Startliste for SFI Mästerskapen
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap |
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.02.2023 - 05.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
800m Vapaauinti Naiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
19 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
8:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
247 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
9:16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
52 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
9:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
92 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
9:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
149 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
9:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
174 |
|
Matilda Holmlund |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
9:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
184 |
|
Tiia Reini |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
9:47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
278 |
|
Lotta Uusikartano |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
9:47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
251 |
|
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb |
FIN |
9:54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
101 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
9:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
95 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
9:54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
260 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
FIN |
10:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
22 |
|
Riina Niemi |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
10:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
97 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
10:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
270 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
10:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
55 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
10:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
248 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
10:34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
104 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
10:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
29 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
10:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
38 |
|
Adele Backlund |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
10:48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
100 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
10:48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
186 |
|
Alma Holmlund |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
10:51.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
9 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
10:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
262 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
10:54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
283 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
11:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
36 |
|
Aurora Pimenoff |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
11:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
89 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
11:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
135 |
|
Emma Palola |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
12:58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
31 |
|
Sanni Räty |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.02.2023 20.18.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|