Program for Neptuniaden 2023
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
200m Bröstsim Damer AB |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Stockholms Simfestival 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
208 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
912 |
|
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
874 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
913 |
|
Malin Ekstrand |
2002 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
204 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
202 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
886 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
291 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
578 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
44 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
771 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
560 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
937 |
|
Sandra Ignjatovic |
2007 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
2:58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
925 |
|
Thea Severinsson |
2008 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
3:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
278 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
551 |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
762 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
617 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
39 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
3:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
83 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
80 |
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
552 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
308 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
526 |
|
Sara Pölkki |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
77 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
795 |
|
Amy Sterby |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
311 |
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
563 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
272 |
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
87 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
368 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
3:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
859 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
297 |
|
Melissa Stålhammar Kierkegaard |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
767 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
593 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
556 |
|
Elin Storell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
729 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
515 |
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
88 |
|
Wilma Sundberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
505 |
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
469 |
|
Emelie Granhällen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
268 |
|
Emilia Olsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
728 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
266 |
|
Cecilia Yang |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
523 |
|
Svea Strömwall |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
581 |
|
Tuva Hodneland |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
516 |
|
Elvira Fransson |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
452 |
|
Sigrid Wååg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
942 |
|
Ebba Söderberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
3:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
271 |
|
Christina Crona |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
395 |
|
Hilda Boman |
2008 |
Simklubben 1970 |
SWE |
3:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
460 |
|
Signe Wååg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
265 |
|
Alma Leinder |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
70 |
|
Julia Lindström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
3 |
|
Alva Bergman |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
3:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
849 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
64 |
|
Dilvin Altuntas |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
846 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
620 |
|
Melina Tsampazis |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
512 |
|
Silja Kristjansdottir |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
599 |
|
Wendela Melin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
511 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
273 |
|
Alexandra Cederblad |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
986 |
|
Malin Johansson |
2007 |
Älvsjö AIK Simförening |
SWE |
3:45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
447 |
|
Nora Tornberg |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
583 |
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
68 |
|
Hedvig Nilsson |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
267 |
|
Elsa Jannergren |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
710 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
178 |
|
Alva Windirsch |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 13:04:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|