Startliste for Taastrup open 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag FINALER
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer
|
Finale 12 og yngre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
CR 15-99 |
31.78 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup (DE |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
CR 13-14 |
35.63 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmekl |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
CR 0-12 å |
37.26 |
|
Auguste Balciunaite |
2011 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
13-05-2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
0 |
|
Ida Saaby |
2011 |
HVIDOVRE |
48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
486 |
1 |
|
Julie Lykke Piil Andersen |
2013 |
SØLLERØD |
47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
527 |
2 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
VI39 |
45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
3 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
HVIDOVRE |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
4 |
|
Auguste Balciunaite |
2011 |
Iceland |
37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
617 |
5 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
SVØMSK |
37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
6 |
|
Melina Ertman |
2011 |
KØGE |
44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
7 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
HVIDOVRE |
46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
8 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
KØGE |
47.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
9 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
KØGE |
49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer |
Finale 13-14 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
0 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
HOVEDSTAD |
38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
1 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
KØGE |
38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
606 |
2 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
SVØMSK |
37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
3 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
HOVEDSTAD |
36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
4 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
HOVEDSTAD |
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
5 |
|
Margrét Anna Lapas |
2009 |
Iceland |
36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
6 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
LYNGBY |
37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
7 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
ROSKILDE |
38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
8 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
LYNGBY |
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
521 |
9 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
VI39 |
39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer |
Finale 15 og ældre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
0 |
|
Sunneva Bergmann Ásbjörnsdóttir |
2007 |
Iceland |
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
1 |
|
Martine Damborg |
2007 |
KVIK |
34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
502 |
2 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
VI39 |
34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
3 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
GLADSAXE |
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
535 |
4 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
MK31 |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
532 |
5 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
MK31 |
32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
537 |
6 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
MK31 |
33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
7 |
|
Frederikke Bjerregaard Hansen |
2005 |
NÆSTVED |
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
8 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
LYNGBY |
35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
9 |
|
Sofie Bak |
2003 |
HVIDOVRE |
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 15:16.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|