Program för Öresund Meeting & Öresund Sprint Challenge 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
(39-55) Söndag fm kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Filborna Arena |
Arrangör: |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 mar 2023 till den 5 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Medley Flickor 13-14år
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
689 |
2 |
|
Viktoria Nilsson |
2009 |
TRELLEBORG |
2:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
3 |
|
Astrid Malmberg |
2009 |
HS |
1:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
444 |
4 |
|
Maja Shcheblykina |
2009 |
POSEIDON |
1:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
511 |
5 |
|
Laurentia Fanu |
2010 |
S 71 |
1:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
550 |
6 |
|
Indu Arun |
2010 |
SK SYDSIM |
1:52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Medley Flickor 13-14år |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
577 |
0 |
|
Ida Palminger |
2009 |
SK TRITON |
1:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
1 |
|
Tuva Götborg |
2010 |
S 71 |
1:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
2 |
|
Alice Björk |
2009 |
LANDSKRONA |
1:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
581 |
3 |
|
Olivia Winberg |
2010 |
SK TRITON |
1:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
4 |
|
Edith Arnell |
2009 |
HS |
1:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
5 |
|
Ingrid Zdolsek |
2009 |
SK HAJEN |
1:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
6 |
|
Saga Persson |
2010 |
LANDSKRONA |
1:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
7 |
|
Ana Maksimovic |
2010 |
MKK |
1:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
580 |
8 |
|
Elzbieta Vilutyte |
2009 |
SK TRITON |
1:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
9 |
|
Gerda Kogan |
2010 |
HS |
1:35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Medley Flickor 13-14år |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
0 |
|
Ida Cato |
2009 |
HS |
1:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
584 |
1 |
|
Lova Millbourn |
2009 |
SK TRITON |
1:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
421 |
2 |
|
Ida Johansson |
2009 |
POSEIDON |
1:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
633 |
3 |
|
Molly Bengtsson |
2010 |
VARBERG |
1:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
4 |
|
Minela Causevic |
2010 |
OSBY SS |
1:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Greta Sandell |
2009 |
HS |
1:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
6 |
|
Elsa Magnander |
2010 |
HS |
1:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
7 |
|
Ellinora Lidborn |
2009 |
HÖGANÄS SS |
1:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
445 |
8 |
|
Matilda Fors |
2009 |
POSEIDON |
1:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
606 |
9 |
|
Hatice Atac |
2010 |
TROLLHÄTTA |
1:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Medley Flickor 13-14år |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
522 |
0 |
|
Magdalena Banze |
2010 |
SJÖBO SS |
1:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
1 |
|
Linnèa Eriksson |
2010 |
KARLSHAMN |
1:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
2 |
|
Nellie Frohm |
2009 |
MKK |
1:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
440 |
3 |
|
Margareta Ciardi |
2009 |
POSEIDON |
1:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
698 |
4 |
|
Elise Henriksson |
2009 |
RINGSJÖ SK |
1:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
651 |
5 |
|
Emma Molin |
2009 |
YSTADS SS |
1:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
6 |
|
Nike Rakowska |
2009 |
MKK |
1:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
7 |
|
Elisa Phu |
2010 |
MKK |
1:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
8 |
|
Elna Blake |
2009 |
MKK |
1:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
9 |
|
Lovisa von Ahlefeld |
2010 |
MKK |
1:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Medley Flickor 13-14år |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
0 |
|
Märta Edelhamre |
2010 |
HS |
1:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
670 |
1 |
|
Kamille Bundgaard Kjellingbro |
2009 |
ÄNGELHOLM |
1:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
2 |
|
Alice Wikermark |
2010 |
MKK |
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
3 |
|
Mirella Dragojevic Armandt |
2010 |
MKK |
1:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
4 |
|
Ellen Edberg Herrström |
2010 |
HS |
1:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
5 |
|
Alma Nilsson |
2009 |
HS |
1:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
6 |
|
Felicia Nocko Saldes |
2010 |
HS |
1:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
604 |
7 |
|
Molly Andersson |
2009 |
TROLLHÄTTA |
1:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
610 |
8 |
|
Freija Carlsson |
2010 |
TROLLHÄTTA |
1:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
608 |
9 |
|
Molly Markusson |
2010 |
TROLLHÄTTA |
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Medley Flickor 13-14år |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
0 |
|
Laura Kjaer Andersson |
2010 |
HS |
1:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
1 |
|
Tyra Cederholm |
2009 |
LANDSKRONA |
1:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
614 |
2 |
|
Ebba Johansson |
2009 |
VARBERG |
1:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
537 |
3 |
|
Clara Landmyr |
2009 |
SK SYDSIM |
1:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
4 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
POSEIDON |
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
5 |
|
Mia Maric |
2009 |
LANDSKRONA |
1:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
632 |
6 |
|
Liv Blomdahl |
2009 |
VARBERG |
1:19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
601 |
7 |
|
Fatima Atac |
2009 |
TROLLHÄTTA |
1:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
8 |
|
Tindra Magnusson |
2009 |
MKK |
1:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
9 |
|
Lee Strunk |
2009 |
KSLS |
1:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Medley Flickor 13-14år |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
0 |
|
Thyra Hopp |
2010 |
KSLS |
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
1 |
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
POSEIDON |
1:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
3 |
|
Ruth Vendel |
2009 |
KARLSHAMN |
1:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
681 |
4 |
|
Elly Vendel |
2010 |
ÄNGELHOLM |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
649 |
5 |
|
Isabelle Leo |
2009 |
YSTADS SS |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
6 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
MKK |
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
592 |
7 |
|
Regina Zana |
2010 |
TROLLHÄTTA |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
8 |
|
Ella Thim |
2009 |
KSLS |
1:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
9 |
|
Laura Bartolek |
2010 |
HS |
1:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-05 08:05:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|