Program for Bockstensdoppet 2023
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simstadion |
Arrangör: |
Varbergs Sim |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 7 jul 2023 till den 9 jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
100m Frisim Herrar B |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Elbyrån Nordin & Larsson |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
431 |
|
Axel Lambertsson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
53.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
103 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
56.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
540 |
|
Andreas Toft Aase |
2008 |
Lambertseter SK |
NOR |
57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
524 |
|
Anders Falnes Olsen |
2007 |
Lambertseter SK |
NOR |
57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
462 |
|
Lukas Hedberg |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
58.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
461 |
|
Hugo Svensson |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
58.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
340 |
|
Walter Jerling |
2007 |
Simklubben S02 |
SWE |
59.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
496 |
|
Viktor Auno |
2007 |
Lambertseter SK |
NOR |
59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
327 |
|
Adam Ellison |
2008 |
Simklubben S02 |
SWE |
59.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
552 |
|
David Lysø Sølyst |
2008 |
Skien SK |
NOR |
1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
198 |
|
Max Johansson |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
102 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
336 |
|
Mio Hernandez |
2007 |
Simklubben S02 |
SWE |
1:01.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
337 |
|
Oliver Klintelius |
2007 |
Simklubben S02 |
SWE |
1:01.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
67 |
|
Leonidas Tsoposidis |
2008 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
499 |
|
Brage Lundeker Bjørnstad |
2008 |
Lambertseter SK |
NOR |
1:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
521 |
|
Storm Næss Marthinsen |
2008 |
Lambertseter SK |
NOR |
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
294 |
|
Anton Holmgren |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
1:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
101 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
382 |
|
Philip Hansson |
2007 |
Simklubben 1970 |
SWE |
1:04.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
99 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
202 |
|
Alexander Alvstrand |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:05.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
410 |
|
Simon Olofsson |
2007 |
Trollhättans Simsällskap |
SWE |
1:06.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
489 |
|
Andreas Caspersen |
2007 |
Simklubben Alingsås |
SWE |
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
81 |
|
Nils Dahlberg |
2008 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
441 |
|
Hakob Hakopian |
2008 |
Föreningen Varbergs Sim |
SWE |
1:08.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
79 |
|
Tim Damber |
2008 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:08.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
158 |
|
Selmer Månsson |
2007 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:09.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
143 |
|
Noah Köhler |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:09.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
80 |
|
Victor Lidman |
2007 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
549 |
|
Alexander Jarinn |
2008 |
Skien SK |
NOR |
1:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
551 |
|
Marcus Lindgren |
2007 |
Skien SK |
NOR |
1:11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-07-09 11:16:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim |
|
|
|
|