Program för Jöns Svanbergsimmet 50m 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 13 maj kl. 15.00 (insim 14.00-14.45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Jöns Svanbergsimmet 50m 2023
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
1 |
|
Noel Nobuoka |
2009 |
UPSALA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
2 |
|
Attila Roozen |
2008 |
UPSALA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
3 |
|
Eli Rosén |
2010 |
ÅSF |
3:05.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
4 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
TÄBY SIM |
2:54.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
5 |
|
Jino Atiwit Osman |
2010 |
SK ENA |
2:59.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
323 |
6 |
|
Vilgot Timse |
2010 |
UPSALA S |
3:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
7 |
|
Edvin Hasselborn |
2010 |
UPSALA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
8 |
|
Albin Fagerström |
2011 |
UPSALA S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
0 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
SK ENA |
2:52.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
1 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
HARNÄS SKU |
2:50.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
2 |
|
Viggo Andréasson |
2009 |
UPSALA S |
2:47.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
3 |
|
Raoul Danes |
2008 |
TÄBY SIM |
2:47.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
4 |
|
Lars Larsson |
2009 |
UPSALA S |
2:42.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
5 |
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
TÄBY SIM |
2:43.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
6 |
|
Lucas Wedin Wicks |
2008 |
UPSALA S |
2:47.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
7 |
|
Christian Georges |
2010 |
VÄSTERÅS |
2:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
8 |
|
Rami Ghanem |
2011 |
NORRTÄLJE |
2:50.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
9 |
|
Viktor Wahlström |
2011 |
UPSALA S |
2:53.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
0 |
|
Mattias Nilsson |
2009 |
FALUN |
2:41.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
1 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
UPSALA S |
2:37.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
2 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
TÄBY SIM |
2:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
3 |
|
Nils Andersson |
2011 |
SÖDERHAMN |
2:34.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
370 |
4 |
|
Leo Groth |
2009 |
VÄSTERÅS |
2:34.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
5 |
|
Max Alsen |
2009 |
TÄBY SIM |
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
6 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
UPSALA S |
2:35.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
7 |
|
Hunor Pázsit |
2011 |
BOLLNÄS SS |
2:37.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
8 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
UPSALA S |
2:40.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
9 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
UPSALA S |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
0 |
|
Niilo Kivelä |
2009 |
HU |
2:33.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
1 |
|
Anton Thermaenius |
2009 |
TÄBY SIM |
2:31.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
2 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
UPSALA S |
2:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
3 |
|
Luke Granlund |
2009 |
TÄBY SIM |
2:29.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
4 |
|
Olle Ulfvebrand |
2010 |
VÄSTERÅS |
2:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
5 |
|
Elias Steinle |
2007 |
TÄBY SIM |
2:29.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
6 |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
TÄBY SIM |
2:29.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
7 |
|
Linus Jansson |
2006 |
UPSALA S |
2:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
8 |
|
Oskar Kaisto |
2009 |
HU |
2:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
9 |
|
Matthew Wedin Wicks |
2008 |
UPSALA S |
2:33.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
0 |
|
Hugo Mirén |
2006 |
ÅSF |
2:27.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1 |
|
Veikko Moilanen |
2007 |
HU |
2:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
2 |
|
Aatto Korhonen |
2006 |
HU |
2:25.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
3 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
TÄBY SIM |
2:25.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
4 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
HARNÄS SKU |
2:23.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
5 |
|
Albin Kirchhoff |
2008 |
STRÄNGNÄS |
2:24.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
6 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
HU |
2:25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
7 |
|
Oscar Smids |
2009 |
TÄBY SIM |
2:25.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
8 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
SÖDERHAMN |
2:26.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
9 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
UPSALA S |
2:27.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
0 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
TÄBY SIM |
2:22.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
1 |
|
Matheo Bakos |
2010 |
UPSALA S |
2:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
2 |
|
Milo Bergman |
2006 |
ÅSF |
2:19.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
3 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
HARNÄS SKU |
2:13.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
4 |
|
Emil Överstam |
2008 |
VÄSTERÅS |
2:12.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
5 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
SÖDERHAMN |
2:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
6 |
|
Thomas Zhan |
2007 |
VÄSTERÅS |
2:16.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
7 |
|
Nils Edberg |
2008 |
HARNÄS SKU |
2:21.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
8 |
|
Valter Kåver |
2009 |
UPSALA S |
2:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
9 |
|
Edvin Lindelöf |
2009 |
UPSALA S |
2:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
0 |
|
Daniel Przado |
2008 |
RaUS |
2:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
1 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
BOLLNÄS SS |
2:08.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
SK ENA |
2:06.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
3 |
|
Martin Schön |
2003 |
UPSALA S |
2:01.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
4 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
KARLSTAD |
1:56.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
306 |
5 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
UPSALA S |
2:00.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
6 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
FALUN |
2:05.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
7 |
|
Filip Hallin |
2006 |
UPSALA S |
2:07.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
8 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
VÄSTERÅS |
2:08.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
9 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
SALA SS |
2:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 13:28:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|