Resultater for Forum Horsens Cup - finaler
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 25.82 | 53.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 27.04 | 55.06 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 27.85 | 56.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 27.74 | 57.15 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simeon Franow | 2000 | 27.44 | 57.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Luplau | 2001 | 28.77 | 58.63 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victor Bjerre | 2001 | 28.39 | 58.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Funder | 2001 | 28.99 | 1:00.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 32.02 | 1:04.08 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 31.49 | 1:04.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 31.45 | 1:04.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 32.42 | 1:06.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 32.33 | 1:06.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 32.16 | 1:06.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Naya M. Thomsen | 2003 | 32.78 | 1:07.19 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katarina Holse | 2002 | 32.08 | 1:07.57 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:15 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 28.29 | 1:00.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 29.90 | 1:03.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Nicklas Hansen | 1999 | 30.35 | 1:06.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 30.20 | 1:06.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 31.45 | 1:08.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malthe Sielemann | 1999 | 32.35 | 1:08.62 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 32.65 | 1:10.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Livbjerg | 1998 | 33.51 | 1:13.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:15 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:18 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 32.59 | 1:09.21 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 34.05 | 1:10.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | 32.24 | 1:12.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 33.57 | 1:12.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Michelle Jatta | 2001 | 33.01 | 1:13.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Freya Ellehus | 2000 | 32.94 | 1:13.21 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 33.45 | 1:13.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Jennifer Thorius Bek | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:18 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 32.50 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Theis Dalgaard | 2004 | 33.33 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 33.42 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Mads Iversen | 2004 | 33.44 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Mikkel Roed | 2004 | 35.44 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 36.73 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Kjølby | 2004 | 40.59 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 41.59 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 43.08 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 43.41 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | 43.98 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Karoline Anthonsen | 2006 | 46.88 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Sarah Laursen | 2007 | 52.33 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Olivia Kjølby | 2007 | 52.65 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:50 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Theis Dalgaard | 2004 | 41.97 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Iversen | 2004 | 42.45 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 43.74 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 46.65 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 52.07 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Kjølby | 2004 | 53.34 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Max Venborg Kromann | 2005 | 54.48 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Jannick Franow | 2006 | 57.00 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:50 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Anthonsen | 2006 | 54.62 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 54.69 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 55.39 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Sophia Jochumsen | 2006 | 56.33 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 32.54 | 1:10.71 | |||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 33.07 | 1:12.04 | |||||
3 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 33.74 | 1:13.69 | |||||
4 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 33.70 | 1:14.17 | |||||
5 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.00 | 1:14.24 | |||||
6 | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | 36.18 | 1:15.19 | |||||
7 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.01 | 1:16.38 | |||||
8 | William Ohrt | 2002 | Kolding SK | 37.78 | 1:16.64 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 36.72 | 1:17.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 36.36 | 1:19.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Clara Dreier | 2004 | 38.17 | 1:22.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 41.83 | 1:23.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 39.70 | 1:24.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Mia Hvarre | 2004 | 38.51 | 1:24.65 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 40.76 | 1:26.34 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 43.03 | 1:30.39 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Horsens Drenge 1 | 1986 | 1:37.81 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Maris Lencevics | 1986 | 25.07 | 25.07 | |||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 24.16 | 49.23 | |||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 25.10 | 1:14.33 | |||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | 23.48 | 1:37.81 | |||||||
2 | Tonnis Tonsere | 0 | 1:39.79 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 25.49 | 25.49 | |||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 25.18 | 50.67 | |||||||
Andreas Sehested | 1996 | 24.79 | 1:15.46 | |||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 24.33 | 1:39.79 | |||||||
3 | Kris Har En Fed Bil | 0 | 1:41.36 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mads Juul | 1997 | 27.21 | 27.21 | |||||||
Mathias Bech | 1996 | 25.28 | 52.49 | |||||||
Jakob Juul | 2000 | 24.67 | 1:17.16 | |||||||
Kris Wesselink | 1990 | 24.20 | 1:41.36 | |||||||
4 | Horsens Drenge 2 | 1999 | 1:43.46 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sander Schmidt | 1999 | 25.30 | 25.30 | |||||||
Christian Koch | 1998 | 26.41 | 51.71 | |||||||
Simeon Franow | 2000 | 25.74 | 1:17.45 | |||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 26.01 | 1:43.46 | |||||||
5 | Nemo 1 | 0 | 1:43.75 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Magnus Lundgren | 1996 | 25.81 | 25.81 | |||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 25.78 | 51.59 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 25.85 | 1:17.44 | |||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 26.31 | 1:43.75 | |||||||
6 | Nemo 2 | 0 | 1:50.27 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 28.30 | 28.30 | |||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 27.66 | 55.96 | |||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 27.23 | 1:23.19 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 27.08 | 1:50.27 | |||||||
7 | Neptun Drenge K1 | 0 | 1:50.41 | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Alexander Stær | 2001 | 27.69 | 27.69 | |||||||
Jonas Sørensen | 1995 | 28.78 | 56.47 | |||||||
Mads Nielsen | 2000 | 28.47 | 1:24.94 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 25.47 | 1:50.41 | |||||||
8 | Kirstens Skoda Sucks | 0 | 1:50.51 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mads Sørensen | 2001 | 27.79 | 27.79 | |||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 27.40 | 55.19 | |||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 28.38 | 1:23.57 | |||||||
Magnus Funder | 2001 | 26.94 | 1:50.51 | |||||||
9 | Stm2 Drenge | 0 | 1:51.24 | |||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Johannes Wemmelund | 2001 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Victor Bjerre | 2001 | 26.31 | 57.40 | |||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 28.42 | 1:25.82 | |||||||
Jens Sørensen | 2001 | 25.42 | 1:51.24 | |||||||
10 | Horsens Drenge 6 | 2001 | 1:52.37 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Kasper Livbjerg | 1998 | 27.93 | 27.93 | |||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 28.88 | 56.81 | |||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 28.57 | 1:25.38 | |||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 26.99 | 1:52.37 | |||||||
11 | Drenge 1 Kolding | 0 | 1:53.66 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
William Svarer | 2002 | 28.97 | 28.97 | |||||||
Rasmus Hald | 2001 | 28.55 | 57.52 | |||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 28.10 | 1:25.62 | |||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 28.04 | 1:53.66 | |||||||
12 | Nemo 3 | 0 | 1:54.90 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Jacob Holm | 2000 | 28.50 | 28.50 | |||||||
Mert Kaya | 2001 | 27.78 | 56.28 | |||||||
Kristian Heinz Buskov | 2000 | 30.32 | 1:26.60 | |||||||
August Ryom | 2002 | 28.30 | 1:54.90 | |||||||
13 | Lars Sorte Svin | 0 | 1:56.14 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 27.26 | 58.69 | |||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 30.11 | 1:28.80 | |||||||
Emil Kragh | 2001 | 27.34 | 1:56.14 | |||||||
14 | Drenge 2 Kolding | 0 | 1:58.70 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Joshua Dannevang | 2002 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 29.95 | 1:00.01 | |||||||
Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 28.29 | 1:28.30 | |||||||
Malthe Sielemann | 1999 | 30.40 | 1:58.70 | |||||||
15 | Bhs Drenge 1 Lh | 0 | 2:03.06 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | 30.88 | 1:02.93 | |||||||
Halfdan Krogh Lund | 2002 | 32.60 | 1:35.53 | |||||||
Tim Damsgaard | 1994 | 27.53 | 2:03.06 | |||||||
16 | Esvs Allerstørste Stars | 0 | 2:04.11 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 30.33 | 30.33 | |||||||
Anton Leth | 2002 | 33.62 | 1:03.95 | |||||||
Casper Brinch | 2002 | 30.56 | 1:34.51 | |||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 29.60 | 2:04.11 | |||||||
17 | Horsens Drenge 3 | 1999 | 2:05.72 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Christoffer Juul Jensen | 2001 | 30.90 | 1:00.85 | |||||||
Christian Johannesen | 2003 | 32.61 | 1:33.46 | |||||||
Rasmus Terkelsen | 2002 | 32.26 | 2:05.72 | |||||||
18 | Svendborg Bad Boys | 0 | 2:06.09 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Stefan Hansen | 2002 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 33.77 | 1:04.98 | |||||||
Hjalte Flader Skov | 2002 | 33.15 | 1:38.13 | |||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 27.96 | 2:06.09 | |||||||
19 | Esvs Store Drenge | 0 | 2:07.73 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
August Sparre Hangel | 2001 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 32.10 | 1:02.71 | |||||||
Jacob Christensen | 2002 | 32.98 | 1:35.69 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 32.04 | 2:07.73 | |||||||
20 | Sksv Drenge 1 | 0 | 2:07.84 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 36.03 | 1:06.62 | |||||||
Mads Iversen | 2002 | 31.34 | 1:37.96 | |||||||
Jacob Lund | 2001 | 29.88 | 2:07.84 | |||||||
21 | Horsens Drenge 4 | 2001 | 2:17.68 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Theis Dalgaard | 2004 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Evgeniy Osipov | 2001 | 33.58 | 1:07.83 | |||||||
Marcus Koed | 2001 | 35.89 | 1:43.72 | |||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | 33.96 | 2:17.68 | |||||||
22 | Nemo 4 | 0 | 2:19.19 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 31.80 | 1:03.13 | |||||||
Oliver Schultz | 2004 | 35.68 | 1:38.81 | |||||||
Stefan Helding Danielsen | 2005 | 40.38 | 2:19.19 | |||||||
23 | Bjarnes Bil Er Ikke Hans | 0 | 2:19.52 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mads Iversen | 2004 | 34.63 | 34.63 | |||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 35.95 | 1:10.58 | |||||||
Sune Schaarup | 2003 | 35.66 | 1:46.24 | |||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 33.28 | 2:19.52 | |||||||
24 | Horsens Drenge 5 | 2003 | 3:26.12 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | 55.54 | 55.54 | |||||||
Lukas Terkelsen | 2004 | 1:43.31 | 2:38.85 | |||||||
Jannick Franow | 2006 | 47.27 | 3:26.12 | |||||||
Bertram D. Pedersen | 2005 | 3:26.12 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kris Kæmpe Fans | 0 | 1:51.62 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 27.61 | 27.61 | |||||||
Helene Olesen | 2000 | 28.20 | 55.81 | |||||||
Michelle Jatta | 2001 | 27.75 | 1:23.56 | |||||||
Louise Hvarre | 2001 | 28.06 | 1:51.62 | |||||||
2 | Horsens Piger 1 | 1995 | 1:52.17 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 27.96 | 27.96 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 27.58 | 55.54 | |||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 28.56 | 1:24.10 | |||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 28.07 | 1:52.17 | |||||||
3 | Horsens Piger 2 | 2001 | 1:57.91 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 28.84 | 58.79 | |||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 30.25 | 1:29.04 | |||||||
Michelle Franow | 2001 | 28.87 | 1:57.91 | |||||||
4 | Ariel 1 | 0 | 1:58.09 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Melanie Degner | 2000 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 29.03 | 58.41 | |||||||
Naya M. Thomsen | 2003 | 30.51 | 1:28.92 | |||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 29.17 | 1:58.09 | |||||||
5 | Bjarnes Banditter | 0 | 1:59.33 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mathilde Hansen | 1998 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 29.57 | 1:00.25 | |||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 29.85 | 1:30.10 | |||||||
Christina Christensen | 2000 | 29.23 | 1:59.33 | |||||||
6 | Stm2 Piger | 0 | 1:59.45 | |||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Sascha Lausten | 2002 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Laura Gam | 2001 | 30.43 | 1:01.12 | |||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 29.51 | 1:30.63 | |||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 28.82 | 1:59.45 | |||||||
7 | Piger 1 Kolding | 0 | 2:00.29 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Anne Kathrine Jørgensen | 2000 | 30.56 | 59.22 | |||||||
Lærke Toftgaard | 2001 | 29.45 | 1:28.67 | |||||||
Madison Guldborg | 2001 | 31.62 | 2:00.29 | |||||||
8 | Svendborg Bad Girls | 0 | 2:04.13 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Katarina Holse | 2002 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Victoria Bang | 2001 | 31.74 | 1:02.74 | |||||||
Anne Sofie Thrane | 2000 | 31.40 | 1:34.14 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 29.99 | 2:04.13 | |||||||
9 | Horsens Piger 3 | 2003 | 2:04.47 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 31.42 | 1:02.43 | |||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 31.69 | 1:34.12 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 30.35 | 2:04.47 | |||||||
10 | Stm -T4 Piger | 0 | 2:05.51 | |||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Maja Fjord Kristensen | 2002 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 31.98 | 1:03.76 | |||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 30.59 | 1:34.35 | |||||||
Signe Bach | 2002 | 31.16 | 2:05.51 | |||||||
11 | Esv Sprintmonstre | 0 | 2:05.55 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 31.29 | 31.29 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 30.54 | 1:01.83 | |||||||
Alberte Kjølby | 2002 | 32.87 | 1:34.70 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 30.85 | 2:05.55 | |||||||
12 | Bane 4 | 0 | 2:05.88 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Silke Bruun Svensen | 2005 | 40.54 | 40.54 | |||||||
Emilie Moberg | 2005 | 43.98 | 1:24.52 | |||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 41.36 | 2:05.88 | |||||||
Laura Frost Rainer | 2005 | 2:05.88 | ||||||||
13 | Ariel 2 | 0 | 2:06.89 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Aarslew-Jensen | 2000 | 31.38 | 31.38 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 31.21 | 1:02.59 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | 31.23 | 1:33.82 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 33.07 | 2:06.89 | |||||||
14 | Horsens Piger 6 | 2000 | 2:07.95 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 32.23 | 32.23 | |||||||
Ida Sund | 2002 | 32.02 | 1:04.25 | |||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 32.20 | 1:36.45 | |||||||
Nanna Sund | 2000 | 31.50 | 2:07.95 | |||||||
15 | der Er En Teknisk Fejl | 0 | 2:11.16 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Maja Johansen | 2002 | 32.64 | 1:05.54 | |||||||
Natasja Muncrief | 2002 | 32.64 | 1:38.18 | |||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 32.98 | 2:11.16 | |||||||
16 | Yiha Det Fee | 0 | 2:13.64 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 32.30 | 32.30 | |||||||
Mia Hvarre | 2004 | 33.75 | 1:06.05 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 33.72 | 1:39.77 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 33.87 | 2:13.64 | |||||||
17 | Ariel 3 | 0 | 2:16.71 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Clara Dreier | 2004 | 33.96 | 33.96 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 34.24 | 1:08.20 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 33.35 | 1:41.55 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 35.16 | 2:16.71 | |||||||
18 | Esv Havfruer | 0 | 2:18.05 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Clara Støttrup | 2002 | 32.74 | 32.74 | |||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 36.88 | 1:09.62 | |||||||
Lisa Frost Rainer | 2002 | 33.87 | 1:43.49 | |||||||
Laura Damgaard | 2002 | 34.56 | 2:18.05 | |||||||
19 | Bane 6 | 0 | 2:22.97 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Ea Pakula Jepsen | 2003 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 37.84 | 1:12.66 | |||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 34.58 | 1:47.24 | |||||||
Maja Nielsen | 2001 | 35.73 | 2:22.97 | |||||||
20 | Neptun Tøser K2 | 0 | 2:24.68 | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Mathilde Skak Thomsen | 2003 | 36.17 | 36.17 | |||||||
Mia Sommer Johansen | 2002 | 34.29 | 1:10.46 | |||||||
Mathilde Møller | 2004 | 37.01 | 1:47.47 | |||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 37.21 | 2:24.68 | |||||||
21 | Ariel 4 | 0 | 2:31.28 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 36.15 | 36.15 | |||||||
Silje Adolph Gärtner | 2003 | 34.88 | 1:11.03 | |||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 39.74 | 1:50.77 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 40.51 | 2:31.28 | |||||||
22 | Bhs Piger 1 1 Ld | 0 | 2:31.52 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Frida Jensen | 2002 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Alberte Jung Ryhl | 2003 | 42.32 | 1:15.96 | |||||||
Caroline K. Sørensen | 2004 | 44.44 | 2:00.40 | |||||||
Carla Jensen | 2002 | 31.12 | 2:31.52 | |||||||
23 | Bane 5 | 0 | 2:31.72 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Holly Lønne Turner | 2003 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Marie Jæger | 2003 | 39.64 | 1:13.96 | |||||||
Ida Marie Hansen | 2003 | 40.52 | 1:54.48 | |||||||
Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 37.24 | 2:31.72 | |||||||
24 | Horsens Piger 4 | 2003 | 2:36.40 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 41.30 | 1:16.76 | |||||||
Camilla Falck | 2003 | 39.18 | 1:55.94 | |||||||
Caroline Madsen | 2004 | 40.46 | 2:36.40 | |||||||
25 | Horsens Piger 5 | 2003 | 3:15.20 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Vad Kruse | 2005 | 59.05 | 59.05 | |||||||
Lærke Lucia Lehmann | 2005 | 27.82 | 1:26.87 | |||||||
Emma Bergene Hansen | 2005 | 1:02.60 | 2:29.47 | |||||||
Matilde Østrup | 2004 | 45.73 | 3:15.20 | |||||||
- | Kolding Damer 2 | 0 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | |||||||||
Elma Gabela | 2004 | |||||||||
Marie Louise Jørgensen | 2003 | |||||||||
Freja Ulka Nielsen | 2003 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 29.15 | 1:00.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Luplau | 2001 | 32.84 | 1:06.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thor B. Hansen | 2000 | 32.15 | 1:06.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Funder | 2001 | 32.64 | 1:07.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Mads Sørensen | 2001 | 32.59 | 1:07.36 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Andreas Rasmussen | 2000 | 33.10 | 1:08.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Jørgensen | 2000 | 32.72 | 1:08.58 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 34.64 | 1:12.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:12 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 33.87 | 1:09.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 35.52 | 1:12.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 36.61 | 1:14.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Katarina Holse | 2002 | 36.13 | 1:14.62 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | 36.71 | 1:15.71 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Karoline Bauer | 2002 | 37.80 | 1:16.76 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 38.56 | 1:17.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 38.04 | 1:17.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:12 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 38.35 | 1:19.13 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 37.58 | 1:19.72 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | William Ohrt | 2002 | 38.27 | 1:20.44 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Joshua Dannevang | 2002 | 39.34 | 1:23.54 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 39.30 | 1:23.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Victor Lund | 2002 | 40.15 | 1:24.70 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Christensen | 2002 | 39.66 | 1:24.86 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Anton Leth | 2002 | 40.87 | 1:27.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 40.23 | 1:25.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Møller | 2004 | 43.46 | 1:31.41 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 45.22 | 1:34.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 47.86 | 1:40.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 49.22 | 1:42.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Laura Pedersen | 2004 | 49.52 | 1:44.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Jakobsen | 2005 | 50.88 | 1:47.73 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanne Heilmann | 2005 | 51.43 | 1:49.57 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 33, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 27.85 | 57.84 | 1:28.86 | 1:58.72 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 28.52 | 1:00.10 | 1:32.42 | 2:03.24 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Fenger | 1999 | 28.85 | 59.87 | 1:32.42 | 2:03.53 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Koch | 1998 | 28.90 | 1:01.16 | 1:34.70 | 2:07.99 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicklas Hansen | 1999 | 28.74 | 1:01.21 | 1:35.17 | 2:09.25 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 30.89 | 1:04.32 | 1:38.03 | 2:11.68 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 30.52 | 1:04.56 | 1:40.38 | 2:16.26 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Livbjerg | 1998 | 31.21 | 1:05.49 | 1:42.08 | 2:19.63 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 31.93 | 1:06.91 | 1:43.05 | 2:14.14 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 31.98 | 1:07.04 | 1:42.53 | 2:16.49 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine Due Christensen | 2001 | 32.25 | 1:07.95 | 1:43.29 | 2:17.05 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | 32.54 | 1:08.56 | 1:43.67 | 2:17.56 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 32.39 | 1:08.16 | 1:45.54 | 2:20.67 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 32.49 | 1:08.31 | 1:45.27 | 2:20.94 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 32.83 | 1:08.97 | 1:45.83 | 2:21.83 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 32.58 | 1:09.03 | 1:46.19 | 2:22.81 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:02 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 16:56 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 35, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Horsens Drenge 1 | 1986 | 1:48.13 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 28.48 | 28.48 | |||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 31.15 | 59.63 | |||||||
Maris Lencevics | 1986 | 24.90 | 1:24.53 | |||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | 23.60 | 1:48.13 | |||||||
2 | Tonnis Tonsere | 0 | 1:51.42 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 29.00 | 29.00 | |||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 31.27 | 1:00.27 | |||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 26.77 | 1:27.04 | |||||||
Andreas Sehested | 1996 | 24.38 | 1:51.42 | |||||||
3 | Horsens Drenge 2 | 1999 | 1:55.31 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sander Schmidt | 1999 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Nicklas Hansen | 1999 | 33.32 | 1:02.43 | |||||||
Lukas Lindstrøm | 1998 | 27.54 | 1:29.97 | |||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 25.34 | 1:55.31 | |||||||
4 | Nemo 1 | 0 | 1:57.55 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Magnus Lundgren | 1996 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 33.09 | 1:03.66 | |||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 27.90 | 1:31.56 | |||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 25.99 | 1:57.55 | |||||||
5 | Kris Har En Fed Bil | 0 | 1:58.22 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 33.31 | 1:05.09 | |||||||
Mathias Bech | 1996 | 26.05 | 1:31.14 | |||||||
Magnus Funder | 2001 | 27.08 | 1:58.22 | |||||||
6 | Drenge 1 Kolding | 0 | 2:01.99 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Rasmus Hald | 2001 | 32.08 | 32.08 | |||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 33.75 | 1:05.83 | |||||||
Kasper Jørgensen | 2000 | 28.25 | 1:34.08 | |||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 27.91 | 2:01.99 | |||||||
7 | Horsens Drenge 6 | 2001 | 2:03.34 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 34.93 | 1:08.12 | |||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 28.02 | 1:36.14 | |||||||
Kasper Livbjerg | 1998 | 27.20 | 2:03.34 | |||||||
8 | Stm2 Drenge | 0 | 2:05.38 | |||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Johannes Wemmelund | 2001 | 37.37 | 37.37 | |||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 34.15 | 1:11.52 | |||||||
Jens Sørensen | 2001 | 27.60 | 1:39.12 | |||||||
Victor Bjerre | 2001 | 26.26 | 2:05.38 | |||||||
9 | Neptun Drenge K1 | 0 | 2:07.17 | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Mads Nielsen | 2000 | 33.33 | 33.33 | |||||||
Alexander Stær | 2001 | 35.83 | 1:09.16 | |||||||
Jonas Sørensen | 1995 | 30.81 | 1:39.97 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 27.20 | 2:07.17 | |||||||
10 | Kirstens Skoda Sucks | 0 | 2:07.42 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Emil Kragh | 2001 | 34.66 | 1:07.90 | |||||||
Benjamin Rohde | 2001 | 29.80 | 1:37.70 | |||||||
Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 29.72 | 2:07.42 | |||||||
11 | Nemo 3 | 0 | 2:09.03 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Mert Kaya | 2001 | 35.47 | 1:08.10 | |||||||
August Ryom | 2002 | 31.55 | 1:39.65 | |||||||
Kristian Heinz Buskov | 2000 | 29.38 | 2:09.03 | |||||||
12 | Drenge 2 Kolding | 0 | 2:15.78 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Joshua Dannevang | 2002 | 38.42 | 38.42 | |||||||
Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 37.82 | 1:16.24 | |||||||
Malthe Sielemann | 1999 | 30.70 | 1:46.94 | |||||||
William Svarer | 2002 | 28.84 | 2:15.78 | |||||||
13 | Lars Sorte Svin | 0 | 2:20.35 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Casper Brinch | 2002 | 36.07 | 36.07 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 38.12 | 1:14.19 | |||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 35.06 | 1:49.25 | |||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 31.10 | 2:20.35 | |||||||
14 | Svendborg Bad Boys | 0 | 2:21.19 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Hjalte Flader Skov | 2002 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 36.70 | 1:14.82 | |||||||
Stefan Hansen | 2002 | 33.73 | 1:48.55 | |||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 32.64 | 2:21.19 | |||||||
15 | Bhs Drenge 1 Lh | 1999 | 2:22.39 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | 42.88 | 1:19.69 | |||||||
Halfdan Krogh Lund | 2002 | 34.90 | 1:54.59 | |||||||
Tim Damsgaard | 1994 | 27.80 | 2:22.39 | |||||||
16 | Horsens Drenge 3 | 1999 | 2:24.87 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 34.56 | 34.56 | |||||||
Rasmus Terkelsen | 2002 | 40.93 | 1:15.49 | |||||||
Christian Johannesen | 2003 | 38.31 | 1:53.80 | |||||||
Christoffer Juul Jensen | 2001 | 31.07 | 2:24.87 | |||||||
17 | Nemo 4 | 0 | 2:25.18 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Roed | 2004 | 39.39 | 39.39 | |||||||
Victor Lund | 2002 | 40.45 | 1:19.84 | |||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 33.96 | 1:53.80 | |||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 31.38 | 2:25.18 | |||||||
18 | Esvs Allerstørste Stars | 0 | 2:35.78 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Anton Leth | 2002 | 45.47 | 45.47 | |||||||
Jacob Christensen | 2002 | 39.90 | 1:25.37 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 37.97 | 2:03.34 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 32.44 | 2:35.78 | |||||||
19 | Sksv Drenge 1 | 0 | 2:39.28 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 37.81 | 37.81 | |||||||
Jacob Lund | 2001 | 37.02 | 1:14.83 | |||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 50.61 | 2:05.44 | |||||||
Simon Simoni Christiansen | 2002 | 33.84 | 2:39.28 | |||||||
20 | Horsens Drenge 4 | 2001 | 2:40.28 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Evgeniy Osipov | 2001 | 41.80 | 41.80 | |||||||
Theis Dalgaard | 2004 | 42.35 | 1:24.15 | |||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | 39.91 | 2:04.06 | |||||||
Marcus Koed | 2001 | 36.22 | 2:40.28 | |||||||
21 | Bjarnes Bil Er Ikke Hans | 0 | 2:46.69 | |||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mads Iversen | 2004 | 38.46 | 38.46 | |||||||
Magnus T. M. Jensen | 2002 | 49.17 | 1:27.63 | |||||||
Sune Schaarup | 2003 | 42.74 | 2:10.37 | |||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 36.32 | 2:46.69 | |||||||
22 | Horsens Drenge 5 | 2003 | 3:16.13 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Simon Gram Jensen | 2003 | 56.84 | 56.84 | |||||||
Bertram D. Pedersen | 2005 | 55.77 | 1:52.61 | |||||||
Oliver Bjørn Kreilgaard | 2003 | 44.24 | 2:36.85 | |||||||
Frederik Bergene Hansen | 2003 | 39.28 | 3:16.13 | |||||||
- | Nemo 2 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Luplau | 2001 | 32.11 | 32.11 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:56 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 36, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kris Kæmpe Fans | 0 | Elite Swim Vejle | 2:02.95 | ||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 34.65 | 1:05.79 | |||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 29.87 | 1:35.66 | |||||||
Michelle Jatta | 2001 | 27.29 | 2:02.95 | |||||||
2 | Horsens Piger 1 | 1995 | Horsens Svømmeklub | 2:06.34 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 36.26 | 1:06.72 | |||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 30.84 | 1:37.56 | |||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 28.78 | 2:06.34 | |||||||
3 | Bjarnes Banditter | 0 | Elite Swim Vejle | 2:08.34 | ||||||
Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 33.09 | 33.09 | |||||||
Christina Christensen | 2000 | 35.47 | 1:08.56 | |||||||
Mathilde Hansen | 1998 | 31.32 | 1:39.88 | |||||||
Helene Olesen | 2000 | 28.46 | 2:08.34 | |||||||
4 | Horsens Piger 6 | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:09.39 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 33.49 | 33.49 | |||||||
Sille Ibsen | 2001 | 36.50 | 1:09.99 | |||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 30.77 | 1:40.76 | |||||||
Michelle Franow | 2001 | 28.63 | 2:09.39 | |||||||
5 | Ariel 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:10.39 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 35.39 | 1:08.94 | |||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 30.31 | 1:39.25 | |||||||
Naya M. Thomsen | 2003 | 31.14 | 2:10.39 | |||||||
6 | Stm2 Piger | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:11.17 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Laura Gam | 2001 | 36.71 | 1:11.02 | |||||||
Sascha Lausten | 2002 | 31.48 | 1:42.50 | |||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 28.67 | 2:11.17 | |||||||
7 | Piger 1 Kolding | 0 | Kolding SK | 2:11.39 | ||||||
Madison Guldborg | 2001 | 37.07 | 37.07 | |||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 34.41 | 1:11.48 | |||||||
Lærke Toftgaard | 2001 | 31.32 | 1:42.80 | |||||||
Anne Kathrine Jørgensen | 2000 | 28.59 | 2:11.39 | |||||||
8 | Svendborg Bad Girls | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:19.04 | ||||||
Anne Sofie Thrane | 2000 | 35.88 | 35.88 | |||||||
Anna Bredal Storgaard | 2002 | 39.57 | 1:15.45 | |||||||
Katarina Holse | 2002 | 33.88 | 1:49.33 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 29.71 | 2:19.04 | |||||||
9 | Horsens Piger 2 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:20.01 | ||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 38.31 | 1:14.97 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 33.58 | 1:48.55 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 31.46 | 2:20.01 | |||||||
10 | Esv Sprintmonstre | 0 | Elite Swim Vejle | 2:21.12 | ||||||
Maja Johansen | 2002 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 40.32 | 1:16.18 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 34.63 | 1:50.81 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 30.31 | 2:21.12 | |||||||
11 | Stm -T4 Piger | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:21.46 | ||||||
Maja Fjord Kristensen | 2002 | 36.27 | 36.27 | |||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 38.52 | 1:14.79 | |||||||
Frederikke Suhnsen | 2002 | 35.90 | 1:50.69 | |||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 30.77 | 2:21.46 | |||||||
12 | Ariel 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:22.38 | ||||||
Sarah Aarslew-Jensen | 2000 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 39.36 | 1:15.12 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | 34.37 | 1:49.49 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 32.89 | 2:22.38 | |||||||
13 | Horsens Piger 3 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:25.60 | ||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 37.90 | 37.90 | |||||||
Marikka Andersen | 2002 | 41.66 | 1:19.56 | |||||||
Nanna Sund | 2000 | 33.74 | 1:53.30 | |||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 32.30 | 2:25.60 | |||||||
14 | Piger 2 Kolding | 0 | Kolding SK | 2:26.44 | ||||||
Karoline Bauer | 2002 | 36.91 | 36.91 | |||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 39.73 | 1:16.64 | |||||||
Fie Holzmann | 2000 | 35.32 | 1:51.96 | |||||||
Katrine Elmann | 1999 | 34.48 | 2:26.44 | |||||||
15 | Yiha Det Fee | 0 | Elite Swim Vejle | 2:28.56 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 43.18 | 1:21.51 | |||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 34.44 | 1:55.95 | |||||||
Alberte Kjølby | 2002 | 32.61 | 2:28.56 | |||||||
16 | Esv Havfruer | 0 | Elite Swim Vejle | 2:30.38 | ||||||
Natasja Muncrief | 2002 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Laura Damgaard | 2002 | 43.46 | 1:20.92 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 35.43 | 1:56.35 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 34.03 | 2:30.38 | |||||||
17 | Ariel 3 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:30.77 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 39.32 | 39.32 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 40.44 | 1:19.76 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 36.82 | 1:56.58 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 34.19 | 2:30.77 | |||||||
18 | Piger Bhs 1 1 Ld | 0 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:34.16 | ||||||
Frida Jensen | 2002 | 37.98 | 37.98 | |||||||
Carla Jensen | 2002 | 41.58 | 1:19.56 | |||||||
Freja Brogaard | 1999 | 38.42 | 1:57.98 | |||||||
Astrid Rosenmeyer | 2001 | 36.18 | 2:34.16 | |||||||
19 | Svendborg Sweet Girls | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:34.69 | ||||||
Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 42.11 | 42.11 | |||||||
Emilie Madsen | 2000 | 40.69 | 1:22.80 | |||||||
Victoria Bang | 2001 | 36.02 | 1:58.82 | |||||||
Liva Busk | 2003 | 35.87 | 2:34.69 | |||||||
20 | Bane 5 | 0 | Elite Swim Vejle | 2:39.79 | ||||||
Ella Christiansen | 2003 | 39.69 | 39.69 | |||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 47.80 | 1:27.49 | |||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 39.77 | 2:07.26 | |||||||
Lisa Frost Rainer | 2002 | 32.53 | 2:39.79 | |||||||
21 | Neptun Tøser K2 | 0 | Swim Team Neptun | 2:40.52 | ||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 41.99 | 41.99 | |||||||
Mathilde Møller | 2004 | 42.46 | 1:24.45 | |||||||
Mathilde Skak Thomsen | 2003 | 41.88 | 2:06.33 | |||||||
Mia Sommer Johansen | 2002 | 34.19 | 2:40.52 | |||||||
22 | Sksv Damer 1 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 2:40.97 | ||||||
Mille C. Berg | 2001 | 38.60 | 38.60 | |||||||
Frida Svendsen | 2002 | 46.61 | 1:25.21 | |||||||
Caroline Worm Hansen | 2002 | 36.09 | 2:01.30 | |||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 39.67 | 2:40.97 | |||||||
23 | Bane 6 | 0 | Elite Swim Vejle | 2:51.56 | ||||||
Maja Nielsen | 2001 | 41.38 | 41.38 | |||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 47.50 | 1:28.88 | |||||||
Ea Pakula Jepsen | 2003 | 45.79 | 2:14.67 | |||||||
Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 36.89 | 2:51.56 | |||||||
24 | der Er En Teknisk Fejl | 0 | Elite Swim Vejle | 2:54.96 | ||||||
Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 48.26 | 48.26 | |||||||
Ida Marie Hansen | 2003 | 47.81 | 1:36.07 | |||||||
Holly Lønne Turner | 2003 | 38.42 | 2:14.49 | |||||||
Marie Jæger | 2003 | 40.47 | 2:54.96 | |||||||
25 | Ariel 4 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:55.71 | ||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 46.91 | 46.91 | |||||||
Silje Adolph Gärtner | 2003 | 46.62 | 1:33.53 | |||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 40.98 | 2:14.51 | |||||||
Olivia Mai Gustafson | 2005 | 41.20 | 2:55.71 | |||||||
26 | Horsens Piger 4 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:59.47 | ||||||
Caroline Madsen | 2004 | 45.35 | 45.35 | |||||||
Camilla Falck | 2003 | 47.21 | 1:32.56 | |||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | |||||||||
Maria Kristine Kirkmand | 2003 | 2:59.47 | 2:59.47 | |||||||
27 | Bane 4 | 0 | Elite Swim Vejle | 3:03.41 | ||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 44.14 | 44.14 | |||||||
Pipaluk Selbo | 2003 | 49.58 | 1:33.72 | |||||||
Emilie Moberg | 2005 | 48.99 | 2:22.71 | |||||||
Rosa Emilie Hansen | 2005 | 40.70 | 3:03.41 | |||||||
28 | Piger Bhs 1 Ld | 0 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 3:20.06 | ||||||
Alberte Jung Ryhl | 2003 | 46.18 | 46.18 | |||||||
Signe Rosenmeyer | 2005 | 54.97 | 1:41.15 | |||||||
Sofie Jakobsen | 2005 | 59.36 | 2:40.51 | |||||||
Amalie H. Riis Mortensen | 2002 | 39.55 | 3:20.06 | |||||||
29 | Horsens Piger 5 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 3:47.93 | ||||||
Matilde Østrup | 2004 | 47.91 | 47.91 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 1:05.58 | 1:53.49 | |||||||
Sofie Vad Kruse | 2005 | 1:07.13 | 3:00.62 | |||||||
Emma Bergene Hansen | 2005 | 47.31 | 3:47.93 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 110, 50 Fly Udskillelse Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kris Wesselink | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 28.08 | ||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.11 | ||||||
3 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 28.20 | ||||||
4 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.24 | ||||||
5 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.48 | ||||||
6 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 28.56 | ||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.61 | ||||||
8 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 111, 50m Butterfly Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.06 | ||||||
2 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.17 | ||||||
3 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.32 | ||||||
4 | Kris Wesselink | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 28.33 | ||||||
5 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 28.57 | ||||||
6 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.72 | ||||||
7 | Kasper Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 29.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 112, 50m Butterfly Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.86 | ||||||
1 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 27.86 | ||||||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.04 | ||||||
4 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 28.32 | ||||||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.43 | ||||||
6 | Kris Wesselink | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 28.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 113 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 113, 50m Butterfly Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.00 | ||||||
2 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.56 | ||||||
3 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 28.58 | ||||||
4 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.60 | ||||||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 114 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 114, 50m Butterfly Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.00 | ||||||
2 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.01 | ||||||
3 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.17 | ||||||
4 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 28.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 115, 50m Butterfly Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 26.86 | ||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 27.44 | ||||||
3 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 116 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 116, 50m Butterfly Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.00 | ||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 27.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 120 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 120, 50m Fly Udskillelse Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.91 | ||||||
2 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.16 | ||||||
3 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.27 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.29 | ||||||
5 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.46 | ||||||
6 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.83 | ||||||
7 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 31.99 | ||||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 121 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 121, 50m Butterfly Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 31.04 | ||||||
2 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.44 | ||||||
3 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.52 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.54 | ||||||
5 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.84 | ||||||
6 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.46 | ||||||
7 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 32.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 122 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 122, 50m Butterfly Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.92 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.45 | ||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.46 | ||||||
4 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.51 | ||||||
5 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.57 | ||||||
6 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 123, 50m Butterfly Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.50 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.92 | ||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.99 | ||||||
4 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.19 | ||||||
5 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 124, 50m Butterfly Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.15 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.43 | ||||||
3 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 30.64 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 125 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 125, 50m Butterfly Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.64 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.28 | ||||||
3 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 126 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 126, 50m Butterfly Udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.51 | ||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 29.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 130 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 130, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 28.80 | ||||||
2 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 28.93 | ||||||
3 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.75 | ||||||
4 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.06 | ||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.38 | ||||||
6 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.52 | ||||||
7 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.74 | ||||||
8 | Rasmus Hald | 2001 | Kolding SK | 30.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 131 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 131, 50m Ryg udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 29.43 | ||||||
2 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.52 | ||||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.00 | ||||||
4 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.05 | ||||||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.03 | ||||||
6 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.26 | ||||||
7 | Maris Lencevics | 1986 | Horsens Svømmeklub | 39.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 132 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 132, 50m Ryg udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 28.55 | ||||||
2 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.87 | ||||||
3 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.50 | ||||||
4 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.43 | ||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.91 | ||||||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 133 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 133, 50m Ryg udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.90 | ||||||
2 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 29.04 | ||||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.47 | ||||||
4 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.17 | ||||||
5 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 134 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 134, 50m Ryg udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.81 | ||||||
2 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 28.89 | ||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.27 | ||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 135 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 135, 50m Ryg udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 28.91 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.13 | ||||||
3 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 136 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 136, 50m Ryg udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Degn | 1996 | Odder Svømmeklub | 29.06 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 140 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 140, 50 ryg udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 31.87 | 31.87 | |||||
2 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.05 | 32.05 | |||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.32 | 32.32 | |||||
4 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 32.34 | 32.34 | |||||
5 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.65 | 32.65 | |||||
6 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 32.74 | 32.74 | |||||
7 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.92 | 32.92 | |||||
8 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.04 | 33.04 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 141 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 141, 50m Ryg udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.55 | ||||||
2 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 32.66 | ||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.75 | ||||||
4 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 32.85 | ||||||
5 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.93 | ||||||
6 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.04 | ||||||
7 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 142 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 142, 50m Ryg udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 31.72 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.76 | ||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.06 | ||||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.55 | ||||||
5 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 32.71 | ||||||
6 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 33.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 143 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 143, 50m Ryg udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 31.75 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.78 | ||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.90 | ||||||
4 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 32.05 | ||||||
5 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 144 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 144, 50m Ryg udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 31.33 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.60 | ||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.62 | ||||||
4 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 145 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 145, 50m Ryg udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 31.70 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.01 | ||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 146 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 146, 50m Ryg udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 30.33 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 150 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 150, 50 Fri Udskillelse Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 25.96 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 26.31 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 26.31 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Rune Friis Petersen | 1996 | 26.33 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | 26.34 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | 26.34 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Sehested | 1996 | 26.39 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mikkel Strand | 1997 | 26.51 | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 151 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 151, 50m Fri udskillelse, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 26.03 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Rune Friis Petersen | 1996 | 26.27 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Sehested | 1996 | 26.39 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 26.42 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | 26.45 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 26.49 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | 26.58 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 152 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 152, 50m Fri Udskillelse, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 26.33 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Andreas Sehested | 1996 | 26.52 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Rune Friis Petersen | 1996 | 26.65 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 26.75 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 26.79 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Sander Schmidt | 1999 | 26.99 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 153 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 153, 50m Fri Udskillelse, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Sehested | 1996 | 26.31 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Rune Friis Petersen | 1996 | 26.49 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 26.70 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 26.75 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 27.47 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 154 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 154, 50m Fri Udskillelse, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Sehested | 1996 | 30.06 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 31.60 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Rune Friis Petersen | 1996 | 34.33 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 35.33 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 155 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 155, 50m Fri Udskillelse, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 25.32 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Andreas Sehested | 1996 | 25.43 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Rune Friis Petersen | 1996 | 26.18 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 156 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 156, 50m Fri Udskillelse, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 25.19 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Andreas Sehested | 1996 | 26.22 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 160 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 160, 50 Fri Udskillelse Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Kathrine Jørgensen | 2000 | 29.04 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 29.56 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 29.64 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helene Olesen | 2000 | 29.75 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Line J. V. Hededal | 2001 | 29.87 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 29.90 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 30.17 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Due Christensen | 2001 | 30.20 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 161 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 161, 50m Fri Udskillelse Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 29.78 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 29.83 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 29.83 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 29.87 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helene Olesen | 2000 | 29.97 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 30.07 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Kathrine Jørgensen | 2000 | 30.12 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 162 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 162, 50m Fri Udskillelse Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 29.52 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 29.76 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 29.80 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helene Olesen | 2000 | 29.84 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 30.04 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 30.11 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 163 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 163, 50m Fri Udskillelse Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helene Olesen | 2000 | 29.39 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 29.41 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 29.61 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 29.79 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 30.05 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 164 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 164, 50m Fri Udskillelse Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 28.81 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 28.82 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 28.85 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Helene Olesen | 2000 | 29.05 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 165 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 165, 50m Fri Udskillelse Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 28.10 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 28.20 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 28.25 | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 166 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 166, 50m Fri Udskillelse Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 27.21 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 28.44 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 170 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 170, 50 bryst udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.37 | 32.37 | |||||
2 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 32.71 | 32.71 | |||||
3 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 33.31 | 33.31 | |||||
4 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.60 | 33.60 | |||||
5 | Nicklas Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.65 | 33.65 | |||||
6 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.90 | 33.90 | |||||
7 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.96 | 33.96 | |||||
8 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.52 | 40.52 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 171 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 171, 50m Bryst udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.52 | ||||||
2 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.56 | ||||||
3 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 32.99 | ||||||
4 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.17 | ||||||
5 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 33.18 | ||||||
6 | Nicklas Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.91 | ||||||
7 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 172 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 172, 50m Bryst udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.27 | ||||||
2 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.56 | ||||||
3 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 32.72 | ||||||
4 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 33.12 | ||||||
5 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.55 | ||||||
6 | Nicklas Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 34.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 173 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 173, 50m Bryst udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.13 | ||||||
2 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.35 | ||||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.46 | ||||||
4 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 32.60 | ||||||
5 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 32.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 174 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 174, 50m Bryst udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.90 | ||||||
2 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.99 | ||||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.59 | ||||||
4 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 32.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 175 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 175, 50m Bryst udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.76 | ||||||
2 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.24 | ||||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 176 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 176, 50m Bryst udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.17 | ||||||
2 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 180 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 180, 50 bryst udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.44 | 35.44 | |||||
2 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 36.05 | 36.05 | |||||
3 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.06 | 36.06 | |||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.15 | 36.15 | |||||
5 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 36.54 | 36.54 | |||||
6 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 36.74 | 36.74 | |||||
7 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 36.75 | 36.75 | |||||
8 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 37.09 | 37.09 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 181 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 181, 50m Bryst udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.48 | ||||||
2 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 35.58 | ||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.11 | ||||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.19 | ||||||
5 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 36.39 | ||||||
6 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 36.48 | ||||||
7 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 36.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 182 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 182, 50m Bryst udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.06 | ||||||
2 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 35.36 | ||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.50 | ||||||
4 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 35.93 | ||||||
5 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 36.13 | ||||||
6 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 183 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 183, 50m Bryst udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.23 | ||||||
2 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 35.46 | ||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.52 | ||||||
4 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 35.70 | ||||||
5 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 36.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 184 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 184, 50m Bryst udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.19 | ||||||
2 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.33 | ||||||
3 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 35.39 | ||||||
4 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 35.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 185 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 185, 50m Bryst udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 35.08 | ||||||
2 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.24 | ||||||
3 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 186 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Forum Horsens Cup - finaler | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 186, 50m Bryst udskillelse, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 34.76 | ||||||
2 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |