Program for UGP 2 2023 (50m), Eskilstuna & Eskilstuna-Sprint
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms-GP 2 (50m) 2023 Eskilstuna med Eskilstuna-Sprint
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
800m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Ungdoms-GP 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Äldre klass |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
No participants |
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
64 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
SWE |
9:05.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
243 |
|
Troy Sakelliou |
2006 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
90 |
|
Hlib Burlaka |
2007 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
8:46.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
283 |
|
Arsham Hassani |
2007 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
9:00.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
120 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
9:15.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
247 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
9:48.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
54 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
9:50.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
199 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
9:57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
202 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
10:19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
40 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
11:16.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
133 |
|
August Siverskog |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
249 |
|
Emil Överstam |
2008 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
9:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
D |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
182 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
9:47.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
38 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
10:00.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
68 |
|
Rasmus Bäcke |
2009 |
Falu Simsällskap |
SWE |
10:16.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
106 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
E |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
319 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
SWE |
11:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
257 |
|
Olle Ulfvebrand |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
162 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-10 14:03:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|