Program för Citadellsim Mini 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Arrangör: |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 maj 2023 till den 28 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
1 |
|
Albin Nilsson |
12 |
TRELLEBORG |
48.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
2 |
|
Daniel Tymoshchuk |
11 |
HS |
47.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
3 |
|
Morris Alsalim |
11 |
SK RAN |
46.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
4 |
|
Tristan Anker |
10 |
POSEIDON |
45.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
5 |
|
Felix Dissieux |
12 |
LANDSKRONA |
45.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
6 |
|
Neil O'Brien |
11 |
POSEIDON |
47.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
7 |
|
Jonathan Kastberg |
12 |
POSEIDON |
47.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
1 |
|
Oskar Zdolsek |
12 |
POSEIDON |
39.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
2 |
|
Olle Svahn |
10 |
SK LÖDDE |
38.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
3 |
|
Anton Hansson |
9 |
SS IDEN |
56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
4 |
|
Alexander Lestander |
11 |
SS IDEN |
54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
5 |
|
Svante Burnesson |
11 |
LANDSKRONA |
54.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
6 |
|
Noah Olofsson |
11 |
SJÖBO SS |
37.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
7 |
|
Folke af Trampe |
12 |
POSEIDON |
39.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
8 |
|
Philip Ralling |
11 |
VELLINGE-N |
41.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1 |
|
Vilhelm Tyrberg |
11 |
HS |
51.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
|
Alessio Caricato |
8 |
SK LÖDDE |
50.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
3 |
|
Alexander Dahl |
12 |
ÄNGELHOLM |
49.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
4 |
|
Andrei Damian Pode |
12 |
SK RAN |
48.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
5 |
|
Rufus Do |
11 |
SK RAN |
48.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
6 |
|
Max Rosvall |
11 |
HS |
50.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
7 |
|
Daniil Avotin |
11 |
LANDSKRONA |
51.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
1 |
|
Oskar Zou |
11 |
POSEIDON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
2 |
|
Hugo Hermansson Söderdahl |
10 |
LANDSKRONA |
1:04.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
3 |
|
Nima Kaiadi |
11 |
POSEIDON |
1:02.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
4 |
|
Jakob Ritzén |
11 |
LANDSKRONA |
59.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
5 |
|
Matthew Anterup |
11 |
POSEIDON |
59.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
6 |
|
Lukas Djuric |
11 |
LANDSKRONA |
1:03.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
7 |
|
John Karlsson |
10 |
LANDSKRONA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
1 |
|
Karl Nermark |
10 |
POSEIDON |
58.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
2 |
|
Ilon Henningsson |
11 |
HS |
56.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
3 |
|
Wilton Lundin |
9 |
SK LÖDDE |
53.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
4 |
|
Ville Lindman |
12 |
POSEIDON |
52.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
5 |
|
Bosse Wagner |
11 |
LANDSKRONA |
52.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
6 |
|
William Sandberg |
11 |
POSEIDON |
55.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
7 |
|
Isaac Morgan |
8 |
POSEIDON |
57.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1 |
|
Vilgot Jaxmar |
11 |
HS |
45.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
2 |
|
Teo Hansen |
11 |
VELLINGE-N |
43.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
3 |
|
Hebbe Stenskepp |
10 |
VELLINGE-N |
43.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
4 |
|
Joa Brogård |
12 |
SK LÖDDE |
42.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
5 |
|
Arjun Samaddar |
11 |
HS |
42.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
6 |
|
Isak Hjertstrand |
11 |
HS |
43.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
7 |
|
Axel Hulteberg |
11 |
VELLINGE-N |
45.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-28 12:03:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|