Program för Speedo Swim Meet 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
19-36 Lördag em kl.16:00 (insim 14:45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Filborna Arena |
Arrangör: |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 okt 2023 till den 8 okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Flickor 13-14år
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Speedo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Landmyr |
14 |
SK SYDSIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tindra Warnholtz |
13 |
SK RAN |
1:46.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elna Blake |
14 |
MKK |
1:38.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Hansson |
13 |
HÖGANÄS SS |
1:39.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoría Dís Einarsdóttir |
14 |
OSBY SS |
2:06.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aisa Cvrk |
13 |
MKK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Flickor 13-14år |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
Felicia Almquist |
13 |
SK TRITON |
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Mansur |
13 |
MASS |
1:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Dalqvist |
13 |
MASS |
1:29.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Märta Edelhamre |
13 |
HS |
1:28.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Setterberg |
13 |
MASS |
1:27.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Finnäs |
14 |
MASS |
1:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Holm |
13 |
KUNGSBACKA |
1:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Palminger |
14 |
SK TRITON |
1:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lova Millbourn |
14 |
SK TRITON |
1:30.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nina Vulicevic |
14 |
SK LAXEN |
1:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Flickor 13-14år |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
Ana Maksimovic |
13 |
MKK |
1:26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evelina Radoi |
14 |
SK LAXEN |
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Jonsson |
13 |
SK LAXEN |
1:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tindra Magnusson |
14 |
MKK |
1:22.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilda Molin |
14 |
SK RAN |
1:22.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniella Nilsson |
14 |
HS |
1:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa von Ahlefeld |
13 |
MKK |
1:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilda Cronqvist |
14 |
SK LAXEN |
1:24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adina Hilmersson |
14 |
KUNGSBACKA |
1:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Margareta Ciardi |
14 |
POSEIDON |
1:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Flickor 13-14år |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
Greta Sandell |
14 |
HS |
1:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kjaer Andersson |
13 |
HS |
1:22.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stefani Panovski |
14 |
SK SYDSIM |
1:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Johansson Lindkvist |
13 |
SK RAN |
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Roghe |
13 |
SK LAXEN |
1:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leia Mujanovic |
13 |
SK RAN |
1:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Wikermark |
13 |
MKK |
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Celia Höglund |
13 |
MASS |
1:21.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Atena Zamani |
14 |
SK LAXEN |
1:22.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Mårtensson |
14 |
SK TRITON |
1:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Flickor 13-14år |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
Cornelia Henriksson |
14 |
Simklubben Nereus |
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ester Giselsson Tholin |
14 |
POSEIDON |
1:17.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Dicander |
14 |
MASS |
1:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Jönsson |
14 |
HS |
1:17.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Estelle Johansson |
13 |
HS |
1:15.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Nordanstig |
14 |
HS |
1:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Ströby-Stepan |
13 |
KLIPPAN |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisa Phu |
13 |
MKK |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Jaxmar |
13 |
HS |
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Fältman |
13 |
HS |
1:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Flickor 13-14år |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
Rut Meurling |
14 |
SK LAXEN |
1:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Sollenius |
14 |
SK LAXEN |
1:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Livia Berggren |
14 |
SK LAXEN |
1:14.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Erixon |
14 |
MKK |
1:12.37 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elly Vendel |
13 |
ÄNGELHOLM |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa Berg |
14 |
HS |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Olesen |
14 |
KUNGSBACKA |
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellinor Nilsson |
14 |
HS |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mirella Dragojevic Armandt |
13 |
MKK |
1:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Bartolek |
13 |
HS |
1:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-10-07 13:52:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|