Program för UGP 1 2023, Eriksdalsbadet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SDF |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
4 |
|
Miguel Rodriguez Masoliver |
2007 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
625 |
5 |
|
Philip Linde |
2008 |
ÅSF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
499 |
6 |
|
Edward Steepler |
2009 |
ÅKERSBERGA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
621 |
1 |
|
Hugo Mirén |
2006 |
ÅSF |
1:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
433 |
2 |
|
Elias Steinle |
2007 |
TÄBY SIM |
1:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
3 |
|
Elias Garheden |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
469 |
4 |
|
Erik Dalhielm |
2009 |
VÄSBY SS |
1:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
5 |
|
Elliot Engström |
2009 |
LIDINGÖ SK |
1:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
510 |
6 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
ÅKERSBERGA |
1:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
7 |
|
Ludvig Fredholm |
2010 |
TÄBY SIM |
1:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
291 |
8 |
|
Mitat Delen |
2007 |
SÖDERTÖRN |
1:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
432 |
9 |
|
Raoul Danes |
2008 |
TÄBY SIM |
1:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
10 |
|
Carl Joseph Michel |
2009 |
LIDINGÖ SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
1 |
|
Emil Corlevi |
2009 |
LIDINGÖ SK |
1:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
441 |
2 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
TÄBY SIM |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
3 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
ÅKERSBERGA |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
4 |
|
Matteo Costa |
2008 |
TÄBY SIM |
1:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
5 |
|
Rastin Mortezaei Semnani |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
1:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
6 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
SÖDERTÖRN |
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
7 |
|
Otto von Arronet |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
297 |
8 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
SÖDERTÖRN |
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
9 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
SÖDERTÖRN |
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
10 |
|
Erik Andrén |
2009 |
VÄSBY SS |
1:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
477 |
1 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
VÄSBY SS |
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
376 |
2 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
TÄBY SIM |
1:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
452 |
3 |
|
Axel Svahn |
2010 |
VÄSBY SS |
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
4 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
SKK |
1:08.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
5 |
|
Noah Almén |
2008 |
NORRTÄLJE |
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
6 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
SKK |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
505 |
7 |
|
Axel Wikner |
2005 |
ÅKERSBERGA |
1:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
468 |
8 |
|
Elias Bergfeldt |
2007 |
VÄSBY SS |
1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
9 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
SKK |
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
476 |
10 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
VÄSBY SS |
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
473 |
1 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
VÄSBY SS |
1:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
2 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
SKK |
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
3 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
LIDINGÖ SK |
1:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
488 |
4 |
|
Erik Rizell |
2008 |
VÄSBY SS |
1:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
474 |
5 |
|
Oliver Munn |
2007 |
VÄSBY SS |
56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
6 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
SKK |
59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
472 |
7 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
VÄSBY SS |
1:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
628 |
8 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
SKK |
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
393 |
9 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
TÄBY SIM |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
10 |
|
David Berggren |
2005 |
SKK |
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 08:19:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|