Program for DM Langbane - Åben klasse 2023
Below are all entry- and startlists shown by session.
Torsdag kl. 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM langbane Åben klasse 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Skansen |
Arrangør |
SvømDanmark og Aalborg svømmeklub |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:05.93 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense (DEN) |
Barcelona (ESP) |
30-07-2013 |
|
|
DJR |
1:08.61 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Budapest (HUN) |
22-08-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
203 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
201 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
72 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
123 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
38 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
135 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
122 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
210 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
37 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
47 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
213 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
1:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
225 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
178 |
|
Mathilde Hager |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
189 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
29 |
|
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
216 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
1:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
43 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
55 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
56 |
|
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
164 |
|
Laura Findahl Andersen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
94 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2023 11:33.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|