Program för Falu Skinsgames 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lugnets Badhus |
Arrangör: |
Falu Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 apr 2023 till den 30 apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Orkla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Motala Simsällskap |
|
2:17.77 |
|
|
|
189 |
Elliot Fielder |
2003 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gävle Simsällskap |
|
2:24.82 |
|
|
|
108 |
Sebastian Stolt |
2006 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
2:32.74 |
|
|
|
368 |
Samuel Sjökvist |
2005 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Västerås Simsällskap |
|
2:33.56 |
|
|
|
272 |
Isac Mörtstrand |
2007 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Finspångs Simklubb |
|
2:39.02 |
|
|
|
104 |
Oliver Sjöberg |
2007 |
SWE |
|
6 |
271 |
|
Thomas Zhan |
|
Västerås Simsällskap |
|
2:43.54 |
|
|
|
2007 |
SWE |
|
7 |
38 |
|
Linus Bäcke |
|
Falu Simsällskap |
|
2:44.08 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
8 |
99 |
|
Emil Östemar |
|
Finspångs Simklubb |
|
2:47.85 |
|
|
|
2007 |
SWE |
|
9 |
39 |
|
Linus von Hofsten |
|
Falu Simsällskap |
|
2:48.35 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
10 |
165 |
|
Nils Skogbergs |
|
Ludvika Simsällskap |
|
3:04.10 |
|
|
|
2007 |
SWE |
|
11 |
346 |
|
Lias Sandström |
|
Simklubben Ägir |
|
3:17.70 |
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
12 |
96 |
|
Melker Karlsson |
|
Finspångs Simklubb |
|
3:24.37 |
|
|
|
2005 |
SWE |
|
|
|
|
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Motala Simsällskap |
|
2:36.63 |
|
|
|
187 |
Arthur Forsfält |
2008 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Åmåls Simsällskap |
|
2:45.06 |
|
|
|
327 |
Elis Berntsson |
2009 |
SWE |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
2:53.76 |
|
|
|
215 |
Loke Beronius |
2008 |
SWE |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Täby Sim |
|
2:58.62 |
|
|
|
259 |
Luke Granlund |
2009 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Västerås Simsällskap |
|
3:04.09 |
|
|
|
|
|
311 |
Leo Groth |
2009 |
SWE |
L |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Åmåls Simsällskap |
|
3:09.91 |
|
|
|
|
|
328 |
Vile Ericsson |
2009 |
SWE |
L |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Falu Simsällskap |
|
3:10.79 |
|
|
|
50 |
Mattias Nilsson |
2009 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Falu Simsällskap |
|
3:12.17 |
|
|
|
58 |
Rasmus Bäcke |
2009 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrtälje Simklubb |
|
3:12.97 |
|
|
|
214 |
Hugo Hedqvist |
2009 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlskoga Simförening |
|
3:34.09 |
|
|
|
|
|
120 |
Milton Karlsson Linander |
2008 |
SWE |
L |
|
11 |
288 |
|
Charles Kidwell |
|
Västerås Simsällskap |
|
3:37.09 |
|
|
|
|
|
2009 |
SWE |
L |
|
12 |
25 |
|
Alex Ström |
|
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
2009 |
SWE |
|
13 |
170 |
|
Erik Lindberg |
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
2009 |
SWE |
|
C |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Finspångs Simklubb |
|
2:54.67 |
|
|
|
98 |
Samuel Sponn |
2010 |
SWE |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Västerås Simsällskap |
|
2:56.24 |
|
|
|
|
|
295 |
Helmer Tanskanen |
2010 |
SWE |
L |
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Västerås Simsällskap |
|
3:19.53 |
|
|
|
|
|
294 |
Kevin Juntunen |
2010 |
SWE |
L |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
3:20.61 |
|
|
|
246 |
Egon Wessling |
2010 |
SWE |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Falu Simsällskap |
|
3:32.60 |
|
|
|
66 |
Jonathan Kaiser |
2010 |
SWE |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
309 |
Edwin Mesic |
2010 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
343 |
Joona Tarkiainen |
2010 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
289 |
Noel Ericsson |
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-28 16:19:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Falu Simsällskap |
|
|
|
|