Startliste for Regionsmesterskab Langbane, 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag d. 18/3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
200m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
209 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:21.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
103 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:22.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
166 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:24.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
165 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:25.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
172 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:27.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
29 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:28.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
12 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:28.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
43 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
DEN |
2:30.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
69 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:30.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
101 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:30.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
65 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:30.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
136 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:30.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
32 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:31.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
205 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:33.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
23 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:33.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
18 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:34.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
138 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:35.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
26 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:36.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
25 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:37.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
79 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:38.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
68 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:38.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
78 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:39.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
202 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:40.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
206 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:40.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
177 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
210 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:44.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
139 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:46.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
125 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:46.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
111 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:47.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
74 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:47.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
159 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:49.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
119 |
|
Simon Germansen |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:54.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
35 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:54.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
121 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:54.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
135 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
2:54.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
211 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
83 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:55.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
36 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:56.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
15 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:56.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
33 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
2:57.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
199 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
120 |
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
2:58.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
161 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:59.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
170 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:00.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
176 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:01.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
112 |
|
Lucas Iversen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
3:01.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
9 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
3:02.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
31 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
3:03.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
73 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:04.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
76 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:05.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
96 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:10.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
13 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
3:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
124 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
3:10.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
181 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:11.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
227 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
3:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
173 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:15.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
182 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:15.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
51 |
|
Neset Demiral |
2009 |
Frem Odense |
DEN |
3:16.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
193 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
3:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
5 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
3:31.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
114 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
3:36.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
147 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:37.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
107 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
3:40.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
203 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
3:40.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
106 |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
3:41.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
192 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
DEN |
3:49.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
110 |
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
DEN |
3:51.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
149 |
|
Hector Eg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
137 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
4:14.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
155 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
148 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
150 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
56 |
|
Malthe Westermark |
2009 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
45 |
|
Gustav Karow |
2009 |
Kolding SK |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
53 |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
Frem Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
198 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
191 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2023 09:05.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|