Program för Öresund Meeting & Öresund Sprint Challenge 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
(39-55) Söndag fm kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Filborna Arena |
Arrangör: |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 mar 2023 till den 5 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 100m Bröstsim Pojkar 17år oä
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Helsingborgshem AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
623 |
3 |
|
Filip Carlqvist |
2004 |
VARBERG |
1:22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
656 |
4 |
|
Alfons Rosén |
2005 |
YSTADS SS |
1:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
5 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
OSBY SS |
1:22.70 |
|
SB14 - 0 |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 100m Bröstsim Pojkar 17år oä |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
1 |
|
Teodor Röme |
2006 |
JÖNKÖPING |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
685 |
2 |
|
Alexander Ljungdahl |
2006 |
ÄNGELHOLM |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
3 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
SK HAJEN |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
629 |
4 |
|
Willgot Malmström |
2005 |
VARBERG |
1:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
494 |
5 |
|
Chengyue Li |
2004 |
SK RAN |
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
684 |
6 |
|
Sebastian Ljungdahl |
2004 |
ÄNGELHOLM |
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
7 |
|
Barnabas Tóth |
2005 |
KARLSKRONA |
1:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
8 |
|
Felix Ferm |
2005 |
HS |
1:18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 100m Bröstsim Pojkar 17år oä |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
0 |
|
Malte Olsson |
2005 |
KARLSHAMN |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
625 |
1 |
|
Malte Almqvist |
2004 |
VARBERG |
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
683 |
2 |
|
Emil Flodmark |
2006 |
ÄNGELHOLM |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
3 |
|
Valentin Alberge |
1993 |
KLIPPAN |
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
4 |
|
Oliver Kock |
2003 |
HS |
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
5 |
|
Marcus Skog |
1996 |
KLIPPAN |
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
6 |
|
Marius Jensen |
2006 |
SK HAJEN |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
7 |
|
Stefan Kovacevic |
2006 |
HS |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
628 |
8 |
|
Måns Bengtsson |
2006 |
VARBERG |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
9 |
|
Carl Rexeke |
2006 |
KARLSKRONA |
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 100m Bröstsim Pojkar 17år oä |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
699 |
0 |
|
Vincent Hua |
2004 |
RINGSJÖ SK |
1:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
1 |
|
Vidar Green |
2006 |
HS |
1:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
702 |
2 |
|
Anthon Huasson |
2004 |
RINGSJÖ SK |
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
3 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
MASS |
1:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
4 |
|
August Mathisen |
2001 |
HS |
1:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
5 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
KSLS |
1:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
6 |
|
Lucas Lindblom |
2000 |
LANDSKRONA |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
7 |
|
Hannes Wrenne |
2004 |
HS |
1:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
8 |
|
Malte Svensson |
2005 |
HS |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
654 |
9 |
|
Aron Persson |
2004 |
YSTADS SS |
1:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-05 08:05:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|