2024-04-24   15:24:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Lappi-Uinnit 2023

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
1 4x50m Vapaauinti Naiset
Sponsor: Keidasbingo
12 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 161 Kemin Työväen Uimarit 4
nuoret
2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:27.06
2 189 Kemin Uimaseura tytsyt 2011 Kemin Uimaseura FIN 2:41.26
3 156 Vesitaiturit 1 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:58.46
4 157 Vesitaiturit 2 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 3:34.47
13 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 190 Kemin Uimaseura 2004 Kemin Uimaseura FIN 2:05.27
2 163 Kemin Työväen Uimarit 3/4 2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:14.17
3 192 Kemin Uimaseura j´Joukkue 3 2008 Kemin Uimaseura FIN 2:24.08
4 162 Kemin Työväen Uimarit 4
vanhemmat
2009 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:29.35
5 193 Kemin Uimaseura j´Joukkue 4 2010 Kemin Uimaseura FIN
19.05.2023 19.26.55 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
2 4x50m Vapaauinti Miehet
Sponsor: Keidasbingo
13 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 159 Kemin Työväen Uimarit 4 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:33.61
2 236 Tornion Uimaseura 2010 Tornion Uimaseura FIN 2:34.98 JÄL
3 165 Kemin Työväen Uimarit VT ja
Kirput
2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 3:12.77
14 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 158 Kemin Työväen Uimarit 3&4 2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:07.78
19.05.2023 19.26.55 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
3 50m Perhosuinti Naiset
Sponsor: Keidasbingo
12 and younger
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 232 Beata Järviö 2011 Oulun Uinti 1906 FIN 34.15 JÄL
2 231 Isla Tervo 2011 Oulun Uinti 1906 FIN 38.34 JÄL
3 218 Alina Turunen 2011 Rovaniemen Uimaseura FIN 48.61
4 219 Jasmin Laine 2011 Rovaniemen Uimaseura FIN 48.85
13-14 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 170 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura FIN 32.61
2 118 Juulia Koskinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 35.17
3 181 Sofia Aho 2010 Kemin Uimaseura FIN
15 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 195 sini Niemi 1993 Tornion Uimaseura FIN 28.91
2 199 Saana Lauhava 2005 Swimming Club Rovaniemi FIN 32.22
3 167 Saana Näsi 2004 Kemin Uimaseura FIN 32.60
4 201 Kiia Ärväs 2007 Swimming Club Rovaniemi FIN 34.06
5 169 Helka Honka 2008 Kemin Uimaseura FIN 35.22
6 171 Chrisoula Vassilopoulou 2008 Kemin Uimaseura FIN 41.34
7 213 Eveliina Luusua 2007 Rovaniemen Uimaseura FIN
19.05.2023 19.26.52 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
4 50m Perhosuinti Miehet
Sponsor: Keidasbingo
13 and younger
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 136 Leevi Kalasniemi 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 35.44
2 114 Andre Tuominen 2010 Kuopion Uimaseura FIN 46.37
14-15 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 121 Eemeli Tihinen 2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 31.69
2 119 Iivari Tihinen 2009 Kemin Työväen Uimarit FIN 33.16
16 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 166 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura FIN 29.09
19.05.2023 19.26.52 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
5 100m Selkäuinti Naiset
Sponsor: Keidasbingo
11 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 194 Sanni Kettunen 2012 Oulun Lohet FIN 1:32.76
2 128 Seela Emilia Jäärni 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:40.71
12-13 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 230 Reeta Hyry 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:22.38 JÄL
2 228 Saga Sirniö 2011 Oulun Uinti 1906 FIN 1:25.29 JÄL
3 122 Anna Tavi 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:32.37
4 115 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:33.97
5 130 Iina Kämäräinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:34.52
6 229 Emma-Ilona Pietola 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:38.63 JÄL
7 120 Sunna Jäärni 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:46.04
8 127 Taru Tuisku 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:58.06
9 207 Sofia Lammi 2011 Swimming Club Rovaniemi FIN
14 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 200 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:15.55
2 170 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura FIN 1:17.62
3 132 Lilly Isomaa 2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:20.51
4 168 Iida Niemi 2008 Kemin Uimaseura FIN 1:22.36
5 171 Chrisoula Vassilopoulou 2008 Kemin Uimaseura FIN 1:36.85
6 173 Julia Krigsholm 2009 Kemin Uimaseura FIN 1:40.16
19.05.2023 19.26.52 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
6 100m Selkäuinti Miehet
Sponsor: Keidasbingo
12 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 140 Miko Kämäräinen 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:57.65
13-14 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 116 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:13.17
2 225 Eelis Illikainen 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:20.48 JÄL
3 233 Eemeli Välitalo 2010 Tornion Uimaseura FIN 1:25.89 JÄL
4 226 Lauri Maakanen 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:26.82 JÄL
5 117 Julius Hyvärinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:30.09
6 197 Leevi Mannermaa 2010 Tornion Uimaseura FIN 1:46.13
7 143 Noah Toivanen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN
15 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 210 Veeti Riskilä 2007 Rovaniemen Uimaseura FIN 1:08.83
2 235 Aaro Sorvoja 2008 Tornion Uimaseura FIN 1:37.11 JÄL
19.05.2023 19.26.53 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
7 25m Selkäuinti N11
Sponsor: Keidasbingo
9 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 141 Iida Silvennoinen 2014 Kemin Työväen Uimarit FIN 24.92
2 198 Venla Niemi 2015 Tornion Uimaseura FIN 26.29
3 150 Ella Luokkala 2014 Kemin Työväen Uimarit FIN 26.83
4 125 Tuuli Lipponen 2014 Kemin Työväen Uimarit FIN 26.89
5 151 Maisa Laanila 2014 Kemin Työväen Uimarit FIN 28.43
6 203 Camilla Hast 2014 Swimming Club Rovaniemi FIN 33.98
10 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 139 Emma Silvennoinen 2013 Kemin Työväen Uimarit FIN 25.04
2 202 Jade Hannula 2013 Swimming Club Rovaniemi FIN 25.86
3 131 Iida Majamäki 2013 Kemin Työväen Uimarit FIN 26.39
4 205 Saaga-Meea Ahola 2013 Swimming Club Rovaniemi FIN 31.38
5 185 Linnea Jurvelin 2013 Kemin Uimaseura FIN 32.76
6 220 Iiris Pöyry 2013 Rovaniemen Uimaseura FIN
11 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 128 Seela Emilia Jäärni 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 20.27
2 204 Roosa Lappalainen 2012 Swimming Club Rovaniemi FIN 23.85
3 176 Helmi Kangas 2012 Kemin Uimaseura FIN 24.30
4 148 Aino Hihnala 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 26.09
5 138 Siiri Karekivi 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 26.30
6 183 Salla Aava Aurora Virtasalo 2012 Kemin Uimaseura FIN 26.90
7 134 Ulla Aalto 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 29.41
8 133 Silja Sorsa 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 29.85
9 145 Melissa Herlevi 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN
10 209 Ella Asuinmaa 2012 Swimming Club Rovaniemi FIN
19.05.2023 19.26.54 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
8 25m Selkäuinti M12
Sponsor: Keidasbingo
10 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 234 Akseli Välitalo 2013 Tornion Uimaseura FIN 20.80 JÄL
2 178 Aatos Aho 2013 Kemin Uimaseura FIN 22.74
3 149 Patrik Berg 2013 Kemin Työväen Uimarit FIN 24.19
4 135 Daniel Ruuth 2014 Kemin Työväen Uimarit FIN 26.94
5 153 Oiva Aalto 2013 Kemin Työväen Uimarit FIN 26.98
6 179 Mikael Knuuti 2014 Kemin Uimaseura FIN 28.85
7 186 Aatu Svärd 2014 Kemin Uimaseura FIN 31.00
8 152 Kuisma Aaron Saminpoika
Alm
2014 Kemin Työväen Uimarit FIN 32.55
9 146 Joonas Harila 2013 Kemin Työväen Uimarit FIN
11 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 196 Veeti Mannermaa 2012 Tornion Uimaseura FIN 25.31
2 137 Leo Saario 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 27.30
3 237 Samuel Kuisma 2012 Swimming Club Rovaniemi FIN JÄL
12 vuotiaat
# ID Nimi Born Seura Kans Ilm. aika Tila
No participants
19.05.2023 19.26.54 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
9 100m Rintauinti Naiset
Sponsor: Keidasbingo
11 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 176 Helmi Kangas 2012 Kemin Uimaseura FIN 1:52.55
2 194 Sanni Kettunen 2012 Oulun Lohet FIN 1:54.23
3 138 Siiri Karekivi 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:12.54
4 139 Emma Silvennoinen 2013 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:24.57
5 134 Ulla Aalto 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:36.51
6 133 Silja Sorsa 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:51.99
12-13 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 227 Iris Mets 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:25.72 JÄL
2 118 Juulia Koskinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:33.20
3 172 Hilla Näsi 2010 Kemin Uimaseura FIN 1:36.93
4 115 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:38.51
5 130 Iina Kämäräinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:40.19
6 120 Sunna Jäärni 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:42.01
7 122 Anna Tavi 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:42.94
8 123 Emma Häkkilä 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:49.66
9 216 Helmi Huuska 2011 Rovaniemen Uimaseura FIN 1:50.87
10 124 Neea Liikamaa 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:52.77
11 180 Maire Rae 2011 Kemin Uimaseura FIN
12 207 Sofia Lammi 2011 Swimming Club Rovaniemi FIN
14 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 200 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:22.51
2 126 Erika Eronen 2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:30.46
3 167 Saana Näsi 2004 Kemin Uimaseura FIN 1:34.30
4 168 Iida Niemi 2008 Kemin Uimaseura FIN 1:37.44
5 173 Julia Krigsholm 2009 Kemin Uimaseura FIN 1:40.48
6 129 Eveliina Lappalainen 2009 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:42.71
19.05.2023 19.26.54 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
10 100m Rintauinti Miehet
Sponsor: Keidasbingo
12 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 196 Veeti Mannermaa 2012 Tornion Uimaseura FIN 1:48.02
13-14 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 116 Aleksi Kallioinen 2009 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:24.18
2 114 Andre Tuominen 2010 Kuopion Uimaseura FIN 1:36.53
3 223 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:36.84 JÄL
4 136 Leevi Kalasniemi 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:39.88
5 225 Eelis Illikainen 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:40.05 JÄL
6 144 Elias Teikari 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:57.13
7 155 Joni Harila 2009 Kemin Työväen Uimarit FIN
15 ja vanhemmat
# ID Nimi Born Seura Kans Ilm. aika Tila
No participants
19.05.2023 19.26.55 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
11 50m Vapaauinti Naiset
Sponsor: Keidasbingo
12 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 228 Saga Sirniö 2011 Oulun Uinti 1906 FIN 31.50 JÄL
2 115 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 32.15
3 231 Isla Tervo 2011 Oulun Uinti 1906 FIN 32.76 JÄL
4 120 Sunna Jäärni 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 35.39
5 219 Jasmin Laine 2011 Rovaniemen Uimaseura FIN 37.82
6 174 Helmi Kauppinen 2011 Kemin Uimaseura FIN 38.32
7 142 Sonja Niskavaara 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 38.38
8 175 Saana Aada Inari Virtasalo 2011 Kemin Uimaseura FIN 38.75
9 123 Emma Häkkilä 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 39.07
10 128 Seela Emilia Jäärni 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 39.58
11 218 Alina Turunen 2011 Rovaniemen Uimaseura FIN 39.74
12 204 Roosa Lappalainen 2012 Swimming Club Rovaniemi FIN 41.42
13 188 Fiia Juntunen 2011 Kemin Uimaseura FIN 41.75
14 176 Helmi Kangas 2012 Kemin Uimaseura FIN 42.44
15 187 Venla Soraranta 2011 Kemin Uimaseura FIN 42.70
16 202 Jade Hannula 2013 Swimming Club Rovaniemi FIN 43.49
17 125 Tuuli Lipponen 2014 Kemin Työväen Uimarit FIN 46.01
18 131 Iida Majamäki 2013 Kemin Työväen Uimarit FIN 49.92
19 145 Melissa Herlevi 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 50.96
20 184 Sylvi Pussila 2011 Kemin Uimaseura FIN 51.05
21 141 Iida Silvennoinen 2014 Kemin Työväen Uimarit FIN 55.18
22 147 Nea Harila 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 55.82
23 203 Camilla Hast 2014 Swimming Club Rovaniemi FIN
24 183 Salla Aava Aurora Virtasalo 2012 Kemin Uimaseura FIN
25 216 Helmi Huuska 2011 Rovaniemen Uimaseura FIN
13-14 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 170 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura FIN 30.55
2 118 Juulia Koskinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 31.76
3 212 Minja Tyni 2009 Rovaniemen Uimaseura FIN 35.10
4 130 Iina Kämäräinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 35.18
5 129 Eveliina Lappalainen 2009 Kemin Työväen Uimarit FIN 36.51
6 181 Sofia Aho 2010 Kemin Uimaseura FIN 37.75
7 172 Hilla Näsi 2010 Kemin Uimaseura FIN 38.00
8 215 Linnea Lammi 2009 Rovaniemen Uimaseura FIN 39.39
9 214 Sini Niskanen 2009 Rovaniemen Uimaseura FIN 40.75
10 127 Taru Tuisku 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 41.27
11 217 Peppi Pirttilä 2010 Rovaniemen Uimaseura FIN 42.24
12 208 Aura Peteri 2010 Swimming Club Rovaniemi FIN
15 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 199 Saana Lauhava 2005 Swimming Club Rovaniemi FIN 28.87
2 167 Saana Näsi 2004 Kemin Uimaseura FIN 29.16
3 201 Kiia Ärväs 2007 Swimming Club Rovaniemi FIN 31.53
4 132 Lilly Isomaa 2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 32.18
5 171 Chrisoula Vassilopoulou 2008 Kemin Uimaseura FIN 32.69
6 168 Iida Niemi 2008 Kemin Uimaseura FIN 32.96
7 213 Eveliina Luusua 2007 Rovaniemen Uimaseura FIN 37.82
8 182 Olivia Aho 2008 Kemin Uimaseura FIN 38.33
19.05.2023 19.26.51 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
12 50m Vapaauinti Miehet
Sponsor: Keidasbingo
13 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 136 Leevi Kalasniemi 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 31.57
2 233 Eemeli Välitalo 2010 Tornion Uimaseura FIN 33.42 JÄL
3 226 Lauri Maakanen 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 34.25 JÄL
4 154 Onni Hihnala 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 37.47
5 144 Elias Teikari 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 38.13
6 197 Leevi Mannermaa 2010 Tornion Uimaseura FIN 39.46
7 234 Akseli Välitalo 2013 Tornion Uimaseura FIN 40.31 JÄL
8 143 Noah Toivanen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 41.51
9 178 Aatos Aho 2013 Kemin Uimaseura FIN 44.76
10 140 Miko Kämäräinen 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 44.83
11 149 Patrik Berg 2013 Kemin Työväen Uimarit FIN 47.17
12 137 Leo Saario 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 47.70
13 135 Daniel Ruuth 2014 Kemin Työväen Uimarit FIN 51.07
14 211 Aleksi Ruotsalainen 2010 Rovaniemen Uimaseura FIN
15 237 Samuel Kuisma 2012 Swimming Club Rovaniemi FIN JÄL
16 186 Aatu Svärd 2014 Kemin Uimaseura FIN
17 179 Mikael Knuuti 2014 Kemin Uimaseura FIN
14-15 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 121 Eemeli Tihinen 2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 28.99
2 177 Aatu Hautala 2009 Kemin Uimaseura FIN 30.01
3 155 Joni Harila 2009 Kemin Työväen Uimarit FIN 34.36
4 235 Aaro Sorvoja 2008 Tornion Uimaseura FIN 37.08 JÄL
5 206 Eino Sinisalo 2009 Swimming Club Rovaniemi FIN 57.53
16 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 166 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura FIN 27.24
2 210 Veeti Riskilä 2007 Rovaniemen Uimaseura FIN 27.80
19.05.2023 19.26.53 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
13 100m Perhosuinti Naiset
Sponsor: Keidasbingo
11 ja nuoremmat
# ID Nimi Born Seura Kans Ilm. aika Tila
No participants
12-13 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 Kemin Uimaseura
174 Helmi Kauppinen 2011 FIN
2 Kemin Uimaseura
175 Saana Aada Inari Virtasalo 2011 FIN
14 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 195 sini Niemi Tornion Uimaseura 1:03.92
1993 FIN
2 170 Heini Kela Kemin Uimaseura 1:17.24
2009 FIN
3 167 Saana Näsi Kemin Uimaseura 1:21.92
2004 FIN
4 169 Helka Honka Kemin Uimaseura
2008 FIN
19.05.2023 19.26.59 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
14 100m Perhosuinti Miehet
Sponsor: Keidasbingo
12 ja nuoremmat
# ID Nimi Born Seura Kans Ilm. aika Tila
No participants
13-14 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 Kemin Työväen Uimarit 1:08.86
116 Aleksi Kallioinen 2009 FIN
2 Kemin Työväen Uimarit 1:48.68
119 Iivari Tihinen 2009 FIN
3 Kemin Työväen Uimarit
136 Leevi Kalasniemi 2010 FIN
4 Kemin Työväen Uimarit
117 Julius Hyvärinen 2010 FIN
15 ja vanhemmat
# ID Nimi Born Seura Kans Ilm. aika Tila
No participants
19.05.2023 19.26.59 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
15 4x50m Sekauinti Naiset
Sponsor: Keidasbingo
12 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 221 Kemin Työväen Uimarit
Neloset nuoret
2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:56.13 JÄL
2 189 Kemin Uimaseura tytsyt 2011 Kemin Uimaseura FIN 3:11.04
3 156 Vesitaiturit 1 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 3:42.27
4 157 Vesitaiturit 2 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN
13 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 191 Kemin Uimaseura j´Joukkue 2 2004 Kemin Uimaseura FIN 2:20.96
2 164 Kemin Työväen Uimarit
j´Joukkue 3_4
2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:32.50
3 192 Kemin Uimaseura j´Joukkue 3 2008 Kemin Uimaseura FIN 2:39.64
4 222 Kemin Työväen Uimarit
Neloset vanhemmat
2009 Kemin Työväen Uimarit FIN JÄL
19.05.2023 19.26.53 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
16 4x50m Sekauinti Miehet
Sponsor: Keidasbingo
13 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 160 Kemin Työväen Uimarit4 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:45.93
14 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 158 Kemin Työväen Uimarit 3&4 2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 2:22.78
19.05.2023 19.26.55 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
17 100m Vapaauinti Naiset
Sponsor: Keidasbingo
11 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 194 Sanni Kettunen 2012 Oulun Lohet FIN 1:22.47
2 128 Seela Emilia Jäärni 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:29.88
3 204 Roosa Lappalainen 2012 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:34.05
12-13 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 227 Iris Mets 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:09.87 JÄL
2 232 Beata Järviö 2011 Oulun Uinti 1906 FIN 1:16.77 JÄL
3 230 Reeta Hyry 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:18.31 JÄL
4 120 Sunna Jäärni 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:21.80
5 122 Anna Tavi 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:21.94
6 130 Iina Kämäräinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:24.37
7 142 Sonja Niskavaara 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:27.35
8 123 Emma Häkkilä 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:28.50
9 172 Hilla Näsi 2010 Kemin Uimaseura FIN 1:30.00
10 127 Taru Tuisku 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:33.56
11 188 Fiia Juntunen 2011 Kemin Uimaseura FIN 1:37.27
12 187 Venla Soraranta 2011 Kemin Uimaseura FIN
13 208 Aura Peteri 2010 Swimming Club Rovaniemi FIN
14 181 Sofia Aho 2010 Kemin Uimaseura FIN
15 207 Sofia Lammi 2011 Swimming Club Rovaniemi FIN
14 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 195 sini Niemi 1993 Tornion Uimaseura FIN 1:00.48
2 167 Saana Näsi 2004 Kemin Uimaseura FIN 1:05.16
3 200 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:05.27
4 170 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura FIN 1:08.09
5 132 Lilly Isomaa 2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:12.86
6 169 Helka Honka 2008 Kemin Uimaseura FIN 1:18.50
7 212 Minja Tyni 2009 Rovaniemen Uimaseura FIN 1:22.94
8 182 Olivia Aho 2008 Kemin Uimaseura FIN 1:29.63
9 215 Linnea Lammi 2009 Rovaniemen Uimaseura FIN 1:32.68
19.05.2023 19.26.56 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
18 100m Vapaauinti Miehet
Sponsor: Keidasbingo
12 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 137 Leo Saario 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:46.85
2 140 Miko Kämäräinen 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:57.16
13-14 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 177 Aatu Hautala 2009 Kemin Uimaseura FIN 1:10.28
2 136 Leevi Kalasniemi 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:11.33
3 225 Eelis Illikainen 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:13.28 JÄL
4 233 Eemeli Välitalo 2010 Tornion Uimaseura FIN 1:14.38 JÄL
5 114 Andre Tuominen 2010 Kuopion Uimaseura FIN 1:17.80
6 155 Joni Harila 2009 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:22.16
7 117 Julius Hyvärinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:24.39
8 197 Leevi Mannermaa 2010 Tornion Uimaseura FIN 1:27.72
9 144 Elias Teikari 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:28.42
10 143 Noah Toivanen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:37.37
11 154 Onni Hihnala 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN
12 211 Aleksi Ruotsalainen 2010 Rovaniemen Uimaseura FIN
15 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 235 Aaro Sorvoja 2008 Tornion Uimaseura FIN 1:15.88 JÄL
19.05.2023 19.26.56 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
19 50m Selkäuinti Naiset
Sponsor: Keidasbingo
12 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 228 Saga Sirniö 2011 Oulun Uinti 1906 FIN 40.28 JÄL
2 115 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 42.29
3 175 Saana Aada Inari Virtasalo 2011 Kemin Uimaseura FIN 47.62
4 174 Helmi Kauppinen 2011 Kemin Uimaseura FIN 47.94
5 128 Seela Emilia Jäärni 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 48.40
6 176 Helmi Kangas 2012 Kemin Uimaseura FIN 48.82
7 139 Emma Silvennoinen 2013 Kemin Työväen Uimarit FIN 57.61
8 131 Iida Majamäki 2013 Kemin Työväen Uimarit FIN 58.77
9 145 Melissa Herlevi 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:01.63
10 147 Nea Harila 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:03.55
11 185 Linnea Jurvelin 2013 Kemin Uimaseura FIN 1:14.03
12 148 Aino Hihnala 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:15.36
13 183 Salla Aava Aurora Virtasalo 2012 Kemin Uimaseura FIN
14 187 Venla Soraranta 2011 Kemin Uimaseura FIN
15 142 Sonja Niskavaara 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN
16 184 Sylvi Pussila 2011 Kemin Uimaseura FIN
13-14 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 170 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura FIN 35.94
2 130 Iina Kämäräinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 39.32
3 173 Julia Krigsholm 2009 Kemin Uimaseura FIN 43.18
4 129 Eveliina Lappalainen 2009 Kemin Työväen Uimarit FIN 46.16
5 212 Minja Tyni 2009 Rovaniemen Uimaseura FIN
6 181 Sofia Aho 2010 Kemin Uimaseura FIN
15 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 167 Saana Näsi 2004 Kemin Uimaseura FIN 39.73
2 171 Chrisoula Vassilopoulou 2008 Kemin Uimaseura FIN 40.53
19.05.2023 19.26.56 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
20 50m Selkäuinti Miehet
Sponsor: Keidasbingo
13 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 223 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 35.64 JÄL
2 225 Eelis Illikainen 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 38.03 JÄL
3 144 Elias Teikari 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 43.13
4 234 Akseli Välitalo 2013 Tornion Uimaseura FIN 47.00 JÄL
5 154 Onni Hihnala 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 48.68
6 140 Miko Kämäräinen 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 51.69
7 143 Noah Toivanen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 52.30
8 137 Leo Saario 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 54.77
9 179 Mikael Knuuti 2014 Kemin Uimaseura FIN 1:08.77
10 149 Patrik Berg 2013 Kemin Työväen Uimarit FIN
11 186 Aatu Svärd 2014 Kemin Uimaseura FIN
14-15 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 206 Eino Sinisalo 2009 Swimming Club Rovaniemi FIN 1:07.75
16 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 210 Veeti Riskilä 2007 Rovaniemen Uimaseura FIN 31.21
19.05.2023 19.26.57 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Uimaseura
Document
Osallistujaluettelo
Lappi-Uinnit 2023
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemUS & SCR
Allas: 25m Päivämäärä: 20.05.2023 - 20.05.2023
21 100m Sekauinti Naiset
Sponsor: Keidasbingo
11 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 176 Helmi Kangas 2012 Kemin Uimaseura FIN 1:53.43
2 125 Tuuli Lipponen 2014 Kemin Työväen Uimarit FIN
3 138 Siiri Karekivi 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN
4 194 Sanni Kettunen 2012 Oulun Lohet FIN
12-13 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 118 Juulia Koskinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:24.10
2 227 Iris Mets 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:26.14 JÄL
3 224 Melina Kokko 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:33.56 JÄL
4 122 Anna Tavi 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:35.98
5 229 Emma-Ilona Pietola 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 1:36.51 JÄL
6 174 Helmi Kauppinen 2011 Kemin Uimaseura FIN 1:37.98
7 120 Sunna Jäärni 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:39.52
8 130 Iina Kämäräinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:41.02
9 172 Hilla Näsi 2010 Kemin Uimaseura FIN 1:42.15
10 175 Saana Aada Inari Virtasalo 2011 Kemin Uimaseura FIN 1:46.49
11 123 Emma Häkkilä 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN