2023-12-03   12:24:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Heiton Juhlauinnit 2023

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Lauantai

Document
Osallistujaluettelo
Heiton juhlauinnit 2023
Paikka: Järjestäjä: Haukiputaan Heitto
Allas: 25m Päivämäärä: 18.03.2023 - 18.03.2023
5 50m Vapaauinti Naiset
Sponsori: Holstinmäen Autolasi Oy
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 139 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 26.99 L
2 100 Enni-Sofia Perätalo 2002 Oulun Uinti 1906 FIN 27.38 L
3 106 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 28.47
4 123 Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 28.87
5 259 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 28.93 L
6 137 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 28.98 L
7 264 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 28.98 L
8 132 Aino Leinonen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 29.65
9 307 Minttu Riekki 2008 Kuusamon Erä-Veikot FIN 29.74 L
10 227 Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö FIN 29.87
11 261 Iida Häcklin 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 30.03 L
12 9 Oona Lipponen 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN 30.13
13 109 Sofia Kilpeläinen 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 30.65
14 11 Saara Nissinen 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN 30.69
15 263 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 30.74 L
16 10 Aino Kauppinen 2006 Kemin Työväen Uimarit FIN 30.79
17 145 Aino-Tuulia Ponto 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 30.80 L
18 147 Aurora Känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 31.04
19 49 Martta Ryynänen 2005 Oulun Lohet FIN 31.07 L
20 262 Eerika Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 31.13 L
21 134 Riia Aho 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 31.15
22 117 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 31.62
23 270 Emma Rautio 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 31.68 L
24 258 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 31.72
25 21 Erika Eronen 2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 31.78
26 313 Ellen Luukkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot FIN 31.91 L
27 308 Hilla Lämsä 2007 Kuusamon Erä-Veikot FIN 31.92 L
28 140 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 FIN 31.93 L
29 225 Sanna Törmä 2008 Kempeleen Pyrintö FIN 32.18
30 232 Emma Hakkarainen 2008 Kempeleen Pyrintö FIN 32.24 L
31 149 Laura Rytilahti 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 32.34 L
32 222 Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö FIN 32.37
33 24 Lilly Isomaa 2008 Kemin Työväen Uimarit FIN 32.38
34 278 Aamu Litendahl 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 32.53
35 271 Hilma Tiri 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 32.58
36 16 Juulia Koskinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 32.76 L
37 82 Olga Ilona Nissilä 2009 Oulun Lohet FIN 32.77
38 311 Ninni Kellokumpu 2008 Kuusamon Erä-Veikot FIN 33.85 L
39 13 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 33.96
40 273 Kiira Komu 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 34.57 L
41 153 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 FIN 34.82
42 293 Francheska Kurtti 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 35.06
43 316 Minja Tyni 2009 Rovaniemen Uimaseura FIN 35.10
44 183 Taika Kauppi 2011 Oulun Uinti 1906 FIN 35.22 L
45 180 Isla Tervo 2011 Oulun Uinti 1906 FIN 35.43
46 173 Reeta Hyry 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 35.81
47 240 Alisa Pitkänen 2011 Kempeleen Pyrintö FIN 36.43
48 22 Iina Kämäräinen 2010 Kemin Työväen Uimarit FIN 36.53
49 274 Mimosa Ryhänen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 36.58 L
50 19 Anna Tavi 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 36.63 L
51 168 Nella Sauvola 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 37.21
52 283 Aada Haapakoski 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 37.52 L
53 64 Peppiina Myllykangas 2009 Oulun Lohet FIN 37.82 L
54 185 Ronja Ylikulju 2012 Oulun Uinti 1906 FIN 37.96 L
55 35 Sonja Niskavaara 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 38.38
56 3 Emilia Kuisma 2011 Haapajärven Kiilat FIN 38.69
57 156 Melina Kokko 2010 Oulun Uinti 1906 FIN 38.70
58 280 Anna Rautio 2014 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 38.72 L
59 237 Pinja Palinsaari 2011 Kempeleen Pyrintö FIN 38.92
60 281 Oona Rautio 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 40.46 L
61 236 Peppi Ketolainen 2012 Kempeleen Pyrintö FIN 41.72
62 318 Linnea Lammi 2009 Rovaniemen Uimaseura FIN 41.75
63 241 Riina Rasila 2012 Kempeleen Pyrintö FIN 42.00
64 250 Ella Peltovuoma 2008 Kempeleen Pyrintö FIN 42.40 L
65 252 Saga Kangas 2012 Kempeleen Pyrintö FIN 42.54 L
66 91 Sanni Toivonen 2010 Oulun Lohet FIN 42.91
67 86 Enni  Pitkänen 2013 Oulun Lohet FIN 43.15 L
68 317 Sini Niskanen 2009 Rovaniemen Uimaseura FIN 43.57
69 289 Ellen Häcklin 2013 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 45.29
70 285 Sofia Mielikäinen 2012 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN 45.85
71 33 Henni Kavasvuo 2013 Kemin Työväen Uimarit FIN 46.23
72 5 Kerttu Kärki 2011 Haapajärven Kiilat FIN 47.29 L
73 89 Siiri Pellikka 2013 Oulun Lohet FIN 48.75 L
74 20 Tuuli Lipponen 2014 Kemin Työväen Uimarit FIN 51.47
75 23 Iida Majamäki 2013 Kemin Työväen Uimarit FIN 53.44
76 26 Ulla Aalto 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 54.60
77 25 Viivi Ylilahti 2012 Kemin Työväen Uimarit FIN 54.69
78 37 Nea Harila 2011 Kemin Työväen Uimarit FIN 55.82
79 30 Emma Silvennoinen 2013 Kemin Työväen Uimarit FIN 1:00.36
80 309 Ellinoora Leivo 2011 Kuusamon Erä-Veikot FIN
81 310 Hertta Lämsä 2011 Kuusamon Erä-Veikot FIN
82 39 Kerttu-Helinä Hentilä 2014 Kemin Työväen Uimarit FIN
83 294 Veera Ilomäki 2013 Haukiputaan Heitto uintijaosto FIN
84 321 Alina Turunen 2011 Rovaniemen Uimaseura FIN
85 322 Jasmin Laine 2011 Rovaniemen Uimaseura FIN
86 312 Wilma Palosaari 2010 Kuusamon Erä-Veikot FIN
87 320 Peppi Pirttilä 2010 Rovaniemen Uimaseura FIN
15.03.2023 10.58.13 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner