Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
STRUER ENERGI PARK |
Arrangør |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. jan 2023 to 29. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer
|
Final 1 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
2 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
ODDER |
1:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
3 |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
IKAST |
1:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
4 |
|
Jakob Wichmann Kristensen |
2011 |
ODDER |
1:52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer |
Final 2 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
1 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2012 |
HERNING |
1:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
2 |
|
Philip Jensen |
2011 |
HERNING |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
3 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
AALBORG |
1:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
4 |
|
Emil Semic |
2012 |
AALBORG |
1:39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
5 |
|
Jonathan Patuel Hansen |
2009 |
STRUER |
1:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer |
Final 3 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1 |
|
Mikkel Munk Ryttersgaard |
2009 |
STRUER |
1:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
2 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
HOLSTEBRO |
1:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
3 |
|
Lucas Hirata |
2012 |
AALBORG |
1:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
4 |
|
Sebastian Ekström |
2008 |
ODDER |
1:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
5 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
AAS - Lyseng |
1:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
6 |
|
Kristian Boutrup |
2010 |
HOLSTEBRO |
1:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer |
Final 4 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
1 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
ODDER |
1:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
2 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
AAS - Lyseng |
1:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
3 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
GRINDSTED |
1:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
4 |
|
August Nielsen |
2010 |
ODDER |
1:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
5 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
ODDER |
1:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
6 |
|
Patrick Ørskou Kristiansen |
2009 |
ODDER |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer |
Final 5 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
1 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
AALBORG |
1:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
2 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
ODDER |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
3 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
AALBORG |
1:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
4 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
AAS - Lyseng |
1:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
AAS - Lyseng |
1:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
6 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
HERNING |
1:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer |
Final 6 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
ODDER |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
2 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
HERNING |
1:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
3 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
ÅRHUS 1900 |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
4 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
IKAST |
1:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
5 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
AALBORG |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
6 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
AALBORG |
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer |
Final 7 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
1 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
HERNING |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
2 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
GRINDSTED |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
3 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
HOLSTEBRO |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
4 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
HOLSTEBRO |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
5 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
SKIVE |
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
6 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
AAS - IHF |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer |
Final 8 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
ODDER |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
2 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
GRINDSTED |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
3 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
ÅRHUS 1900 |
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
4 |
|
Daniel Poulsen |
2001 |
GRINDSTED |
1:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
5 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
STRUER |
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
6 |
|
Laurits Romvig Schou |
2004 |
HERNING |
1:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer |
Final 12 og yngre, 9 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
1 |
|
Lei Andersen |
2012 |
ODDER |
1:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
2 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
HERNING |
1:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
3 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
AALBORG |
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
4 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
AAS - Lyseng |
1:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
5 |
|
Thor Schøne Nielsen |
2013 |
AALBORG |
1:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
6 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
HERNING |
1:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer |
Final 13-14 år, 10 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
SKIVE |
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
2 |
|
Eddie Berg |
2010 |
BRÆDSTRUP |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
3 |
|
Adam Sallam |
2010 |
BRÆDSTRUP |
1:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
4 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
AALBORG |
1:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
5 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
IKAST |
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
6 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
ODDER |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer |
Final 15-16 år, 11 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
1 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
HERNING |
1:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
2 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
ÅRHUS 1900 |
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
3 |
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Dii |
2007 |
HOLSTEBRO |
54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
4 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
ODDER |
57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
5 |
|
Annas Sallam |
2008 |
BRÆDSTRUP |
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
6 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
HOLSTEBRO |
1:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer |
Final 17 og ældre, 12 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1 |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
SKIVE |
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
ODDER |
58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
3 |
|
Boje Fokkink |
2001 |
GRINDSTED |
55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
4 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
HOLSTEBRO |
55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
5 |
|
Oliver Fokkink |
2003 |
GRINDSTED |
59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
6 |
|
Kasper Larsen |
2002 |
GRINDSTED |
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-01-2023 17:10.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Struer Svømmeklub |
|
|
|
|