Startliste for Triton Open 2024
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. apr 2024 to 28. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:12.33 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:17.85 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:18.50 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:18.81 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:18.93 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:20.03 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosalia Christiansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
DEN |
2:20.11 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:22.32 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:23.06 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:23.97 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:24.32 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:25.28 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nana Andersen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:25.29 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:26.11 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:26.90 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:26.97 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:28.07 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:29.92 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:30.01 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:30.60 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:31.05 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:34.37 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Møller |
2008 |
Furesø Svømmeklub |
DEN |
2:35.43 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:38.85 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karoline Hallengreen Jacobsen |
2011 |
Nakskov Svømme Klub |
DEN |
2:38.97 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:39.27 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frida Koch |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:40.52 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:42.00 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:42.53 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
DEN |
2:43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:45.17 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:46.26 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
2:46.46 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:46.64 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:48.18 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:48.34 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
2:48.52 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:48.98 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:49.78 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:49.98 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:50.50 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Isabella Lester |
2011 |
Furesø Svømmeklub |
DEN |
2:50.66 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
DEN |
2:51.80 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:53.23 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:56.29 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasmussen |
2012 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:59.00 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
3:01.13 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
3:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:05.89 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
3:05.98 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Astrid Jensen |
2013 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
3:06.15 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:06.91 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
3:07.05 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
3:08.38 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
3:08.89 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:10.52 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Marie Monrad Wæsel |
2012 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:11.11 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
DEN |
3:12.06 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
3:12.94 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
DEN |
3:19.54 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
3:24.72 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
DEN |
3:29.58 |
C |
|
|
64 |
|
Zoe Brøns Aagaard |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
3:37.63 |
|
|
|
2013 |
DEN |
|
65 |
|
Caya Løndal Olsen |
|
Køge Svømmeklub |
|
3:43.60 |
|
|
|
2012 |
DEN |
C |
|
66 |
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
|
Køge Svømmeklub |
|
3:44.33 |
|
|
|
2011 |
DEN |
C |
|
67 |
|
Ida Natali Kristiansen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
68 |
|
Ida Sonne Laurent |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
69 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
24-04-2024 21:45.28 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|