Program för Älgadoppet 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 apr 2023 till den 29 apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 25m Frisim Damer 13år o ä
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
BMW Mini Trollhättan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
1 |
|
Ghazal Abdanabo |
2010 |
LYSEKIL SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
2 |
|
Hala Taifour |
2008 |
VÄNERSBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
3 |
|
Rebecka Ekfjorden |
2010 |
LIDKÖPING |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
4 |
|
Jill Östlund |
2010 |
SKARA SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
5 |
|
Edith Fredin Almqvist |
2010 |
ALE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 25m Frisim Damer 13år o ä |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
1 |
|
Tuss Nordström |
2011 |
VÄNERSBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
2 |
|
Annie Li |
2009 |
LIDKÖPING |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
3 |
|
Sara Dhejne |
2010 |
VÄNERSBORG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
4 |
|
Villemo Karlsvärd |
2009 |
LIDKÖPING |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
5 |
|
Johanna Andersson |
2009 |
VARABYGDEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
6 |
|
Signe Setterberg |
2010 |
VARABYGDEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 25m Frisim Damer 13år o ä |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
1 |
|
Saga Bernvik |
2010 |
SKARA SS |
21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
2 |
|
Anni Ramberg Sundin |
2010 |
MARIESTAD |
20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
3 |
|
Hanna Martinsson |
2006 |
KARLSBORG |
18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
4 |
|
Julia Svensson |
2010 |
SKARA SS |
19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
5 |
|
Nova Gaede |
2009 |
MARIESTAD |
21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
6 |
|
Vilma Mellegård |
2009 |
KUNGSBACKA |
34.29 |
|
|
K2 |
|
|
|
Gren 21, 25m Frisim Damer 13år o ä |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
1 |
|
Fanny Gunnarsmo |
2006 |
VARABYGDEN |
17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
2 |
|
Felicia Claesson |
2009 |
MARIESTAD |
17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
3 |
|
Freja Borgkvist |
2006 |
FALKENBERG |
16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
4 |
|
Ida Zetterman |
2007 |
SKARA SS |
16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
5 |
|
Moa Lindberg Bandelin |
2006 |
ALE |
17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
6 |
|
Julia Andersson |
2010 |
ALE |
17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 25m Frisim Damer 13år o ä |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
1 |
|
Elicia Hovbrink |
2008 |
MARIESTAD |
16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
2 |
|
Artiona Sulaj |
2010 |
FALKENBERG |
16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
3 |
|
Victoria Drew |
2008 |
VÄNERSBORG |
16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4 |
|
Yumiko Karlsson |
2006 |
ALE |
16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
5 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
VÄNERSBORG |
16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
6 |
|
Ebba Westman |
2009 |
ALE |
16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 25m Frisim Damer 13år o ä |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
1 |
|
Amanda Drevik |
2009 |
SK ALINGSÅ |
16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
2 |
|
Linnea Edström |
2008 |
VÄNERSBORG |
15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
3 |
|
Sonja Molin |
2009 |
FALKENBERG |
15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
4 |
|
Emma Curlow |
2005 |
FALKENBERG |
15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
5 |
|
Elise Zetterman |
2004 |
SKARA SS |
16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
6 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
VÄNERSBORG |
16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 25m Frisim Damer 13år o ä |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Malva Berggren |
2007 |
ALE |
14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
2 |
|
Maja McAdam |
2006 |
FALKENBERG |
14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
3 |
|
Adiyat Coles |
2008 |
FALKENBERG |
13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Elin Klerfors |
2007 |
ALE |
14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
5 |
|
Emma Sunnerdahl |
2006 |
SKARA SS |
14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
6 |
|
Filippa Källefjärd |
2006 |
ALE |
14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-29 14:57:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|