Startliste for Umestänket 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 feb 2023 till den 26 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
25m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-24 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
12 |
|
Wilma Wendén |
2002 |
Bureå Simsällskap |
SWE |
13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
122 |
|
Alice Holmqvist |
2007 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
276 |
|
Linnea Sandström |
2004 |
Höga Kustens Simsällskap |
SWE |
15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
99 |
|
Tuva Lindvall |
2006 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
205 |
|
Linnea Olsén |
2007 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
16.40 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
Bureå Simsällskap |
|
18.07 |
|
|
|
14 |
Adina Persson |
2007 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
Idrottsklubben Studenterna i Umeå |
|
18.40 |
|
|
|
255 |
Weronika Maceluch |
2007 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
18.43 |
|
|
|
213 |
Isa Westin |
2007 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
Bodens Simförening |
|
18.81 |
|
|
|
262 |
Hanna Berglönn Persson |
2007 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
Umeå Simsällskap |
|
22.09 |
|
|
|
141 |
Amanda Kling |
2006 |
SWE |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
Umeå Simsällskap |
|
24.12 |
|
|
|
134 |
Randi Arnesen |
2005 |
SWE |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
28 |
Emmy Carstedt |
2007 |
SWE |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|
|
206 |
Estelle Koitrand-Engblom |
2007 |
SWE |
|
14-15 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
138 |
|
Signe Åström |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
146 |
|
Nathalie Säfsten |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
289 |
|
Ellen Gotthold |
2008 |
Piteå Sim |
SWE |
16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
21 |
|
Olivia Granberg |
2009 |
Burträsk Simpolare |
SWE |
17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
111 |
|
Hedvig Sollén |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
273 |
|
Alva Sjöberg |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
SWE |
18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
277 |
|
Elsa Nordin |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
SWE |
18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
203 |
|
Molly Ahlqvist |
2008 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
67 |
|
Signe Larsson |
2009 |
Skellefteå Simklubb |
SWE |
19.81 |
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
Höga Kustens Simsällskap |
|
20.09 |
|
|
|
275 |
Alice Boström |
2008 |
SWE |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
Trosabygdens Simsällskap |
|
20.91 |
|
|
|
92 |
Joline Englund |
2008 |
SWE |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
21.82 |
|
|
|
228 |
Holly Strindlund |
2009 |
SWE |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
Björna Idrottsförening |
|
24.26 |
|
|
|
4 |
Elsa Högberg |
2008 |
SWE |
|
14 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
24.61 |
|
|
|
215 |
Tilde Borg |
2009 |
SWE |
|
15 |
|
|
|
|
|
|
Burträsk Simpolare |
|
27.16 |
|
|
|
31 |
Nanna Åström |
2008 |
SWE |
|
16 |
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ägir |
|
29.29 |
|
|
|
242 |
Julia Johansson |
2008 |
SWE |
|
17 |
|
|
|
|
|
|
Idrottsklubben Studenterna i Umeå |
|
|
|
|
|
256 |
Megan Muchadeyi |
2009 |
SWE |
|
18 |
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
243 |
Alma Synderå |
2009 |
SWE |
|
19 |
|
|
|
|
|
|
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
284 |
Miriam Hellström |
2008 |
SWE |
|
12-13 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
15 |
|
Ottilia Persson |
2010 |
Bureå Simsällskap |
SWE |
16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
266 |
|
Hedwig Persson |
2011 |
Dorotea IF |
SWE |
17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
63 |
|
Tilda Spinnel Häggrud |
2010 |
Skellefteå Simklubb |
SWE |
18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
208 |
|
Alva Vestman |
2010 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
210 |
|
Ida Burland |
2011 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
269 |
|
Lou Kristoffersson |
2011 |
Dorotea IF |
SWE |
19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
5 |
|
Emmy Sondell |
2010 |
Björna Idrottsförening |
SWE |
19.91 |
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
19.95 |
|
|
|
197 |
Hedvig Wälivaara |
2011 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
21.19 |
|
|
|
222 |
Alma Westerlund |
2010 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
Bodens Simförening |
|
21.27 |
|
|
|
261 |
Astrid Sevä |
2010 |
SWE |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
21.81 |
|
|
|
218 |
Tove Näslin |
2010 |
SWE |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ägir |
|
22.18 |
|
|
|
234 |
Li Hansson Wilhelmsson |
2010 |
SWE |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
Bodens Simförening |
|
23.70 |
|
|
|
260 |
Vilma Andersson |
2011 |
SWE |
|
14 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
24.61 |
|
|
|
212 |
Lily Lundwall |
2011 |
SWE |
|
15 |
|
|
|
|
|
|
Umeå Simsällskap |
|
24.65 |
|
|
|
117 |
Gerda Alfredsson |
2010 |
SWE |
|
16 |
|
|
|
|
|
|
Björna Idrottsförening |
|
25.16 |
|
|
|
3 |
Sophia Sjöquist |
2010 |
SWE |
|
17 |
|
|
|
|
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
18 |
Runa Mod |
2010 |
SWE |
|
18 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|
|
214 |
Cassandra Jensen |
2010 |
SWE |
|
19 |
|
|
|
|
|
|
Björna Idrottsförening |
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Sahlén |
2010 |
SWE |
|
20 |
|
|
|
|
|
|
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
91 |
Denise Englund |
2010 |
SWE |
|
21 |
|
|
|
|
|
|
Dorotea IF |
|
|
|
|
|
268 |
Othilia Danielsson |
2011 |
SWE |
|
22 |
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
239 |
Amanda Wikström |
2010 |
SWE |
|
23 |
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
241 |
Felicia Tillander |
2011 |
SWE |
|
24 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|
|
195 |
Alice Winterbotham |
2011 |
SWE |
|
25 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Born |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
No participants |
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-23 18:46:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|