Program for Copenhagen Swim Cup 2023
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
227 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
93 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
263 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
243 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
55 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
260 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
236 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
230 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
272 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
31 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
57 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
33 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
247 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
41 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
242 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
264 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
34 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
251 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
237 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
105 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
75 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
22 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
1:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
109 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
70 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
97 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
99 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
102 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
71 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
196 |
|
Harry Skak-Nørskov |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
5 |
|
Malte Tyrberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
SWE |
1:32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
104 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200 |
|
Neo Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
248 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
166 |
|
Vilfred Traberg |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
161 |
|
Magne Theilgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
153 |
|
Willas Friis Rohde |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
163 |
|
Alexander Mangor Andersen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
159 |
|
Alvin Bøgh Carlsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
158 |
|
Jacob Nørgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
162 |
|
Sebastian Emil Rosenmejer |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
164 |
|
Tobias Mølgård Bloch |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
157 |
|
Daniel Wiseman Jørgensen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
255 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
275 |
|
Vincent Trebbien |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
29 |
|
Christian Ifrim |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 07:52.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|