Program för DM & St Erikssimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
DM & St Erikssimmet (50m) 2023
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SDF/Spårvägen simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jun 2023 till den 11 jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
1 |
|
Jakub Majta |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
2 |
|
Axel Lewander |
2004 |
SPIF SF |
27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
3 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
SKK |
27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
4 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
SK NEPTUN |
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
5 |
|
Jonathan Essien |
2006 |
BOTK-RÖNN |
27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
6 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
SÖDERTÖRN |
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
7 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
LIDINGÖ SK |
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
8 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
BOTK-RÖNN |
28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
1 |
|
Anton Graner |
2005 |
SKK |
27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
343 |
2 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
SS04 |
27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
3 |
|
Hilmer Bergman |
2007 |
WISBY SS |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
4 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
SK NEPTUN |
27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
5 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
VÄSBY SS |
27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
6 |
|
Philip Bentzer |
2001 |
SS04 |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
7 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
JÄRFÄLLA S |
27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
8 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
VÄSBY SS |
27.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
314 |
1 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
VÄSBY SS |
26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
2 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
SK NEPTUN |
26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
3 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
SÖDERTÖRN |
26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
4 |
|
Niklas Nyblom |
1999 |
TÄBY SIM |
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
5 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
SPÅRVÄGEN |
26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
6 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
SKK |
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
7 |
|
Caspian Humble |
2005 |
TÄBY SIM |
26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
8 |
|
William Erneholm |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
1 |
|
Eric Risland |
2006 |
TÄBY SIM |
26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
360 |
2 |
|
Erik Brandt |
1999 |
SPIF SF |
25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
3 |
|
Jacob Danielsson |
1998 |
SPIF SF |
24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
4 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
SPÅRVÄGEN |
24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
5 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
SK NEPTUN |
24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
6 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
TÄBY SIM |
24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
7 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
SK NEPTUN |
25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
8 |
|
Oliver Munn |
2007 |
VÄSBY SS |
26.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-10 08:35:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|