Program för 13. Winter Swimming World Championships 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13. Winter Swimming World Championships 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Lake Bled |
Organizer: |
SI Events d.o.o. |
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Jan 24, 2023 to Jan 28, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
200m Head Up-Breaststroke Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
87 |
|
Michael Palner |
1973 |
Roskilde Ice Swimmer Association (RISF) |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
365 |
|
Colin Hill |
1970 |
IWSA |
GBR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
184 |
|
Jens Dittrich |
1980 |
TSV Erding Delphine |
GER |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
43 |
|
Petr Mihola |
1961 |
FIDES Brno, z.s. |
CZE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
95 |
|
kristian vilstrup |
1971 |
The Sport Society |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
93 |
|
Jesper Teslak-Larsen |
1974 |
The Sport Society |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
36 |
|
Ivan Lalák |
1962 |
1.PKO |
CZE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
304 |
|
Ľuboš Špajdel |
1981 |
Vitale |
SVK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
27 |
|
Miloslav Cap |
1969 |
OPp Ceske Budějovice |
CZE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
49 |
|
Radomir Suchopa |
1956 |
FIDES Brno, z.s. |
CZE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
173 |
|
Alain Simac |
1982 |
Savoie Eau LIbre |
FRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
25 |
|
Jaromir Berounsky |
1970 |
FIDES Brno, z.s. |
CZE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
10 |
|
Martin Kuchenmeister |
1969 |
Serwus Burghausen |
AUT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
195 |
|
Franz Herbst |
1956 |
TSV Erding |
GER |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
39 |
|
Ivan Marek |
1955 |
FIDES Brno, z.s. |
CZE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
265 |
|
Vladimir Kobylenko |
1991 |
No club |
MNE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
395 |
|
Philip Warren |
1970 |
Henley Open Water Swimming Club |
GBR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
165 |
|
Francois-Xavier Filias |
1980 |
CN Salon Vegan Warrior |
FRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
8 |
|
Josef Köberl |
1977 |
K.I.T. Koeberl Ice Trainings |
AUT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
245 |
|
Tobias Wybierek |
1993 |
Serwus Burghausen |
GER |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
171 |
|
MAXIME VALABREGUE |
1967 |
ONN Nice |
FRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
33 |
|
Petr Hensel |
1962 |
1.PKO |
CZE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
30 |
|
Marek Halva |
2004 |
FIDES Brno, z.s. |
CZE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
401 |
|
Scott Lautman |
1952 |
Blue Wave Aquatics |
USA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
166 |
|
alexandre fuzeau |
1966 |
eVREUX aTHLETIC cLUB |
FRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
260 |
|
Andis Bukonts |
1958 |
Ozolnieku Ronis |
LAT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
50 |
|
Marek Svejda |
1974 |
1.PKO |
CZE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
402 |
|
Mark Lautman |
1949 |
No club |
USA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
178 |
|
Birger Bauch |
1967 |
Rostocker Seehunde e.V. |
GER |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
311 |
|
Matjaž Bučinel |
1970 |
Zimski plavalci Fornače |
SLO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
277 |
|
Michał Perl |
1996 |
UKS Delfin Legionowo |
POL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
318 |
|
Karl-Henrik Engardt |
1969 |
Hellas Vintersim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
206 |
|
Lars Mack |
1975 |
RC Abschnitt Mitte München |
GER |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
274 |
|
Witas Edward |
1949 |
Lech Mors |
POL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
313 |
|
Slavko Mezek |
1956 |
Zimski plavalci Fornače |
SLO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
216 |
|
Rado Paegelow |
1974 |
No club |
GER |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
231 |
|
frank sibilak |
1955 |
Bernauer Eisheilige |
GER |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-23 18:58:51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Slovenian Swimming Association |
|
|
|
|