.29 | 2:57.26 | 3:53.23 | |||
10 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 52.69 | 1:52.12 | 2:57.79 | 4:00.72 | |||
11 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 55.20 | 1:58.85 | 3:03.14 | 4:03.11 | |||
12 | Albert Madsen | 2006 | Herlev Svømning | 58.02 | 2:06.38 | 4:23.50 | ||||
- | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | Ej forsat bev. 125m | |||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.20 | 1:05.32 | 1:40.30 | 2:14.21 | |||
2 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.20 | 1:15.96 | 1:56.48 | 2:35.43 | |||
3 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.46 | 1:17.55 | 1:57.61 | 2:35.87 | |||
4 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.92 | 1:17.98 | 1:58.38 | 2:37.69 | |||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.73 | 1:19.67 | 1:59.58 | 2:38.20 | |||
6 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.85 | 1:17.54 | 1:58.86 | 2:38.51 | |||
7 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 39.18 | 1:21.35 | 2:04.43 | 2:47.03 | |||
8 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 39.43 | 1:21.65 | 2:06.20 | 2:50.32 | |||
9 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 40.68 | 1:24.92 | 2:08.66 | 2:51.38 | |||
10 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 40.80 | 1:24.81 | 2:08.66 | 2:52.27 | |||
11 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 40.69 | 1:25.18 | 2:09.61 | 2:53.26 | |||
12 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.21 | 1:24.20 | 2:09.45 | 2:53.64 | |||
13 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 40.44 | 1:24.47 | 2:10.36 | 2:53.75 | |||
14 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.68 | 1:28.90 | 2:14.81 | 2:58.71 | |||
15 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.01 | 1:27.37 | 2:13.29 | 2:59.14 | |||
16 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 42.94 | 1:32.12 | 2:23.17 | 3:11.51 | |||
17 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.95 | 1:38.12 | 2:32.24 | 3:20.12 | |||
- | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ej forsat bev 75m | |||||
- | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | EFB 175m | |||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 35.42 | 1:14.18 | 1:54.02 | 2:32.82 | |||
2 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 36.62 | 1:14.72 | 1:54.34 | 2:33.14 | |||
3 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 37.59 | 1:20.63 | 2:04.67 | 2:48.28 | |||
4 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 42.96 | 1:27.05 | 2:11.00 | 2:53.98 | |||
5 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 41.36 | 1:25.60 | 2:11.65 | 2:55.98 | |||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 32.27 | 1:06.25 | 1:40.91 | 2:14.50 | |||
2 | Asger Kragh | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 33.53 | 1:10.33 | 1:48.82 | 2:27.61 | |||
3 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 36.08 | 1:14.83 | 1:54.93 | 2:33.86 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.73 | 1:22.69 | |||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 38.36 | 1:23.83 | |||||
3 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.06 | 1:33.96 | |||||
4 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.09 | 1:36.49 | |||||
5 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.64 | 1:40.02 | |||||
6 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.48 | 1:40.43 | |||||
7 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 45.86 | 1:40.64 | |||||
8 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 45.24 | 1:41.75 | |||||
9 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.93 | 1:42.50 | |||||
10 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 46.87 | 1:43.29 | |||||
11 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 47.56 | 1:44.64 | |||||
12 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 49.24 | 1:44.85 | |||||
13 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 50.06 | 1:45.02 | |||||
14 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.43 | 1:45.68 | |||||
15 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.04 | 1:52.45 | |||||
16 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 49.22 | 1:54.17 | |||||
17 | Caroline Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.81 | 1:55.34 | |||||
18 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 53.16 | 1:56.66 | |||||
19 | Katrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 59.14 | 1:56.83 | |||||
20 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 53.80 | 1:57.57 | |||||
21 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 1:00.42 | 2:00.84 | |||||
22 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 1:01.53 | 2:08.60 | |||||
- | Clara Rosenkrandts Olsen | 2005 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Alberte Enggard Hvolby | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | Crawlben v 50m | |||||
- | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Afslut ryg på mav 50 | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.68 | 1:09.67 | |||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.40 | 1:10.43 | |||||
3 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.26 | 1:12.55 | |||||
4 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.53 | 1:13.91 | |||||
5 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.89 | 1:15.33 | |||||
6 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 34.77 | 1:16.53 | |||||
7 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 35.38 | 1:18.08 | |||||
8 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 36.13 | 1:18.72 | |||||
9 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.35 | 1:18.85 | |||||
10 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.76 | 1:19.68 | |||||
11 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.47 | 1:20.23 | |||||
12 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.42 | 1:20.29 | |||||
13 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.56 | 1:23.93 | |||||
14 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.37 | 1:24.25 | |||||
15 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.90 | 1:24.65 | |||||
16 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 38.51 | 1:24.79 | |||||
17 | Marie Bernack | 2003 | Orient Svømning | 39.95 | 1:25.10 | |||||
18 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.00 | 1:25.79 | |||||
19 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.13 | 1:26.08 | |||||
20 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.03 | 1:26.46 | |||||
21 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 41.64 | 1:26.47 | |||||
22 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 40.88 | 1:26.82 | |||||
23 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 40.87 | 1:27.17 | |||||
24 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 40.05 | 1:27.39 | |||||
25 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 41.49 | 1:30.65 | |||||
26 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 44.45 | 1:31.98 | |||||
27 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 44.38 | 1:32.92 | |||||
28 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.54 | 1:33.43 | |||||
29 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 43.93 | 1:34.07 | |||||
30 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 44.75 | 1:34.43 | |||||
31 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.47 | 1:37.17 | |||||
32 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 46.36 | 1:38.20 | |||||
33 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.91 | 1:39.00 | |||||
34 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 46.58 | 1:39.02 | |||||
35 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.89 | 1:39.23 | |||||
36 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 47.60 | 1:39.96 | |||||
37 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 48.07 | 1:40.47 | |||||
38 | Anne Bagge Ravn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 47.75 | 1:40.73 | |||||
39 | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.31 | 1:43.51 | |||||
40 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 49.87 | 1:44.48 | |||||
41 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.71 | 1:46.93 | |||||
- | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Marie Bylov Larsen | 2003 | Vest-Brøndby | DSQ | afslut på mav 50m | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 35.92 | 1:18.83 | |||||
2 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 36.68 | 1:19.29 | |||||
3 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 39.23 | 1:21.35 | |||||
4 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 42.49 | 1:29.94 | |||||
5 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | Orient Svømning | 44.45 | 1:33.75 | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.36 | 1:08.15 | |||||
2 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 31.78 | 1:11.94 | |||||
3 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 35.04 | 1:16.57 | |||||
4 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 35.56 | 1:17.43 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.17 | 1:19.54 | |||||
2 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | Vest-Brøndby | 40.50 | 1:24.77 | |||||
3 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 42.32 | 1:29.25 | |||||
4 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 40.76 | 1:29.76 | |||||
5 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.86 | 1:33.90 | |||||
6 | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.28 | 1:34.44 | |||||
7 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 43.39 | 1:35.67 | |||||
8 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 44.44 | 1:36.49 | |||||
9 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.10 | 1:37.19 | |||||
10 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.61 | 1:39.08 | |||||
11 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.23 | 1:40.26 | |||||
12 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 48.08 | 1:43.78 | |||||
13 | Albert Carlsen | 2004 | Herlev Svømning | 48.92 | 1:43.80 | |||||
14 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 51.06 | 1:51.36 | |||||
15 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:51.51 | ||||||
16 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 56.51 | 1:54.11 | |||||
17 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 54.54 | 1:55.32 | |||||
18 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 53.85 | 2:00.73 | |||||
19 | Bjørn Andersen | 2006 | Herlev Svømning | 58.22 | 2:10.73 | |||||
- | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Afslut på mav 50m | |||||
- | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Afslut på mav 50m | |||||
- | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Afslut på mav 50m | |||||
- | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | DSQ | Afslut på mav 50m | |||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 32.14 | 1:09.97 | |||||
2 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.30 | 1:12.72 | |||||
3 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.03 | 1:16.06 | |||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.81 | 1:16.91 | |||||
5 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 35.28 | 1:16.94 | |||||
6 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 35.10 | 1:17.48 | |||||
7 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.98 | 1:17.72 | |||||
8 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 36.62 | 1:18.00 | |||||
9 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 35.02 | 1:18.91 | |||||
10 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 35.89 | 1:19.16 | |||||
11 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 39.09 | 1:22.17 | |||||
12 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.24 | 1:22.41 | |||||
13 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.44 | 1:23.07 | |||||
14 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.70 | 1:25.39 | |||||
15 | Gustav Chappell | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.31 | 1:26.44 | |||||
16 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 41.67 | 1:26.67 | |||||
17 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.28 | 1:27.58 | |||||
18 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.55 | 1:29.06 | |||||
19 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.56 | 1:30.31 | |||||
20 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 45.73 | 1:38.19 | |||||
21 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.38 | 1:41.71 | |||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.30 | 1:13.61 | |||||
2 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 34.85 | 1:14.38 | |||||
3 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.12 | 1:18.68 | |||||
4 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.96 | 1:19.35 | |||||
5 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 37.36 | 1:20.91 | |||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.19 | ||||||
2 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.60 | 1:01.05 | |||||
3 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.00 | 1:02.53 | |||||
4 | Morten Møller Jensen | 1992 | Vest-Brøndby | 27.73 | 1:03.12 | |||||
5 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 32.04 | 1:10.87 | |||||
6 | Tino Floris | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 38.58 | 1:21.88 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.71 | ||||||
2 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.09 | ||||||
3 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.41 | ||||||
4 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.41 | ||||||
5 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.43 | ||||||
6 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.59 | ||||||
7 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.03 | ||||||
8 | Alberte Enggard Hvolby | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.26 | ||||||
9 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.20 | ||||||
10 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 43.08 | ||||||
11 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.40 | ||||||
12 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 45.12 | ||||||
13 | Malia Moffett | 2006 | Herlev Svømning | 45.40 | ||||||
14 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 47.45 | ||||||
15 | Veronica Larnkjær | 2006 | Vest-Brøndby | 48.14 | ||||||
16 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 49.04 | ||||||
17 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 49.63 | ||||||
18 | Jennie Henriksen | 2006 | Vest-Brøndby | 50.06 | ||||||
19 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 51.59 | ||||||
20 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 51.96 | ||||||
21 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 52.18 | ||||||
22 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 52.20 | ||||||
23 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 54.24 | ||||||
24 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 58.84 | ||||||
25 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 59.77 | ||||||
26 | Milla Flindt Knudsen | 2007 | Herlev Svømning | 1:02.53 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.39 | ||||||
2 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.01 | ||||||
3 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.04 | ||||||
4 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.98 | ||||||
5 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.46 | ||||||
6 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 31.68 | ||||||
7 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.80 | ||||||
8 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.83 | ||||||
9 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.25 | ||||||
10 | Marie Bylov Larsen | 2003 | Vest-Brøndby | 32.37 | ||||||
11 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 32.86 | ||||||
12 | Laura Balbi | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 33.83 | ||||||
13 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.37 | ||||||
14 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 34.61 | ||||||
15 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 34.62 | ||||||
16 | Marie Bernack | 2003 | Orient Svømning | 34.68 | ||||||
17 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 34.91 | ||||||
18 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 35.11 | ||||||
19 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 35.59 | ||||||
20 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 36.86 | ||||||
21 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.37 | ||||||
22 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 37.42 | ||||||
23 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 38.25 | ||||||
24 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.89 | ||||||
25 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.20 | ||||||
26 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.63 | ||||||
27 | Anne Bagge Ravn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 41.05 | ||||||
28 | Olivia Bratt | 2004 | Herlev Svømning | 41.79 | ||||||
29 | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.12 | ||||||
30 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.02 | ||||||
31 | Lærke Kongsfelt | 2003 | Orient Svømning | 48.81 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 29.38 | ||||||
2 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 30.82 | ||||||
3 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 30.83 | ||||||
4 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 31.09 | ||||||
5 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 31.66 | ||||||
6 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 32.14 | ||||||
7 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 33.16 | ||||||
8 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | Orient Svømning | 33.56 | ||||||
9 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 34.51 | ||||||
10 | Zofia Kulon | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 35.14 | ||||||
11 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 35.58 | ||||||
12 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | Orient Svømning | 36.55 | ||||||
13 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 38.32 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 26.43 | ||||||
2 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.52 | ||||||
3 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.81 | ||||||
4 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 29.42 | ||||||
5 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Vest-Brøndby | 30.94 | ||||||
6 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | Orient Svømning | 31.95 | ||||||
7 | Nina Madsen Teller | 1999 | Orient Svømning | 32.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.63 | ||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.25 | ||||||
3 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 33.87 | ||||||
4 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | Vest-Brøndby | 34.47 | ||||||
5 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.28 | ||||||
6 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.18 | ||||||
7 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 36.69 | ||||||
8 | Allan Li | 2005 | Herlev Svømning | 38.54 | ||||||
9 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 41.13 | ||||||
10 | William Bussenius | 2006 | Værløse Svømmeklub | 42.44 | ||||||
11 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 45.67 | ||||||
12 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 45.96 | ||||||
13 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 46.40 | ||||||
14 | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | 48.34 | ||||||
15 | Albert Madsen | 2006 | Herlev Svømning | 49.05 | ||||||
- | Valdemar Høngaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.48 | ||||||
2 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.68 | ||||||
3 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 30.65 | ||||||
4 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 31.62 | ||||||
5 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 31.63 | ||||||
6 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.67 | ||||||
7 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 31.85 | ||||||
8 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 32.77 | ||||||
9 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.28 | ||||||
10 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.41 | ||||||
11 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 37.94 | ||||||
12 | Christian Andersen | 2003 | Orient Svømning | 39.03 | ||||||
- | Alessandro de Castro | 2002 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | DSQ | Ej berør 25m | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 27.20 | ||||||
2 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 28.33 | ||||||
3 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 28.58 | ||||||
4 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 28.84 | ||||||
5 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 29.80 | ||||||
6 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 32.48 | ||||||
7 | Nicolai Tingman Møller | 2001 | Orient Svømning | 36.16 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Svømmeklub | 23.94 | ||||||
2 | Morten Møller Jensen | 1992 | Vest-Brøndby | 24.84 | ||||||
3 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 25.21 | ||||||
4 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.67 | ||||||
5 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 26.39 | ||||||
6 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 26.68 | ||||||
7 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 27.11 | ||||||
8 | Burak Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 27.77 | ||||||
9 | Asger Kragh | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 27.86 | ||||||
10 | Alexander Mogensen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 28.02 | ||||||
11 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 28.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.13 | 1:38.38 | 2:31.19 | 3:21.60 | |||
2 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 47.69 | 1:41.19 | 2:36.14 | 3:28.77 | |||
3 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.98 | 1:53.81 | 2:52.13 | 3:48.39 | |||
4 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.43 | 1:53.02 | 2:53.43 | 3:53.37 | |||
5 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 55.94 | 1:58.47 | 3:03.83 | 4:06.59 | |||
6 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Værløse Svømmeklub | 59.27 | 2:06.17 | 3:14.72 | 4:24.19 | |||
7 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 1:02.91 | 2:12.69 | 3:22.68 | 4:31.30 | |||
- | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.99 | 1:17.75 | 2:00.05 | 2:42.63 | |||
2 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.43 | 1:17.92 | 2:01.56 | 2:44.87 | |||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.09 | 1:24.18 | 2:10.26 | 2:56.19 | |||
4 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.77 | 1:25.04 | 2:11.62 | 2:58.03 | |||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.70 | 1:26.92 | 2:13.50 | 2:59.87 | |||
6 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.60 | 1:27.14 | 2:13.84 | 3:00.54 | |||
7 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.82 | 1:27.08 | 2:13.99 | 3:01.33 | |||
8 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.66 | 1:29.58 | 2:17.73 | 3:05.45 | |||
9 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 41.65 | 1:28.73 | 2:17.51 | 3:06.25 | |||
10 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.55 | 1:30.01 | 2:18.63 | 3:06.82 | |||
11 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.97 | 1:33.16 | 2:22.69 | 3:11.70 | |||
12 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.03 | 1:33.27 | 2:25.98 | 3:17.07 | |||
13 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.42 | 1:35.41 | 2:27.38 | 3:19.55 | |||
14 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 44.70 | 1:37.46 | 2:31.01 | 3:23.56 | |||
15 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.10 | 1:39.56 | 2:32.98 | 3:25.37 | |||
16 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 47.14 | 1:41.03 | 2:35.51 | 3:29.48 | |||
17 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.78 | 1:43.15 | 2:37.83 | 3:30.72 | |||
18 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.94 | 1:46.03 | 2:41.44 | 3:34.69 | |||
19 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 51.16 | 1:47.08 | 2:43.62 | 3:39.64 | |||
20 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.64 | 1:52.25 | 2:50.43 | 3:48.44 | |||
21 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.49 | 1:53.74 | 2:52.27 | 3:50.51 | |||
22 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.97 | 1:52.34 | 2:52.26 | 3:51.53 | |||
23 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.51 | 1:54.18 | 2:53.08 | 3:51.73 | |||
24 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 54.07 | 1:54.53 | 2:54.71 | 3:53.64 | |||
- | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Tape v. skulder | |||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 42.43 | 1:30.80 | 2:21.00 | 3:08.38 | |||
2 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 51.78 | 1:50.33 | 2:49.24 | 3:46.51 | |||
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 38.02 | 1:20.33 | 2:04.00 | 2:48.64 | |||
2 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Vest-Brøndby | 38.39 | 1:21.91 | 2:07.06 | 2:51.19 | |||
3 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 41.73 | 1:30.04 | 2:21.91 | 3:14.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.08 | 1:36.68 | 2:27.79 | 3:18.90 | |||
2 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | Vest-Brøndby | 46.65 | 1:40.69 | 2:36.61 | 3:29.83 | |||
3 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 48.86 | 1:43.64 | 2:38.76 | 3:30.66 | |||
4 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.05 | 1:47.23 | 2:43.78 | 3:41.62 | |||
5 | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.84 | 1:45.81 | 2:44.21 | 3:42.05 | |||
- | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | 1 hånd i vend 125m | |||||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.47 | 1:22.99 | 2:08.41 | 2:52.38 | |||
2 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 38.85 | 1:23.30 | 2:08.35 | 2:52.58 | |||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.96 | 1:25.27 | 2:10.64 | 2:52.80 | |||
4 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.28 | 1:27.42 | 2:14.83 | 2:59.37 | |||
5 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.54 | 1:28.36 | 2:14.76 | 2:59.71 | |||
6 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 43.93 | 1:33.20 | 2:23.21 | 3:10.91 | |||
7 | Gustav Chappell | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.46 | 1:35.53 | 2:28.74 | 3:20.40 | |||
8 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 44.16 | 1:35.40 | 2:29.48 | 3:23.33 | |||
9 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 46.13 | 1:38.25 | 2:32.34 | 3:24.50 | |||
10 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.66 | 1:39.32 | 2:34.29 | 3:25.63 | |||
11 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 45.92 | 1:38.63 | 2:32.67 | 3:27.50 | |||
12 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.16 | 1:43.17 | 2:38.20 | 3:31.34 | |||
13 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 48.62 | 1:43.54 | 2:38.59 | 3:32.88 | |||
14 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.34 | 1:44.65 | 2:41.05 | 3:36.97 | |||
15 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 51.23 | 1:48.10 | 2:47.74 | 3:45.83 | |||
16 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 49.50 | 1:48.98 | 2:50.29 | 3:51.66 | |||
- | Alessandro de Castro | 2002 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 1hånd i vend 125m | |||||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 38.23 | 1:22.48 | 2:08.84 | 2:55.70 | |||
2 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.59 | 1:29.00 | 2:15.64 | 3:02.94 | |||
3 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 41.62 | 1:30.29 | 2:20.21 | 3:10.53 | |||
4 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 48.26 | 1:43.90 | 2:40.32 | 3:36.17 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 34.58 | 1:12.88 | 1:51.18 | 2:29.90 | |||
2 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.97 | 1:14.38 | 1:55.06 | 2:34.56 | |||
3 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 35.49 | 1:16.48 | 1:54.87 | 2:38.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 42.16 | 1:26.37 | |||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 43.23 | 1:27.25 | |||||
3 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.58 | 1:31.42 | |||||
4 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.65 | 1:31.57 | |||||
5 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 45.58 | 1:35.19 | |||||
6 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.19 | 1:36.26 | |||||
7 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.19 | 1:38.04 | |||||
8 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 48.54 | 1:38.78 | |||||
9 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.00 | 1:41.79 | |||||
10 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 50.16 | 1:42.77 | |||||
11 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 50.41 | 1:43.70 | |||||
12 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 51.97 | 1:45.66 | |||||
13 | Caroline Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.42 | 1:46.10 | |||||
14 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 53.14 | 1:49.61 | |||||
15 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 52.79 | 1:51.06 | |||||
16 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 53.42 | 1:52.01 | |||||
17 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 53.73 | 1:53.31 | |||||
18 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 55.17 | 1:54.08 | |||||
19 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 55.92 | 1:54.31 | |||||
20 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 57.56 | 1:55.71 | |||||
21 | Clara Rosenkrandts Olsen | 2005 | Herlev Svømning | 57.61 | 1:57.28 | |||||
22 | Malia Moffett | 2006 | Herlev Svømning | 56.54 | 1:58.21 | |||||
23 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 55.77 | 1:58.36 | |||||
24 | Veronica Larnkjær | 2006 | Vest-Brøndby | 1:00.17 | 2:01.47 | |||||
25 | Liva Rosenkrands Olsen | 2006 | Herlev Svømning | 1:00.09 | 2:04.55 | |||||
26 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 1:00.30 | 2:06.38 | |||||
27 | Jennie Henriksen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:00.18 | 2:06.88 | |||||
28 | Katrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 1:01.90 | 2:07.34 | |||||
29 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:03.28 | 2:10.79 | |||||
30 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:04.09 | 2:11.51 | |||||
31 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 1:03.16 | 2:11.99 | |||||
32 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:03.15 | 2:14.98 | |||||
33 | Milla Flindt Knudsen | 2007 | Herlev Svømning | 1:11.65 | 2:27.28 | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.01 | 1:09.56 | |||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.00 | 1:09.73 | |||||
3 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 35.56 | 1:12.78 | |||||
4 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.77 | 1:12.88 | |||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.07 | 1:13.44 | |||||
6 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.81 | 1:13.89 | |||||
7 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 36.91 | 1:16.50 | |||||
8 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.55 | 1:16.87 | |||||
9 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.65 | 1:17.07 | |||||
10 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.00 | 1:17.18 | |||||
11 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.47 | 1:20.28 | |||||
12 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 41.00 | 1:22.35 | |||||
13 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.34 | 1:22.51 | |||||
14 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 41.18 | 1:23.72 | |||||
15 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 40.61 | 1:23.80 | |||||
16 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 41.21 | 1:24.36 | |||||
17 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 41.25 | 1:24.58 | |||||
18 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 42.05 | 1:26.21 | |||||
19 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 41.85 | 1:26.41 | |||||
20 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.74 | 1:27.04 | |||||
21 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.82 | 1:28.58 | |||||
22 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.99 | 1:31.54 | |||||
23 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 45.15 | 1:32.30 | |||||
24 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 45.53 | 1:34.11 | |||||
25 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 47.35 | 1:36.41 | |||||
26 | Signe Grøndahl | 2003 | Orient Svømning | 49.98 | 1:40.65 | |||||
27 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.98 | 1:42.27 | |||||
28 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.76 | 1:48.95 | |||||
29 | Olivia Bratt | 2004 | Herlev Svømning | 53.46 | 1:51.32 | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 36.38 | 1:14.54 | |||||
2 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 37.95 | 1:17.70 | |||||
3 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 38.64 | 1:18.13 | |||||
4 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 38.35 | 1:18.76 | |||||
5 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 41.05 | 1:23.81 | |||||
6 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 41.63 | 1:25.07 | |||||
7 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 42.40 | 1:26.76 | |||||
8 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 44.44 | 1:26.77 | |||||
9 | Zofia Kulon | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 44.23 | 1:31.23 | |||||
10 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 46.96 | 1:34.11 | |||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 33.68 | 1:08.84 | |||||
2 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 36.00 | 1:13.51 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 37.80 | 1:17.18 | |||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.33 | 1:23.41 | |||||
3 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 41.85 | 1:24.23 | |||||
4 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 43.02 | 1:28.64 | |||||
5 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.00 | 1:31.54 | |||||
6 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.29 | 1:32.22 | |||||
7 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.92 | 1:35.77 | |||||
8 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.37 | 1:39.60 | |||||
9 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 48.91 | 1:40.01 | |||||
10 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 49.21 | 1:40.03 | |||||
11 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.17 | 1:42.86 | |||||
12 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 50.37 | 1:43.01 | |||||
13 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 51.29 | 1:44.76 | |||||
14 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 50.46 | 1:45.66 | |||||
15 | William Bussenius | 2006 | Værløse Svømmeklub | 53.11 | 1:46.74 | |||||
16 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 52.15 | 1:47.15 | |||||
17 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 54.10 | 1:47.62 | |||||
18 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 55.96 | 1:49.33 | |||||
19 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 52.92 | 1:49.58 | |||||
20 | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | 54.79 | 1:50.11 | |||||
21 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 59.05 | 2:00.01 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.38 | 1:04.38 | |||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.42 | 1:12.67 | |||||
3 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.73 | 1:13.23 | |||||
4 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.49 | 1:14.30 | |||||
5 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.36 | 1:17.11 | |||||
6 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 37.97 | 1:17.53 | |||||
7 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 38.80 | 1:19.29 | |||||
8 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 39.34 | 1:19.36 | |||||
9 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 38.96 | 1:21.29 | |||||
10 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 39.78 | 1:22.56 | |||||
11 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 40.04 | 1:23.04 | |||||
12 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 40.66 | 1:23.44 | |||||
13 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 40.72 | 1:24.00 | |||||
14 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.54 | 1:24.11 | |||||
15 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.88 | 1:29.27 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 36.37 | 1:14.57 | |||||
2 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 41.32 | 1:24.00 | |||||
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 31.63 | 1:03.09 | |||||
2 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 31.38 | 1:04.78 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.75 | 1:15.38 | |||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 38.62 | 1:19.73 | |||||
3 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.44 | 1:29.24 | |||||
4 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.97 | 1:29.66 | |||||
5 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.60 | 1:30.55 | |||||
6 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.96 | 1:34.02 | |||||
7 | Alberte Enggard Hvolby | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.96 | 1:34.38 | |||||
8 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 44.94 | 1:37.79 | |||||
9 | Caroline Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.25 | 1:39.95 | |||||
10 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 48.58 | 1:40.27 | |||||
11 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 47.16 | 1:41.47 | |||||
12 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Værløse Svømmeklub | 48.43 | 1:43.48 | |||||
13 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 50.27 | 1:43.81 | |||||
14 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 50.89 | 1:44.32 | |||||
15 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 48.96 | 1:45.91 | |||||
16 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 52.59 | 1:49.13 | |||||
17 | Katrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 51.28 | 1:49.84 | |||||
18 | Veronica Larnkjær | 2006 | Vest-Brøndby | 53.23 | 1:50.29 | |||||
19 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 52.58 | 1:51.38 | |||||
20 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 51.97 | 1:53.42 | |||||
21 | Jennie Henriksen | 2006 | Vest-Brøndby | 55.31 | 1:58.21 | |||||
22 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 57.89 | 1:58.62 | |||||
23 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 54.21 | 2:00.56 | |||||
24 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:03.61 | 2:17.98 | |||||
25 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:08.06 | 2:26.03 | |||||
- | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.06 | 1:01.48 | |||||
2 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.65 | 1:03.74 | |||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.93 | 1:03.75 | |||||
4 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.07 | 1:06.17 | |||||
5 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.19 | 1:06.61 | |||||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.46 | 1:07.77 | |||||
7 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 32.99 | 1:08.81 | |||||
8 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.45 | 1:08.98 | |||||
9 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 33.75 | 1:09.78 | |||||
10 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 33.58 | 1:11.48 | |||||
11 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 34.48 | 1:12.09 | |||||
12 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 34.76 | 1:12.16 | |||||
13 | Marie Bylov Larsen | 2003 | Vest-Brøndby | 34.97 | 1:12.84 | |||||
14 | Laura Balbi | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 36.04 | 1:14.75 | |||||
15 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.25 | 1:15.10 | |||||
16 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 36.85 | 1:16.26 | |||||
17 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 36.96 | 1:17.40 | |||||
18 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 37.33 | 1:18.45 | |||||
19 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 37.69 | 1:19.33 | |||||
20 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 37.67 | 1:20.02 | |||||
21 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.47 | 1:21.79 | |||||
22 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 40.08 | 1:22.01 | |||||
23 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 38.57 | 1:22.81 | |||||
24 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 38.96 | 1:23.12 | |||||
25 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 40.16 | 1:23.92 | |||||
26 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 41.25 | 1:25.06 | |||||
27 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 41.46 | 1:26.84 | |||||
28 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 42.31 | 1:27.76 | |||||
29 | Anne Bagge Ravn | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 41.83 | 1:28.61 | |||||
30 | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.84 | 1:38.04 | |||||
31 | Lærke Kongsfelt | 2003 | Orient Svømning | 51.56 | 1:53.74 | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 32.35 | 1:06.84 | |||||
2 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 32.10 | 1:07.41 | |||||
3 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 33.02 | 1:07.97 | |||||
4 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 33.77 | 1:09.79 | |||||
5 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 33.91 | 1:10.44 | |||||
6 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 34.05 | 1:11.13 | |||||
7 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 33.63 | 1:11.17 | |||||
8 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 34.09 | 1:13.06 | |||||
9 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 35.13 | 1:13.83 | |||||
10 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 36.75 | 1:14.60 | |||||
11 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | Orient Svømning | 36.68 | 1:15.93 | |||||
12 | Zofia Kulon | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 36.68 | 1:17.42 | |||||
13 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 38.68 | 1:18.15 | |||||
14 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 41.38 | 1:25.35 | |||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 27.81 | 57.87 | |||||
2 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.82 | 59.66 | |||||
3 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.01 | 1:02.35 | |||||
4 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 30.56 | 1:03.31 | |||||
5 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 30.50 | 1:03.55 | |||||
6 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 30.90 | 1:04.34 | |||||
7 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 32.59 | 1:06.87 | |||||
8 | Nina Madsen Teller | 1999 | Orient Svømning | 34.11 | 1:11.83 | |||||
9 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | Orient Svømning | 34.57 | 1:11.88 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.55 | 1:11.68 | |||||
2 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 34.29 | 1:12.81 | |||||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 36.35 | 1:16.10 | |||||
4 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.12 | 1:18.54 | |||||
5 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 38.11 | 1:20.39 | |||||
6 | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.02 | 1:21.62 | |||||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 38.00 | 1:22.09 | |||||
8 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.27 | 1:23.04 | |||||
9 | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | 40.14 | 1:26.15 | |||||
10 | Valdemar Høngaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 40.74 | 1:28.95 | |||||
11 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 45.67 | 1:33.99 | |||||
12 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 46.89 | 1:38.27 | |||||
13 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 47.33 | 1:39.61 | |||||
14 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 51.07 | 1:41.82 | |||||
15 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 47.43 | 1:42.21 | |||||
16 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 49.06 | 1:42.27 | |||||
17 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 49.24 | 1:43.43 | |||||
18 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 49.15 | 1:45.81 | |||||
19 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 48.48 | 1:49.01 | |||||
20 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 49.67 | 1:49.03 | |||||
21 | Bjørn Andersen | 2006 | Herlev Svømning | 52.82 | 1:52.82 | |||||
22 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 51.17 | 1:53.02 | |||||
23 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 55.59 | 1:57.98 | |||||
24 | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | 58.36 | 2:04.16 | |||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.23 | 59.92 | |||||
2 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.03 | 1:05.86 | |||||
3 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.83 | 1:06.38 | |||||
4 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 33.95 | 1:09.70 | |||||
5 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 33.84 | 1:09.73 | |||||
6 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 34.14 | 1:11.11 | |||||
7 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.21 | 1:11.43 | |||||
8 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.48 | 1:11.75 | |||||
9 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 34.61 | 1:13.01 | |||||
10 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 35.75 | 1:13.07 | |||||
11 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 36.62 | 1:14.42 | |||||
12 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.39 | 1:14.69 | |||||
13 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 36.03 | 1:15.12 | |||||
14 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 35.45 | 1:16.05 | |||||
15 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.09 | 1:18.43 | |||||
16 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.81 | 1:18.90 | |||||
17 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 38.80 | 1:20.27 | |||||
18 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.26 | 1:27.72 | |||||
19 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.67 | 1:28.25 | |||||
20 | Christian Andersen | 2003 | Orient Svømning | 43.24 | 1:30.68 | |||||
- | Alessandro de Castro | 2002 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 29.21 | 1:00.25 | |||||
2 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 29.55 | 1:02.68 | |||||
3 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 30.46 | 1:04.15 | |||||
4 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 30.76 | 1:05.24 | |||||
5 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.73 | 1:08.21 | |||||
6 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 32.94 | 1:08.86 | |||||
7 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 34.37 | 1:09.82 | |||||
8 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 32.95 | 1:10.07 | |||||
9 | Nicolai Tingman Møller | 2001 | Orient Svømning | 39.41 | 1:22.30 | |||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 26.27 | 54.17 | |||||
2 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.54 | 54.86 | |||||
3 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 26.89 | 55.52 | |||||
4 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 27.31 | 56.04 | |||||
5 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 27.30 | 57.22 | |||||
6 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.02 | 58.38 | |||||
7 | Alexander Mogensen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 29.64 | 1:01.38 | |||||
8 | Asger Kragh | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 29.58 | 1:02.44 | |||||
9 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 30.93 | 1:03.67 | |||||
10 | Tino Floris | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 35.79 | 1:14.36 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.37 | ||||||
2 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 47.03 | ||||||
3 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 47.37 | ||||||
4 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 49.12 | ||||||
5 | Alberte Enggard Hvolby | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.05 | ||||||
5 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.05 | ||||||
7 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.45 | ||||||
- | Liva Rosenkrands Olsen | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | 1 hånd i afslut 50m | |||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.98 | ||||||
2 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.39 | ||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.73 | ||||||
4 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.65 | ||||||
5 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.00 | ||||||
6 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.13 | ||||||
7 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 35.37 | ||||||
8 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.85 | ||||||
9 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.45 | ||||||
10 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.99 | ||||||
11 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.38 | ||||||
12 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 38.50 | ||||||
13 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 39.04 | ||||||
14 | Marie Bernack | 2003 | Orient Svømning | 40.27 | ||||||
15 | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.40 | ||||||
16 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.59 | ||||||
17 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 40.76 | ||||||
18 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 41.22 | ||||||
19 | Laura Balbi | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 41.32 | ||||||
20 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.60 | ||||||
21 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 45.92 | ||||||
22 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 48.58 | ||||||
23 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 52.11 | ||||||
24 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.43 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 33.07 | ||||||
2 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 39.29 | ||||||
3 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 39.41 | ||||||
4 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | Orient Svømning | 43.99 | ||||||
5 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | Orient Svømning | 44.17 | ||||||
6 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 48.92 | ||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 30.07 | ||||||
2 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 33.28 | ||||||
3 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 35.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:17 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.19 | ||||||
2 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.31 | ||||||
3 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 39.93 | ||||||
4 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.65 | ||||||
5 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 40.68 | ||||||
6 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 44.11 | ||||||
7 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.25 | ||||||
8 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.45 | ||||||
9 | Allan Li | 2005 | Herlev Svømning | 47.49 | ||||||
10 | Marius Grønholm | 2005 | Herlev Svømning | 52.26 | ||||||
11 | Albert Carlsen | 2004 | Herlev Svømning | 54.50 | ||||||
12 | Albert Madsen | 2006 | Herlev Svømning | 1:13.03 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.67 | ||||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 30.89 | ||||||
3 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.76 | ||||||
4 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.26 | ||||||
5 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.27 | ||||||
6 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.76 | ||||||
7 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 34.94 | ||||||
8 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 35.69 | ||||||
9 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.12 | ||||||
10 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 37.21 | ||||||
11 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 39.10 | ||||||
12 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.72 | ||||||
13 | Gustav Chappell | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.38 | ||||||
14 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 42.76 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 31.71 | ||||||
2 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 32.40 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.70 | ||||||
2 | Morten Møller Jensen | 1992 | Vest-Brøndby | 27.10 | ||||||
3 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.49 | ||||||
4 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 27.54 | ||||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.95 | ||||||
6 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 29.13 | ||||||
7 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 30.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Piger C1 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.40 | ||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 41.68 | 41.68 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 42.01 | 1:23.69 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 40.39 | 2:04.08 | |||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 34.32 | 2:38.40 | |||||||
2 | Herlev Talent 1 | 2005 | Herlev Svømning | 2:49.65 | ||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 53.43 | 1:34.16 | |||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 36.13 | 2:10.29 | |||||||
Signe Eie | 2005 | 39.36 | 2:49.65 | |||||||
3 | Vest Talent Piger | 2005 | Vest-Brøndby | 3:24.28 | ||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 53.55 | 53.55 | |||||||
Katrine Holm | 2005 | 59.77 | 1:53.32 | |||||||
Caroline Svane | 2005 | 49.71 | 2:43.03 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 41.25 | 3:24.28 | |||||||
4 | Herlev Talent 2 | 2005 | Herlev Svømning | 3:27.24 | ||||||
Sofie Sønderby Persson | 2003 | 52.39 | 52.39 | |||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 55.43 | 1:47.82 | |||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 52.33 | 2:40.15 | |||||||
Asta Lund | 2006 | 47.09 | 3:27.24 | |||||||
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:09.61 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 38.89 | 1:12.08 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 29.35 | 1:41.43 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.18 | 2:09.61 | |||||||
2 | Kvik Piger B2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.01 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 34.21 | 34.21 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 36.58 | 1:10.79 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 32.87 | 1:43.66 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 28.35 | 2:12.01 | |||||||
3 | Kvik Piger R1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.71 | ||||||
Freja Gjerløv | 2003 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 38.74 | 1:15.17 | |||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 33.08 | 1:48.25 | |||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 30.46 | 2:18.71 | |||||||
4 | Gsc Piger 2 | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:25.22 | ||||||
Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 37.46 | 1:18.01 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 36.70 | 1:54.71 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 30.51 | 2:25.22 | |||||||
5 | Herlev Piger 1 | 2003 | Herlev Svømning | 2:31.14 | ||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 34.21 | 34.21 | |||||||
Helene Jensen | 2003 | 43.38 | 1:17.59 | |||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 40.66 | 1:58.25 | |||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 32.89 | 2:31.14 | |||||||
6 | Gsc Piger 3 | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:54.83 | ||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 45.36 | 45.36 | |||||||
Josefine Staudt | 2005 | 49.52 | 1:34.88 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 43.38 | 2:18.26 | |||||||
Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 36.57 | 2:54.83 | |||||||
7 | Herlev Piger 2 | 2003 | Herlev Svømning | 2:59.94 | ||||||
Emmanuella Nygaard | 2003 | 40.74 | 40.74 | |||||||
Laura Thorlund Jensen | 2004 | 49.36 | 1:30.10 | |||||||
Ida Oest | 2003 | 47.33 | 2:17.43 | |||||||
Sofie Sønderby Persson | 2003 | 42.51 | 2:59.94 | |||||||
8 | Værløse Piger 2 | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:03.40 | ||||||
Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 45.69 | 45.69 | |||||||
Amalie Lester | 2003 | 54.86 | 1:40.55 | |||||||
Inge-Marie Ørneborg | 2003 | 40.97 | 2:21.52 | |||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 41.88 | 3:03.40 | |||||||
9 | Kvik Piger C2 | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:11.62 | ||||||
Signe Thornberg Bech | 2004 | 45.21 | 45.21 | |||||||
Tanja-Marie Mathies | 2004 | 49.18 | 1:34.39 | |||||||
Freja Madsen | 2004 | 55.35 | 2:29.74 | |||||||
Signe Astrup Taul | 2004 | 41.88 | 3:11.62 | |||||||
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vest Årgang Piger 1 | 2001 | Vest-Brøndby | 2:18.91 | ||||||
Isabel Abcell | 2001 | 35.93 | 35.93 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 37.11 | 1:13.04 | |||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 34.34 | 1:47.38 | |||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 31.53 | 2:18.91 | |||||||
2 | Vest Årgang Piger 2 | 2002 | Vest-Brøndby | 2:30.47 | ||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 40.14 | 40.14 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 40.74 | 1:20.88 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 35.92 | 1:56.80 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 33.67 | 2:30.47 | |||||||
3 | Værløse Piger 1 | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:31.11 | ||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 37.81 | 37.81 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 42.65 | 1:20.46 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 39.02 | 1:59.48 | |||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 31.63 | 2:31.11 | |||||||
4 | Piger 3 Helsinge | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 2:46.63 | ||||||
Laura Balbi | 2003 | 40.41 | 40.41 | |||||||
Gry Therkelsen | 2004 | 52.37 | 1:32.78 | |||||||
Katrine Voss Thorsen | 2002 | 40.33 | 2:13.11 | |||||||
Caroline Bach Offendal | 2002 | 33.52 | 2:46.63 | |||||||
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Piger B1 | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.09 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 35.08 | 1:07.24 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 30.55 | 1:37.79 | |||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 27.30 | 2:05.09 | |||||||
2 | Piger 1 Helsinge | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 2:09.85 | ||||||
Cecilie Jørgensen | 1998 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Emily Gantriis | 1999 | 35.60 | 1:08.23 | |||||||
Iben Jeppesen | 2000 | 32.81 | 1:41.04 | |||||||
Alice Gantriis | 2000 | 28.81 | 2:09.85 | |||||||
3 | Vest Damer | 1996 | Vest-Brøndby | 2:10.97 | ||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 36.26 | 36.26 | |||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 33.63 | 1:09.89 | |||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 29.94 | 1:39.83 | |||||||
Delphine Møller | 1999 | 31.14 | 2:10.97 | |||||||
- | Piger 2 Helsinge | 2000 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | |||||
Sofie W. Krattet | 2000 | 34.92 | 34.92 | |||||||
Pernille Møller Leisted | 2002 | 49.93 | 1:24.85 | |||||||
Katrine S. Frederiksen | 2002 | 37.99 | 2:02.84 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Drenge C1 | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.80 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 44.28 | 1:19.43 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 36.67 | 1:56.10 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 33.70 | 2:29.80 | |||||||
2 | Herlev Talent 1 | 2004 | Herlev Svømning | 2:36.58 | ||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 36.91 | 36.91 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 42.56 | 1:19.47 | |||||||
Elias Elmedyb | 2006 | 41.73 | 2:01.20 | |||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 35.38 | 2:36.58 | |||||||
3 | Vest Talent Drenge | 2004 | Vest-Brøndby | 3:11.79 | ||||||
Sebastian Egenhardt | 2006 | 49.69 | 49.69 | |||||||
Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 59.45 | 1:49.14 | |||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 42.65 | 2:31.79 | |||||||
William Mitchell | 2004 | 40.00 | 3:11.79 | |||||||
4 | Herlev Talent 2 | 2004 | Herlev Svømning | 3:16.28 | ||||||
Theodor Møller | 2005 | 46.13 | 46.13 | |||||||
Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 1:03.05 | 1:49.18 | |||||||
Allan Li | 2005 | 48.62 | 2:37.80 | |||||||
Albert Carlsen | 2004 | 38.48 | 3:16.28 | |||||||
5 | Værløse Drenge 2 | 2004 | Værløse Svømmeklub | 3:26.77 | ||||||
Noah Lester | 2006 | 53.53 | 53.53 | |||||||
William Bussenius | 2006 | 56.95 | 1:50.48 | |||||||
Valdemar Høngaard | 2006 | 53.72 | 2:44.20 | |||||||
Johan Madvig Kristensen | 2004 | 42.57 | 3:26.77 | |||||||
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:04.13 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 35.38 | 1:06.84 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 28.58 | 1:35.42 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 28.71 | 2:04.13 | |||||||
2 | Kvik Drenge R1 | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.21 | ||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Valentin Wahl | 2003 | 39.37 | 1:13.38 | |||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 33.25 | 1:46.63 | |||||||
Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 31.58 | 2:18.21 | |||||||
3 | Herlev Drenge 2 | 2002 | Herlev Svømning | 2:27.20 | ||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 41.78 | 1:16.08 | |||||||
Erik Li | 2003 | 37.72 | 1:53.80 | |||||||
Kristian Moffett | 2003 | 33.40 | 2:27.20 | |||||||
4 | Vest Årgang Drenge 2 | 2002 | Vest-Brøndby | 2:29.09 | ||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 38.48 | 38.48 | |||||||
Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 44.39 | 1:22.87 | |||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 34.87 | 1:57.74 | |||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 31.35 | 2:29.09 | |||||||
5 | Kvik Drenge C2 | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.45 | ||||||
Viggo Prehn | 2004 | 41.93 | 41.93 | |||||||
Gustav Chappell | 2002 | 44.42 | 1:26.35 | |||||||
Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 46.91 | 2:13.26 | |||||||
Oliver Schäbethal | 2004 | 35.19 | 2:48.45 | |||||||
6 | Gsc Drenge 3 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:51.66 | ||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 42.66 | 42.66 | |||||||
Emil Breinholt | 2003 | 50.59 | 1:33.25 | |||||||
Jonas Reimer Christensen | 2003 | 43.08 | 2:16.33 | |||||||
Oscar Frejwald Christians | 2003 | 35.33 | 2:51.66 | |||||||
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Værløse Drenge 1 | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:17.40 | ||||||
Mathias Persson | 2001 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 40.68 | 1:13.16 | |||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 33.30 | 1:46.46 | |||||||
Lucas Jøns | 2002 | 30.94 | 2:17.40 | |||||||
2 | Gsc Drenge 2 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:18.03 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Rahul Singh Sekhon | 2001 | 37.48 | 1:13.34 | |||||||
Mark Sumberg | 2002 | 33.23 | 1:46.57 | |||||||
Mark Brandt | 2002 | 31.46 | 2:18.03 | |||||||
3 | Vest Årgang Drenge 1 | 2001 | Vest-Brøndby | 2:21.05 | ||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 37.88 | 37.88 | |||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 40.66 | 1:18.54 | |||||||
Frederik Helms | 2001 | 34.04 | 1:52.58 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 28.47 | 2:21.05 | |||||||
- | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | |||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 38.13 | 38.13 | |||||||
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge 1 Helsinge | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 1:52.09 | ||||||
Lars Breum Hansen | 1997 | 28.47 | 28.47 | |||||||
Oliver Christansen | 1999 | 32.05 | 1:00.52 | |||||||
Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 25.44 | 1:25.96 | |||||||
Matthias Spring Granhøj | 1999 | 26.13 | 1:52.09 | |||||||
2 | Vest Herrer | 1995 | Vest-Brøndby | 1:52.25 | ||||||
Oliver Huban | 1996 | 28.95 | 28.95 | |||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 31.29 | 1:00.24 | |||||||
Lars Thor Sørensen | 1999 | 27.88 | 1:28.12 | |||||||
Morten Møller Jensen | 1992 | 24.13 | 1:52.25 | |||||||
3 | Kvik Drenge B1 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.43 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 26.46 | 26.46 | |||||||
Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 32.86 | 59.32 | |||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 27.28 | 1:26.60 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 26.83 | 1:53.43 | |||||||
4 | Drenge 3 Helsinge | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 2:43.56 | ||||||
Asger Bols Jeppesen | 2005 | 42.81 | 42.81 | |||||||
Emil Gram Peters | 2005 | 50.48 | 1:33.29 | |||||||
Tino Floris | 1998 | 35.59 | 2:08.88 | |||||||
Lukas Frederiksen | 2004 | 34.68 | 2:43.56 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.78 | 1:26.33 | 2:12.28 | 2:56.84 | |||
2 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.80 | 1:32.69 | 2:22.45 | 3:11.77 | |||
3 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.04 | 1:36.43 | 2:26.83 | 3:15.17 | |||
4 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 48.41 | 1:40.20 | 2:33.36 | 3:23.74 | |||
5 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.98 | 1:44.91 | 2:39.62 | 3:31.01 | |||
6 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.48 | 1:42.56 | 2:39.24 | 3:31.37 | |||
7 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 48.90 | 1:43.73 | 3:33.09 | ||||
8 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 50.73 | 1:48.48 | 2:45.16 | 3:38.77 | |||
9 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 58.42 | 1:58.92 | 2:58.73 | 3:52.63 | |||
10 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 53.43 | 1:54.64 | 2:53.12 | 3:54.65 | |||
11 | Caroline Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.05 | 1:48.74 | 3:57.34 | ||||
12 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 55.38 | 1:59.36 | 3:04.98 | 4:08.08 | |||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.98 | 1:11.91 | 1:50.75 | 2:28.44 | |||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.03 | 1:14.75 | 1:55.60 | 2:33.65 | |||
3 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.04 | 1:15.10 | 1:55.84 | 2:34.42 | |||
4 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 35.70 | 1:14.83 | 1:55.75 | 2:34.72 | |||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.01 | 1:16.94 | 1:57.36 | 2:35.88 | |||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.67 | 1:15.59 | 1:57.17 | 2:36.70 | |||
7 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.92 | 1:14.45 | 1:55.86 | 2:37.90 | |||
8 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 38.11 | 1:19.67 | 2:00.91 | 2:41.90 | |||
9 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.80 | 1:18.01 | 2:00.25 | 2:42.57 | |||
10 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.68 | 1:20.87 | 2:04.09 | 2:44.81 | |||
11 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 38.50 | 1:21.26 | 2:03.91 | 2:45.00 | |||
12 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.15 | 1:21.24 | 2:05.03 | 2:46.87 | |||
13 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.92 | 1:22.09 | 2:06.30 | 2:48.39 | |||
14 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.16 | 1:21.64 | 2:05.47 | 2:49.19 | |||
15 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 39.89 | 1:22.95 | 2:07.44 | 2:50.70 | |||
16 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.47 | 1:22.61 | 2:07.58 | 2:51.52 | |||
17 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 41.35 | 1:26.02 | 2:11.05 | 2:54.95 | |||
18 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.91 | 1:29.23 | 2:14.06 | 2:57.69 | |||
19 | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | 42.45 | 1:28.08 | 2:13.57 | 2:58.25 | |||
20 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 42.21 | 1:28.52 | 2:14.89 | 2:59.88 | |||
21 | Marie Bylov Larsen | 2003 | Vest-Brøndby | 43.72 | 1:30.67 | 2:18.01 | 3:01.58 | |||
22 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 41.82 | 1:28.03 | 2:16.42 | 3:02.82 | |||
23 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.51 | 1:27.43 | 2:16.47 | 3:02.85 | |||
24 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 43.65 | 1:30.17 | 2:19.17 | 3:05.94 | |||
25 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 44.07 | 1:32.69 | 2:22.97 | 3:12.76 | |||
26 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.40 | 1:35.34 | 2:24.77 | 3:13.69 | |||
27 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 44.23 | 1:33.85 | 2:25.25 | 3:13.88 | |||
28 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 46.39 | 1:35.46 | 2:25.80 | 3:15.50 | |||
29 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 48.39 | 1:39.01 | 2:31.29 | 3:20.83 | |||
30 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 55.53 | 1:58.55 | 3:03.58 | 4:06.20 | |||
- | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bev 25m | |||||
- | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | DSQ | Ej forsat bev 150m | |||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 39.23 | 1:21.11 | 2:02.87 | 2:43.51 | |||
2 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 36.73 | 1:18.37 | 2:02.02 | 2:44.67 | |||
3 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 39.35 | 1:22.18 | 2:05.09 | 2:47.05 | |||
4 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 38.35 | 1:19.58 | 2:03.28 | 2:47.74 | |||
5 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 42.82 | 1:28.80 | 2:14.49 | 2:58.84 | |||
6 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 41.23 | 1:26.87 | 2:14.85 | 3:01.10 | |||
7 | Zofia Kulon | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 44.61 | 1:32.63 | 2:20.87 | 3:09.14 | |||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.09 | 1:10.58 | 1:47.75 | 2:24.49 | |||
2 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.54 | 1:11.35 | 1:49.11 | 2:27.00 | |||
3 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 35.19 | 1:12.67 | 1:51.29 | 2:30.38 | |||
4 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 36.37 | 1:15.88 | 1:55.99 | 2:34.66 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 1:14.05 | 2:32.97 | 3:53.70 | 5:12.46 | |||
2 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 1:14.61 | 2:35.79 | 3:57.08 | 5:17.68 | |||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.82 | 2:35.97 | 3:58.78 | 5:21.92 | |||
4 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:23.06 | 2:52.21 | 4:21.99 | 5:50.15 | |||
5 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 1:23.95 | 2:56.03 | 4:25.56 | 5:53.89 | |||
6 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.42 | 3:06.63 | 4:48.17 | 6:28.48 | |||
7 | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.58 | 3:08.12 | 4:50.76 | 6:29.57 | |||
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.91 | 2:07.78 | 3:15.47 | 4:23.62 | |||
2 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.52 | 2:17.60 | 3:27.38 | 4:35.04 | |||
3 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.46 | 2:22.05 | 3:35.29 | 4:46.89 | |||
4 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.02 | 2:25.50 | 3:41.53 | 4:55.77 | |||
5 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.14 | 2:26.65 | 3:44.15 | 5:01.41 | |||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.47 | 2:34.25 | 3:51.49 | 5:07.70 | |||
7 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 1:12.76 | 2:32.66 | 3:54.37 | 5:13.21 | |||
8 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:15.25 | 2:39.57 | 4:03.85 | 5:26.55 | |||
9 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 1:21.00 | 2:48.66 | 4:15.02 | 5:41.14 | |||
10 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.59 | 2:48.29 | 4:16.58 | 5:42.19 | |||
11 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 1:18.26 | 2:44.69 | 4:13.21 | 5:42.47 | |||
12 | Gustav Chappell | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.75 | 2:44.64 | 4:14.85 | 5:43.07 | |||
13 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.64 | 2:58.26 | 4:26.93 | 5:54.15 | |||
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:10.05 | 2:26.37 | 3:45.44 | 5:01.65 | |||
2 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:10.28 | 2:28.74 | 3:47.75 | 5:03.92 | |||
3 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 1:10.15 | 2:28.22 | 3:47.37 | 5:04.14 | |||
4 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 1:14.83 | 2:36.00 | 3:50.61 | 5:13.08 | |||
5 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 1:12.41 | 2:34.88 | 3:58.13 | 5:19.28 | |||
6 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 1:19.51 | 2:46.29 | 4:17.20 | 5:44.72 | |||
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 1:08.27 | 2:23.05 | 3:39.19 | 4:55.12 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.42 | ||||||
2 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.10 | ||||||
3 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.77 | ||||||
4 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.03 | ||||||
5 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 53.94 | ||||||
6 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.59 | ||||||
7 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 55.15 | ||||||
8 | Anna Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.53 | ||||||
9 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 55.59 | ||||||
10 | Alberte Enggard Hvolby | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.73 | ||||||
11 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.95 | ||||||
12 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 57.19 | ||||||
13 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 58.34 | ||||||
14 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 58.98 | ||||||
15 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 59.23 | ||||||
16 | Katrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 1:00.16 | ||||||
17 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 1:00.69 | ||||||
18 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 1:00.76 | ||||||
19 | Milla Flindt Knudsen | 2007 | Herlev Svømning | 1:01.49 | ||||||
20 | Caroline Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.67 | ||||||
21 | Jennie Henriksen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:07.62 | ||||||
22 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:10.17 | ||||||
23 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 1:11.64 | ||||||
24 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:11.97 | ||||||
25 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:17.85 | ||||||
- | Veronica Larnkjær | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.26 | ||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.41 | ||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.85 | ||||||
4 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.24 | ||||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.43 | ||||||
6 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 40.16 | ||||||
7 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 41.29 | ||||||
8 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.92 | ||||||
9 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.96 | ||||||
10 | Marie Bernack | 2003 | Orient Svømning | 44.24 | ||||||
11 | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.20 | ||||||
12 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 50.82 | ||||||
13 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.87 | ||||||
14 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 50.89 | ||||||
15 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 51.86 | ||||||
16 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 52.11 | ||||||
17 | Signe Grøndahl | 2003 | Orient Svømning | 53.80 | ||||||
- | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Lærke Kongsfelt | 2003 | Orient Svømning | DSQ | Flyben i bryst | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 37.87 | ||||||
2 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 46.40 | ||||||
3 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | Orient Svømning | 46.53 | ||||||
4 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 46.90 | ||||||
5 | Frederikke Mortensen | 2001 | Orient Svømning | 48.55 | ||||||
6 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 49.17 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Vest-Brøndby | 34.44 | ||||||
2 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 35.60 | ||||||
3 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 38.87 | ||||||
4 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 41.29 | ||||||
5 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | Orient Svømning | 43.24 | ||||||
6 | Nina Madsen Teller | 1999 | Orient Svømning | 43.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 41.18 | ||||||
2 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.59 | ||||||
3 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.26 | ||||||
4 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 46.35 | ||||||
5 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 46.48 | ||||||
6 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.13 | ||||||
7 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.29 | ||||||
8 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.34 | ||||||
9 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 49.89 | ||||||
10 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 51.64 | ||||||
11 | Valdemar Høngaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 53.26 | ||||||
12 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 56.10 | ||||||
13 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 56.19 | ||||||
14 | Marius Grønholm | 2005 | Herlev Svømning | 57.09 | ||||||
15 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 58.54 | ||||||
16 | Albert Madsen | 2006 | Herlev Svømning | 59.02 | ||||||
17 | Sebastian Egenhardt | 2006 | Vest-Brøndby | 59.10 | ||||||
18 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 1:04.34 | ||||||
19 | Bjørn Andersen | 2006 | Herlev Svømning | 1:11.91 | ||||||
20 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 1:15.49 | ||||||
21 | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | 1:16.27 | ||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | 1 hånd i vend 25m | |||||
- | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend 25m | |||||
- | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | Svøm und vand | |||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 34.66 | ||||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.43 | ||||||
3 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.61 | ||||||
4 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.59 | ||||||
5 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 39.42 | ||||||
6 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.98 | ||||||
7 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 40.94 | ||||||
8 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.10 | ||||||
9 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.59 | ||||||
10 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 49.39 | ||||||
11 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.08 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.09 | ||||||
2 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.56 | ||||||
3 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 45.14 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 31.52 | ||||||
2 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 32.16 | ||||||
3 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 32.20 | ||||||
4 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.42 | ||||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.02 | ||||||
6 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 34.05 | ||||||
7 | Tino Floris | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 40.36 | ||||||
- | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 37.78 | 1:23.29 | 2:19.60 | 3:01.04 | |||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 38.56 | 1:25.23 | 2:20.53 | 3:03.12 | |||
3 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.30 | 1:40.96 | 2:42.83 | 3:27.44 | |||
4 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.25 | 1:46.55 | 2:46.24 | 3:31.84 | |||
5 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 51.72 | 1:46.47 | 2:47.50 | 3:35.91 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.06 | 1:12.33 | 1:59.83 | 2:32.45 | |||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.60 | 1:12.61 | 1:58.03 | 2:32.71 | |||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.07 | 1:11.91 | 2:00.16 | 2:33.56 | |||
4 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.62 | 1:14.79 | 1:59.99 | 2:38.32 | |||
5 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.93 | 1:16.30 | 2:02.52 | 2:42.12 | |||
6 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.08 | 1:16.49 | 2:06.20 | 2:44.42 | |||
7 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 35.71 | 1:19.76 | 2:09.16 | 2:47.56 | |||
8 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 37.91 | 1:21.69 | 2:12.65 | 2:49.25 | |||
9 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.89 | 1:19.15 | 2:11.89 | 2:49.96 | |||
10 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 40.22 | 1:23.62 | 2:12.40 | 2:53.77 | |||
11 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.90 | 1:21.89 | 2:16.10 | 2:55.32 | |||
12 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.83 | 1:23.22 | 2:18.03 | 2:55.62 | |||
13 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.90 | 1:25.66 | 2:17.53 | 2:56.17 | |||
14 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 38.76 | 1:23.73 | 2:14.98 | 2:57.31 | |||
15 | Marie Bylov Larsen | 2003 | Vest-Brøndby | 38.45 | 1:24.01 | 2:16.93 | 2:58.59 | |||
16 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.45 | 1:28.02 | 2:22.53 | 3:04.20 | |||
17 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 37.81 | 1:25.31 | 2:22.64 | 3:05.17 | |||
18 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 42.84 | 1:27.55 | 2:22.49 | 3:05.55 | |||
19 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.90 | 1:30.86 | 2:30.19 | 3:11.23 | |||
20 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 43.22 | 1:33.59 | 2:27.74 | 3:15.31 | |||
21 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 47.01 | 1:28.20 | 2:31.66 | 3:16.31 | |||
22 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 42.29 | 1:31.88 | 2:32.43 | 3:16.89 | |||
23 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 44.33 | 1:34.08 | 2:30.76 | 3:17.41 | |||
24 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.73 | 1:44.43 | 2:39.53 | 3:19.39 | |||
25 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 45.28 | 1:37.95 | 2:36.45 | 3:19.66 | |||
26 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.50 | 1:43.57 | 2:44.47 | 3:29.34 | |||
27 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.93 | 1:43.78 | 2:43.74 | 3:30.02 | |||
- | Ida Hebeltoft | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | Svøm på ryg 25m | |||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 38.04 | 1:19.41 | 2:10.42 | 2:48.00 | |||
2 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 35.79 | 1:18.10 | 2:10.79 | 2:48.93 | |||
3 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 41.22 | 1:24.67 | 2:12.82 | 2:51.80 | |||
4 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 37.59 | 1:21.92 | 2:14.36 | 2:54.38 | |||
5 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 37.51 | 1:24.90 | 2:19.55 | 2:59.92 | |||
6 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 41.84 | 1:29.92 | 2:22.58 | 3:02.70 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 30.36 | 1:08.52 | 1:51.75 | 2:25.32 | |||
2 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.38 | 1:10.38 | 1:55.26 | 2:30.25 | |||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 34.06 | 1:13.68 | 2:00.40 | 2:37.50 | |||
4 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 34.34 | 1:15.87 | 2:03.90 | 2:40.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 37.41 | 1:20.57 | 2:13.42 | 2:51.97 | |||
2 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.43 | 1:25.48 | 2:15.81 | 2:55.69 | |||
3 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.30 | 1:24.12 | 2:23.73 | 3:05.28 | |||
4 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | Vest-Brøndby | 43.61 | 1:31.48 | 2:26.10 | 3:08.12 | |||
5 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 44.78 | 1:34.21 | 2:33.91 | 3:20.80 | |||
6 | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.93 | 1:39.13 | 2:36.59 | 3:24.22 | |||
7 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.95 | 1:40.21 | 2:47.53 | 3:34.55 | |||
8 | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | 57.05 | 1:52.12 | 3:00.10 | 3:47.97 | |||
9 | Allan Li | 2005 | Herlev Svømning | 48.71 | 1:47.49 | 2:54.61 | 3:48.37 | |||
10 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 57.85 | 1:57.42 | 3:06.46 | 3:58.21 | |||
11 | William Bussenius | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:05.71 | 2:03.34 | 3:07.51 | 3:58.63 | |||
- | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Svøm på mave 75m | |||||
- | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Svøm på ryg 25m | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.05 | 1:06.50 | 1:50.83 | 2:23.35 | |||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.81 | 1:10.79 | 1:54.77 | 2:29.55 | |||
3 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.01 | 1:08.14 | 1:57.03 | 2:31.54 | |||
4 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.96 | 1:19.39 | 2:09.26 | 2:46.89 | |||
5 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 35.52 | 1:19.97 | 2:08.55 | 2:47.98 | |||
6 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 35.94 | 1:20.06 | 2:10.27 | 2:50.87 | |||
7 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 37.24 | 1:20.50 | 2:14.22 | 2:52.59 | |||
8 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.84 | 1:28.63 | 2:19.16 | 2:56.39 | |||
9 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 38.92 | 1:24.01 | 2:17.93 | 2:57.40 | |||
10 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.45 | 1:28.53 | 2:22.45 | 3:02.35 | |||
11 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.56 | 1:24.28 | 2:24.81 | 3:03.63 | |||
12 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 40.80 | 1:28.70 | 2:20.70 | 3:04.55 | |||
13 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.84 | 1:27.89 | 2:25.00 | 3:06.39 | |||
14 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 39.18 | 1:24.15 | 2:27.36 | 3:08.78 | |||
15 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 50.70 | 1:43.33 | 2:52.62 | 3:40.82 | |||
- | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | DSQ | 1 hånd i vend 125m | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 31.68 | 1:12.57 | 1:58.67 | 2:32.43 | |||
2 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.76 | 1:16.30 | 2:04.81 | 2:41.60 | |||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 28.96 | 1:01.87 | 1:40.07 | 2:11.07 | |||
2 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.80 | 1:00.03 | 1:40.78 | 2:11.87 | |||
3 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.05 | 1:02.58 | 1:41.53 | 2:12.54 | |||
4 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 30.13 | 1:05.53 | 1:44.92 | 2:17.61 | |||
5 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 29.80 | 1:06.87 | 1:47.12 | 2:19.62 | |||
6 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 30.82 | 1:09.33 | 1:59.11 | 2:35.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.60 | 1:46.14 | |||||
2 | Clara Rosenkrandts Olsen | 2005 | Herlev Svømning | 48.94 | 1:51.78 | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.71 | 1:08.58 | |||||
2 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.37 | 1:10.77 | |||||
3 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.13 | 1:13.28 | |||||
4 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.78 | 1:15.93 | |||||
5 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 35.97 | 1:17.28 | |||||
6 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.88 | 1:17.96 | |||||
7 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 37.95 | 1:20.98 | |||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.43 | 1:21.39 | |||||
9 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 39.33 | 1:28.11 | |||||
10 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.88 | 1:29.35 | |||||
11 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.23 | 1:32.47 | |||||
12 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.50 | 1:37.13 | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 37.27 | 1:20.15 | |||||
2 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 44.49 | 1:34.81 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 24, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.03 | 1:31.80 | |||||
2 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 44.31 | 1:39.52 | |||||
3 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 48.59 | 1:40.95 | |||||
4 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 48.41 | 1:42.51 | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.65 | 1:06.14 | |||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.46 | 1:06.48 | |||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.29 | 1:06.83 | |||||
4 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 33.59 | 1:12.96 | |||||
5 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.96 | 1:12.98 | |||||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.40 | 1:14.90 | |||||
7 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.52 | 1:15.41 | |||||
8 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 37.43 | 1:20.82 | |||||
9 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 34.67 | 1:21.06 | |||||
10 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.06 | 1:21.12 | |||||
11 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 38.76 | 1:23.22 | |||||
12 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 39.84 | 1:25.18 | |||||
13 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.72 | 1:26.24 | |||||
14 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 40.41 | 1:27.55 | |||||
15 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.66 | 1:29.53 | |||||
16 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.32 | 1:35.64 | |||||
17 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.90 | 1:39.46 | |||||
18 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 46.61 | 1:47.83 | |||||
19 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 45.17 | 1:48.26 | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 32.56 | 1:11.39 | |||||
2 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 32.00 | 1:13.59 | |||||
3 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 35.54 | 1:15.82 | |||||
4 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 34.67 | 1:17.77 | |||||
5 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 35.82 | 1:20.47 | |||||
6 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.63 | 1:28.35 | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.88 | 1:00.23 | |||||
2 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.50 | 1:00.66 | |||||
3 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 28.21 | 1:01.08 | |||||
4 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.47 | 1:02.38 | |||||
5 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 30.37 | 1:04.28 | |||||
- | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 38.44 | ||||||
2 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.08 | ||||||
3 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.09 | ||||||
4 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.44 | ||||||
5 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.58 | ||||||
6 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 45.73 | ||||||
7 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 46.26 | ||||||
8 | Asta Lund | 2006 | Herlev Svømning | 46.77 | ||||||
9 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 47.20 | ||||||
10 | Caroline Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.16 | ||||||
11 | Anna Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.29 | ||||||
12 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.31 | ||||||
13 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.82 | ||||||
14 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 49.00 | ||||||
14 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 49.00 | ||||||
16 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.34 | ||||||
17 | Alberte Enggard Hvolby | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.47 | ||||||
18 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 51.24 | ||||||
19 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 52.05 | ||||||
20 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 52.07 | ||||||
21 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 52.31 | ||||||
22 | Malia Moffett | 2006 | Herlev Svømning | 53.14 | ||||||
23 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 53.35 | ||||||
24 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 54.03 | ||||||
25 | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | 54.20 | ||||||
26 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 54.35 | ||||||
27 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 54.69 | ||||||
28 | Liva Rosenkrands Olsen | 2006 | Herlev Svømning | 54.75 | ||||||
29 | Jennie Henriksen | 2006 | Vest-Brøndby | 55.39 | ||||||
30 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 56.58 | ||||||
31 | Katrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 57.07 | ||||||
32 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 59.88 | ||||||
33 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:00.05 | ||||||
34 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:05.32 | ||||||
35 | Milla Flindt Knudsen | 2007 | Herlev Svømning | 1:06.35 | ||||||
- | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Veronica Larnkjær | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.24 | ||||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.05 | ||||||
3 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.06 | ||||||
4 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 33.38 | ||||||
5 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.88 | ||||||
6 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.44 | ||||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.46 | ||||||
8 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.68 | ||||||
9 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.24 | ||||||
10 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 35.95 | ||||||
11 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.40 | ||||||
12 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.34 | ||||||
13 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 38.81 | ||||||
14 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.44 | ||||||
15 | Marie Bernack | 2003 | Orient Svømning | 39.46 | ||||||
16 | Laura Balbi | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 39.83 | ||||||
17 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.54 | ||||||
18 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.43 | ||||||
19 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.21 | ||||||
20 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 44.32 | ||||||
21 | Signe Grøndahl | 2003 | Orient Svømning | 45.30 | ||||||
22 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 46.26 | ||||||
23 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 46.29 | ||||||
24 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.32 | ||||||
25 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.32 | ||||||
26 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.58 | ||||||
27 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.35 | ||||||
28 | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.83 | ||||||
- | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 34.44 | ||||||
2 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 35.96 | ||||||
3 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 37.90 | ||||||
4 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 39.27 | ||||||
5 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 43.38 | ||||||
6 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 44.21 | ||||||
7 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | Orient Svømning | 45.50 | ||||||
- | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | Orient Svømning | DNS | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 31.77 | ||||||
2 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.66 | ||||||
3 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.69 | ||||||
4 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 33.87 | ||||||
5 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 34.36 | ||||||
6 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 34.98 | ||||||
7 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 37.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.93 | ||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 37.08 | ||||||
3 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 39.12 | ||||||
4 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.54 | ||||||
5 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.16 | ||||||
6 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 42.25 | ||||||
7 | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.41 | ||||||
8 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.54 | ||||||
9 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 45.61 | ||||||
10 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 45.68 | ||||||
11 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 46.39 | ||||||
12 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 47.18 | ||||||
13 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 47.43 | ||||||
14 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.54 | ||||||
15 | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | 48.92 | ||||||
16 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 49.26 | ||||||
17 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 49.90 | ||||||
18 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 50.64 | ||||||
19 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 51.46 | ||||||
20 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 52.16 | ||||||
21 | Bjørn Andersen | 2006 | Herlev Svømning | 56.27 | ||||||
- | Conrad Klyver Vind | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | Ej forsat bev 25m | |||||
- | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | Ej forsat bev 25m | |||||
- | William Bussenius | 2006 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bev 25m | |||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.74 | ||||||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 34.79 | ||||||
3 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.36 | ||||||
4 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 36.67 | ||||||
5 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 36.88 | ||||||
6 | Gustav Chappell | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.88 | ||||||
7 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 45.41 | ||||||
8 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.55 | ||||||
9 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.76 | ||||||
10 | Christian Andersen | 2003 | Orient Svømning | 49.33 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 32.08 | ||||||
2 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 32.35 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.47 | ||||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 30.31 | ||||||
3 | Asger Kragh | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 31.79 | ||||||
4 | Tino Floris | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 39.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.72 | 1:17.23 | 1:57.98 | 2:38.04 | |||
2 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.22 | 1:18.91 | 2:05.36 | 2:51.24 | |||
3 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.93 | 1:23.80 | 2:15.28 | 3:07.76 | |||
4 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.46 | 1:31.52 | 2:21.01 | 3:09.66 | |||
5 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 44.63 | 1:33.99 | 2:25.19 | 3:13.91 | |||
6 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.08 | 1:34.78 | 2:27.48 | 3:16.15 | |||
7 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 51.09 | 1:51.13 | 2:52.14 | 3:51.75 | |||
8 | Emma Kyndesen | 2006 | Herlev Svømning | 58.83 | 2:08.35 | 3:19.41 | 4:25.08 | |||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.46 | 1:05.35 | 1:40.11 | 2:14.29 | |||
2 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.85 | 1:06.97 | 1:43.49 | 2:20.15 | |||
3 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.88 | 1:10.96 | 1:49.45 | 2:26.35 | |||
4 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 33.57 | 1:11.93 | 1:50.45 | 2:26.65 | |||
5 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.97 | 1:09.54 | 1:48.00 | 2:27.20 | |||
6 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.66 | 1:11.46 | 1:51.11 | 2:30.17 | |||
7 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.97 | 1:15.42 | 1:56.17 | 2:35.70 | |||
8 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.97 | 1:14.54 | 1:55.97 | 2:36.67 | |||
9 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.33 | 1:19.49 | 2:02.92 | 2:45.37 | |||
10 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 38.15 | 1:20.42 | 2:04.77 | 2:47.05 | |||
11 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 39.02 | 1:22.62 | 2:07.27 | 2:50.42 | |||
12 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.35 | 1:24.91 | 2:13.80 | 2:58.72 | |||
13 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.33 | 1:31.99 | 2:23.68 | 3:13.02 | |||
14 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.27 | 1:32.83 | 2:25.32 | 3:15.42 | |||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 32.79 | 1:10.28 | 1:47.30 | 2:23.46 | |||
2 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.22 | 1:13.30 | 1:50.21 | 2:27.21 | |||
3 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 35.58 | 1:13.24 | 1:51.20 | 2:28.16 | |||
4 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 35.02 | 1:13.07 | 1:52.13 | 2:30.28 | |||
5 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 35.33 | 1:14.29 | 1:53.86 | 2:32.71 | |||
6 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 34.61 | 1:13.09 | 1:54.14 | 2:35.71 | |||
7 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 37.87 | 1:18.59 | 2:00.49 | 2:40.15 | |||
8 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 38.62 | 1:21.82 | 2:04.19 | 2:44.65 | |||
9 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 39.13 | 1:22.96 | 2:07.10 | 2:49.80 | |||
10 | Zofia Kulon | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 40.41 | 1:25.69 | 2:07.51 | 2:51.25 | |||
- | Emma Kjærgaard | 2001 | Orient Svømning | DNS | ||||||
- | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | Orient Svømning | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 30.02 | 1:01.57 | 1:33.37 | 2:05.30 | |||
2 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.49 | 1:02.95 | 1:36.51 | 2:10.10 | |||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 32.87 | 1:08.90 | 1:46.34 | 2:23.17 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.50 | 1:10.75 | 1:48.37 | 2:23.04 | |||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.52 | 1:14.54 | 1:54.02 | 2:33.72 | |||
3 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 36.55 | 1:15.80 | 1:56.22 | 2:34.84 | |||
4 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.33 | 1:15.22 | 1:56.08 | 2:35.11 | |||
5 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.89 | 1:17.23 | 1:59.29 | 2:38.64 | |||
6 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | Vest-Brøndby | 37.41 | 1:20.01 | 2:03.16 | 2:43.60 | |||
7 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 39.95 | 1:23.96 | 2:08.29 | 2:48.85 | |||
8 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.46 | 1:28.28 | 2:14.90 | 2:55.24 | |||
9 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.07 | 1:27.56 | 2:14.54 | 2:56.29 | |||
10 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.10 | 1:28.06 | 2:15.40 | 3:00.07 | |||
11 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 46.04 | 1:37.51 | 2:25.57 | 3:07.18 | |||
12 | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | 44.76 | 1:34.77 | 2:24.19 | 3:07.30 | |||
13 | Valdemar Høngaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 43.81 | 1:34.69 | 2:25.92 | 3:15.23 | |||
14 | Marius Grønholm | 2005 | Herlev Svømning | 45.71 | 1:37.81 | 3:18.96 | ||||
15 | Allan Li | 2005 | Herlev Svømning | 44.77 | 1:36.06 | 2:28.37 | 3:19.03 | |||
16 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 48.31 | 1:41.20 | 2:36.08 | 3:28.84 | |||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.75 | 1:07.96 | 1:44.29 | 2:18.55 | |||
2 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.87 | 1:10.71 | 1:48.19 | 2:23.58 | |||
3 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 32.80 | 1:09.54 | 1:47.01 | 2:24.56 | |||
4 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 33.67 | 1:10.78 | 1:49.37 | 2:27.04 | |||
5 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.78 | 1:11.97 | 1:50.20 | 2:27.95 | |||
6 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.36 | 1:10.98 | 1:50.35 | 2:28.36 | |||
7 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 35.75 | 1:14.54 | 1:52.67 | 2:29.13 | |||
8 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 34.37 | 1:13.07 | 1:52.22 | 2:29.98 | |||
9 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 35.44 | 1:15.46 | 1:59.03 | 2:42.82 | |||
10 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 36.50 | 1:19.62 | 2:03.38 | 2:45.53 | |||
11 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.09 | 1:21.68 | 2:05.92 | 2:47.86 | |||
12 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.33 | 1:24.31 | 2:07.91 | 2:48.09 | |||
13 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 40.05 | 1:26.43 | 2:14.88 | 3:02.76 | |||
14 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.05 | 1:31.60 | 2:22.46 | 3:10.23 | |||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 30.20 | 1:03.49 | 1:38.03 | 2:13.53 | |||
2 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 31.06 | 1:07.40 | 1:44.91 | 2:21.31 | |||
3 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.06 | 1:08.79 | 1:46.49 | 2:22.52 | |||
4 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 36.09 | 1:16.38 | 1:56.19 | 2:33.48 | |||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 27.67 | 58.08 | 1:29.24 | 2:00.81 | |||
2 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.32 | 59.01 | 1:30.30 | 2:01.97 | |||
3 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 28.57 | 59.92 | 1:30.91 | 2:02.36 | |||
4 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 30.01 | 1:03.65 | 1:39.94 | 2:16.04 | |||
5 | Alexander Mogensen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 32.06 | 1:07.73 | 1:42.54 | 2:16.59 | |||
6 | Asger Kragh | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 30.98 | 1:06.16 | 1:41.14 | 2:17.07 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 47.92 | 1:41.70 | |||||
2 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.15 | 1:49.37 | |||||
3 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.77 | 1:51.56 | |||||
4 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 53.97 | 1:53.21 | |||||
5 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 55.02 | 1:55.67 | |||||
6 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.73 | 1:57.65 | |||||
7 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 58.39 | 1:59.97 | |||||
8 | Caroline Svane | 2005 | Vest-Brøndby | 57.67 | 2:01.17 | |||||
9 | Ida Jacobsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:00.30 | 2:01.54 | |||||
10 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 56.11 | 2:01.73 | |||||
11 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.74 | 2:02.73 | |||||
12 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 58.75 | 2:03.72 | |||||
13 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | 1:01.85 | 2:07.75 | |||||
14 | Malia Moffett | 2006 | Herlev Svømning | 1:01.35 | 2:07.89 | |||||
15 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 1:01.01 | 2:08.33 | |||||
16 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:02.52 | 2:08.47 | |||||
17 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 1:01.22 | 2:10.02 | |||||
18 | Katrine Holm | 2005 | Vest-Brøndby | 1:02.21 | 2:10.62 | |||||
19 | Liva Rosenkrands Olsen | 2006 | Herlev Svømning | 1:02.97 | 2:13.72 | |||||
20 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 1:03.88 | 2:13.97 | |||||
21 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 1:05.60 | 2:14.05 | |||||
22 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 1:04.82 | 2:17.05 | |||||
23 | Clara Rosenkrandts Olsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:05.34 | 2:24.63 | |||||
24 | Philippa Mitchell | 2006 | Vest-Brøndby | 1:14.69 | 2:34.00 | |||||
25 | Lærke Hansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:21.54 | 2:51.00 | |||||
- | Alberte K. Andersen | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | Svømn. u. vand | |||||
- | Anna Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 1 hånd i afslutn. | |||||
- | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | 1 hånd i vend 75m | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.10 | 1:16.02 | |||||
2 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.46 | 1:16.87 | |||||
3 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.09 | 1:22.09 | |||||
4 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.76 | 1:22.77 | |||||
5 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.13 | 1:23.44 | |||||
6 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.78 | 1:23.71 | |||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.39 | 1:25.73 | |||||
8 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 41.46 | 1:27.28 | |||||
9 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.02 | 1:27.90 | |||||
10 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.73 | 1:28.46 | |||||
11 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.44 | 1:30.02 | |||||
12 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.94 | 1:30.49 | |||||
12 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.20 | 1:30.49 | |||||
14 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.32 | 1:31.15 | |||||
15 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 42.83 | 1:31.56 | |||||
16 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.44 | 1:31.98 | |||||
17 | Marie Bylov Larsen | 2003 | Vest-Brøndby | 44.11 | 1:33.03 | |||||
18 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.48 | 1:33.66 | |||||
19 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | Vest-Brøndby | 45.13 | 1:36.28 | |||||
20 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.75 | 1:36.87 | |||||
21 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.75 | 1:37.81 | |||||
22 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.40 | 1:39.31 | |||||
23 | Annika Egenhardt | 2003 | Vest-Brøndby | 46.98 | 1:39.56 | |||||
24 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 48.48 | 1:41.21 | |||||
25 | Mathilde Bennetzen | 2004 | Vest-Brøndby | 48.56 | 1:41.28 | |||||
26 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 48.81 | 1:42.01 | |||||
27 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 48.68 | 1:42.06 | |||||
28 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.00 | 1:42.15 | |||||
29 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 50.05 | 1:43.01 | |||||
30 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 50.17 | 1:44.98 | |||||
31 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 51.56 | 1:45.18 | |||||
32 | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.94 | 1:47.04 | |||||
33 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 52.83 | 1:48.79 | |||||
34 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.82 | 1:49.09 | |||||
35 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 53.31 | 1:49.50 | |||||
36 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 53.61 | 1:51.71 | |||||
37 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 54.38 | 1:52.35 | |||||
38 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.10 | 1:53.31 | |||||
39 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 55.74 | 1:56.24 | |||||
40 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.51 | 1:56.64 | |||||
- | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Svøm u.vand ef.start | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 38.96 | 1:24.37 | |||||
2 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 40.95 | 1:26.37 | |||||
3 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | Orient Svømning | 48.11 | 1:40.68 | |||||
4 | Frederikke Mortensen | 2001 | Orient Svømning | 49.85 | 1:44.54 | |||||
5 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 50.88 | 1:46.71 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Vest-Brøndby | 36.42 | 1:17.38 | |||||
2 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 36.64 | 1:18.22 | |||||
3 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 42.79 | 1:31.87 | |||||
4 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | Orient Svømning | 43.71 | 1:32.15 | |||||
5 | Nina Madsen Teller | 1999 | Orient Svømning | 43.78 | 1:33.99 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | Vest-Brøndby | 47.25 | 1:40.56 | |||||
2 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.75 | 1:47.34 | |||||
3 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 50.41 | 1:48.07 | |||||
4 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.50 | 1:51.42 | |||||
5 | Ditlev Queitsch | 2006 | Vest-Brøndby | 53.05 | 1:55.83 | |||||
6 | William Bussenius | 2006 | Værløse Svømmeklub | 57.34 | 2:01.52 | |||||
7 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | Vest-Brøndby | 58.72 | 2:02.39 | |||||
8 | William Mitchell | 2004 | Vest-Brøndby | 59.13 | 2:02.76 | |||||
9 | Valdemar Høngaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 58.22 | 2:03.18 | |||||
10 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 59.66 | 2:05.10 | |||||
11 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 1:00.45 | 2:06.39 | |||||
12 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 1:04.62 | 2:13.10 | |||||
13 | Albert Madsen | 2006 | Herlev Svømning | 1:01.93 | 2:15.02 | |||||
14 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 1:04.98 | 2:16.15 | |||||
15 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 1:05.91 | 2:16.38 | |||||
16 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:05.84 | 2:17.25 | |||||
17 | Erik Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:06.37 | 2:18.45 | |||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Kristian S. Sørensen | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | Svøm u.vand ef.start | |||||
- | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend. 25m | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.15 | 1:19.15 | |||||
2 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.19 | 1:19.45 | |||||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 38.43 | 1:20.79 | |||||
4 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.03 | 1:27.11 | |||||
5 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 41.77 | 1:28.25 | |||||
6 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.17 | 1:28.47 | |||||
7 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.71 | 1:28.71 | |||||
8 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 42.54 | 1:29.69 | |||||
9 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 42.93 | 1:29.82 | |||||
10 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 42.54 | 1:30.44 | |||||
11 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.50 | 1:30.46 | |||||
12 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 42.39 | 1:31.66 | |||||
12 | Gustav Chappell | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.26 | 1:31.66 | |||||
14 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.84 | 1:33.70 | |||||
15 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 44.41 | 1:34.36 | |||||
16 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 47.28 | 1:39.23 | |||||
17 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.96 | 1:41.91 | |||||
18 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 48.24 | 1:42.78 | |||||
19 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.36 | 1:42.91 | |||||
20 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.51 | 1:50.75 | |||||
21 | Christian Andersen | 2003 | Orient Svømning | 54.66 | 1:53.84 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 37.54 | 1:19.36 | |||||
2 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.24 | 1:23.66 | |||||
3 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 45.83 | 1:38.15 | |||||
4 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 47.65 | 1:41.06 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 32.67 | 1:08.66 | |||||
2 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 33.18 | 1:09.79 | |||||
3 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 33.55 | 1:10.31 | |||||
- | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:22 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Piger C1 | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.60 | ||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 34.81 | 1:09.15 | |||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 36.88 | 1:46.03 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 35.57 | 2:21.60 | |||||||
2 | Herlev Talent 1 | 2005 | Herlev Svømning | 2:30.41 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 34.47 | 34.47 | |||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 35.97 | 1:10.44 | |||||||
Signe Eie | 2005 | 40.37 | 1:50.81 | |||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 39.60 | 2:30.41 | |||||||
3 | Herlev Talent 2 | 2006 | Herlev Svømning | 3:11.06 | ||||||
Malia Moffett | 2006 | 48.08 | 48.08 | |||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 48.24 | 1:36.32 | |||||||
Liva Rosenkrands Olsen | 2006 | 45.90 | 2:22.22 | |||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 48.84 | 3:11.06 | |||||||
4 | Vest Minitalent Piger | 2006 | Vest-Brøndby | 3:11.86 | ||||||
Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 45.01 | 45.01 | |||||||
Rikke Therp | 2006 | 50.00 | 1:35.01 | |||||||
Rebecca Loft Helms | 2006 | 48.51 | 2:23.52 | |||||||
Anna Blom Bygum | 2006 | 48.34 | 3:11.86 | |||||||
- | Vest Talent Piger | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | |||||
Katrine Holm | 2005 | 47.20 | 47.20 | |||||||
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:56.63 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 28.48 | 28.48 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 30.47 | 58.95 | |||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 29.33 | 1:28.28 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.35 | 1:56.63 | |||||||
2 | Kvik Piger B2 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.38 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 30.05 | 30.05 | |||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 28.97 | 59.02 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 28.90 | 1:27.92 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 29.46 | 1:57.38 | |||||||
3 | Kvik Piger R1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.44 | ||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 29.81 | 1:00.88 | |||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 30.92 | 1:31.80 | |||||||
Freja Gjerløv | 2003 | 30.64 | 2:02.44 | |||||||
4 | Gsc Piger 2 | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:05.01 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 31.29 | 1:01.74 | |||||||
Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 33.52 | 1:35.26 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 29.75 | 2:05.01 | |||||||
5 | Herlev Piger 1 | 2003 | Herlev Svømning | 2:13.91 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 36.81 | 1:10.37 | |||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 30.20 | 1:40.57 | |||||||
Helene Jensen | 2003 | 33.34 | 2:13.91 | |||||||
6 | Gsc Piger 3 | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:29.69 | ||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Josefine Staudt | 2005 | 39.48 | 1:14.58 | |||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 38.19 | 1:52.77 | |||||||
Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 36.92 | 2:29.69 | |||||||
7 | Herlev Piger 2 | 2003 | Herlev Svømning | 2:36.08 | ||||||
Ida Oest | 2003 | 39.91 | 39.91 | |||||||
Laura Thorlund Jensen | 2004 | 38.56 | 1:18.47 | |||||||
Sofie Sønderby Persson | 2003 | 41.91 | 2:00.38 | |||||||
Emmanuella Nygaard | 2003 | 35.70 | 2:36.08 | |||||||
8 | Kvik Piger C2 | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.39 | ||||||
Signe Astrup Taul | 2004 | 40.74 | 40.74 | |||||||
Freja Madsen | 2004 | 42.77 | 1:23.51 | |||||||
Tanja-Marie Mathies | 2004 | 40.97 | 2:04.48 | |||||||
Signe Thornberg Bech | 2004 | 36.91 | 2:41.39 | |||||||
9 | Værløse Piger 2 | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:06.72 | ||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 42.58 | 42.58 | |||||||
Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 36.65 | 1:19.23 | |||||||
Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 55.31 | 2:14.54 | |||||||
Caroline Lego Berg | 2004 | 52.18 | 3:06.72 | |||||||
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vest Årgang Piger 1 | 2001 | Vest-Brøndby | 2:05.66 | ||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Isabel Abcell | 2001 | 31.23 | 1:02.56 | |||||||
Amalie V. Sørensen | 2002 | 31.61 | 1:34.17 | |||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 31.49 | 2:05.66 | |||||||
2 | Vest Årgang Piger 2 | 2002 | Vest-Brøndby | 2:10.54 | ||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 33.90 | 1:06.77 | |||||||
Marie Bylov Larsen | 2003 | 31.75 | 1:38.52 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 32.02 | 2:10.54 | |||||||
3 | Værløse Piger 1 | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:17.10 | ||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 31.37 | 31.37 | |||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 35.88 | 1:07.25 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 32.82 | 1:40.07 | |||||||
Amalie Lester | 2003 | 37.03 | 2:17.10 | |||||||
4 | Piger 3 Helsinge | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 2:22.93 | ||||||
Caroline Bach Offendal | 2002 | 33.44 | 33.44 | |||||||
Laura Balbi | 2003 | 34.30 | 1:07.74 | |||||||
Emma Antonisen | 2002 | 37.66 | 1:45.40 | |||||||
Pernille Møller Leisted | 2002 | 37.53 | 2:22.93 | |||||||
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Piger B1 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.38 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 27.83 | 27.83 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 28.20 | 56.03 | |||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 27.97 | 1:24.00 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 28.38 | 1:52.38 | |||||||
2 | Piger 1 Helsinge | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 1:53.72 | ||||||
Emily Gantriis | 1999 | 26.39 | 26.39 | |||||||
Alice Gantriis | 2000 | 28.82 | 55.21 | |||||||
Emma Jensen | 2002 | 29.88 | 1:25.09 | |||||||
Cecilie Jørgensen | 1998 | 28.63 | 1:53.72 | |||||||
3 | Vest Damer | 1996 | Vest-Brøndby | 2:00.64 | ||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 28.82 | 28.82 | |||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 30.27 | 59.09 | |||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 30.17 | 1:29.26 | |||||||
Delphine Møller | 1999 | 31.38 | 2:00.64 | |||||||
4 | Piger 2 Helsinge | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 2:08.04 | ||||||
Iben Jeppesen | 2000 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Sofie W. Krattet | 2000 | 32.14 | 1:02.21 | |||||||
Katrine S. Frederiksen | 2002 | 32.27 | 1:34.48 | |||||||
Katrine Voss Thorsen | 2002 | 33.56 | 2:08.04 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2015 |
Løb 32, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Drenge C1 | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.57 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 33.33 | 1:06.76 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 32.51 | 1:39.27 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 30.30 | 2:09.57 | |||||||
2 | Herlev Talent 1 | 2004 | Herlev Svømning | 2:19.63 | ||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 32.13 | 1:04.63 | |||||||
Allan Li | 2005 | 39.73 | 1:44.36 | |||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 35.27 | 2:19.63 | |||||||
3 | Drenge 3 Helsinge | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 2:27.78 | ||||||
Tobias Frederiksen | 2006 | 41.93 | 41.93 | |||||||
Asger Bols Jeppesen | 2005 | 37.06 | 1:18.99 | |||||||
Lukas Frederiksen | 2004 | 33.10 | 1:52.09 | |||||||
Emil Gram Peters | 2005 | 35.69 | 2:27.78 | |||||||
4 | Herlev Talent 2 | 2005 | Herlev Svømning | 2:48.40 | ||||||
Elias Elmedyb | 2006 | 37.12 | 37.12 | |||||||
Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 45.45 | 1:22.57 | |||||||
Mathias Toft Cortsen | 2005 | 46.62 | 2:09.19 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 39.21 | 2:48.40 | |||||||
5 | Vest Talent Drenge | 2004 | Vest-Brøndby | 2:52.46 | ||||||
William Mitchell | 2004 | 41.13 | 41.13 | |||||||
Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 44.91 | 1:26.04 | |||||||
Kristian S. Sørensen | 2005 | 46.55 | 2:12.59 | |||||||
Ditlev Queitsch | 2006 | 39.87 | 2:52.46 | |||||||
6 | Værløse Drenge 2 | 2004 | Værløse Svømmeklub | 2:59.44 | ||||||
William Bussenius | 2006 | 45.34 | 45.34 | |||||||
Johan Madvig Kristensen | 2004 | 42.61 | 1:27.95 | |||||||
Valdemar Høngaard | 2006 | 41.34 | 2:09.29 | |||||||
Noah Lester | 2006 | 50.15 | 2:59.44 | |||||||
7 | Vest Minitalent Drenge | 2006 | Vest-Brøndby | 3:11.53 | ||||||
Hugo Haakansson | 2006 | 45.34 | 45.34 | |||||||
Rodi Cetinkaya | 2006 | 49.02 | 1:34.36 | |||||||
Josef Shukri | 2006 | 50.70 | 2:25.06 | |||||||
Erik Rasmussen | 2006 | 46.47 | 3:11.53 | |||||||
Løb 32, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Drenge 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.72 | ||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.37 | 27.37 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 28.85 | 56.22 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 29.49 | 1:25.71 | |||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 27.01 | 1:52.72 | |||||||
2 | Kvik Drenge R1 | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.07 | ||||||
Valentin Wahl | 2003 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 29.09 | 59.81 | |||||||
Lukas Majvig Andersen | 2003 | 29.01 | 1:28.82 | |||||||
Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | 31.25 | 2:00.07 | |||||||
3 | Herlev Drenge 2 | 2002 | Herlev Svømning | 2:01.09 | ||||||
Altin Misimi | 2002 | 28.62 | 28.62 | |||||||
Kristian Moffett | 2003 | 32.60 | 1:01.22 | |||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 29.47 | 1:30.69 | |||||||
Gustav Bendix Beiter | 2003 | 30.40 | 2:01.09 | |||||||
4 | Vest Årgang Drenge 2 | 2002 | Vest-Brøndby | 2:09.90 | ||||||
Martin Jacobsen | 2002 | 32.18 | 32.18 | |||||||
Tobias Davidsen | 2003 | 32.05 | 1:04.23 | |||||||
Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 34.40 | 1:38.63 | |||||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 31.27 | 2:09.90 | |||||||
5 | Gsc Drenge 3 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:23.76 | ||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 33.89 | 33.89 | |||||||
Jonas Reimer Christensen | 2003 | 35.69 | 1:09.58 | |||||||
Emil Breinholt | 2003 | 37.04 | 1:46.62 | |||||||
Oscar Frejwald Christians | 2003 | 37.14 | 2:23.76 | |||||||
6 | Kvik Drenge C2 | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.39 | ||||||
Sebastian Saxtoft | 2004 | 36.93 | 36.93 | |||||||
Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 38.35 | 1:15.28 | |||||||
Oliver Schäbethal | 2004 | 37.38 | 1:52.66 | |||||||
Gustav Chappell | 2002 | 33.73 | 2:26.39 | |||||||
Løb 32, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Herlev Drenge 1 | 2001 | Herlev Svømning | 2:02.53 | ||||||
Adar Benli | 2001 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Mathias Jelshøj | 2001 | 31.89 | 1:01.89 | |||||||
Erik Li | 2003 | 32.84 | 1:34.73 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 27.80 | 2:02.53 | |||||||
2 | Vest Årgang Drenge 1 | 2001 | Vest-Brøndby | 2:02.58 | ||||||
Carl Magnus Krievs | 2002 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Frederik Helms | 2001 | 32.18 | 1:03.73 | |||||||
Mikkel Hemmingsen | 2002 | 30.65 | 1:34.38 | |||||||
Lucas Jensen | 2001 | 28.20 | 2:02.58 | |||||||
3 | Gsc Drenge 2 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:06.14 | ||||||
Mark Sumberg | 2002 | 32.24 | 32.24 | |||||||
Mark Brandt | 2002 | 31.67 | 1:03.91 | |||||||
Marcus Hiort | 2003 | 31.26 | 1:35.17 | |||||||
Rahul Singh Sekhon | 2001 | 30.97 | 2:06.14 | |||||||
4 | Værløse Drenge 1 | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:06.65 | ||||||
Mathias Persson | 2001 | 28.24 | 28.24 | |||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 28.45 | 56.69 | |||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 38.88 | 1:35.57 | |||||||
Lucas Jøns | 2002 | 31.08 | 2:06.65 | |||||||
Løb 32, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Drenge B1 | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.16 | ||||||
Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 25.70 | 25.70 | |||||||
Jon R. Pedersen | 1998 | 24.18 | 49.88 | |||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 25.23 | 1:15.11 | |||||||
Frederik Galving | 1998 | 24.05 | 1:39.16 | |||||||
2 | Vest Herrer | 1995 | Vest-Brøndby | 1:42.11 | ||||||
Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 26.32 | 26.32 | |||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | 26.20 | 52.52 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 25.21 | 1:17.73 | |||||||
Morten Møller Jensen | 1992 | 24.38 | 1:42.11 | |||||||
- | Drenge 1 Helsinge | 1995 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
Lasse Lykke Nielsen | 1995 | |||||||||
Alexander Mogensen | 1999 | |||||||||
Lars Breum Hansen | 1997 | |||||||||
Oliver Christansen | 1999 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 februar 2016 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:45 |