Program för Öresund Meeting & Öresund Sprint Challenge 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
(39-55) Söndag fm kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Filborna Arena |
Arrangör: |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 mar 2023 till den 5 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley Flickor 15-16år
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Reprografen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
3 |
|
Rosa Thell |
2008 |
SK LÖDDE |
1:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
4 |
|
Frida Paulsson |
2007 |
MKK |
1:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
672 |
5 |
|
Saga Johansson |
2008 |
ÄNGELHOLM |
1:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley Flickor 15-16år |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
1 |
|
Tindra Lindh Moberg |
2008 |
SS IDEN |
1:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
2 |
|
Ana Radenkovic |
2008 |
MKK |
1:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
520 |
3 |
|
Hedda Strömbäck |
2008 |
SJÖBO SS |
1:28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
641 |
4 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
VÄNERSBORG |
1:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
575 |
5 |
|
Marie Rönn Frigård |
2008 |
SK TRITON |
1:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
630 |
6 |
|
Alma Göransson |
2007 |
VARBERG |
1:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
7 |
|
Denise Brönjemark |
2008 |
OSBY SS |
1:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
666 |
8 |
|
Ella Petersen |
2008 |
ÄNGELHOLM |
1:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley Flickor 15-16år |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
0 |
|
Ingrid Nilsson |
2007 |
SK HAJEN |
1:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
634 |
1 |
|
Stella Förstberg |
2007 |
VARBERG |
1:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
640 |
2 |
|
Linnea Edström |
2008 |
VÄNERSBORG |
1:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
639 |
3 |
|
Victoria Drew |
2008 |
VÄNERSBORG |
1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
521 |
4 |
|
Isabella Stoltz |
2008 |
SJÖBO SS |
1:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
169 |
5 |
|
Ingrid Kramer |
2008 |
JÖNKÖPING |
1:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
545 |
6 |
|
Selma Isaksson |
2007 |
SK SYDSIM |
1:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
7 |
|
Ingrid Chrintz-Gath |
2008 |
SK LÖDDE |
1:25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
8 |
|
Alma Lazzari |
2008 |
HÖGANÄS SS |
1:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
9 |
|
Astrid Wagner |
2008 |
LANDSKRONA |
1:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley Flickor 15-16år |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
546 |
0 |
|
Tyra Johansson |
2008 |
SK SYDSIM |
1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
1 |
|
Vera Holst |
2008 |
HS |
1:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
658 |
2 |
|
Tora Stark Friis |
2008 |
YSTADS SS |
1:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
599 |
3 |
|
Elvira Wennersten |
2008 |
TROLLHÄTTA |
1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
582 |
4 |
|
Clara Lindström |
2008 |
SK TRITON |
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
583 |
5 |
|
Beatrice Hanner |
2008 |
SK TRITON |
1:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
667 |
6 |
|
Gabriella Ljungdahl |
2008 |
ÄNGELHOLM |
1:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
7 |
|
Sara Matoussi |
2008 |
MKK |
1:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
8 |
|
Sofie Persson |
2008 |
KSLS |
1:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
542 |
9 |
|
Elvira Andersson |
2008 |
SK SYDSIM |
1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley Flickor 15-16år |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
0 |
|
Ellen Bernhardsson |
2008 |
OSBY SS |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
567 |
1 |
|
Felicia Winberg |
2007 |
SK TRITON |
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
2 |
|
Emma Leandersson |
2007 |
JÖNKÖPING |
1:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
551 |
3 |
|
Signe Larzenius |
2008 |
SK TRITON |
1:18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
693 |
4 |
|
Alma Liljenberg-Löfgren |
2007 |
TRELLEBORG |
1:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
655 |
5 |
|
Alma Persson |
2008 |
YSTADS SS |
1:18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
506 |
6 |
|
Wilda Thorgren |
2007 |
S 71 |
1:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
7 |
|
Hanna Sandberg |
2007 |
JÖNKÖPING |
1:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
660 |
8 |
|
Alice Strömberg |
2007 |
YSTADS SS |
1:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
9 |
|
Axelina Kläfverud |
2007 |
KARLSHAMN |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley Flickor 15-16år |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
419 |
0 |
|
Hedda Toth |
2007 |
POSEIDON |
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
616 |
1 |
|
Nathalie Ceveryd |
2008 |
VARBERG |
1:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
2 |
|
Estelle Davis |
2008 |
JÖNKÖPING |
1:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
3 |
|
Nicole Persson |
2008 |
KSLS |
1:15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
4 |
|
Hedda Lennartsson |
2008 |
MKK |
1:15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
5 |
|
Mindalin Sjöholm |
2008 |
LANDSKRONA |
1:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
647 |
6 |
|
Alma Gummesson |
2008 |
YSTADS SS |
1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
7 |
|
Leah Ljungberg |
2008 |
JÖNKÖPING |
1:17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
8 |
|
Emelie Andersson |
2007 |
LANDSKRONA |
1:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
414 |
9 |
|
Ellen-Grete Reinap |
2008 |
POSEIDON |
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley Flickor 15-16år |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
0 |
|
Karla Rosvall |
2008 |
MKK |
1:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
700 |
1 |
|
Isabella Hua |
2007 |
RINGSJÖ SK |
1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
418 |
2 |
|
Hanna Masoumi |
2007 |
POSEIDON |
1:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
3 |
|
Mika Rönndahl |
2007 |
HS |
1:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
4 |
|
Signe Malmberg |
2008 |
OSBY SS |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
5 |
|
Fanny Paulsson |
2007 |
MKK |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
6 |
|
Isabella Isomaa |
2007 |
JÖNKÖPING |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
7 |
|
Elsa Källemark |
2007 |
KARLSKRONA |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
8 |
|
Celina Seuranen |
2008 |
MKK |
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
9 |
|
Julia Bruér |
2007 |
SK HAJEN |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Medley Flickor 15-16år |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
0 |
|
Amanda Blomkvist |
2007 |
LANDSKRONA |
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
593 |
1 |
|
Szofia Zana |
2008 |
TROLLHÄTTA |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
369 |
2 |
|
Emelina Bech |
2008 |
MKK |
1:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
3 |
|
Emina Wigow |
2007 |
KARLSKRONA |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
553 |
4 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
SK TRITON |
1:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
424 |
5 |
|
Lilly Frost |
2008 |
POSEIDON |
1:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
439 |
6 |
|
Ebba Eriksson |
2008 |
POSEIDON |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
7 |
|
Sienna Anker |
2008 |
POSEIDON |
1:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
8 |
|
Lova Rubensson |
2008 |
JÖNKÖPING |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
9 |
|
Ronja Bjerg |
2007 |
OSBY SS |
1:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-05 08:05:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|