Program för Roslagsmästerskapen
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 12 februari 2023 kl. 15:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Norrtälje Badhus |
Arrangör: |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Damer
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
2 |
|
Corinne Fredrickson |
2007 |
ÅSF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
3 |
|
Allyson Agervald |
2009 |
ÅKERSBERGA |
1:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
4 |
|
Ida Hedlund |
2009 |
ÅKERSBERGA |
1:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
5 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
ÅSF |
1:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
6 |
|
Agnes Munters |
1996 |
SPÅRVÄGEN |
1:42.49 |
|
S10 |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Damer |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
NORRTÄLJE |
1:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
2 |
|
Vira Sarlin |
2009 |
NORRTÄLJE |
1:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
3 |
|
Ester von Goës |
2008 |
TÄBY SIM |
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
4 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
ÅKERSBERGA |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
5 |
|
Idun Berglund |
2009 |
TÄBY SIM |
1:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
6 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
NORRTÄLJE |
1:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
7 |
|
Clara Elander |
2008 |
TÄBY SIM |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
8 |
|
Moa De Geer |
2009 |
TÄBY SIM |
1:20.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Damer |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
1 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
ÅKERSBERGA |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
DANDERYD |
1:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
3 |
|
Alva Björk |
2008 |
TÄBY SIM |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
4 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
TÄBY SIM |
1:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
5 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
TÄBY SIM |
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
6 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
TÄBY SIM |
1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
7 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
TÄBY SIM |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
8 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
ÅKERSBERGA |
1:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Damer |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
1 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
TÄBY SIM |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
2 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
NORRTÄLJE |
1:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
3 |
|
Lova Åhlén |
2004 |
NORRTÄLJE |
1:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
4 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
ÅSF |
1:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
5 |
|
Sara Hellström |
2008 |
TÄBY SIM |
1:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
6 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
ÅKERSBERGA |
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
7 |
|
Moa Eiving |
2008 |
ÅKERSBERGA |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
8 |
|
Olivia Blom |
2008 |
ÅKERSBERGA |
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Damer |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
1 |
|
Adella Nordin |
2007 |
ÅKERSBERGA |
1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
2 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
TÄBY SIM |
1:06.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
3 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
ÅKERSBERGA |
1:06.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
4 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
TÄBY SIM |
1:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
5 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
ÅKERSBERGA |
1:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
6 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
TÄBY SIM |
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
7 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
TÄBY SIM |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
8 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
ÅKERSBERGA |
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Damer |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
1 |
|
Lily Dymling |
2009 |
TÄBY SIM |
1:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
2 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
TÄBY SIM |
1:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
3 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
TÄBY SIM |
1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
4 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
TÄBY SIM |
1:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
5 |
|
Olivia Allert |
2007 |
TÄBY SIM |
1:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
6 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
TÄBY SIM |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
7 |
|
Sofia Christensson |
2007 |
TÄBY SIM |
1:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
8 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
TÄBY SIM |
1:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Damer |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
1 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
TÄBY SIM |
1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
2 |
|
Elin Javehed |
2009 |
TÄBY SIM |
1:00.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
3 |
|
Clara Westerdahl |
2005 |
TÄBY SIM |
1:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
4 |
|
Tindra Karjanmaa |
2004 |
TÄBY SIM |
57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
5 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
TÄBY SIM |
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
6 |
|
Hanna Gong |
2007 |
TÄBY SIM |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
7 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
TÄBY SIM |
1:01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
8 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
NORRTÄLJE |
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 14:13:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|