2024-06-15   16:45:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Cetus Games 2023

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Osallistujaluettelo
Cetus Games
Paikka: Järjestäjä: Cetus
Allas: 50m Päivämäärä: 18.03.2023 - 18.03.2023
5 100m Vapaauinti Tytöt
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 399 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 1:00.12
2 402 Miina-Anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit FIN 1:00.39
3 479 Naomi Hillers 2007 Espoon Kilpauinti FIN 1:00.64
4 91 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani FIN 1:00.82
5 125 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo FIN 1:00.90
6 160 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo FIN 1:01.02
7 480 Iryna Sierik 2007 Espoon Kilpauinti FIN 1:01.18
8 84 Enni Tammilehto 2006 Simmis Grani FIN 1:01.74
9 396 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 1:01.93
10 398 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit FIN 1:02.07
11 487 Karola Paju 2008 Viimsi Veeklubi EST 1:02.35 S
12 171 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo FIN 1:02.68
13 192 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo FIN 1:03.07
14 344 Liisi Lehtiö 2008 Lahden Uimaseura FIN 1:03.14
15 421 Veera Oila 2007 Vanders FIN 1:03.23
16 350 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura FIN 1:03.31
17 111 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:03.58
18 87 IIda Tawast 2007 Simmis Grani FIN 1:03.74
19 103 Venla Almira 2006 Simmis Grani FIN 1:03.75
20 177 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo FIN 1:03.87
21 426 Melissa Paukkunen 2008 Vanders FIN 1:04.22
22 201 Susanna Ilina 2010 Cetus Espoo FIN 1:04.26
23 187 Iida Saarikoski 2006 Cetus Espoo FIN 1:04.35
24 359 Aino Koivuluoma 2009 Lahden Uimaseura FIN 1:04.68
25 6 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi FIN 1:04.98
26 126 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo FIN 1:05.14
27 438 Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki FIN 1:05.19
28 429 Alisa Myllykoski 2009 Vanders FIN 1:05.65
29 488 Maria Smirnova 2008 Viimsi Veeklubi EST 1:05.70 S
30 199 Johanna Juntunen 2010 Cetus Espoo FIN 1:06.13
31 191 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo FIN 1:06.31
32 5 Iina Vänttinen 2006 HTU Stadi FIN 1:06.33
33 489 Krisete Tamm 2008 Viimsi Veeklubi EST 1:06.51 S
34 148 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo FIN 1:06.68
35 335 Krista Kurvinen 2007 Heinolan Isku FIN 1:06.79
36 427 Viivi Vainoniemi 2008 Vanders FIN 1:06.94
37 146 Ronja Pyrhönen 2008 Cetus Espoo FIN 1:07.16
38 498 Helmi Illukka 2010 Cetus Espoo FIN 1:07.30 JÄL
39 219 Ellen Marjamaa 2009 Cetus Espoo FIN 1:07.52
40 143 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo FIN 1:07.58
41 181 Elle Liikkanen 2009 Cetus Espoo FIN 1:07.75
42 172 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo FIN 1:07.92
43 346 Mea Makkula 2006 Lahden Uimaseura FIN 1:07.98
44 228 Mette Alanen 2008 Cetus Espoo FIN 1:08.26
45 354 Anni Eskelinen 2009 Lahden Uimaseura FIN 1:08.51
46 448 Venni Niemi 2009 Nurmijärven Uinti FIN 1:09.24
47 353 Annabel Salo 2010 Lahden Uimaseura FIN 1:10.06
48 163 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo FIN 1:10.10
49 80 Marie Keskinen 2010 Nummelan Kisaajat FIN 1:10.16
50 159 Anna Ryhänen 2008 Cetus Espoo FIN 1:10.22
51 329 Venla Tolvanen 2010 Haminan Uimaseura FIN 1:10.26
52 184 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo FIN 1:10.42
53 408 Enni Sinkko 2009 Lappeenrannan Uimarit FIN 1:10.47
54 406 Nea Kailio 2010 Lappeenrannan Uimarit FIN 1:10.56
55 151 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo FIN 1:10.62
56 210 Lila Eskola 2009 Cetus Espoo FIN 1:11.02
57 285 Lumia Pitkänen 2010 Cetus Espoo FIN 1:11.35
58 500 Emelia Jormanainen 2010 Cetus Espoo FIN 1:11.36 JÄL
59 461 Mea Ovaska 2010 Nurmijärven Uinti FIN 1:11.46
60 185 Elsa Idman 2009 Cetus Espoo FIN 1:11.79
61 140 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo FIN 1:12.15
62 447 Hanna-Mari Kuisma 2009 Nurmijärven Uinti FIN 1:12.15
63 352 Milla Pylvänäinen 2010 Lahden Uimaseura FIN 1:12.36
64 404 Lauriina Peltoniemi 2010 Lappeenrannan Uimarit FIN 1:12.59
65 72 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat FIN 1:12.64
66 203 Kristina Lindroos 2008 Cetus Espoo FIN 1:13.22
67 237 Jenni Korhola 2011 Cetus Espoo FIN 1:13.54
68 221 Aada Taipale 2011 Cetus Espoo FIN 1:13.55
69 119 Lumi Arajuuri 2007 Tuusulan Uimaseura ry FIN 1:13.64
70 345 Isabel Rumask 2006 Lahden Uimaseura FIN 1:14.01
71 220 Erin Liikkanen 2011 Cetus Espoo FIN 1:14.03
72 19 Pipsa Männistö 2009 Helsingin Uimarit FIN 1:14.11
73 96 Milja Ylitalo 2011 Simmis Grani FIN 1:14.14
74 377 Helmi Suomalainen 2009 Lahden Uimaseura FIN 1:14.27
75 495 Anna Pohjosenperä 2009 Cetus Espoo FIN 1:14.36 JÄL
76 332 Anna Chukhlebova 2008 Haminan Uimaseura FIN 1:14.64
77 227 MAISA PAANANEN 2010 Cetus Espoo FIN 1:14.65
78 450 Emma Ranta 2009 Nurmijärven Uinti FIN 1:14.84
79 11 Ilona Sauliala 2008 Helsingin Uimarit FIN 1:15.28
80 239 Siiri Into 2010 Cetus Espoo FIN 1:15.54
81 77 Kaisla Hirvasniemi 2009 Nummelan Kisaajat FIN 1:15.83
82 69 Elsa Suominen 2012 Järvenpään Uintiklubi ry FIN 1:15.84
83 70 Carolyn Rusanen 2009 Järvenpään Uintiklubi ry FIN 1:15.90
84 113 Sarah Perasath 2009 Simmis Wanda ry FIN 1:16.06
85 434 Karoliina Patosaari 2010 Vanders FIN 1:16.33
86 164 Aada Kaila 2009 Cetus Espoo FIN 1:16.38
87 214 Noora Lausala 2008 Cetus Espoo FIN 1:16.47
88 7 Anni Luhtanen 2007 HTU Stadi FIN 1:16.64
89 256 Ilona Poltavskaya 2010 Cetus Espoo FIN 1:16.99
90 106 Lilli Lehto 2010 Simmis Grani FIN 1:17.17
91 455 Sana Kanerva 2009 Nurmijärven Uinti FIN 1:17.26
92 382 Betra Vesikko 2010 Lahden Uimaseura FIN 1:17.39
93 36 Linnea Wuoristo 2009 Helsingin Uimarit FIN 1:17.80
94 431 Linda Scheuer 2011 Vanders FIN 1:17.88
95 231 Siiri Närhi 2010 Cetus Espoo FIN 1:18.08
96 109 Ilona Marjanen 2011 Simmis Grani FIN 1:18.12
97 381 Emma Vesterinen 2011 Lahden Uimaseura FIN 1:18.28
98 110 Alessandra Carranza 2010 Simmis Grani FIN 1:18.29
99 374 Wilhelmiina Borg 2010 Lahden Uimaseura FIN 1:18.52
100 154 Elsa Mänttäri 2009 Cetus Espoo FIN 1:18.63
101 39 Emilia Winqvist 2010 Helsingin Uimarit FIN 1:18.75
102 254 Eine Färkkilä 2009 Cetus Espoo FIN 1:18.89
103 17 Siiri Paavonen 2008 Helsingin Uimarit FIN 1:19.15
104 453 Jessica Salminen 2009 Nurmijärven Uinti FIN 1:19.25
105 268 Velena Gusseva 2010 Cetus Espoo FIN 1:19.67
106 243 Alla Voronchikhina 2008 Cetus Espoo FIN 1:19.70
107 8 Ronja Ryynänen 2007 HTU Stadi FIN 1:20.48
108 9 Pikka Rissanen 2009 HTU Stadi FIN 1:20.59
109 200 Venny Snellman 2009 Cetus Espoo FIN 1:20.66
110 258 Hilma Rinne 2011 Cetus Espoo FIN 1:20.74
111 460 Fanni Olbert 2012 Nurmijärven Uinti FIN 1:20.92
112 378 Katerina Bortsova 2010 Lahden Uimaseura FIN 1:21.25
113 35 Aino Tuhkanen 2011 Helsingin Uimarit FIN 1:21.45
114 362 Stella Koistinen 2010 Lahden Uimaseura FIN 1:21.85
115 76 Siiri Kaartinen 2009 Nummelan Kisaajat FIN 1:22.32
116 320 Saara Järvelin 2012 Cetus Espoo FIN 1:22.77
117 261 Enni Pirkkalainen 2012 Cetus Espoo FIN 1:22.83
118 28 Sanni Korpiola 2010 Helsingin Uimarit FIN 1:22.88
119 388 Janna Hovi 2009 Lahden Uimaseura FIN 1:23.03
120 83 Lilja Sorsa 2010 Nummelan Kisaajat FIN 1:23.13
121 415 Iida Leimukoski 2010 Octopus Lohja FIN 1:23.21
122 32 Helmi Onkamo 2009 Helsingin Uimarit FIN 1:23.32
123 20 Lumi Lintula 2008 Helsingin Uimarit FIN 1:23.80
124 43 Kaisa Kyhälä 2010 Helsingin Uimarit FIN 1:24.68
125 108 Matilda Koskela 2011 Simmis Grani FIN 1:25.34
126 255 Elsa Sistonen 2011 Cetus Espoo FIN 1:25.34
127 418 Susanna Halme 1996 ORCA Helsinki FIN 1:25.79
128 376 Kaisla Suomalainen 2011 Lahden Uimaseura FIN 1:25.84
129 37 Siiri Rossi 2009 Helsingin Uimarit FIN 1:25.96
130 238 Venla Laine 2011 Cetus Espoo FIN 1:27.31
131 250 Orvokki Mård 2010 Cetus Espoo FIN 1:27.33
132 253 Swaksha Balajee 2011 Cetus Espoo FIN 1:27.45
133 333 Peppi Stolt 2009 Haminan Uimaseura FIN 1:27.59
134 50 Viivi Harjanne 2012 Helsingin Uimarit FIN 1:27.72
135 244 Helmi Hautamäki 2011 Cetus Espoo FIN 1:28.13
136 276 Peppi Österberg 2011 Cetus Espoo FIN 1:28.38
137 52 Saimi Roiha 2010 Helsingin Uimarit FIN 1:28.84
138 307 Joanna Kangas 2007 Cetus Espoo FIN 1:29.58
139 375 Meea Haapalainen 2011 Lahden Uimaseura FIN 1:29.58
140 433 Mimmi Loponen 2011 Vanders FIN 1:29.89
141 282 Molly Enroth 2012 Cetus Espoo FIN 1:30.18
142 240 Erika Lindroos 2011 Cetus Espoo FIN 1:30.52
143 49 Enni Harjanne 2012 Helsingin Uimarit FIN 1:30.91
144 334 Venla Liikkanen 2011 Haminan Uimaseura FIN 1:31.07
145 40 Jarina Hovén 2011 Helsingin Uimarit FIN 1:31.58
146 264 Senja Heikkinen 2012 Cetus Espoo FIN 1:32.21
147 41 Varpu Sola 2012 Helsingin Uimarit FIN 1:32.34
148 469 Siina Savolainen 2012 Nurmijärven Uinti FIN 1:32.39
149 297 Mariia Butenko 2013 Cetus Espoo FIN 1:33.72
150 259 Ada Murto 2010 Cetus Espoo FIN 1:34.57
151 42 Margarita Tervo 2010 Helsingin Uimarit FIN 1:34.72
152 295 Pola Kuusela 2011 Cetus Espoo FIN 1:36.29
153 389 Aino Laitila 2011 Lahden Uimaseura FIN 1:37.97
154 266 Helmi Huusko 2010 Cetus Espoo FIN 1:39.04
155 464 Matilda Karvonen 2013 Nurmijärven Uinti FIN 1:39.26
156 54 Sara Badran 2010 Helsingin Uimarit FIN 1:40.57
157 57 Emilia Kaartinen 2011 Helsingin Uimarit FIN 1:43.68
158 390 Emilia Närhi 2012 Lahden Uimaseura FIN 1:44.18
159 277 Sofia Severin 2011 Cetus Espoo FIN 1:45.59
160 279 Mame Esane Assyne 2012 Cetus Espoo FIN 1:47.11
161 284 Minea Henriksson 2012 Cetus Espoo FIN 1:47.11
162 249 Arina Shahgordi 2011 Cetus Espoo FIN 1:50.67
163 303 Ella Kuosmanen 2012 Cetus Espoo FIN 1:53.05
164 319 Elsa Issa 2012 Cetus Espoo FIN 2:05.36
165 328 Aureelia Mirell Curtze 2010 Cetus Espoo FIN
166 293 Vivi Metsälä 2006 Cetus Espoo FIN
167 306 Evelin Heikkinen 2010 Cetus Espoo FIN
168 283 Julia Sederholm 2013 Cetus Espoo FIN JÄL
169 301 Olivia Laulumaa 2013 Cetus Espoo FIN JÄL
170 278 Naa Aso Assyne 2010 Cetus Espoo FIN
171 323 Keitlin Maranik Cetus Espoo
2012 FIN
172 394 Vilhelmiina Vainikainen Lahden Uimaseura
2011 FIN
18.03.2023 08:38:57 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Cetus Espoo

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner