Program för Bockstensdoppet 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 4
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simstadion |
Arrangör: |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 7 jul 2023 till den 9 jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Bröstsim Damer B
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Societen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
1 |
|
Serina Adbeh |
2008 |
GÖTEBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
530 |
2 |
|
Erica Sinding-Larsen |
2008 |
Lambertseter |
48.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
3 |
|
Elin Hillström |
2007 |
MASS |
46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
4 |
|
Caroline Jönsson |
2008 |
KUNGÄLV |
46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
535 |
5 |
|
Linnea Englesson Widén |
2008 |
Lambertseter |
46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
6 |
|
Molly Bodin |
2008 |
GÖTEBORG |
46.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
7 |
|
Elsa Skantz |
2007 |
ELFSBORG |
48.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
8 |
|
Elvira Lindeborg Lundh |
2008 |
SK LAXEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Bröstsim Damer B |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
1 |
|
Wilma Hansson |
2007 |
SK 1970 |
45.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
527 |
2 |
|
Mia Johanne Ruland |
2008 |
Lambertseter |
45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
529 |
3 |
|
Ingrid Malling Røsjø |
2008 |
Lambertseter |
44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
4 |
|
Alma Göransson |
2007 |
VARBERG |
44.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
453 |
5 |
|
Stella Förstberg |
2007 |
VARBERG |
44.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
537 |
6 |
|
Nora Lehnert Ødemark |
2007 |
Lambertseter |
45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
7 |
|
Petra Ramnefjell Grydeland |
2008 |
Lambertseter |
45.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
8 |
|
Julia Skogsberg |
2008 |
MASS |
46.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Bröstsim Damer B |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
1 |
|
Filippa Rudolfsson |
2008 |
KUNGSBACKA |
44.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
2 |
|
Marta Jolkin |
2008 |
MASS |
43.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
3 |
|
Julia-Hollie Granat |
2008 |
GÖTEBORG |
43.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
4 |
|
Signe Nilsson |
2008 |
SK STIMMET |
43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
5 |
|
Mira Arvidsson |
2007 |
SK LAXEN |
43.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
512 |
6 |
|
Hilma Kristina Hesterskog |
2008 |
Lambertseter |
43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
7 |
|
Clara Landahl |
2008 |
S02 |
44.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
548 |
8 |
|
Sarah Ekman-Sunde |
2007 |
Skien SK |
44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Bröstsim Damer B |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
1 |
|
Elsa Theander |
2007 |
KALMAR SS |
42.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
538 |
2 |
|
Moa Østby |
2008 |
Lambertseter |
42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
3 |
|
Moa Hein |
2008 |
GÖTEBORG |
41.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
498 |
4 |
|
Signe Bakken Berget |
2008 |
Lambertseter |
40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
5 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
MASS |
41.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
6 |
|
Ellen Jonsson |
2007 |
KALMAR SS |
42.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
7 |
|
Sofia Halling |
2007 |
KUNGSBACKA |
42.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
525 |
8 |
|
Malena Liavaag Orieta |
2008 |
Lambertseter |
43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Bröstsim Damer B |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
1 |
|
Victoria Drew |
2008 |
TROLLHÄTTA |
40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
2 |
|
Sofia Tikotska |
2007 |
GÖTEBORG |
40.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
3 |
|
Hilda Boman |
2008 |
SK 1970 |
40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
517 |
4 |
|
Neela Elyssé Lidström Ladegård |
2008 |
Lambertseter |
39.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
5 |
|
Daniela Borg |
2007 |
SK 1970 |
39.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
519 |
6 |
|
Sara Mathiesen Laskemoen |
2007 |
Lambertseter |
40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
514 |
7 |
|
Lerke Govasmark Jeremiassen |
2008 |
Lambertseter |
40.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
8 |
|
Sophie Blomqvist |
2008 |
GÖTEBORG |
40.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Bröstsim Damer B |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
505 |
1 |
|
Celina Lyamouri Flesche |
2008 |
Lambertseter |
39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
2 |
|
Julia Blomqvist |
2008 |
GÖTEBORG |
38.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
3 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
JÄRFÄLLA S |
38.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
4 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
JÄRFÄLLA S |
38.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
439 |
5 |
|
Nathalie Ceveryd |
2008 |
VARBERG |
38.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
6 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
KALMAR SS |
38.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
7 |
|
Beatrice Stefanescu |
2007 |
MASS |
39.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
8 |
|
Elsa Gentzel |
2008 |
KUNGSBACKA |
39.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 50m Bröstsim Damer B |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
1 |
|
Ester Jonsson |
2007 |
KALMAR SS |
37.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
579 |
2 |
|
Alberte Marie Vendborg |
2008 |
HELSINGØR |
37.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
593 |
3 |
|
Cornelia Köpman |
2008 |
KUNGÄLV |
35.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
4 |
|
Tova Axelsson |
2007 |
S02 |
34.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
5 |
|
Amanda Nordberg |
2008 |
S02 |
35.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
6 |
|
Klara Marholeva |
2008 |
KALMAR SS |
36.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
7 |
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
JÄRFÄLLA S |
37.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
8 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
KATRINEHOL |
38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-07-08 14:34:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim |
|
|
|
|